forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/09/2016 : 22:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

NESVRSTANI pozdrav za Split, a ono o seljacinama necu ni da komentarisem. Pozdravi ekipu iz splita ! Siecam se da si nekad dolazio na MaFest, uzimao Libellus i td da ne ulazim u detalje, ali eto promjenee se mnoge stvari kod covjeka ...


U kakve detalje?

Zašto misliš da neću opet doć na Mafest ako ga opet bude?
Zašto misliš da to šta se ne slažen sa Libellusovon izdavačkon politikon automatski znači da ja iman nešto protiv Mafesta i Dade A.(Dadu R. ne poznajen).

Šta se seljakluka tiče, meni je isticanje statusnih simbola i kurčenje s novcima izrazito neukusno.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/09/2016 : 22:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by nikia

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by nikia

Da imamo para svi bi mi vozili nove Mercedese.Tko drugačije kaže laže i nas i samog sebe.


Joj šta volin ove poput tebe koju su sami sebi centar svita i svit mire po vlastitin mjerilima.
Mercedese voze uglavnom seljačine željne dokazivanja u vlastiton selu.
Ja zbog posla znan vozit takve automobile i redovito mi je neugodno kad ih vozin.






A ti idi busom visoko uzdignute glave.
Što se tiče Libellusa ni ja ga ne kupujem.




Malo sam navukao iz ovoga. Učinilo mi se da kupce Libellusovih izdanja uspoređuješ s vozačima Mercedesa, ali slobodno me ispravi.





Ne.
Samo san reagira na "činjenicu" da bi svi vozili Mercedese da imamo para.
E pa ja ne bi.
Uostalon, "nikia" je usporedija kupce Libellusa i Mercedesa a ne ja, jer kad čovik na napiše gore navedenu "činjenicu" nije napisa ništa drugo nego "Da imate para čitali bi Libellus".




potpis.
ne bi ni ja. da iman lovu voza bi Corvettu 4 generacije a ne to seljobersko švabsko đubre

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 06/09/2016 : 22:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

NESVRSTANI pozdrav za Split, a ono o seljacinama necu ni da komentarisem. Pozdravi ekipu iz splita ! Siecam se da si nekad dolazio na MaFest, uzimao Libellus i td da ne ulazim u detalje, ali eto promjenee se mnoge stvari kod covjeka ...


U kakve detalje?

Zašto misliš da neću opet doć na Mafest ako ga opet bude?
Zašto misliš da to šta se ne slažen sa Libellusovon izdavačkon politikon automatski znači da ja iman nešto protiv Mafesta i Dade A.(Dadu R. ne poznajen).

Šta se seljakluka tiče, meni je isticanje statusnih simbola i kurčenje s novcima izrazito neukusno.



Tvoj riječnik sve govori ... Očito pljuvanje po Libellus i MaFestu ispunjava tvoj život i samo naprijed ako se tako osjećaš sretnijim.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 07/09/2016 : 08:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by nikia

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by nikia

Da imamo para svi bi mi vozili nove Mercedese.Tko drugačije kaže laže i nas i samog sebe.



Covjek je dobro napisao ... Ljudi koji kupuju Libellus i Fibru sigurno imaju para za kiosk izdanja, a mnogi koji kupuju kiosk izdanja nemaju para za ova skupa izdanja i onda udri po njima i nalaze 1000 razloga.

To je jednostavno imam, moze mi se i svidja mi se to izdanje. Sad jel odnosu na kvalitetu i cijenu najbolje izdanje to me ne zanima.
U svemu je tako. Covjek koji ima para nece puno gledati na ulozeneno i dobijeno. Covjek koji sebi kupi auto od 100 000 eura, mogao je uzeti novo auto od 10 000 eura i vjerovatno gledajuci ulozeno - dobijeno ovaj od 10 000 eura je bolja opcija, ali njega to ne zanima ... To vrijedi za sve televizore, laptope i bilo sta sto ljudi kupuju.

Naslovnica od Ferri kosta po par hiljada eura i kad je uporedis primjera s nekim crtezom od 100 eura, cak nije nimalo bolja, ali opet svi koji imaju para i vole Zagora ce uzeti naslovnicu od Ferri-ja ...

Tako da je smjesno od tome raspravljati. Cak ovde vecina sto su napisala da odustaju od Libellusa napisali su razlog a to je cijena, jer je skup a ne da nije kvalitetniji od drugog izdanja.



Je je, super je napisa za balkansko-kamenjarski mentalni sklop.
To šta su ljudi seljačine, pa misle da su i svi oko njih seljačine je njihov problem.



Seljačine su oni koji stalno drugima pametuju.Otkud ti znaš zašto netko kupuje to što kupuje i šta te to uopšte briga.


Tako je!
Smiri hormone.




Smiri ih ti jer si prvi počeo sa seljačinom.

Zaboravio da se potpiše.

Edited by - nikia on 07/09/2016 08:10:30
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 07/09/2016 : 08:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by swamp thing

Sad mi je tek sve nejasno... kako onda ne voziš i ti merca!?



mercedes mi nije nešto privlačan, rađe bih neki drugi, kad bih si mogao priuštiti

ali nikia je dobro rekao: svi bi vozili mercedes da imaju dovoljno para
problem je što je to nesvrstani (i neki ostali pojedinci) shvatio doslovno, a nikia je mislio na skupe aute, ne nužno mercedese



Tačno tako.Mercedes je slučajno upao.Mogao je bilo koji bolji auto.Suština je da svi mi čim imamo više novca nego inače idemo na bolje,skuplje,kvalitetnije stvari.Uzmemo veći stan,bolji auto,letovanje u Egiptu,novi mobilni,tv....kako kome već šta treba.Odakle samo nekome ideja da ljudi kupuju stripove zbog popunjavanja polica.Kako to znaju.Pričali su sa njima i to čuli od njih.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/09/2016 : 08:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Andrej Cvitaš aka Dok Lester je meni sjajan prevodilac.
Prezadovoljan sam kako je preveo Torgala,kao i one Texove koje sam čitao iz LL biblioteke.
Verujem da je i na Dilanu bio jednako dobar.


Dok je odlican prevodilac, ali pravi previse tipfelera. Pogotovo tamo gdje je ujedno sam i lektor (kao recimo na LU Texovima).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/09/2016 : 09:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Meni se čini da ga sve više muči hiperprodukcija, da u kiosk-izdanjima sve više prevodi na brzinu i "preko neke stvari", pa su mu prijevodi sve slabiji.

Rekao bih da se u skupljim (možda i bolje plaćenim?) Libellusovim edicijama više trudi, a da Ludens i Strip-agent odrađuje već prilično površno, pa mu na svakoj stranici neki lik kaže "tjah", kao da je to jedini izraz koji postoji, živine pare iz tko zna kojeg razloga postanu merkurijeve pare, rečenice su mu nerijetko "grbave", itd.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/09/2016 : 09:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

NESVRSTANI pozdrav za Split, a ono o seljacinama necu ni da komentarisem. Pozdravi ekipu iz splita ! Siecam se da si nekad dolazio na MaFest, uzimao Libellus i td da ne ulazim u detalje, ali eto promjenee se mnoge stvari kod covjeka ...


U kakve detalje?

Zašto misliš da neću opet doć na Mafest ako ga opet bude?
Zašto misliš da to šta se ne slažen sa Libellusovon izdavačkon politikon automatski znači da ja iman nešto protiv Mafesta i Dade A.(Dadu R. ne poznajen).

Šta se seljakluka tiče, meni je isticanje statusnih simbola i kurčenje s novcima izrazito neukusno.



Tvoj riječnik sve govori ... Očito pljuvanje po Libellus i MaFestu ispunjava tvoj život i samo naprijed ako se tako osjećaš sretnijim.


Koji moj riječnik?
Di san to pljuva Mafest?
Ili neznaš čitat ili si lažov.
Inače, ako nešto preziren, odnosno pljujen to sigurno nisu ni Libellus, ni nitko iz Libellusa osobno, ni Mafest.
Preziren ljude poput tebe.
Kad me već vučeš za jezik, na druženja u Makarskoj(Tijekom zime i prolića), san prije 2-3 godine i presta dolazit radi tebe i još par sličnih.
Sigurno ne zato šta ne podržavam Mafest, ili iman nešto protiv ekipe iz Makarske.
Taj sektaški đir, stripovi priko reda i ispod cijene, misto u redu za crteže, nekakav ručkić sa nekin od crtača, nije nešto šta mene zanima.

Tako da kenjaj šta oćeš, ali nemoj lagat.
Nikad nisan pljuva Mafest, i neman ništa protiv nikoga iz Makarske, dapače.
To šta mi ti i tebi slični idete na kurac nema veze sa Libelluson, a još manje sa Mafeston.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/09/2016 : 10:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikia

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by swamp thing

Sad mi je tek sve nejasno... kako onda ne voziš i ti merca!?



mercedes mi nije nešto privlačan, rađe bih neki drugi, kad bih si mogao priuštiti

ali nikia je dobro rekao: svi bi vozili mercedes da imaju dovoljno para
problem je što je to nesvrstani (i neki ostali pojedinci) shvatio doslovno, a nikia je mislio na skupe aute, ne nužno mercedese



Tačno tako.Mercedes je slučajno upao.Mogao je bilo koji bolji auto.Suština je da svi mi čim imamo više novca nego inače idemo na bolje,skuplje,kvalitetnije stvari.Uzmemo veći stan,bolji auto,letovanje u Egiptu,novi mobilni,tv....kako kome već šta treba.Odakle samo nekome ideja da ljudi kupuju stripove zbog popunjavanja polica.Kako to znaju.Pričali su sa njima i to čuli od njih.



Supermark ti je nakad ko onaj Sheldon iz Teorije velikog praska. njega koji put triba upozorit na sarkazam ili da je nešto metafora.
Nisan ni ja mislija doslovno na Mercedes, nego bilo kakav auto koji predstavlje statusni simbol.
Ideja o slagačima stripova nije ideja, nego činjenično stanje. I jesu, ti ljudi su o tome pričali na forumu ili u razgovoru u živo, tako da san kad već pitaš, to čuo od njih.

Inače, isprika za seljačinu, nije mi bila namjera osobno te uvridit. Ali kako san već napisa, kurčenje s novcima i autima mi je vrijedno prijezira.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 07/09/2016 10:07:49
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 07/09/2016 : 10:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Evo pročita sam ovih par stranica o vašoj prepiski ko je u pravu, oni koji kupuju jeftino ili skuplje?!

Svi bi mi tili malo skuplje jel, i da imamo mogućnost kupili bi bolje....prvi ja!

Al ruku na srce, ja da imam neznam koliko novaca, sigurno nebi kupovao Zagora u 9 različitih reprinta, niti bi kupio neko izdanje koje je 3-4 puta skuplje, ako imam jeftiniju opciju.
Doduše ja svoj strip (bio on od Fibre ili Veselog Četvrtka) ponesem na plažu pa kasnije izvadim pijesak iz njega i složim ga na policu, i baš mi super figura.
Za mene su to stripovi, nekoliko sati razbibrige i gušta, i zaboli me k***c jel preveo Petar ili Šime. Ako skužim da je negdi greška, nasmijen se i idem dalje.
Da imam novaca sigurno bi sebe počastio sa kompletom Magičnog, i možda Kenom. Ovako ću se uvijek prisjećati Kena i onog gušta dok sam ga čitao u izdanju Dnevnika, a Magičnog ću ko lešinar kupovati oštećena izdanja. A da imam neznam koliko novaca, nebi kupio Libellus Dylana, kad ga ima 10 puta jeftinijeg an aukcijama.


Međutim nisam se javija radi toga....iznerviralo me nešto drugo.

Btw.unaprijed da rečem, da ne branim NESVRSTANOG jer smo obojica sa juga i jer se nadam da će me vodit na Interliber :*

On i još jedan kolega hoće dokazati da je dobar broj ovih što kupuju "skupe" Libellusove stripove (iako ima vrlo dobra alternativa) blago poremećeno :D, da su snobovi, i da se razbacuju bespotrebno, a konstantno sebe i nas uvjeravaju da su oni u pravu.

Tu njegovu tezu dokazuje hvalisanje na forum temi "što ste kupili,ukrali,posudili dana...", jedno te isti ljudi stavljaju slike sa svojim skupim izdanjima (malo se hvalisaju), a vjerovatno ih i ne pročitaju niti pola....znam da nisu po sebi. Jer ako radiš nemaš vremena, a ni volje čitati svaki dan.
Btw.meni je draže vidit kad neki nesritnjak okači sliku I "POHVALI SE" sa dva nova kiosk izdanja, jer znam da mu znače puno više nego ovima njihovi skupi HC ULTIMATE EDITION OVERSIZED stripovi.

I na kraju još jedna koja ide u prilog NESVSRTANOM, neko se "pohvalio" prije par stranica na ovom topicu da on svoja skupocjena izdanja ni za živu glavu ne bi posudio nekome na čitanje...a pogotovo ne CIGANIMA. Nije bitno uopće ko, jer ima više takvih.
Po meni je to dokaz, da im je više stalo do vanjskog izgleda stripa, nego onog po meni bitnijeg, unutrašnjeg :D

E tu se lome koplja, to je razlika nas šta gledamo proć šta jeftinije i nekih od onih šta kupuju samo skupe i vrhunske (kakao bi reka NESVRSTANI...snobovi). To je NESVRSTANI htio dokazati, da je dobar dio ovih što se razabacuju sa Libellus izdanjima i uvjeravaju sami sebe da su u pravu, i da je to najbolje...zapravo su obični snobovi.

Ja svoje stripove (kiosk izdanja, HC integrale....) posuđivam svakome koga interesira se zabavit malo u nadi da će mu pružit jednako zadovoljstvo kao meni. A vjerujem da i NESVRSTANI svoje posuđiva.


E sad, neznam jesam li uspio prenijeti svoju misao (skroz sam sjeban za pisanje), pa ću pokušati ovako...

Liže mi se sladoled i imam novaca, odem i kupim King.
Ako imam manje novaca, kupim NJOFRU.
Ako imam novaca, a prolazim kraj Lidla, svratim i kupim jeftiniju verziju Kinga. Jednako ukusan, a jeftiniji 60%.
Ako nemam novaca za počastit i prijatelja, onda ne dođem kraj njega i ližem ispred njega. Ili ližemo oba, ili nijedan.
U najgoru ruku, odem doma i poližem ga sam di me niko nevidi.



Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/09/2016 : 10:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

Evo pročita sam ovih par stranica o vašoj prepiski ko je u pravu, oni koji kupuju jeftino ili skuplje?!

Svi bi mi tili malo skuplje jel, i da imamo mogućnost kupili bi bolje....prvi ja!

Al ruku na srce, ja da imam neznam koliko novaca, sigurno nebi kupovao Zagora u 9 različitih reprinta, niti bi kupio neko izdanje koje je 3-4 puta skuplje, ako imam jeftiniju opciju.
Doduše ja svoj strip (bio on od Fibre ili Veselog Četvrtka) ponesem na plažu pa kasnije izvadim pijesak iz njega i složim ga na policu, i baš mi super figura.
Za mene su to stripovi, nekoliko sati razbibrige i gušta, i zaboli me k***c jel preveo Petar ili Šime. Ako skužim da je negdi greška, nasmijen se i idem dalje.
Da imam novaca sigurno bi sebe počastio sa kompletom Magičnog, i možda Kenom. Ovako ću se uvijek prisjećati Kena i onog gušta dok sam ga čitao u izdanju Dnevnika, a Magičnog ću ko lešinar kupovati oštećena izdanja. A da imam neznam koliko novaca, nebi kupio Libellus Dylana, kad ga ima 10 puta jeftinijeg an aukcijama.


Međutim nisam se javija radi toga....iznerviralo me nešto drugo.

Btw.unaprijed da rečem, da ne branim NESVRSTANOG jer smo obojica sa juga i jer se nadam da će me vodit na Interliber :*

On i još jedan kolega hoće dokazati da je dobar broj ovih što kupuju "skupe" Libellusove stripove (iako ima vrlo dobra alternativa) blago poremećeno :D, da su snobovi, i da se razbacuju bespotrebno, a konstantno sebe i nas uvjeravaju da su oni u pravu.

Tu njegovu tezu dokazuje hvalisanje na forum temi "što ste kupili,ukrali,posudili dana...", jedno te isti ljudi stavljaju slike sa svojim skupim izdanjima (malo se hvalisaju), a vjerovatno ih i ne pročitaju niti pola....znam da nisu po sebi. Jer ako radiš nemaš vremena, a ni volje čitati svaki dan.
Btw.meni je draže vidit kad neki nesritnjak okači sliku I "POHVALI SE" sa dva nova kiosk izdanja, jer znam da mu znače puno više nego ovima njihovi skupi HC ULTIMATE EDITION OVERSIZED stripovi.

I na kraju još jedna koja ide u prilog NESVSRTANOM, neko se "pohvalio" prije par stranica na ovom topicu da on svoja skupocjena izdanja ni za živu glavu ne bi posudio nekome na čitanje...a pogotovo ne CIGANIMA. Nije bitno uopće ko, jer ima više takvih.
Po meni je to dokaz, da im je više stalo do vanjskog izgleda stripa, nego onog po meni bitnijeg, unutrašnjeg :D

E tu se lome koplja, to je razlika nas šta gledamo proć šta jeftinije i nekih od onih šta kupuju samo skupe i vrhunske (kakao bi reka NESVRSTANI...snobovi). To je NESVRSTANI htio dokazati, da je dobar dio ovih što se razabacuju sa Libellus izdanjima i uvjeravaju sami sebe da su u pravu, i da je to najbolje...zapravo su obični snobovi.

Ja svoje stripove (kiosk izdanja, HC integrale....) posuđivam svakome koga interesira se zabavit malo u nadi da će mu pružit jednako zadovoljstvo kao meni. A vjerujem da i NESVRSTANI svoje posuđiva.


E sad, neznam jesam li uspio prenijeti svoju misao (skroz sam sjeban za pisanje), pa ću pokušati ovako...

Liže mi se sladoled i imam novaca, odem i kupim King.
Ako imam manje novaca, kupim NJOFRU.
Ako imam novaca, a prolazim kraj Lidla, svratim i kupim jeftiniju verziju Kinga. Jednako ukusan, a jeftiniji 60%.
Ako nemam novaca za počastit i prijatelja, onda ne dođem kraj njega i ližem ispred njega. Ili ližemo oba, ili nijedan.
U najgoru ruku, odem doma i poližem ga sam di me niko nevidi.








Ma hajde, otkud to znaš? Meni recimo Sedam života kopca, Inkal, Dieter Lumpen, Nošeni vjertrom, Naša majka rat, Gospodari ječma ili Daleko susjedstvo znače neusporedivo više od bilo kojeg kiosk-izdanja.

Ono u čemu se slažemo jest da mi kiosk-izdanje Zagora znači puuuuuno više od Libellusovih koloraca, ali tu je stvar ponajprije u nostalgiji, mirisu papira, vraćanju nekih davnih slika i svemu onome što mi kiosk-Zagor može pružiti, a kolorci ne mogu.

Kod recimo Martina, Dylana i Mr. Noa to već nije slučaj, jer sam njih upoznavao u kasnijoj dječačkoj, adolescentskoj i tinejdžerskoj dobi pa nema spomenutih slika i uspomena, a kod Texa pogotovo, jer sam njega kao klinac zaobilazio u širokom luku, bio mi je "dosadan strip za odrasle".

O Nathanu, Magičnom, Skrivenom licu i Shanghai Devilu (za neke, ne za mene, i Nicku Raideru) nema potrebe ni govoriti, jer u ona vremena nisu ni izlazili, a ni danas ih ne bi bilo da nije Libellusa.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 07/09/2016 10:57:07
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/09/2016 : 11:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

NESVRSTANI pozdrav za Split, a ono o seljacinama necu ni da komentarisem. Pozdravi ekipu iz splita ! Siecam se da si nekad dolazio na MaFest, uzimao Libellus i td da ne ulazim u detalje, ali eto promjenee se mnoge stvari kod covjeka ...


U kakve detalje?

Zašto misliš da neću opet doć na Mafest ako ga opet bude?
Zašto misliš da to šta se ne slažen sa Libellusovon izdavačkon politikon automatski znači da ja iman nešto protiv Mafesta i Dade A.(Dadu R. ne poznajen).

Šta se seljakluka tiče, meni je isticanje statusnih simbola i kurčenje s novcima izrazito neukusno.



Tvoj riječnik sve govori ... Očito pljuvanje po Libellus i MaFestu ispunjava tvoj život i samo naprijed ako se tako osjećaš sretnijim.


Koji moj riječnik?
Di san to pljuva Mafest?
Ili neznaš čitat ili si lažov.
Inače, ako nešto preziren, odnosno pljujen to sigurno nisu ni Libellus, ni nitko iz Libellusa osobno, ni Mafest.
Preziren ljude poput tebe.
Kad me već vučeš za jezik, na druženja u Makarskoj(Tijekom zime i prolića), san prije 2-3 godine i presta dolazit radi tebe i još par sličnih.
Sigurno ne zato šta ne podržavam Mafest, ili iman nešto protiv ekipe iz Makarske.
Taj sektaški đir, stripovi priko reda i ispod cijene, misto u redu za crteže, nekakav ručkić sa nekin od crtača, nije nešto šta mene zanima.

Tako da kenjaj šta oćeš, ali nemoj lagat.
Nikad nisan pljuva Mafest, i neman ništa protiv nikoga iz Makarske, dapače.
To šta mi ti i tebi slični idete na kurac nema veze sa Libelluson, a još manje sa Mafeston.




Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/09/2016 : 11:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jucer sam dobio ponudu za musku ljubav.
Sto imate za savjet?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 07/09/2016 : 11:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by nikia

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by swamp thing

Sad mi je tek sve nejasno... kako onda ne voziš i ti merca!?



mercedes mi nije nešto privlačan, rađe bih neki drugi, kad bih si mogao priuštiti

ali nikia je dobro rekao: svi bi vozili mercedes da imaju dovoljno para
problem je što je to nesvrstani (i neki ostali pojedinci) shvatio doslovno, a nikia je mislio na skupe aute, ne nužno mercedese



Tačno tako.Mercedes je slučajno upao.Mogao je bilo koji bolji auto.Suština je da svi mi čim imamo više novca nego inače idemo na bolje,skuplje,kvalitetnije stvari.Uzmemo veći stan,bolji auto,letovanje u Egiptu,novi mobilni,tv....kako kome već šta treba.Odakle samo nekome ideja da ljudi kupuju stripove zbog popunjavanja polica.Kako to znaju.Pričali su sa njima i to čuli od njih.



Supermark ti je nakad ko onaj Sheldon iz Teorije velikog praska. njega koji put triba upozorit na sarkazam ili da je nešto metafora.
Nisan ni ja mislija doslovno na Mercedes, nego bilo kakav auto koji predstavlje statusni simbol.
Ideja o slagačima stripova nije ideja, nego činjenično stanje. I jesu, ti ljudi su o tome pričali na forumu ili u razgovoru u živo, tako da san kad već pitaš, to čuo od njih.

Inače, isprika za seljačinu, nije mi bila namjera osobno te uvridit. Ali kako san već napisa, kurčenje s novcima i autima mi je vrijedno prijezira.




Isprika se prihvata i ispričavam se ja tebi ako sam te nečime uvredio.Nisam se kurčio sa novcima jer ih ni ja nemam za tako nešto.Libellus sam nekada kupovao a onda prestao pre par godina.Naravno da sam ih sve pročitao.Svoje stripove čuvam u ormarima i ne gleda ih nitko osim mene.Zato što nikoga i ne zanimaju.Znači nije bitno kako izgledaju na polici i ne kupujem ih zato da dobro izgledaju nego da ih pročitam i imam za nova čitanja.Zagor kolor nisam nikada kupovao jer ih imam od Ludensa isto kao i DD.Libellus je kupovan jer nije bilo druge alternative.Nešto od njih sam prodao,neke tek budem a neke ću ostaviti za sada.Kao što se vodi polemika ovde o Libellusu tako se na DW sajtu priča o Fibri.Ne sviđa mi se to generalizovanje da Libellus kupuju snobovi,Boneli retardi a Fibra se kupuje zato što na stripu piše Fibra.Ja imam stripove od SD,LU,SA,LL,FI,DW,PP i gde bih trebao da se smestim onda.Čitam ono što mi se svidi bez obzira tko izdaje.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4752 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 07/09/2016 : 11:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Jucer sam dobio ponudu za musku ljubav.
Sto imate za savjet?


Idi dalje i traži ponudu za žensku ljubav
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 07/09/2016 : 12:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

NESVRSTANI pozdrav za Split, a ono o seljacinama necu ni da komentarisem. Pozdravi ekipu iz splita ! Siecam se da si nekad dolazio na MaFest, uzimao Libellus i td da ne ulazim u detalje, ali eto promjenee se mnoge stvari kod covjeka ...


U kakve detalje?

Zašto misliš da neću opet doć na Mafest ako ga opet bude?
Zašto misliš da to šta se ne slažen sa Libellusovon izdavačkon politikon automatski znači da ja iman nešto protiv Mafesta i Dade A.(Dadu R. ne poznajen).

Šta se seljakluka tiče, meni je isticanje statusnih simbola i kurčenje s novcima izrazito neukusno.



Tvoj riječnik sve govori ... Očito pljuvanje po Libellus i MaFestu ispunjava tvoj život i samo naprijed ako se tako osjećaš sretnijim.


Koji moj riječnik?
Di san to pljuva Mafest?
Ili neznaš čitat ili si lažov.
Inače, ako nešto preziren, odnosno pljujen to sigurno nisu ni Libellus, ni nitko iz Libellusa osobno, ni Mafest.
Preziren ljude poput tebe.
Kad me već vučeš za jezik, na druženja u Makarskoj(Tijekom zime i prolića), san prije 2-3 godine i presta dolazit radi tebe i još par sličnih.
Sigurno ne zato šta ne podržavam Mafest, ili iman nešto protiv ekipe iz Makarske.
Taj sektaški đir, stripovi priko reda i ispod cijene, misto u redu za crteže, nekakav ručkić sa nekin od crtača, nije nešto šta mene zanima.

Tako da kenjaj šta oćeš, ali nemoj lagat.
Nikad nisan pljuva Mafest, i neman ništa protiv nikoga iz Makarske, dapače.
To šta mi ti i tebi slični idete na kurac nema veze sa Libelluson, a još manje sa Mafeston.

budući sam svake godine i ja sa Alenom na mafestu ovo je upućeno znači svima nama koji dolaze radi autora i crteža i čekaju u redu na iste??? kakvi ručkovi s autorima?? u najbolju ruku popijemo piće sa nekim od domaćih autora, kakvi stripovi preko reda ?? o čemu pričaš, naručimo i platimo kao svi ostali,kakve sekte , sektaši hc??? smiješno,, vidim fibru gotiviš nije ti skupa , ne komentarišeš??? zašto ?? jeftiniji su?? kvalitetniji?? ,nema veze s libellusom a tvrdiš da je kiosk izdanje kvalitetnije od libellusa???? ne znam kako ti čitaš izdanja kad ti se razjebu tvrdokorična izdanja,,u svim tvojim postovima kad je libellus u pitanju vidi se neka ogorčenost, jer onaj koga nije briga to i ne komentira za razliku od tebe,u riječnik ti neću ulaziti i "gdje te sve boli" ali ću ti reći nije bolest sve što boli....
[/quote]
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4090 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/09/2016 : 12:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ni ja da imam para na bacanje ne bih kupovao Libellus. Ove koje kupujem kupujem jer sam prisiljen zbog nedostatka alternative.

Inače mi se HC gadi i od svih novijih stripova za koje nisam emotivno vezan prije ću zgrabiti na čitanje neki sc s kioska nego neki hc iz striparnice.
Skup je Libellus, zbog toga što garantira samoodrživost (diskutabilno s obzitrom na ∞ serijale), i zbog toga što u mozgu kupaca stvara sliku vrijednosti koja ne degradira s vremenom, čakštoviše neki stripovi predstavljaju dobar ulog za kasniju moguću zaradu ako dođu teška vremena ili mine volja za stripovima.

U tome je razlika između NESVRSTANOG (hehe sad si svrstan), dicmanjaca, mene i još nekih koji volimo strip kao takav s jedne strane i sa druge strane ljudi poput Libsektaša koji vole čitati ali više vole sigurnost, ulog i osjećaj posjedovanja vrijednijeg objekta nego što je potrošeno na njega.

S tom razlikom što je svakome tko malo razmisli jasno da se Libellusovi stripovi za 10- 20 godina NEĆE imati kome prodati zbog izumiranja stripofila i nedostatka priljeva novih. Pogotovo uz povisivanje cijena i uz sve jači nepredak tehnologije.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 07/09/2016 : 12:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
NESVRSTANI ima sve na forumu kako si pricao o Dadi, Mafestu, Libellusu i td, ali nebitno ...
A kad spominjes laganje, pa samo u ovom prijasnjem postu si par puta slagao. Prvo prije puno godina si dolazio na druzenje (bar 7-8 ili vise), a druga stvar da si radi mene prestao dolaziti je smjesno. Jer se ne poznajemo i nikad zajedno nismo bili na bilo kojem druzenju. Znaci ili lazes ili si me zamjenio s nekim :)

Nego uzivaj ti i nemoj se previse sekirati :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 07/09/2016 : 13:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ni ja da imam para na bacanje ne bih kupovao Libellus. Ove koje kupujem kupujem jer sam prisiljen zbog nedostatka alternative.

Inače mi se HC gadi i od svih novijih stripova za koje nisam emotivno vezan prije ću zgrabiti na čitanje neki sc s kioska nego neki hc iz striparnice.
Skup je Libellus, zbog toga što garantira samoodrživost (diskutabilno s obzitrom na ∞ serijale), i zbog toga što u mozgu kupaca stvara sliku vrijednosti koja ne degradira s vremenom, čakštoviše neki stripovi predstavljaju dobar ulog za kasniju moguću zaradu ako dođu teška vremena ili mine volja za stripovima.

U tome je razlika između NESVRSTANOG (hehe sad si svrstan), dicmanjaca, mene i još nekih koji volimo strip kao takav s jedne strane i sa druge strane ljudi poput Libsektaša koji vole čitati ali više vole sigurnost, ulog i osjećaj posjedovanja vrijednijeg objekta nego što je potrošeno na njega.

S tom razlikom što je svakome tko malo razmisli jasno da se Libellusovi stripovi za 10- 20 godina NEĆE imati kome prodati zbog izumiranja stripofila i nedostatka priljeva novih. Pogotovo uz povisivanje cijena i uz sve jači nepredak tehnologije.

a koje češ to stripove moći prodati?? zs i lms ,, ludens i veseli četvrtak???fascinantna teorija zaista, pa i sc izdanja sada večinom idu u 500 komada ,( izuzev ludensa i vč) je li i to elitilizam???jesu to sc sektaši??priljev novih stripofila nije i nikad neće biti vezan za kolekcionarska izdanja koja nisu niti namjenjina široj publici niti početnim čitateljima,,
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/09/2016 : 13:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

a koje češ to stripove moći prodati?? zs i lms ,, ludens i veseli četvrtak???fascinantna teorija zaista, pa i sc izdanja sada večinom idu u 500 komada ,( izuzev ludensa i vč) je li i to elitilizam???jesu to sc sektaši??priljev novih stripofila nije i nikad neće biti vezan za kolekcionarska izdanja koja nisu niti namjenjina široj publici niti početnim čitateljima,,


khm, ajmo konkretno, koji su to stripovi i prije svega, sto onda i njima nije cijena kol'ko i Libellusovima



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4090 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/09/2016 : 13:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo
a koje češ to stripove moći prodati??

Pa ja ih niti niti ne namjeravam prodati. Kupujem ih zbog sebe a ne zbog sebe i ˝ulaganja˝ u budućnost

quote:
Originally posted by bubo
zs i lms ,, ludens i veseli četvrtak???fascinantna teorija zaista, pa i sc izdanja sada večinom idu u 500 komada ,( izuzev ludensa i vč) je li i to elitilizam???jesu to sc sektaši??

Ja govorim o prodaji stripova od strane civila a ne nakladi nekih novih junaka bez tradicije i vojske fanova. Smiri živce btw

quote:
Originally posted by bubo
priljev novih stripofila nije i nikad neće biti vezan za kolekcionarska izdanja koja nisu niti namjenjina široj publici niti početnim čitateljima,,


Ja o tome niti ne govorim zato ne znam kaj me uopće napadaš. Ali kad već to potežeš eto ti sad: budući da su Tex, Mister No, Nathan Never i Martin Mystere stripovi SA širom publikom i sa tradicijom i boljom mogućnošću stvaranja početnih čitatelja zaista nužni na tržištu?
Da odmah odgovorim-
Da jesu. Tebi i 249 ljudi i to sa tendencijom pada. Uživaj.

I nemoj se niti ti niti ostali sektaši ljutiti ako neki ljudi uključujući i mene ne prihvaćaju vaše tvrdnje da ovo za 315 kn: http://www.libellus.hr/i/el-morisco-/1079/0/-2
vrijedi više od prva 3 od Van gogha za 45 kn http://www.stripovi.org/index.php?main_page=index&cPath=88_305

Bok, kako si.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/09/2016 : 13:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

NESVRSTANI ima sve na forumu kako si pricao o Dadi, Mafestu, Libellusu i td, ali nebitno ...




Kad ima sve na forumu, izvoli, nađi, dokaži.
Priča o Dadi nisan nikad, i još jedan put te molin da prestaneš lagat.
Sam si reka da je ovo forum, i da sve ima, pa te molin da ili izvoliš, nađeš, i dokažeš, ili jednostavno prestaneš lagat i laprdat.
Doduše, iz drugih tema mi je jasno da imaš problema sa razumijevanjen pročitanog, i da ti je važnije u kojoj formi nešto piše a ne šta stvarno piše tako da ne očekujen suvisli odgovor.

Ili je tebi kad napišen da ne mislin da je 5000 Kn razlog za otkazivanje festivala pljuvanje???
Ili je možda pljuvanje kad napišen da je moje mišljenje da ne triba 20 gostiju na festivalu nego je dovoljno 5, 6, ili 10?

Dragi Garfilde, u koliko-toliko normalnin društvima uobičajeno je da ljudi iznose svoje mišljenje(Pogotovo na forumu) o bilo čemu. To šta ljudi o nekoj temi imaju različito mišljenje ne znači da se nešto pljuje.

Ovo me podsjeća na "Nisi za HDZ, znači ti nisi za Hrvatsku".



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/09/2016 : 13:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Libellus samo nudi ono što čitatelji traže i kupuju.
Dokle se to bude kupovalo, dotle će biti u ponudi.

Ništa neobično

Have mercy
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/09/2016 : 13:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

NESVRSTANI pozdrav za Split, a ono o seljacinama necu ni da komentarisem. Pozdravi ekipu iz splita ! Siecam se da si nekad dolazio na MaFest, uzimao Libellus i td da ne ulazim u detalje, ali eto promjenee se mnoge stvari kod covjeka ...


U kakve detalje?

Zašto misliš da neću opet doć na Mafest ako ga opet bude?
Zašto misliš da to šta se ne slažen sa Libellusovon izdavačkon politikon automatski znači da ja iman nešto protiv Mafesta i Dade A.(Dadu R. ne poznajen).

Šta se seljakluka tiče, meni je isticanje statusnih simbola i kurčenje s novcima izrazito neukusno.



Tvoj riječnik sve govori ... Očito pljuvanje po Libellus i MaFestu ispunjava tvoj život i samo naprijed ako se tako osjećaš sretnijim.


Koji moj riječnik?
Di san to pljuva Mafest?
Ili neznaš čitat ili si lažov.
Inače, ako nešto preziren, odnosno pljujen to sigurno nisu ni Libellus, ni nitko iz Libellusa osobno, ni Mafest.
Preziren ljude poput tebe.
Kad me već vučeš za jezik, na druženja u Makarskoj(Tijekom zime i prolića), san prije 2-3 godine i presta dolazit radi tebe i još par sličnih.
Sigurno ne zato šta ne podržavam Mafest, ili iman nešto protiv ekipe iz Makarske.
Taj sektaški đir, stripovi priko reda i ispod cijene, misto u redu za crteže, nekakav ručkić sa nekin od crtača, nije nešto šta mene zanima.

Tako da kenjaj šta oćeš, ali nemoj lagat.
Nikad nisan pljuva Mafest, i neman ništa protiv nikoga iz Makarske, dapače.
To šta mi ti i tebi slični idete na kurac nema veze sa Libelluson, a još manje sa Mafeston.

budući sam svake godine i ja sa Alenom na mafestu ovo je upućeno znači svima nama koji dolaze radi autora i crteža i čekaju u redu na iste??? kakvi ručkovi s autorima?? u najbolju ruku popijemo piće sa nekim od domaćih autora, kakvi stripovi preko reda ?? o čemu pričaš, naručimo i platimo kao svi ostali,kakve sekte , sektaši hc??? smiješno,, vidim fibru gotiviš nije ti skupa , ne komentarišeš??? zašto ?? jeftiniji su?? kvalitetniji?? ,nema veze s libellusom a tvrdiš da je kiosk izdanje kvalitetnije od libellusa???? ne znam kako ti čitaš izdanja kad ti se razjebu tvrdokorična izdanja,,u svim tvojim postovima kad je libellus u pitanju vidi se neka ogorčenost, jer onaj koga nije briga to i ne komentira za razliku od tebe,u riječnik ti neću ulaziti i "gdje te sve boli" ali ću ti reći nije bolest sve što boli....


[/quote]

Čestitan, uspija si me sa svojin upison ozbljno potrest.
Neznan jesan li ikad do sada nakon pročitanog upisa osjetija fizičku bol.
Stari, ubija si mi 30% sivih stanica.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/09/2016 : 13:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Trenutno sam preko mobitela pa mi nije zgodno quotati i zato ću ovako reći što imam. Iznenađen sam količinom otrova kojeg je dicmanjac prosuo u svojoj izjavi pa jednostavno moram reagirati.
Između ostalih, i ja sam taj koji je rekao da svoja HC izdanja ne bih posudio nikome. Rome sam spomenuo samo zato jer je to napravio i netko ranije, inače u mojoj okolici ima većih (bijelih) cigana od čistokrvnih Cigana koji nisu zaslužili (ti bijeli) da im se ponudi čaša vode. Zašto bih ja takvima posudio bilo što a ne samo stripove. Treba napomenuto činjenicu da se ne krećem među stripašima i kolekcionarima već su to ljudi koji strip tretiraju kao dnevne novine, često ne vraćaju stvari i stvarno treba biti budala takvima posuditi skupocjeno izdanje (koje je kod Libellusa u većini slučajeva i rasprodano).
E moj dicmanjac, da si doživio samo polovinu sranja koja sam ja imao u životu ne bi ti vjerovao ni rođenom bratu. Baš me briga kome ćeš posuđivati svoje stvari, mi ostali imamo svoje pravo da odlučimo o tome, a ja sam prošao veliku životnu školu pa znam da opreza nikad previše.
Onaj topic o nabavljenim stripovima se odnosi na sva izdanja i ne vidim zašto netko ne bi stavljao i HC. Nigdje nisam vidio da se netko kurčio na osnovi toga što kupuje skupocjene stvari a ima ljudi koji si to ne mogu priuštiti. Po toj logici i onaj tko radi slike s kvalitetnom kamerom se isto kurči jer može te slike napraviti starim mobitelom s VGA kamerom.
Zavist stvarno izjeda čovjekovu dušu, za neke bi bilo zdravije da niti ne otvaraju određene teme.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.68 seconds. Snitz Forums 2000