forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 01/10/2013 : 01:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by split85

Toga se i ja bojim.
Da jednog dana neću moć ispratit ovaj ritam i onda sve poslat u pizdu materinu, rasprodat i više nikad uzet strip u ruke.


ako dođem u škripac, daću decu u dom i eto mi mesečno 400 evra viška.
Jbg, počeli su mnogo da koštaju - te neke ekskurzije,škole u prirodi,tečajevi engleskog,firmirana garderoba,...šta će mi taj luksuz??



https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/10/2013 : 10:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.



ne bas, HC je zapravo deo nove kulture citanja stripova koja sa onom prethodnom i nema previse dodirnih tacaka...



Ne razumijem baš što si htio reći ovime?
Koja je bila prethodna kultura?

Mislim da je i prije i sada u pitanju bila ljubav prema priči i crtežu pa se kod nekih to razvilo u ljubav i istraživanje samog medija, dok su drugi prestali čitati. Pa možda opet počeli. Ili se nikada nisu vratili stripu. Kako god.

Sigurno da u današnje vrijeme postoje neki kolekcionari koji se pale na tvrde korice pa kupuju sve odreda, ali takvi bi se palili i na salvete, poštanske marke ili vintage sportske aute.

Sigurno je i da su se stripovi elitizirali u odnosu na položaj stripa u bivšoj državi, ako to podrazumijevaš pod "nekadašnjom kulturom čitanja". Međutim, isto je tako sigurno da smo nekada imali samo Bonelli, nešto sitno BD-a (većinom Stripoteka) i nešto Amera, a sada se ima svega pa se više i bali po svemu. Nekada se i od kave imalo kupiti samo Franckovu ciglicu, a sada... nema čega nema pa što oko vidi to srce hoće.
Nemam ništa protiv da izdavači zarađuju na svom proizvodu i cijene ga koliko hoće jer nisu oni socijalna ustanova da potpomažu nemoćne. Ko može kupiti, taj će kupiti, drugi će biti šoto kuco i sliniti kroz izlog.
Kako će izdavači proći na tržištu je posve drugi par postola...

Iskreno, meni se sviđa što su počeli izlaziti lijepi HC-i s kompletnim pričama, posloženim kronologijama, popratnim materijalima i atraktivnim dizajnom, jer mi je tako zajamčeno da ću djelo doživjeti onako kako je to htio njegov tvorac. To se i traži! Sretan sam da ponuda postoji jer kada je ponuda tu, onda se možda ukaže i način kako nabaviti pojedine stvari..

Ključ je što mi nemamo novaca pa onda raspisujemo stranice i stranice teorija po forumima i razloge tražimo u drugima, HC-ima, izdavačima itd, umjesto u svom novčaniku.
Da mogu to sebi priuštiti, kupovao bih većinu Markovih izdanja, a i drugi bi izdavači na meni sigurno zaradili.
Ovako mogu čekati sajmove, posuđivati u knjižnici i od drugih i vagati svaku kunu jer stripovske pizdarije brzo padaju u sjenu kada žena kaže da djeci trebaju zimske cipele. Žalosno, ali za sada je tako.

edit: Od trećeg odjeljka: "Sigurno da u današnje vrijeme..." pa do kraja više je komentar na fikusov nego noemisov post.



Da, Amosa upravo to sto si naveo...a jebi ga, bilo je to i neko drugo sretnije vreme
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 01/10/2013 : 22:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos


Uvjeren sam da bi većina članova ovoga foruma kupovali 200% više stripova nego što ih sada kupuju, samo kada bi to mogli financijski izdržati.



dakle ispada da je dobro sto vecina forumasa nema vise para

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 01/10/2013 : 22:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Da ne spominjem koliko često prodam nešto što mi se sviđa, jer treba ispratiti ovaj ritam kojim su krenuli izdavači.
Puknut će jednom ovo 100%.




quote:
Originally posted by split85

Toga se i ja bojim.
Da jednog dana neću moć ispratit ovaj ritam i onda sve poslat u pizdu materinu, rasprodat i više nikad uzet strip u ruke.



zaista ne mogu da shvatim zasto je neophodno "ispratiti ritam"

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 01/10/2013 : 23:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo (citaj zabrinjavajuce) je da niko ne postavlja pitanje smisla ovakvog kolekcionarstva...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 01/10/2013 : 23:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.



ne bas, HC je zapravo deo nove kulture citanja stripova koja sa onom prethodnom i nema previse dodirnih tacaka...



Ne razumijem baš što si htio reći ovime?
Koja je bila prethodna kultura?





prethodna i trenutna kultura citanja stripa... uf, iskren da budem nesto me mozak ne slusa u poslednje vreme te nece da misli sto mu zapovedim...
ali ukratko kultura citanja stripa (kao i svaki oblik kulturne i duhovne aktivnosti) nije nekakav statican sistem ciji (u ovom slucaju) materijalni oblik zavisi samo od finansijsko-tehnickoh mogucnosti industrije i trzista, vec prilicno dinamican (citaj ziv) sistem koji se transformise u zavisnosti od nebrojeno vidljivih i isto toliko nevidljivih faktora...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 02/10/2013 : 10:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by Amos


Uvjeren sam da bi većina članova ovoga foruma kupovali 200% više stripova nego što ih sada kupuju, samo kada bi to mogli financijski izdržati.



dakle ispada da je dobro sto vecina forumasa nema vise para



To jedino ako hoćeš da ljudi NE čitaju?
Valjda bi ipak bilo bolje da čitaju..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 02/10/2013 : 11:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis
zaista ne mogu da shvatim zasto je neophodno "ispratiti ritam"



Zato što se stripovi objavljuju da bi ih ljudi kupovali, a ne da stoje na policama u striparnici.
Dakle, na taj ritam mislim.

Meni lično nije problem, šta ne mogu da pratim, odustanem. Ali je problem što stičem utisak da sve više ljudi odustaje od nečega.

Edited by - Imrahil on 02/10/2013 11:10:53
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/10/2013 : 11:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.



ne bas, HC je zapravo deo nove kulture citanja stripova koja sa onom prethodnom i nema previse dodirnih tacaka...



Ne razumijem baš što si htio reći ovime?
Koja je bila prethodna kultura?





prethodna i trenutna kultura citanja stripa... uf, iskren da budem nesto me mozak ne slusa u poslednje vreme te nece da misli sto mu zapovedim...
ali ukratko kultura citanja stripa (kao i svaki oblik kulturne i duhovne aktivnosti) nije nekakav statican sistem ciji (u ovom slucaju) materijalni oblik zavisi samo od finansijsko-tehnickoh mogucnosti industrije i trzista, vec prilicno dinamican (citaj ziv) sistem koji se transformise u zavisnosti od nebrojeno vidljivih i isto toliko nevidljivih faktora...



kultura čitanja stripova je nekad bila masovna danas nije.
niti če ikad više bit.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 02/10/2013 : 12:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ne bi se slozio, kultura citanja je i dalje velika, manja je samo kupnja, pogotovo djeci koja nabavljaju scanlatione, i snjima su rodjeni i kad budu stariji ce kupovat digitalne stvari, a ne papirnate

There can be only one, me!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 02/10/2013 : 12:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
imamo paradoks zapravo

dok s jedne strane ljudi stalno zazivaju vise izdanja i zale kak se dugo ceka na nesto, s druge strane je nemoguce ispratit ritam

There can be only one, me!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 03/10/2013 : 00:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by Amos


Uvjeren sam da bi većina članova ovoga foruma kupovali 200% više stripova nego što ih sada kupuju, samo kada bi to mogli financijski izdržati.



dakle ispada da je dobro sto vecina forumasa nema vise para



To jedino ako hoćeš da ljudi NE čitaju?




zapravo ne, ja samo zelim da ljudi imaju drugaciji odnos prema stripu...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 03/10/2013 : 00:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by noemis
zaista ne mogu da shvatim zasto je neophodno "ispratiti ritam"



Zato što se stripovi objavljuju da bi ih ljudi kupovali, a ne da stoje na policama u striparnici.
Dakle, na taj ritam mislim.



haha, ovako ispada da su stripofili jos ludji nego sto sam mislio, jer ne kupuju stripove da bi ih gledali poredjane na svojim policama ili toboz citali, vec da bi ispunili robonovcanu razmenu koja, kako imrahil objasnjava, predstavlja ocekivanu (prizeljkivanu)sudbinu proizvoda (u ovom slucaju stripa)

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 03/10/2013 : 01:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood



kultura čitanja stripova je nekad bila masovna danas nije.
niti če ikad više bit.



tacno, i taj gubitak masovnosti ocevidan je u nestanku stipova sa kioska... sve je to posledica ne samo transformacije samog stripa vec i tim povezane "nove" kulture citanja stripova...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 03/10/2013 : 01:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

ne bi se slozio, kultura citanja je i dalje velika, manja je samo kupnja...



quote:
Originally posted by maddox031

imamo paradoks zapravo

dok s jedne strane ljudi stalno zazivaju vise izdanja i zale kak se dugo ceka na nesto...



e nek si nam ti podario paradoks...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/10/2013 : 01:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

ne bi se slozio, kultura citanja je i dalje velika, manja je samo kupnja, pogotovo djeci koja nabavljaju scanlatione, i snjima su rodjeni i kad budu stariji ce kupovat digitalne stvari, a ne papirnate



dicu zanimaju pc igre a ne stripovi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/10/2013 : 01:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by maddox031

ne bi se slozio, kultura citanja je i dalje velika, manja je samo kupnja, pogotovo djeci koja nabavljaju scanlatione, i snjima su rodjeni i kad budu stariji ce kupovat digitalne stvari, a ne papirnate



dicu zanimaju pc igre a ne stripovi.


maddox baš i nije u krivu. Čini se da postoji određeni trend kod današnje djece, u smislu da čitaju stripove - konkretnije, mange - ali ih nemaju naviku kupovati, jer su im dostupni na internetu uz klik miša, besplatno.

Današnji klinci odrastaju u digitalnoj eri, i to će se u budućnosti sigurno odraziti na izdavaštvo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 03/10/2013 01:53:03
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 03/10/2013 : 07:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by maddox031

ne bi se slozio, kultura citanja je i dalje velika, manja je samo kupnja...



quote:
Originally posted by maddox031

imamo paradoks zapravo

dok s jedne strane ljudi stalno zazivaju vise izdanja i zale kak se dugo ceka na nesto...



e nek si nam ti podario paradoks...



nek si ti urednicki izrezao i spojio moja dva komentara

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 03/10/2013 : 13:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis
haha, ovako ispada da su stripofili jos ludji nego sto sam mislio, jer ne kupuju stripove da bi ih gledali poredjane na svojim policama ili toboz citali, vec da bi ispunili robonovcanu razmenu koja, kako imrahil objasnjava, predstavlja ocekivanu (prizeljkivanu)sudbinu proizvoda (u ovom slucaju stripa)



Nigde to ne napisah, ali dobro, kapiram da imaš potrebu da troluješ po forumima.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/10/2013 : 21:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by maddox031

ne bi se slozio, kultura citanja je i dalje velika, manja je samo kupnja, pogotovo djeci koja nabavljaju scanlatione, i snjima su rodjeni i kad budu stariji ce kupovat digitalne stvari, a ne papirnate



dicu zanimaju pc igre a ne stripovi.


maddox baš i nije u krivu. Čini se da postoji određeni trend kod današnje djece, u smislu da čitaju stripove - konkretnije, mange - ali ih nemaju naviku kupovati, jer su im dostupni na internetu uz klik miša, besplatno.

Današnji klinci odrastaju u digitalnoj eri, i to će se u budućnosti sigurno odraziti na izdavaštvo.



kako god ,papiru se crno piše

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/10/2013 : 11:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Da sam 1Euro, sad bih imao poslovnu ideju.
Budući se papiru crno piše, i jednog će se nadajmo se što kasnijeg dana sve papirnato prestati objavljivati (knjige, novine, stripovi), jedini papir koji će uvijek preostati je onaj toaletni, kojeg ništa u tom smislu ne može zamijeniti.
Pa bi bilo zgodno da izdavači razmisle o pokretanju edicija na toaletnom papiru, recimo kupiš 8 + 2 Zewinih ili Palominih rola, svaka ima po 100 listića, i to je taman za Bonelli.
Onda se donese izdavački plan, pa LU kombinira pakiranja 8 + 2 Zagora ili Dylana (oni su jedini tiražni), ili recimo 8 + 2 različitih Bonellijevih junaka, s čim bi mogao ići LL, slično ovoljetnim kiosk-izdanjima.
I tu bi se mogli napraviti kvalitativni razredi, pa recimo Bonellija kao ipak trivijalnijeg tiskati na jeftinijem papiru, primjerice Teta Violeta ili K-plus, koji će biti dostupniji širem krugu čittelja, a isto bi vrijedilo i za tiražnije Amere (Spidey, Batman).
Na skupljem papiru, Paloma i Zewa extra, bi se izdavali BD-i, pa bi skoro kompletni Giraudov Blueberry stao na 8 + 2 Zewinih rola, 20 albuma na kvalitetnijem papiru, na svakoj roli po 2 albuma. I tu bi bilo razreda, pa bi crno-bijela izdanja logično bila jeftinija, a kolor skuplja.
Moglo bi se ići i s nekakvim "kolekcionarskim" izdanjima, pa 32 epizode Jeremiaha ili recimo Asterixa (plus bonuse i dodatke) izdati na još skupljem papiru, u posebno dizajniranim vrećicama, a sve bi stalo na dva pakiranja 8 + 2.
Alan Ford, Maxmagnus, Družina od vješala i Rat-Man bi se izdavali u pakiranjima s listićima, recimo u dilu s Palomom ili Ivicom Karninčićem, jer listići pašu manjem formatu, samo bi pakiranja umjesto 100 morala imati 120 listića. Ali to se dade lako dogovoriti.
I onda fino uhvatiš malo mira i samoće, kao i svaki dan barem jednom, fino sjedneš tamo gdje i car ide pješice, i među rolama s police odabereš BD ili Amera za taj tjedan, ili ako poželiš opet čitati Alana - uzmeš listiće.
I guštaš...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 04/10/2013 11:49:05
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 04/10/2013 : 11:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
"Svet" već ide ispred svog vremena.
Oni Alana danas štampaju na guz papiru :D
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 04/10/2013 : 11:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ne bi bio problem objaviti i izdanja za zene, na kuhinjskim ubrusima kojih također ima u svim kvalitetama. Ja rado kupujem one kvalitetna jumbo role i ne bih imala nista protiv, kad smo vec kod toga, da mogu kupiti cijelu kolekciju Nathan Nevera otisnutu na desetak tih jumbo kvalitetnih izdanja kuhinjskih ubrusa. I kupim ih na akciji u nekoj drogeriji platis 2 uzmes 3.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 04/10/2013 : 12:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ako imslis da nista ne moze zamjenit wc papir, onda si totalno neinovativan :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/10/2013 : 13:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
A tek mange: čitav Vrh bogova bi komodno stao na dva 8 + 2 pakiranja kvalitetnih Zewinih ili Palominih rola, malo više bi trebalo za recimo Akiru (višak bi se izveo dodavanjem manjih pakiranja s 4 role), a i Algoritam bi tako mogao nastaviti Oštricu besmrtnika.
A dječje mange bi tek bile pravi hit, klinci bi popiz.... za šarenim rolama s omiljenim stripovima. Ali tu bi trebalo paziti da tržište ne preplave jeftinjaci na Teti Violeti, aru, Ola la, nego da se najmlađima ipak ponude najbolja djela kvalitetno otisnuta i na dobrom papiru.

Evo primjera sa Spideyem i Hulkom:







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 04/10/2013 13:57:43
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.01 seconds. Snitz Forums 2000