forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/05/2020 : 17:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by anto

ovde bih se složio sa bonelijevcima - konan,ili kako mu ja tepam konjan,nije ništa posebno;mada sam ga nekad baš voleo.


A ima, ima sjajnih trenutaka, te odlicno nacrtanih epizoda...


svakako da ima

dobro,crtež je kod Konana jebanje keve (dovoljno je reći Bjusema)- priča je ono što meni više ne paše kao nekad.


To nam dode s godinama, i iskustvom. Ali ima nesto u onoj grafici, crno bijelim kontastima, izrazima faca unatoc sto svi izgledaju kao skupina bodybuildera na nekoj promenadi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/05/2020 : 17:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ma Conan je zakon
Ta sirovost glavnog junaka, taj svijet koji nikoga ne štedi...

Uf, kako bih se ja uživio kad bi Conan svojim drugovima pred borbu uzviknuo: “Ajmo pseta!”
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/05/2020 : 17:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031
To je tipično malograđansko razmišlanje koje u nas vlada, da je Bonelli sranje i pizdarija, a Conan je nešto uzvišeno, to mogu shvatiti samo oni sa IQ preko 180.


Wtf? Za Conana treba visoki IQ?
Ljudi svašta izjave u žaru borbe ali ovo je totalna pizdarija; Zaista ne znam ako sam ikad igdje čuo ili pročitao takvu izjavu a kamo li da prevladava takvo razmišljanje.
Pa baš taj početni DM Konan na zapadu spada pod pulp fiction štivo, isto kao i Bonelli kod nas.
Što ne znači da između hrpetine naslova i jednih i drugih ne postoje i crtežom i scenarijem univerzalno kvalitetne priče.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/05/2020 : 19:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ne, nije to nitko napisao, nego ono, Bonelli je sranje. Ma nemoj.
Ajde da spustim malo loptu, budući da čitam svakakve stripove i sigurno nisam isključiv, sve je to samo moje mišljenje -istina je negdje između.
A sad kad sam odprdio pola života (u boljem slučaju) kao bonellijevac, ostaje samo da ga branim do smrti :)
Nemojte zamjeriti :)
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/05/2020 : 21:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pa stvar je u tome da inicijalno nitko nije niti rekao da je Bonelli smeće tako da ga niti nije bilo potrebno braniti od ičega.

Kruger je napao Konana i na kraju su opet svi ostali stripovi koji nisu bonelli proglašeni ili odvratnim ili kvazi intelektualnim.
Što je pogrešno na više razina a siguran sam da si toga i sam svjestan budući da kažeš da čitaš i sve ostalo.




Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 23/05/2020 21:25:59
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 07:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ja sam kupio one Darkwoodove Konane i umro dok sam pročitao prvi broj. Umro... Pa da netko kaže sto puta kako je to kultni strip i nešto fantastično meni je to bio napor za pročitati...


A jesi li nastavio poslije? Da li ti se svidjela 'duja', 'trica' ?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/05/2020 : 10:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Savage Sword of Conan broj 1 je prvi i zadnji koji sam kupio. Jeste smor za citati. Imam kronike od DH u koloru do nekih 30-tak brojeva i to je max za mene sto se tice kolekcije.
Sto se tice Libe idu li skoro Nathanovi "prvijenci" da i mi ovdje brojimo kao zagorovci koliko ima jos do spajanja?😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/05/2020 : 11:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Pa stvar je u tome da inicijalno nitko nije niti rekao da je Bonelli smeće tako da ga niti nije bilo potrebno braniti od ičega.

Kruger je napao Konana i na kraju su opet svi ostali stripovi koji nisu bonelli proglašeni ili odvratnim ili kvazi intelektualnim.
Što je pogrešno na više razina a siguran sam da si toga i sam svjestan budući da kažeš da čitaš i sve ostalo.





Nisam ja nikog napao, samo sam rekao svoje viđenje i eto nisam jedini koji takvo što misli. Uvijek ta rasprava tko je bolji Boneli ili ostali. Meni je draži Kit Teler od nekog sranja iz belgijsko-francuske produkcije. Oni su mi nekad bili vrh, stvarno su ti nekadašnji serijali bili odlična i onda ih nešto negativno lupilo, danas su uglavnom trash, strašno su pali u kvaliteti. I sam Boneli ima problema sa pokušajima praćenja novog stripovskog trenda ( ovi novi serijali od njih desetak dva valjaju a ostali su ili teško smeće ili ni vam ni tam ), po meni taj novi trend je teško smeće, ali doslovno smeće. Strip je sve lošiji i lošiji. A opet Boneli koji kopira te američke gluparije ultimat ovo ono je bolji od amer. Dugo me nije nešto oduševilo kao Mister No revolution, Mister no nova serija, Zagor porijeklo i Teks mladost. Ovo što je izdao Libelus.
Još u dobu djetinjstva sam znao biti nečim oduševljen, no kasnije kad si stariji teže te je pozitivno iznenaditi.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/05/2020 : 11:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Cromwell

Pa stvar je u tome da inicijalno nitko nije niti rekao da je Bonelli smeće tako da ga niti nije bilo potrebno braniti od ičega.

Kruger je napao Konana i na kraju su opet svi ostali stripovi koji nisu bonelli proglašeni ili odvratnim ili kvazi intelektualnim.
Što je pogrešno na više razina a siguran sam da si toga i sam svjestan budući da kažeš da čitaš i sve ostalo.





Nisam ja nikog napao, samo sam rekao svoje viđenje i eto nisam jedini koji takvo što misli. Uvijek ta rasprava tko je bolji Boneli ili ostali. Meni je draži Kit Teler od nekog sranja iz belgijsko-francuske produkcije. Oni su mi nekad bili vrh, stvarno su ti nekadašnji serijali bili odlična i onda ih nešto negativno lupilo, danas su uglavnom trash, strašno su pali u kvaliteti. I sam Boneli ima problema sa pokušajima praćenja novog stripovskog trenda ( ovi novi serijali od njih desetak dva valjaju a ostali su ili teško smeće ili ni vam ni tam ), po meni taj novi trend je teško smeće, ali doslovno smeće. Strip je sve lošiji i lošiji. A opet Boneli koji kopira te američke gluparije ultimat ovo ono je bolji od amer. Dugo me nije nešto oduševilo kao Mister No revolution, Mister no nova serija, Zagor porijeklo i Teks mladost. Ovo što je izdao Libelus.
Još u dobu djetinjstva sam znao biti nečim oduševljen, no kasnije kad si stariji teže te je pozitivno iznenaditi.




Potpis i blagoslov na napisano..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 12:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Savage Sword of Conan broj 1 je prvi i zadnji koji sam kupio. Jeste smor za citati. Imam kronike od DH u koloru do nekih 30-tak brojeva i to je max za mene sto se tice kolekcije.
Sto se tice Libe idu li skoro Nathanovi "prvijenci" da i mi ovdje brojimo kao zagorovci koliko ima jos do spajanja?😁



Sad ide 73-a redovna knjiga sa 'nove' tri epuzode, i Maxi broj 5. A bit ce ubrzo i 'nova-stara' knjiga s potrebnim epizodama za krpanje rupe. Jos ih 'samo' sedam treba... da se mene pita izbacili bi ih svih 7, odmah i rijesili bi se tog tereta.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/05/2020 : 12:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da je Libellus, što se tiče Zagora, već zagazio u razdoblje ZS 700 i da su dosad izdavali 10 knjiga godišnje sa po 3 stanadardne Bonelli sveske unutra što čini 30 godišnje, a inače redovno godišnje u Italiji izađe 12 sveski, lako je izračunati kada bi se ovim tempom trebali spojiti.
Da li možemo očekivati da će Libellus usporiti izdavanje Zagora slijedećih godina??
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 12:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Cromwell

Pa stvar je u tome da inicijalno nitko nije niti rekao da je Bonelli smeće tako da ga niti nije bilo potrebno braniti od ičega.

Kruger je napao Konana i na kraju su opet svi ostali stripovi koji nisu bonelli proglašeni ili odvratnim ili kvazi intelektualnim.
Što je pogrešno na više razina a siguran sam da si toga i sam svjestan budući da kažeš da čitaš i sve ostalo.





Nisam ja nikog napao, samo sam rekao svoje viđenje i eto nisam jedini koji takvo što misli. Uvijek ta rasprava tko je bolji Boneli ili ostali. Meni je draži Kit Teler od nekog sranja iz belgijsko-francuske produkcije. Oni su mi nekad bili vrh, stvarno su ti nekadašnji serijali bili odlična i onda ih nešto negativno lupilo, danas su uglavnom trash, strašno su pali u kvaliteti. I sam Boneli ima problema sa pokušajima praćenja novog stripovskog trenda ( ovi novi serijali od njih desetak dva valjaju a ostali su ili teško smeće ili ni vam ni tam ), po meni taj novi trend je teško smeće, ali doslovno smeće. Strip je sve lošiji i lošiji. A opet Boneli koji kopira te američke gluparije ultimat ovo ono je bolji od amer. Dugo me nije nešto oduševilo kao Mister No revolution, Mister no nova serija, Zagor porijeklo i Teks mladost. Ovo što je izdao Libelus.
Još u dobu djetinjstva sam znao biti nečim oduševljen, no kasnije kad si stariji teže te je pozitivno iznenaditi.



Bonelli mini serijali su pravo osvjezenje u njihovoj izdavackoj politici. Meni je taj koncept izvanredan i po sadrzaju i raznolikosti ideja/stilova, tako i po odlicnoj odluci da imaju glavu i rep. (Citaj kraj) Dakle zavrsavaju, imaju svoj smisao, nisu outgoing serijali i nemaju rizik ponavljanja, recikliranja ideja kao njihovi dinosauri koji su odavno presli u dosadu i ispraznost.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/05/2020 : 12:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger
Uvijek ta rasprava tko je bolji Boneli ili ostali.


Takve rasprave ne bi niti bilo da je netko stalno ne pokreće. A često je pokrećeš ti uz još nekoliko potpisnika i +1 članova.
Nije ti to baš kul

Bok, kako si.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/05/2020 : 12:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
A o čemu da pričamo na stripovskom forumu?
A to što je na to pitanje tko je bolji od te dvije škole gotovo nemoguće dati pravi odgovor, to je druga priča.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 12:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

S obzirom da je Libellus, što se tiče Zagora, već zagazio u razdoblje ZS 700 i da su dosad izdavali 10 knjiga godišnje sa po 3 stanadardne Bonelli sveske unutra što čini 30 godišnje, a inače redovno godišnje u Italiji izađe 12 sveski, lako je izračunati kada bi se ovim tempom trebali spojiti.
Da li možemo očekivati da će Libellus usporiti izdavanje Zagora slijedećih godina??


To samo Dade znaju i trebas ih pitati na njihovom forumu. Ali ja cisto sumnjam u ikakvo usporavanje. Taj Zagor ide stalno odlicno pa i u stotoj ponovljenoj varijanti. Nema naznaka a ni razloga da ga Libellus uspori. Meni je to fascinantno kako taj strip 'kuri'. Istinu govoreci to je nevjerovatno. Taj serijal uopce ne zasluzuje toliku slavu i vjernost po svojoj stripovskoj kvaliteti. Ali on ide i ide, u svim mogucim oblicima reprintima reprinta. Taj strip je veci od nas svih strip konzumenata i nedvojbeno ce nas sve nadzivjeti. Kao sto je vec nadzivio svoje autore. Svoje oceve. (Ovo sam vec jednom rekao ali moram ponovo) Kako cemo ga pobogu, kupovati kad budemo umrli?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2020 : 12:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Logično je da nas većina obožava Bonelli jerbo smo odrasli na njemu. Da smo odrasli na amerima obožavali bi njih. Slična stvar s bilo čim šta se usvoji u djetinjstvu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/05/2020 : 13:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Kruger
Uvijek ta rasprava tko je bolji Boneli ili ostali.


Takve rasprave ne bi niti bilo da je netko stalno ne pokreće. A često je pokrećeš ti uz još nekoliko potpisnika i +1 članova.
Nije ti to baš kul



Pa nisam baš ja taj koji pokreće te rasprave, ja sam taj koji kaže što misli. Dosta često pojedinci u nekim svojim raspravama znaju loše napisati o Boneliju, a neke druge uzdizati, no to je legalno, svatko ima pravo reći svoje mišljenje. Složio bih se sa velkom da o čemu bi trebali raspravljati nego o stripovima. A o tome što je bolje teško je ispravo reći. Stripovi su se kroz vrijeme promijenili. Ja na primjer nemam baš dobro mišljenje o stripovima novijeg doba.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/05/2020 : 13:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Cromwell

Pa stvar je u tome da inicijalno nitko nije niti rekao da je Bonelli smeće tako da ga niti nije bilo potrebno braniti od ičega.

Kruger je napao Konana i na kraju su opet svi ostali stripovi koji nisu bonelli proglašeni ili odvratnim ili kvazi intelektualnim.
Što je pogrešno na više razina a siguran sam da si toga i sam svjestan budući da kažeš da čitaš i sve ostalo.





Nisam ja nikog napao, samo sam rekao svoje viđenje i eto nisam jedini koji takvo što misli. Uvijek ta rasprava tko je bolji Boneli ili ostali. Meni je draži Kit Teler od nekog sranja iz belgijsko-francuske produkcije. Oni su mi nekad bili vrh, stvarno su ti nekadašnji serijali bili odlična i onda ih nešto negativno lupilo, danas su uglavnom trash, strašno su pali u kvaliteti. I sam Boneli ima problema sa pokušajima praćenja novog stripovskog trenda ( ovi novi serijali od njih desetak dva valjaju a ostali su ili teško smeće ili ni vam ni tam ), po meni taj novi trend je teško smeće, ali doslovno smeće. Strip je sve lošiji i lošiji. A opet Boneli koji kopira te američke gluparije ultimat ovo ono je bolji od amer. Dugo me nije nešto oduševilo kao Mister No revolution, Mister no nova serija, Zagor porijeklo i Teks mladost. Ovo što je izdao Libelus.
Još u dobu djetinjstva sam znao biti nečim oduševljen, no kasnije kad si stariji teže te je pozitivno iznenaditi.



Bonelli mini serijali su pravo osvjezenje u njihovoj izdavackoj politici. Meni je taj koncept izvanredan i po sadrzaju i raznolikosti ideja/stilova, tako i po odlicnoj odluci da imaju glavu i rep. (Citaj kraj) Dakle zavrsavaju, imaju svoj smisao, nisu outgoing serijali i nemaju rizik ponavljanja, recikliranja ideja kao njihovi dinosauri koji su odavno presli u dosadu i ispraznost.



Meni baš i ne. Pročitao sam sve osim Gea-e i Morgan losta. Geu sam nabavio ali nisam pročitao niti jedan broj jer sam počeo čitati Lilith i nije mi se baš svidjelo, ostao mi je još zadnji broj Lilith da pročitam. Sve se nekako nećkam i tražim pravi trenutak. Morgana nisam uspio nabaviti na vrijeme, nekako mi je promaklo, ali mislim kako nisam ništa propustio. Negdje mi u evidenciji piše da imam prvi broj, ali ja se ne mogu sjetiti da li sam ga pročitao, ako jesam ne sjećam se o čemu se radi, a ne mogu ni pronaći taj prvi broj. Ako sam ga pročitao onda to govori koliko mi je bio „ zanimljiv „ kad se ne sjećam o čemu se radi.
Upravu si što se tiče recikliranja i ponavljanja onih dugovječnih serijala. To i ja tvrdim, nema su tu više što posebno ispričati, ali eto idu i dalje, mi ih čitamo iako je njihovo zlatno doba prošlo i to je to. To je navika.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/05/2020 : 13:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Opsti i pogrešan je dojam da u 70,80,90 bio samo Bonelli dostupan kod nas..koliko se secam bilo je bd stripova u svim izdanjima, po gotovo Stripoteci i Politikinom Zabavnik, bilo je raznih Eks almanah, Konana, Betmen.. Talicnom, Asterixa. ma bilo je svega ali je bonelli bio i ostao i da danas prva perjanica strip izdavastva.. Uz Alan Forda koga su sjebali na ravan lose Pavlihe ili nekadasnjeh Humora...
Samo najaci opstanu..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 13:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da navika, nostalgija i ono usvojeno uvjetovano u djetinjstvu ucine svoje.
Meni su dobri na svojnacin bili svi. Karavan, Cassidy, Gea, Lilith, Skriveno lice, Shangai devil, Demian ...
Evo Brad Barron, primjetio sam da ga ljudi ne vole i bacaju drvlje i kamenje na tah serijal. Meni je odlican, zabavan sa svojim retro stihom pedesetih, sezdesetih. Nalik na stare cb sf filmove. Dobro nacrtan. Bas sam ga gustao procitati. Zbilja mi je dobar taj koncept zavrsenih prica. No, naravno kako bi i bilo to sve dosadno i predvidivo, da smo svi istih svjetonazora i ukusa. Razlicitost nas samo moze civilizacijski nadograditi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 13:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Opsti i pogrešan je dojam da u 70,80,90 bio samo Bonelli dostupan kod nas..koliko se secam bilo je bd stripova u svim izdanjima, po gotovo Stripoteci i Politikinom Zabavnik, bilo je raznih Eks almanah, Konana, Betmen.. Talicnom, Asterixa. ma bilo je svega ali je bonelli bio i ostao i da danas prva perjanica strip izdavastva.. Uz Alan Forda koga su sjebali na ravan lose Pavlihe ili nekadasnjeh Humora...
Samo najaci opstanu..


Eh pitanje je sad tko je najaci?
No u pravu si, revije poput Strip arta, Giganta, Super stripa, Zova, Caka, Plavog zabavnika, udarne Stripoteke...da ne nabrajam sve u beskraj, obilovale su kvalitetnim i zanrovski razlicitim stripovima. Sva sila raznih stilova bila je objavljivana diljem bivse drzave. Mogao si se zakaciti na sto hoces. BD, amere, Bonelli junake... No stvarno je ispalo da su se nase djetinje duse otvorile Taljanima. Pa tako si i u pravu za Alan Ford, taj velicanstveni strip naseg djetinjstva kojeg su citali i klinci i babe diljem Juge, te pricali govorom i prijevodom iz tog stripa zahvaljujuci nenadmasnom Nenadu Brixyu. Alan Ford je upisan u kolektivno pamcenje cijele bivse Juge. I gle cuda, takoder Talijan.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2020 : 14:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Opsti i pogrešan je dojam da u 70,80,90 bio samo Bonelli dostupan kod nas..koliko se secam bilo je bd stripova u svim izdanjima, po gotovo Stripoteci i Politikinom Zabavnik, bilo je raznih Eks almanah, Konana, Betmen.. Talicnom, Asterixa. ma bilo je svega ali je bonelli bio i ostao i da danas prva perjanica strip izdavastva.. Uz Alan Forda koga su sjebali na ravan lose Pavlihe ili nekadasnjeh Humora...
Samo najaci opstanu..



za dicu je bija najdostupniji,ako ne računamo Tom i jerryija ili Mikijeve almanahe i zabavnike.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 24/05/2020 : 14:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
quote:
Originally posted by emirem

Savage Sword of Conan broj 1 je prvi i zadnji koji sam kupio. Jeste smor za citati. Imam kronike od DH u koloru do nekih 30-tak brojeva i to je max za mene sto se tice kolekcije. Sto se tice Libe idu li skoro Nathanovi "prvijenci" da i mi ovdje brojimo kao zagorovci koliko ima jos do spajanja?😁
Sad ide 73-a redovna knjiga sa 'nove' tri epuzode, i Maxi broj 5. A bit ce ubrzo i 'nova-stara' knjiga s potrebnim epizodama za krpanje rupe. Jos ih 'samo' sedam treba... da se mene pita izbacili bi ih svih 7, odmah i rijesili bi se tog tereta.

I da se mene pita, ali nažalost LL ima svoje zamisli . Čekam da se to pokrije pa da idem nanovo sa čitanjem sve od početka . Nathan Never (uz nenadjebivog ) mi je najbolji Bonelli. Iako sad nije ni sjena onom što je bio.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 15:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A sjecas se kako su 'Iskrcali' cetiri Nathana odjednom kad su poceli s njim? Sto to sad ne bi odmah obavili kad je 'doslo u tisno'.
Ima nesto u kronoloskom citanju nekog serijala, uz nekakav vremenski odmak. Ja sam sad za vrijeme Korone ponovo procitao prvih 200 . A sad sam na 166 Alan Fordu. Zapostavio sam malo albume, smatrao sam ovo pravim vremenom za citanje tih kiosk izdanja. Kad cu ikad vise citat stare Zagore, vjerovatno nikad... Alan Ford, vjerovatno hocu dok ne dodem do cistine na kraju puta.
Nathan ce isto biti i meni prvi target kad ga kompletiraju. Imam naravno SD i Ludens, ali hocu bas procitati LL knjige sa starim epizodama.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/05/2020 : 19:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

A sjecas se kako su 'Iskrcali' cetiri Nathana odjednom kad su poceli s njim? Sto to sad ne bi odmah obavili kad je 'doslo u tisno'.

Kad cu ikad vise citat stare Zagore, vjerovatno nikad...
Alan Ford, vjerovatno hocu dok ne dodem do cistine na kraju puta.

Nathan ce isto biti i meni prvi target kad ga kompletiraju. Imam naravno SD i Ludens, ali hocu bas procitati LL knjige sa starim epizodama.



E tu smo isti.

Imam SD NN, ali nije to vise za onaj gust. Sad brijem da kad se spoji, velis jos sedam komada, `ajde OK bude i to vec izaslo, i onda citam sve po redu od Libe.

Zagor extru necu od pocetka jer pocinje od "Zagor price",stao sam na Lex "klopka" 226 i onda samo ravno do "lova na vuka". Da cu opet citati prve Zagore ne bolivim, pred koju godinu sam citao LL kolor Zagore i dosta mi je bilo.
Od Libe NN prvijenci i DD kolor biblioteka idu dalje u moju biblioteku.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000