forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 19/10/2015 : 15:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
Evo rešenja
Neka za sve ovisnike o LB cena bude veća i tako će moći da se štampa veći tiraž
Njima ionako ne smeta cena, važno je samo da bude što brže, najbrže
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/10/2015 : 15:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Logičnije je da cijena bude manja ako se poveća tiraž.
Već sada neke biblioteke papreno koštaju i sa povećanjem cijene bi se možda dobila situacija da određen broj kupaca odustane od nečega ili da radi prioritete.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 19/10/2015 : 16:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by maddjuro

netko je ranije u topicu napisao da je VČ na "izdisaju". odakle sada taj zaključak?


Hmm... to mi zvuči kao moj rečnik. Mislim to ti je moj zaključak izveden iz njihovih poslednjih poteza, koji strašno liče na poteze Belog Puta koji je propao pre 4-5 godina. Sumnjive prodaje izdanja u pola cene, (ne)izlaženje kolekcionarskih izdanja na kašičicu, igre oko popusta i kluba čitalaca...

Al da ne bude da izvodim zaključke u prazno, evo ti njihovih reči:
Veseli četvrtak -To je samo pokušaj direkcije da produži život firmi. Ne bi do ovoga dolazilo da je situacija dobra.


Izvinjavam se na offtopičarenju al što kaže jaki: kiša, posao...



sto ces; meni je glavno da su do broja 300 (talijanske numeracije) izdali jer ce ludensu za to trebati barem 10ak godina.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/10/2015 : 16:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Žao mi za Veseli ako su stvarno u problemima...
A Libellus?...pa valjda znaju što rade.
Ja sam do sada dobio i kupio sve što me zanima i nadam se takvom razvoju događaja i dalje...
Samo da zadrže taj promo period od dva mjeseca jer one cijene kasnije su opasne.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 19/10/2015 : 16:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
Rekoše mi u asteroidu da su im sva izdanja 12-og DYD kolorca prodana/rezervirana
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/10/2015 : 16:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

Rekoše mi u asteroidu da su im sva izdanja 12-og DYD kolorca prodana/rezervirana


ali u SNK ga još imaju u prodaji...bar izgleda tako.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/10/2015 : 16:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni je važno da nije u pitanju broj 11, ali kako oba broja ima još prilično na skladištu neće se to tako brzo rasprodati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/10/2015 : 16:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Ja sam u početku, recimo prvih 5 godina, uzimao skoro sve od Libellusa, a kad je počelo ovo smanjenje tiraža, kupujem samo Mister Noa!
Nemam novca da mogu odmah, po izlasku, da ispratim sve što me zanima, jer se nešto brzo rasproda i odlučio sam se na radikalan rez, MNO i ništa više!
Neću da dajem silne pare za neke stripove koje kupe preprodavci i onda ih po basnoslovnim cenama prodaju na aukcijama.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/10/2015 : 17:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Ja sam u početku, recimo prvih 5 godina, uzimao skoro sve od Libellusa, a kad je počelo ovo smanjenje tiraža, kupujem samo Mister Noa!
Nemam novca da mogu odmah, po izlasku, da ispratim sve što me zanima, jer se nešto brzo rasproda i odlučio sam se na radikalan rez, MNO i ništa više!
Neću da dajem silne pare za neke stripove koje kupe preprodavci i onda ih po basnoslovnim cenama prodaju na aukcijama.



To je baš radikalan rez. Razumem da se čovek odrekne stotog reprinta Zagora i Dylana, ali nikad objavljenih Nathana ili Martina... uf.
Mada Mister No je odličan izbor za jedini serijal, vala i ja bih se teško odrekao prvih 87 knjiga.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/10/2015 : 17:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam, recimo, Javinu prošlost!
Dvoumio sam se dugo i onda, ajde, kupio!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/10/2015 : 17:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Eto͵ko kaze da nije bilo primjeraka za neredovne kupce?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mateus82
New Member



Croatia
264 Posts

Member since 19/11/2004

Posted - 19/10/2015 : 18:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mateus82's Homepage  Send mateus82 an ICQ Message  Send mateus82 a Private Message  Reply with Quote
Evo da javim da u Strip knjižari Asteroid B612 još ima Dylan Dog kolor 12 u slobodnoj prodaji.
Rasprodan, tj. rezerviran je jedino Martin Mystere 72.
U prodaji ima još i nešto naslova iz prošle ture: Priče iz baze drugdje 10, Martin Mystere 71, Tex Willer 69, Tex Willer kolor specjal 3. Martin Mystere 69 itd.

Edited by - mateus82 on 19/10/2015 18:13:13
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/10/2015 : 18:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,......
umirem od smeha kad vidim ovakve rasprave.

mene poslovna politika LL ili loša procena tiraža pojedinih izdanja ni najmanje ne dotiče,jer ono što ja uzimam od Libelusa stoji na lageru i po više godina (Torgal,Spirou,Font,Biblioteka LL).Riđobradi se doduše rasproda,ali ne preko noći, već u nekom razumnom periodu.A od kada su Klari smanjili tiraž (i podigli cenu), automatski sam je izbrisao iz wish liste.
Doduše, i Riđem i Spirou su podigli cenu (bez smanjivanja tiraža),ali to sam nekako preboleo jer je bilo tek nekoliko albuma u pitanju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/10/2015 19:15:50
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/10/2015 : 19:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Zamišljam antA kako se smije ovako, sa zarezima i automatski meni postaje smiješno.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 19/10/2015 : 19:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
ja se najviše nasmijem kad se raskukaju što se pojedino izdanje ugasilo, tipa nathan od arkone, ili magični od sistem comicsa,ali mislim da nije do smijeha tim kupcima, anto vjerovatno ima gomilu albuma od bookglobea koji izlaze brzinom svjetlosti pa će ih ubrzo kompletirati...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/10/2015 : 19:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bubo,moj komentar nije bio neka kritika Libelusa;nadam se da si to shvatio.Već ovoj raspravi,generalno.

A ovo za "Bukgrob"/St(R.I.P.)-Agent si 100% u pravu.Uvek sam pre za Libelusovu opciju brzo i skupo,nego za jeftino i presporo (Arkona,SC,...).Da ne spominjem tek skupo i presporo (Bukgrob & stR.I.P.-agent)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/10/2015 20:00:08
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 19/10/2015 : 19:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Svaka reklama je dobro reklama ili za dobrim konjem se prasina diže :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 19/10/2015 : 20:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
arkona je bar izdala ona dva MM/NN superbooka koje je libellus izdao i koji se praktički nikada neviđaju na aukcijama.
Čisto za informaciju, koliko li je nathana uopće arkona izdala prije nego je odustala od serijala?
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 19/10/2015 : 21:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

arkona je bar izdala ona dva MM/NN superbooka koje je libellus izdao i koji se praktički nikada neviđaju na aukcijama.
Čisto za informaciju, koliko li je nathana uopće arkona izdala prije nego je odustala od serijala?



Mislim da su izdali jos prva dva iz regularne biblioteke.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/10/2015 : 21:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jedan trobroj(ili dva?)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 19/10/2015 : 21:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
mene samo zanima zašto se stvorila fama da izdanje mora biti razprodano, da je to uspjeh za izdavača? Zar mislite da se tek tad izdavač pokrije i nešto zaradi? OK, neprodati primjerci mogu biti gnjavaža zbog skladišta ali svejedno.
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 19/10/2015 : 22:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
2 trobroja znaci prvih 6 epizoda Nathana i 2 Superbooka.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/10/2015 : 22:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

2 trobroja znaci prvih 6 epizoda Nathana i 2 Superbooka.


Za malog nepoznatog izdavača mora se priznati da su izdanja bila odlična. SC u svega 300 primeraka najviše su poslužili da upoznaju retke kupce u Srbiji sa "novim" nepoznatim junakom. Da nije bilo njih pitanje je dal bih uopšte i krenuo u čitanje NNa.
Ali pošto sam nestrpljiv, nije mi odgovarao tempo izlaženja za koji sam očekivao da će biti 3-4 knjige godišnje (da, bio sam tad mladi optimista, ipak je to bilo davno, pre mnogo g... dobro tačno pre dve godine, al poenta je ista), pa sam prešao na Libellus.

I danas čuvam Arkonin "komplet" kao uspomenu na "mladalačke" dane.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/10/2015 : 22:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

2 trobroja znaci prvih 6 epizoda Nathana i 2 Superbooka.


Za malog nepoznatog izdavača mora se priznati da su izdanja bila odlična. SC u svega 300 primeraka najviše su poslužili da upoznaju retke kupce u Srbiji sa "novim" nepoznatim junakom. Da nije bilo njih pitanje je dal bih uopšte i krenuo u čitanje NNa.
Ali pošto sam nestrpljiv, nije mi odgovarao tempo izlaženja za koji sam očekivao da će biti 3-4 knjige godišnje (da, bio sam tad mladi optimista, ipak je to bilo davno, pre mnogo g... dobro tačno pre dve godine, al poenta je ista), pa sam prešao na Libellus.

I danas čuvam Arkonin "komplet" kao uspomenu na "mladalačke" dane.



Sada mi je odmah lakše, barem nisam bio jedini naivac kada sam očekivao da će Agarthi objaviti cijelog Magičnog Vjetra... pa sam ubrzo smanjio očekivanja na barem prva 24 broja.
Kada sam vidio da ni od toga ništa okrenuo sam se Libellusu i čak nabavio prvih 8 rasprodanih knjiga. Samo ne znam kako da se sada riješim Agarthijevog "kompleta" da izbrišem dokaz vlastite naivnosti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/10/2015 : 22:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Kako sam ocigledno "stariji" kolekcionar ja sam se opeko sa Systemovim Magicnim
Cini mi se da su prvih 7 isli samo SC, pa onda samo HC, da bi se pojavili kasnije i onih prvih 7 u HC, pa sam onda i njih jurio.
I na 15.broju, cini mi se, puklo je skroz.
Fina svotica bacena ni na sta.
To i mogu da prezalim, ali gluposti kao sto je objavljivanje 2 albuma Konstantinovog raskrsca od ukupno 3, ne mogu
A ovako sam se x puta zajebo, trebao bi mi ceo dan da pobrojim sve primere
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000