forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/02/2017 : 20:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Za ovaj propust sto nisam stigao napisati narudzbeni mail sam sam si kriv. To pripisujem zadnjim busy danima i umoru.
Da sam i poslao mail ne bih imao problem sa svojim primjerkom NNMX2.
Ne pravim dramu oko ovoga, kad tad cu ga i procitati. Samo se trebam aplicirati na ita-eng-cro rjecnik i krenuti stazama cyber-prostora, mozda ga tamo negdje nadjem.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 13/02/2017 : 21:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladar

Svima koji smatraju da je prica sa rasprodatim izdanjima u istom danu ili u nekoliko dana po objavljivanju, nista drugo do fora izdavaca kako bi izazvali reakciju i pomamu potencijalnih kupaca, preporucio bih sledece: nemojte da kupite izdanje, koje ste inace nameravali da kupite odmah po odjavljivanju, u tih prvih nekoliko dana vec odlozite kupovinu za nekih 7 dana ili jos bolje za mesec-2-3, pa ga kupite onda.
E, tek tada pisite da li je izdanje zaista dostupno ili je prica o rasprodatim izdanjima samo fora.
Ako ste toliko sigurni da je fora (da ne napisem prevara/obmana, na sta mnogi aludiraju), onda ne morate da brinete da li cete naci zeljeni strip.

Ja licno ne smatram da se radi o fori, jer su moja i iskustva mojih poznanika kolekcionara i ljubitelja stripa, u vezi sa nabavkom Libellus stripova to i pokazala.
Striparnica, u kojoj kupujem izmedju ostalog i Libellus stripove, dobije odredjeni broj komada i to je po njihovim recima uvek manje od trebovanog broja, odnosno od broja zainteresovanih kupaca. Ukoliko se strip ne kupi u kratkom roku po prispecu u striparnicu, velika je verovatnoca da se preko te striparnice vise nece ni naci. Koliko mi je poznato ta striparnica unapred placa stripove koje poruci, pa je broj porucenih komada visestruko ogranicen: brojem raspolozovih primeraka kod Libellusa i mogucnostima da se veca kolicina stripova unapred plati.
Imajuci sve to u vidu, do sada nisam eksperimentisao oko nabavki vec sam se trudio da Libellusova izdanja kupim u sto kracem roku po doslasku u striparnicu. A svima koji zele da eksperimentisu, zelim puno srece. Mozda ce ih naci u drugoj striparnici, mozda na aukcijama, mozda ce neko rasprodavati svoju kolekciju u bescenje pa ih cak nabave i dosta jeftinije. Ko zna.

Drugo pitanje koje se forsira je pitanje cene. Tacno je da su Libellus (ali i mnoga druga) izdanja, skupa.
Kako ja uspevam da kupim Libellusova izdanja, kada su tako skupa? Pa, jednostavno sam se opredelio za kupovinu samo onoga sto me bas interesuje. Probajte i vi, koji se konstantno zalite na cene, pa cete videti da moze nekako da se podnese. Ne mora da se kupi bas sve.
Voleo bih i ja da imam kompletne kolekcije MM, NN, DD, itd., u izdanjima Libellusa, ali sam morao da ogranicim svoje kupovine. Da li bih kupovao sve to i da su nize cene, opet je veliko pitanje.

Napravite izbor i ako hocete da kupujete, kupujte. Ako necete, ne morate.
Ali nemojte vise ni da smarate. Politika izdavaca je takva kakva je, prihvatite je ili je ne prihvatite, kupujte njihova izdanja ili ih ne kupujte.
A ako mozete bolje, jeftinije, kvalitetnije, pa dobro vi nama dosli!



Što reći nego...živa mudrost!
Ako nekome nešto znači, mogu navesti osobni primjer. Prije 7 godina odustao sam od NN stripova jer nisam mogao pratiti ni financijski ni prostorno sve iz NN svijeta. Mislio sam početi s NR, ali niti detektiv sa mnom nije imao sreće. Kada sam u Magičnom vidio da Manfredi malo gnjavi s gomilom brbljanja, otpali su i Skriveno Lice i Shanghai Devil. Sa Zagor kolor sam prestao, a ni Tex iznad 2007.godine me ne zanima (izaći će kadtad na kiosku)..I na kraju uzimam samo MRNo, MM i stare, neobjavljene Texove - mnogo je lakše (ne mogu imati baš sve)

---

<b></b>
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 13/02/2017 : 21:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Sad su jos krivi sto naplacuju stripove :) U kojem poslovanju ? To je bilo prije 10 godina i vise pa su mnoge firme propale radi toga sto su imali ogromna potrazivanja a duznici nisu placali. I sam radim u tom sektoru i vecina poslova je unaprijed placanje. Jer poslije izvuci svoje pare ako ti neko ne plati je visa matematika, da ne kazem nemoguce. Mislis da ja sad dodjem u Barney skladiste i kazem da mi da par paleta stripova na odgodu placanja da bi rekao ok ? Ili Fibra, DW ? Mozda bi jos trebalo omoguciti da se vrati ono sto se ne proda ?

Mislis li da oni imaju odgodu placanja kod prava, u stapmariji i slicno ?

I jesi siguran da oni nisu tako davali i da im pojedinci nisu dugovali pare i slicno ??? Otidji na forum i upitaj sto je to tako i siguran sam da ces dobiti precizan odgovor


I ja radim u sličnom sektoru (rukovoditelj sam sektora nabave i skladišta) i najnormalnije je da provjerene i stalne firme sa dobrom reputacijom imaju odgodu i do 30 pa čak i do 45 dana, ovisno o ugovoru, što je ponekad i previše, ali nekakvih 7-15 dana je za stalne, provjerene kupce koji uredno plaćaju nešto što je najnormalnije u poslovnom svijetu. Samo se kurvama plaća unaprijed.
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 13/02/2017 : 23:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov


Dali je ovo tacno?


Pozdrav,

Hajde mi idući put pošalji poruku kad me budeš citirao, tako da budem u toku.

To što sam napisao na njihovom forumu je onako kako mi je čovjek u Asteroidu rekao: dobivaju određen broj primjeraka, a sve su ih već rezervirali stalni kupci, praktički se pretplatili.

Također je istina da se neki brojevi iz tih serijala kod njih ipak mogu naći i neko vrijeme kasnije (npr. Mr. No #78 je bio u ponudi krajem prošlog mjeseca), a kako i zašto, nisam pitao, jer ionako 90% toga nabavljam u SNK.

Zagora i Dylana, naprimjer, uživancija mi je skupljati, jer:

1) Nema strepnje oko rasprodaje u prvih pola sata, a tako nema ni
2) potrebe za rezervacijom, i zbog toga
3) platim gotovinom kad sjedne plaća ili honorar, i kad sam već u gradu,
4) popričam 2-3 minute s ljudima sličnih interesa u striparnici, usput pročešljam police s drugim izdanjima,
5) odaberem svoju kopiju (premda su sve praktički iste, ali eto, to sam ja),
6) nema poštarine,
7) strip imam odmah, istu ga večer počnem čitati ili barem prolistam,
8) skupim nešto onih pečata za popust.

I mogu biti sretan zbog toga što mi striparnica nije daleko, i što kod SNK nemam gnjavaže s rezervacijom MM i Mr. No, ali upravo je moglo ispasti sranje jer mi nije palo na pamet da bi i NN Maxi mogao planuti, pa sam ga rezervirao tek danas, praktički u zadnji čas. Alternativa mi je internet kupnja, dakle:

1) Rezervacija pojedinih brojeva ili pretplata na čitav serijal,
2) plaćanje odmah po izlasku, bila plaća jučer ili će biti za tjedan i pol,
3) drkarenje s tokenom po internet bankarstvu ,
4) poštarina (osim ako više toga uzmem, a ponekad u istoj turi nema dovoljno toga što trebam),
5) objašnjavanje tipu iz Overseasa gdje me u tom trenutku može naći, odnosno gdje će me naći sutra, ili u ponedjeljak,
6) ne akumulira se popust kao što je slušaj s pečatima.

U konačnici, tko baš želi (i može si priuštiti) ova izdanja, sasvim sigurno neće ostati niti bez jednog broja, i to po promotivnoj cijeni (ako sam ja uspio, doslovno svatko može).

Osobno mi je najvažnije posjedovati i čitati te stripove, pa sam spreman istrpiti i ovu drugu kombinaciju bude li potrebe, ali razlika je očigledna: ono prvo doprinosi iskustvu hobija, a ovo drugo je zamor, kao da se na burzi preznojavam dok pratim dionice.

Edited by - CheddarBob on 13/02/2017 23:18:27
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 14/02/2017 : 00:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja radim baš to, pratim samo Zagora od LL (ni tu nemam sve, srećom, imam 23), a ostalo ne pratim, ako što uleti, super. Činjenica je da su papreno skupi, ali i to da su to najbolje odrađeni stripovi na tržištu. Usudio bih se čak i reći, jedni od najkvalitetnije odrađenih stripova na svijetu.




Mozda nisu najbolje odradjeni stripovi na svetu (Fantagraphics, Absolute DC, Marvel Masterworks.., pa i Fibra), ali su definitivno najbolje napravljeni Bonelli stripovi. Posebno Giganti (Martin i Nathan, cekamo Dylana), Dylan Kolorfest, ali i MM biblioteka.
Nathan i Dylan biblioteke nisu najbolje resene (3 u 1 mi smeta, kao i zamjenske naslovnice Nathana), a kod Zagora mi ne prija boja (da je c/b onda bi bila druga prica).

Rekao sam i prije, cena mi previse ne smeta (ipak je ovo kolekcionarsko izdanje i ne uzimam sve), ali dostupnost je problematicna. Mozda bi 50+ tiraz na svako izdanje bilo resenje, ali nisam siguran. I reprint prvih dva giganta Nathana :D
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 14/02/2017 : 07:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Zamjenske naslovnice Nathana su samo za Castellinijev period (prvih 59 brojeva).
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 14/02/2017 : 07:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Zamjenske naslovnice Nathana su samo za Castellinijev period (prvih 59 brojeva).


Samo za najbolji period :)
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/02/2017 : 08:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by agochkov

Sa Libellus foruma, clan CheddarBob:
u Asteroidu ovaj Maxi nije ni bio u slobodnoj prodaji. Kao što uopće nije ni redovni Martin, ni Mr. No, ni Demian, ni Texov album. Za ta izdanja postoje liste kupaca u koje nitko noviji ne može upasti. Interes postoji, ali striparnice dobivaju određen broj primjeraka, i (za navedena izdanja) veterani imaju prednost. Istina je da se ponekad dogodi da se neki brojevi naknadno mogu ondje pronaći, ali za to nema jamstva.

Dali je ovo tacno?
Mislim ja sam iz Makedonije, pa mi moj "diler" nalazi sve nove brojeve MM bez problema... Znaci da ja lakse nadjem Libellusova izdanja u Makedoniji (iako dosta skuplje), nego u Zagrebu?


Nažalost i na Libellusovu sramotu DA! A i znam da odnedavno pojedine (da li sve to ne znam) striparnice moraju plaćati odmah sve Libellusove stripove. Znači nema odgode ni dana a kamoli nekakvih prihvaljivih 7-15 dana, što je u normalnom poslovanju najnormalnije.


i gdje je tu problem?
šta ti smeta kod takvog poslovanja?
ti si ko kupac pogođen?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/02/2017 : 08:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by velka031

Ja radim baš to, pratim samo Zagora od LL (ni tu nemam sve, srećom, imam 23), a ostalo ne pratim, ako što uleti, super. Činjenica je da su papreno skupi, ali i to da su to najbolje odrađeni stripovi na tržištu. Usudio bih se čak i reći, jedni od najkvalitetnije odrađenih stripova na svijetu.




Mozda nisu najbolje odradjeni stripovi na svetu (Fantagraphics, Absolute DC, Marvel Masterworks.., pa i Fibra), ali su definitivno najbolje napravljeni Bonelli stripovi. Posebno Giganti (Martin i Nathan, cekamo Dylana), Dylan Kolorfest, ali i MM biblioteka.
Nathan i Dylan biblioteke nisu najbolje resene (3 u 1 mi smeta, kao i zamjenske naslovnice Nathana), a kod Zagora mi ne prija boja (da je c/b onda bi bila druga prica).

Rekao sam i prije, cena mi previse ne smeta (ipak je ovo kolekcionarsko izdanje i ne uzimam sve), ali dostupnost je problematicna. Mozda bi 50+ tiraz na svako izdanje bilo resenje, ali nisam siguran. I reprint prvih dva giganta Nathana :D



povečanje za +50, bar za neka izdanja...bi bilo ok..da se smanji nervoza,izčekivanje i strepnja..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/02/2017 : 09:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladar

Svima koji smatraju da je prica sa rasprodatim izdanjima u istom danu ili u nekoliko dana po objavljivanju, nista drugo do fora izdavaca kako bi izazvali reakciju i pomamu potencijalnih kupaca, preporucio bih sledece: nemojte da kupite izdanje, koje ste inace nameravali da kupite odmah po odjavljivanju, u tih prvih nekoliko dana vec odlozite kupovinu za nekih 7 dana ili jos bolje za mesec-2-3, pa ga kupite onda.
E, tek tada pisite da li je izdanje zaista dostupno ili je prica o rasprodatim izdanjima samo fora.
Ako ste toliko sigurni da je fora (da ne napisem prevara/obmana, na sta mnogi aludiraju), onda ne morate da brinete da li cete naci zeljeni strip.

Ja licno ne smatram da se radi o fori, jer su moja i iskustva mojih poznanika kolekcionara i ljubitelja stripa, u vezi sa nabavkom Libellus stripova to i pokazala.
Striparnica, u kojoj kupujem izmedju ostalog i Libellus stripove, dobije odredjeni broj komada i to je po njihovim recima uvek manje od trebovanog broja, odnosno od broja zainteresovanih kupaca. Ukoliko se strip ne kupi u kratkom roku po prispecu u striparnicu, velika je verovatnoca da se preko te striparnice vise nece ni naci. Koliko mi je poznato ta striparnica unapred placa stripove koje poruci, pa je broj porucenih komada visestruko ogranicen: brojem raspolozovih primeraka kod Libellusa i mogucnostima da se veca kolicina stripova unapred plati.
Imajuci sve to u vidu, do sada nisam eksperimentisao oko nabavki vec sam se trudio da Libellusova izdanja kupim u sto kracem roku po doslasku u striparnicu. A svima koji zele da eksperimentisu, zelim puno srece. Mozda ce ih naci u drugoj striparnici, mozda na aukcijama, mozda ce neko rasprodavati svoju kolekciju u bescenje pa ih cak nabave i dosta jeftinije. Ko zna.

Drugo pitanje koje se forsira je pitanje cene. Tacno je da su Libellus (ali i mnoga druga) izdanja, skupa.
Kako ja uspevam da kupim Libellusova izdanja, kada su tako skupa? Pa, jednostavno sam se opredelio za kupovinu samo onoga sto me bas interesuje. Probajte i vi, koji se konstantno zalite na cene, pa cete videti da moze nekako da se podnese. Ne mora da se kupi bas sve.
Voleo bih i ja da imam kompletne kolekcije MM, NN, DD, itd., u izdanjima Libellusa, ali sam morao da ogranicim svoje kupovine. Da li bih kupovao sve to i da su nize cene, opet je veliko pitanje.

Napravite izbor i ako hocete da kupujete, kupujte. Ako necete, ne morate.
Ali nemojte vise ni da smarate. Politika izdavaca je takva kakva je, prihvatite je ili je ne prihvatite, kupujte njihova izdanja ili ih ne kupujte.
A ako mozete bolje, jeftinije, kvalitetnije, pa dobro vi nama dosli!




CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 14/02/2017 : 09:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by agochkov

Sa Libellus foruma, clan CheddarBob:
u Asteroidu ovaj Maxi nije ni bio u slobodnoj prodaji. Kao što uopće nije ni redovni Martin, ni Mr. No, ni Demian, ni Texov album. Za ta izdanja postoje liste kupaca u koje nitko noviji ne može upasti. Interes postoji, ali striparnice dobivaju određen broj primjeraka, i (za navedena izdanja) veterani imaju prednost. Istina je da se ponekad dogodi da se neki brojevi naknadno mogu ondje pronaći, ali za to nema jamstva.

Dali je ovo tacno?
Mislim ja sam iz Makedonije, pa mi moj "diler" nalazi sve nove brojeve MM bez problema... Znaci da ja lakse nadjem Libellusova izdanja u Makedoniji (iako dosta skuplje), nego u Zagrebu?


Nažalost i na Libellusovu sramotu DA! A i znam da odnedavno pojedine (da li sve to ne znam) striparnice moraju plaćati odmah sve Libellusove stripove. Znači nema odgode ni dana a kamoli nekakvih prihvaljivih 7-15 dana, što je u normalnom poslovanju najnormalnije.


i gdje je tu problem?
šta ti smeta kod takvog poslovanja?
ti si ko kupac pogođen?


Ne. To je bio samo odgovor na pitanje i moja mala etička digresija.
Go to Top of Page

DollarBill
Starting Member

91 Posts

Member since 18/05/2016

Posted - 14/02/2017 : 11:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DollarBill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Samo mala ispravka nikad nisam tvrdio da su im izdanja jeftine, jer to bi bilo ludilo, nego ovde je bila prica o necem drugom.



Moram i ja tebe malo da ispravim.Daklem,na topiku "Da li je Libelus skup" si napisao sledece "meni je sasvim ok i glasao sam da nije skup".
Je li to ludilo o kom pricas?
Ne snalazim se na novom mobu pa ne mogu da stavim link,ali lako ces naci svoju srcanu odbranu od 16.2.2010.

Do pre godinu dana sam se slagao sa dobrim delom onoga sto pricas,ali tesko te je cuti kad delis savete ljudima koji su ostali bez svog rasprodanog primerka,a u isto vreme valjas svoje po duploj ceni.Tako pravis vise stete Libelusu nego 20 nas koji kukamo zbog izivljavanja sa cenama i nakladama.
Go to Top of Page

DollarBill
Starting Member

91 Posts

Member since 18/05/2016

Posted - 14/02/2017 : 11:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DollarBill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

a tu opet dolazimo do toga da je povremeno dobro procitati i nesto drugo osim stripa



Vidis,tu je upravo tvoj problem.Taj nadmeni stav kako samo ti citas knjige,to deljenje lekcija na dva foruma istovremeno,taj dignuti nos dok otvaras gomilu nepotrebnih topika samo da bi postavio pitanje na koje si i sam mogao da nadjes odgovor,ali sto da se mucis jel?
"Zona X,ajde da vas cujem...sve mi nacrtajte..." Ma za tebe je jaki izmislio pitanje "ne radi ti internet pa ne mozes sam?"

A da se ne zaboravi i drsko spustanje ljudima koji napisu nesto malo duze o stripovima. " Zar to nisi mogao u dve reci- ne valja?" Ej pa kako te nije sramota da se tako obracas jednom mhejlu koji pise vrhunske osvrte?
I ja nekad ne razumem o cemu pise ali cutim i pokrijem se usima,a ne glumim fakultetskog kriticara.

Edited by - DollarBill on 14/02/2017 11:30:04
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 14/02/2017 : 11:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DollarBill

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Samo mala ispravka nikad nisam tvrdio da su im izdanja jeftine, jer to bi bilo ludilo, nego ovde je bila prica o necem drugom.



Moram i ja tebe malo da ispravim.Daklem,na topiku "Da li je Libelus skup" si napisao sledece "meni je sasvim ok i glasao sam da nije skup".
Je li to ludilo o kom pricas?
Ne snalazim se na novom mobu pa ne mogu da stavim link,ali lako ces naci svoju srcanu odbranu od 16.2.2010.

Do pre godinu dana sam se slagao sa dobrim delom onoga sto pricas,ali tesko te je cuti kad delis savete ljudima koji su ostali bez svog rasprodanog primerka,a u isto vreme valjas svoje po duploj ceni.Tako pravis vise stete Libelusu nego 20 nas koji kukamo zbog izivljavanja sa cenama i nakladama.

16.2.2010.???' pa valjda si svjestan činjenice da su onda još u libellusu bili tiraži po 500 komada pa je i cijena bila kudikamo manja,,a što se tiče prodaje ima nekoliko prodavatelja kojima je lijeno otvoriti račun pa se prodaje preko jednog accounta,, što se tiče duplih cijena vrlo je malo takvih ali dobro, zar ne misliš da smo svi kupovali po puno skupljim cijenama kad smo nešto propustili? je li ti realna cijena za svaki zs i lms koji se prodaju? prozivati nekoga zbog prodaje da bi uzeo druge stripove je smiješno,uostalom nemalo puta se proda nešto i ispod cijene po kojoj je kupljeno pa šta? Vas 20 što kukate veoma jednostavno možete riješiti problem rezervacijom direktno kod izdavača jel to problem? samo pusti šuplje priče nemam odmah platit i slično ,svi mi planiramo trošak i pratimo najave tako da znamo šta možemo uzeti a šta ne,,drugi par rukava je ako bi htio da nešto ima u prodaji par mjeseci ...

Edited by - bubo on 14/02/2017 11:42:42
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/02/2017 : 12:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
o cijeni nebi više debatirao..brezpremetno je....je kakva je za ta tiraž i kvalitet izdanja.
a o dostupnosti izdanja...evo čak i sada u SNK imate na razpolaganju oba Martija i oba kolor Dilana...


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 14/02/2017 : 12:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
Majko mila koje bahatosti i bezobrazluka
Ej zamislite stripovi nisu životni prioriteti. Možete li to da zamislite?
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 14/02/2017 : 12:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
DollarBill pricas o necemu sto se komentarisalo prije 7 godina i gdje su cijene bile puno manje. Tad je MM od 230 stranica kosta 115 kuna, Zagor je 2012 kostao 110 kuna ... Cijene prije 7 godina i sad nisu bas iste. Mister No od 200 strana je kostao 110 kuna, Magicni 125 kuna ...

Siguran sam da bi vecina bila prezadovoljna da su sad te cijene.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/02/2017 : 13:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

DollarBill pricas o necemu sto se komentarisalo prije 7 godina i gdje su cijene bile puno manje. Tad je MM od 230 stranica kosta 115 kuna, Zagor je 2012 kostao 110 kuna ... Cijene prije 7 godina i sad nisu bas iste. Mister No od 200 strana je kostao 110 kuna, Magicni 125 kuna ...

Siguran sam da bi vecina bila prezadovoljna da su sad te cijene.


gdje to potpišemo?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 14/02/2017 : 13:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
teller stani u red :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

DollarBill
Starting Member

91 Posts

Member since 18/05/2016

Posted - 14/02/2017 : 14:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DollarBill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

16.2.2010.???' pa valjda si svjestan činjenice da su onda još u libellusu bili tiraži po 500 komada pa je i cijena bila kudikamo manja,,a što se tiče prodaje ima nekoliko prodavatelja kojima je lijeno otvoriti račun pa se prodaje preko jednog accounta,, što se tiče duplih cijena vrlo je malo takvih ali dobro, zar ne misliš da smo svi kupovali po puno skupljim cijenama kad smo nešto propustili? je li ti realna cijena za svaki zs i lms koji se prodaju? prozivati nekoga zbog prodaje da bi uzeo druge stripove je smiješno,uostalom nemalo puta se proda nešto i ispod cijene po kojoj je kupljeno pa šta? Vas 20 što kukate veoma jednostavno možete riješiti problem rezervacijom direktno kod izdavača jel to problem? samo pusti šuplje priče nemam odmah platit i slično ,svi mi planiramo trošak i pratimo najave tako da znamo šta možemo uzeti a šta ne,,drugi par rukava je ako bi htio da nešto ima u prodaji par mjeseci ...


Na stari post sam se pozvao samo zato sto je Garfild rekao 'nikad nisam...'
Sto se tice vise vas koji koristite Garfildov akaunt,pa kako sam to mogao da znam? Ali i tu je poenta bila da neko ko se bavi preprodajom ne treba da drzi predavanja na ovom topiku.Neka preprodaje u tisini i ako hoce neka reklamira svoju ponudu u odgovarajucem topiku.Pa kad su mogli dveribad i njegova ekipa da koriste tudje akaunte,sto ne bi mogao i Garfild ili bilo ko.

U vezi poredjenja sa ZS LMS,to bas ne drzi vodu.Ja ih sve skupljam i mislim da nije isto nabijati cenu na nostalgicnom raritetu starom 40-50 godina i na stripu koji je izasao prosle nedelje. Pa to nema nigde u svetu da se najnoviji proizvod ne moze kupiti ISTI dan kod prodavca nego mora da se jure aukcije!

Inace, ja ne spadam u te sto kukaju jer se strip rasprodao vec u one brojnije koji kukaju zbog abnormalnih cena. U Srbiji sam veci deo godine pa nisam nikad imao problem da u DW-u nabavim LL strip u prvih nekoliko dana,ali sam odustao prosle godine zbog one cuvene cene 120/150 kn za 96 strana bonelija.
Go to Top of Page

DollarBill
Starting Member

91 Posts

Member since 18/05/2016

Posted - 14/02/2017 : 14:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DollarBill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

DollarBill pricas o necemu sto se komentarisalo prije 7 godina i gdje su cijene bile puno manje. Tad je MM od 230 stranica kosta 115 kuna, Zagor je 2012 kostao 110 kuna ... Cijene prije 7 godina i sad nisu bas iste. Mister No od 200 strana je kostao 110 kuna, Magicni 125 kuna ...

Siguran sam da bi vecina bila prezadovoljna da su sad te cijene.


I ja bi bio prezadovoljan sa tim cenama,problem je sto su te cene rasle i kad nije bilo smanjivanja naklade.samo treba uporediti cuveni MM 63 i kasnije brojeve sa otprilike istom cenom ali bez kolora!

Na kraju mi je drago da se i Garfild slaze da su danasnje LL cene bezobrazno skupe.
Go to Top of Page

DollarBill
Starting Member

91 Posts

Member since 18/05/2016

Posted - 14/02/2017 : 14:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DollarBill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller


povečanje za +50, bar za neka izdanja...bi bilo ok..da se smanji nervoza,izčekivanje i strepnja..


Teleru da li ti stvarno verujes da su Dade ikad razmatrali da nesto povecaju?I sto onda trosis energiju na pricu o povecanjima i prelascima sa HC na SC kad znas da je to znanstvena fantastika.

Samo dajes ljudima (koji nisu u toku) laznu nadu umesto da ih spremas na smanjenja naklada koja neminovno dolaze.Redovni Dylan pada prvi.
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 14/02/2017 : 14:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by DollarBill

quote:
Originally posted by bubo

16.2.2010.???' pa valjda si svjestan činjenice da su onda još u libellusu bili tiraži po 500 komada pa je i cijena bila kudikamo manja,,a što se tiče prodaje ima nekoliko prodavatelja kojima je lijeno otvoriti račun pa se prodaje preko jednog accounta,, što se tiče duplih cijena vrlo je malo takvih ali dobro, zar ne misliš da smo svi kupovali po puno skupljim cijenama kad smo nešto propustili? je li ti realna cijena za svaki zs i lms koji se prodaju? prozivati nekoga zbog prodaje da bi uzeo druge stripove je smiješno,uostalom nemalo puta se proda nešto i ispod cijene po kojoj je kupljeno pa šta? Vas 20 što kukate veoma jednostavno možete riješiti problem rezervacijom direktno kod izdavača jel to problem? samo pusti šuplje priče nemam odmah platit i slično ,svi mi planiramo trošak i pratimo najave tako da znamo šta možemo uzeti a šta ne,,drugi par rukava je ako bi htio da nešto ima u prodaji par mjeseci ...


Na stari post sam se pozvao samo zato sto je Garfild rekao 'nikad nisam...'
Sto se tice vise vas koji koristite Garfildov akaunt,pa kako sam to mogao da znam? Ali i tu je poenta bila da neko ko se bavi preprodajom ne treba da drzi predavanja na ovom topiku.Neka preprodaje u tisini i ako hoce neka reklamira svoju ponudu u odgovarajucem topiku.Pa kad su mogli dveribad i njegova ekipa da koriste tudje akaunte,sto ne bi mogao i Garfild ili bilo ko.

U vezi poredjenja sa ZS LMS,to bas ne drzi vodu.Ja ih sve skupljam i mislim da nije isto nabijati cenu na nostalgicnom raritetu starom 40-50 godina i na stripu koji je izasao prosle nedelje. Pa to nema nigde u svetu da se najnoviji proizvod ne moze kupiti ISTI dan kod prodavca nego mora da se jure aukcije!

Inace, ja ne spadam u te sto kukaju jer se strip rasprodao vec u one brojnije koji kukaju zbog abnormalnih cena. U Srbiji sam veci deo godine pa nisam nikad imao problem da u DW-u nabavim LL strip u prvih nekoliko dana,ali sam odustao prosle godine zbog one cuvene cene 120/150 kn za 96 strana bonelija.

ovo me je oduvijek fasciniralo kad se kaže rariteti,staro jeste ali toliki raritet nije, pa ti stripovi su imali tiraže od 100 000 primjeraka,danas kiosk izdanja idu par tisuća primjeraka, a ova kolekcionarska u 300..samo malu digresiju da li se sjećaš koliko je koštao zagorov album prokleto blago u ono doba u odnosu na normalno kiosk izdanje?'ja znam da sam ga papreno platio jer je eto to bilo kao nekakvo specijalno izdanje,, znači oduvijek se plaćala nešto sto se kvalitetnije odradi..tebi znači nije skupo dati 100 i kusur kuna za zs broj recimo 454 od 96 stranica katastrofalne kvalitete,sa cenzurama, a skupo ti je platiti hc izdanje 120 kuna? skupo jeste to nitko ne spori ni ja ni garfield ni teller ,svatko ko može sebi priuštiti prati onoliko koliko može. problem nastaje kad kukaju oni što uopće ne uzimaju libellus,ili bi uzeli poneko izdanje pa ne uspiju jer striparnice naručuju za stalne kupce, ali kao što napisah gore naručiš direktno od izdavača i nema zime.. što se tiče accounta i prodaje ne vidim da se igdje reklamiralo bilo što ,niti spominjalo,a stavljanje u isti koš sa dveribadom je smiješno, porediti 65 transkacija od kojih je pola i kupovina stripova sa nekim ko je imao tisuće transkacija jednostavno ne ide.

Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 14/02/2017 : 15:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DollarBill

quote:
Originally posted by teller


povečanje za +50, bar za neka izdanja...bi bilo ok..da se smanji nervoza,izčekivanje i strepnja..


Teleru da li ti stvarno verujes da su Dade ikad razmatrali da nesto povecaju?I sto onda trosis energiju na pricu o povecanjima i prelascima sa HC na SC kad znas da je to znanstvena fantastika.

Samo dajes ljudima (koji nisu u toku) laznu nadu umesto da ih spremas na smanjenja naklada koja neminovno dolaze.Redovni Dylan pada prvi.

tako je,nema povećanja naklade, može ići samo naniže,sve je rečeno već prije i probalo se sa većim tiražima nije išlo,a da bi se jedan zagor ili tex u priliku mogao izdati moraš imati jak ritam jer se radi o junacima od 600 i kusur brojeva..a uostalom vrlo malo toga libellus izdaje što nema alternativu ,pogotovo zagor , dilan,mister no itd...ili čekati kao npr sagura od phoenix pressa sa 1 knjigom( sa 3 epizode) godišnje a serijal ima 26 brojeva,znači izbor postoji ,ima i drugih izdavača čija izdanja nisu jeftina ali se ne prozivaju toliko..
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 14/02/2017 : 15:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DollarBill

quote:
Originally posted by morski

a tu opet dolazimo do toga da je povremeno dobro procitati i nesto drugo osim stripa



Vidis,tu je upravo tvoj problem.Taj nadmeni stav kako samo ti citas knjige,to deljenje lekcija na dva foruma istovremeno,taj dignuti nos dok otvaras gomilu nepotrebnih topika samo da bi postavio pitanje na koje si i sam mogao da nadjes odgovor,ali sto da se mucis jel?
"Zona X,ajde da vas cujem...sve mi nacrtajte..." Ma za tebe je jaki izmislio pitanje "ne radi ti internet pa ne mozes sam?"

A da se ne zaboravi i drsko spustanje ljudima koji napisu nesto malo duze o stripovima. " Zar to nisi mogao u dve reci- ne valja?" Ej pa kako te nije sramota da se tako obracas jednom mhejlu koji pise vrhunske osvrte?
I ja nekad ne razumem o cemu pise ali cutim i pokrijem se usima,a ne glumim fakultetskog kriticara.


zao mi je sto gusim diskusiju ovakvim komentarima, ali...

prihvatam tvoje vidjenje da moj stav izgleda nadmeno. ako tako kazes, verovatno tako i (moze da) izgleda. ali, nije. zaista.
u cemu onda moze da bude problem? mozda nedostatak smajlija koji bi trebalo da spuste loptu ili moje birane reci? pomalo od oba ali ja zaista ne znam kako da promenim nacin izrazavanja. ono sto mogu, to je da promenim kolicinu izrazavanja, to jest da smanjim svoje pojavljivanje ovde jer ne zelim da stvaram sebi (ni virtuelne) neprijatelje.

pre otvaranja novog, uvek precesljam net i forum, tako da je svaki topic koji sam otvorio bio zaista potaknut zeljom da nesto saznam. ako je to greh...

daleko od knjiskog moljca i fakultetskog kriticara... moje drsko spustanje Mhejlu? to je trebalo da bude sarkasticna opaska, neozbiljno shvacena; ali izgleda da nije na slicnu temu se stalno diskutuje - koja je prava kolicina reci potrebna da bi se tema o kojoj se pise prikazala valjanom, vrednom paznje ili suprotnom od takve

jos jednom, izvinjenje svima koje ovaj i bilo koji drugi moj post, na bilo koji nacin, uznemirava.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.78 seconds. Snitz Forums 2000