forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 06/01/2019 : 21:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Pa zato ne štampaš 250 nego 25,50... uzmeš prednarudžbe ili sta već...
Ma nek rade šta hoće, sve ih razumijem osim ovog dijela da im lik iz njihovog mjesta dila stripove po 1000 kn. To mi nije jasno, to im jedino zamjeram. Što se mene tiče mogu ovom liku dat cijeli tiraž pa nek onda dila po 1000 kn. Ja znam da imam mjesečni okvir koji trošim na stripove i ako oni ne žele da kod njih ostavljam pare vjerujem da marko i darkwood neće imat ništa protiv 😂😂😂😂
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 06/01/2019 : 21:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Pa zato ne štampaš 250 nego 25,50... uzmeš prednarudžbe ili sta već...
Ma nek rade šta hoće, sve ih razumijem osim ovog dijela da im lik iz njihovog mjesta dila stripove po 1000 kn. To mi nije jasno, to im jedino zamjeram. Što se mene tiče mogu ovom liku dat cijeli tiraž pa nek onda dila po 1000 kn. Ja znam da imam mjesečni okvir koji trošim na stripove i ako oni ne žele da kod njih ostavljam pare vjerujem da marko i darkwood neće imat ništa protiv 😂😂😂😂


Sve je to pitanje koliko zelis da se cimas, a oni verovatno nemaju potrebu i to je to. Nista pitacu ih na njihovom forumu pa cemo vec videti :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/01/2019 : 21:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A tih 25 dodatnih reprinta bi po primjerku kostalo koliko?Sto manje tiskanih primjeraka to puno veca cijena po primjerkui onda pada prodaja jer je skupo.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/01/2019 : 21:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Pa zato ne štampaš 250 nego 25,50... uzmeš prednarudžbe ili sta već...
Ma nek rade šta hoće, sve ih razumijem osim ovog dijela da im lik iz njihovog mjesta dila stripove po 1000 kn. To mi nije jasno, to im jedino zamjeram. Što se mene tiče mogu ovom liku dat cijeli tiraž pa nek onda dila po 1000 kn. Ja znam da imam mjesečni okvir koji trošim na stripove i ako oni ne žele da kod njih ostavljam pare vjerujem da marko i darkwood neće imat ništa protiv 😂😂😂😂


Štampat 25 komada?
S tin tiražon bi ti akcijska cijena u prvih 2 miseca bila otprilike ista ka u rocca na aukcijama, a kako ljudi vole prvo izdanje vjerovatno bi tih 25 doštampanih ostali na skladištu do sudnjega dana.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tesan07
Starting Member

50 Posts

Member since 08/03/2011

Posted - 06/01/2019 : 21:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tesan07 a Private Message  Reply with Quote
Niko ne spominje oštećene primjerke.Koliko sam primjetio takvih aukcija nije ni bilo. Onda tiraž ipak nije 300 kako se tvrdi.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 06/01/2019 : 21:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Veliki tiraž čini nakladnika nesretnim, a kupca sretnim. Mali tiraž čini nakladnika, preprodavača i kupca sretnim. Koji vam je kurac? Ne želite da ljudi budu sretni?

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 06/01/2019 : 22:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A tih 25 dodatnih reprinta bi po primjerku kostalo koliko?Sto manje tiskanih primjeraka to puno veca cijena po primjerkui onda pada prodaja jer je skupo.




Nisam mislio da se radi reprint, da se plaćaju nova prava. Nego da se nadoštampa onako, malo sa strane 😁😁😁😁😁
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 06/01/2019 : 23:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by jaki

A tih 25 dodatnih reprinta bi po primjerku kostalo koliko?Sto manje tiskanih primjeraka to puno veca cijena po primjerkui onda pada prodaja jer je skupo.




Nisam mislio da se radi reprint, da se plaćaju nova prava. Nego da se nadoštampa onako, malo sa strane 😁😁😁😁😁



Ako se iznova placaju prava u istom iznosu onda nema svrhe traziti
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/01/2019 : 23:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by CheddarBob

quote:
Originally posted by VladoCar

Meni je nedostajao samo taj broj da kompletiram, zato sam i lupio 1000 kn , ali izgleda nisam bio jedini koji ga toliko zeli :(
stvarno nisam ocekivao da ce toliko da ode ali sam bio spreman da platim da kompletiram, i jos uvek sam.


Nadam se da ćeš što prije to riješiti, pa da kasnije (možda) i ja dođem na red. I meni fale 62, 63 i 64. Naivno sam vjerovao da će mi cca. 500 kuna biti dovoljno po broju, a to nije ni pola.

Je li 1.001 kuna rekord za LL izdanje?



Najiskrenije se nadan da će cijene ić još više. Čisto da vidimo dokle može otić ljudska debilana.





ma daj, pa zar je debilana dati novce koje si sam zaradio na nešto što te veseli?
pa onda su apsolutno svi na svijetu debili jer bi dali za porsche milijun eura, a mogu kupiti clio za 10
jer bi dali za vilu 10 milijuna eura, a mogu kupiti stan za 10 tisuća

debilana je takvo razmišljanje



Je, debilana je dat za lošu epizodu MrNoa ili MMa 1000 ili više Kn.
To nije niti Fićo od 750 kubika nego onaj Topolino od 500 kubika na koji su stavili spojler i prodali priču da je Ferari.
Kolekcionare preziren i nadan se da će in se izbit šta više para iz džepa.
Nadan se da će u dogledno vrime Libellus smanjit tiraž na 20 komada. 19 će dat Garfild Mou za šverc a za ovaj jedan u slobodnoj prodaji će organizirat nekakvu arenu u kojoj će se bez pravila redikuli borit za taj jedan primjerak.



Pa daje svoje novce...što to tebe briga.

Sad bi još netko trebao tvoj savjet što će raditi s novcima koje je pošteno zaradio i troši na svoj hobi


Ti po svom dobrom običaju opet kurca razumio nisi.






A znao sam da sam preskočio jedan topic danas...
Uglavnom, idemo redom.
Ajde stanite svi sa uvredama, može

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/01/2019 : 23:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

"Hvala lijepa Vojislavu Šešelju."

- Velimir Bujanec



Dosta politike.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/01/2019 : 23:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shuckey

Veliki tiraž čini nakladnika nesretnim, a kupca sretnim. Mali tiraž čini nakladnika, preprodavača i kupca sretnim. Koji vam je kurac? Ne želite da ljudi budu sretni?



Ajde bez psovki, može?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/01/2019 : 03:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Dakle Nathan Never je recimo poskupeo 16 kuna, a evo šta predstavnik izdavača kaže na tu temu na njihovom forumu, mislim da sa njihove strane u budućnosti teško možemo očekivati iscrpnije objašnjenje, sad koliko se ko sa tim slaže na njemu je samom da proceni, koliko sve to ima smisla takođe neka svako sam proceni:



"Naravno da je pitanje na mjestu, a isto tako smatram i da je moj ton onoga odgovora također bio jasan jer smo o navedenoj problematici pričali već mali milijun puta u zadnjih 14 godina.

Ali okej, nije problem još jednom ponoviti da su naše prodajne cijene jasno određene cijenama svih proizvodnih inputa i stoga kada te stavke odu gore to se neizbježno mora osjetiti i na krajnjim cijenama naših izdanja. Također, savršeno smo svjesni i da bi određeni stripofili mogli odustati zbog navedenog poskupljenja i jako nam je žao zbog toga, no na taj dio ne možemo utjecati jer nema apsolutno nikakve veze s nama. Naš osnovni cilj je dovršiti sve započete (a i one nove, buduće) serijale i taj dio nikad nije bio niti će ikad biti upitan, a koliku će nakladu imati svaki od tih zadnjih brojeva i po kojoj će se cijeni prodavati nećemo određivati mi nego potražnja kupaca i pripadajuće cijene svih proizvodnih inputa u tome zadanom trenutku."
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/01/2019 : 03:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Ja razumem mnogo toga i stanje na tržištu i troškove i zakon ponude i potražnje i činjenicu da svi moraju od nečega komotno da žive pa samim tim i da zarađuju.

Međutim, počela da se implicira stvar da će u budućnosti neka Libellusova izdanja možda pasti na smešno mali tiraž, a cena samim tim biti onda neverovatno velika, dakle čak drastično veća od sadašnje.A kako smo čuli, završetak svih serijala nema alternativu.No, postavlja se pitanje smisla svega toga onda, da li u tom momentu Libellus onda prestaje da bude izdavač u klasičnom smislu već samo neko ko izdaje stripove isključivo što bi se reklo za sopstveni ukus i potrebe uskog kruga ljudi.

Ono što me najviše zanima od svega u toj priči jesu izdavačka prava.Da li za neka od svojih izdanja Libellus ima potpuna prava za teritoriju Hrvatske?Ako je tako, onda bi na konte ove priče bilo ljudski sa njihove strane da omoguće i drugim izdavačkim kućama da imaju izdavačka prava na određena izdanja kao što je to recimo slučaj sa Kolor Teksom i još nekim Teksovim izdanjima gde očigledno i Strip agent i Libellus imaju izdavačka prava pa narod jednostavno može da odluči šta voli.Ionako su u Libellusu jasno sada istakli da eventualno odustajanje kupaca od njihovih izdanja sa njima nema nikakve veze jedino da može da im bude samo žao zbog toga.
Ako je situacija takva kakva je i tiraž nekih izdanja uskoro padne na recimo 100 primeraka, pa neka budu šmekeri i puste da još neka izdavačka kuća pokuša da izdaje isto, pokazalo se već da drugačiji izgled, kvalitet i cena izdanja umeju itekako da utiču na kupce.

Ne smemo zaboraviti da Libellus od samog starta izdaje isključivo luksuzna izdanja sa tvrdim koricama.Oni dakle nikada nisu ni pokušali nešto drugo pa da može da se izvlači neki generalni sud o tome kako neka njihova izdanja svakako ne bi uspevala ni u drugačijem formatu da ih neko drugi izdaje.

Nemam ja ništa protiv Libellusa, svako ima pravo da posluje kako želi, a mislim da su oni barem iskreni i fer ako ništa drugo i ako su već skupi.
Ali nama trebaju alternative za neka njihova izdanja, ionako će uskoro mali broj smrtnika moći da kupuje izdanja Libellusa u iole većem broju.Sada situacija i nije još toliko crna, no očito nam je predočeno da će itekako biti.

Edited by - maelstrom on 07/01/2019 04:24:03
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/01/2019 : 06:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zasto bi neko pri zdravoj pameti prava prepustija drugome a platija je da bude samo on taj koji moze izdavati odredjeni strip?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/01/2019 : 06:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Naravno nisam mislio besplatno da prepusti i da sam odustane od toga.Dakle, da bude situacija kao sa kolor Teksom recimo i za neka druga izdanja.

U suštini jeste bezveze to što sam napisao kada bolje razmislim (ali je inače to dobra stvar), to se ekstremno retko dešava ionako, ali više sam mislio (i postavio pitanje) na to da li Libellus zaista ima takva prava za područje cele Hrvatske i u kojoj meri?
Što se tiče tih prava, videli smo da na području jedne zemlje može da se izdaje isto izdanje od više izdavača, zatim videli smo da različita prava mogu da budu kada je izdanje u boji i kada nije i na kraju videli smo da postoje i prava za područje recimo cele bivše Jugoslavije i da je i to moguće.Dosta je tu zapetljana situacija.
Go to Top of Page

fasnik
Starting Member



82 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 07/01/2019 : 08:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fasnik a Private Message  Reply with Quote
Suma sumarum, pratiti sva izdanja Libellusa je nemoguće ukoliko nemaš "bogatog strica". U bližoj ili daljnjoj budućnosti 90% ljudi će se prebaciti na jednog ili maksimalno dva junaka i to će biti to. Nepotpune kolekcije će se prodavati onima kojima nedostaju određeni brojevi i cijene će odlaziti u nebo.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/01/2019 : 08:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zasto bi neko pri zdravoj pameti prava prepustija drugome a platija je da bude samo on taj koji moze izdavati odredjeni strip?




Činjenica je da Kolor Texa izdaje i Strip-agent u kiosk-varijanti.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/01/2019 : 09:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
činjenica koju mnogi ignoriraju, ali sad će se neko sjetiti da je to samo sa tim teksom :D jer je to u italiji nanovo krenulo bla bla bla

evo moj omiljeni sirius B u 500 primjeraka hangar7 izdaje godinama pa nije nestalo prvih primjeraka jer se RADI DOTISAK
vjerujem da oni poštuju sva prava i propise

nigdje ne piše da čitav tiraž mora biti odmah TISKAN... on se može tiskati godinama... netko će reći cijena je veća ... kako za sirius b nije cijena veća?
kako za ostale knjige cijena nije veća?
postoje jeftinije tehnike tiska a iste kvalitete... ne mora sve biti odjednom i da traje 2 mjeseca...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2019 : 10:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fasnik

Suma sumarum, pratiti sva izdanja Libellusa je nemoguće ukoliko nemaš "bogatog strica". U bližoj ili daljnjoj budućnosti 90% ljudi će se prebaciti na jednog ili maksimalno dva junaka i to će biti to. Nepotpune kolekcije će se prodavati onima kojima nedostaju određeni brojevi i cijene će odlaziti u nebo.


Nikako nisi u pravu. Ima dovoljno kupaca koji ce pratiti neke odrede njihove junake.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/01/2019 : 10:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Nije teško provjeriti na njihovoj stranici koliko su bili skuplji stripovi nakon reprinta. Za nekih tridesetak posto i to pri reprintu od 250 komada. Pitanje je kolika bi onda bila cijena da štampaju samo 50 komada?! Zatim repriniti Mister noa su rasprodani, kao i MM prvi broj i njegov prvi gigant. Ali drugog broja strica Martija ostalo je na skladištu 41, a giganta broj dva čak 78. Reprint je rađen samo godinu i pol nakon prvog izdanja. A taj reprint je bio prije skoro deset godina!?!

http://www.libellus.hr/i/ksanadu--2-izdanje-/360/0/-2

I još nije rasprodano. Deset godina!?! Pa koja je logika da onda idu raditi reprint 50 komada po ludoj cijeni?! I još da rade reprinte pojedinih brojeva i to samo onih koje preprodavači otkupe kako bi zaradili na kupcima. Teško. Probali su nije išlo. Probali su i sa većim nakladama nije išlo. Imaju prebrzi tempo, a izdanja su skupa i normalno je da ljudi u nemogućnosti da prate pomalo odustaju. Zato mislim da će naklade još padati, barem Mister Noa ili Martija, jer je to već sve objavljeno. Vjerujem da će neobjavljeni Texovi i Nathani zadržati nakladu.

U biti najbolje bi bilo nekakvo legalno polulegalno doštampavanje i svi sretni i zadovoljni. Ali ne razumijem se u to pa samo nagađam i ne znam u kakvoj mjeri je to moguće. Činjenica je da ako želiš imati zadovoljne kupce da bi bilo dobro im omogućiš sve brojeve.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/01/2019 : 10:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
joj jeste vala dosadni s tim reprintom
ja govorim o digitalnom dotisku

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2019 : 10:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Ja razumem mnogo toga i stanje na tržištu i troškove i zakon ponude i potražnje i činjenicu da svi moraju od nečega komotno da žive pa samim tim i da zarađuju.

Međutim, počela da se implicira stvar da će u budućnosti neka Libellusova izdanja možda pasti na smešno mali tiraž, a cena samim tim biti onda neverovatno velika, dakle čak drastično veća od sadašnje.A kako smo čuli, završetak svih serijala nema alternativu.No, postavlja se pitanje smisla svega toga onda, da li u tom momentu Libellus onda prestaje da bude izdavač u klasičnom smislu već samo neko ko izdaje stripove isključivo što bi se reklo za sopstveni ukus i potrebe uskog kruga ljudi.

Ono što me najviše zanima od svega u toj priči jesu izdavačka prava.Da li za neka od svojih izdanja Libellus ima potpuna prava za teritoriju Hrvatske?Ako je tako, onda bi na konte ove priče bilo ljudski sa njihove strane da omoguće i drugim izdavačkim kućama da imaju izdavačka prava na određena izdanja kao što je to recimo slučaj sa Kolor Teksom i još nekim Teksovim izdanjima gde očigledno i Strip agent i Libellus imaju izdavačka prava pa narod jednostavno može da odluči šta voli.Ionako su u Libellusu jasno sada istakli da eventualno odustajanje kupaca od njihovih izdanja sa njima nema nikakve veze jedino da može da im bude samo žao zbog toga.
Ako je situacija takva kakva je i tiraž nekih izdanja uskoro padne na recimo 100 primeraka, pa neka budu šmekeri i puste da još neka izdavačka kuća pokuša da izdaje isto, pokazalo se već da drugačiji izgled, kvalitet i cena izdanja umeju itekako da utiču na kupce.

Ne smemo zaboraviti da Libellus od samog starta izdaje isključivo luksuzna izdanja sa tvrdim koricama.Oni dakle nikada nisu ni pokušali nešto drugo pa da može da se izvlači neki generalni sud o tome kako neka njihova izdanja svakako ne bi uspevala ni u drugačijem formatu da ih neko drugi izdaje.

Nemam ja ništa protiv Libellusa, svako ima pravo da posluje kako želi, a mislim da su oni barem iskreni i fer ako ništa drugo i ako su već skupi.
Ali nama trebaju alternative za neka njihova izdanja, ionako će uskoro mali broj smrtnika moći da kupuje izdanja Libellusa u iole većem broju.Sada situacija i nije još toliko crna, no očito nam je predočeno da će itekako biti.


Pa za ovo prvo; oni ce izdavati knjige, bas za onoliko kupaca koliko ce biti. Nema velikih naznaka da ce ih biti manje od 200-250 stalnih kupaca. A toliko je trenutno stanje.
Ovo drugo; pa nisu ludi nekome nesto ptepustati.
Trece; mala digresija, pokusali su sa mekim, sc, izdanjima. Onim trobrojnim izdanjima sa razlicitim junacima.
Za ovo zadnje; pa treba jasno reci, oni nikad i nisu bili nista drugo do jasni i direktni. Rade ta i takva izdanja za takve novce. Koliko ce kupaca otpasti, ne zna se. Osobno, znam za neke, ali i za neke koji su poceli tek nedavno,(to mi nije bas jasno, jer ce se naplacati dobrih cifri za pojedinacne brojeve) Uglavnom jos je uvjek taj tiraz odrziv i oni tiskaju po planu i programu.
Rekao bi stvar je jednostavna; tri su segmenta oni koji izbacuju ta i takva izdanja, grupa kupaca koja prati odredena izdanja ili cak sve, i treci koji pljucaju po svemu tome. Krug je zatvoren, i nema bas puno naznaka da ce se otvoriti. Stanje kao sto je sada, trajace jos dugo, a prvi ne uvjetuju na druge, kao ni drugi na trece. Treci ne uvjetuju ni na kakav proces. Sagledajte sve s ovakvom jednostavnoscu. To je u stvari jednostavana matematicka jednadzba, i nema nikakve veze s nicijim osobnim, moralnim, ili bilo kakvim drugim pogledima na; svijet,drustvo,zivot,ekonomiju,razum,srecu ili bilo sto drugo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/01/2019 : 10:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kako drugi izdavači mogu samo libelus ne može ajde begaj
rekao sam već

poštenje je njihova manjkavost i nedostatak

i zašto nisu uveli skrivanje tiraža kao za njemačko izdanje kad je krenulo sve nizbrdo sa nekupovinom
pa da preprodavači ne znaju koliko je što rijetko

postojalo je više metoda za sprečavanje ovih događanja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/01/2019 : 10:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Pa za ovo prvo; oni ce izdavati knjige, bas za onoliko kupaca koliko ce biti. Nema velikih naznaka da ce ih biti manje od 200-250 stalnih kupaca. A toliko je trenutno stanje.
Ovo drugo; pa nisu ludi nekome nesto ptepustati.
Trece; mala digresija, pokusali su sa mekim, sc, izdanjima. Onim trobrojnim izdanjima sa razlicitim junacima.
Za ovo zadnje; pa treba jasno reci, oni nikad i nisu bili nista drugo do jasni i direktni. Rade ta i takva izdanja za takve novce. Koliko ce kupaca otpasti, ne zna se. Osobno, znam za neke, ali i za neke koji su poceli tek nedavno,(to mi nije bas jasno, jer ce se naplacati dobrih cifri za pojedinacne brojeve) Uglavnom jos je uvjek taj tiraz odrziv i oni tiskaju po planu i programu.
Rekao bi stvar je jednostavna; tri su segmenta oni koji izbacuju ta i takva izdanja, grupa kupaca koja prati odredena izdanja ili cak sve, i treci koji pljucaju po svemu tome. Krug je zatvoren, i nema bas puno naznaka da ce se otvoriti. Stanje kao sto je sada, trajace jos dugo, a prvi ne uvjetuju na druge, kao ni drugi na trece. Treci ne uvjetuju ni na kakav proces. Sagledajte sve s ovakvom jednostavnoscu. To je u stvari jednostavana matematicka jednadzba, i nema nikakve veze s nicijim osobnim, moralnim, ili bilo kakvim drugim pogledima na; svijet,drustvo,zivot,ekonomiju,razum,srecu ili bilo sto drugo.




Ivane, ništa ja nisam deciditarno tvrdio, to su samo neka moja nagađanja i razmišljanja, teško je bilo šta tu sa sigurnošću utvrditi, a isto tako ne možeš ni ti tvrditi da će situacija ostati takva kakva je sada u nedogled i da će tiraž zasigurno biti 200-250 komada.Na osnovu čega možeš biti siguran u to?Evo i sami ljudi iz Libellusa su diskretno najavili da nemaju pojmu koliku će nakladu imati neki eventualni poslednji broj (naravno da naglasak uopšte ne mora biti na poslednjem broju jer pojedini Bonelli serijali su dugovečni) nekog od njihovih izdanja i koja bi tu mogla biti cena.To je iz onog što sam citirao sa njihovog foruma.

Za prepuštanje (u stvari deobu) prava sam već pisao, naravno da se to neće desiti, no opet mi niko nije odgovorio za koliko oni izdanja oni imaju prava za teritoriju cele Hrvatske, a za koliko ne?Šta je od ta dva u većinskom odnosu u odnosu na ono drugo?

Što se tiče te Libellus kolekcije u SC varijanti, to nije bio nikakav pokušaj da se ispita tržište da bi se probalo sa tako nečim, već onako ad-hok, to je valjda i išlo oko Mafesta.Od starta su naznačili da im je cilj pravljenje luksuznih izdanja kakve su oni sami kao kupci stripova priželjkivali dok su kao i mi bili obični forumaši.
Jasno je da Libellus i SC stripovi ne idu zajedno ni u kakvoj varijanti, iako su eto izdali tih par stripova.

Edited by - maelstrom on 07/01/2019 10:40:57
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/01/2019 : 10:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče prava ne vidim tu neki problem. Pa zar nije Ludens izdao Texovog kolor specijala koje je već odavno objavio Libellus?! Očigledno se može kombinirati. Samo pitanje je koliko je kojem izdavaču isplativo što pokretati, ako je drugi izdavač objavio te priče.
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000