forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Manga - čita se i preporuke...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 31

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 13/09/2007 : 07:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Black Jack i mene zanima. Ali skup je, 10 Eura sveska na talijanskom, a nikako da uleti nesto povoljno na ebayu.



Black Jack je odličan, ali definitivno nije bio ono što sam očekivao, ne u smislu kvalitete, već žanra/realizma.

U nedostatku papirnih, imaš odličnu anime seriju, koja je čak i friška, mislim iz 2003. Mislim da je na nivou mange, plus šta ima neki svoj posebni vizualni dizajn i šarm.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/09/2007 : 08:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ne znam trenutno stanje mogućnosti nabavke, ali donedavno je bio problem (skoro nemoguće, osim kao polovne - used) nabaviti Phoenix Vol. 1, Black Jack Vol.1 i Adolf Vol.1 SC (kao HC se još mogao nabaviti).
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 13/09/2007 : 08:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Black Jack i mene zanima. Ali skup je, 10 Eura sveska na talijanskom, a nikako da uleti nesto povoljno na ebayu.



I ja čekam na neku povoljnu cenu kompleta
Imaju u Trstu u Nonsololibri Black Jack 1-24 (fali onda još poslednji 25. broj - gore sam pogrešno napisao, da ima 26 voluma) za 160 evra, to je manje od 7 evra po broju.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 13/09/2007 : 17:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
ahhh koja uzivancija :-)

moji prijedlozi za citanje:

berserk
sve od junji ito-a (radi se o hororima)
crying freeman
blade of the immortal
vagabond
lone wolf and cub
path of the assassin
samurai executioner
battle royale

eto to je za pocetak :-) (to je ono sto mi prvo pada na pamet ovako na poslu, a kad dodjem kuci bice jos prijedloga)

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2007 : 17:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by Markos

Black Jack i mene zanima. Ali skup je, 10 Eura sveska na talijanskom, a nikako da uleti nesto povoljno na ebayu.



I ja čekam na neku povoljnu cenu kompleta
Imaju u Trstu u Nonsololibri Black Jack 1-24 (fali onda još poslednji 25. broj - gore sam pogrešno napisao, da ima 26 voluma) za 160 evra, to je manje od 7 evra po broju.


To cak i nije tako strasno skupo. Hm, razmislit cu!

Trouble will find me
Go to Top of Page

buba
Starting Member



Croatia
3 Posts

Member since 20/09/2007

Posted - 20/09/2007 : 09:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send buba a Private Message  Reply with Quote
hmm...kolko vidin ovde svi nabrajaju shounen mange i tako te gluposti...ja ih baš i nevolin al zato shojo gutan ko luda.........pa evo ih par šta san u zadnjih tjedan dana pročitala/počela čitat/nastavila čitat prije započeto(većina su shojo,smut,i takve stvari):
Bitter virgin
Vampire knight
Goong
Naruto
Nana
Koukou debut
Mars
Ai girl
Honey x honey drops
Akuma na eros
Dekiai paradox
Desire climax
Taranta ranta
Sex=love
Your wings are mine
Training love
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 20/09/2007 : 09:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Pa Naruto je baš tipična shonen manga

Još jedna preporuka sa moje strane - H2 (shonen/shojo mix):


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 23/09/2007 : 14:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam zavrshio sa chitanjem tpb-ova Battle Angel Alita(ima ih 9).Jedan od najboljih stripova koji sam prochitao,usput Berserk i Blame su bolesno dobri...

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 24/09/2007 : 11:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SnotMan

Upravo sam zavrshio sa chitanjem tpb-ova Battle Angel Alita(ima ih 9).Jedan od najboljih stripova koji sam prochitao,usput Berserk i Blame su bolesno dobri...



Procitao sam Battle Angel Alita vol.1 Onako, nije lose, ali moze i bolje. Jel se popravlja kako prica odmice, ili je i ostatak na nivou prvog trejda? A Blame i Berserk su trenutno na putu prema meni, narucio sam nekoliko trejdova :)

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

buba
Starting Member



Croatia
3 Posts

Member since 20/09/2007

Posted - 25/09/2007 : 21:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send buba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Pa Naruto je baš tipična shonen manga




pa napisala san da su skoro sve shojo...šta ne znaći da su sve..i da znan da je naruto shounen...ali to mi je jedna od prvih koje san uopće poćela pratit pa je ono ka iz pristojnosti pratin i sada iako nije baš nešto zanimljiva.....lovaju se ovde onde..auu akatskuki...jeeej..pobijedili smo ih..a ne . nismo..itd...ugl gluposti pišen al svejedno....
h2 mislin da san to negdi vidila...nesićan se
al sad san skinila jednu
partner se zove...ka shojo/horor....prebaza je...=)
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 28/09/2007 : 03:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SSM

quote:
Originally posted by SnotMan

Upravo sam zavrshio sa chitanjem tpb-ova Battle Angel Alita(ima ih 9).Jedan od najboljih stripova koji sam prochitao,usput Berserk i Blame su bolesno dobri...



Procitao sam Battle Angel Alita vol.1 Onako, nije lose, ali moze i bolje. Jel se popravlja kako prica odmice, ili je i ostatak na nivou prvog trejda? A Blame i Berserk su trenutno na putu prema meni, narucio sam nekoliko trejdova :)

Prva chetiri Tpb-a su praktichno upoznavanje sa likom(XD),a u preostalih pet razvija se glavna pricha,gdje se autor razmahuje i ssa olovchicom i sa pisanjem,fenomenalno.

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

bitola
Average Member



USA
821 Posts

Member since 22/02/2003

Posted - 12/10/2007 : 23:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send bitola a Private Message  Reply with Quote
molim vas recite mi kakvi su u stvari MANGA stripovi,mislim, srecem taj naziv a neznam sta defiunise poim MANGA strip.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 13/10/2007 : 01:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bitola

molim vas recite mi kakvi su u stvari MANGA stripovi,mislim, srecem taj naziv a neznam sta defiunise poim MANGA strip.



Pa zato postoji Google:
http://en.wikipedia.org/wiki/Manga

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

bitola
Average Member



USA
821 Posts

Member since 22/02/2003

Posted - 13/10/2007 : 19:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bitola a Private Message  Reply with Quote
najlepse hvala za ovaj link
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/10/2007 : 18:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bitola

najlepse hvala za ovaj link



Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/10/2007 : 13:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Počeh da čitam UZUMAKI (Sandman je nahvalio ovu mangu u Think tanku pre koju godinu), i damn - ono je jezivo, a na momente i bolesno.

Ko voli pravi, iskonski horor, a ne njegove ublažene varijacije na temu - preporučujem. Plus, neubičajeno je kratka, tri knjige.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Q STRIP
Starting Member

79 Posts

Member since 12/04/2007

Posted - 21/10/2007 : 08:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Q STRIP's Homepage  Send Q STRIP a Private Message  Reply with Quote
Death Note.

Q STRIP BLOG: http://qstrip.blog.hr
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/10/2007 : 00:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
I death note si citao?...
Citao sam prije nekog vremena englesku internet varijantu, a od prosle godine
izlaze redovito i na njemackom, tako da sam se prebacio na njemacki.
Death note je dobar, vrijedi procitati, jako pametno napisano... no jos nisam stigao do kraja...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 22/10/2007 : 02:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Death Note, scanslation na srpskom na http://www.bg-anime.com/bga/ iliti, tacnije, na http://www.bg-anime.com/bga/index.php?topic=172.0
S tim sto ipak morate da se registrujete da biste videli taj deo sajta.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/10/2007 : 11:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Death note mi je na waiting listi. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 22/10/2007 : 12:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Death Note, sa ovom mangom sam se upoznao bas preko bg-anime.com, cini mi se da su preveli preko 30 chaptera, a prestao sam citati scanlation jer sam nabavio u papirnom obliku. I zahvaljujuci tekstu na ovom sajtu sam nabavio i Maison Ikkoku, odusevljen sam koliko je zabavno citati strip bez klasicnih strip junaka i avantura :)

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/11/2007 : 22:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Čitam Tomie, opet od Junjie Itoa, ma+mangu o prelepoj devojci u koju se svi muškarci zaljubljuju - i posle određenog vremena dobijaju neobjašnjivu želju da je iskpasape i iseckaju u deliće. A kada to i sprovedu u delo - iz svakog delića Tomie ponovo izrasta cela devojka. Hajlajt - kada je bubreg Tomie presađen u jednu devojku koja uopšte ne sumnja da u njoj počinje da nešto raste... i raste... i... well, you get the picture.

Teške, teške boleštine, drugim rečima. Topla preporuka svim fanovima splattera.

Plus, scena u kojoj se čopor kanibalistički nastrojenih golih Tomie šeta kroz grad neodoljivo podseća na Girls, što znači da su Luna bros ne samo one hit wonderi, nego i solidni plagijatori.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 17/11/2007 : 00:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
da tomie, uzumaki, gyo, sve je to jako dobro. junji ito mi je jedan od drazih manga autora. kada sam citao uzumaki potrefilo se da napolju puse uzasan vjetar, a citao sam strip pod lampom u 1-2 navece. perfektan ugodjaj za citanje horora (jest da bi bolje bilo da sam citao pod svijecom ali od rata to nemam namjeru raditi osim ako nije nuzno), i moram priznati da me jeza hvatala vise puta, i da sam se bar isto toliko puta trznuo kad bi lisce ili grane udarile u prozor.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 14/01/2008 : 12:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
zelim istrazivati svijet mange, pa reko ajde da pitam strucnjake.

moja dosadasnja iskustva:

svidja mi se:
- najbolje sto sam procitao bio mi je Phoenix:Ressurection
- svidio mi se i prvi dio Buddhe (ostale jos nisam procitao)
- vrlo mi se svidjaju stripovi Jasusira Tacumija

ne svidja mi se:
- strip Nausicaa - anime mi je odlican
- Akira - bezveze
- Sword of the immortal - bezveze
- nekakav bolnicki triler Osamu Tezuke sa elementima fantastike (covjek-pas ili nesto slicno) kojem se ne mogu sjetiti naslov, a do boli mi je los

ni dobro ni lose:
- Lone Wolf&Cub - nesto kao Zagor: procita se i zaboravi

***

inace uglavnom volim modernisticku umjetnost, pa su mi i stripovi najdrazi oni koji eksperimentiraju s formom, ulaze u unutarnji zivot likova (mozda i kroz elemente nadrealizma), ali su cvrsto vezani za realisticno mjesto i vrijeme.

molim prijedloge i savjete (sto i kako to nabaviti)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/01/2008 : 14:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica
- nekakav bolnicki triler Osamu Tezuke sa elementima fantastike (covjek-pas ili nesto slicno) kojem se ne mogu sjetiti naslov, a do boli mi je los


ni dobro ni lose:
- Lone Wolf&Cub - nesto kao Zagor: procita se i zaboravi


Meni je ovo dvoje odlicno, ali zaista odlicno.
Pokusaj sa Maison Ikkoku. Ne znam kakav je engleski prijevod, ali na talijanskom je to bilo ultra smijesno, zabavno, a i dirljivo.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 31 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000