forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2019 : 20:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Znas kako se kaze; s kim si, takav si...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2019 : 20:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladar

Cela stranica o temi "rasprodato".
Da li se vi salite, mudrujete, glumite ludilo ili je nesto deseto u pitanju?
To sto na sajtu izdavaca pise da je neko izdanje rasprodato, znaci da ga vise nema kod izdavaca, a ne da ga nema uopste u prodaji, odnosno da su svi primerci dosli u ruke krajnjih kupaca.
I vi koji o tome diskutujete, to odlicno znate, ali eto .... Da malo pljucnemo, kritikujemo, ....
Zasto to ne radite i kada su izdanja drugih izdavaca u pitanju, za koje takodje vazi da su rasprodata, pa se pojave u knjizarama ili striparnicama?


Tocno.
I da dodam, ako na stranici Libellusa pise, nedostupno, to ne znaci da je rasprodano. Kod njih uzimaju distributeri odmah po izlasku iz tiska i raspodjeljuju dalje kupcima.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/05/2019 : 21:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by maelstrom
Ja znam da ovde na forumu ima pojedinaca kojima su italijanska izdanja bog i batina (možda i zato što usput znaju italijanski), ali to ne znači da velika većina drugih voli isto, u suštini njih to uopšte ne zanima.



Par stvari zaštu su talijanska izdanja Bonellija bolji izbor:
- cijena polovnih starijih izdanja je generalno manja od ZS/LMS/LUD/VČ
- originalne naslovnice sa originalnim nacrtanim naslovima
- kvaliteta izdanja, pogotovo otiska, je bolja od bilo kojeg izdanja na pudručju ex-YU, uključujuči izdanja Libellusa

Ovo se odnosi ponajviše na izdanja Texa, Zagora i Mister No-a.



Iako si u pravu za sve 3 stavke, to je apsolutno nebitno jer:

1.Iako je cena povoljnija italijanska izdanja nisu baš toliko dostupna, pogotovo za neko kompletiranje
2.Originalne su i naslovnice domaćih izdanja, što su font i boje malo drugačije, i što je možda po koji sitniji detalj zaklonjen, to zaista velikoj većini ljudi uopšte nije bitno
3.Takođe velikoj većini ne znam kakav dobar kvalitet otiska i ostalog uopšte nije bitan, ovo što postoji je dovoljno dobro

4.I naravno da ne zaboravimo, šta sve to vredi kada je sve na italijanskom i minimum 95% stripofila sa ovih prostora ne poznaje taj jezik uopšte?Sve i da nekom nije bitno da čita strip već ga samo poseduje, opet deluje čudno i kome će to pokazivati sem nekom istom poput njega ili ako mu eventualno neki Italijan dođe u goste?
5.Eh, da, možda još i bitnije, a pošto je retko ko toliki bogataš da skuplja i domaće i italijansko, ako ne skuplja domaće, pa kako će onda sa zadovoljstvom da raspravlja o njima sa ostalim stripofilima, hvali se, nadmeće, razmenjuje.....?

Edited by - maelstrom on 22/05/2019 21:55:35
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/05/2019 : 22:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Samo domaće, to je često govorio i moj pokojni djed kada je pekao šljivovicu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/05/2019 : 22:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
A koji je Zagor uopce orginalan u Italiji sa orginal naslovnicama? Striscia, Zenith ili Tutto? I kako tu kolekciju skupljati da bude idealno/orginalno od prvog broja?

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 22/05/2019 22:53:26
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 22/05/2019 : 23:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
Najvaznije od svega, talijani i nemaju neku kulturu glancera, njihov "ottimo condizione" je po mome iskustvu sve izmedju trojke i petice
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2019 : 23:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by iggyk23

Najvaznije od svega, talijani i nemaju neku kulturu glancera, njihov "ottimo condizione" je po mome iskustvu sve izmedju trojke i petice


Varas se...
Itekako se tamo sakupljaju lijepo ocuvani primjerci i dostizu cijene 'nebu pod oblake', kako na njihovim festivalima tako i u njihovim striparnicama. I to cijenovno vise puta jace nego kod nas. Ottimo condizione je upravo dobro stanje onoliko koliko je to kupcu dovoljno dobro za njegov novac. Svaka roba nade svoga kupca, pa tako i ona 'Perfetta condizione'.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/05/2019 : 07:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bitno da su pic pic glanceri, a to koliko čitamo najbolje se vidi po hrpi pokrenutih, pa propalih (i to dobrih) stripova.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 23/05/2019 : 14:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

A koji je Zagor uopce orginalan u Italiji sa orginal naslovnicama? Striscia, Zenith ili Tutto? I kako tu kolekciju skupljati da bude idealno/orginalno od prvog broja?



Mislim na Zenith izdanje sa originalnim naslovima, koje je crtao Ferri i sa originalnim bojama.
U Tutto seriji tih naslova nema a i boja je drugačija.

Mogao bi neki izdavač u svim tim reprintima objaviti i te orig. naslovne barem kao dodatak.





Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 23/05/2019 : 14:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom
1.Iako je cena povoljnija italijanska izdanja nisu baš toliko dostupna, pogotovo za neko kompletiranje



Jesu dosta dostupna na primjer na Ebayu, ipak su to bili veliki tiraži. Jedino ako hoćeš odlično očuvane, to je već teže pronaći a i dosta je skuplje.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/05/2019 : 15:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ta stara boja je većinom lošija od novije što je vidljivo već na ovom primjeru; Zagor ima fleku na dupetu kao da je sjeo na friško ofarbanu stolicu (ili možda na nečiju stolicu svjetlije boje).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 23/05/2019 : 15:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by maelstrom
1.Iako je cena povoljnija italijanska izdanja nisu baš toliko dostupna, pogotovo za neko kompletiranje



Jesu dosta dostupna na primjer na Ebayu, ipak su to bili veliki tiraži. Jedino ako hoćeš odlično očuvane, to je već teže pronaći a i dosta je skuplje.



Misliš li da većina ovdašnjih stripofila koristi ebay?
Isto važi i za međunarodne novčane transakcije, pa vidiš da ljudi izbegavaju to da rade i između Hrvatske i Srbije ako baš ne moraju, a kamoli će sa Italijom.
Pa onda komunikacija sa nekim ko govori drugačiji jezik, znamo da Italijani u globalu kao i Španci i Francuzi nisu baš ljubitelji toga da koriste engleski jezik, a ni ovde na našim prostorima nisu prisutni baš sve sami stručnjaci.

Prihvati činjenicu da ogromnu većinu ljudi sa ovih prostora ne zanimaju uopšte italijanski stripovi u izvornom njihovom obliku već domaće premijere istih.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 23/05/2019 : 19:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom
Prihvati činjenicu da ogromnu većinu ljudi sa ovih prostora ne zanimaju uopšte italijanski stripovi u izvornom njihovom obliku već domaće premijere istih.



Shvaćam ja da većinu ne zanimaju talijanska izdanja.
Ja sam naučio talijanski baš zbog stripova jer je u Italiji veći izbor stripova i jer so Bonellijeva izdanja jeftinija i kvalitetnija.

Nabavio sam sada u akciji nešto Libellusovih Mister No-a i usporedjivao sa talijanskim originalima koje sam platio 1 euro na komad. Talijanski originali so mi bolji i ako ne uzmemo u obzir cijenu. Ljepše su mi originalne naslovne i bolji je otisak.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/05/2019 : 20:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ta stara boja je većinom lošija od novije što je vidljivo već na ovom primjeru; Zagor ima fleku na dupetu kao da je sjeo na friško ofarbanu stolicu (ili možda na nečiju stolicu svjetlije boje).



Logicnije da je zastita (kožna) smeđa nego plava....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 24/05/2019 : 00:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by maelstrom
Prihvati činjenicu da ogromnu većinu ljudi sa ovih prostora ne zanimaju uopšte italijanski stripovi u izvornom njihovom obliku već domaće premijere istih.



Shvaćam ja da većinu ne zanimaju talijanska izdanja.
Ja sam naučio talijanski baš zbog stripova jer je u Italiji veći izbor stripova i jer so Bonellijeva izdanja jeftinija i kvalitetnija.

Nabavio sam sada u akciji nešto Libellusovih Mister No-a i usporedjivao sa talijanskim originalima koje sam platio 1 euro na komad. Talijanski originali so mi bolji i ako ne uzmemo u obzir cijenu. Ljepše su mi originalne naslovne i bolji je otisak.




A slažem se da te naslovnice bolje izgledaju i da je štampa unutra verovatno bolja, no recimo nisam siguran da je kvalitet korica recimo bolji u odnosu na neka domaća izdanja, pa onda i papira u odnosu na neka druga domaća izdanja i tako dalje.Imaju i domaća izdanja poneku prednost.
Libellus je nešto drugo već jer su to već knjige, a ne klasični stripovi, samo je sadržaj unutra stripovskog karaktera.Postoje i u Italiji eto takve knjige, izgleda da ih retko ko sa ovog foruma poseduje.
Sve to i nije toliko bitno, ono što je ključ svega jeste jezik na kome je strip odštampan.
Ti ako znaš italijanski svaka ti čast i možeš da uživaš, neki drugi nisu u takvoj situaciji.

Edited by - maelstrom on 24/05/2019 00:40:15
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/05/2019 : 09:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Kvaliteta tiska se dosta srozala
Imam Dragonero najnoviji broj i crna boja je na nekim mjestima grozna
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 24/05/2019 : 17:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Već dugo nisam imao prilike pogledati neki talijanski (original) Bonelli, ali prije sam često bio u Italiji i npr. njihov tutto Zagor je nešto najbolje što sam ikad vidio od Bonellijevih izdanja. Naš extra Zagor, koji je kopija tutto Zagora je miljama daleko od toga. Libellusova izdanja su bolja jedino po koricama i uvezu. Sve ostalo je bolje kod talijana. Ali Libellus su kao što "maelstrom" kaže knjige, i tu nebi trebalo biti usporedbe, međutim papir i pogotovo otisak su bolji kod talijana. Šteta da tutto Zagor više odavno ne izlazi u Italiji. Takav je bio i tutto Tex. Žao mi je da ne možete to vidjeti svi Vi koji niste nikad imali prilike to vidjeti u živo. Kakva je sada situacija neznam.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 24/05/2019 : 18:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Skoro sam kupio Texa iz regularne serije. Bomba. Nema tu zajebancije.

sangue navajo
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 24/05/2019 : 21:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Kvaliteta tiska se dosta srozala
Imam Dragonero najnoviji broj i crna boja je na nekim mjestima grozna


Ma nije to ništa.
Kod moga primjerka Jan u jednom kadru nosi roza majicu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 25/05/2019 : 08:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Kvaliteta tiska se dosta srozala
Imam Dragonero najnoviji broj i crna boja je na nekim mjestima grozna


Nemoj da te čuju, inače će od sljedećeg broja crna boja biti u redu ali cijena će opet porasti zbog povećanja troškova tiskare.

Edited by - mpavin on 25/05/2019 08:19:33
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/05/2019 : 08:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
To se stručno zove korekcija a ne povećanje cijene.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2019 : 08:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kako vam ne dopizdi stalno plakat

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/05/2019 : 09:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Kako vam ne dopizdi stalno plakat


To brale, nikad ne može dopizdit... Ali da nije fenomen, je...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/05/2019 : 16:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jučer na Mafestu kupio Siročad...Imam Darkwoodovo izdanje, ali ove četiri knjige su sjajne... Raduje me što će ovo Libellus izgurati do kraja, kako bog zapovida...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/05/2019 : 08:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bogami, ovaj novi pogled na Mr Noa iz Bonelli kuhinje je odlican. Zanimljiv strip. Crtez, tema, boje, naracija...prava 'svjeza krv', pa jos u Libellus standardno predobrom pakiranju... Cak i zadrti tradicionalisti Mr Noa i Bonelli skole s kojim sam pricao na Mafestu, kazu da je ovo odlicno. Ja ne skupljam popularnog pilota, ali ovo cu uzimati. Uglavnom koliko sam primjetio svi koji smo ovo prvi put vidjeli sad u Makarskoj, smo odusevljeni. Osobno mi je drago sto Bonelli modernizira svoj pristup tradicionalnim likovima iz svoje skole.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 27/05/2019 08:26:18
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000