forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/02/2015 : 23:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Mr.No i dva MM su nestali sa LL skladista. Otislo po 300 komada.
Kod nova dva Zagora otislo je po 308 komada po broju, ali ih ima jos, zbog vece naklade.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/02/2015 : 23:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado R.
Prodaja postoji u prva 2-3 mjeseca i poslje ide sve doslovce na kapaljku.
Nema redovite prodaje od barem 7-8 komada mjesecno koja bi tako trajala mjesecima nakon objave necega. I nije to tako postalo od kako smo smanjili naklade
vec je odavno takvo stanje na trzistu. Dovoljno je pogledati stanje na skladistu izdanja koja smo radili u 500 primjeraka.
I sve sam ovo vec pisao nekoliko puta, pa se samo ponavljam...

Pitas me je li problem dodati jos 50 primjeraka vise i sto mi s time gubimo?
Mi smo to i probali, nismo mi kod MM ili MNO dosli do naklade od 300 primjeraka iz nekakve odokativne procjene vec smo prvo imali nakladu 350 primjeraka.
No kao sto se moze vidjeti kod tih brojeva, jos uvijek ih ima na stanju sasvim dovoljno i uglavnom tako nepromjenjeno stoji vec dugo:
http://www.libellus.hr/i...topherovo-srce/721/2/-2
http://www.libellus.hr/i...-na-vje353ticu/722/2/-2
http://www.libellus.hr/i...v-na-mikrofilm/723/2/-2
http://www.libellus.hr/i/makakaraua/724/2/-2

Eto, to je stanje na skladistu a kad na to nadodam da u prodajnim mjestima ima jos primjeraka dakle tih izdanja ima jos barem po 40-50 komada
dostupno i to nakon duze od dvije godine prodaje onda je mislim sve jasno. Zasto ti potencijalni kupci tih dodatnih 50 komada nisu kupili ove brojeve?

Nekome mozda 50 primjeraka moze zvucati "samo" 50 komada. Na nakladama od 2000 ili vise primjeraka 50 komada vise ili manje mozda ne pravi strasnu razliku,
ali na nakladama od 300 komada, 50 komada vise pravi osjetnu razliku. I kad se to pomnozi s brojem knjiga na godinsjem nivou, to je velik iznos.
Zar mislis da mi nebismo voljeli da se nasa izdanja redovno prodaju u znacajnim kolicinama i da su naklade vece?

Isto tako sam vec nekoliko puta naglasio da se izdanja rezerviraju u prodajnim mjestima kod svojih prodavaca, pa nema bojazni da ce odmah nestati.
Ako nemas mogucnosti uzeti izdanja bas odmah po objavi siguran sam da ce tvoj prodavac moci napraviti poneku iznimku i sacekati mjesec dana i rezervirati izdanje.
Ako ne moze tvoj prodavac, zasto onda nebi kontaktirao nas, mozemo mi napraviti iznimke i rezervirati ti izdanje neko krace vrijeme.
No, naravno, ne moze se ocekivati da ce netko to moci rezervirati 4-5 mjeseci ili duze.
Ja razumijem da nekome moze biti tesko kupiti 1 primjerak odredjenog junaka u periodu od mjesec-dva od objave,
no probajte i vi razumjeti da je nama u najmanju ruku jednako tesko raditi 50 dodatnih komada i onda cekati da se mozda nekad (ili nikad) to proda.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/02/2015 : 23:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vidi se da su kritični ovi serijali koji idu u 300 primjeraka, ne bi bilo na odmet podići tiraž za još 50 (pa čak i Zagoru).
S druge strane, DD koji ide u 350 se najslabije prodaje u zadnje vrijeme, ali ne bih se čudio da i on skoči kada biblioteka pretekne onu od VČ-a po broju objavljenih epizoda.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/02/2015 : 08:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Lako za ove vec objavljene price na nasim prostorima, ali zasto onda ista naklada (300 kom.) i za neobjavljene? Pa valjda nije cudo neviđeno da ce tu biti veca potraznja.


Ali jeste malo cudno zasto bas prva dva MN koja su u 350 jos ima 30-40 na lageru, dok su svi ostali vec davno rasprodani (da o onima od 300 ni ne pricamo). Problem su vise oni od 500 kojih jos ima vise nego dovoljno.

Steta za izdavaca ako se netko novi nece ni usuditi sjesti na taj riglspil zbog previse rasprodatih.
Mada, moze se naci skoro sve ako se istraje i ako se pogleda dovoljno duboko u dzep (zar ne Dodo). ;)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/02/2015 : 08:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Problem je što u Libellusu uopće ne računaju na povremene kupce koji uzimaju samo pojedine ili neobjavljene epizode. Oni se ograničavaju na kolekcionare koji uzimaju baš svaki broj određene biblioteke a takvih u ovom slučaju vjerojatno nema ni 250. Zbog toga se dolazi do zaključka da je tiraž od 300 primjeraka sasvim dovoljan a istina je ponešto drugačija. To što neke prijašnje knjige još nisu rasprodane a išle su u 350 primjeraka može zavarati jer nije uvijek ista potražnja za svakim brojem koji izađe.
Kada se nešto rasproda za dan-dva to je najbrža moguća lova i sa te strane izdavač je potpuno pogodio, ali ostaje pitanje koliko je tu nezadovoljnih kolekcionara koji možda nisu uspjeli doći do svoga primjerka. Što se tiče rasprodanih izdanja sve se može nabaviti ali sigurno da nisu svi spremni davati neke luđačke cifre za nešto što je tek nedavno izašlo kao u slučaju Zagora 23.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/02/2015 : 08:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A valjda svaki luđak na ovim prostorima zna za Zagora i "famoznu" Zagor pricu. ;)

Ono, totalno ih je sokiralo da je sve ponestalo u trenu oka. ;)

Ne bi bilo pogresno neke brojeve ipak natisnuti u malo visem broju. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/02/2015 : 09:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni je još veće iznenađenje od tog Zagora ovaj Mister No koji je sasvim neočekivano tako brzo planuo. Jest da je u pitanju legendarna epizoda ali ipak je relativno lako nabavljiva u LMS izdanju po povoljnoj cijeni.
Inače sam primjetio da te ratne priče imaju posebnu važnost kod čitatelja, tako se i knjiga 26 rasprodala puno prije nekih nižih brojeva (to je jedna od dvije rasprodane koje mi još fale).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/02/2015 : 09:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

U vezi 26, tada je i Diso bio na Mafestu istovremeno kada je knjiga izasla, i vjerujem da je vjecini potpisao bas taj primjerak.

No, ima i nesto na Jerryjevim ratnim epizodama. Svi mi ih volimo. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/02/2015 : 10:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dobre su te prve ratne epizode, posle se to kao i celi serijal pretvorilo u smece. mada ovaj MN je vise od ratne price.

a da narod ne razbija glavu, sledeci MN koji ce da plane sa ovim tirazom je Dvoboj na Pantalanu
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 20/02/2015 : 10:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
ja sam iz tih razloga digao ruke od libellusa. Zagore i Dilane sam prodao a za MMa još razmišljam, ipak mi je on najdraži.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 20/02/2015 : 11:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
17. izaslo, 19. rasprodano hihi...
Surat Khana sam kupio odmah prvi tjedan jer sam mislio da ce se odmah rasprodati, na kraju ga je bilo na lageru i nakon 3 mjeseca. Sad se okrenem dva puta oko sebe i Letecih tigrova vise nema. Ne samo da mi ide lose na kladionici, nego ocito ne znam ni procijeniti potraznju za stripovima

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/02/2015 : 12:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će se i slijedeća priča Poglavica Bonampak dobro prodavati, neće otići tako brzo ali vjerojatno bude u prvih mjesec dana.
Ova naslovnica budi veliku nostalgiju i meni je jedna od najboljih u serijalu iako se priče jako malo sjećam (ali znam da sam tada bio fasciniran).


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 20/02/2015 : 13:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
SPOILER!

Kraj je tragican kad MNo otkriva djecaka iza maske

Edited by - manhunter on 21/02/2015 10:49:31
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/02/2015 : 14:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Hajde molim te ukloni zadnji post, da zaboravim što u njemu piše.
Tu priču pilota nikad nisam čitao, pa će mi pokvariti doživljaj to što mogu očekivati tko je iza maske.
A pretpostavljam i da nisam jedini. Thanks!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/02/2015 : 15:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
hahahahahahahaha

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 20/02/2015 : 17:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

SPOILER! Kraj je tragican kad MNo otkriva djecaka iza maske


zasto je omoguceno ovakvim idiotima pisati po forumu???

Edited by - manhunter on 21/02/2015 10:48:59
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/02/2015 : 19:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote

koji kulerski spojler
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 20/02/2015 : 22:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Bruce Willis je cijelo vrijeme duh.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 21/02/2015 : 09:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
ja se ispričavam svima na ovom sto sam napisa -nije mi bila loša namjera ,nisam ni isa za tim da ce nekima zasmetati sto je izaslo u LMS A NISU PROCITALI
A ti koji me nazivas tim pogrdnim imenom pripazi s tim rijecnikom ubuduce

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/02/2015 : 10:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Markotamara, kad si se vec dosao ispricati mozes i editirati taj post. To ti je 4. simbol, samo ga kliknes i pobrises to, a ako hoces pobrisati taj citavi post, to ti je 7. simbol.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/02/2015 : 10:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer


zasto je omoguceno ovakvim idiotima pisati po forumu???



Wanderer, razumem frustriranost, pošto je markotamara odao kraj stripa ljudima koji ga nikada nisu čitali (a ima ih dosta), ali svejedno treba pripaziti na rečnik.
Hvala.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 21/02/2015 : 11:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
ja tu nikad nikoga nisam nazva ovako za bilo sto,vidit cemo se jednom pa cemo viditi tko je idiot.
fala manhunter,s ovim zavrsavamo raspravu!

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 26/03/2015 : 05:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Za Interliber su izašla prva četiri integrala, a sada je došlo vrijeme i za najavu - petog. Naravno, riječ je o novoj knjizi Thorgala, istinskog klasika devete umjetnosti i remek-djelu sjajnih Jeana Van Hammea (scenarij) i Grzegorza Rosińskog (crtež), a epizode koje vas unutra čekaju su:

13. Između Zemlje i svjetlosti
14. Aaricia
15. Gospodar planina


Što se samog sadržaja tiče, u 13. albumu moći ćete pročitati svršetak uzbudljive sage u zemlji Qâ, u 14. vas očekuju dogodovštine iz Aaricijinog djetinjstva, a u broju 15 i sami ćete se više puta upitati je li vrijeme uistinu nepromjenjiva trajanja ili je tek naprosto obična udaljenost koju čovjek može prevaljivati u više smjerova.

Na kraju još samo informacija da će cijena Thorgala 5 tijekom prva dva mjeseca biti 180 kuna (nakon toga regularnih 225 kn), a u prodaji ga možete očekivati - uskoro...

Naravno, nova najava stiže sutra, a dotle bacite pogled kako izgleda Thorgal 5:












Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/03/2015 : 09:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vidi, vidi, ovo je baš iznenađenje jer Thorgal nije bio u okvirnim najavama od prije nekoliko mjeseci.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 26/03/2015 : 11:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se još prije prošlogodišnjeg Interlibera kad su izišle četiri prve knjige, govorilo o sljedećim izdanjima Thorgala za Mafest ove godine (2015.)...
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000