forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2013 : 16:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

To je njihova stvar, ne moja, ja samo prikazujem drugu stranu medalje, kao odgovor na antov komentar "tolika cijena, a dobili su potporu"!


Markose, nemam običaj da pljujem izdavače koje cenim (a trudim se da ne pljujem ni one koje ne cenim, ali mi se nažalost omakne), tako da ovde http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=477 možeš videti prepisku između mene i Dada glede cene od 120 kuna.

Ne želim sad da se opet upuštam u tu priču, jer to je vrzino kolo koje nema kraja - ovde sam Jasku pokušao da ukažem na neke činjenice koje su dovele do slabe potražnje albuma Riđobradog u Niškoj striparnici.Niti mislim da je to što je neki izdavač dobio potporu razlog da skine cenu.

A ubeđen sam da je ta cena od 120 kuna tolika kolika jeste zbog otkupa knjižnica - i što se mene tiče to je ok, neka D&D što više profitiraju, jer će to i za nas čitaoce značiti još stripova.

A D&D naklon do poda što su mi podarili sjajne stripove.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/09/2013 16:47:07
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 29/09/2013 : 16:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ne poznajem hrvatske izdavačke probleme
Odnosno, da budem konkretniji, ne poznajem konkretne izdavačke probleme Libelusa
A i što bih i znao, kada su to problemi izdavačke kuće Libelus
S druge strane, poznajem probleme kupaca koji kupuju stripove
I vidim da je, po tom, najveći problem Libelusa, i većine hrvatskih izdavača, cena
A ako postoji pandan kod neke srpske izdavačke kuće, koji je uvek, ako ne uvek u 99% jeftiniji, onda hrvatsko izdanje maltene ne postoji

I sa tim se morate pomiriti
Ako ste pre 5 godina prodavali neko svoje izdanje u Srbiji trocifrenim brojevima
Sada nećete više od nekog dvocifrenog
A sa daljim povećanjem cena, bojim se da će sva izdanja proći ko Riđobradi
I tu je žal, ne kritika ili pljuvanje
Jer sam ja jedan od onih koji se zalaže za udruživanje izdavača na prostoru BHS-a
Zato što je moja namera i želja jednostavna, što više dobrih stripova za što smešnije novce

I ne znam rešenje osim rešenja koja je napravio Darkvud
Uostalom, kada je sloba na sajtu postavio pitanje SC ili HC, moj način rešenja problema je bio istovetan onom koji se danas realizuje sa magazinima
Čak smatram da je HC nepotreban kompromis
Da li je to rešenje i za hrvatske izdavače?
Da, ako hoćete da prodajete i u Srbiji
Drugi način je da srpsko izdavaštvo apsolutno propadne i da nema druge alternative
(što je i bio slučaj pre 2008.)
Ili da cene neverovatno skoče, pa da ne postoji bitnija razlika

Kad smo kod sličnih cena i izdanja, VČ i LU kao kiosk izdavači se slično kotiraju

No, ako sve ovo stoji sa štamparijama, papirom, itd, ne vidim način na koji će hrvatski izdavač fra-belg. ili amer. stripova parirati
sem da izda nešto što srpski izdavači nisu
ili da izda boneli stripove za desetinu hardkor kolekcionara

Edited by - Jasko on 29/09/2013 16:52:00
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 29/09/2013 : 16:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ovde sam Jasku pokušao da ukažem na neke činjenice koje su dovele do slabe potražnje albuma Riđobradog u Niškoj striparnici.



A koji je to razlog?
Onaj koji je kupovao kupovaće i dalje?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2013 : 17:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by anto

riđobradi ide ko alva - nisu ludi da smanjuju tiraž.



Aha, za tri meseca se nijedan nije prodao u Nišu.
Da ga preporučujem ljudima - sramota me.
Sve se vrtim oko zadnja dva broja ko kiša oko Kragujevca, ali ne uzima mi se po ovoj ceni.
Te ako neko hoće da proda 15. i 16. za maksimum 2000 dinara (130 kuna) nek mi se javi :)


svako ko kupuje Riđobradog u Srbiji je to obavio u promo periodu


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 29/09/2013 : 17:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Evo, ja nisam.
Maksimum koji sam bio spreman da dam za strip je bio promo period prethodnih tura.
Jednog dana ću zažmuriti na jedno oko i uzeti ga
Ako se bude moralo
No nadam se da neću morati da žmurim i da ću ih naći po zacrtanom maksimumu
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2013 : 17:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
A ubeđen sam da je ta cena od 120 kuna tolika kolika jeste zbog otkupa knjižnica - i što se mene tiče to je ok, neka D&D što više profitiraju, jer će to i za nas čitaoce značiti još stripova.


Libellus ima daleko, daleko najmanji otkup u odnosu na sve ostale izdavače i tvrditi da oni nešto rade zbog otkupa u knjiznica je u najmanju ruku smiješno, jer oni teško da se mogu osloniti na taj otkup.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2013 : 17:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Meni je jedino to bio logičan razlog ove cene.

@Jasko
ako budeš mnogo čekao, i cena od 120 kuna će ti biti prihvatljiva.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 29/09/2013 : 17:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Meni je jedino to bio logičan razlog ove cene.

@Jasko
ako budeš mnogo čekao, i cena od 120 kuna će ti biti prihvatljiva.



Onda će svih 14 na doboš.
Em izrazito prezirem naduvavanje cene i taj ceo lopovluk od strane pojedinaca na aukcijama
Em mi ne pada na pamet da prelazim neke granice zarad kolekcioniranja
Jer to nisam i čitam strip, ne koricu

Uostalom, čovek se loše oseća kada nešto preplati
a ja ne želim takav osećaj
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2013 : 17:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Ne poznajem hrvatske izdavačke probleme
Odnosno, da budem konkretniji, ne poznajem konkretne izdavačke probleme Libelusa
A i što bih i znao, kada su to problemi izdavačke kuće Libelus
S druge strane, poznajem probleme kupaca koji kupuju stripove
I vidim da je, po tom, najveći problem Libelusa, i većine hrvatskih izdavača, cena
A ako postoji pandan kod neke srpske izdavačke kuće, koji je uvek, ako ne uvek u 99% jeftiniji, onda hrvatsko izdanje maltene ne postoji

I sa tim se morate pomiriti
Ako ste pre 5 godina prodavali neko svoje izdanje u Srbiji trocifrenim brojevima
Sada nećete više od nekog dvocifrenog
A sa daljim povećanjem cena, bojim se da će sva izdanja proći ko Riđobradi
I tu je žal, ne kritika ili pljuvanje
Jer sam ja jedan od onih koji se zalaže za udruživanje izdavača na prostoru BHS-a
Zato što je moja namera i želja jednostavna, što više dobrih stripova za što smešnije novce



Stvarno pričaš gluposti.
Naravno da za srpske kupce hrvatsko izdanje ne postoji ako postoji srpska (i pritom jeftinija) alternativa. Pa ista je stvar i u hrvatskoj. Što se imamo s tim miriti, ne razumijem? To su najnormalnije stvari.
Prodavanje nekog našeg izdanja u Srbiji u trocifrenim brojevima? Ti živiš u debeloj zabludi. Ne znam za Libellus, ali od svega što je Fibra objavila, samo su se tri stripa prodala u trocifrenim brojkama, i to jedva. Tri od 250 ukupno. Slična stvar vrijedi i obratno. Čak se i jako jeftina premijerna DW izdanja prodaju u jako malim količinama ovdje. NEMA publike. NEMA. Nema veze što je neko izdanje jeftino, kad ni to jeftino nema tko kupiti. To vi trebate shvatiti kad pljujete po cijenama, uz ostale razlike koje sam naveo.

quote:
Originally posted by Jasko
I ne znam rešenje osim rešenja koja je napravio Darkvud
Uostalom, kada je sloba na sajtu postavio pitanje SC ili HC, moj način rešenja problema je bio istovetan onom koji se danas realizuje sa magazinima
Čak smatram da je HC nepotreban kompromis
Da li je to rešenje i za hrvatske izdavače?
Da, ako hoćete da prodajete i u Srbiji
Drugi način je da srpsko izdavaštvo apsolutno propadne i da nema druge alternative
(što je i bio slučaj pre 2008.)
Ili da cene neverovatno skoče, pa da ne postoji bitnija razlika


Nemojte me krivo shvatiti, ali tek još treba vidjeti je li Darkvudovo rješenje zaista rješenje. Vrijeme će pokazati.

quote:
Originally posted by Jasko
Kad smo kod sličnih cena i izdanja, VČ i LU kao kiosk izdavači se slično kotiraju


Ma nemoj. VČ kiosk izdanje košta 190 dinara, s tim da ga svatko tko hoće vrlo lako može kupiti s 30% popusta, pa to ispadne 133 dinara. Ludens kiosk izdanje košta 18 kuna što je 2.4 eura što je preko 250 dinara. Ako je 133 slično 250, onda ću pojesti svoju diplomu iz matematike.

quote:
Originally posted by Jasko
No, ako sve ovo stoji sa štamparijama, papirom, itd, ne vidim način na koji će hrvatski izdavač fra-belg. ili amer. stripova parirati
sem da izda nešto što srpski izdavači nisu
ili da izda boneli stripove za desetinu hardkor kolekcionara


Naravno da ne stoji, pa zna se da ja lažem čim zinem.
Što se cijena tiče, te razlike uopće nisu _toliko_ velike, osim u nekim radikalnim primjerima. Ali to što vi uspoređujete kruške i jabuke, to je vaš problem, ne naš. Naš problem je, kao što rekoh, što nema publike, a i ona koja postoji nema novca.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/09/2013 : 18:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zapravo su ovi VC 190 vec neko vrijeme 230 (plus popust na kartice). Ali nebitno zapravo.



I ja mislim da je najveci problem sto nema kupaca. A mladi odgoj... koji, gdje? Ako i "DW test" propadne, onda... back to HC 500-250 ili mozemo jos nize?

Ma sranje! Ali sa druge strane izgleda da sa upadanjem mora viri sve vise ajkula iz njega. Stripova ima na kilograme, za svakog kupca po jedan primjerak.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 29/09/2013 : 18:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Stvarno pričaš gluposti.
Naravno da za srpske kupce hrvatsko izdanje ne postoji ako postoji srpska (i pritom jeftinija) alternativa. Pa ista je stvar i u hrvatskoj. Što se imamo s tim miriti, ne razumijem? To su najnormalnije stvari.
Prodavanje nekog našeg izdanja u Srbiji u trocifrenim brojevima? Ti živiš u debeloj zabludi. Ne znam za Libellus, ali od svega što je Fibra objavila, samo su se tri stripa prodala u trocifrenim brojkama, i to jedva. Tri od 250 ukupno. Slična stvar vrijedi i obratno. Čak se i jako jeftina premijerna DW izdanja prodaju u jako malim količinama ovdje. NEMA publike. NEMA. Nema veze što je neko izdanje jeftino, kad ni to jeftino nema tko kupiti. To vi trebate shvatiti kad pljujete po cijenama, uz ostale razlike koje sam naveo.

To miriti je trebalo da predstavlja objašnjenje da će se sve manje Libelusa i Fibre prodavati. Nisam primetio neku masovnu potrošačku histeriju, jasno, no, situacija je bolja nego što je bila pre 10, 5, 3, prošle godine. Ima više kupaca nego tad. Gde je zenit? Možda baš sad.

I još jednom floskule o "prljavim i izdajničkim pljuvačima" nekom drugom, ne meni.
Stvarno-nestvarno, i ja smatram da ti praviš dosta gluposti, što je mnogo gore od same priče, je li.

quote:

Nemojte me krivo shvatiti, ali tek još treba vidjeti je li Darkvudovo rješenje zaista rješenje. Vrijeme će pokazati.

Tačno. Ali je svakako bolje rešenje.

quote:


Ma nemoj. VČ kiosk izdanje košta 190 dinara, s tim da ga svatko tko hoće vrlo lako može kupiti s 30% popusta, pa to ispadne 133 dinara. Ludens kiosk izdanje košta 18 kuna što je 2.4 eura što je preko 250 dinara. Ako je 133 slično 250, onda ću pojesti svoju diplomu iz matematike.

230, regularno. Sa popustom 160.
Ludens je 220.
S tim da kada je razlika u ceni oko 100-200 dinara, bitne su i druge stvari (otisak, najpre). Za toliko neće niko praviti problem.
Da, beše i Blažević rekao da će da pojede diplomu za Robija?

quote:

Naravno da ne stoji, pa zna se da ja lažem čim zinem.
Što se cijena tiče, te razlike uopće nisu _toliko_ velike, osim u nekim radikalnim primjerima. Ali to što vi uspoređujete kruške i jabuke, to je vaš problem, ne naš. Naš problem je, kao što rekoh, što nema publike, a i ona koja postoji nema novca.



Ne znam kome se obraćaš i ko ste to vi, izvini.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2013 : 19:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko
To miriti je trebalo da predstavlja objašnjenje da će se sve manje Libelusa i Fibre prodavati. Nisam primetio neku masovnu potrošačku histeriju, jasno, no, situacija je bolja nego što je bila pre 10, 5, 3, prošle godine. Ima više kupaca nego tad. Gde je zenit? Možda baš sad.

I još jednom floskule o "prljavim i izdajničkim pljuvačima" nekom drugom, ne meni.
Stvarno-nestvarno, i ja smatram da ti praviš dosta gluposti, što je mnogo gore od same priče, je li.


Gdje sam ja rekao "prljavi i izdajnički pljuvači"? Molim citat.
Što se prodaje tiče, Fibrina prodaja nikad nije bila dobra, niti bi Fibra ikad od same prodaje mogla opstati, čak i u ovakvom, poluprofesionalnom angažmanu. Što misliš, da mi ne bismo htjeli prodati 1000 komada po 5 eura umjesto 300 po 12? Samo kome? Kenija integral, meki uvez, cijena 15 eura - u Stripovi na kvadrat su se u mjesec dana prodala 4 primjerka. Četiri.

O mojim glupostima možemo razgovarati, slobodno opleti.

quote:
Originally posted by Jasko
quote:

Nemojte me krivo shvatiti, ali tek još treba vidjeti je li Darkvudovo rješenje zaista rješenje. Vrijeme će pokazati.

Tačno. Ali je svakako bolje rešenje.



Po kupce, svakako. Po sam Darkwood, pitanje.

quote:
Originally posted by Jasko
230, regularno. Sa popustom 160.
Ludens je 220.
S tim da kada je razlika u ceni oko 100-200 dinara, bitne su i druge stvari (otisak, najpre). Za toliko neće niko praviti problem.
Da, beše i Blažević rekao da će da pojede diplomu za Robija?


Opet uspoređuješ kruške i jabuke. Cijena Ludensa u srpskim striparnicama nije relevantna, nego cijena na hrvatskim kioscima. Kao što ni cijena VČ u hrvatskim striparnicama nije relevantna, nego cijena na srpskim kioscima.

Osim toga, iako je u pitanju "samo 100 dinara", to je 30 ili više posto razlike. Meni je osobno svejedno i 10-20 eura razlike, ali sto sam se puta uvjerio da će se ljudi "polomiti" ne bi li nešto kupili za par kuna jeftinije.

quote:
Originally posted by Jasko
quote:

Naravno da ne stoji, pa zna se da ja lažem čim zinem.
Što se cijena tiče, te razlike uopće nisu _toliko_ velike, osim u nekim radikalnim primjerima. Ali to što vi uspoređujete kruške i jabuke, to je vaš problem, ne naš. Naš problem je, kao što rekoh, što nema publike, a i ona koja postoji nema novca.



Ne znam kome se obraćaš i ko ste to vi, izvini.



Vi koji uspoređujete kruške i jabuke.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 29/09/2013 : 20:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Gdje sam ja rekao "prljavi i izdajnički pljuvači"? Molim citat.
Što se prodaje tiče, Fibrina prodaja nikad nije bila dobra, niti bi Fibra ikad od same prodaje mogla opstati, čak i u ovakvom, poluprofesionalnom angažmanu. Što misliš, da mi ne bismo htjeli prodati 1000 komada po 5 eura umjesto 300 po 12? Samo kome? Kenija integral, meki uvez, cijena 15 eura - u Stripovi na kvadrat su se u mjesec dana prodala 4 primjerka. Četiri.


Nisi, ali to toliko često spočitavaš da ko da jesi.
Svestan sam ja da stvari nisu sjajne, a to me dovodi da se zapitam, ako se prodalo 4 sa tom cenom, koliko bi se prodalo sa većom? I u tome je moja misao da je bolje i tako (pa i za prodavca, šta znači izdanje koje košta ko zna koliko, a ne proda se niti jedno i izdanje koje je jeftino, a proda se 4?).
Doduše, ima dobrih i pozitivnih primera, čak i prijatnih iznenađenja. Uostalom, povećana je baza kupaca, što je znatno bitnije od povećanja utroška novca.

quote:
O mojim glupostima možemo razgovarati, slobodno opleti.

Ne bih da opletem, nemam razloga, a i zašto bih?

quote:

Po kupce, svakako. Po sam Darkwood, pitanje.

Sad, ne znam baš. Svakako nije po količini novca, ali jeste po broju izdanja. No, sumnjam da su u minusu.

quote:


Opet uspoređuješ kruške i jabuke. Cijena Ludensa u srpskim striparnicama nije relevantna, nego cijena na hrvatskim kioscima. Kao što ni cijena VČ u hrvatskim striparnicama nije relevantna, nego cijena na srpskim kioscima.

Čekaj, a da ne mešaš ti? Šta briga kupca u Srbiji koliko je VČ u Hrvatskoj i kupca u Hrvatskoj koliko je LU u Srbiji? Kupac u Srbiji vidi dva Dilana u radnji i izabira na osnovu otiska, prevoda, pa i cene. I na to sam mislio kada sam ih svrstao u istu kategoriju (pritom, izdaju istu kuću stripa).

quote:

Vi koji uspoređujete kruške i jabuke.


Oprosti, nisam se pronašao, te pretpostavljam da je nekom drugom upućeno.

Edited by - Jasko on 29/09/2013 20:24:31
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2013 : 21:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.


možda, ali ja mislim da ju je unapredio...
sečam se kako su se previjali Dnevnikovi i Slobodne stripovi...
uzmeš strip, poklopiš prvu i zadnju stranicu i čitaš na masnoj mizi
od tave sa hemedeksom zaprljane...još malo kave pocurilo sa šalice i evo ti kulturnog čitanja....da ne govorim o pisanju rezultata remija ili kanastre po predlistu Bleka u mišolovci....Jovo 150...Haso 135...Mila 111..i Jova 97 bodova....
da te vidim to danas uradit sa 11-tim brojem kolor Libellus Zagora ili Fibrinom orkom....
ako se to smatra za kulturu čitanja..napredovali smo tim HC...
Kultura čitanja je ubijena i bez HC...knjige su več davno HC tiskane pa je hit izdanje kad se proda 200 komada...
a koliko znam razlika u cijeni HC i SC identičnog izdanja i nije tako velika da bi HC krivili za propad stripa ili čitanja...
to je moje mišljenje....skromno i amatersko.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2013 : 22:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko
Nisi, ali to toliko često spočitavaš da ko da jesi.
Svestan sam ja da stvari nisu sjajne, a to me dovodi da se zapitam, ako se prodalo 4 sa tom cenom, koliko bi se prodalo sa većom? I u tome je moja misao da je bolje i tako (pa i za prodavca, šta znači izdanje koje košta ko zna koliko, a ne proda se niti jedno i izdanje koje je jeftino, a proda se 4?).
Doduše, ima dobrih i pozitivnih primera, čak i prijatnih iznenađenja. Uostalom, povećana je baza kupaca, što je znatno bitnije od povećanja utroška novca.


Pa spočitavam zato što ne mogu podnijeti što si ljudi koji nemaju pojma kako stvari funkcioniraju i ne znaju najosnovnije činjenice i problematiku daju za pravo pljuvati po izdavačima, često bez ikakvog osnova. Ali opet, nikad nikome nisam spočitao da je "prljavi izdajnik", zato mi nemoj pripisivati ono što nisam rekao.

Što se prodaje dalje tiče, nema smisla razgovarati, jer nemaš pojma o problematici. Vrijeme će pokazati.

quote:
Originally posted by Jasko
quote:

Po kupce, svakako. Po sam Darkwood, pitanje.

Sad, ne znam baš. Svakako nije po količini novca, ali jeste po broju izdanja. No, sumnjam da su u minusu.


Dobro.

quote:


Opet uspoređuješ kruške i jabuke. Cijena Ludensa u srpskim striparnicama nije relevantna, nego cijena na hrvatskim kioscima. Kao što ni cijena VČ u hrvatskim striparnicama nije relevantna, nego cijena na srpskim kioscima.

Čekaj, a da ne mešaš ti? Šta briga kupca u Srbiji koliko je VČ u Hrvatskoj i kupca u Hrvatskoj koliko je LU u Srbiji? Kupac u Srbiji vidi dva Dilana u radnji i izabira na osnovu otiska, prevoda, pa i cene. I na to sam mislio kada sam ih svrstao u istu kategoriju (pritom, izdaju istu kuću stripa).


Ako se ne varam, baš si ti prvi među onima koji napadaju hrvatske forumaše koji uspoređuju cijene srpskih izdanja u hrvatskim striparnicama, s cijenom hrvatskih izdanja. Veseli četvrtak u Hrvatskoj košta 25 kuna, a Ludens 18. Onda ti je to smetalo, a u suprotnom smjeru ti ne smeta. Baš zanimljivo.

quote:

quote:

Vi koji uspoređujete kruške i jabuke.


Oprosti, nisam se pronašao, te pretpostavljam da je nekom drugom upućeno.
[/quote]
Potraži malo bolje;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2013 : 22:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.


Da, dok nisu počeli izlaziti HC stripovi sredinom 2000-tih, imali smo 15 godina razdoblja pravog malog bogatstva strip izdanja najraznovrsnijih strip škola i pravaca i HC je to sve ubio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 29/09/2013 : 22:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.


Da, dok nisu počeli izlaziti HC stripovi sredinom 2000-tih, imali smo 15 godina razdoblja pravog malog bogatstva strip izdanja najraznovrsnijih strip škola i pravaca i HC je to sve ubio.



Fikus jeste delom u pravu...HC je neke stripove ostavio nedostupnim vecini ljudi sa plicim dzepom...paradoksalno ali istinito.
Na zalost i drustvo u kome zivimo a time i kupovna moc se vec odavno promenilo...jbg
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2013 : 22:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.


Da, dok nisu počeli izlaziti HC stripovi sredinom 2000-tih, imali smo 15 godina razdoblja pravog malog bogatstva strip izdanja najraznovrsnijih strip škola i pravaca i HC je to sve ubio.



Fikus jeste delom u pravu...HC je neke stripove ostavio nedostupnim vecini ljudi sa plicim dzepom...paradoksalno ali istinito.
Na zalost i drustvo u kome zivimo a time i kupovna moc se vec odavno promenilo...jbg


mislim da se fikus vara....imali smo na kioscima Spajermene,Xmene,Nathana,Martija,Mister Noa,Diabolika,Lazarusa.....po 12,16,18 kuna pa se prodavalo mizerno...tada smo to dobili tek u HC izvedbi...da je bilo obratno,možda bi i mogli tvrdit da je HC uništio strip...ovako ne....ono što se nikakvo ili se misli da bi se loše prodavalo na kioscima-to dobijamo u HC izdanju...ono što se prodava na kioscima to imamo i u HC izdanju..(Zagor i Alan Ford recimo)...Mister No i Tex kolek.Veseli su sc način...pa je prodaja tek tolika da izbace knjigu godišnje...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2013 : 22:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.


Da, dok nisu počeli izlaziti HC stripovi sredinom 2000-tih, imali smo 15 godina razdoblja pravog malog bogatstva strip izdanja najraznovrsnijih strip škola i pravaca i HC je to sve ubio.



Nisi me shvatio. Mislio sam na suptilno, umjetno nametnuto kolekcionarstvo.


meni to suptilno,umjetno nametnuto kolekcionarstvo izpunjava životni san...imati meni najdraže stripove objavljene na najbolji mogući naćin...posložene na polici...a kaj sad?....nisam normalan?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/09/2013 : 23:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

Ja stripove posuđujem iz knjižnice. I tamo su lijepo posložene na policama.

Gem, set, meč.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2013 : 23:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by fikus

Ja stripove posuđujem iz knjižnice. I tamo su lijepo posložene na policama.

Gem, set, meč.


šmrc,šmrc opet izgubih...
ali ja sam egoista i hoću te stripove samo za sebe...a ne da jih prljaju studenske ruke masne od sper....pardon kebaba.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/09/2013 : 23:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Stripovi, umjetnine, kolekcija falusa vodenih bivola... Voc d difrens?
Fetišizam, ništa doli to. Jubavi tu nima.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 29/09/2013 : 23:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Pa spočitavam zato što ne mogu podnijeti što si ljudi koji nemaju pojma kako stvari funkcioniraju i ne znaju najosnovnije činjenice i problematiku daju za pravo pljuvati po izdavačima, često bez ikakvog osnova. Ali opet, nikad nikome nisam spočitao da je "prljavi izdajnik", zato mi nemoj pripisivati ono što nisam rekao.

Što se prodaje dalje tiče, nema smisla razgovarati, jer nemaš pojma o problematici. Vrijeme će pokazati.

Izvini, da li o ovoj problematici treba neka posebna diploma? Nuklearnog fizičara, možda? Da li treba ikakva diploma? Tečaj? Kurs? A iz prve premise "ljudi koji nemaju pojma o problematici znaju samo da pljuju" i druge premise "ti nemaš pojma", konkluzija je da sam ja pljuvač? Razgovor, u ovom slučaju javan, o stripu je pljuvanje sa moje, a raskrinkavanje pljuvača sa tvoje, šta?

I da, znam da ne znam.

quote:

Ako se ne varam, baš si ti prvi među onima koji napadaju hrvatske forumaše koji uspoređuju cijene srpskih izdanja u hrvatskim striparnicama, s cijenom hrvatskih izdanja. Veseli četvrtak u Hrvatskoj košta 25 kuna, a Ludens 18. Onda ti je to smetalo, a u suprotnom smjeru ti ne smeta. Baš zanimljivo.

Podseti me, šta, kako, kad? Koliko znam pomešao si me sa nekim, mada je moguće da grešim ili da je neki drugi kontekst bio u pitanju.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2013 : 23:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.


Da, dok nisu počeli izlaziti HC stripovi sredinom 2000-tih, imali smo 15 godina razdoblja pravog malog bogatstva strip izdanja najraznovrsnijih strip škola i pravaca i HC je to sve ubio.



Fikus jeste delom u pravu...HC je neke stripove ostavio nedostupnim vecini ljudi sa plicim dzepom...paradoksalno ali istinito.
Na zalost i drustvo u kome zivimo a time i kupovna moc se vec odavno promenilo...jbg


Ne, ne, ne i ne. Nije HC uzrok, nego posljedica.
Da postoji dovoljno velika publika, strip bi izlazio masovno u mekom uvezu i jeftinim izdanjima, a skupi HC bi se onda prodavao kolekcionarima, kao uostalom i svugdje u svijetu (Italija/Amerika/Japan). Kod nas nema publike, pa su mali tiraži i zato je strip skup. Tvrdi uvez nema veze s tim.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2013 : 23:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

Ja stripove posuđujem iz knjižnice. I tamo su lijepo posložene na policama.


I što, bolje da ih nema uopće, bolje da ne izlaze, nego da ih moraš posuditi iz knjižnice?

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000