forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/02/2014 : 10:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Što se ne dogovoriš sa Texom i Karsonom pa zajedno naručite 35 + stripova i dobijete besplatnu poštarinu?



Preuzimanje licno
Ajde malo prepricaj ova BD izdanja ako znas preciznije. U prvom redu Servitude ako si upoznat. Nadam se da je Thorgal samo pocetak Van Hamma kod LL, Lady S. i Largo bi mi legli opasno, a i sve ostalo sto je taj znalac radio a da nije objavljeno. Spirou je klasika, od preostalog me samo jos I.R.S. privuko dovoljno. Mozda vredi jos nesto - Skorpija mi deluje da bi mogla da bude interesantna, ovo ostalo me ne vuce skoro uopste - Orlovi, LJS, mozda gresim, jbmlg.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/02/2014 : 10:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Long Dzon Silver je sjajan. Samo prvi deo je malko dosadnjikav, a onda ide sve bolje ka spektaklu u zadnjem delu. Prava piratska avantura.
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 12/02/2014 : 10:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Timber Bil

Mogao bih da ih pitam, posle kritike koju sam im uputio.



Ma zavrsena prica, ne opterecuj se vise. Brzo planem, ali nisam zlopamtilo ako ne ode predaleko. Uzivo ne pokusavaj, tu nemam vremena da promislim, reagujem na prvu pa kom se kolko zalomi, vazno da radi adrenalin i da je veselo
A bice uvoza danas, sutra najkasnije u prodaji, ali bez ove ture sa Nickom, samo prethodne dve. Ionako pratis AF na FB kao i ja, pa isprati do veceras Za DW ne znam, verovatno znaju oni koji narucuju tamo pa nek se jave ako su culi slicno, tj. da bi danas trebao da bude uvoz.

Saznaću uskoro ali Marko iz AF mi je rekao da neće biti zadnje ture u uvozu. Šteta ako je tako, otud i ideja da naručimo direktno iz Libellusa ako imamo interesovanje za 30 knjiga. VERUJEM DA IMA TOLIKO KANDIDATA.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/02/2014 : 11:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Tih stripova ce biti u AF. Verovatno ga nisi dobro razumeo. Mozda nisu stigli za ovaj uvoz, ali to ne znaci da ih nece biti uopste u Srbiji.
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 12/02/2014 : 11:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Tih stripova ce biti u AF. Verovatno ga nisi dobro razumeo. Mozda nisu stigli za ovaj uvoz, ali to ne znaci da ih nece biti uopste u Srbiji.

Razumeo sam ali sledeći uvoz je moćda u junu, glupo je čekati do tada kada smo mogli da ih dobijemo danas, zar ne ?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/02/2014 : 11:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Tih stripova ce biti u AF. Verovatno ga nisi dobro razumeo. Mozda nisu stigli za ovaj uvoz, ali to ne znaci da ih nece biti uopste u Srbiji.



Verovatno sa sledecom Fibrinom turom, ona je za par nedelja
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/02/2014 : 11:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

Saznaću uskoro ali Marko iz AF mi je rekao da neće biti zadnje ture u uvozu. Šteta ako je tako, otud i ideja da naručimo direktno iz Libellusa ako imamo interesovanje za 30 knjiga. VERUJEM DA IMA TOLIKO KANDIDATA.



Bice brze, ocekujem najvise za 3-4 nedelje sledecu turu. A ja sam ionako s burazerom uzeo ove prve dve direktno od LL, sve super, ali sad smo daleko od 30 bez te dve ture. A kako se neko vreme nista nije znalo nismo hteli da cekamo vise kad vec imamo za 30 komada a postarina besplatna, bukvalno do kucnog praga (ne znam ko je to odradio od ulaska u Srbiju, kod burazera je kutija, verovatno pise na njoj koja je sluzba u pitanju).
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/02/2014 : 11:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Long Dzon Silver je sjajan. Samo prvi deo je malko dosadnjikav, a onda ide sve bolje ka spektaklu u zadnjem delu. Prava piratska avantura.



Ne znam, cim vidim more dobijem morsku bolest, ni toliko hvaljenog Ridjobradog nisam mogo da svarim, ne ide. Mada ovo deluje dosta modernije i bolje, ali opet nisam "pao" na DW preview.
Jedini simpaticni pirati su mi oni iz Asteriksa i Crnobradi
Mozda ipak proverim, vidim da ga dosta ljudi hvali. Pa ako ne valja zamenim ga za nesto drugo s nekim od ovih mojih Nislija
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/02/2014 : 12:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by goksi

Long Dzon Silver je sjajan. Samo prvi deo je malko dosadnjikav, a onda ide sve bolje ka spektaklu u zadnjem delu. Prava piratska avantura.



Ne znam, cim vidim more dobijem morsku bolest, ni toliko hvaljenog Ridjobradog nisam mogo da svarim, ne ide. Mada ovo deluje dosta modernije i bolje, ali opet nisam "pao" na DW preview.
Jedini simpaticni pirati su mi oni iz Asteriksa i Crnobradi
Mozda ipak proverim, vidim da ga dosta ljudi hvali. Pa ako ne valja zamenim ga za nesto drugo s nekim od ovih mojih Nislija




Pa to su Riđobradi, Tronogi i Baba! Eto vidiš da ti se sviđa i "staromodni" Riđobradi.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/02/2014 : 12:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool



Pa to su Riđobradi, Tronogi i Baba! Eto vidiš da ti se sviđa i "staromodni" Riđobradi.





Eto bruke
Procitao sam samo prva dva, do onoga kad vadi oca iz corke, posle toga odustao. Bas mi je bio onako naivan, ne znam koliko je posle "napredovao", ali sad kasno, to je naucna fantastika iskopati
Baba bese onaj sto ga cuva kao klinca? Tronogog se ni ne secam, moguce da sam se gadno tu zajebao, ali sad mi je lakse da zivm u uverenju da ne valja nego da jurim aukcije
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/02/2014 : 12:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer
ovo ostalo me ne vuce skoro uopste - Orlovi, LJS, mozda gresim, jbmlg.


Ja bih ti preporucio oba dva serijala, barem meni sta odlicna. Samo je do tebe kod koga bi ih uzeo.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 12/02/2014 : 12:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Potvrđeno da zadnja tura Libellusa nije stigla.
Ako ima zainteresovanih da naručimo 30 knjiga direktno iz Libellusa tu sam.

Mene interesuju samo knjige 17 i 18 Zagora u boji
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/02/2014 : 13:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A koliko si se uspisa ja sam mislija da ćeš sam kupiti barem dvadeset LL izdanja

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 12/02/2014 : 13:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A koliko si se uspisa ja sam mislija da ćeš sam kupiti barem dvadeset LL izdanja

Trazim zainteresovane za još 28 knjiga !!!

Karson i Tex ce uzeti bar po 7-8 i to ce biti 16-17 knjiga.
Znači jos 12-13 knjiga ...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/02/2014 : 13:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Johnny Difool



Pa to su Riđobradi, Tronogi i Baba! Eto vidiš da ti se sviđa i "staromodni" Riđobradi.





Eto bruke
Procitao sam samo prva dva, do onoga kad vadi oca iz corke, posle toga odustao. Bas mi je bio onako naivan, ne znam koliko je posle "napredovao", ali sad kasno, to je naucna fantastika iskopati
Baba bese onaj sto ga cuva kao klinca? Tronogog se ni ne secam, moguce da sam se gadno tu zajebao, ali sad mi je lakse da zivm u uverenju da ne valja nego da jurim aukcije




Baba je crnac (afrokaribljanin? ) koji je manje-više stalno uz Erica i koji ga čuva kao zjenicu oka, a Tronogi je vrlo inteligentni čičica s drvenom nogom i štakom kao trećim osloncem.
Pretpostavljam da se iz današnje perspektive serijal nekome može doimati staromodnim (meni ne!), ali kad se sjetim kakvo je to oduševljenje bilo upoznavati ga i otkrivati u Gigantu i Super eksovima prije 30-ak godina, to se otprilike ni sa čim ne može usportediti.
Izuzetno detaljno i precizno nacrtani jedrenjaci, elaborirane bitke na moru sa strategijama i taktikama iz kojih sam naučio puno više nego od Sun Tzua, plus narativno brze i dramaturški vrlo ritmične pustolovine uobičajeno veće od života, špijuni i izdajnici, itd., itd.
Bemti, kad sam na kiosku u ruke prvi put uzeo Gigant br. 3, u trenu mi se otvorio čitav novi strip-svijet, nakon kojeg su mi svi Bonelliji i sve što sam dotad od stripa pročitao pali u drugi i treći plan.

Vjerojatno si već čitao, ali za puno više detalja tu je odličan rommelov tekst iz Enciklopedije:


http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/cb/ridobradi/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/02/2014 : 14:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Tex Willer
ovo ostalo me ne vuce skoro uopste - Orlovi, LJS, mozda gresim, jbmlg.


Ja bih ti preporucio oba dva serijala, barem meni sta odlicna. Samo je do tebe kod koga bi ih uzeo.





Procitacu sigurno opet previewe, LJS moguce. Orlove sam odustao i zbog scena unutar stripa, imam malu decu pa ne volim bas da pomisle da im je matori potpuno lud, dovoljno je sto misle da sam blago poremecen
A tematika mi lezi, takvim scenama i jeste tu mesto jer je tako i bilo, nisu besmislene, daleko od toga. Jedino da ih pentram na najvise police, jbmlg, moracu opet da pregledam ono malo sto je dao Makondo kao preview pa da odlucim. Ima fore, ionako cekam LL izdanja za sve sto mogu. Ove godine je 10 godina otkako su pokrenuli zajedno s Markosom strip scenu u jednom novom, kvalitetnijem smeru. I svaka im cast na tome, i njima i Fibri. Naravno i Bernard i Nebojsa su spone koje su zasluzne da smo danas tu gde jesmo, nikad veci izbor i nikad vise kvalitetnih stripova, slatke muke
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/02/2014 : 14:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Johnny Difool



Pa to su Riđobradi, Tronogi i Baba! Eto vidiš da ti se sviđa i "staromodni" Riđobradi.





Eto bruke
Procitao sam samo prva dva, do onoga kad vadi oca iz corke, posle toga odustao. Bas mi je bio onako naivan, ne znam koliko je posle "napredovao", ali sad kasno, to je naucna fantastika iskopati
Baba bese onaj sto ga cuva kao klinca? Tronogog se ni ne secam, moguce da sam se gadno tu zajebao, ali sad mi je lakse da zivm u uverenju da ne valja nego da jurim aukcije




Baba je crnac (afrokaribljanin? ) koji je manje-više stalno uz Erica i koji ga čuva kao zjenicu oka, a Tronogi je vrlo inteligentni čičica s drvenom nogom i štakom kao trećim osloncem.
Pretpostavljam da se iz današnje perspektive serijal nekome može doimati staromodnim (meni ne!), ali kad se sjetim kakvo je to oduševljenje bilo upoznavati ga i otkrivati u Gigantu i Super eksovima prije 30-ak godina, to se otprilike ni sa čim ne može usportediti.
Izuzetno detaljno i precizno nacrtani jedrenjaci, elaborirane bitke na moru sa strategijama i taktikama iz kojih sam naučio puno više nego od Sun Tzua, plus narativno brze i dramaturški vrlo ritmične pustolovine uobičajeno veće od života, špijuni i izdajnici, itd., itd.
Bemti, kad sam na kiosku u ruke prvi put uzeo Gigant br. 3, u trenu mi se otvorio čitav novi strip-svijet, nakon kojeg su mi svi Bonelliji i sve što sam dotad od stripa pročitao pali u drugi i treći plan.

Vjerojatno si već čitao, ali za puno više detalja tu je odličan rommelov tekst iz Enciklopedije:


http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/cb/ridobradi/




ko da sebe čitam.


quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by anto


Što se ne dogovoriš sa Texom i Karsonom pa zajedno naručite 35 + stripova i dobijete besplatnu poštarinu?


Ajde malo prepricaj ova BD izdanja ako znas preciznije. U prvom redu Servitude ako si upoznat. Nadam se da je Thorgal samo pocetak Van Hamma kod LL, Lady S. i Largo bi mi legli opasno, a i sve ostalo sto je taj znalac radio a da nije objavljeno. Spirou je klasika, od preostalog me samo jos I.R.S. privuko dovoljno. Mozda vredi jos nesto - Skorpija mi deluje da bi mogla da bude interesantna, ovo ostalo me ne vuce skoro uopste - Orlovi, LJS, mozda gresim, jbmlg.



pogrešnog čoveka pitaš - IR$ nisam čitao, Škorpiju nešto vrlo malo i ne sećam se da mi je ostavio neki utisak.
Torgal je meni klasična masthevuša, ali čekam nekoga da objavi ovo u BP formi (5 u 1) tamo gde je BP stao; verovatno će to DW odraditi.

Servitude deluje sjajno.

Orlove Rima sam započeo prvi album (uzeo iz biblioteke), došao do polovine i prekinuo jer ima pametnijih stvari za čitanje, pa ću ga nastaviti nekad kad baš budem imao vremena za bacanje - ne znam, možda je kasnije strip bolji.

LDŽS upravo završavam i ovo ti svakako preporučujem, pogotovu što je ovaj strip idealan za integral.

U principu, Libelus me ne zanima mnogo zbog svojih prevelikih cena; gledam da sad uzmem sledećih 6 Riđobradih, čime bih kompletirao Šarlijeov rad na ovom serijalu (ne interesuju me sledeći brojevi).Ubuduće ću uzimati samo Spiroua i Klaru.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/02/2014 14:25:40
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/02/2014 : 14:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
najveca mi je nebuloza uvijek bila sto je baba građom i veličinom kao svi drugi, dok je u tekstu opisan kao mrcina koja bi ponijela po slona u svakoj ruci
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 12/02/2014 : 14:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
da li postoji koja strip knjizara u kojoj ima martin mystere kolor 100

feka
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/02/2014 : 14:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feka82

da li postoji koja strip knjizara u kojoj ima martin mystere kolor 100


verovatno Darkvud - samo ako nisu svi primeci već rezervisani (novi uvoz treba da bude pušten u prodaju za par sati).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/02/2014 14:33:11
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/02/2014 : 14:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kasper lihvar:
koliko ste stvarno spremi da platite MM 100? ako odvalite neku ogromnu cenu mozda se porazmislim da budem preprodavac .


salim se, salim se, ne interesuje me tako nesto

Edited by - kasper on 12/02/2014 14:39:29
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/02/2014 : 14:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



LDŽS upravo završavam i ovo ti svakako preporučujem, pogotovu što je ovaj strip idealan za integral.




Nema ko ga ne hvali, nista, morace onda na spisak. A za Orlove cu morati da se uclanim u biblioteku ako ih imaju, nisam znao da Makondova izdanja idu u biblioteke. Ili si to ti nesto izmuvao preko nekih prosvetarskih veza samo za Cacak

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/02/2014 : 14:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by anto



LDŽS upravo završavam i ovo ti svakako preporučujem, pogotovu što je ovaj strip idealan za integral.




Nema ko ga ne hvali, nista, morace onda na spisak. A za Orlove cu morati da se uclanim u biblioteku ako ih imaju, nisam znao da Makondova izdanja idu u biblioteke. Ili si to ti nesto izmuvao preko nekih prosvetarskih veza samo za Cacak




verujem da ih ima u većini biblioteka; ovde imaju prva dva albuma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/02/2014 14:55:35
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/02/2014 : 14:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer
Nema ko ga ne hvali, nista, morace onda na spisak.



ja ga ne hvalim

Edited by - kasper on 12/02/2014 14:57:41
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/02/2014 : 15:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by feka82

da li postoji koja strip knjizara u kojoj ima martin mystere kolor 100


verovatno Darkvud - samo ako nisu svi primeci već rezervisani (novi uvoz treba da bude pušten u prodaju za par sati).


zar neko nije napisao da u Darwoodu više nema LL novih izdanja nego samo u AF???

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.66 seconds. Snitz Forums 2000