forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/07/2016 : 12:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by 1Euro

dajte ljudi ne budite naivni......istina da je Dario (ili je Darijo) odnosno znate na koga mislim manager nekoliko Makarskih Hotela i da ima puno posla, ali kakve to veze ima? Ionako on ne prevodi, tiska,...to sve rade drugi za njega. Znači ako nije problem u novcu, što je onda?
A vidite da nije bilo MaFesta zbog novca (onih 5000 kuna),.....nemaju oni novca, to j enjihov problem....ispušili su pare jer su bili previše pohlepni (njemačko tržište, puno različitih izdanja,...) umjesto da su se držali tih nekih 5-6 zlatnih koka (Mister No, Tex,...).
Sjebali su Mafest, sada če i firmu.....imate vi lijepu narodnu izreku (sjebali su i šefa i stanicu!)



odakle tebi informacije da su spušili pare? ti imaš uvid u njihovo knjigovodstvo?



nemam naravno. Ja to onako malo napamet, ali šta bi drugo moglo da bude. Skoro uvijek je u takvim stvarima novac problem, loša prodaja itd,....Zašto prije nije bilo nikakvih problema? Pogledaj druge izdavače, koliko njih je propalo, odustalo, smanjilo, upočasnilo,....UVIJEK je problem u novcu (odnosno u lošoj prodaji....).
Ja pratim aukcije a i znam nekoliko prodavača stripova (čak i van aukcija) koji imaju dosta RASPRODATIH stripova od Libellusa koje ne mogu prodati, pa ih prodavaju po 13-14 eura, umjesto 20+. Znači tako se gubi novac.....i to iz broja u broj, stara rasprodata izdanja,.....tako da sumnjam, da je Libellus sve to stvarno rasprodao (kako piše na njihovoj stranici) nego ima još puno stripova kod tih prodavača (sa kojima vjerovatno Libellus surađiva) pa se svako toliko pojave novi glanc, zapakirani stripovi, iako odavno rasprodati,....koji idu (ako uopšte idu) za pola cijene....i tako se onda gubi novac.....ali to ja samo onako glasno razmišljam.
Svatko me može uvjeriti suprotno, ako znate nešto više.....istina je (vidi na aukcijama) da se stripovi prodavaju za mali novac....a čak ni to nije garant da če se na kraju i prodati....vidio sam neke Mister nojeve koji se nisu prodali za 10+ eura.....


Ako nadjes negde povoljno MM#63 O svim tim bojama, javi...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/07/2016 : 12:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Ono što meni smeta NAJVIŠE je, da se želi od nas čitaoca napraviti budale.....Libellus je smanjo tiraž, znači nisu prodali dovoljno, pa su smanjili, to mogu razumjeti.
ALI, sada su ovi novi brojevi (sa smanjenim tiražom, konkretno kod Mister Noa npr) UVIJEK RASPRODATI, ali se kasnije nađu na aukcijama po dosta večoj cijeni, što znači da ih ima još dosta i NISU rasprodati.....i sada dođemo do onoga što meni smeta, znači Libellus ne želi povečati tiraž (zašto ne kada ga tako brzo rasproda!???).
8
Reči ču vam zašto ne?


Zato jer oni žele za manji tiraž više novca i taj višak čete plačati vi, čitaoci, koji nečete biti u mogučnosti kupiti strip odmah nakon što je izašao, pa čete ga onda kupiti kasnije na aukcijama od preprodavača, sa kojima vjerovatno surađuje Libellus,....

Sada mogu da sam u krivu naravno, nemam nikakvih dokaza, ali imam svoje mišljenje, iskustvo u životu me je naučilo da se takve stvari događaju,...pa eto....razuvjerite me/nas


Da, o tome je bilo reci i ranije... logicno je da izdanja za koja se predvidja rasprodaja budu sa uvecanim tirazom, ali... izdavac ima svoju politiku blitzkriega, verovatno.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/07/2016 : 12:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pa dobro što sad. Ekipa ima problema, od svih izdanja koja su dosad prema najavama trebala izići objavljeno je otprilike manje od pola, ali zar je to razlog za zabrinutost?
Bunili ste se da su izdavali previše i prebrzo, a sad kad su usporili opet ne valja.
Bit će, strpljenja. najgore što se može dogoditi su još niže naklade i još više cijene.




Mene konkretno zanima ova tura zbog Tex albuma...




Treći Tex album je u prodaji već neka tri tjedna, točnije od 20. 06.


http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/tex-willer-tx-ta-3-painted-desert/34251/0/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/07/2016 : 12:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Ja pratim aukcije a i znam nekoliko prodavača stripova (čak i van aukcija) koji imaju dosta RASPRODATIH stripova od Libellusa koje ne mogu prodati, pa ih prodavaju po 13-14 eura, umjesto 20+. Znači tako se gubi novac.....i to iz broja u broj, stara rasprodata izdanja,.....tako da sumnjam, da je Libellus sve to stvarno rasprodao (kako piše na njihovoj stranici) nego ima još puno stripova kod tih prodavača (sa kojima vjerovatno Libellus surađiva) pa se svako toliko pojave novi glanc, zapakirani stripovi, iako odavno rasprodati,....koji idu (ako uopšte idu) za pola cijene....i tako se onda gubi novac.....ali to ja samo onako glasno razmišljam.
Svatko me može uvjeriti suprotno, ako znate nešto više.....istina je (vidi na aukcijama) da se stripovi prodavaju za mali novac....a čak ni to nije garant da če se na kraju i prodati....vidio sam neke Mister nojeve koji se nisu prodali za 10+ eura.....


Cekaj, cekaj ... ti zelis reci, da vjerujes da oni samo pisu na svom sajtu sta je rasprodato, a zapravo oni daju te stripove besplatno nekima da ih oni prodavaju na aukcijama, da bi na kraju Libellus dobio taj iznos od aukcija?

Rasprodano znaci, da tih stripova vise nema na lageru izdavaca, a ne da ih ti ili ja ne mozemo naci. Znaci, oni su ih prodali ili fizicnim kupcima ili striparnicama ili prodali/dali knjiznicama.

A valjda ako ja npr. kupim jedan strip (u prva 2 mjeseca ga platim 20% jeftinije, znaci oni dobiju 80% redovne cijene) i onda ga prodam na aukciji za svejedno kakav vec iznos, to nema veze sa Libellusom, da bi on sada "gubio novac" time.


Sad, ako oni stampaju malo vise stripova nego pise u nakladi, to mozemo samo nagađati, jedino ako imas neki dokaz za to. Ali ovako pausalno pisati takve stvari ...

Ili mislis da oni pisu za npr. 20 stripova kao da su rasprodani, a zapravo su ih poklonili? Bilo bi isto, da i naprave tako nesto, to bi bila njihova odluka. Pustimo tehnicki sta napisati na racun - gratis primjerci, promo materijal ...?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/07/2016 : 13:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by 1Euro

Ja pratim aukcije a i znam nekoliko prodavača stripova (čak i van aukcija) koji imaju dosta RASPRODATIH stripova od Libellusa koje ne mogu prodati, pa ih prodavaju po 13-14 eura, umjesto 20+. Znači tako se gubi novac.....i to iz broja u broj, stara rasprodata izdanja,.....tako da sumnjam, da je Libellus sve to stvarno rasprodao (kako piše na njihovoj stranici) nego ima još puno stripova kod tih prodavača (sa kojima vjerovatno Libellus surađiva) pa se svako toliko pojave novi glanc, zapakirani stripovi, iako odavno rasprodati,....koji idu (ako uopšte idu) za pola cijene....i tako se onda gubi novac.....ali to ja samo onako glasno razmišljam.
Svatko me može uvjeriti suprotno, ako znate nešto više.....istina je (vidi na aukcijama) da se stripovi prodavaju za mali novac....a čak ni to nije garant da če se na kraju i prodati....vidio sam neke Mister nojeve koji se nisu prodali za 10+ eura.....


Cekaj, cekaj ... ti zelis reci, da vjerujes da oni samo pisu na svom sajtu sta je rasprodato, a zapravo oni daju te stripove besplatno nekima da ih oni prodavaju na aukcijama, da bi na kraju Libellus dobio taj iznos od aukcija?

Rasprodano znaci, da tih stripova vise nema na lageru izdavaca, a ne da ih ti ili ja ne mozemo naci. Znaci, oni su ih prodali ili fizicnim kupcima ili striparnicama ili prodali/dali knjiznicama.

A valjda ako ja npr. kupim jedan strip (u prva 2 mjeseca ga platim 20% jeftinije, znaci oni dobiju 80% redovne cijene) i onda ga prodam na aukciji za svejedno kakav vec iznos, to nema veze sa Libellusom, da bi on sada "gubio novac" time.


Sad, ako oni stampaju malo vise stripova nego pise u nakladi, to mozemo samo nagađati, jedino ako imas neki dokaz za to. Ali ovako pausalno pisati takve stvari ...

Ili mislis da oni pisu za npr. 20 stripova kao da su rasprodani, a zapravo su ih poklonili? Bilo bi isto, da i naprave tako nesto, to bi bila njihova odluka. Pustimo tehnicki sta napisati na racun - gratis primjerci, promo materijal ...?






Da, ja mislim, kako oni surađivaju sa tim pre-prodavačima (treba samo pratiti, da li su uvijek jedno te isti koji prodavaju rasprodate Mister Nojeve na aukciji npr...), koji u njihovo ime prodavaju stripove ILI imaju ti preprodavači neke veze sa Libellusom, pa kupe stripove sa tim -20% popustom pa ih onda preprodavaju u svoje ime.
Bilo kako bilo, mislim, da Libellus surađiva sa njima, jer im je u interesu (zbog toga što se sa lakočom riješe svojih izdanja), a povečavanja tiraža nema, jer ti preprodavači imaju poteškoče onda kasnije prodati svoje stripove (zbog više cijene) a to onda znači, da nema dovoljno kupaca, na ionako več smanjen tiraž, kužiš?
Znači stripovi su rasprodati "na papiru" a u biti nisu, jer ih imaju preprodavači ili su u nekim "skladištima" pa svako malo se pojave, a čitatelji koji šire paniku na kao rasprodate stripove, dobra su reklama za upravo te stripove,....samo što neki čitatelji nisu glupi pa ne plačaju masne pare za ta izdanja.....pa zbog toga ima dosta onih koji su prestali kupovati, pa prodavaju cijele kolekcije.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/07/2016 : 13:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


za to drugo, to je stara prica, i ja mislim da bi bilo bolje da je naklada ostala barem 50 kom. visa nego je sada, ali ...

no, za ono prvo ... malo tesko da bi Libellus na kraju dobio te pare od aukcija, kako? kad imas firmu ne mozes to iz ruke u ruku - znaci, ako ih onu prvo prodaju, to je dobit, svejedno sta se dalje sa tim stripovima događa (to utice samo na nas, kupce koji bi zeljeli kupiti te iste stripove jeftinije nego oni jesu, ili ih nismo na vrijeme rezervirali), a ako ih "poklone", znaci ne pokriju ih, valjda ih nece onda pokriti na aukcijama, kako, da ovi prodavaci uplate neki iznos kao ... "poklon"/donaciju?


i sam sam prestao kupovati poneke serijale zbog povecanih cijena,
naprosto meni Bonelli nije toliko vrijedan, uvijek mi je to prvenstveno bio kiosk izdanje, ali kad ga nema na trzistu ... uzmi ili pusti

ali poneka od tih rasprodanih izdanja se prodavaju i danas na aukcijama po redovnih cijenama, ali nema kupaca za njih ... neki se ne mogu prodati ni sa snizenim cijenama ... nazalost to nije MN



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/07/2016 : 14:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
pa kako ne razumiješ?

Oni ništa ne poklanjaju i slične fore. Samo što umjesto da se prodavaju jedan po jedan strip pa da se time zajebavaju, oni prodavaju "na veliko" znači striparnicama koje uzmu po 20-30 (ili više )primjeraka.

Isto tako kao što prodavaju striparnicama, mogu prodati i preprodavačima, fizičkim osoboma, koji su dobri sa njima, znaju se, odavno posluju (ne želim nikoga imenovati!) a oni onda dalje preprodavaju stripove naprijed.
Znači sve legalno i transparentno što se tiče računa, prodaje,....na prvi pogled. Sve štima po papirima, računima, skladištima,....samo je problem u tome što kolekcionari, koji bi inače kupili po jedan primjerak za svoju kolekciju ne mogu kupiti, jer su te stripove pokupile striparnice ili preprodavači.

A to, da li striparnice i preprodavači plate odmah (ili nakon toga, kada se prodaju stripovi) to je pitanje sada. Ja mislim, da čak ne dobiju novac prije nego se stripovi prodaju, pa zato i kažem kako "možda" Libellus ima novčane probleme, jer ima masa stripova koja su kao rasprodata a to nisu i novac se (još) nije vratio u firmu i svaki tiraž njima predstavlja neki minus.....

Naravno to ja samo pričam onako teoretski, ne mora to značiti ništa,....možda je problem u tome, jer nemaju vremena izdavati stripove, jer tako puno rade (hahaha) a imali su vremena izdavati stripove u Njemačkoj....
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/07/2016 : 14:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ali, daj reci mi, TKO je vec ostao bez svog primjeraka, a da ga je pokusao na vrijeme rezervirati!?

Druga stvar je ovo sa rezervisanjem, i meni to "smrdi", ali ta prica ne pije vodu.

A ako zelis reci, da bi puno vise ljudi kupovalo njihova izdanja, da se ova ne rasprodaju tako brzo (i da nemaju tako nisku nakladu) ... ja mislim da ne bi. Ali bih zelio da je tako.


by 1Euro:
"A to, da li striparnice i preprodavači plate odmah (ili nakon toga, kada se prodaju stripovi) to je pitanje sada. Ja mislim, da čak ne dobiju novac prije nego se stripovi prodaju, pa zato i kažem kako "možda" Libellus ima novčane probleme, jer ima masa stripova koja su kao rasprodata a to nisu i novac se (još) nije vratio u firmu i svaki tiraž njima predstavlja neki minus....."
Opet nagađanja. U principu bi trebali dobiti novac od striparnica, a cisto sumnjam da bi poklanjali stripove "preprodavacima". Mozda im ih prodaju sa popustom (vecim od onih 20% za prva 2 mjeseca), ali to je to. Oni dobiju te pare.

I sumnjam da je Libellus u novcanim problemima. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/07/2016 : 14:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pa dobro što sad. Ekipa ima problema, od svih izdanja koja su dosad prema najavama trebala izići objavljeno je otprilike manje od pola, ali zar je to razlog za zabrinutost?
Bunili ste se da su izdavali previše i prebrzo, a sad kad su usporili opet ne valja.
Bit će, strpljenja. najgore što se može dogoditi su još niže naklade i još više cijene.




Mene konkretno zanima ova tura zbog Tex albuma...




Treći Tex album je u prodaji već neka tri tjedna, točnije od 20. 06.


http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/tex-willer-tx-ta-3-painted-desert/34251/0/




Ne salje se u Srbiju dok ne izadje cela tura u prodaju.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/07/2016 : 14:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
sjeti se Dveribada, kolikima je on ostao dužan novca.....čak i Markosu (Fibra)....znači nije da to "možda" ne ide tako,....izdavači daju stripove preprodavačima a oni te stripove prodavaju dalje, pa onda neki ne vrate novac (Dveribad) dok ostali "možda" posluju korektno....ali dobro dosta s tim...ne da mi se više o tome raspravljati, svako ima svoje mišljenje.....

Što se tiče rezervacija, možda neki ne rezerviraju na vreme jer upravo tada nemaju novca,...a onda kasnije kada novac stigne, stripova više nema....a kad ne bi bilo tih rezervacija, pa da ide stvarno sve korektno bilo bi super, zato jer bi se stvarno vidjelo koliko tih stripova još ima, tako kako možeš vidjeti za neka stara nerasprodata izdanja.
A ionako je sve jako čudno....neki stripovi su rasprodati, neki nisu, neki su malo pred rasprodajom, možda 30+ primjeraka dok nekih ima 100+ još na lageru,....tako da bi bilo zanimljivo vidjeti tko stvarno kupuje stripove,....neki kupuju samo določene stripove, i baš ih briga za kolekciju,...naprave si svoju vlastitu knjižnicu,.....i ja mislim da je tako najbolje. Nisu sve priče podjednako kvalitetne, treba razmisliti i kupiti samo ono št ate stvarno zanima, to rezerviraš i to je to.....i imaš svoj neki "best off"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/07/2016 : 15:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

sjeti se Dveribada, kolikima je on ostao dužan novca.....čak i Markosu (Fibra)....znači nije da to "možda" ne ide tako,....izdavači daju stripove preprodavačima a oni te stripove prodavaju dalje, pa onda neki ne vrate novac (Dveribad) dok ostali "možda" posluju korektno....ali dobro dosta s tim...ne da mi se više o tome raspravljati, svako ima svoje mišljenje.....



Ovi "preprodavaci" se zovu striparnice.

Pa kojim "preprodavacima" (znaci fizickim osobama!) je to Markos dao stripove da ih oni prodavaju dalje ... daj, molim te, pomisli prije nesto takvo objavis. Za tvoje dobro govorim. Znas da ako Markos pukne ...

Za samu rezervaciju ti jos ne treba novac.

Drukcije sam u principu za to, da su stripovi dostupljivi. Znaci ako dođem u striparnicu da imam mogucnost naci neki dosta novi strip koji jos ne poznajem, da ga pogledam i mozda se odlucim za kupnju (ajde sto se ovdje prica o "starim" Bonelli stripovima, ali recimo da mozda cak i postoji koje deriste koje ih ne poznaje ; a i valjda svi izdavaci zele povecati/prosiriti krug kupaca; pa makar bili "specificni" poput Libellusa).

A i ja bolje da prestanem, postom nisam niciji advokat.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/07/2016 : 15:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by 1Euro

sjeti se Dveribada, kolikima je on ostao dužan novca.....čak i Markosu (Fibra)....znači nije da to "možda" ne ide tako,....izdavači daju stripove preprodavačima a oni te stripove prodavaju dalje, pa onda neki ne vrate novac (Dveribad) dok ostali "možda" posluju korektno....ali dobro dosta s tim...ne da mi se više o tome raspravljati, svako ima svoje mišljenje.....



Ovi "preprodavaci" se zovu striparnice.

Pa kojim "preprodavacima" (znaci fizickim osobama!) je to Markos dao stripove da ih oni prodavaju dalje ... daj, molim te, pomisli prije nesto takvo objavis. Za tvoje dobro govorim. Znas da ako Markos pukne ...

Za samu rezervaciju ti jos ne treba novac.

Drukcije sam u principu za to, da su stripovi dostupljivi. Znaci ako dođem u striparnicu da imam mogucnost naci neki dosta novi strip koji jos ne poznajem, da ga pogledam i mozda se odlucim za kupnju (ajde sto se ovdje prica o "starim" Bonelli stripovima, ali recimo da mozda cak i postoji koje deriste koje ih ne poznaje ; a i valjda svi izdavaci zele povecati/prosiriti krug kupaca; pa makar bili "specificni" poput Libellusa).

A i ja bolje da prestanem, postom nisam niciji advokat.






pa kažem ti DVERIBAD!

On je prije nego je otvorio striparnicu Lastan, bio "preprodavač", "Fizička osoba",...itd. Njega sam spomenuo, jer nije to nikakva tajna i o njegovim dugovima i slično se je več pričalo pa sam ga zato i spomenuo, a znam i za neke druge, a njih naravno neču spomenuti, ne bi ni Dveribada ali o njemu je stvarno bilo več toliko topika otvoreno, postova napisano da nema valjda neka šteta ako ga i ja spomenem.
Iako on nije preprodavao Libellus (jer se posvađao sa Dadama) ali je preprodavao neke druge stripove po cijeloj bivšoj Jugi....
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 12/07/2016 : 16:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pa dobro što sad. Ekipa ima problema, od svih izdanja koja su dosad prema najavama trebala izići objavljeno je otprilike manje od pola, ali zar je to razlog za zabrinutost?
Bunili ste se da su izdavali previše i prebrzo, a sad kad su usporili opet ne valja.
Bit će, strpljenja. najgore što se može dogoditi su još niže naklade i još više cijene.



Uf, uf, Johnny, nisam se nikad bunio da su izdavali prebrzo i previse. Takodje ni da izdaju premalo. Cesce sam pisao da mi je to relativno, jer stripove i tako pokupim jednom godisnje. Ovaj moj post je vise izraz cudjenja, jer se obicno usporavalo zimi, zbog bozicnih obaveza tiskare i sl. Ljeti se uvijek sibalo bez problema. Koliko mi se (ne)zuri govori i cinjenica da ne znam koliko je tura do sada usporeno, pomjereno, polutirano... Ali mislim da je par zadnjih bilo izvan onog sto smo od njih navikli.
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 12/07/2016 : 21:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
1Euro nemoj se ti brinuti za Libellus. Pouzdano ti mogu reci da za njih nema zime i da nema nikakve veze sa krizom, a to da Dado nista ne radi, nije tacno. Ne iznosi napamet informacije. On lekturise svaki strip, tako da sve greske, povjesne cinjenice i slicno on ispravlja sto je jako dosta posla.
A sto se tice izdanja to varira iz godine u godinu i to je normalno. Ljudi su izdali preko 700 knjiga i skoro 2000 epizoda i poslije toga uopste sumnjati u njih je smjesno.

Imaju izdavaci koji su miljama daleko od drugih, uz duzno postovanje ostalima, a pod tim smatram Libellus i Fibru. Pogledaj sta su do sada uradili i pametnom dosta.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/07/2016 : 23:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Ljudi su izdali preko 700 knjiga



Stripova, ne knjiga.
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 13/07/2016 : 00:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
700 knjiga a preko blizu 2000 stripova unutar knjige. Libellus ih najavljuje kao knjige a oni su izdavac i ne vidim zasto bi ih ja ili ti ispravljali, ili je ovo samo da nesto napises ?

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/07/2016 : 06:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ma zabrinite se vi za neke druge izdavace...Libellus i Fibra su miljama sigurniji od ostalih...
A Dade su...pa zive legende, da jih nema trebalo bi jih izmislit...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/07/2016 : 10:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

700 knjiga a preko blizu 2000 stripova unutar knjige. Libellus ih najavljuje kao knjige a oni su izdavac i ne vidim zasto bi ih ja ili ti ispravljali, ili je ovo samo da nesto napises ?



Zato sto su Zagor i Dilan Dog stripovi i u tvrdim i u mekim koricama,ne postaju knjige samo zbog korica.To me nervira kod svakog izdavaca.No, izvini sto ti uzurpiram temu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/07/2016 : 10:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ocigledno su tvrde korice te koje determiniraju sta je knjiga. ;)

Salim se naravno, u pitanju je samo termin kojega koristi i neki drugi izdavaci, ponekad i za izdanja u mekom uvezu (vjerojatno u smislu da je nekakav "integral" ili "omnibus" u pitanju).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/07/2016 : 10:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Pa da, termin koriste maltene svi izdavaci sto je bezveze jer izdaju stripove
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 13/07/2016 : 10:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Knjiga je bilo koji skup povezanih listova, stampanih, ilistrovanih ili praznih, duzi od 49 strana. Termin knjiga se odnosi na formu proizvoda, ne na vrstu publikacije. Znaci termin je sasvim validan.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/07/2016 : 11:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Meh, po toj definiciji je i Zagor koji ide na kioske knjiga.Nesto drugo sam hteo da kazem, nebitno.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 13/07/2016 : 11:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Znam sta si hteo da kazes, ali isto publikacije se katalogizuju tako, i to nema veze sa time da li su stripovi, romani ili nesto trece.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 13/07/2016 : 12:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
a sta su sveske? cisto da znam kada odem u knjizaru da kupim detetu za skolu svesku u linijama/kvadraticima od 60 listova... da mi ne daju knjigu.

salu na stranu, zna se sta su knjige, a sta stripovi (crtani romani), tako da te definicije knjiga/sveska/album ne drze vodu, osim kada se odnose na vrstu poveza... ili neke ekskluzivnosti.

edit: evo sta kaze wikipedia za definiciju knjige
https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9A%D1%9A%D0%B8%D0%B3%D0%B0
https://hr.wikipedia.org/wiki/Knjiga
https://bs.wikipedia.org/wiki/Knjiga
https://sh.wikipedia.org/wiki/Knjiga

i stripa
https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BF
https://hr.wikipedia.org/wiki/Strip
https://bs.wikipedia.org/wiki/Strip
https://sh.wikipedia.org/wiki/Strip

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - morski on 13/07/2016 12:32:31
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 13/07/2016 : 19:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Knjiga je bilo koji skup povezanih listova, stampanih, ilistrovanih ili praznih, duzi od 49 strana. Termin knjiga se odnosi na formu proizvoda, ne na vrstu publikacije. Znaci termin je sasvim validan.



Covjek objasnio.Znimljiva tema se pokrenula, iako mislim da goksi to malo smeta i mislim da se cak mnogi slazu s njim. Mozda je pravilno, ali ima i ona druga kad kazes knjiga malo ko ce pomisliti na strip ...

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/

Edited by - Garfield_Mo on 13/07/2016 23:17:29
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000