forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/10/2018 : 18:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by agochkov

Italija: Martin Mystere 131 La grande illusione 3.20 €
Hrvatska: Martin Mystere 131 Velika Iluzija 150 kn (~20 €)
Nuff' said

P.S.: Da sam na mestu Libellusa ja bi sve poskupio 50%. I tako bi se nasli kupci



Onda recimo usporedimo spomenuti Jonas Fink integral

Italija 29 €
Fibra cca 36 €



Daj usporedi neka druga izdanja majketi!!!
Usporedi amere!!!
Sandmana, Preachera, 100 metaka i jos toga.
Sta se hvatate za Finka, a i o tome bi se dalo. 😉



Ok. Evo išao sam direkt na stranice Vertiga i Fibre.

Absolute Sandman 1
Vertigo 99,99 $
Fibra 350 kn (cca 52 $)

Absolute preacher 1
Vertigo 150 $
Fibra 300 kn (cca 44 $)

Absolute 100 Bulltets
Vertigo 49,99 $
Fibra 250 kn (cca 37 $)



100 Bullets i Preacher nisu u Absolute formatu kod Fibre.. Ali ipak je Fibra jeftinija

Edit: Isto kao i US comics kod Darkwooda, Phoenix Pressa, Carobne Knjige. E sad BD je druga prica, tu su valjda prava skuplja.

2 Edit: Evo primer Inkal - Humanoids HC 45$, Fibra 300kn. S time da Humanoids je 20x27cm, a Fibra 24x32cm (i ima stari bolji kolor)



Bez obzira šta se izdaju u smiješnim tiražima, stripove svih izdavača nebitno o kojoj školi stripa pričamo čitamo za manje para od Amerikanaca, Francuza ili Španjolaca. Jedino Bonelli čitamo skuplje i to 5-6-7 puta nego Talijani. Odnosno čitate, jer ja ih čitan za 100 Kn godišnje.

Inače, priča o jalu i Libellusu je izvrstan kreten detektor.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/10/2018 : 18:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by supermark

Logika ti je da većina kupuje libellusova izdanja sa popustom
Jake logike
A Fibrina ne kupuju?



S tin da jednima popust traje 2 miseca pa ako želiš imat strip prisiljen si ga uzet kad izađe


nemojmo se zavaravati, nije to nikakav popust nego jednostavan trik


Apsolutno.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 10/10/2018 : 19:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Nathan mi nije sjeo dok sam mlađi bio, a sada me strah da ga i pogledam da se ne navučem.
Thorgal mi je zanimljiv bio neko vrijeme.
Da li je kasno da krenem sada i koliki udio imaju vikinzi u svemu tome?
Nekako me crtež odbija...



U Thorgalu su vikinzi zastupljeni ali minimalno, to je više fantasy serijal pa je više zastupljena ta mitologija. Što se tiče radnje i crteža, većinom mi je vrlo dobro do odlično, dapače postaje sve bolje kako serijal odmiče, jedino se meni osobno osjetio kreativni pad na kraju Van Hammeove faze, pa je čak i crtež preko kurca, (to su LL broj 9 i dijelom 10), ali novi autori su ponovno digli serijal. Imao sam još prije ona dva izdanja od Belog Puta pa te brojeve nisam duplirao sa LL izdanjima. Uglavnom navukao sam i ženu i djecu, i svima se svidjelo. Jedino što stvarno mislim da bi trebali završiti seriju i napokon pustiti Thorgala i njegovu obitelj da konačno predahnu i nađu mir

Imaš i kod Srba to izdanje.

što se tiče Nathana, da, meni je to početno razdoblje naivno, ali kasnije postaje osjetno bolje. No mislim da ti se to ni ne isplati skupljati čak i ako ti se svidi, mnogi brojevi su već nedostupni.
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 10/10/2018 : 19:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir
što se tiče Nathana, da, meni je to početno razdoblje naivno, ali kasnije postaje osjetno bolje.




Pa meni bas to prvo razdoblje (1-70) je nesto najbolje kod Nathana (mozda i ukupno kod Bonellija), svakako zajedno sa prvim 3 gigantima. Plus mozes jeftino proci za pocetak - kupis SD/Ludens komplet, pa onda ides dalje ako ti se to svidja.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 10/10/2018 : 19:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Eto do kuda te dovodi tvoja jezičina, nastavi i dalje!
I još nešto,nikada ne pretpostavljaj.


Slušaj laprdalo agresivno, ako si me zamolio da ti se više ne obraćam i ja to više nisam ni uradio, onda se i ti drži toga. Da ne pretpostavljam kao i ti što ne pretpostavljaš da će PSG uzeti LŠ? Ko si ti da meni naređuješ šta da radim, jel magarac jedan? Ako ti se ne sviđa šta pišem, stavi me na blok i nemaš problema. To preporučujem svima koji imaju problem s načinom pisanja pojedninih forumaša.
A ti debilčino sisaj motku, dok mi ne prođe ban pa da ti opet odgovaram na pisanja koliko mi volja, a ti piši o jezičinama i fizičkim obračunima, možeš me samo povući za kurac, idiote.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 10/10/2018 : 19:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by Kerempir
što se tiče Nathana, da, meni je to početno razdoblje naivno, ali kasnije postaje osjetno bolje.




Pa meni bas to prvo razdoblje (1-70) je nesto najbolje kod Nathana (mozda i ukupno kod Bonellija), svakako zajedno sa prvim 3 gigantima. Plus mozes jeftino proci za pocetak - kupis SD/Ludens komplet, pa onda ides dalje ako ti se to svidja.



Jbg, kako sam čitao ovdje, 100 žena, 200... Ali o tome možda bolje na odgovarajućem topicu
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/10/2018 : 20:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Da se nadovezem na postove gore, ja cijeli zivot
zaradujem i zivim od baustele i pitam vas koji ste
uzeli baustelu u komentar da li moj novac smrdi?
Jesam li ukrao ili nesto? Kakav je to uopce stav
prema zivotu i ljudima? Da li je netko tko radi i zivi od
baustele manje vrijedan ili manji covjek od Vas gospodo?




To ti je stav balkanskih klošara, bitnih faca koji žive sa mamom to četrdeset pete i žicaju za kavu i onda mama jadnom sinu da dvajst kuna pa pola u kladionicu pola u kavicu koju će cuclat cijeli dan... Pa onda kriva država, Tito, Tuđman, rat, Srbi, Hrvati, Turci, kurci, palci, svi... Samo ne on što mu eto ne ide u životu... Ponudiš mu posao, kurac će on radit za te pare... Smiješan si mu ti koji pošteno svaku kunu zaradiš i plaćaš silne poreze jebenoj državi, a on, parazit je faca, zato što kad takvih ne bude neće imat tko glasat za adeze, esdepe i filijale...
80% "nezaposlenih" je u ovoj priči.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/10/2018 : 20:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
I ne mislim ovdje ni na koga na forumu. Sad tek vidim cijelu raspravu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/10/2018 : 21:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Nathan mi nije sjeo dok sam mlađi bio, a sada me strah da ga i pogledam da se ne navučem.
Thorgal mi je zanimljiv bio neko vrijeme.
Da li je kasno da krenem sada i koliki udio imaju vikinzi u svemu tome?
Nekako me crtež odbija...



majko mila,Tonka,znaš li koliku si sad glupost odvalio??

Nije da ih nema još na tone u ovoj debilnoj raspravi,ali ova odnosi oskara.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/10/2018 : 21:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nemoj još davati Oskara dok ne vidimo sve kandidate.
Ako je što na Thorgalu odlično onda je to crtež.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
329 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 10/10/2018 : 22:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
Crtez jeste i vise nego odlican, unikat, ali je ipak prica ta koja me je kupila. Nacin pripovedanja je doslovno genijalan.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/10/2018 : 23:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Čekam još upoznavanje sa Thorgalom, uvjeren sam da se neću razočarati.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/10/2018 : 23:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by Kerempir
što se tiče Nathana, da, meni je to početno razdoblje naivno, ali kasnije postaje osjetno bolje.




Pa meni bas to prvo razdoblje (1-70) je nesto najbolje kod Nathana (mozda i ukupno kod Bonellija), svakako zajedno sa prvim 3 gigantima. Plus mozes jeftino proci za pocetak - kupis SD/Ludens komplet, pa onda ides dalje ako ti se to svidja.



Upravo tako, a vidim da voliš i Martija kao i ja. Vjerojatno je riječ o okusima i sličnim razmišljanjima jer bih sam skoro isti odgovor napisao da me nisi preduhitrio.

@Tonka24: Palac gore, ali ja se ne bih upuštao u rasprave s očiglednim provokatorima.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/10/2018 : 23:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lukeruk

Crtez jeste i vise nego odlican, unikat, ali je ipak prica ta koja me je kupila. Nacin pripovedanja je doslovno genijalan.


amen!!
quote:
Originally posted by velka031

Čekam još upoznavanje sa Thorgalom, uvjeren sam da se neću razočarati.


ne da se nećeš razočarati,nego ćeš istog trena opaliti sam sebi nekoliko poštenih šamara i reći "jebo me zagor,čiko i ostali boneli,i što sam na iste potrošio brdo novca i vremena;ovo je bre (dobro,bez to bre) stripčina";te tako otvoriti oči za mnoge dobre (ne one "samo dobre",već i one od DW,ČK,SA,BG...) stripove koje si propustio za sve ove godine.

quote:
Originally posted by Kerempir

Jedino što stvarno mislim da bi trebali završiti seriju i napokon pustiti Thorgala i njegovu obitelj da konačno predahnu i nađu mir


joj,i ja bih dao litar krvi kad bi se umilostivili da sa 36.albumom završe priču i redovnu seriju,ali i spinofove,i podare Torgalovićima mir,a nama kraj serijala.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/10/2018 01:49:44
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 11/10/2018 : 08:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
s lib foruma:
"Nije se smanjila naklada kod Zagora, nitko ne treba brinuti za svoje rezervacije ali smo morali malo korigirati cijene koje su odavno bile nuzne za neka izdanja medju kojima je i Zagor a sve sukladno povecanju ulaznih troskova, tiska, prava itd...
Neke druge edicije imat ce manje korekcije na nakladama ali otom po tom, kad dodju na red pricat cemo o njima."

to bi moglo značiti povratak na 2015/16 kada je momentalna rasprodaja na portalu ujedno značila momentalnu rasprodaju na prodajnim mjestima. dakle, povratak na najbrži prst :)

Till I Collapse
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/10/2018 : 08:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

s lib foruma:
"Nije se smanjila naklada kod Zagora, nitko ne treba brinuti za svoje rezervacije ali smo morali malo korigirati cijene koje su odavno bile nuzne za neka izdanja medju kojima je i Zagor a sve sukladno povecanju ulaznih troskova, tiska, prava itd...




Onda uskoro očekujemo i povećanje cijena Ludensovih izdanja
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 11/10/2018 : 09:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

s lib foruma:
"Nije se smanjila naklada kod Zagora, nitko ne treba brinuti za svoje rezervacije ali smo morali malo korigirati cijene koje su odavno bile nuzne za neka izdanja medju kojima je i Zagor a sve sukladno povecanju ulaznih troskova, tiska, prava itd...
Neke druge edicije imat ce manje korekcije na nakladama ali otom po tom, kad dodju na red pricat cemo o njima."

to bi moglo značiti povratak na 2015/16 kada je momentalna rasprodaja na portalu ujedno značila momentalnu rasprodaju na prodajnim mjestima. dakle, povratak na najbrži prst :)


Trebalo bi zakonski zabraniti upotrebu termina "korekcija cijena". Korekcija je nešto pozitivno, a poskupljenje nikad nije pozitivno. Stvari treba nazvati pravim imenom.

Valjda je to sad moderno, tako i zatvaranje škola nazivaju racionalizacijom mreže škola...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 11/10/2018 : 09:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Da, to je pravi korporativni rječnik

Što se tiče Thorgala, ne griješimo dušu.. prvi broj ni po čemu nije poseban, ni crtežom koji je osrednji, ni pričom, ali to je tek uvod, a taj broj mi spašava tek kratka priča sa one tri sestre. Od broja dva se počinje zahuktavati radnja, a kasnije i crtež postaje sve bolji, nježniji, sviđa mi se pratiti kako Rosinski evoluira u tome.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/10/2018 : 10:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Koje je ovo po redu poskupljenje

Nathana...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/10/2018 : 11:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Lukeruk

Crtez jeste i vise nego odlican, unikat, ali je ipak prica ta koja me je kupila. Nacin pripovedanja je doslovno genijalan.


amen!!
quote:
Originally posted by velka031

Čekam još upoznavanje sa Thorgalom, uvjeren sam da se neću razočarati.


ne da se nećeš razočarati,nego ćeš istog trena opaliti sam sebi nekoliko poštenih šamara i reći "jebo me zagor,čiko i ostali boneli,i što sam na iste potrošio brdo novca i vremena;ovo je bre (dobro,bez to bre) stripčina";te tako otvoriti oči za mnoge dobre (ne one "samo dobre",već i one od DW,ČK,SA,BG...) stripove koje si propustio za sve ove godine.

quote:
Originally posted by Kerempir

Jedino što stvarno mislim da bi trebali završiti seriju i napokon pustiti Thorgala i njegovu obitelj da konačno predahnu i nađu mir


joj,i ja bih dao litar krvi kad bi se umilostivili da sa 36.albumom završe priču i redovnu seriju,ali i spinofove,i podare Torgalovićima mir,a nama kraj serijala.



Možda ti se samo tako čini, ali ne čitam ja samo Zagora
Čita se puno toga (ne samo Bonelli, naravno), ali eto taj Torgal mi je nekako ispao s radara. Popravit ću se
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/10/2018 : 13:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by darkwoodaxe

s lib foruma:
"Nije se smanjila naklada kod Zagora, nitko ne treba brinuti za svoje rezervacije ali smo morali malo korigirati cijene koje su odavno bile nuzne za neka izdanja medju kojima je i Zagor a sve sukladno povecanju ulaznih troskova, tiska, prava itd...
Neke druge edicije imat ce manje korekcije na nakladama ali otom po tom, kad dodju na red pricat cemo o njima."

to bi moglo značiti povratak na 2015/16 kada je momentalna rasprodaja na portalu ujedno značila momentalnu rasprodaju na prodajnim mjestima. dakle, povratak na najbrži prst :)


Trebalo bi zakonski zabraniti upotrebu termina "korekcija cijena". Korekcija je nešto pozitivno, a poskupljenje nikad nije pozitivno. Stvari treba nazvati pravim imenom.


Ta ''korekcija'' mi je odmah upala u oko sinoć kada sam vidio, stvarno bezuspješan pokušaj uljepšavanja stvari kojima takvo nešto uopće ne pristaje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 11/10/2018 : 13:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by zeljko

Koje je ovo po redu poskupljenje

Nathana...



biće 5 ...mislim da je išlo iz početka cijena 110 kuna,, pa 125 kuna tada nije bilo promo perioda i bio je tiraz 500 komada, s padom tiraža otišla je cijena na 128 kuna promo a 160 kuna puna,, pa onda na 140 kuna promo i 175 kuna puna,,,, mislim da će ići sada na 156 kuna promo a na oko 185 puna možda....

Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/10/2018 : 14:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by zeljko

Koje je ovo po redu poskupljenje

Nathana...



biće 5 ...mislim da je išlo iz početka cijena 110 kuna,, pa 125 kuna tada nije bilo promo perioda i bio je tiraz 500 komada, s padom tiraža otišla je cijena na 128 kuna promo a 160 kuna puna,, pa onda na 140 kuna promo i 175 kuna puna,,,, mislim da će ići sada na 156 kuna promo a na oko 185 puna možda....





195, jer je promo cijena 20% niža od pune.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/10/2018 : 21:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kao Zagor, to jest, kao što je bio prije ovog sitnog poskupljenja.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/10/2018 : 23:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Možda ti se samo tako čini, ali ne čitam ja samo Zagora
Čita se puno toga (ne samo Bonelli, naravno), ali eto taj Torgal mi je nekako ispao s radara. Popravit ću se


Ma nemaš se Velka031 što sramiti, mogu oni govorit svašta protiv nas, ali što će oni ako se nađu sami u divljini, kako će preživjet? Mi smo se uz Bonelli junake itekako naučili kako preživjet u divljini, kako napravit logorsku vatru, kako pratit tragove, uhvatit divljač na stari indijanski način, prespavat pod otvorenim nebom u prirodi, koje bobice jesti da se preživi, kako se orijentirat, kako se ponašati kad se sretne medvjed, kako napraviti sjekiru, koje biljke koristit za eventualne povrede da se zaliječe rane.. a što je najvažnije, naučili smo temeljne ljudske vrijednosti, sposobnost da postupamo ispravno te da svojim postupcima nikome ne naštetimo. Naučili smo što je to dobrota, iskrenost, nesebičnost i poštenje. Naučili smo bit ljudi

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000