forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 03/02/2016 : 17:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Respekt svim izdavacima, kupujem najcesce libellus i njima ostavljam najvise. S razlogom, jer zelim imati kolekciju kakvu sam htio oduvijek.
Jeste da zamjeram te "nastavlja se.." epizode, ali i jedna stvar u ovoj temi je da jos jedna negativna stvar ovih L-izdanja je da u odnosu na fibrin DD, koji ne kupujem, je u tri-cetiri knjige zavrsen sa pricom i imas komplet...dok dragi Z ide i ide i ide kao Linea crtani nikako na rupu naici da zastane..😆


pa ako oces da stane uzmes prve 22 knjige i imas bez nastavlja se
meni su obe izdavacke kuce vrh,iskreno od fibre bas i ne kupujem ali sam ima priliku imati i citati izdanja i vrhunska su,od LL uziman ,i ako uleti nesto po aukcijama da mi uzme paznju

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 03/02/2016 : 20:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Garfield_Mo
ne vidim zasto je smjesno porediti ova dva stripa ? Pricamo o tehnickoj strani stripa gdje su i jedan i drugi vrh a slicnih dimenzija, kvalitete, boja, tiraz ...



zato sto je smesno. jesam naklonjen zagoru i sve to, al poredjenje ta dva je zaista smesno u startu. ono, mesas babe i zabe, ta prica



Zamolio bi pojasnjenje ? Zbog cega mjesam zabe i babe ? Kakve veze ima kome si naklonjen ako pricamo i kvalitetu izdanja ? Ne spominje se ovde koji je bolji strip i prica pa da je bitno kojem si junaku vise naklonjen :)

Naravno ja uzimam i jednog i drugog izdavaca, tako da ne bude da imam nesto protiv bilo koga od njih. Meni su te dvije izdavacke kuce vrh, tako da ...


http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/02/2016 : 20:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

@anto , garfield i ostali
...iskreno, ove vaša prepucavanja su na razini djece koja ne zarađuju za kruh.
Ajd bižite s ovog topica, bezveze ga gušite ovim dječjim prepucavanjima!



pravo u centar!

od sada se prebacujem u ontopik mod!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/02/2016 : 20:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Zamolio bi pojasnjenje ? Zbog cega mjesam zabe i babe ? Kakve veze ima kome si naklonjen ako pricamo i kvalitetu izdanja ? Ne spominje se ovde koji je bolji strip i prica pa da je bitno kojem si junaku vise naklonjen :)



kako da ti objasnim, hm. kvalitetan hotel, 5 zvezdica, all inclusive, na prosecnoj plazi, jeftin. sa druge strane 3 zvezdice i prelepa plaza. nije da sam ljubitelj mora, al ovo mu to dodje slikovito. a zapravo ovaj sto je skuplji lako uhvatis na popustu pa bude i jeftiniji.

da li si citao trans?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/02/2016 : 20:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
evo, sad cu da uzmem ovog el moriska, svakako ne vredi tih para realno, al bice to jace od mene.
a ova boja iz republike toliko ne stoji zagoru i texu, kic samo takav i to se dodatno naplacuje

Edited by - kasper on 03/02/2016 20:46:47
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/02/2016 : 20:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja moram uzeti El Morisca jer tu priču još nemam, a kada sam već uzeo prijašnjih 14 koloraca zašto bih sada stao zbog veće cijene.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 03/02/2016 : 20:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
kasper to je tvoje misljenje i ne bi se slozio s tim. I opet nisi nista objasnio ... Prvo si spominjao kako si naklonjen Zagoru a to nema veze sa kvalitetom izdanja sad kao neke uporedbe ali nista konkretno. Imam i jedno i drugo izdanje i to sto pricas nema veze sa vezom a radio sam i u stampariji dosta dugo da se i mogu reci da se razumijem i oko tih stvari pa bi volio da mi navedes konkretno gdje je tolika razlika sto spominjes ?

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/02/2016 : 21:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pokusavam da te razumem, ti si sve nesto radio tamo vamo, imas ovo ono izdanje. spominjes neku razliku, koga sta? primitivno obojeno izdanje uzimas za referencu?
pitam te da li si citao trans? cisto laganim pregledom teksta bez da ulazis u strip, ne ocekujem da se sad tu nesto upustas, primetices sta?

Edited by - kasper on 03/02/2016 21:08:18
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/02/2016 : 21:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
cek, mislim da sam te skapirao. tebi cenu izdanja odredjuje cena stampe po broju
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 03/02/2016 : 21:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Ocito se ne razumijemo ... Znaci ti si skontao da je trans kvalitetnije odradjen od Zagora tako sto si citao trans ?
Stvarno ne kontam jel pricas o kvaliteti price i crteza ili kvaliteti izdanja ? Ne pricamo ovde o tome kakav je crtez, prica i slicno ...

Usput citao sam trans prvi broj i nije mi legao samo kakve to veze ima sa kvalitetom izdanja ?

Ali u biti nebitno. Ti imas svoje misljenje, ja svoje i to je to. Nek na tome ostane.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 03/02/2016 : 21:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Kako sam ja tebe razumio ti mislis ako je neki strip bolje obojen ili nacrtan da to utice na cijenu stampe ? :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/02/2016 : 22:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki


...iskreno, ove vaša prepucavanja su na razini djece koja ne zarađuju za kruh.
Ajd bižite s ovog topica, bezveze ga gušite ovim dječjim prepucavanjima!




Najpametniji post u poslednjih nekoliko strana topica, s tim sto ne bih izdvojio samo Anta i Garfielda, vec sve koji "napadaju" ili "brane" bilo kog izdavaca ili skolu stripa ilistatijaznamvec.
Izdanja kostaju koliko kostaju, kvalitet stripa je subjektivno misljenje svakog ponaosob, kome se nesto svidja kupice, kome ne nece i nema potrebe da se vrti ista prica bukvalno svaki put kad izadje neki novi strip. Zamara, a sigurno niko nece da promeni misljenje zbog iznosenja podataka koje svako moze da vidi na sajtovima izdavaca. Mlacenje prazne slame.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/02/2016 : 23:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Kako sam ja tebe razumio ti mislis ako je neki strip bolje obojen ili nacrtan da to utice na cijenu stampe ? :)



boja, strip se boji, covek boji, komp boji, neko/nesto boji. to kosta. svakako i to ulazi u neku cenu prava. pa nece valjda deciji kolor iz LL ZG da kosta isto kao ovaj u Transu, ha
drugo, zanimljivo kako ti to zamisljas stripove. odes kupis kod izdavaca 7 kila, tu je negde slicna cena jer su crtani, obojeni, imaju oblacice sa tekstom, cena je tu negde. da pogledas u trans sam rekao da vidis koliko ima teksta - opet nije bitno broj strana za cenu prevoda nego kolicina teksta. na sve ovo treba dodati tu cenu stampe. e onda kad kalkulises gledas kako ce trziste progutati strip i koja je ciljna grupa. za Zagora je fixno 400 i platice toliko i toliko. za Trans se ne zna broj prodatih primeraka, ne zna se vremenski kako ce ici - sto ce reci mora se tu uracunati i neki faktor rizika. znas za Trans ide reklama od usta do usta, narod ovde nema pojma kako je to dobar strip. a Zagor ce svaki ici 400, to je jasan racun.
nesto jasnije zasto su takve cene i zasto Trans malo kosta u odnosu na LL Zagora?

Edited by - kasper on 03/02/2016 23:20:21
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/02/2016 : 09:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer
Najpametniji post u poslednjih nekoliko strana topica,


I da i ne.
''Ne'' zato što je najlakše zauzeti ulogu tampon zone, na forumu ispadneš supercool dok ti u stvarnosti sigurno nije svejedno što se ovakvom elitizacijom dugoročno potkopava budućnost stripa koja ionako nije blistava.
''Da'' zato što nas iskustvo uči da ionako cijene ionako neće dolje. Kako bi se reklo psi laju a karavane prolaze.
No to ne znači da se treba pokoriti i prestati lajati. Barem to (još ) možemo.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 04/02/2016 : 12:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Tex Willer
Najpametniji post u poslednjih nekoliko strana topica,


I da i ne.
''Ne'' zato što je najlakše zauzeti ulogu tampon zone, na forumu ispadneš supercool dok ti u stvarnosti sigurno nije svejedno što se ovakvom elitizacijom dugoročno potkopava budućnost stripa koja ionako nije blistava.
''Da'' zato što nas iskustvo uči da ionako cijene ionako neće dolje. Kako bi se reklo psi laju a karavane prolaze.
No to ne znači da se treba pokoriti i prestati lajati. Barem to (još ) možemo.



Poenta je u tome da samo to i mozemo, ali bez rezultata. Kako ide Tex kod LU i VC? Nikako. Kako idu ili su isli NN, MM, MV, Mr No, LL kod raznih izdavaca? Nikako. I sad ih ili nema ili su cesti koliko i Halejeva kometa. A bilo je i raspona cena i kvaliteta izdanja, bas za svakog ponesto. A opet nije bilo dovoljno stripofila da potraje cela ta prica.
Zasto ne ide Julia brze od par komada godisnje. Djole kaze zato sto je slaba prodaja. Isto je i sa Orphanima. Ima li razloga da mu se ne veruje?
Izdanja PP su i vise nego solidna za te pare, pa opet ne idu.
Ocigledno je da je samo par izdavaca naslo kakav-takav odrzivi recept da posluje. Mozemo da nazovemo to elitizacija ili kakogod zelis, ali je to realnost.
Ako mislis da ne bih i ja voleo jeftinija izdanja, varas se.
Od viska (u ovom slucaju para koje bi mi ostale) glava ne boli.
Surova realnost je da na ovim prostorima strip odumire i nije vise zabava za siroke mase, kao nekad u SFRJ.
Ali to ne znaci da sebi necu priustiti zadovoljstvo ako mogu, dok mogu ili dok cela ova prica jos uopste traje. Ali necu ni da pljujem na izdavace koji u ova i ovakva vremena jos uvek uspevaju nesto da rade. Nazalost, iako sam pricao uglavnom o SBE izdanjima, slicna situacija je i sa ostalim skolama stripa.
A izgleda da sam jedan od retkih kome bi odgovarale nize cene i Trgovine i Texa, Solitudinis morbus i Mr Noa... A opet, verujem da ima razloga sto su takve i imam veliko postovanje za oba izdavaca.
A evo, probaj i da nastavis niz.
Abaton, Horus, Arkona, SD, System (MV), Sfera, Dagda, Padora, Agarthi...


Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/02/2016 : 12:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Malo poređenja ne može da škodi. Ali izabrani uzorci nisu reprezentativni.
Lib Zagor (kolor 304) je daleko najjeftinije izdanje u okviru samo Libellusa. Kad bi ga uporedili sa recimo Dylanom (CB 294), a razlika samo 16 kuna. A kad bi ga stavili pored Texa ili MMa, Zagor bi bio još isplativiji.

E sad, koje je Fibrino izdanje pandan Zagoru, to već ne znam, ali sumnjam da su to Trans ili Daredevil. Možda je zato lakše porediti crno-bela izdanja.

A ovo što je kasper pomenuo - prave troškove - to je tek nemoguće uporedititi jer nemamo nikakve podatke, pa čak ni one osnovne, tipa koliko je potrebno knjiga da se proda da bi izdavač bio na nuli.

Sećam se stare priče da je za Magičnog bilo oko 55%. Za Zagora je verovatno više, za Dylana verovatno manje i tako dalje...

Kod nekih izdavača su ti procenti toliko visoki da moraju da bukvalno čekaju da se izdanje rasproda da bi videli neku zaradu, a samim tim i nastavili izdavanje. Zato se i neki novi brojevi toliko čekaju - da prethodni dođu bar do nule.

Ja da sam izdavač, recimo Dragonera (tiraž 500), verovatno bih naglasio kupcima - čim se proda 250 komada (da sam na nuli) u štampu ide sledeći broj i tako u krug. Još samo da smislim šta bih radio ako se nikad ne proda tih 250.

Edited by - thekide on 04/02/2016 12:31:14
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/02/2016 : 13:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Povisio cijenu ?
Stavio tvrde korice i napomenuo da je Kolekcionarski?
Pravio pirate?
Dobijo na lotu i osjecao se darezljivo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/02/2016 : 13:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Idu mi na živce ovi odvjetnici i agitpropovci Libellusa što lepinjom, ćevapima i Ožujskim podmićuju izdavača (koji dobro zarađuje na tim izdanjima, i neka mu) da izda što više luksuznih i skupih Texova. Kako jadno, patetično i neduhovito! Ima i takvih koji pribjegavaju totalitarnom govoru i tvrde da postoje ljudi koji patološki mrze Libellus i žele mu propast.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 04/02/2016 : 13:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Idu mi na živce ovi odvjetnici i agitpropovci Libellusa što lepinjom, ćevapima i Ožujskim podmićuju izdavača (koji dobro zarađuje na tim izdanjima, i neka mu) da izda što više luksuznih i skupih Texova. Kako jadno, patetično i neduhovito! Ima i takvih koji pribjegavaju totalitarnom govoru i tvrde da postoje ljudi koji patološki mrze Libellus i žele mu propast.


Go kneel and weep
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/02/2016 : 13:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Povisio cijenu ?
Stavio tvrde korice i napomenuo da je Kolekcionarski?
Pravio pirate?
Dobijo na lotu i osjecao se darezljivo.



Ma numerisao bih primerke, tako da mi mušterije budu samo prave bud... pardon, pravi kolekcionari.

Oćeš primerak broj 1? E pa sine, to košta.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/02/2016 : 15:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A moze i tako: "Oces primerak broj 1, primerak broj 1 ili primerak broj 1? Vidis, prva varijanta ti je uvez zlatnim nitima sa koznom presvlakom ali je ujedno i najskuplja. Posto vidim da nisi pacijent (HC ultra kolekcionar op.) imamo onda i drugu varijantu sa tvrdim koricama, gde je cena vec niza, to bi bilo nesto za tebe. Ali svakako, uvek mozes uzeti i trecu varijantu, meki uvez. Naravno, u sva 3 primerka dobijes rucno upisan broj primerka. Eto, moze i jedna potpis izdavac pride. Pa i radnika u stampariji".

Mogucnosti su beskrajne i vrata siroko otvorena. Ima da zasja sunce za izdavace.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/02/2016 : 17:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ili recimo otisnuti 50 ili 100 primjeraka svakog stripa više od službeno navedene naklade, pa kad se službena naklada rasproda u roku "keks", dobro zaraditi prodajom "viška" ispod pulta ili na aukcijama.

Sve bi se moglo kad bi se htjelo. Ili, da parafraziram srećom kratkotrajnog "čimbenika", lako bi se našao modalitet kad se ima volje.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/02/2016 : 18:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ili recimo otisnuti 50 ili 100 primjeraka svakog stripa više od službeno navedene naklade, pa kad se službena naklada rasproda u roku "keks", dobro zaraditi prodajom "viška" ispod pulta ili na aukcijama.


za to ti ne triba tiskati dodatne primjerke.samo rečeš da su rasprodani.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/02/2016 : 18:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ili još bolje, tiskati više od službene količine i prije potrebe razglasiti da je rasprodano. I eto kruha svrh pogače.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/02/2016 : 19:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


A moze i tako: "Oces primerak broj 1, primerak broj 1 ili primerak broj 1? Vidis, prva varijanta ti je uvez zlatnim nitima sa koznom presvlakom ali je ujedno i najskuplja.

Misliš da bude nešto slično Konanu, onda bi to bilo kopiranje dizajna.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000