forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/09/2012 : 21:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by goksi

Prvo sam se mnogo obradovao kad sam video Torgala, a onda i isto toliko razočarao kad sam video da je po 3 epizode. Razumem ih, njihovo pravo, ali mi se to strahovito ne sviđa.


Ima to i svoje prednosti. U kasnijem periodu, kada sustignu Francuze, mogu brze da izbace novi album, a ne da cekaju pet godina da se napuni dovoljno materijala za jednu knjigu koja sadrzi pet epizoda.



Ma to je jasno. To je sa više strana okej. Recimo i ona mini saga u brojevima 10,11 i 12 će tako biti u jednom integralu. Moja poruka nije bila vezana za Libellus. Njima svaka čast na izdavanju Torgala. Imaju pravo da ga izdaju onako kako oni misle da je najbolje, i to je sve u redu. Ja sam napisao to iz razloga što imam dva integrala Belog Puta i ne bih kupovao ponovo te epizode ako baš ne moram. Dakle čisto finansijski, ništa drugo. Sad sam ipak u velikoj dilemi šta raditi jer mislim da će teško biti druge šanse. Beli Put iako ne radi, i dalje drži prava za Torgala ovde... Tako da pretpostavljam da je ovo poslednja šansa da se sakupi Torgal.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2012 : 00:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rada13

neznan samo je li se strip (mislim na periodična kiosk izdanja) tretira kao časopis, jer znam da je na novine i časopise 10% stopa pdv-a već odavno? što se tiče albuma, bit će pdva sigurno od 1.7.2013. , pitanje je samo koliko (očekujem od 5-10%).


Meni se čini da od 01.01.2013-te
Daj Bože 5%.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/09/2012 : 08:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ludilo od najava....samo da se ostvare...pogotovo THORGAL!!!!!!!!!!!!!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 14/09/2012 : 08:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by goksi

Prvo sam se mnogo obradovao kad sam video Torgala, a onda i isto toliko razočarao kad sam video da je po 3 epizode. Razumem ih, njihovo pravo, ali mi se to strahovito ne sviđa.


Ima to i svoje prednosti. U kasnijem periodu, kada sustignu Francuze, mogu brze da izbace novi album, a ne da cekaju pet godina da se napuni dovoljno materijala za jednu knjigu koja sadrzi pet epizoda.



Ma to je jasno. To je sa više strana okej. Recimo i ona mini saga u brojevima 10,11 i 12 će tako biti u jednom integralu. Moja poruka nije bila vezana za Libellus. Njima svaka čast na izdavanju Torgala. Imaju pravo da ga izdaju onako kako oni misle da je najbolje, i to je sve u redu. Ja sam napisao to iz razloga što imam dva integrala Belog Puta i ne bih kupovao ponovo te epizode ako baš ne moram. Dakle čisto finansijski, ništa drugo. Sad sam ipak u velikoj dilemi šta raditi jer mislim da će teško biti druge šanse. Beli Put iako ne radi, i dalje drži prava za Torgala ovde... Tako da pretpostavljam da je ovo poslednja šansa da se sakupi Torgal.


Ja se jos nadam da bi Darkwood to mogao da preuzme.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/09/2012 : 11:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa i ja mirišem da će to DW preuzeti i odraditi!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/09/2012 : 13:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pa i ja mirišem da će to DW preuzeti i odraditi!


Ja ne mirišen ništa, ali bi volija da DW preuzme i odradi.
Čisto iz sebičnih razloga.
Nadan se da bi zadržali format od 5 albuma u integralu jer bi tako najvjerovatnije bilo jeftinije.
Ne bi triba duplirat epizode 11 i 12 koje već iman, a glupo mi je zbog jednoga albuma koji mi fali uzimat integral od 3 epizode.
Isto tako ne bi triba duplirat brojeve 19 i 20 zbog broja 21.

S druge strane, u zadnje vrime smo svjedoci sve više dupliranja Hr/Sr izdanja šta je meni bezveze jer to nije konkurencija koja će rezultirat nižin cjenama za nas kupce.
Ja bi čak reka obrnuto. Manji tiraži će nan samo mogu dignit cijenu.

I ono najvažnije: Sve je ovo šuplja priča. Vidit ćemo šta će od svega ispast, al najbitnije da torgal u svakon slučaju izlazi.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 14/09/2012 : 13:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
al to je ok vama starijima, svi mladji hoce citat izdanje na svom jeziku - realno sve to skoro postoji na eng/fra i jeftinij je :D

There can be only one, me!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2012 : 13:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kad bi se igra šerlok Holmsa a igra mi se ja bi zaključija da će LL izdati ovo izdanje:
http://www.bedetheque.com/serie-27564-BD-Thorgal-Integrale-Magnum.html
A tu je čini mi se izbačeno prva dva albuma koja se ne uklapaju više u kontinuitet i tako da je u prvom integralu epizode:7. L'enfant des étoiles,14. Aaricia i 3. Les trois vieillards du pays d'Aran. uU drugom bi bile:4. La galère noire,5. Au-delà des ombres,6. La chute de Brek Zarith.U trećem:8. Alinoë,9. Les archers i 10. Le pays Qâ.
Ako je tako onda NEĆETE morati bacati svoje beloputaške albume.Imat će te samo duplu epizodu 14.Aricia.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 14/09/2012 : 13:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
cisto sumnjam da ce bit to izdanje :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/09/2012 : 13:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Da, Dade su kompletisti. Sumnjam da će išta izbacivati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2012 : 14:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Da, Dade su kompletisti. Sumnjam da će išta izbacivati.


Da,ali ako francuzi ne budu dali...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/09/2012 : 15:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Da, Dade su kompletisti. Sumnjam da će išta izbacivati.


Da,ali ako francuzi ne budu dali...


Eh, onda je vis maior. Tu se onda ne može ništa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 14/09/2012 : 15:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ali kolko vidim postoji tamo vise vrsta integrala tamo, nisam sad sve pregledavao al vj neki koji je kao ovaj ili kako vec

There can be only one, me!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2012 : 15:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ali ovaj je najnoviji i jedini s tri epizode.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 14/09/2012 : 15:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ali ovaj je najnoviji i jedini s tri epizode.



ako je jedini s tri, onda tvoja sumnja prevladava ipak :S

iako moguce da su se dog za normalno

vidit cemo ili neka netko pita na lib forumu :D

There can be only one, me!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/09/2012 : 15:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Poznajući Dade, koji ide samo na perfektno ili ništa, ništa neće biti izbačeno.
Meni je najbitnije da idu ne manje od dva integrala godišnje, sve drugo je sporo

Složio bih se sa ovim što kaže Nesvrstani ( S druge strane, u zadnje vrime smo svjedoci sve više dupliranja Hr/Sr izdanja šta je meni bezveze jer to nije konkurencija koja će rezultirat nižin cjenama za nas kupce.
Ja bi čak reka obrnuto. Manji tiraži će nan samo mogu dignit cijenu.)

Takođe mi je smešno ovo što kaže Maddox031 (al to je ok vama starijima, svi mladji hoce citat izdanje na svom jeziku - realno sve to skoro postoji na eng/fra i jeftinij je :D) - mislim, "svom jeziku";ovo kad čujem, bilo da kaže Srbin,Hrvat ili Bosanac, dobijam ospe po licu!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/09/2012 15:48:14
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 14/09/2012 : 16:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Takođe mi je smešno ovo što kaže Maddox031 (al to je ok vama starijima, svi mladji hoce citat izdanje na svom jeziku - realno sve to skoro postoji na eng/fra i jeftinij je :D) - mislim, "svom jeziku";ovo kad čujem, bilo da kaže Srbin,Hrvat ili Bosanac, dobijam ospe po licu!



vidiš ja se recimo slažen s maddoxom šta se toga tiče, isto pripadan mlađoj generaciji (23g). ne smeta me gramatika ili da nedajbože ne razumin nešto, ali me živcira piši kako čitaš prijevod stranih imena (tipa spajdermen, vulverin i sl.), tako da posebno američke stripove ne preferiran na srpskom, a za bonellija mi je čisto svejedno
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/09/2012 : 16:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a šta znam, sve je stvar navike.
eto recimo, i mene je počelo da nervira "piši kao što čitaš" prevod stranih imena; a to je verovatno zato što sam se navikao na pisanje imena u originalu, čitajući hrvattske albume, koji čine najveći deo moje kolekcije strip albuma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/09/2012 16:11:02
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 14/09/2012 : 16:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Osobno ne znam da li cu uzimati LL Thorgala. Imam sve sto je izbacio Cinebook(nije mi se vise dalo cekati domace izdanje), mislim da je rijec o nekih 16/17 epizoda. CB izdanje je solidno odradjeno, razumne cijene.

Mrzim duplirati stripove, jer mi je to bacanje novca, a stripova je toliko da imam 300% vece prihode opet necu kupiti sve sto zelim i sto me zanima. A i zanima me ucestalost izdavanja, ukoliko bude 1 integral godisnje, nema sanse.

Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 14/09/2012 : 17:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
Thorgal je jedan od par stripova za koji sam spreman prije tiska platiti punu cijenu za sve integrale. Toliko me "brinu" cijena i ritam izlazenja... :-)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/09/2012 : 18:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rada13

quote:
Originally posted by anto


Takođe mi je smešno ovo što kaže Maddox031 (al to je ok vama starijima, svi mladji hoce citat izdanje na svom jeziku - realno sve to skoro postoji na eng/fra i jeftinij je :D) - mislim, "svom jeziku";ovo kad čujem, bilo da kaže Srbin,Hrvat ili Bosanac, dobijam ospe po licu!



vidiš ja se recimo slažen s maddoxom šta se toga tiče, isto pripadan mlađoj generaciji (23g). ne smeta me gramatika ili da nedajbože ne razumin nešto, ali me živcira piši kako čitaš prijevod stranih imena (tipa spajdermen, vulverin i sl.), tako da posebno američke stripove ne preferiran na srpskom, a za bonellija mi je čisto svejedno



to i nije toliki problem u stripu, ali na naslovnici je ko šaka u oko
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 14/09/2012 : 18:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Thorgal je jedan od par stripova za koji sam spreman prije tiska platiti punu cijenu za sve integrale. Toliko me "brinu" cijena i ritam izlazenja... :-)



Ok fino uplati recimo 1800kn LL(10 integrala petpostavljam), pa recimo ritmom od 1 integral godisnje cekaj 10 godina .
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 14/09/2012 : 18:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
razliciti su jezici , sta je je :)

naravno da razumijem srpski, nit mi smeta ekavica, gramatika ovo ono, slozio bi se da je najgori dio pisi kako citas

ali ako mogu dobit na hrv zasto ne bi dobio ;)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 14/09/2012 : 21:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

quote:
Originally posted by Gand

Thorgal je jedan od par stripova za koji sam spreman prije tiska platiti punu cijenu za sve integrale. Toliko me "brinu" cijena i ritam izlazenja... :-)



Ok fino uplati recimo 1800kn LL(10 integrala petpostavljam), pa recimo ritmom od 1 integral godisnje cekaj 10 godina .




Točno to, razumjeli smo se.
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 14/09/2012 : 22:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Gand strpljiv kao Job :).





Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.98 seconds. Snitz Forums 2000