forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 28/09/2013 : 10:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
A ne znam
Ja bih bio izrazito srećan da povećaju tiraž
Strip mi jedan od omiljenijih i otud žal :(
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/09/2013 : 11:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
a s obzirom na današnju situaciju, dobar znak je i da se ne smanjuje
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 28/09/2013 : 11:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Mislim da vrate tiraž i cenu
Ili samo cenu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/09/2013 : 11:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by anto

riđobradi ide ko alva - nisu ludi da smanjuju tiraž.



Aha, za tri meseca se nijedan nije prodao u Nišu.
Da ga preporučujem ljudima - sramota me.
Sve se vrtim oko zadnja dva broja ko kiša oko Kragujevca, ali ne uzima mi se po ovoj ceni.
Te ako neko hoće da proda 15. i 16. za maksimum 2000 dinara (130 kuna) nek mi se javi :)


svako ko kupuje Riđobradog u Srbiji je to obavio u promo periodu; i to u striparnici u Beogradu.
Cena od 120 kuna za album od 48 stranica je neshvatljivo prevelika (posebno kad se uzme u obzir da je LL dobio potporu od EU) i ne znam zašto te čudi zašto se nijedan primerak nije prodao u Nišu - ko bi dao 2000 dinare za neki album od 40 i kusur stranica, i to još 15-i ili 16-i broj serijala.Znači, ko je već u priči, obavio je to dok su albumi bili prihvatljive cene.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 28/09/2013 : 11:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
A koliko je bio na promu? 1500?
Promo je istekao kada se otvorila knjižara u Nišu.
Ne važi ovo samo za Riđobraog, važi za većinu LB izdanja. Ljudi merkaju, gledaju, kada čuju cenu, opsuju i time prestane svaka dalja priča.
Uostalom, proda se prvi broj nekog izdanja. Da bi se dalje preprodao.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2013 : 13:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by anto

riđobradi ide ko alva - nisu ludi da smanjuju tiraž.



Aha, za tri meseca se nijedan nije prodao u Nišu.
Da ga preporučujem ljudima - sramota me.
Sve se vrtim oko zadnja dva broja ko kiša oko Kragujevca, ali ne uzima mi se po ovoj ceni.
Te ako neko hoće da proda 15. i 16. za maksimum 2000 dinara (130 kuna) nek mi se javi :)


svako ko kupuje Riđobradog u Srbiji je to obavio u promo periodu; i to u striparnici u Beogradu.
Cena od 120 kuna za album od 48 stranica je neshvatljivo prevelika (posebno kad se uzme u obzir da je LL dobio potporu od EU) i ne znam zašto te čudi zašto se nijedan primerak nije prodao u Nišu - ko bi dao 2000 dinare za neki album od 40 i kusur stranica, i to još 15-i ili 16-i broj serijala.Znači, ko je već u priči, obavio je to dok su albumi bili prihvatljive cene.


Iznos potpore koji je LL dobio za npr. Riđobradog iznosi, ovako odoka, jedno 10% troškova izrade tog stripa.

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/09/2013 : 13:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by anto

riđobradi ide ko alva - nisu ludi da smanjuju tiraž.



Aha, za tri meseca se nijedan nije prodao u Nišu.
Da ga preporučujem ljudima - sramota me.
Sve se vrtim oko zadnja dva broja ko kiša oko Kragujevca, ali ne uzima mi se po ovoj ceni.
Te ako neko hoće da proda 15. i 16. za maksimum 2000 dinara (130 kuna) nek mi se javi :)


svako ko kupuje Riđobradog u Srbiji je to obavio u promo periodu; i to u striparnici u Beogradu.
Cena od 120 kuna za album od 48 stranica je neshvatljivo prevelika (posebno kad se uzme u obzir da je LL dobio potporu od EU) i ne znam zašto te čudi zašto se nijedan primerak nije prodao u Nišu - ko bi dao 2000 dinare za neki album od 40 i kusur stranica, i to još 15-i ili 16-i broj serijala.Znači, ko je već u priči, obavio je to dok su albumi bili prihvatljive cene.


Iznos potpore koji je LL dobio za npr. Riđobradog iznosi, ovako odoka, jedno 10% troškova izrade tog stripa.



U konačnici nebitno.
I bez tih 10% strip od 48 strana jednostavno nemože koštat toliko.
Riđobradog kupujen jer ga obožavan a neman drugu opciju.
Ostatak ne kupujen.
Jednin dijelon iz principa, jednin dijelon jer toliko love neman.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2013 : 14:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne ulazim u to, samo hoću reći da ponekad ta potpora i nije baš pomoć, nego upravo suprotno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/09/2013 : 14:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne ulazim u to, samo hoću reći da ponekad ta potpora i nije baš pomoć, nego upravo suprotno.



Slažen se da nije baš neka pomoć, ali zašto je upravo suprotno?
Kako in i ta simbolična pomoć odmaže?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/09/2013 : 15:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
vjerojatno jer ljudi onda očekuju neko (veliko) snižavanje cijena, a kada toga ne bude dolazi do udara na izdavača
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2013 : 16:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Markos

Ne ulazim u to, samo hoću reći da ponekad ta potpora i nije baš pomoć, nego upravo suprotno.



Slažen se da nije baš neka pomoć, ali zašto je upravo suprotno?
Kako in i ta simbolična pomoć odmaže?


Pa, ako se ne varam, oni su dobili potporu za, izmedju ostalih, 10 albuma ridjobradog i 10 albuma Spiroua. I sad imas situaciju da u 2 godine MORAŠ objaviti 10 albuma Spiroua, a za to si dobio tih 10tak posto sredstava. Trebam li dalje objasnjavati?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/09/2013 : 16:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa prodat ce ih. Nije da im bas stoje na lageru.



Kad tad.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 28/09/2013 : 16:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ako je to baš tako teška rabota, ima rešenja.

Ne konkurišeš.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2013 : 16:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To je njihova stvar, ne moja, ja samo prikazujem drugu stranu medalje, kao odgovor na antov komentar "tolika cijena, a dobili su potporu"!

Trouble will find me
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/09/2013 : 17:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

To je njihova stvar, ne moja, ja samo prikazujem drugu stranu medalje, kao odgovor na antov komentar "tolika cijena, a dobili su potporu"!


asvim korektno i jasno obrazlozenje....to je kao snizenje u trgovini 10%...
Kad je cijena visoka tih 10% je pic...kin dim,jedva zapazis da postoji snizenje...
Mislio sam da su te potpore ipak malo vise..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/09/2013 : 23:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Markos

Ne ulazim u to, samo hoću reći da ponekad ta potpora i nije baš pomoć, nego upravo suprotno.



Slažen se da nije baš neka pomoć, ali zašto je upravo suprotno?
Kako in i ta simbolična pomoć odmaže?


Pa, ako se ne varam, oni su dobili potporu za, izmedju ostalih, 10 albuma ridjobradog i 10 albuma Spiroua. I sad imas situaciju da u 2 godine MORAŠ objaviti 10 albuma Spiroua, a za to si dobio tih 10tak posto sredstava. Trebam li dalje objasnjavati?


Ovo boldano nisan zna.
Slažen se da potpore ne moraju bit neki veliki +

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2013 : 00:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Možda nije veliki ali je plus.
Sad bi bas još neki izdavači htjeli uvjeriti da im je to otegnuta okolnost što su dobili neke novceA šta su se uopće javljali na taj natječaj?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 29/09/2013 : 13:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
pa nacelno i je olakotna okolnost ako ne dobijes koliko si se nadao

primjerice

ti hoces novi auto koji kosta 10k eura

javis se meni da ti posudim 6k eura

ja ti dam 2k eura i kazem imas mj dana da kupis auto, ili vracas pare plus penale plus se nikad vise nemozes meni javit za pare :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 29/09/2013 : 13:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Onda kupiš od 8
Ili ne kupiš uopšte
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2013 : 13:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Jasko, onda isto to može izdavač reći tebi - nemoj kupiti Riđobradog od 120 nego od 96 ili ne kupi uopšte. Ali očito vas zanima samo pljuvanje po izdavačima, ne i opravdanja i odgovori.

Trouble will find me
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/09/2013 : 13:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
S jedne strane Markos je u pravu, Libellus je trenutačno malo u zeznutoj situaciji S druge strane, Libellusova izdanja su činjenično preskupa bez obzira na tu ogromnu kvalitetu izdanja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 29/09/2013 : 14:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Jasko, onda isto to može izdavač reći tebi - nemoj kupiti Riđobradog od 120 nego od 96 ili ne kupi uopšte. Ali očito vas zanima samo pljuvanje po izdavačima, ne i opravdanja i odgovori.


Ovo nije pljuvanje, samo se igram analogijom
A što se tiče Riđobradog, najverovatnije će biti ”ne kupiti uopšte do jednog trenutka”.
I nemojte te floskule pljuvanje meni, dovoljno sam racionalan da problem sagledam iz svih uglova. Verujem da i oni to znaju, zato i idu ovim načinom. Ja ne bih išao, ali ja nisam izdavač.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2013 : 16:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Igraš se analogijom iz svoje srpske svakodnevnice, a ona baš i nije ista kao i hrvatska, iako ima dosta sličnosti. I to, rekao bih, u prvom se redu baziraš na izvanrednom Darkwoodovom uzletu, vrlo dobrim izdanjima po vrlo dobrim cijenama. Osim toga, nastupaš iz čitateljske perspektive, umišljaš si da poznaješ i razumiješ izdavačke probleme i činjenice, a to baš i nije tako.

A činjenica je da je u Srbiji bitno slabiji standard, pa su vam hrvatske (nemale) cijene još teže za prihvatiti, pogotovo usporedive s cijenama domaćih, srpskih izdavača. I sad, jasno je meni da vas ne zanima zašto DW HC album košta 6 eura, a libellusov 13, opsovat ćeš jedne i hvaliti druge, naravno, ali ipak postoje neki realni razlozi (na stranu činjenica da su i libelus i darkwood ekstremni primjeri). Srbija je veće tržište, pa su tiraži veći, uglavnom 1000 primjeraka nasuprot hrvatskih 500. To u startu smanjuje cijenu tiska za minimalno 20%. Osim toga, sama cijena tiska je dramatično manja u Srbiji. Ja sam osobno tražio neke ponude, uspoređivao cijene i došao do sljedećeg zaključka: cijena tiska u najskupljoj (ili jednoj od najskupljih) srpskih tiskara - subotičkoj Rotografici je, uključujući i prijevoz do Hrvatske, od 20 do 30 posto jeftiniji od cijene tiska identičnog izdanja u identičnom tiražu u kvalitetnim tiskarama u Hrvatskoj (Stega, AKD, Printera, GZH). Jeftinije srpske tiskare nisam kontaktirao, ali nije teško zaključiti da su njihove cijene još jeftinije. Isto važi i za ostale troškove - cijene prijevoda, dizajna i ostalo. I tu je cijela mudrolija: ako te izrada izdanja košta jeftinije, onda i krajnja cijena za kupce može biti jeftinija. Uostalom, to je vidljivo iz cijena svih tiskanih izdanja u Hrvatskoj u Srbiji, od novina, magazina do knjiga, ne samo stripova.

A da se vratimo na strip, ono što ti mogu reći za obje izdavačke strane, i hrvatsku i srpsku, je da se bez obzira na cijene obje grčevito bore za opstanak. I, ako mogu dodati, moje mišljenje je da se radi o unaprijed izgubljenoj bitci, sve je samo pitanje vremena.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2013 : 16:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I zašto onda hrvatski izdavači/Fibra ne pravi stripove u srpskim tiskarama?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2013 : 16:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
U prvom redu zato jer sam pacijent;) U Hrvatskoj mogu nadzirati kontrolu kvalitete u svakom koraku. Ako hoću, mogu cijeli dan visiti u tiskari i uvjeriti se da je tisak svakog arka takav kakav treba biti, da je uvez dobar itd itd. U Srbiji to ipak ne mogu. Bez uvrede ikome, ali mislim da su naše tiskare ipak kvalitetnije, a opet, ja ni s njima nisam potpuno zadovoljan...

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.98 seconds. Snitz Forums 2000