forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/10/2014 : 23:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da neće biti serijala gdje će tiraž pasti ispod 150 primjeraka.
Dovraga, pa valjda za svako izdanje postoji minimum toliko kupaca koji bi htjeli pratiti do kraja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2014 : 23:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
najbolje da kod svih bonelija tiraž padne ispod 150 primeraka i da Dade pređu samo na francuze.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/10/2014 : 23:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo



Na zalost. Neki serijali su se dokazali kao neisplativi i to vise puta, ali Libellus ih gura i bolje da ih gura sa vecom cjenom, nego da ih nikako ne gura, ili da izgase serijal. Mislim da se svi ljubitelji bilo kojeg serijala slazu s tim.



Ja bi mogo da sanjam npr Nick Raidera. A i nije samo to. Ove kolekcije ako si u mogucnosti da ih ispratis su nenadjebive. U bilo kom pogledu. I jos su tu i sve zajebancije, od propratnih serijala do kratkih prica u SB. Jednostavno savrseno.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/10/2014 : 23:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

najbolje da kod svih bonelija tiraž padne ispod 150 primeraka i da Dade pređu samo na francuze.



Pu, daleko bilo baksuze
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/10/2014 : 23:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

najbolje da kod svih bonelija tiraž padne ispod 150 primeraka i da Dade pređu samo na francuze.


Kada bi prešli na francuze tiraž nebi bio veći od 50.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 25/10/2014 : 01:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Daleko od toga da je lako, ali primjera dobar dio tih izdanja izlaze kao kiosk (Zagor, Tex, Dylan ...) i ne moraju se uzimati kao Libellus. Jedino je malo nezgodno za serijale koje nemaju kao kiosk izdanje a ako gotivis te junake, e onda ostaje jedino Libellus kao opcija.

Kao npr meni MM



Na zalost. Neki serijali su se dokazali kao neisplativi i to vise puta, ali Libellus ih gura i bolje da ih gura sa vecom cjenom, nego da ih nikako ne gura, ili da izgase serijal. Mislim da se svi ljubitelji bilo kojeg serijala slazu s tim.



ne valja ti to razmišljanje

ovdje se postavlja teorija da 1 čovjek može kuću izgraditi za 10 godina
2 za 5
itd...
i postavlja se teorija da 100000 ljudi mogu za 1 dan napraviti kuću :D što je nemoguće

dakle doćemo do momenta kada će se strip izdavati za 57 ljudi :D i koštati mnogo puno...ne znam hoće li tiskara pristajati da pali mašine za tih 57 primjeraka... niti kako to hoda...jednostavno negdje mora puknuti




Zavisno kako gledas na to. Ja mislim da je moje ispravno a to se ocito pokazuje u ovom slucaju. To nije stvar izbora, nego cinjenica. Libellus je krenuo sa 1200 primjeraka Zagora u boji i ja sam ga na MaFestu uzeo za 110 kuna, i dzaba sto je bila ta cijena, jednostavno se nije prodavao i to je to. Oni su smanjili tiraz na broj koji imaju tako reci redovnih kupaca i sad im sve ide bez problema. Zasto bi stampali vise primjeraka i skladistili ih i placali za skladiste, cekali po 5 godina da prodaju neko izdanje. Pa i sad imaju na stanju vecinu izdanja kojima je bio tiraz 500 komada a proslo je puno godina ... Mogli su reci Nick Raider se ne prodaje i mi ga gasimo (kao sto rade neki izdavaci). I to bi bilo uredu ?

Licno mislim da je tvoje razmisljanje gledanje na sebe i ne gledas kompletnu situaciju. Trebali su oni stampati 1000 primjeraka, iako im se prodaje 200, ali tebi bi to odgovaralo jer bi tad cijena bila puno manja ? I tata bi sine.

Ruzno zvuci, ali ono ako ljudi nemaju para nije to njihova stvar. Ja bi vozio Mercedesa SLK ali ne mogu i sad bi ovi trebali praviti ta auta u nekoj ogromnom tirazu da bi ljudi koji nisu u mogucnosti uzimala ta auta ? Ako nista sad ima izbora stripove i to je super. Znaci ako je nesto skupo ne uzimas to, i uzimas nesto drugo.

I opet naglasavam vrlo bitna cinjenica u tome je da oni guraju sva svoja izdanja ma kako im se prodavala, ili ne prodavala i ljudi koji uzimaju ta izdanja nece izvositi. Mozda nema puno tih ljudi, ali ima kolko ima i oni su zadovoljni. Uzimao sam gomilu nekih drugih izdanja pa izdaju odredjen broj i ugase se, zar ne bi bilo bolje da se i tu smanjio tiraz i povecala cijena i da su nastavili sa izdavanjem ???

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4055 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 25/10/2014 : 06:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by anto

najbolje da kod svih bonelija tiraž padne ispod 150 primeraka i da Dade pređu samo na francuze.


Kada bi prešli na francuze tiraž nebi bio veći od 50.



Bio bi 30 komada!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/10/2014 : 23:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Skoro ponoć a još nema nove najave, zaspali su D.A. i D.R.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 27/10/2014 : 10:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da mi nije bilo jasno ono dodatno smanjivanje Mister Noa s 350 na 300 komada, rasprodalo bi se ionako, a 50 komada vise ipak znaci nesto onima koji ne stignu odmah uzeti...

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/10/2014 : 10:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa da se sto brze rasproda i ukljuci one koji cincaju. ;)


Ne znam je li to pametno za kupce, a i mislim da nije u najboljem interesu izdavaca-kupca da se sve rasproda u prva 2 mjeseca - tih 50 kom. bi mozda ukljucilo i neke koji se prikljuce kasnije, ti novi kupci (svake toliko mozemo vidjeti nove clane koji tek sada cuju za Libellus; a valjda su za te ljudi koji citaju samo kiosk stripove izdali one SC kolekcije od 3 junaka u ljeto), ovako kad ima nekoliko rasprodatih knjiga, to ih sigurno nece navuci da pocnu skupljati. A i zbog tih 50 kom. koji bi izdavacu mozda lezali po skladistu jos par mjeseci mislim da ne bi bankrotirao. Kazem, moze se postici kontra efekt, mozda i neki prestanu kupovati.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/10/2014 : 11:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Moram priznati da mi nije bilo jasno ono dodatno smanjivanje Mister Noa s 350 na 300 komada, rasprodalo bi se ionako, a 50 komada vise ipak znaci nesto onima koji ne stignu odmah uzeti...


Rasprodani su samo na Libellus sajtu, a u striparnici SKAB 612 su raspoloživi svi noviji brojevi...
Od Mister No-a su rasprodani jedino brojevi od 1 do 13, 17, 20 i 26.
Uostalom, pogledajte sami:
http://skab612.com/index.php?site=ponuda_izdavaci&izdavac=libellus&str=80&option=5

http://skab612.com/index.php?site=ponuda_izdavaci&izdavac=libellus&str=120&option=5
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/10/2014 : 11:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...ista stvar je i sa Texom kod kojeg imamo rasprodano jedino nekih prvih 10-tak brojeva, a svi ostali su raspoloživi, tako da izdavačkoj politici Libellusovaca nemamo što prigovorati;)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/10/2014 : 11:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da će u budućnosti biti moguća jedino brza rasprodaja Zagorovih brojeva pošto je on trenutno naspram ostalih izdanja dosta povoljan za kupovinu (preko 300 strana u boji za 156kn),a i kod nas vječno uživa takav kultni status, pa ga kupuju i oni koji ga više čak ni ne čitaju...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/10/2014 : 12:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Skoro ponoć a još nema nove najave, zaspali su D.A. i D.R.



Samo polako, mislim da će uskoro ići baš bombastične najave. :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/10/2014 : 01:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Evo i ovdje da nekome slučajno ne promaknu ove ljepote.



Početkom sljedećeg mjeseca, kao dio ove najnovije ture od osam knjiga, stiže nam i drugi kolorni Texov gigant (240-ak stranica), a naslov mu je “Zemlja bezakonja”.

Scenarij ovog Texonea, inače izvorno u Italiji objavljenog u lipnju 1989. godine, potpisuje Claudio Nizzi, crtež Alberto Giolitti (Gilbert), a što se cijene tiče, ona će tijekom prva dva mjeseca biti 196 kuna, a potom uobičajenih 245 kn.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/10/2014 : 01:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote


A nakon što smo apsolvirali vijest da će početkom sljedećeg mjeseca izaći Texone 2, evo odmah i najave da će mu u istoj toj turi društvo praviti i broj 3 koji nosi naslov “Znak zmije”.

Scenarij i ovog Texonea, koji je inače izvorno u Italiji objavljen u lipnju 1990. godine, potpisuje Claudio Nizzi, a crtež je djelo velikog Aurelija Galleppinija Galepa.

Kao i obično, cijena će ponovno tijekom prva dva mjeseca biti promotivnih 196 kuna, a zatim uobičajenih 245 kn.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Glori
Starting Member

37 Posts

Member since 05/03/2013

Posted - 28/10/2014 : 11:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Glori a Private Message  Reply with Quote
Da li to ide za Interliber?


Vrsta građe knjiga
Autor Rosiński, Grzegorz

Naslov Zemlja Qa ; Tanatlocove oči ; Grad izgubljenog Boga / [crtež Grzegorz Rosinski ; scenarij Jean Van Hamme ; prijevod Andrej Cvitaš].

Impresum Zagreb : Libellus, 2014.
Materijalni opis 148 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Nakl. cjelina Biblioteka Thorgal ; knj. 4

Napomena Prijevodi djela: 1. Le Pays Qa. 2. Les Yeux de Tanatloc. 3. La Cite du dieu perdu
Strip.
ISBN 9789532765014
UDK 741.5

Ostali autori Van Hamme, Jean

Drugo djelo Rosiński, Grzegorz: Tanatlocove oči

Rosiński, Grzegorz: Grad izgubljenog Boga

ID zapisa 000889749
Povezano Nakladnička cjelina: Biblioteka Thorgal.



Vrsta građe knjiga
Autor Rosiński, Grzegorz

Naslov Sin zvijezda ; Alinoe ; Strijelci / [crtež Grzegorz Rosinski ; scenarij Jean Van Hamme ; prijevod Andrej Cvitaš].

Impresum Zagreb : Libellus, 2014.
Materijalni opis 148 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Nakl. cjelina Biblioteka Thorgal ; knj. 3

Napomena Prijevodi djela: 1. L’Enfant des etoiles. 2. Alinoe. 3. Les Archers
Strip.
ISBN 9789532765007
UDK 741.5

Ostali autori Van Hamme, Jean

Drugo djelo Rosiński, Grzegorz: Alinoe

Rosiński, Grzegorz: Strijelci

ID zapisa 000889746
Povezano Nakladnička cjelina: Biblioteka Thorgal.


Vrsta građe knjiga
Autor Rosiński, Grzegorz

Naslov Crna galija ; Onkraj sjena ; Propast Brek Zaritha / [crtež Grzegorz Rosinski ; scenarij Jean Van Hamme ; prijevod Andrej Cvitaš].

Impresum Zagreb : Libellus, 2014.
Materijalni opis 148 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Nakl. cjelina Biblioteka Thorgal ; knj. 2

Napomena Prijevodi djela: 1. La Galere noire. 2. Au-dela des ombres. 3. La Chute de Brek Zarith
Strip.
ISBN 9789532764994
UDK 741.5

Ostali autori Van Hamme, Jean

Drugo djelo Rosiński, Grzegorz: Onkraj sjena

Rosiński, Grzegorz: Propast Brek Zaritha

ID zapisa 000889744
Povezano Nakladnička cjelina: Biblioteka Thorgal.


Vrsta građe knjiga
Autor Rosiński, Grzegorz

Naslov Osveta čarobnice ; Otok ledenih mora ; Tri starca iz Arana / [crtež Grzegorz Rosinski ; scenarij Jean Van Hamme ; prijevod Andrej Cvitaš].

Impresum Zagreb : Libellus, 2014.
Materijalni opis 144 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Nakl. cjelina Biblioteka Thorgal ; knj. 1

Napomena Prijevodi djela: 1. La Magicienne trahie. 2. L’ille des mers gelees. 3. Les trois vieillards du pays d’Aran
Strip.
ISBN 9789532764635
UDK 741.5

Ostali autori Van Hamme, Jean

Drugo djelo Rosiński, Grzegorz: Otok ledenih mora

Rosiński, Grzegorz: Tri starca iz Arana

ID zapisa 000881463
Povezano Nakladnička cjelina: Biblioteka Thorgal.

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/10/2014 : 11:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Za sada nisu najavljivali Thorgala u ovoj turi, jedino ako ga drže kao iznenađenje.
Bilo bi previše da sada izbace 12 knjiga odjednom tako da mislim da će to ipak u jednoj od slijedeće dvije ture.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/10/2014 : 11:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Za sada nisu najavljivali Thorgala u ovoj turi, jedino ako ga drže kao iznenađenje.
Bilo bi previše da sada izbace 12 knjiga odjednom tako da mislim da će to ipak u jednoj od slijedeće dvije ture.


Četiri knjige. Ovo su integrali.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/10/2014 : 12:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DODSFERD

Za sada nisu najavljivali Thorgala u ovoj turi, jedino ako ga drže kao iznenađenje.
Bilo bi previše da sada izbace 12 knjiga odjednom tako da mislim da će to ipak u jednoj od slijedeće dvije ture.


Četiri knjige. Ovo su integrali.


Znam, mislio sam na ukupan broj knjiga u ovoj turi da slučajno ubace ta 4 Thorgala uz ovih 8 koje su već najavljene (Tex, Zagor, DD, NN, PIBD).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/10/2014 : 12:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sva 4 integrala na IL u paketu
(wish)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/10/2014 : 12:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ipak ništa od toga jer sada vidim da je kod najave za DD 18 naglašeno da je to zadnja knjiga u ovoj turi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 28/10/2014 : 12:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ipak ništa od toga jer sada vidim da je kod najave za DD 18 naglašeno da je to zadnja knjiga u ovoj turi.

PROVJERENO SVA 4 INTEGRALA ZA INTERLIBER)))))
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 28/10/2014 : 12:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Navalite ljudi!!! 'nova' tura libellusa na aukcijama! ima svega, , , texa...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/10/2014 : 13:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ipak ništa od toga jer sada vidim da je kod najave za DD 18 naglašeno da je to zadnja knjiga u ovoj turi.

PROVJERENO SVA 4 INTEGRALA ZA INTERLIBER)))))


A momci šute o tome kao zaliveni ili igraju na faktor iznenađenja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.65 seconds. Snitz Forums 2000