forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Manga - čita se i preporuke...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 31

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 30/08/2007 : 00:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Mangu konzumiram zadnjih godinu dana i trenutno čitkam/kupujem tri serijala:
Lone Wolf and Cub - izvanredno, tako samozatajnog i cool lika u stripu nisam dugo vidio.
Akira - nakon prvog trejda "thumbs up"
Blade of the Immortal - bio sam skeptičan prema ovom serijalu, ali ima epizoda koje su pravi biseri, od filozofije života, smrti itd...

A što vi drugi čitate?

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 30/08/2007 : 00:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Ja sam jedino čitao Akiru,mada neki kažu da to nije "prava" manga.
Strip me oduševio koliko je dobar!
Go to Top of Page

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 30/08/2007 : 01:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message  Reply with Quote
Berserk... Osobno mi najbolja manga. Jest da je brutalna i prepuna sa vjerovatno svim ljudskim taboo-ima ali je predobra i zarazna. Svakako preporučujem onima kojima pretjerano nasilje u stripu nije strano i koji vole fantasy atmosferu.
Od ostaloga svaki tjedan pratim Bleach i Naruto nove chaptere, većinom ove "ongoing" serijale.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/08/2007 : 04:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Ja sam jedino čitao Akiru,mada neki kažu da to nije "prava" manga.
Strip me oduševio koliko je dobar!


Nije "prava"?

Ma već ih vidim, to mora da su oni što u životu nisu uzeli u ruku japanski strip, pa misle da sve znaju o sceni na temelju onoga što vide u jutarnjem terminu Nove TV.

________________________
There are few wars between good and evil; most are between one good and another good.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 30/08/2007 : 08:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dejd

Berserk... Osobno mi najbolja manga. Jest da je brutalna i prepuna sa vjerovatno svim ljudskim taboo-ima ali je predobra i zarazna. Svakako preporučujem onima kojima pretjerano nasilje u stripu nije strano i koji vole fantasy atmosferu.
Od ostaloga svaki tjedan pratim Bleach i Naruto nove chaptere, većinom ove "ongoing" serijale.


Berserk - tko to izdaje? Imas kakav link na netu da pogledam...

Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 30/08/2007 : 08:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
20th Century Boys je odlicna manga! Gantz je fenomenalan! Berserk je ludilo :)

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5929 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 30/08/2007 : 09:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujuci Djoletovom tekstu s ovog sajta jos od prije XY godina poceo sam pratiti Maison Ikkoku. ZAKON! Mars u Algoritam il' MC po to (barem dok ih SK Libellus nema u prodaji :P). S obzirom da sam ispucao sve knjige do kojih sam mogao doci trenutno sam presao na Genshiken. Vecina forumasa zasigurno ce se poistovjetiti sa likovima iz tog stripa. :)

Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 30/08/2007 : 09:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Prvo pohvala što se otvorio ovaj podforum o mangama.

Ja pratim puno mangi, čak nabavljam više serija, nego što stižem, da pročitam Evo par toplih preporuka od mene:
- Shamo
- Glaucos
- Real (Takehiko Inoue)
- Great Teacher Onizuka
- Worst
- Slam Dunk
...

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/08/2007 : 11:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Tezuka je evergreen.

Za apsolutnu preporuku su:
Ode to Kirihito
Adolf 1-5
Phoenix
Buddha 1-8

Sa velikim zadovoljstvom sam čitao (a i imam u kolekciji) od Rumiko Takahashi: Maison Ikkoku.

Od nje preporučujem i Ranmu 1/2, barem prve dvije knjige.

Volim čitati i Gon-a.

Osim Lone Wolf-a preporučujem i druge stripove koje je crtao genijalni Kojima (Samurai Executioner i Path to Assasin) iako nisu možda probavljivi poput njega.

Dobro sam se zabavljao i uz neke Ikegamijeve stripove, npr. Sanctuary (koji mi je odličan) i Crying Freeman-a ...
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 30/08/2007 : 12:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
tonci zonjic je prije nekog vremena napravio mali pregled mangi koje je frishko citao, pa vam to moze sluzit kao preporuka http://lungbug.blogspot.com/2007/07/manga-report.html

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/08/2007 : 12:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Detektiv Conan, odnosno Case closed. Pitko, ali posle osam knjiga slučajevi postaju predvidljiviji - a ima ih barem 40... ;) Dakle, može, u ograničenim dozama...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/08/2007 : 12:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Detektiv Conan, odnosno Case closed. Pitko, ali posle osam knjiga slučajevi postaju predvidljiviji - a ima ih barem 40... ;) Dakle, može, u ograničenim dozama...

Bolje ili lošije od crtića? Sestra je to uvijek gledala na satelitskoj, ipak mi se činilo predjetinjastim..

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/08/2007 : 12:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nisam gledao crtani, ali u stripu ima krvi do kolena, pa nije baš za decu - iako raspleti (odnosno načini na koje Konan "soapštava" svoja rešenja slučajeva) jesu prenaivni.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 30/08/2007 : 13:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Kako sam novi u mangi, pratim tek ona tri serijala koja (cini mi se) ipak jesu nekakav mainstream, ali cu cim prije krenuti s Maison Ikkoku i Berserk. Tnx na preporukama.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/08/2007 : 13:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Postoji masa tih mangi u anime obliku, sa većim ili manjim oscilacijama u kvaliteti, pa čovjek više nezna dali je to vidio na televiziji ili na papiru.

Uglavnom, nebi bilo loše to prvo provjerit u elektroničkom obliku, pod uvjetom da se negdje može skinut. Mada iskreno imam neku averziju od buljenja u ekran dok čitam strip. A i idem nakon Nove Godine u inozemstvo pa ću malo lutat striparnicama. Vi samo dajte preporuke. Detektiv Konan - ček.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 30/08/2007 13:24:27
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 30/08/2007 : 14:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by Djole

Detektiv Conan, odnosno Case closed. Pitko, ali posle osam knjiga slučajevi postaju predvidljiviji - a ima ih barem 40... ;) Dakle, može, u ograničenim dozama...

Bolje ili lošije od crtića? Sestra je to uvijek gledala na satelitskoj, ipak mi se činilo predjetinjastim..



Pročitao i pogledao sam samo prvih nekoliko priča ali po meni je manga puno bolja, TV serija nije baš na istom nivoju.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 30/08/2007 : 14:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen
Berserk - tko to izdaje? Imas kakav link na netu da pogledam...





Izdaje ti Dark Horse, prevedeno na engleski, japanski format čitanja je zadržan na zahtjev autora. Malo pogledaj scanove na ovoj stranici pa ako ti se svidi naruči preko amazona. A ako ti nije problem, možeš i na pc-u scanove čitati. Prošvrljaj još malo po recenzijama mange na netu.
http://www.thespectrum.net/manga_scans/berserk/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/08/2007 : 15:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Tezuka je evergreen.

Za apsolutnu preporuku su:
Ode to Kirihito
Adolf 1-5
Phoenix
Buddha 1-8


Tezuka je bog. Doslovce.

Kako se voli isticati da su Jack Kirby i Stan Lee 60-ih započeli revoluciju u američkom stripu, tako je Tezuka sam samcat preporodio japanski poslijeratni strip i zahvaljujući njemu je Japan danas kakav je, zemlja sa najvećom i najraznovrsnijom produkcijom stripa u svijetu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 30/08/2007 : 16:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message  Reply with Quote
Eh da, One Piece manga je dobra, jako.
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 30/08/2007 : 16:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message  Reply with Quote
Nisam ljubitelj mange ne svidja mi se crtez, a kod njega mi se ne svidjaju face svi su iz jednog te istog sablona!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 02/09/2007 : 00:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
Gresis. Koje si mange do sada citao?
Tako isto mozes reci da su svi humoristicki stripovi iz jednog sablona. Pa opet imas Kalvina i Hobsa, imas Hogara a imas i Garfilda. Svima su oci okrugle. I da li su svi isti?
To sto ti kazes je samo predrasuda koja se razbija jedino konzumacijom. Uzmi nesto (ili jos bolje dva-tri) od gore navedenih stripova pa ces se uveriti u suprotno. Bori se protiv predrasuda licnim iskustvom.
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 02/09/2007 : 22:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Profesor

Gresis. Koje si mange do sada citao?
Tako isto mozes reci da su svi humoristicki stripovi iz jednog sablona. Pa opet imas Kalvina i Hobsa, imas Hogara a imas i Garfilda. Svima su oci okrugle. I da li su svi isti?
To sto ti kazes je samo predrasuda koja se razbija jedino konzumacijom. Uzmi nesto (ili jos bolje dva-tri) od gore navedenih stripova pa ces se uveriti u suprotno. Bori se protiv predrasuda licnim iskustvom.



Nemam nikakve predrasude prema mangi!
I jedino sto mi se ne svidja je crtez(stil)!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 02/09/2007 : 22:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by William_Wallace

quote:
Originally posted by Profesor

Gresis. Koje si mange do sada citao?
Tako isto mozes reci da su svi humoristicki stripovi iz jednog sablona. Pa opet imas Kalvina i Hobsa, imas Hogara a imas i Garfilda. Svima su oci okrugle. I da li su svi isti?
To sto ti kazes je samo predrasuda koja se razbija jedino konzumacijom. Uzmi nesto (ili jos bolje dva-tri) od gore navedenih stripova pa ces se uveriti u suprotno. Bori se protiv predrasuda licnim iskustvom.



Nemam nikakve predrasude prema mangi!
I jedino sto mi se ne svidja je crtez(stil)!


Williame, imas Engleza na avataru... Kad sam pitao jednog prijatelja iz Glasgowa jel navija za Britaniju na Olimpijadi, rekao mi je da radije gubi kao Britanac nego pobjeđuje kao Škot.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 02/09/2007 : 22:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by William_Wallace

quote:
Originally posted by Profesor

Gresis. Koje si mange do sada citao?
Tako isto mozes reci da su svi humoristicki stripovi iz jednog sablona. Pa opet imas Kalvina i Hobsa, imas Hogara a imas i Garfilda. Svima su oci okrugle. I da li su svi isti?
To sto ti kazes je samo predrasuda koja se razbija jedino konzumacijom. Uzmi nesto (ili jos bolje dva-tri) od gore navedenih stripova pa ces se uveriti u suprotno. Bori se protiv predrasuda licnim iskustvom.



Nemam nikakve predrasude prema mangi!
I jedino sto mi se ne svidja je crtez(stil)!


Williame, imas Engleza na avataru... Kad sam pitao jednog prijatelja iz Glasgowa jel navija za Britaniju na Olimpijadi, rekao mi je da radije gubi kao Britanac nego pobjeđuje kao Škot.


To mi je privremeni avatar dok ne nadjem nesto bolje!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 03/09/2007 : 07:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/09/2007 : 10:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Evo nešto bolje za Williama...



What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 06/09/2007 10:11:37
Go to Top of Page
Page: of 31 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000