forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/08/2019 : 19:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za druge, ali ja sam od svojih 50 knjiga pročitao njih 45, jer ono prije Zagor priča tada nisam imao u niti jednom drugom izdanju.
S vremenom mi je počelo smetati ono "nastavlja se" pa sam odustao, da sam ih držao samo za pogled na policu onda to sigurno ne bih primjetio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 12/08/2019 : 20:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Evo da vam ja opisem svoje nedavno iskustvo, u lipnju sam prodao LL Kolor Zagore 1-65. Bas kao i Reem, izracunao sam cijenu nabave, odredio neki minimum ispod kojeg nisam htio ici, A onda, poznavajuci domaci mentalitet (zicanje i cjenkanje), dodao na pocetnu cijenu jos nesto da budem ziher da kad se pocnu pogadjat ko Arapi na bazaru, da to zavrsi pristojno.

Na kraju mi se javila cetvorica, vecina probala spustit ipak malo previse pa sam njih ekspresno otpilio, ostao s jednim ozbiljnim kupcem s kojim sam se na kraju i dogovorio. Otislo za 10.500kn.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/08/2019 : 21:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jesi prodavao na njuškalu ili negdje drugdje?

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/08/2019 : 21:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by anto

Reem kralju, za odluku!!!

Hvala, a eto, razmišljao sam da tako nešto napravim iako ja još ne znam kako se to stavi na aukcije, pa kad budem imao više vremena, probat ću prvo neki obični strip kiosk izdanje stavit na aukcije, pa vidjet kako to funkcionira. Naravno, pitanje hoće li uopće bit zainteresiranih.

Razmišljao sam kad stavim u ponudu, ako nitko i ne bude htio odmah uzet, možda ću nastavit kupovat dalje da nadopunjavam komplet. Ono, da bude u toku sa tek izašlim brojevima. Znam da je to puno odjednom dat love, a eto, možda tako na rate opcija.

Ne znam dal bi neka od striparnica htjela možda otkupit kolekciju (znam da neke stripove znaju otkupit), ali vjerojatno bi možda tražili skroz neku nisku cijenu.



ma samo se naoružaj strpljnjem i prodaće se to - možda baš ne uzmeš celih 11600 kuna,ali biće to tu negde sigurno.A možda i preko tih 11600.

U svakom slučaju pozdravljam tvoj potez,jer za te pare možeš uzeti masu sjajnih stripova.
Skupljanje Zagorove deluxe kolekcije pored sasvim normalnih kiosk izdanja je za serijal poput ovoga čisto bacanje para - koje se mogu potrošiti dalekooooo pametnije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/08/2019 21:41:24
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/08/2019 : 21:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, za 3,5 godine će biti već i 100 knjiga u toj kolekciji.
Neću ja nikome ništa pametovati, samo kažem da bi ja prije prodao bubreg nego te knjige :)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/08/2019 : 23:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Preko moba sam, pa malo zeznuto za citirat.

@Spock - tako je, ne treba opet ici i sad ispod cijene onda bolje je zadrzat. Nije da "gori"

@Dodsferd - joj da, to da krenes pregledavat i slikat, imao bi posla meni je dobro sto ovaj komplet 1-51 kad sam uzeo, dobio sam na mail slike gdje su neka minorna ostecenja, ona koja se prakticki i ne vide. Tako da imam te slike sacuvane i volio bi ih staviti prilikom ponude da svi to prije vide. Iako je zanemarivo. Ovo dalje od 52-67 sam sve sam narucivao, uvijek dobivao u onoj foliji sa mjehuricima, maksimalno zasticeno. Tako da te nemam svrhe niti pregledavat.

Jedino je (a to je kod svih) greska tu negdje kod knjige 9 i 10, tako nesto. Valoviti listovi. Jednostavno je ta serija stripova tako izasla svima, valjda prevelika kolicina boje ili sto, ne sjecam se, ali bilo je rijeci na LL forumu.

@Valter - welcome back

@Fandago - svaka cast sto si uspio prodat

@Anto - evo, danas sam se rijesio Dragonera, poslao jednom dobrom kolegi (odlicna suradnja) a sebi sam odmah kupio Mister No LL 68: Leteci tigrovi znaci, uzeo sam nesto sto nemam. S jedne strane duplam jednog junaka, a s druge strane ucestalo kukam kako mi fali dosta epizoda Mister Noa i mislim se, pa ko je tu lud

Dragonero je odlican strip, ali objasnio sam vec svoje razloge. I danas gledam u regal i nema unutra Dragonera. Ali i nema vise ni one neke griznje savjesti sto sam uzeo njega, a ne mislim ga dalje skupljat, a i ne stignem citat pored svega ostalog.

@Velka - postujem tvoje misljenje :)

PS. cak mi je jedan kolega danas dao jednu dobru ideju Kao neka vrsta zamjene. LL Zagor kolekcija 1-67 za Mister No LL 1-87. Iako je meni zeznuto, posto ja imam dosta tih epizoda od Mister Noa. Pa kad bi netko i pristao, ja bi dobio dosta duplih prica Mister Noa.

Ali opet razmisljam, ja bi mozda pristao i na manje (kad bi se netko nasao) da zamijenim Zagor LL 1-67 za Mister No LL 30-71. Znaci, prvih 30 MN ne treba, ne treba ni dalje od 71. Cak ne bi trebalo nit 6 knjiga unutar tog perioda 30-71 jer neke imam. A ja dam 1-67 Zagora. Ako bi netko tako htio, mozda bi mogli pregovarat

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/08/2019 : 23:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jučer si bio donio odluku a danas se već riješio Dragonera, to se zove brzina u poslovanju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 13/08/2019 : 02:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Mislim da su pale cijene tog Zagora u odnosu na ranije godine.
Ja bih svoj komplet od 50 knjiga dao za 7000 kn što je 140 kn po knjizi, ali nisam siguran da bi bilo zainteresiranih.



Samo javi ako budes prodavao po toj cijeni :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 13/08/2019 : 07:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Jesi prodavao na njuškalu ili negdje drugdje?



Prodao sam na Njuskalu, da. Tamo se svako malo pojavi komplet LL Zagora pa sam racunao da ima potencijalnih kupaca, a racunica se pokazala tocnom.

Mislim da jos za sada tko hoce prodati taj komplet Zagora, ne bi trebao imati vecih problema. A tebi se vec javio potencijalni kupac
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 13/08/2019 : 07:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Mislim da su pale cijene tog Zagora u odnosu na ranije godine.
Ja bih svoj komplet od 50 knjiga dao za 7000 kn što je 140 kn po knjizi, ali nisam siguran da bi bilo zainteresiranih.



Prije malo manje od godine dana sam na Njuškalu proda svoj komplet za 9500kn. Tražija 10000kn, smanija za 500kn.
Bez slike i bez puno teksta, unutar pola dna je to otišlo.
Nakon par dana kontaktira me je još jedan kupac.

Kad sam sve izračuna cijena svakog komada je bila oko 152kn.

Ako češ sada za svaku knjigu tražit 200kn, to bi moglo potrajat godinama.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 13/08/2019 : 07:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by DODSFERD

Mislim da su pale cijene tog Zagora u odnosu na ranije godine.
Ja bih svoj komplet od 50 knjiga dao za 7000 kn što je 140 kn po knjizi, ali nisam siguran da bi bilo zainteresiranih.



Prije malo manje od godine dana sam na Njuškalu proda svoj komplet za 9500kn. Tražija 10000kn, smanija za 500kn.
Bez slike i bez puno teksta, unutar pola dna je to otišlo.
Nakon par dana kontaktira me je još jedan kupac.

Kad sam sve izračuna cijena svakog komada je bila oko 152kn.

Ako češ sada za svaku knjigu tražit 200kn, to bi moglo potrajat godinama.



A godinu prije sam se riješija Dylana (ostale mi dvi kljige).
Kod Dylana je bija problem šta mi je nečitljiv, a kod Zagora cijena.

UFFF koliko se lakše diše.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/08/2019 : 07:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Jučer si bio donio odluku a danas se već riješio Dragonera, to se zove brzina u poslovanju.

Ja ti to volim brzo riješit samo da ili ne, razmislim možda minutu najduže i idemo na posao

@split85 - jel u pitanju bio 1-65 komplet?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/08/2019 : 08:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Jučer si bio donio odluku a danas se već riješio Dragonera, to se zove brzina u poslovanju.


Dugo je razmisljao i misli prenosio prijateljima

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/08/2019 : 08:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by DODSFERD

Mislim da su pale cijene tog Zagora u odnosu na ranije godine.
Ja bih svoj komplet od 50 knjiga dao za 7000 kn što je 140 kn po knjizi, ali nisam siguran da bi bilo zainteresiranih.



Samo javi ako budes prodavao po toj cijeni :)


Moram sve to pregledati kada uhvatim volje i vremena. Mislim da dvije knjige imaju sitna oštećenja na koricama, za knjigu broj 4 sam siguran, a mislim da ima još jedna.
Naravno, oštećenja nisu nastala kod mene već sam tako dobio u knjižari, Sunce im njihovo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/08/2019 : 08:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by DODSFERD

Mislim da su pale cijene tog Zagora u odnosu na ranije godine.
Ja bih svoj komplet od 50 knjiga dao za 7000 kn što je 140 kn po knjizi, ali nisam siguran da bi bilo zainteresiranih.



Prije malo manje od godine dana sam na Njuškalu proda svoj komplet za 9500kn. Tražija 10000kn, smanija za 500kn.
Bez slike i bez puno teksta, unutar pola dna je to otišlo.
Nakon par dana kontaktira me je još jedan kupac.

Kad sam sve izračuna cijena svakog komada je bila oko 152kn.

Ako češ sada za svaku knjigu tražit 200kn, to bi moglo potrajat godinama.


Ma nema šanse da bih tražio 200 kn po knjizi, niti one toliko vrijede niti sam ja toliko pohotan.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/08/2019 : 08:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ma nema šanse da bih tražio 200 kn po knjizi, niti one toliko vrijede niti sam ja toliko pohotan.



Jedino ako ti nije do kesa, uvijek mozes i nekakvu zamjenu napravit. Recimo, sa kolegom Predatorom: https://www.stripovi.com/aukcije/zagor-original-naslovnica-ferri-luden-extra-241/16203998/



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/08/2019 : 09:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Trenutne tiskane Zagor kolor LL knjige, sve skupa vrijede 15 000 kuna ili 2 000 €. Bas za toliko sam nedavno bio svjedok jedne transakcije. Ni manje ni vise, trenutno. Okrugla cifra. Naravno u besprijekornom/glanc stanju, bez trunke ostecenja...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/08/2019 : 10:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pa moja kolekcija je isto odlicna, par knjiga ima ta sitna ostecenja (zanemariva) prilikom transporta do prvog vlasnika. Covjek mi je sve fino poslikao, imam jos te slike sacuvane. Ali ako cemo u detalje, nijedna nije besprijekorna u smislu da kod odredjenih postoje ti valoviti listovi (greska tiskare), ali i ona jedna pasica je izbacena kod Jimmya Gitare, to je naravno ako cemo u detalje.

A sad, mozemo racunat komplet po onoj promo cijeni ili prema punoj, naravno. Primjetio sam da kod stripova kad je komplet u pitanju, uvijek je povoljniji nego kad ides pojedinacno kupovat knjige. Kao ono neko pravilo, isplativije kupovanje na vecu kolicinu.

Meni je nekako glupo ici ispod jos sa ovom cijenom koju sam napisao, jedino sto mogu ponudit je vise rata. Da je zainteresiran neki clan sa foruma kojeg znam, dobio bi na 24 rate da treba, ne bi bio problem.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 13/08/2019 10:21:11
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/08/2019 : 10:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Trenutne tiskane Zagor kolor LL knjige, sve skupa vrijede 15 000 kuna ili 2 000 €. Bas za toliko sam nedavno bio svjedok jedne transakcije. Ni manje ni vise, trenutno. Okrugla cifra. Naravno u besprijekornom/glanc stanju, bez trunke ostecenja...


Tog kupca je netko dobro preveslao ili je bio očajan kada je odlučio puknuti 223 kn po knjizi.
Ali, to nikako nije pokazatelj stvarne vrijednosti jer zalutali naivci su stvarno rijetka vrsta.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 13/08/2019 : 10:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Trenutne tiskane Zagor kolor LL knjige, sve skupa vrijede 15 000 kuna ili 2 000 €. Bas za toliko sam nedavno bio svjedok jedne transakcije. Ni manje ni vise, trenutno. Okrugla cifra. Naravno u besprijekornom/glanc stanju, bez trunke ostecenja...


Po čemu bi to bilo mjerodavno.... Na uzorku od jedne prodane kolekcije ti definiraš cijenu?????
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/08/2019 : 10:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ako kolekcija vrijedi 15 000, ja na tu cifru dajem 28% popusta, eto

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 13/08/2019 : 11:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ako kolekcija vrijedi 15 000, ja na tu cifru dajem 28% popusta, eto


22 % koliko mene matematika služi 🤔
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/08/2019 : 11:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ako kolekcija vrijedi 15 000, ja na tu cifru dajem 28% popusta, eto


To je taktika pojedinih web shopova, najprije nabriju pune cijene do maksimuma i onda k'o fol daju velike popuste.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/08/2019 : 11:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Sumohrvat - tih 22% bi bilo za opciju rate :) 28% ako hoce sve odjednom uzeti

@Dodsferd - aha, tzv. "lazni popust" bas smo ucili te neke stvari iz marketinga, majica kosta 200 kn, nakon nekog vremena se napise popust i stave da je prijasnja cijena bila 350 kn, i kao sad je mozemo uzet samo za 200 kn iako je ta cijena uvijek bila.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/08/2019 : 11:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ne rade to samo webshpovi, dugo sam radio u trgovini.
A najjaca fora je dignut cijenu i stavit u katalog ili napisat akcija, i prodaje se...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000