forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 19/05/2019 : 22:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Dnevnik nije ništa drugo do obični kupus koji iz ne znam kojeg razloga kupuju ljudi koje pere debela nostalgija za mladošću.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/05/2019 : 23:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Dobra metoda, a što je sa cijenama SD Mister Noa koje možeš kupiti za 2-3 kn komad, a taj period sada pokriva Libellus?


Još drastičniji primjer je Zagor, iste epizode su objavljene u nekoliko različitih edicija i opet će ljudi kupovati Libellusovu bojanku, baš zato što to žele a ne zbog toga što nemaju izbora.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/05/2019 : 05:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Dnevnik nije ništa drugo do obični kupus koji iz ne znam kojeg razloga kupuju ljudi koje pere debela nostalgija za mladošću.


nazalost si u pravu..Dnevnik je gola nostalgija...davati sada u poplavi odlicnih izdanja velike novce je malo...ali ajde..kako ko zeli i moze..
Zato se i danas kupuje ZS...jer je staro i istovremeno novo..ima onaj stari smek..
A zivot poslje 30-tih 40-tih se uglavno svodi na nostalgiju..kako je bilo kad si bio mlad,klinac itd..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 20/05/2019 05:44:46
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 20/05/2019 : 08:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ocito je da izvan kulta tj sljedbe
niko ne kupuje



Neka kupuju, ali čemu priče o rasprodanosti? Valjda da bi se pojačao užitak imanja u vlasništvu tog "rasprodanog" izdanja.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/05/2019 : 09:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Uvijek je "skoro pa nestalo" najbolje prodavalo :D
A mora se onda poslije održavati konstantan strah od propuštanja slijedećeg broja sa "rasprodano" :D
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
667 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 20/05/2019 : 09:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
Cela stranica o temi "rasprodato".
Da li se vi salite, mudrujete, glumite ludilo ili je nesto deseto u pitanju?
To sto na sajtu izdavaca pise da je neko izdanje rasprodato, znaci da ga vise nema kod izdavaca, a ne da ga nema uopste u prodaji, odnosno da su svi primerci dosli u ruke krajnjih kupaca.
I vi koji o tome diskutujete, to odlicno znate, ali eto .... Da malo pljucnemo, kritikujemo, ....
Zasto to ne radite i kada su izdanja drugih izdavaca u pitanju, za koje takodje vazi da su rasprodata, pa se pojave u knjizarama ili striparnicama?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/05/2019 : 18:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Dnevnik je debela nostalgija koja se skupo plača. al uvik možete odigrat eurojackpot.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/05/2019 : 19:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Isti ljudi godinama iste libeluse prodaju
Rasprodaje nema

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/05/2019 : 20:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Meni se od Dnevnika jedino isplatilo skupljat post-Ludens epizode Komandanta Marka, znaci nesto sto nikad necemo dobit u toj papirnatoj varijanti. A i nema kod tih stripova izbacivanja stranica sto je dodatni plus. Ostalo mislim da se i ne isplati skupljat od Dnevnika pored danasnjih izdanja.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 20/05/2019 : 23:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Meni se od Dnevnika jedino isplatilo skupljat post-Ludens epizode Komandanta Marka, znaci nesto sto nikad necemo dobit u toj papirnatoj varijanti. A i nema kod tih stripova izbacivanja stranica sto je dodatni plus. Ostalo mislim da se i ne isplati skupljat od Dnevnika pored danasnjih izdanja.


Kao da kažeš kako se ne isplati kupit neki srednjovjekovni portret kraj današnjih fotografija.... Šta će onaj Leonardo s Mona Lisom kad ja opalim 40 mega piksela s novim huawei p30 pro....
Dnevnik ima kolekcionarsku vrijednost, onaj stari šmek, nostalgiju.... sigurno ne možeš kvalitet tiska uspoređivat sa 50 godina svježijim Libellusom.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/05/2019 : 02:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ReemCP

Meni se od Dnevnika jedino isplatilo skupljat post-Ludens epizode Komandanta Marka, znaci nesto sto nikad necemo dobit u toj papirnatoj varijanti. A i nema kod tih stripova izbacivanja stranica sto je dodatni plus. Ostalo mislim da se i ne isplati skupljat od Dnevnika pored danasnjih izdanja.


Kao da kažeš kako se ne isplati kupit neki srednjovjekovni portret kraj današnjih fotografija.... Šta će onaj Leonardo s Mona Lisom kad ja opalim 40 mega piksela s novim huawei p30 pro....
Dnevnik ima kolekcionarsku vrijednost, onaj stari šmek, nostalgiju.... sigurno ne možeš kvalitet tiska uspoređivat sa 50 godina svježijim Libellusom.


Ima u tome istine, ali opet sa druge strane nije isto, posto su i Dnevnik i Libellus samo štampani primjerci, nisu originalne table stripa, znaci Libellus izdanje je superiornija kopija originala. Plus nije najbolja usporedba likovne umjetnosti s fotografijom.
No za nostalgiju si naravno 100% u pravu. To je ljudima neprocjenjivo. Kad ode nasa generacija koja je vezana za ZS i LMS nostalgijom, pasti će i vrijednost tim Dnevnikovim stripovima. Naša djeca će znati, kad nas ne bude.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/05/2019 : 08:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladar

Cela stranica o temi "rasprodato".
Da li se vi salite, mudrujete, glumite ludilo ili je nesto deseto u pitanju?
To sto na sajtu izdavaca pise da je neko izdanje rasprodato, znaci da ga vise nema kod izdavaca, a ne da ga nema uopste u prodaji, odnosno da su svi primerci dosli u ruke krajnjih kupaca.
I vi koji o tome diskutujete, to odlicno znate, ali eto .... Da malo pljucnemo, kritikujemo, ....
Zasto to ne radite i kada su izdanja drugih izdavaca u pitanju, za koje takodje vazi da su rasprodata, pa se pojave u knjizarama ili striparnicama?




Pametuju nepotrebno
Zna se kad je rasprodato - kad izdavač nema više tih izdanja na lageru

Još malo pa će napasti fibru što pokraj izdanja piše "rasprodato", a mogu se nabaviti dva primjerka tog stripa u knjižari u Bihaću?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/05/2019 : 08:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni sumnjao da će supermark imati nekakvu uvrnutu logiku;)
To je rasprodano za izdavača ali nije za kupca:)
Rasprodano je onda kad se više ne može nabaviti primjerak po normalnoj cijeni bilo gdje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/05/2019 : 09:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ReemCP

Meni se od Dnevnika jedino isplatilo skupljat post-Ludens epizode Komandanta Marka, znaci nesto sto nikad necemo dobit u toj papirnatoj varijanti. A i nema kod tih stripova izbacivanja stranica sto je dodatni plus. Ostalo mislim da se i ne isplati skupljat od Dnevnika pored danasnjih izdanja.


Kao da kažeš kako se ne isplati kupit neki srednjovjekovni portret kraj današnjih fotografija.... Šta će onaj Leonardo s Mona Lisom kad ja opalim 40 mega piksela s novim huawei p30 pro....
Dnevnik ima kolekcionarsku vrijednost, onaj stari šmek, nostalgiju.... sigurno ne možeš kvalitet tiska uspoređivat sa 50 godina svježijim Libellusom.


Ima u tome istine, ali opet sa druge strane nije isto, posto su i Dnevnik i Libellus samo štampani primjerci, nisu originalne table stripa, znaci Libellus izdanje je superiornija kopija originala. Plus nije najbolja usporedba likovne umjetnosti s fotografijom.
No za nostalgiju si naravno 100% u pravu. To je ljudima neprocjenjivo. Kad ode nasa generacija koja je vezana za ZS i LMS nostalgijom, pasti će i vrijednost tim Dnevnikovim stripovima. Naša djeca će znati, kad nas ne bude.


Ma naravno da sam karikirao malo, ali hoću reći da garant nitko ne kupuje dnevnikova izdanja zbog kvalitete tiska, prijevoda, cenzure....
A imam osjećaj da će se dnevnikovi stripovi za nekih 15,20 godina moć kupovat po kunu na veliko 😂😂😂😂😂
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 21/05/2019 : 10:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
uvek ce biti kolekcionara koji ce za dobro ocuvane stare primerke da daju velike sume. cak i kad ne bude nas koji smo u realnom vremenu uzivali u tim stripovima, bice kolekcionara koji to nece kupovati iz nostalgije nego zbog vrednosti (primera radi knjige stare vise od 100 god, cijih reizdanja ima masu, iako su i one stampane verzije rukopisa i dalje imaju mnoooogo vecu vrednost od svih kasnijih superluksuznih, digitalnih i kakvih-sve-ne-verzija), tako da ta prica o promasenim investicijama i starom papiru ima logike za osobu zdravog razuma, naravno, ali ko kaze da su kolekcionari takvi

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/05/2019 : 10:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Moje razmišljanje je potpuno drukčije.
Ja ću uvijek radije kupit nešto novo i vrlo vj kvalitetnije tiskano i za manje love.
Naravno, svako ima svoje veselje ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/05/2019 10:40:48
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/05/2019 : 11:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Moje razmišljanje je potpuno drukčije.
Ja ću uvijek radije kupit nešto novo i vrlo vj kvalitetnije tiskano i za manje love.
Naravno, svako ima svoje veselje ;)


Hoćeš reći da sam ja budala ? 😂😂😂😂😂😂
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/05/2019 : 12:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Moje razmišljanje je potpuno drukčije.
Ja ću uvijek radije kupit nešto novo i vrlo vj kvalitetnije tiskano i za manje love.
Naravno, svako ima svoje veselje ;)


Hoćeš reći da sam ja budala ? 😂😂😂😂😂😂



Ne ne, ni ti niti itko drugi.
Svi mi imamo svoje neke pizdarije u glavi...pogotovo ja.
Već sam pisao o tome, neko troši na ovo neko na ono, svako ima pravo na svoje veselje. Neko hoće skup mobitel, neko drugi misli da je to glupo, neko kupi fege za auto, neko kaže bacanje love...
Istu stvar možemo primjenit i na ovo sa novim i starim, ja samo kažem da je meni draže imat što novija i friškija izdanja ako nisu na neki način zakinuta.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/05/2019 12:07:06
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 21/05/2019 : 14:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ReemCP

Meni se od Dnevnika jedino isplatilo skupljat post-Ludens epizode Komandanta Marka, znaci nesto sto nikad necemo dobit u toj papirnatoj varijanti. A i nema kod tih stripova izbacivanja stranica sto je dodatni plus. Ostalo mislim da se i ne isplati skupljat od Dnevnika pored danasnjih izdanja.


Kao da kažeš kako se ne isplati kupit neki srednjovjekovni portret kraj današnjih fotografija.... Šta će onaj Leonardo s Mona Lisom kad ja opalim 40 mega piksela s novim huawei p30 pro....
Dnevnik ima kolekcionarsku vrijednost, onaj stari šmek, nostalgiju.... sigurno ne možeš kvalitet tiska uspoređivat sa 50 godina svježijim Libellusom.


Ima u tome istine, ali opet sa druge strane nije isto, posto su i Dnevnik i Libellus samo štampani primjerci, nisu originalne table stripa, znaci Libellus izdanje je superiornija kopija originala. Plus nije najbolja usporedba likovne umjetnosti s fotografijom.
No za nostalgiju si naravno 100% u pravu. To je ljudima neprocjenjivo. Kad ode nasa generacija koja je vezana za ZS i LMS nostalgijom, pasti će i vrijednost tim Dnevnikovim stripovima. Naša djeca će znati, kad nas ne bude.



Apsolutno nisi u pravu i nisi prvi koji na ovom forumu ponavlja istu grešku.

Stripovi koje je Dnevnik izdao su apsolutno originali, samo na jeziku koji se koristio na prostoru SFRJ, a ne italijanskom.Normalno je da je to na domaćem jeziku bila premijera i da ljude ne zanima da gledaju strip na jeziku koji ne razumeju.
Šta sad, kupiš neku knjigu na domaćem jeziku ona nije original?Nema veze sa istinom.Po toj logici ni knjiga koja je štampana tamo odakle je pisac nije original već neki njegov originalni rukopis ili u današnje vreme zapis na kompjuteru.

Zna se šta je original, a šta su kopija, reprint, replika.
A što se tiče italijanskih izdanja, može se videti da kada se ponekad pojave na našim aukcijskim sajtovima, niko neće da ih kupi, a ako ih kupi, cene za iste su mizerne, čak i za one starije brojeve.Ja znam da ovde na forumu ima pojedinaca kojima su italijanska izdanja bog i batina (možda i zato što usput znaju italijanski), ali to ne znači da velika većina drugih voli isto, u suštini njih to uopšte ne zanima.

Koliko vidim Dnevnikovim stripovima ne da ne pada cena nego i dalje skače, izgleda se tome i ne nazire kraj.Dakle, drže neku svoju kolekcionarsku vrednost i to je ključna reč, KOLEKCIONARSKA.Pa recimo u Americi se prvi brojevi Supermena i Betmena prodaju i po milion dolara, slično je i u drugim kolekcionarskim sferama, ako ne i gore i šta je tu onda čudno?
Znam da ima pojedinaca koji samo kupe strip da ga pročitaju i odmah ga se reše posle i pojure na forum da izraze neko svoje viđenje o tome i to što pre, to je ok, ali shvatite da ima ljudi koji i drugačije razmišljaju.
Inače, ima u ponudi i raznoraznih replika i kopija Zlatne serije i LMS-a pa opet ljude to ne zanima, kao što i manji broj ljudi zanima da kupuju ova nova, luksuzna, tvrdokoričena izdanja Bonelli stripova o čemu svedoče sve manji, praktično minijaturni tiraži.

U suštini, trenutno su domaća kiosk izdanja i druga neluksuzna koja su poprilično dostupna po striparnicama i knjižarama udarna snaga strip scene, a odmah iza njih Dnevnik i dalje drži dobru poziciju, a naravno što se tiče cene tu su ovi stari stripovi ubedljivo nenadmašni.

Što se tiče luksuznih izdanja, mislim pre svega na Bonelli stripove i neke slične, ja bih rekao da je to samo poželjno u 3 slučaja:

1.Određenom izdanju ne postoji alternativa u bilo kom drugom vidu

2.Ozbiljna fiks ideja o nekom perfektnom izgledu, obliku, boji, mirisu i šta ti ja ne znam sve još, samo još i neka pozlata valjda fali

3.Kiselo grožđe za one koji ne mogu da kupe Dnevnikova izdanja jer su vremenski zakasnili, a ipak hoće da se razbacuju nečim skupim pa pozajmljuju elemente razmišljanja onih i grupe pod tačkom 2


Sve ovo i pišem gledano iz ugla da su kiosk i druga neluksuzna izdanja u današnje vreme i više nego dobrog kvaliteta što je sasvim dovoljno.

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/05/2019 : 15:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ReemCP

Meni se od Dnevnika jedino isplatilo skupljat post-Ludens epizode Komandanta Marka, znaci nesto sto nikad necemo dobit u toj papirnatoj varijanti. A i nema kod tih stripova izbacivanja stranica sto je dodatni plus. Ostalo mislim da se i ne isplati skupljat od Dnevnika pored danasnjih izdanja.


Kao da kažeš kako se ne isplati kupit neki srednjovjekovni portret kraj današnjih fotografija.... Šta će onaj Leonardo s Mona Lisom kad ja opalim 40 mega piksela s novim huawei p30 pro....
Dnevnik ima kolekcionarsku vrijednost, onaj stari šmek, nostalgiju.... sigurno ne možeš kvalitet tiska uspoređivat sa 50 godina svježijim Libellusom.


Krivo si me skuzio mislio sam da se ne isplati uzimat npr. Zagora iz ZS kad imamo Ludens-ovog koji je povoljniji, a i nema one cenzure ili da fali stranica. Ili da je izmjenjen tekst.

Kod K.Marka, barem ova post-Ludens era je sve kako treba. I sam sam poceo sa Dnevnik-ovim stripovima u djetinstvu i vjecito cu im bit zahvalan, imati respekt jer da nije bilo njih, vjerojatno i mi ne bi ovdje pricali ili uopce poznavali strip ostaje ta nostalgija, evo meni kad je pocetkom ove godine stiglo nekih 70 stripova od K.Marka iz orginalne ZS, niko nije bio sretniji od mene ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/05/2019 : 16:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ReemCP

Meni se od Dnevnika jedino isplatilo skupljat post-Ludens epizode Komandanta Marka, znaci nesto sto nikad necemo dobit u toj papirnatoj varijanti. A i nema kod tih stripova izbacivanja stranica sto je dodatni plus. Ostalo mislim da se i ne isplati skupljat od Dnevnika pored danasnjih izdanja.


Kao da kažeš kako se ne isplati kupit neki srednjovjekovni portret kraj današnjih fotografija.... Šta će onaj Leonardo s Mona Lisom kad ja opalim 40 mega piksela s novim huawei p30 pro....
Dnevnik ima kolekcionarsku vrijednost, onaj stari šmek, nostalgiju.... sigurno ne možeš kvalitet tiska uspoređivat sa 50 godina svježijim Libellusom.


Ima u tome istine, ali opet sa druge strane nije isto, posto su i Dnevnik i Libellus samo štampani primjerci, nisu originalne table stripa, znaci Libellus izdanje je superiornija kopija originala. Plus nije najbolja usporedba likovne umjetnosti s fotografijom.
No za nostalgiju si naravno 100% u pravu. To je ljudima neprocjenjivo. Kad ode nasa generacija koja je vezana za ZS i LMS nostalgijom, pasti će i vrijednost tim Dnevnikovim stripovima. Naša djeca će znati, kad nas ne bude.



Apsolutno nisi u pravu i nisi prvi koji na ovom forumu ponavlja istu grešku.

Stripovi koje je Dnevnik izdao su apsolutno originali, samo na jeziku koji se koristio na prostoru SFRJ, a ne italijanskom.Normalno je da je to na domaćem jeziku bila premijera i da ljude ne zanima da gledaju strip na jeziku koji ne razumeju.
Šta sad, kupiš neku knjigu na domaćem jeziku ona nije original?Nema veze sa istinom.Po toj logici ni knjiga koja je štampana tamo odakle je pisac nije original već neki njegov originalni rukopis ili u današnje vreme zapis na kompjuteru.

Zna se šta je original, a šta su kopija, reprint, replika.
A što se tiče italijanskih izdanja, može se videti da kada se ponekad pojave na našim aukcijskim sajtovima, niko neće da ih kupi, a ako ih kupi, cene za iste su mizerne, čak i za one starije brojeve.Ja znam da ovde na forumu ima pojedinaca kojima su italijanska izdanja bog i batina (možda i zato što usput znaju italijanski), ali to ne znači da velika većina drugih voli isto, u suštini njih to uopšte ne zanima.

Koliko vidim Dnevnikovim stripovima ne da ne pada cena nego i dalje skače, izgleda se tome i ne nazire kraj.Dakle, drže neku svoju kolekcionarsku vrednost i to je ključna reč, KOLEKCIONARSKA.Pa recimo u Americi se prvi brojevi Supermena i Betmena prodaju i po milion dolara, slično je i u drugim kolekcionarskim sferama, ako ne i gore i šta je tu onda čudno?
Znam da ima pojedinaca koji samo kupe strip da ga pročitaju i odmah ga se reše posle i pojure na forum da izraze neko svoje viđenje o tome i to što pre, to je ok, ali shvatite da ima ljudi koji i drugačije razmišljaju.
Inače, ima u ponudi i raznoraznih replika i kopija Zlatne serije i LMS-a pa opet ljude to ne zanima, kao što i manji broj ljudi zanima da kupuju ova nova, luksuzna, tvrdokoričena izdanja Bonelli stripova o čemu svedoče sve manji, praktično minijaturni tiraži.

U suštini, trenutno su domaća kiosk izdanja i druga neluksuzna koja su poprilično dostupna po striparnicama i knjižarama udarna snaga strip scene, a odmah iza njih Dnevnik i dalje drži dobru poziciju, a naravno što se tiče cene tu su ovi stari stripovi ubedljivo nenadmašni.

Što se tiče luksuznih izdanja, mislim pre svega na Bonelli stripove i neke slične, ja bih rekao da je to samo poželjno u 3 slučaja:

1.Određenom izdanju ne postoji alternativa u bilo kom drugom vidu

2.Ozbiljna fiks ideja o nekom perfektnom izgledu, obliku, boji, mirisu i šta ti ja ne znam sve još, samo još i neka pozlata valjda fali

3.Kiselo grožđe za one koji ne mogu da kupe Dnevnikova izdanja jer su vremenski zakasnili, a ipak hoće da se razbacuju nečim skupim pa pozajmljuju elemente razmišljanja onih i grupe pod tačkom 2


Sve ovo i pišem gledano iz ugla da su kiosk i druga neluksuzna izdanja u današnje vreme i više nego dobrog kvaliteta što je sasvim dovoljno.





Imaš pravo, ja bi prvi kupio Nathan Nevera da ga ima u kiosk izdanju, ali osim prvih 60a-k brojeva nema(imam 20-30 brojeva). Ista stvar mi je i sa SIročadi, OK DW je probao, nije išlo odustali, ja nisam htio kupiti njihovo izdanje jer se tada već znalo da ne idu dalje.

Evo jedino što bi još volio da LL počne izdavat je Lazarus Ledd(imam i njega 20-30 brojeva od SD)...meni dosta

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/05/2019 16:59:03
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 21/05/2019 : 19:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Imaš pravo, ja bi prvi kupio Nathan Nevera da ga ima u kiosk izdanju, ali osim prvih 60a-k brojeva nema(imam 20-30 brojeva). Ista stvar mi je i sa SIročadi, OK DW je probao, nije išlo odustali, ja nisam htio kupiti njihovo izdanje jer se tada već znalo da ne idu dalje.

Evo jedino što bi još volio da LL počne izdavat je Lazarus Ledd(imam i njega 20-30 brojeva od SD)...meni dosta




Sličan slučaj je i sa mnom, od njih uzimam samo ono što mi se sviđa ali sam primoran uzimati jer nema alternative.Pre svega Nathan komplet sve, pa preskočene epizode Martija i Mister Noa, ali i neki serijali van Bonellija.

Imao sam ranije više njihovih izdanja ali sam ih se rešio ili sam u postupku rešavanja čim su se pojavile alternative.I uopšte nisam opterećen nekim ubitačnim tempom kao što su neki drugi forumaši, naravno, ne volim kada ide nešto baš jako sporo, ali ako ide nekim umerenijim, ipak iole prihvatljivijim ritmom, to mi apsolutno ne smeta.
Sada razmišljam da se rešim i Martijevih i Mister No almanaha i Priča iz Baze Drugdje kako je Veseli četvrtak to pokrenuo u Zlatnoj seriji.Ostaviću naravno superbukove i Martijeve gigante.

Svojevremeno mi je bilo krivo što sam zakasnio za Skriveno Lice i Magičnog Vetra, no eto Skriveno Lice je pokrenula Čarobna knjiga, već će neko valjda pokrenuti i Magičnog Vetra, tako da se ipak isplati biti strpljiv.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 22/05/2019 : 10:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom
Ja znam da ovde na forumu ima pojedinaca kojima su italijanska izdanja bog i batina (možda i zato što usput znaju italijanski), ali to ne znači da velika većina drugih voli isto, u suštini njih to uopšte ne zanima.



Par stvari zaštu su talijanska izdanja Bonellija bolji izbor:
- cijena polovnih starijih izdanja je generalno manja od ZS/LMS/LUD/VČ
- originalne naslovnice sa originalnim nacrtanim naslovima
- kvaliteta izdanja, pogotovo otiska, je bolja od bilo kojeg izdanja na pudručju ex-YU, uključujuči izdanja Libellusa

Ovo se odnosi ponajviše na izdanja Texa, Zagora i Mister No-a.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2019 : 19:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Verovatno je prerano da pitam, ali da li neko zna da li će Libellus stati sa Siročadi na prvoj sezoni ili će ići i dalje?
Imam prvu sezonu u izdanju Darkvuda, ali oni ne deluju da će objaviti nastavke.


Sad kad Libellus krene sa Sirocadi, izgurace sve 'sezone' do kraja. Kao i sve ostalo 'svoje' do sada. Imam i ja Darkwoodovo izdanje, ali ovo uzimam 100%. Vidjet ces, nece trebati dugo vremena, a imat cemo sve od Sirocadi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/05/2019 : 19:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Manny

Verovatno je prerano da pitam, ali da li neko zna da li će Libellus stati sa Siročadi na prvoj sezoni ili će ići i dalje?
Imam prvu sezonu u izdanju Darkvuda, ali oni ne deluju da će objaviti nastavke.


Sad kad Libellus krene sa Sirocadi, izgurace sve 'sezone' do kraja. Kao i sve ostalo 'svoje' do sada. Imam i ja Darkwoodovo izdanje, ali ovo uzimam 100%. Vidjet ces, nece trebati dugo vremena, a imat cemo sve od Sirocadi...


i kad sve sakupite postacete i sami sirocad..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.83 seconds. Snitz Forums 2000