forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 18/10/2015 : 22:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
uvijek se provlači ista priča kad se neko izdanje razgrabi u ovom slučaju marti 72 i oobvezno pljuvanje po izdavaču, pogrešna politika, skupo, nedostupno itd itd, bez obzira koliko se novih izdavača pojavi i propadne izdajuči stripove za masu uvijek se nađe par ljudi koji misle da tiraž treba da bude dovoljan da ga uvijek možeš kupiti,tinton znači ti bi volio da kupiš nešto od libellusa kad budeš imao novca? pa kupiš ko ti brani samo češ ga platiti duplo ili troduplo nego da si ga kupio odmah))) ,tako je i sa drugim izdavačima tipa fibra vč, da vč iam nedostupnih izdanja tipa kolekcionarskih debeljuca ,ali im te debeljuce i općenito kolekcionarska izdanja izlaze na kapaljku jel to dobra politika?? ili tiraž od 10 000 štrumfova čarobne knjige?? gdje je to sada? Moćna arkona i njihov nathan never? agarthi? svi su recepti isprobani barem što se tiče libellusa i ovaj im se pokazao najbolji da mogu imati ritam u priliku. a ono NAJBITNIJE se uvijek zaboravi a to je da su ovo KOLEKCIONARSKA IZDANJA i nisu za široke mase ni namjenjena,,onome kome je ovo fensi šmensi izdanje ima ludensa i vč i bila priča...
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 18/10/2015 : 23:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Podrska su im ljudi koji redovno uzimaju njihova izdanja. Oni su izdali blizu 700 stripova x u prosjku tiraz nek je 400 to je 280 000 knjiga i zar mislis da im je podrska covjek koji nikako ne uzima njihova izdanja nego izaslo neko jubilarno ili neobjavljeno izdanje i uzeo 1 knjiga ?

Oni su izracunali kolko imaju redovnih kupaca i s kojim tirazem njih mogu pokriti a za ostale ih nije briga. Ako oni izdaju stripove 10 godina i izdali 280 000 knjiga i sad sto bi neki covjek uzeo 1 strip zato sto prije nije objavljen i da oni radi takvih ljudi povecavaju tiraz i slicno ... Nece uopste da kalkuliraju oko toga i ne zanima ih to. Njihovi redovni kupci i musterije nemaju problema a za ostale eto ih tamo.

Mozes uzeti i bilo kojeg izdavaca. Primjera Ludens je do sada izdao preko 500 Zagora i sad ja uzmem jedan broj i mislis da oni radi takvih kao sto sam ja izdaju Zagora ili radi ljudi koji uzimaju svaki broj ili bar vecinu ? Pa sutra bi se ugasili kad bi izdavali radi takvih.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/

Edited by - Garfield_Mo on 18/10/2015 23:27:54
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 19/10/2015 : 00:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
najbolje bi rješenje bio svojevrsni "pre-order". Ako bi nekih, da bubnem, 400 ljudi htjelo neki nadolazeći broj, neka njih 400 rezervira i da neki polog. Tako bi libellus imao sigurnih 400 prodanih/rezerviranih brojeva i u tim slucajeviam bi mogli za neka izdanja povećati tiraž. To bi bilo najbolje rješenje naših problema. Eventualno još otisnu nekih 20ak extra brojeva ako bi tih rezervacija bilo preko tiraža koji bi inače otisnuli. (moram napomenuti da neznam imali tiraž ikakve veze s cijenom koju izadavač plaća za autorska prava)
Kao što je bubo rekao, ovo jesu kolekcionarska izdanja, no nažalost ovo su i jedina izdanja za neke serijale koja nemožemo nabaviti na kioscima ili na neki drugi način.

Edited by - maddjuro on 19/10/2015 00:26:54
Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/10/2015 : 01:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message  Reply with Quote
ne znam sa kakvim se problemima vi srecete kad je u pitanju nabavka, ali vam vjerujem, iskreno.
s druge strane, ja sam u Crnoj Gori, a ako cemo realno najteze je meni da dodjem do LL stripa od svih vas
u Hr, Srb pa eto mozda i BiH, a uvijek bez problema nabavim svoj primjerak. mislim da je realno najveci
problem ljudima da isprate ovaj njihov ritam izlazenja s obzirom na visoke cijene izdanja i da zato
ostaju bez svog primjerka...
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 19/10/2015 : 01:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
Ljudi pišu da treba da se malo poveća tiraž, jer sve plane u tri dana, a onda dođu drugi da pišu kako su pera mika i žika propali sa sve pobedničkim hahahaha i kako ćemo nas petorica da nastavimo da se klanjamo svetom libelusu makar nam to bilo poslednjenje. Ovi prvi su luzeri, razume se
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/10/2015 : 04:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

uvijek se provlači ista priča kad se neko izdanje razgrabi u ovom slučaju marti 72 i oobvezno pljuvanje po izdavaču, pogrešna politika, skupo, nedostupno itd itd, bez obzira koliko se novih izdavača pojavi i propadne izdajuči stripove za masu uvijek se nađe par ljudi koji misle da tiraž treba da bude dovoljan da ga uvijek možeš kupiti,tinton znači ti bi volio da kupiš nešto od libellusa kad budeš imao novca? pa kupiš ko ti brani samo češ ga platiti duplo ili troduplo nego da si ga kupio odmah))) ,tako je i sa drugim izdavačima tipa fibra vč, da vč iam nedostupnih izdanja tipa kolekcionarskih debeljuca ,ali im te debeljuce i općenito kolekcionarska izdanja izlaze na kapaljku jel to dobra politika?? ili tiraž od 10 000 štrumfova čarobne knjige?? gdje je to sada? Moćna arkona i njihov nathan never? agarthi? svi su recepti isprobani barem što se tiče libellusa i ovaj im se pokazao najbolji da mogu imati ritam u priliku. a ono NAJBITNIJE se uvijek zaboravi a to je da su ovo KOLEKCIONARSKA IZDANJA i nisu za široke mase ni namjenjena,,onome kome je ovo fensi šmensi izdanje ima ludensa i vč i bila priča...


sve receno...pametnom dosta.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/10/2015 : 08:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Iskoristit cu priliku da se besramno izreklamiram:)
Sva rasprodana LL izdanja mozete kuæiti u mene.
Cijena sitnica:)
Inace͵svakih pola godine ista prica o tirazu i izdavacima:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/10/2015 : 09:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nisam mislio da striparnice naruče toliko već da ne prodaju istom kupcu više primjeraka istog stripa (barem ovih kritičnih izdanja).


Got it
Ali, kako? Ja posaljem 5 ortaka i oni naruce. Kako striparnice mogu to da kontrolisu?
Ipak je jedini nacin veci tiraz za neobjavljena i jubilarna izdanja.



Da, samo sto bi onda nastai drugi problem. Preprodavaci ne bi uzimali vise primjeraka onda bi se pojavio taj visk i plus broj za koji su povecali tiraz. Tako da umjesto povecanog tiraza primjera 50 komada pojavilo bi se 150 komada ... Sad najavi reprint Zagor 23 na aukcijama bi se pojavilo komila Zagora 23 ... Ne vidim u cemu je ovako problem. Rezervises izdanje i ceka te i to je to.


Zar postoji neka "tiskarska policij" koja provjerava broj natisnutih izdanja i broj naklade koji stoji u stripu? Mislim da ne, pa ovako mogu ostaviti napisan tiraz kakav je, a u stvari nastampat 50-100 kom. viska. I mirna Bosna svima.








quote:
Originally posted by maddjuro

quote:
Originally posted by tinton

Nađi mi BMW koji se rasprodao u jednom danu.

Ja ne govorim o ljudima kojima je Libellus potpuno nedostupan nego o onima koji bi možda i uspjeli kupiti u nekom dužem periodu ono što ih zanima, ali ne mogu taj tren kad iziđe strip iskeširati tu svotu novaca.



mogu se ti ljudi dogovoriti s nekom striparnicom da im to stave na stranu pa ce uzeti koji tjedan kasnije



Ako se ne varam bilo je vec tako da striparne uopste nisu dobile broj narucenih primjeraka nekoga stripa.

A kakav smisao ima striparnica koja dobije novi strip ali ga ne moze ponuditi na police za svakoga nego samo za one koji su ga rezervisali? Znaci, ovo je kazna za one koji ne uzimaju sve brojeve nekoga junaka? Pa sta se onda vec sada ne uzima godisnja pretplata?
Ovako ispada da uopste ne zele vise prodatih stripova i nove kupce.








P.S. Na srecu ne uzimam MM ... ali ni kod ostalih junaka nije dosta bolje (jedino mozda kod NR, na moju srecu koji ga nestrpljivo cekam).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/10/2015 : 09:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I kod mene je sreća što ne skupljam MM jer je u zadnje vrijeme to postalo najkritičnije izdanje.
Kada smo već kod toga, SNK još uvijek ima MM 72 ali se može kupiti samo 1 primjerak http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.958b864744574f67be68e1d5c1e1e54a.martin-mystere-knjiga-72-grad-na-nebu.aspx

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/10/2015 : 09:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nisam mislio da striparnice naruče toliko već da ne prodaju istom kupcu više primjeraka istog stripa (barem ovih kritičnih izdanja).


Got it
Ali, kako? Ja posaljem 5 ortaka i oni naruce. Kako striparnice mogu to da kontrolisu?
Ipak je jedini nacin veci tiraz za neobjavljena i jubilarna izdanja.



Da, samo sto bi onda nastai drugi problem. Preprodavaci ne bi uzimali vise primjeraka onda bi se pojavio taj visk i plus broj za koji su povecali tiraz. Tako da umjesto povecanog tiraza primjera 50 komada pojavilo bi se 150 komada ... Sad najavi reprint Zagor 23 na aukcijama bi se pojavilo komila Zagora 23 ... Ne vidim u cemu je ovako problem. Rezervises izdanje i ceka te i to je to.


Zar postoji neka "tiskarska policij" koja provjerava broj natisnutih izdanja i broj naklade koji stoji u stripu? Mislim da ne, pa ovako mogu ostaviti napisan tiraz kakav je, a u stvari nastampat 50-100 kom. viska. I mirna Bosna svima.


Mirni bi bili čitatelji ali ne i izdavač jer je to rad na crno a on je protuzakonit.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 19/10/2015 09:56:56
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/10/2015 : 09:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Iskoristit cu priliku da se besramno izreklamiram:)
Sva rasprodana LL izdanja mozete kuæiti u mene.
Cijena sitnica:)
Inace͵svakih pola godine ista prica o tirazu i izdavacima:)


Stavi izdavačku cijenu pa onda reklamiraj.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/10/2015 : 10:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nisam mislio da striparnice naruče toliko već da ne prodaju istom kupcu više primjeraka istog stripa (barem ovih kritičnih izdanja).


Got it
Ali, kako? Ja posaljem 5 ortaka i oni naruce. Kako striparnice mogu to da kontrolisu?
Ipak je jedini nacin veci tiraz za neobjavljena i jubilarna izdanja.



Da, samo sto bi onda nastai drugi problem. Preprodavaci ne bi uzimali vise primjeraka onda bi se pojavio taj visk i plus broj za koji su povecali tiraz. Tako da umjesto povecanog tiraza primjera 50 komada pojavilo bi se 150 komada ... Sad najavi reprint Zagor 23 na aukcijama bi se pojavilo komila Zagora 23 ... Ne vidim u cemu je ovako problem. Rezervises izdanje i ceka te i to je to.


Zar postoji neka "tiskarska policij" koja provjerava broj natisnutih izdanja i broj naklade koji stoji u stripu? Mislim da ne, pa ovako mogu ostaviti napisan tiraz kakav je, a u stvari nastampat 50-100 kom. viska. I mirna Bosna svima.


Mirni bi bili čitatelji ali ne i izdavač jer je to rad na crno a on je protuzakonit.



bilo bi zakon da Libellus najavi (ali samo najavi) jubilarnog MM na tiražu od 300 komada i odštampaju 600 pa kad krene navala striparnica i kupaca mirno prodaju i kupcima i prodavaonicama i špekulantima sve tražene količine
a kad ovi zadnji otvore stranice, a ono unutra: tiraž 600 komada! hihihi
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/10/2015 : 10:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Opet pitam isto, po ne znam koji put, i opet uzalud: zar bi uistinu bio toliki problem izdanja za koja se iz određenih razloga (nikad dosad kod nas nisu objavljena, svi ih žele imati, kultne priče...) zna da će se jako dobro pa i odlično prodavati, otisnuti u 100 ili 200 primjeraka više?

Ali samo ta, dakle Martina dosad 63, 70 i 72, BIS-eve koji slijede i još valjda ponešto, Zagora 23, Nathana Superbook 11, neke knjige Mister Noa itd., otisnuti u koju stotinu primjeraka više, pa da svi koji to žele bez problema ili barem s manje problema dođu do svojih primjeraka.

Već se od slijedeće knjige, Martina 64 i 73, Zagora 24, SB 12 itd., naklada vrati na manji broj primjeraka, i svi zadovoljni: izdavač je opet prodao sve otisnuto i na traženijim knjigama bolje zaradio, a kupci i kolekcionari su na lagan ili lakši način došli do onog što ih zanima.

Vjerujem da bi izdavač tako zadržao i širu bazu kupaca, odnosno da bi oni koji lakše dođu do npr. Zagora 23 (neki su i ovdje na forumu najavljivali da baš od te knjige počinju s kolekcioniranjem), Martina 63, nekog Mr. Noa itd., nastavili s uzimanjem i slijedećih knjiga, koje bi se onda i bolje prodavale. Ovako si, međutim, izdavač sam steže omču oko vrata jer si smanjuje bazu kupaca.

Čini mi se da bi izdavanje određenih knjiga u većim nakladama bila računica bez greške. Ali da, znam, ja nikad nisam izdao nijedan strip pa ne razumijem tu višu matematiku i nuklearnu fiziku.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 19/10/2015 10:46:33
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 19/10/2015 : 10:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
http://www.libellus.hr/i/ledeni-pakao/210/2/-2

mister no neobjavljen na ovim prostorima izdanje u 500 komada iz 2010 godine, na stanju 41 komad plus striparnice.slično je i sa ostalim neobjavljenim mister noima, a zašto?? gdje su ti kupci? čak je i tada cijena bila puno niža nego sada, 5 godina da čuvaš izdanja u skladištu da bi se možda 5-10 ljudi odlučilo kupiti ,znači nema 500 kupaca , nema ni 400, sve su pokušali , bio je i zagor krenuo sa 1200 primjeraka , ne ide smanji tiraž i bila priča,manji troškovi u startu , brži okretaj sredstava za nova izdanja ,kako je netko napisao dojam je da pojedinci ne mogu priuštiti ova izdanja pa laju na izdavača,ili izjave tipa fensi šmensi izdanja pa ih zbog toga ne kupujem a cure sline kad vidi da netko drugi može, skoro za sve postoji alternativa pa tako i za izdanja od libellusa( sem nathana) ,a mislim da za ono gdje nema alternative i nije problem pratiti, jer otprilike 6-7 knjiga od nathana godišnje nije prevelik trošak,ili od martija svejedno,pokrij se koliko ti je duga deka i gotovo..

ili pokrenite vlastitu izdavačku kuću i udrite po tiražima, okrenite novce))))
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2015 : 11:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ako se izdanje proda za manje od 24 sata je poseban fenomen
ne može se uspoređivati s MNO koji je imao 500

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/10/2015 : 11:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

http://www.libellus.hr/i/ledeni-pakao/210/2/-2

mister no neobjavljen na ovim prostorima izdanje u 500 komada iz 2010 godine, na stanju 41 komad plus striparnice.slično je i sa ostalim neobjavljenim mister noima, a zašto?? gdje su ti kupci? čak je i tada cijena bila puno niža nego sada, 5 godina da čuvaš izdanja u skladištu da bi se možda 5-10 ljudi odlučilo kupiti ,znači nema 500 kupaca , nema ni 400, sve su pokušali , bio je i zagor krenuo sa 1200 primjeraka , ne ide smanji tiraž i bila priča,manji troškovi u startu , brži okretaj sredstava za nova izdanja ,kako je netko napisao dojam je da pojedinci ne mogu priuštiti ova izdanja pa laju na izdavača,ili izjave tipa fensi šmensi izdanja pa ih zbog toga ne kupujem a cure sline kad vidi da netko drugi može, skoro za sve postoji alternativa pa tako i za izdanja od libellusa( sem nathana) ,a mislim da za ono gdje nema alternative i nije problem pratiti, jer otprilike 6-7 knjiga od nathana godišnje nije prevelik trošak,ili od martija svejedno,pokrij se koliko ti je duga deka i gotovo..

ili pokrenite vlastitu izdavačku kuću i udrite po tiražima, okrenite novce))))



500 - 41 = 451

a trenutna naklada je 300

sta si zapravo htio reci




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2015 : 11:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne zna ni on :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/10/2015 : 11:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Vjerujem da bi izdavač tako zadržao i širu bazu kupaca, odnosno da bi oni koji lakše dođu do npr. Zagora 23 (neki su i ovdje na forumu najavljivali da baš od te knjige počinju s kolekcioniranjem), Martina 63, nekog Mr. Noa itd., nastavili s uzimanjem i slijedećih knjiga, koje bi se onda i bolje prodavale. Ovako si, međutim, izdavač sam steže omču oko vrata jer si smanjuje bazu kupaca.




Pa gde nestadoše ti što su najavljivali da kreću od broja 23? Dve ture pre Zagor priča bilo je 500 kupaca, dve ture posle tog broja ostade ih 330.

Ja sam bio ubeđen da će Libellus da žari i pali sa Zagorom kad stigne i prestigne VČ, al ništa od toga. Iako je VČ na izdisaju, novih kupaca nema pa nema, a i stari jedva prate LL tempo.

Ja trenutno guram četiri serijala plus propratna izdanja, na petom (DD) sam već u debelom zaostatku i razmišljam dal da batalim jer nismo svi puni ko zeljko.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 19/10/2015 : 11:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Boga molim da Libellusovci ne svracaju na ovaj topic. Mene bi prosla volja za izdavastvom. Ja ne kupujem mnogo toga od LL, samo Zagora, DD i MrNo i nikad mi se nije dogodilo da mi neka knjiga omakne. Nikad problema ne imadoh. Eto jednog ozbiljnog i istrajnog izdavaca sa PERFEKTNIM izdanjima i opet nam ne valja.
Sticem dojam da bi se nekima hebavalo, a da im ne udje.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/10/2015 : 11:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Johnny Difool


Vjerujem da bi izdavač tako zadržao i širu bazu kupaca, odnosno da bi oni koji lakše dođu do npr. Zagora 23 (neki su i ovdje na forumu najavljivali da baš od te knjige počinju s kolekcioniranjem), Martina 63, nekog Mr. Noa itd., nastavili s uzimanjem i slijedećih knjiga, koje bi se onda i bolje prodavale. Ovako si, međutim, izdavač sam steže omču oko vrata jer si smanjuje bazu kupaca.




Pa gde nestadoše ti što su najavljivali da kreću od broja 23? Dve ture pre Zagor priča bilo je 500 kupaca, dve ture posle tog broja ostade ih 330.

Ja sam bio ubeđen da će Libellus da žari i pali sa Zagorom kad stigne i prestigne VČ, al ništa od toga. Iako je VČ na izdisaju, novih kupaca nema pa nema, a i stari jedva prate LL tempo.

Ja trenutno guram četiri serijala plus propratna izdanja, na petom (DD) sam već u debelom zaostatku i razmišljam dal da batalim jer nismo svi puni ko zeljko.




Za ovo boldano: odustali nakon što nisu uspjeli doći do Zagor priča, sasvim logično, kao što će neki (možda i dosta njih) odustati nakon propuštenog Martina 63 ili Javine prošlosti ili broja 72.

Moje iskustvo s prošlogodišnjeg Interlibera (jasno, ako ti to nije problem): ako dobro pamtim, na LL-štandu su se kao "oštećeni" mogli kupiti svi dotad objavljeni Dylani, a i hrpa Zagora, Texa, Nathana i Martina. Na 80 % oštećenih izdanja ta oštećenja ne možeš niti primijetiti, iako na papirićima i unutrašnjim stranama korica piše o čemu je riječ.

O onome što se slabo prodaje (Nick Raider, Demian, Skriveno lice...) ne treba ni trošiti riječi, njih ima na bacanje.

Tako da se s "oštećenima" može puuuuno jeftinije pratiti kolekcije, a ono što se mora odmah uzimati su ove rijetke, kultne i kakve već ne priče koje se razgrabe.


Edit: dakako, generalno sve nas hebe sve lošija ekonomska situacija s tendencijom daljnjeg propadanja, sve slabija kupovna moć i time uvjetovana odustajanja, zbog čega je lako predvidjeti da će ovako sve skupa jednog nadam se što kasnijeg dana stići do zida.

Ali to bi trebao biti i razlog više da i izdavač(i) vode računa o budućnosti projekata u koje su se upustili, odnosno da razmisle o fleksibilnosti o kojoj sam gore postao.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 19/10/2015 11:55:36
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 19/10/2015 : 11:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by bubo

http://www.libellus.hr/i/ledeni-pakao/210/2/-2

mister no neobjavljen na ovim prostorima izdanje u 500 komada iz 2010 godine, na stanju 41 komad plus striparnice.slično je i sa ostalim neobjavljenim mister noima, a zašto?? gdje su ti kupci? čak je i tada cijena bila puno niža nego sada, 5 godina da čuvaš izdanja u skladištu da bi se možda 5-10 ljudi odlučilo kupiti ,znači nema 500 kupaca , nema ni 400, sve su pokušali , bio je i zagor krenuo sa 1200 primjeraka , ne ide smanji tiraž i bila priča,manji troškovi u startu , brži okretaj sredstava za nova izdanja ,kako je netko napisao dojam je da pojedinci ne mogu priuštiti ova izdanja pa laju na izdavača,ili izjave tipa fensi šmensi izdanja pa ih zbog toga ne kupujem a cure sline kad vidi da netko drugi može, skoro za sve postoji alternativa pa tako i za izdanja od libellusa( sem nathana) ,a mislim da za ono gdje nema alternative i nije problem pratiti, jer otprilike 6-7 knjiga od nathana godišnje nije prevelik trošak,ili od martija svejedno,pokrij se koliko ti je duga deka i gotovo..

ili pokrenite vlastitu izdavačku kuću i udrite po tiražima, okrenite novce))))



500 - 41 = 451

a trenutna naklada je 300

sta si zapravo htio reci





tih 41 sto je ostalo je iz razloga sto su ta izdanja stavljana na ponude tjedna, na popuste na interliberu i slicno u 50% cijene i eto opet nije rasprodano, a radi se o neobjavljenim epizodama.to sto ti mislis da ima 450 kupaca je naucna fantazija...
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 19/10/2015 : 11:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ne zna ni on :D


Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/10/2015 : 12:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Za ovo boldano: odustali nakon što nisu uspjeli doći do Zagor priča, sasvim logično, kao što će neki (možda i dosta njih) odustati nakon propuštenog Martina 63 ili Javine prošlosti ili broja 72.


Ne znam, meni nije logično da neko prati serijal godinama i onda mu pobegne jedan i on kaže e u majčinu, dižem ruke skroz. OK, možda ih je desetak zato odustalo, al 170!

quote:
Originally posted by Johnny Difool


Moje iskustvo s prošlogodišnjeg Interlibera (jasno, ako ti to nije problem): ako dobro pamtim, na LL-štandu su se kao "oštećeni" mogli kupiti svi dotad objavljeni Dylani, a i hrpa Zagora, Texa, Nathana i Martina. Na 80 % oštećenih izdanja ta oštećenja ne možeš niti primijetiti, iako na papirićima i unutrašnjim stranama korica piše o čemu je riječ.

O onome što se slabo prodaje (Nick Raider, Demian, Skriveno lice...) ne treba ni trošiti riječi, njih ima na bacanje.

Tako da se s "oštećenima" može puuuuno jeftinije pratiti kolekcije, a ono što se mora odmah uzimati su ove rijetke, kultne i kakve već ne priče koje se razgrabe.


Nisu mi problem oštećenja, u stvari to mi je i bio plan ako uspem ove godine da potegnem iz BGa na Interliber da popunim i Dylana na taj način. Ali brine me onaj njihov sistem svaki dan puštanje po malo oštećenih - i šta ako baš kad ja naletim ne bude to što mi treba.
Plus što do Interlibera može da nikne berlinski zid na granici, pa ću patku da prođem, a i nekako mi jadno izgleda dok pored mene zuje ljudi sa životnom imovinom skupljenom u najlon kesi, a ja vučem pun kofer stripova.
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 19/10/2015 : 12:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Boga molim da Libellusovci ne svracaju na ovaj topic. Mene bi prosla volja za izdavastvom. Ja ne kupujem mnogo toga od LL, samo Zagora, DD i MrNo i nikad mi se nije dogodilo da mi neka knjiga omakne. Nikad problema ne imadoh. Eto jednog ozbiljnog i istrajnog izdavaca sa PERFEKTNIM izdanjima i opet nam ne valja.
Sticem dojam da bi se nekima hebavalo, a da im ne udje.



Ne bave se ljudi izdavaštvom samo zbog ljubavi prema stripu. U stvari, niko se i ne bavi samo zbog toga.
Volja prolazi svakog kada je u gubitku. Ekonomska računica je jedina validna, sve ostalo su iluzije.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/10/2015 : 12:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Johnny Difool


Za ovo boldano: odustali nakon što nisu uspjeli doći do Zagor priča, sasvim logično, kao što će neki (možda i dosta njih) odustati nakon propuštenog Martina 63 ili Javine prošlosti ili broja 72.


Ne znam, meni nije logično da neko prati serijal godinama i onda mu pobegne jedan i on kaže e u majčinu, dižem ruke skroz. OK, možda ih je desetak zato odustalo, al 170!

quote:
Originally posted by Johnny Difool


Moje iskustvo s prošlogodišnjeg Interlibera (jasno, ako ti to nije problem): ako dobro pamtim, na LL-štandu su se kao "oštećeni" mogli kupiti svi dotad objavljeni Dylani, a i hrpa Zagora, Texa, Nathana i Martina. Na 80 % oštećenih izdanja ta oštećenja ne možeš niti primijetiti, iako na papirićima i unutrašnjim stranama korica piše o čemu je riječ.

O onome što se slabo prodaje (Nick Raider, Demian, Skriveno lice...) ne treba ni trošiti riječi, njih ima na bacanje.

Tako da se s "oštećenima" može puuuuno jeftinije pratiti kolekcije, a ono što se mora odmah uzimati su ove rijetke, kultne i kakve već ne priče koje se razgrabe.


Nisu mi problem oštećenja, u stvari to mi je i bio plan ako uspem ove godine da potegnem iz BGa na Interliber da popunim i Dylana na taj način. Ali brine me onaj njihov sistem svaki dan puštanje po malo oštećenih - i šta ako baš kad ja naletim ne bude to što mi treba.
Plus što do Interlibera može da nikne berlinski zid na granici, pa ću patku da prođem, a i nekako mi jadno izgleda dok pored mene zuje ljudi sa životnom imovinom skupljenom u najlon kesi, a ja vučem pun kofer stripova.




To se da relativno lako riješiti: na sajam dođeš recimo predzadnji dan u subotu, ili čak zadnji u nedjelju, a prije toga zamoliš nekog odavde da ti potraži ono što ti treba, ako mu se posreći.

Pa se tog (pret)posljednjeg dana na sajmu nađeš s kupcem odavde, on tebi dade "oštećene" stripove a ti njemu lovu.

U slučaju neugode pri prelasku granice, ako putuješ osobnim autom pri dolasku ovamo nekog od izbjeglica/migranata prebaciš do Zagreba. Ne samo što će ti savjest biti mirnija, nego ćeš se možda i osjećati dosta dobro.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000