forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/08/2016 : 20:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Pa šta je ovo? Nova tura još juče najavljena, a nigde komentara.
Izgleda da su svi još umorni od od Olimpijade.

A tura nikad lepša: 2 x Zagor, 2 x MrNo, 2 x Martin plus po jedan Nathan i Tex (mogao sam i bez tog jednog).

Najbitnije od svega krenula Afrika!!!

Očekujemo prvi put u istoriji, rasprodano izdanje bez ijednog primerka u slobodnoj prodaji.


ovo bi moglo planut za čas---

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/08/2016 : 23:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Uh, da je Olimpijada potrajala još koji dan tko zna kada bih vidio najave.
Uglavnom, nakon mjeseca štednje sada će opet trebati dobro otvoriti novčanik.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 23/08/2016 : 06:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Nobody

Jel u Zagor knjizi br38, originalna priča br.100 u koloru (Moj prijatelj Jimmy Gitara)?


trebao bi bit i Jimmy u kolor kad su vec sve knjige i epizode do sada---cak i one original cb u ovoj ediciji kolorisane.




kdor ne skače ni Sloven´c
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/08/2016 : 07:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nobody

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Nobody

Jel u Zagor knjizi br38, originalna priča br.100 u koloru (Moj prijatelj Jimmy Gitara)?


trebao bi bit i Jimmy u kolor kad su vec sve knjige i epizode do sada---cak i one original cb u ovoj ediciji kolorisane.






kaj sam ispal bezobrazan?
Nije mi bila namjera..
Oprosti.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 23/08/2016 07:17:26
Go to Top of Page

DollarBill
Starting Member

91 Posts

Member since 18/05/2016

Posted - 04/09/2016 : 20:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DollarBill a Private Message  Reply with Quote
Tek sam danas primetio da je cena novih Martina skocila na 120/150 kuna po epizodi. Znaci jedna cb Boneli sveska od 96 stranica je 120 kn! I to broj koji je vec izdala Slobodna Dalmacija. Sto je mnogo, mnogo je. Na zalost moracu da odustanem od daljnjeg pracena omiljenog serijala. Mozda ipak uzmem jos ovog Mr. Jinxa, posto je neobjavljen ali tu je definitivni kraj za mene. Dosta sam i izdrzao. Ostaje mi ipak lepa kolekcija od 80-ak komada.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 04/09/2016 : 21:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
one down, 299 to go!

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/09/2016 : 22:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
hahaha

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 04/09/2016 : 22:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DollarBill

Tek sam danas primetio da je cena novih Martina skocila na 120/150 kuna po epizodi. Znaci jedna cb Boneli sveska od 96 stranica je 120 kn! I to broj koji je vec izdala Slobodna Dalmacija. Sto je mnogo, mnogo je. Na zalost moracu da odustanem od daljnjeg pracena omiljenog serijala. Mozda ipak uzmem jos ovog Mr. Jinxa, posto je neobjavljen ali tu je definitivni kraj za mene. Dosta sam i izdrzao. Ostaje mi ipak lepa kolekcija od 80-ak komada.


da , a kad vangogh podigne cijenu na 49 kuna po stripu ,koji je odlično odrađen i kvalitetan s naknadnom od 220 komada onda neki dignu pobunu a cijena pojedinih stripova libelusa seže i do 500 kuna.
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 04/09/2016 : 22:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Ako nekome nešto znači moja odluka da prestanem s kupovinom Zagor koloraca upravo s već izašlim brojem 37, ovdje je objavljujem. Naime, u tom broju sa zadnjom stranicom završava originalna epizoda br.99 tj. priča o kapetanu Zmiji. U novim knjigama koje tek trebaju izaći neprekidno nas očekuje nastavljanje epizoda, a financijski i prostorno (nemam više mjesta i doslovno sam zatrpan) ne vidim smisla. U prvih 37 knjiga konačno sam dobio kronološki Zagora, a ne da sve počinje sa "Zagor priča", pa se onda vraćaju na broj 1. i slično.
Sve ostale edicije (ZS, SD i Ludens extra) imam.
Siguran sam da će Libellus preživjeti 1 kupca manje

---

<b></b>
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/09/2016 : 22:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

Ako nekome nešto znači moja odluka da prestanem s kupovinom Zagor koloraca upravo s već izašlim brojem 37, ovdje je objavljujem. Naime, u tom broju sa zadnjom stranicom završava originalna epizoda br.99 tj. priča o kapetanu Zmiji. U novim knjigama koje tek trebaju izaći neprekidno nas očekuje nastavljanje epizoda, a financijski i prostorno (nemam više mjesta i doslovno sam zatrpan) ne vidim smisla. U prvih 37 knjiga konačno sam dobio kronološki Zagora, a ne da sve počinje sa "Zagor priča", pa se onda vraćaju na broj 1. i slično.
Sve ostale edicije (ZS, SD i Ludens extra) imam.
Siguran sam da će Libellus preživjeti 1 kupca manje


šteta..ali ajde, razumna odluka...
ja nastavljam do kraja...mog ili Zagorovog.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 04/09/2016 : 22:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by El Morisco

Ako nekome nešto znači moja odluka da prestanem s kupovinom Zagor koloraca upravo s već izašlim brojem 37, ovdje je objavljujem. Naime, u tom broju sa zadnjom stranicom završava originalna epizoda br.99 tj. priča o kapetanu Zmiji. U novim knjigama koje tek trebaju izaći neprekidno nas očekuje nastavljanje epizoda, a financijski i prostorno (nemam više mjesta i doslovno sam zatrpan) ne vidim smisla. U prvih 37 knjiga konačno sam dobio kronološki Zagora, a ne da sve počinje sa "Zagor priča", pa se onda vraćaju na broj 1. i slično.
Sve ostale edicije (ZS, SD i Ludens extra) imam.
Siguran sam da će Libellus preživjeti 1 kupca manje


šteta..ali ajde, razumna odluka...
ja nastavljam do kraja...mog ili Zagorovog.


Hvala na razumijevanju! Moraš me shvatiti, žena već prijeti razvodom, od kada joj zamalo iz ormara na glavu pala Tex debeljuca od Veselog!
Ovo je žrtva figure, radi dobivanja ostalih partija (Tex, MrNo....)

---

<b></b>
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/09/2016 : 22:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I eto, ljudi počeli odustajati a serijali još nisu niti na svojoj polovici, koliko će se tek baza kupaca smanjiti za koju godinu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/09/2016 : 22:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by El Morisco

Ako nekome nešto znači moja odluka da prestanem s kupovinom Zagor koloraca upravo s već izašlim brojem 37, ovdje je objavljujem. Naime, u tom broju sa zadnjom stranicom završava originalna epizoda br.99 tj. priča o kapetanu Zmiji. U novim knjigama koje tek trebaju izaći neprekidno nas očekuje nastavljanje epizoda, a financijski i prostorno (nemam više mjesta i doslovno sam zatrpan) ne vidim smisla. U prvih 37 knjiga konačno sam dobio kronološki Zagora, a ne da sve počinje sa "Zagor priča", pa se onda vraćaju na broj 1. i slično.
Sve ostale edicije (ZS, SD i Ludens extra) imam.
Siguran sam da će Libellus preživjeti 1 kupca manje


šteta..ali ajde, razumna odluka...
ja nastavljam do kraja...mog ili Zagorovog.


Hvala na razumijevanju! Moraš me shvatiti, žena već prijeti razvodom, od kada joj zamalo iz ormara na glavu pala Tex debeljuca od Veselog!


Previsoko stavljaš te debele knjige, takve trebaju ići na najniže police a na najviše stavljati samo jednobroje od 96 stranica.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 04/09/2016 : 22:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

I eto, ljudi počeli odustajati a serijali još nisu niti na svojoj polovici, koliko će se tek baza kupaca smanjiti za koju godinu.


Godinama se divim, ali doslovno divim jednom frendu koji kupuje, skuplja i čuva jedino Texa i apsolutno ništa drugo!!
One 90-e godine kada sam bio gladan stripova, stvorile su u meni želju da kupujem gotovo sve, pa kada je u zadnjih 10 godina krenulo sa svih strana nisam znao stati.
U tome je problem - toliko stripova (od kojih mnogi skupe knjige da to košta, mnogo košta) i tu je problem - ne mogu imati sve!
Morao sam prestati s nekim serijalima (NN, Nick Raider, npr.. a sada i Zagor kolor) - na kraju i nije tako teško jer opet ima toliko toga da ne stignem niti žaliti

---

<b></b>
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/09/2016 : 22:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

Ako nekome nešto znači moja odluka da prestanem s kupovinom Zagor koloraca upravo s već izašlim brojem 37, ovdje je objavljujem. Naime, u tom broju sa zadnjom stranicom završava originalna epizoda br.99 tj. priča o kapetanu Zmiji. U novim knjigama koje tek trebaju izaći neprekidno nas očekuje nastavljanje epizoda, a financijski i prostorno (nemam više mjesta i doslovno sam zatrpan) ne vidim smisla. U prvih 37 knjiga konačno sam dobio kronološki Zagora, a ne da sve počinje sa "Zagor priča", pa se onda vraćaju na broj 1. i slično.
Sve ostale edicije (ZS, SD i Ludens extra) imam.
Siguran sam da će Libellus preživjeti 1 kupca manje


Pa u koliko ih verzija imaš, dobro je da si i dovde izgurao. Nego kud naglas reče da se 37. knjiga završava sa krajem, sad će i emirem da skoči da tu završi.

Ja sam inače poklonio extra ediciju klincu početniku, tako da mi je kolor jedino izdanje dok se ne spojim sa SD/LUD/VČ novim redovnim. Brzo će to, za neki 70 knjiga, mada ako se izdrži dotle, onda teram, ko teller, do kraja.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/09/2016 : 22:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I zamisli sada situaciju da Libellus ne izgura do SD perioda... mislim da bi tada brzo vraćao extra ediciju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/09/2016 : 23:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

I zamisli sada situaciju da Libellus ne izgura do SD perioda... mislim da bi tada brzo vraćao extra ediciju.



Nego šta!
Palo bi surovo otimanje od deteta, u stilu mali pusti stripove, to je za starije, idi ti igraj igrice sa zombijima.

Ma najbitnije je da izguramo do pedesetice i da, ko ljudi, završimo Nolittin zlatni period, a posle je već lakše. Dokle stigne - stigne.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/09/2016 : 23:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by El Morisco

Ako nekome nešto znači moja odluka da prestanem s kupovinom Zagor koloraca upravo s već izašlim brojem 37, ovdje je objavljujem. Naime, u tom broju sa zadnjom stranicom završava originalna epizoda br.99 tj. priča o kapetanu Zmiji. U novim knjigama koje tek trebaju izaći neprekidno nas očekuje nastavljanje epizoda, a financijski i prostorno (nemam više mjesta i doslovno sam zatrpan) ne vidim smisla. U prvih 37 knjiga konačno sam dobio kronološki Zagora, a ne da sve počinje sa "Zagor priča", pa se onda vraćaju na broj 1.


Pa u koliko ih verzija imaš, dobro je da si i dovde izgurao. Nego kud naglas reče da se 37. knjiga završava sa krajem, sad će i emirem da skoči da tu završi.




Vec sam se izjasnio oko daljnjeg kompletiranja svega i svacega. Jedino je Zagor najbitniji da se ispostuje, da ima svoj pocetak kako spada. Kako pise El Morisco samo neka ne pocinje jedinica sa "Zagor pricom" i onda rasulo od kolekcije.
Doduse, bio sam zainteresiran zbog "Jimmy"-ja i tih 30-tak neobjavljenih stranica, ali kad covjek zali, zali prvo sebe i zali-boze
para.
Presao sam preko nekih stvari, eto i NN cu izgurati te prve knjige, redovne propustio, iako sam dok sam bio u Zgbu htio kontaktirati Dade da kupim zadnja dva NN da ih pokupim u redakciji ili kako vec, ali u tri dana sam imao obiteljskih obaveza, pa sam ih gurnuo u drugi plan.
Godisnji zavrsio, imam drugih rupa za zacepiti (financijskih), a literature imam za cijelu jesen i zimu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 04/09/2016 23:07:12
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 04/09/2016 : 23:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Nisu li ti još otpale kočnice?

Wtf?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/09/2016 : 23:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Nisu li ti još otpale kočnice?


Nisu, dobre su! Majstorske!
Svi pitaju, vide novi diskovi, tko je radio itd…
Treba sparat na stripovima za veci auto, necu sa Zagorom prevaliti za godisnji vise od 3000km u manjem autu i skrtariti na udobnosti. Pa nisam ja Chico!


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 04/09/2016 : 23:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
El Morisko nastavi sa Ludensovim Zagor knjigama . Pa ako se razvedeš ukazat će ti se brdo praznog prostora za stripove .... šalim se.
Ja sam dosta stripova poklonija a ono šta obožavam imati i čitati volim u više verzija ,tako da želim malu slatku kolekciju .
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/09/2016 : 08:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DollarBill

Tek sam danas primetio da je cena novih Martina skocila na 120/150 kuna po epizodi. Znaci jedna cb Boneli sveska od 96 stranica je 120 kn! I to broj koji je vec izdala Slobodna Dalmacija. Sto je mnogo, mnogo je. Na zalost moracu da odustanem od daljnjeg pracena omiljenog serijala. Mozda ipak uzmem jos ovog Mr. Jinxa, posto je neobjavljen ali tu je definitivni kraj za mene. Dosta sam i izdrzao. Ostaje mi ipak lepa kolekcija od 80-ak komada.




sad mi je pala na pamet hajka koja se digla na libellus kada je prvim Magičnima objavljena cijena od 120kn po knjizi 3u1 (jer se očekivala cijena od 90kn po knjizi)...
govorim o punoj, ne promotivnoj cijeni

p.s. na kraju je knjiga koštala 110kn
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/09/2016 : 08:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Odluke o razdobljima u kojima ću pratiti određena Libellusova izdanja donio sam još kad su krenula, i jedino sam ju kod Zagora promijenio.

Naime, sve ono što me zanima i što će me opet zanimati ionako imam i čitam u extra/klasik/odabrane priče edicijama, a kolorci su mi bili samo za punjenje polica i ukrašavanje istih. Pa je od njih bilo najlakše odustati, osobito zbog cijena koje će i dalje (i zbog nekih odustajanja) i opet ići gore.

Eto recimo Martin, kako netko napisa uistinu nema smisla dati 120 kn za strip od 96 stranica, kojeg je k tome već objavila Slobodna Dalmacija. Ali hajde, izgurat ću još ove dvije knjige jer sam od početka zacrtao odustajanje nakon Deset godina poslije.

Mr. Noa ću ispratiti još Afričku sagu koja je upravo počela () i koju nikad nisam čitao, a onda fajrunt.

Nathana pratim do epizode 200, što je period do kojeg Jerry i još neki znalci kažu da valja, a onda i tu ključ u bravu.

Kod Texa sam se ograničio samo na priče i crtače koje i koji su mi bitni (Ortiz, Font, Villa, Mastantuono, Civitelli), pa se tu više preskače nego uzima (eventualno ako bude "oštećenih" na Interliberu).

Nicka koji se očito očajno prodaje i ide na kapaljku (i to s česme na najudaljenijem otoku usred ljetne suše) od početka preskačem, a "oštećene" uzmem poneku knjigu s Milazzovom, Parlovljevom i Mastantuonovom pričom.

Fuck iz, život je kratak, sjajnih stripova ima koliko ti srce želi, albumsko izdavaštvo u tom smislu nije nikad stajalo bolje, love nikad dosta, stambeni prostor(i) ograničen(i), pa čemu rasipati vrijeme, novac i prostor na - priznajem, sjajno odrađene, ali preskupe i sve skuplje - reprinte često tek osrednjih pa i loših stripova (kakvi recimo slijede kod Martina) koje ću teško ikad više uzeti u ruke.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/09/2016 : 09:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mnogo ste nihilistički nastrojeni

volim vas hahahah

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/09/2016 : 09:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ja od LL pratim Zagora u stopu, naravno.
Ovo je najbolje Zagorovo izdanje na svijetu, pa se to ne smije propustiti. Veliko je zadovoljstvo citati te price po ko zna koji put, samo ovoga puta u boji i na nesto vecem formatu.

Sto se tice Texa, slicno kao i Johnny uzimam samo epizode koje mi privuku paznju, vecinom od meni dragih crtaca (Piccinelli, Font, Mastantuono, Cestarovi i Villa).

Ostalo slabo sta da uzmem. Thorgal je genijalan serijal, ali njega imam vec u jednom drugom izdanju.
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.95 seconds. Snitz Forums 2000