forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2019 : 10:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
dok se malo odmaram od pravih rasprava, zgodno mi je pogledati ove aporije oko libellusa. kažem, meni je to zgodno jer sam potpuno sa strane, izvan. mogu se smijati kako se pojedinci prže na laganoj vatrici strasti, a mogu i suosjećati. sve mogu, mogu i promatrati i učiti iz ove nadasve zanimljive situacije.

kao onaj sa strane, vidim greške jednih i drugih i trećih.
ali tko sam ja da im sudim.

evo par uočenih:

- da se primijetiti kako se samo oko libellusa diže prašina; na fibru se ne atakira iz ovog aspekta. kao: fibra radi iz ljubavi prema stripu i općem dobru, a libellus iz ljubavi prema stripu i partikularnoj sklonosti.
neće biti tako. jedni i drugi rade isto, isti tip izdavača fanatika, i isti tip pristupa: radim za sebe, izdanja koja meni odgovaraju i koja ja hoću imati.
samo što za fibrinim izdanjima nema ovakve potražnje, markos zadovoljava sebe i uski krug kojekakvih individualaca skupljenih zbrda zdola.
libellus je, međutim, dirnuo u zajednicu i u kult: oni rade stvari koje su već kultne, koje već OBJEKTIVNO VRIJEDE. a tamo gdje je kult, tu i gore strasti. tu dolazi do požara.

uostalom, baš ovi prijepori pokazuju da stvar stoji tako kako kažem.

- gaston, markos itd. mogu raditi što ih volja i realno, zaboli ih za to što maelstrom nema para. oni U SVAKOM TRENUTKU mogu pretumačiti ovo, faktički privatno izdavanje, izdavanje za samog sebe, u rad na općem dobru: izdanja idu u knjižnice, dobije se koja pohvala u novinama, oni su strip prosvjetitelji itd. itd. oni mogu govoriti također: novac_nije_bitan i istovremeno novac je bitan (jer treba platiti prava, držati pogon, a bez pogona nema rada na općem dobru, nema knjižnica etc.)
i libellus i fibra su u dobroj poziciji spasitelja strip scene i istovremeno manje ugodnoj jer svako malo dolaze na metu običnih smrtnika koji se s vremena na vrijeme dosjete da sve pokreće novac, da bi sve to moglo i drugačije (jeftinije) itd. fibra je pretrpjela neke diverzije u tom smislu (slučaj dveribad i slično), ali treba se vratiti na prvu primjedbu da se shvati zašto fibra pomalo ulazi u drugi plan, što je markosu opet i drago i krivo: drago, jer je ugodnije gledati da bombardiraju druge nego tebe, a krivo jer dolazi do otrježnjenja i shvaćanja da ne postaju svi misternoovci larcenetovci

- fanovi, ljubitelji, kupci su jebena stranka: strasti gore, a cijene skaču u nebo. samo je nebo granica, kaže gaston.
fibraši su se, koliko toliko, smirili u zoni umjerenog pojasa. oni su ni vrit ni mimo, našli su prigodan narativ da si izracionaliziraju svoje stanje: ipak su to dobri stripovi, marko putuje po festivalima i priključio je svoju katodnu cijev direkt na strip-znanje koje emitiraju Ujedinjeni Strip Eksperti i njegov privatni projekt je ništa manje nego transmisija samog strip-znanja... a i vrijedi toliko, poglej koliki je samo slipcase, čini ti se knap kad ono taman.

libellus je jaka tvrđava, ali opkoljena sa svih strana: tu su apostati, reformisti, kanonski jurišni odredi, razne sekte i otužne fibrističke terorističke organizacije, koje, ne da nije briga, nego ih peče jednako kao da sami gore u požaru kulta, čak i jače.

osvrnimo se ipak na ove koji su u kultu, jer ti više vrijede.
ljudi, ne budite djeca. sve bi vi to htjeli imati, sve je to divno i krasno. pa kupite si!! dođeš, iskeširaš i dalje si u kultu. ili postaneš zreliji, pa ideš u kult kroz rasprave, a ne kroz police.
ako hoćeš kroz police, onda ti je to to što se nudi. sad bi ti htio da ti se daje po tvojim uvjetima, jer si najbolji, najveći, ljubitelj stripa, poznavatelj i dugogodišnji scomovac. ali ne ide to dečko. to je isto ko da hoćeš najbolje pičoke, a debel si, ćelav, nesimpatičan i bez kondicije. tražiš svoje mjesto pod suncem, tražiš ono što bog zapovijeda. i vijdet ćeš da nema nikakvog velikog problema, nebo je plavo, i uskoro će proljeće. nećeš imati sve stripove na svijetu, nećeš čitati NN, pa što. sjeti se da si smrtnik i da će naon tebe doći tko zna što, takvi stripovi o kojima ni ne sanjaš, a koji su nešto najbolje na svijetu. nećeš to imati, profulao si vrijeme, unamuno - o tragičkom čuvstvovanju života. ali ne treba si zbog toga otrgnuti glavu, nije loše ni ovo do čega možeš, na kraju krajeva.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/01/2019 : 10:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Što se tiče prava ne vidim tu neki problem. Pa zar nije Ludens izdao Texovog kolor specijala koje je već odavno objavio Libellus?! Očigledno se može kombinirati. Samo pitanje je koliko je kojem izdavaču isplativo što pokretati, ako je drugi izdavač objavio te priče.



To je po pitanju Teksa, a ko zna kako stoje stvari u vezi drugih junaka?

Što se tiče Zagora na primer, nisam sto posto siguran (pa neka me neko slobodno demantuje ako nije tako), ali mislim da je Libellus jedino i mogao da ga pokrene ako bude u boji.
Vidimo da su različite kombinacije tu moguće, problem je u tome što nemamo baš neka insajderska saznanja sa te strane.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 07/01/2019 : 12:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ovolika cijena izdanja moze usloviti pojavu piratskih izdanja u puno vecoj mjeri...ljudi su radili dnevnikove pirate pa prodavali kao original iako su to stara izdanja koja je nemoguce kopirati perfektno, dok bi se kod libelusovih izdanja to lakse uradilo jer su to savremena izdanja..

i da, nije mi jasno zasto bi 50- 100 brojeva koje bi se reprintovali bili skuplji nego inace...pa neces opet placati prevod, unos teksta, razne obrade, dizajn, i sta sve ne..stampariji platis kao i inace i to je to..a i zasto bi placao skuplje prava jer ako si placao prava za 500 komada prije , a sad ih placas za 300 komada.. jer ako je cijena za 500 komada bila 5 000 kuna, pa za 300 komada moze ostati 5 000 kuna ili pasti na 3 000 kuna, i sad kad se dodatno stampa tiraz, neces opet platiti isti iznos, vec eventualnu razliku...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 07/01/2019 : 12:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Kako god, fini su si autogol zabili time šta dio naklade daju ovom rocco21 da im preprodaje po milju kuna za komad... Što se mene tiče, dovršit Thorgala, dat još šansu Dragoneru i to bi bilo sve od moje ljubavi sa Libellusom 😁😁😁
Presumjerit badžet na Fibru, Darkwood i pokrpat malo Zlatnu seriju i LMS.
Pa jebote, za ovih par brojeva što mi fale upišem nekoliko semestara talijanskog i kupim cijeli komplet na ebayu 😂😂😂😂😂
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 07/01/2019 : 12:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isprva mislio dati šansu dragoneru ali s obzirom da je to dug serijal a nema nikakvih garancija da cijene neće još narasti, odustao a da nisam ni započeo.

Ne znam zašto postoji čuđenje što su se neki naknadno ubacili u kupovinu stripova, pa ima nekoliko razloga. Konkretno za sebe znam da sam kasnije počeo s nathanom jer sam tek počeo zarađivati, imao sam zatim pauzu zbog rođenja djeteta itd. No sve brojeve osim prva 2 giganta i superbooka sam mogao normalno nabaviti po normalnim cijenama, inače puno nižima od cijena koje sad plaćam za nove brojeve. Lihvarima ne želim dati nenormalne su me za brojeve koji mi fale, radije ću ih sam isprintati.

U svakom slučaju, LL me zbog stalnih "korekcija" cijena i nepostojanja izdavačkog plana što je znalo uvjetovati i stresom ako promašiš najavu i bojiš se da propusti navodni popust, nije više mogao dobiti za druga izdanja osim da zgotovim ova koje pratim.

Zato je tu fibra koja ima lijep izbor, ne navlači na duge serijale, te sa akcijama koji se mogu protegnuti i na četvrtinu godine i stigneš se smisliti za kupovinu. Mogu neki srati po njoj, ali mene su ovo jaki plusevi.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/01/2019 : 13:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

činjenica koju mnogi ignoriraju, ali sad će se neko sjetiti da je to samo sa tim teksom :D jer je to u italiji nanovo krenulo bla bla bla




Ne mislim na Tex Klasik (koji također ide u boji, od početka) nego baš na Tex Kolor (nove jednodijelne epizode u boji, od kojih je Libellus izdao desetak, a Strip-agent dva broja (Osveta braće King i Razbojnici iz magle)). I onda onaj bahato sere da tko bi pri zdravoj pameti dopustio da drugi izdaje ono što izdaje i on - a vidimo da se to događa, pa ljudi mogu birati hoće li dati 180,00 kn ili 39,00 kn za isti strip.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/01/2019 : 13:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

ovolika cijena izdanja moze usloviti pojavu piratskih izdanja u puno vecoj mjeri...ljudi su radili dnevnikove pirate pa prodavali kao original iako su to stara izdanja koja je nemoguce kopirati perfektno, dok bi se kod libelusovih izdanja to lakse uradilo jer su to savremena izdanja..

i da, nije mi jasno zasto bi 50- 100 brojeva koje bi se reprintovali bili skuplji nego inace...pa neces opet placati prevod, unos teksta, razne obrade, dizajn, i sta sve ne..stampariji platis kao i inace i to je to..a i zasto bi placao skuplje prava jer ako si placao prava za 500 komada prije , a sad ih placas za 300 komada.. jer ako je cijena za 500 komada bila 5 000 kuna, pa za 300 komada moze ostati 5 000 kuna ili pasti na 3 000 kuna, i sad kad se dodatno stampa tiraz, neces opet platiti isti iznos, vec eventualnu razliku...



bolan to su u PDF fajlovi samo šibnu u tiskaru
i u tiskari su ljudi kad im pošalješ 8 knjiga x300 za tisak
imaš potpuno pravo tražiti dotisak 50 komada skoro pa džabe... bez naljepnica oštečeno drugo izdanje i tome slično... ( NIGDJE ne piše da se sav tiraž mora odjednom i da je tiraž brojka konačna)
kažem ti poštenje je njihovo sjeme propasti izdanja...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/01/2019 : 13:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by zeljko

činjenica koju mnogi ignoriraju, ali sad će se neko sjetiti da je to samo sa tim teksom :D jer je to u italiji nanovo krenulo bla bla bla




Ne mislim na Tex Klasik (koji također ide u boji, od početka) nego baš na Tex Kolor (nove jednodijelne epizode u boji, od kojih je Libellus izdao desetak, a Strip-agent dva broja (Osveta braće King i Razbojnici iz magle)). I onda onaj bahato sere da tko bi pri zdravoj pameti dopustio da drugi izdaje ono što izdaje i on - a vidimo da se to događa, pa ljudi mogu birati hoće li dati 180,00 kn ili 39,00 kn za isti strip.



I što sad reći? Milijunti put te upozoriti? Pa već i u Magarećoj klupi imaš staža na bacanje.
Ajde još ovaj put ideš tamo ali sljedeći put fakat sve po proceduri.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/01/2019 : 13:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/01/2019 : 13:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Mogu li ja uzvratiti pa da odem u magareću a ne budem izbačen?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 07/01/2019 : 13:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by zlatan bihac

ovolika cijena izdanja moze usloviti pojavu piratskih izdanja u puno vecoj mjeri...ljudi su radili dnevnikove pirate pa prodavali kao original iako su to stara izdanja koja je nemoguce kopirati perfektno, dok bi se kod libelusovih izdanja to lakse uradilo jer su to savremena izdanja..

i da, nije mi jasno zasto bi 50- 100 brojeva koje bi se reprintovali bili skuplji nego inace...pa neces opet placati prevod, unos teksta, razne obrade, dizajn, i sta sve ne..stampariji platis kao i inace i to je to..a i zasto bi placao skuplje prava jer ako si placao prava za 500 komada prije , a sad ih placas za 300 komada.. jer ako je cijena za 500 komada bila 5 000 kuna, pa za 300 komada moze ostati 5 000 kuna ili pasti na 3 000 kuna, i sad kad se dodatno stampa tiraz, neces opet platiti isti iznos, vec eventualnu razliku...



bolan to su u PDF fajlovi samo šibnu u tiskaru
i u tiskari su ljudi kad im pošalješ 8 knjiga x300 za tisak
imaš potpuno pravo tražiti dotisak 50 komada skoro pa džabe... bez naljepnica oštečeno drugo izdanje i tome slično... ( NIGDJE ne piše da se sav tiraž mora odjednom i da je tiraž brojka konačna)
kažem ti poštenje je njihovo sjeme propasti izdanja...



pa to i ja govorim..ok. tiskara traži da se uradi 300 komada, ali ti hoćeš 50 komada, ali nađeš 6 brojeva koji su kritični i koji traže da se uradi reprint,od više junaka, i tiskara uradi 300 komada...nema šta tu biti nešto skuplje jer je manji broj....ne mora ni 50 ako je puno..može 30 komada, 10 različitih naslova, a ima od 1 000 libelusovih stripova koje su izdali dosad, sigurno 10 koji dostižu ogromne cijene..i to kad jednom urade u libelusu i to najave, onda će se ovi šverceri zapitati hoće li opet to ubuduće raditi, i da li će se isplatiti istima uzeti po 10-20 primjeraka istog broja pa čekati kurbane..
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/01/2019 : 13:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Mogu li ja uzvratiti pa da odem u magareću a ne budem izbačen?



Ma pusti...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/01/2019 : 13:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Nama tiskara jos samo nije pare tiskala...sve moze...sta god pitas...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/01/2019 : 17:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Nije teško provjeriti na njihovoj stranici koliko su bili skuplji stripovi nakon reprinta. Za nekih tridesetak posto i to pri reprintu od 250 komada. Pitanje je kolika bi onda bila cijena da štampaju samo 50 komada?! Zatim repriniti Mister noa su rasprodani, kao i MM prvi broj i njegov prvi gigant. Ali drugog broja strica Martija ostalo je na skladištu 41, a giganta broj dva čak 78. Reprint je rađen samo godinu i pol nakon prvog izdanja. A taj reprint je bio prije skoro deset godina!?!

http://www.libellus.hr/i/ksanadu--2-izdanje-/360/0/-2

I još nije rasprodano. Deset godina!?! Pa koja je logika da onda idu raditi reprint 50 komada po ludoj cijeni?! I još da rade reprinte pojedinih brojeva i to samo onih koje preprodavači otkupe kako bi zaradili na kupcima. Teško. Probali su nije išlo. Probali su i sa većim nakladama nije išlo. Imaju prebrzi tempo, a izdanja su skupa i normalno je da ljudi u nemogućnosti da prate pomalo odustaju. Zato mislim da će naklade još padati, barem Mister Noa ili Martija, jer je to već sve objavljeno. Vjerujem da će neobjavljeni Texovi i Nathani zadržati nakladu.

U biti najbolje bi bilo nekakvo legalno polulegalno doštampavanje i svi sretni i zadovoljni. Ali ne razumijem se u to pa samo nagađam i ne znam u kakvoj mjeri je to moguće. Činjenica je da ako želiš imati zadovoljne kupce da bi bilo dobro im omogućiš sve brojeve.

ovi prvi kolor Zagori su išli čak u 1200 komada

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/01/2019 : 19:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Da. I cijena je bila prihvatljiva, 110kn ili 400kn za sve četiri knjige. Uzeo sam te četiri i eto ostao samo na njima. Perfektno izgleda to izdanje Zagora, ali nikako nisam mogao prihvatiti tu boju. Jednostavno mi se ne sviđa, za razliku od Texa gdje mi je puno bolja. Evo baš gledam šesta knjiga je zadnja imala nakladu od 1200 komada a sedma već 800. I od tih osamsto još ih je 139 u skladištu i tko zna koliko još po striparnicama.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/01/2019 : 19:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
pa krenili su dosta optimistično.
očito su se opekli.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 07/01/2019 : 19:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

pa krenili su dosta optimistično.
očito su se opekli.



Nisu. Ide reprint ove prve cetiri knjige pa ako planu bice i reprinta MM i MN-a.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/01/2019 : 20:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

quote:
Originally posted by lwood

pa krenili su dosta optimistično.
očito su se opekli.



Nisu. Ide reprint ove prve cetiri knjige pa ako planu bice i reprinta MM i MN-a.



mislin na ovu: http://www.libellus.hr/i/zabranjena-dolina--rijecno-zlato--zuti-gavran/516/0/-2
očito je podbacila

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 07/01/2019 20:20:37
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/01/2019 : 20:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by zeljko

činjenica koju mnogi ignoriraju, ali sad će se neko sjetiti da je to samo sa tim teksom :D jer je to u italiji nanovo krenulo bla bla bla




Ne mislim na Tex Klasik (koji također ide u boji, od početka) nego baš na Tex Kolor (nove jednodijelne epizode u boji, od kojih je Libellus izdao desetak, a Strip-agent dva broja (Osveta braće King i Razbojnici iz magle)). I onda onaj bahato sere da tko bi pri zdravoj pameti dopustio da drugi izdaje ono što izdaje i on - a vidimo da se to događa, pa ljudi mogu birati hoće li dati 180,00 kn ili 39,00 kn za isti strip.



I što sad reći? Milijunti put te upozoriti? Pa već i u Magarećoj klupi imaš staža na bacanje.
Ajde još ovaj put ideš tamo ali sljedeći put fakat sve po proceduri.


Lik koji drugima govori o broju izbacivanja i koji drugima govori da je problem u njima a ne u drugima.
Lik koji je izbacivan 4 puta a progledano mu kroz prste 5 puta tkz. magareća klupa.
Trebao je letjeti prije Vronskog na godinu dana.
I onda se pitate zašto vam ljudi odlaze s foruma, jadno je to kada dođeš napisati na forum samo da ukažeš na nešto što se nikako ne bi trebalo tolerirati a uporno se tolerira.
A nekada se dolazilo da se piše o stripu i drugim zanimljivim temama.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Edited by - Tonka24 on 07/01/2019 20:46:13
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 07/01/2019 : 20:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
@Iwood:
Znam, salio sam se. Ima tih prvih knjiga ohoho. Mozda je to preporucljivo svim izdavacima, da se prvi broj tiska u neznatno vecoj nakladi vec i zbog kupaca koji kupuju samo prvi broj mnogih edicija, sto zbog probe, sto zbog toga da imaju prvi broj.
U slucaju Zagora LL pozadina je, pretpostavljam, bio optimizam, entuzijazam, sajam ili sto vec. Jbg, nije islo.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/01/2019 : 20:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

@Iwood:
Znam, salio sam se. Ima tih prvih knjiga ohoho. Mozda je to preporucljivo svim izdavacima, da se prvi broj tiska u neznatno vecoj nakladi vec i zbog kupaca koji kupuju samo prvi broj mnogih edicija, sto zbog probe, sto zbog toga da imaju prvi broj.
U slucaju Zagora LL pozadina je, pretpostavljam, bio optimizam, entuzijazam, sajam ili sto vec. Jbg, nije islo.



sve ok,meni je suludo da neko da za onu epizodu 150 kn

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/01/2019 : 21:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ja sam stvarno probao sa tim kolor Zagorom ali ne ide i gotovo :D
Znam da je i to stvar navike ali ta "stvar navike" traje od kada čitam stripove što znači, koliko?, 32, 33 godine. Ok je Zagor tu i tamo u boji (specijalci & co) ali baš da ih redovito čitam u boji...Nema šanse.
Zapravo kad pogledaš, od 3 HC/luksuzna/whatever izdanja Zagora jedno ide redovito ali mi ne paše zbog boje dok drugi idu sporo (stavljam riječ sporo jer ne znam koja riječ bi definirala taj ritam a da je puno puno "sporija" od nje:))

Ali dobro, imam sve što je izašlo u HR plus hrpetinu Zlatnih serija, pročitao sam sve što je izašlo od Zagora ikada (zaključno sa zadnjim Ludensovim brojevima) i ja sam zadovoljan

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 07/01/2019 : 21:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
@mladjo:

Iskreno receno, moje perfektno kolekcionarsko izdanje Zagora bi izgledalo ovako:
-dizajn korica od LL ili VC (ne smeta me Laurenti)
-unutra c/b, naslovnice u boji
-papir kao kod VC, tanak, mastan, kontrastno c/b
-kompletne epizode kao Ludens i VC
-tempo kao LL, jbg, stari se...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/01/2019 : 21:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

@mladjo:

Iskreno receno, moje perfektno kolekcionarsko izdanje Zagora bi izgledalo ovako:
-dizajn korica od LL ili VC (ne smeta me Laurenti)
-unutra c/b, naslovnice u boji
-papir kao kod VC, tanak, mastan, kontrastno c/b
-kompletne epizode kao Ludens i VC
-tempo kao LL, jbg, stari se...



Meni isto ne smeta Laurenti, dapače

Evo mojeg idealnog izdanja:
-tempo kao LL
-po 3/4 epizode unutra
-jedna od naslovnica kao glavna, a onda ona i ostale unutra (naravno u boji)
-slike na rikni i to do kraja izdavanja Možda sad ovo nekome nije bitno i misli da pretjerujem ali ovo mijenjanje rikni mi je teška katastrofa. Mislim, ne skupljam te VČ knjige, ali da ih skupljam, ovo bi mi fakat smetalo. Umjesto da jednog dana kolekcionari fino imaju cijeli zid stripova sa riknama/slikama, imati će tako pola police i onda nešto totalno drugo.

Bezveze.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/01/2019 : 21:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ja sam stvarno probao sa tim kolor Zagorom ali ne ide i gotovo :D
Znam da je i to stvar navike ali ta "stvar navike" traje od kada čitam stripove što znači, koliko?, 32, 33 godine. Ok je Zagor tu i tamo u boji (specijalci & co) ali baš da ih redovito čitam u boji...Nema šanse.
Zapravo kad pogledaš, od 3 HC/luksuzna/whatever izdanja Zagora jedno ide redovito ali mi ne paše zbog boje dok drugi idu sporo (stavljam riječ sporo jer ne znam koja riječ bi definirala taj ritam a da je puno puno "sporija" od nje:))

Ali dobro, imam sve što je izašlo u HR plus hrpetinu Zlatnih serija, pročitao sam sve što je izašlo od Zagora ikada (zaključno sa zadnjim Ludensovim brojevima) i ja sam zadovoljan



meni je kolor ok, planira san možda nabavit originalne. Al problem je u tome šta se načitah svega toga i bezveze mi bacit pare na nešto šta možda neću ni otvorit.
Rađe uzmen stvari koje nisan čita.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000