forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/06/2020 : 22:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Ivanl - ako ti nije problem provjeriti kad budeš doma, Zagor LL 73, stranica 33, ova vinjeta ispod. Je li ti pišu ova crna slova na vinjeti?






A gdje si ovo izvukao? Znam da si prodao svoje LL Zagor primjerke ili ti je preživio koji.

Usput, tu piše: "La grotta del incubo" iliti po naški "Pećina straha".

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/06/2020 : 22:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

“Pripovijesti sutrašnjice” novi su projekt legendarnog Tiziana Sclavija, kreatora Dylana Doga, a premijerni album pod naslovom “Nemoguća knjiga” također će se naći u našoj novoj turi koja će do kraja mjeseca biti vani...Smile

Naravno, više detalja o ovom izdanju (a i o svima ostalima iz tekuće ture) očekujte uskoro na istome ovom mjestu!Smile



Mislim da na ovoj naslovnici gruco ima vece mudo, nego dylan glavu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2020 : 22:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Cavenago majstorcina sa velikim M! Steta sto ne radi papirnate copertine.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/06/2020 : 22:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Evo provjerio. Jesu. A bas sam ga nedavno procitao, ne primjecuju se bas od ovog grmlja i zelenila, ali tu su.

Hvala Ivanl

quote:
Originally posted by Spock

A gdje si ovo izvukao? Znam da si prodao svoje LL Zagor primjerke ili ti je preživio koji.

Usput, tu piše: "La grotta del incubo" iliti po naški "Pećina straha".


To je jedan kolega s foruma hr. uslikao (njegov primjerak ), pa sam obećao da ću pitati za njega na LL forumu da li je to kod svih tih primjeraka tako, ali sam zaboravio lozinku za taj forum :(.

Je, to piše, Poli je isto došao do tog rješenja tamo na dr. temi

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=41820&REPLY_ID=2329028

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/06/2020 : 22:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by ivanl

# zlatan bihac, zasto bi se takmicili?
Druga zemlja, drugi nakladnik.


To dvoje je najmanje bitno. Cijena je važnija.


Zasto?
Ne znam kakvo ce biti VC izdanje, (pretpostavljam kiosk, jeftino), a ovo LL se zna zasto ce kostati. Kvalitet. Kolekcionarski primjerak. Ne vidim problem. Jedno izdanje za 'siroke mase' drugo za ljubitelje kvalitetnijih hc izdanja...
Mislio sam da smo to apsolvirali.



pa prije dan-dva je bilo 5 stranica napisano o tome kako izdavaci kalkulisu sa edicijama, kako se takmice ko ce prvi izdati pojedine edicije, gleda se kad ce ko najaviti i ostalo..evo, sad opet imamo primjer da u samo par dana dva izdavaca najave istu ediciju...zbog toga i komentar na to...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2020 : 23:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by ivanl

# zlatan bihac, zasto bi se takmicili?
Druga zemlja, drugi nakladnik.


To dvoje je najmanje bitno. Cijena je važnija.


Zasto?
Ne znam kakvo ce biti VC izdanje, (pretpostavljam kiosk, jeftino), a ovo LL se zna zasto ce kostati. Kvalitet. Kolekcionarski primjerak. Ne vidim problem. Jedno izdanje za 'siroke mase' drugo za ljubitelje kvalitetnijih hc izdanja...
Mislio sam da smo to apsolvirali.



pa prije dan-dva je bilo 5 stranica napisano o tome kako izdavaci kalkulisu sa edicijama, kako se takmice ko ce prvi izdati pojedine edicije, gleda se kad ce ko najaviti i ostalo..evo, sad opet imamo primjer da u samo par dana dva izdavaca najave istu ediciju...zbog toga i komentar na to...


Ma razumijem. Ali oni se nikako po politici,(filozofiji) izdavastva ne mogu usporedivati, uz to sto su iz razlicitih drzava. Bez obzira na 'zajednicko' trziste. A i sigurno ni jedni ni drugi nisu to priredili i realizirali u par dana. Taj je proces malo dugotrajniji. Evo pogodilo se, i to je... publike sto se tice,jedni ce gustat u kiosk izdanju, drugi u albumskoj formi. I sve 5.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 05/06/2020 : 23:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Činjenica da ni jedni ni drugi ne računaju na istu publiku... Čak mislim da će prije neki kupac Libellusa uz njihovo izdanje uzeti i meki uvez od VČ ( nek se nađe ;-) ) nego što će onaj tko ima namjeru uzeti VČ potrčati kupiti Libellus. I ovo san baš nekidan najavija da vidite kao nema utrke... jer kad je VČ najavija svoje izdanje Libellus je svoje već pripremija za tisak. Dakle krenuli su u pripremu prije najave VČ. U ostalom, svi izdavači znaju sve... nema tu iznenađenja. Kao što nema ni izznenađenja u činjenici da će sve, što iole valja, jednog dana biti na tržištu obe zemlje od različitih izdavača. I tu bi mogli završit raspravu a pohvalit i jedne i druge ( i treće i dvadesete... ) što ulažu novac i trud da svojim kupcima pruže mogućnost uživanja u najboljim ostvarenjima devete umjetnosti.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/06/2020 : 23:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
sad barem znamo da nije kom. mark u pitanju...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/06/2020 : 00:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jaki u ništa:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 06/06/2020 : 10:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast svakome ali ovo da se ne gleda na konkurenciju (Libellus možda ne toliko
na VČ kao obrnuto) je cista bedastoca. Pa zakon trzista tako nalaze pobogu!
A isto tako je glupost da kupci ne kalkuliraju.
Prvenstveno idem od sebe koji sam kupac i jednih i drugih.
Uvijek gledam proci jeftinije osim onda kada nemam izbora.
Naravno, tu je i faktor sigurnosti i povjerenja u izdavaca hoce li
zavrsiti zapocete serijale.
Moram priznati da sam ja tu dosta slabo kalkulirao. recimo,
poceo sam pratiti Thorgala od DW umjesto LL i zaj.. se...
Martina od VČ (one debele knjige umjesto LL i Zaj... se...
Mister No od VČ (isto one debeljuce) umjesto LL i, pogađate, zaj... se
Isto sam poceo i s Dragonerom i Sirocadi, sreca pa se tu moglo presaltati
relativno bezbolno. Ima jos ponesto ali da ne duzim.
Najsretniji bih bio kad bi za sve postojala kiosk varijanta, ne bih dvoumio uopce
jer mi je vazniji sadrzaj od pakiranja. Tu, naravno, mislim na Bonelli, BD
je vec druga prica. Ima nas svakakvih, ovo je samo moj stav i misljenje no,
da je sjajno stanje u izdavastvu to sigurno nije. Svi se snalaze kako mogu i kako misle
da je pametnije. Kupci ce to znati nagraditi ili nece...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 06/06/2020 : 11:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by ivanl

# zlatan bihac, zasto bi se takmicili?
Druga zemlja, drugi nakladnik.


To dvoje je najmanje bitno. Cijena je važnija.


Zasto?
Ne znam kakvo ce biti VC izdanje, (pretpostavljam kiosk, jeftino), a ovo LL se zna zasto ce kostati. Kvalitet. Kolekcionarski primjerak. Ne vidim problem. Jedno izdanje za 'siroke mase' drugo za ljubitelje kvalitetnijih hc izdanja...
Mislio sam da smo to apsolvirali.


Pa mislim na to da nije neka prepreka druga zemlja za nabavku izdanja. Ne dijele se kupci baš toliko prema zemljama, nego se gleda šta je kome dostupno zbog cijene. A ne vjerujem da će izdanje Veselog četvrtka biti jeftino za kiosk, ali će biti pristupačnije cijenom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/06/2020 : 11:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Svaka cast svakome ali ovo da se ne gleda na konkurenciju (Libellus možda ne toliko
na VČ kao obrnuto) je cista bedastoca. Pa zakon trzista tako nalaze pobogu!
A isto tako je glupost da kupci ne kalkuliraju.
Prvenstveno idem od sebe koji sam kupac i jednih i drugih.
Uvijek gledam proci jeftinije osim onda kada nemam izbora.
Naravno, tu je i faktor sigurnosti i povjerenja u izdavaca hoce li
zavrsiti zapocete serijale.
Moram priznati da sam ja tu dosta slabo kalkulirao. recimo,
poceo sam pratiti Thorgala od DW umjesto LL i zaj.. se...
Martina od VČ (one debele knjige umjesto LL i Zaj... se...
Mister No od VČ (isto one debeljuce) umjesto LL i, pogađate, zaj... se
Isto sam poceo i s Dragonerom i Sirocadi, sreca pa se tu moglo presaltati
relativno bezbolno. Ima jos ponesto ali da ne duzim.
Najsretniji bih bio kad bi za sve postojala kiosk varijanta, ne bih dvoumio uopce
jer mi je vazniji sadrzaj od pakiranja. Tu, naravno, mislim na Bonelli, BD
je vec druga prica. Ima nas svakakvih, ovo je samo moj stav i misljenje no,
da je sjajno stanje u izdavastvu to sigurno nije. Svi se snalaze kako mogu i kako misle
da je pametnije. Kupci ce to znati nagraditi ili nece...


Eto. Sve si rekao...
Na stranu kvalitet LL-a, ilitiga luksuz, njihovih izdanja, ali kod njih znas da nema kalkulacije, svaki 'projekt' koji zapocnu, grizu do kraja. A to kod do sad videnih neuspjeha razno raznih nakladnika, igra ako ne najvazniju, a onda sigurno bitnu ulogu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 06/06/2020 : 12:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007
Isto sam poceo i s Dragonerom i Sirocadi, sreca pa se tu moglo presaltati
relativno bezbolno.


I meni je ovov palo na pamet ali sumnjam da bi bilo bezbolno. Tko će sad uopće htjeti kupiti te komplete siročadi i dragonera a ove zamjene nije više moguće ni nabaviti.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 06/06/2020 : 12:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by udarnik007
Isto sam poceo i s Dragonerom i Sirocadi, sreca pa se tu moglo presaltati
relativno bezbolno.


I meni je ovov palo na pamet ali sumnjam da bi bilo bezbolno. Tko će sad uopće htjeti kupiti te komplete siročadi i dragonera a ove zamjene nije više moguće ni nabaviti.



Siročad od DWa nisam ni pokušao prodati,
neka stoje na polici. Radije bih nekome tko ih baš
želi poklonio nego prodao.
Dragonera sam se riješio na vrijeme a i nije toga bilo puno,
onaj nulti broj sam ostavio.
Sad mi pade na pamet i Ken Parker od Darkwooda kojeg
sam isto kupovao i prodao ga pod išta kad su oni stali.
Bogu hvala na Fibri i Strip Agentu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/06/2020 : 13:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Moram priznati da sam ja tu dosta slabo kalkulirao. ..
Martina od VČ (one debele knjige umjesto LL i Zaj... se...
Mister No od VČ (isto one debeljuce) umjesto LL i, pogađate, zaj... se



Ostaviš te i nastaviš dalje s LL i nisi se z....a

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 06/06/2020 : 13:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam Dragonero ostavio VČ primjerke i nastavio s Libelusom. Žao mi samo što nemam broj nula u boji. Libellus je zmaj od izdavača, preskup jeste, ali znaš na čemu si. Ionako su stripovi luksuz, niko nas ne tjera da kupujemo.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/06/2020 : 13:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by udarnik007
Isto sam poceo i s Dragonerom i Sirocadi, sreca pa se tu moglo presaltati
relativno bezbolno.


I meni je ovov palo na pamet ali sumnjam da bi bilo bezbolno. Tko će sad uopće htjeti kupiti te komplete siročadi i dragonera a ove zamjene nije više moguće ni nabaviti.



Siročad od DWa nisam ni pokušao prodati,
neka stoje na polici. Radije bih nekome tko ih baš
želi poklonio nego prodao.
Dragonera sam se riješio na vrijeme a i nije toga bilo puno,
onaj nulti broj sam ostavio.
Sad mi pade na pamet i Ken Parker od Darkwooda kojeg
sam isto kupovao i prodao ga pod išta kad su oni stali.
Bogu hvala na Fibri i Strip Agentu.


Jedna od rijetkih stvari,(ustvari jedina), koja mi je bolja od drugog nakladnika no od LL-a je; Darkwoodova Sirocad. Zbilja lijepo izdanje sa izvrsnom slikom koje tvore hrbati. Steta sto su stali. Ali to je kod njih simptomaticno, kao i kod VC-a. Dragonero, potonjeg nakladnika sam isto ostavio, ne pita jesti. Dapace ako, (ikad) nastave, kupit cu im ga. A ovo si takoder dobro kazao, uopce ne bi prodavao ta idanja, drage volje bi ih rade poklonio nekome. (Tko zasluzuje, naravno )

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/06/2020 : 13:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Dyd je 64 stranice,preko bare je 19 ojra.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/06/2020 : 13:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ovaj Dyd je 64 stranice,preko bare je 19 ojra.



150 kun'. Pa bit ce tako nesto i ovdje cijena, ako uzmemo u obzir Suzanjstvo ili Spirua, recimo. A tu je i pocetni popust. No i Zagorovi Korijeni su imali toliko stranica pa su bili skuplji.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 06/06/2020 : 14:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
quote:
Originally posted by ivanl

Evo provjerio. Jesu. A bas sam ga nedavno procitao, ne primjecuju se bas od ovog grmlja i zelenila, ali tu su.
Hvala Ivanl
quote:
Originally posted by Spock

A gdje si ovo izvukao? Znam da si prodao svoje LL Zagor primjerke ili ti je preživio koji.Usput, tu piše: "La grotta del incubo" iliti po naški "Pećina straha".
To je jedan kolega s foruma hr. uslikao (njegov primjerak ), pa sam obećao da ću pitati za njega na LL forumu da li je to kod svih tih primjeraka tako, ali sam zaboravio lozinku za taj forum :(. Je, to piše, Poli je isto došao do tog rješenja tamo na dr. temi
http://forum.stripovi.com/topic.aspwhichpage=-2&TOPIC_ID=41820&REPLY_ID=2329028

Piše i na mome. Vjerojatno piše na svima. Da li LL znaju ili ne znaju to ne znam. Nisam registriran na njihovom forumu pa ih ne mogu niti pitati. A ne znam da sam vidio da je to netko pitao tamo. Glupo je nanovo štampati cijeli tiraž zbog ovakvih greškica. Trebali su jednostavno smanjti cijenu i prodati ih pod knjige sa greškom i sve ok.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2020 : 15:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dakle LL je opet i za sljedecu turu najavio vise od dosadasnjih standardnih osam izdanja. Vec ih je 9. Luduju, sto li? Njima je Corona 'gasa' dala. Mozda ce opet biti deset knjiga...
(Mr No Revolution, Mr No nove epizode, Deadwoodikic, NN, MM, Ringo sirocad, Price iz baze drugdje, Tex i ovaj novi Dylan)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 08/06/2020 : 16:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
ili su ih financije stisle pa se treba sto prije namirit
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 08/06/2020 : 17:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod "nadmudrivanja" Libellusa i Veselog četvrtka dodao bih jednu "sitnicu" (ne znam jel netko prije spomenuo) - opaske iz kategorije VIDI POD u dnu sličice!

Konkretno, ako se u stripu kojeg objavi Libellus spominje bilo koji događaj iz prošlosti, dečki napišu u dnu sličice, u kojem izdanju iz bilo kojeg razdoblja, dijela "regiona" ili izdavača smo imali prilike upoznati lik ili događaj značajan za ono što trenutno čitamo. RESPECT

U izdanjima VČ, pogotovo u uvodniku, eventualno spomenu ono što je izdao Dnevnik u YU. Za bilo kojeg izdavača iz Hrvatske nema spomena.

---

<b></b>
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/06/2020 : 17:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Pffft, sad sam provjerom skuzio da nisam uopce kupio NN od prosle godine broj 13 i pozurim da vidim imaju u SNK i rezerviram.
Onda pogledam kad ce ona knjiga 14 iz najave,kad ono od drugog mjeseca u prodaji!!!
Evo i nju sam rijesio..
Koji sprint kukavno majko...
Ovo trcanje oko stripa cesto podsjeti na black friday kad moras biti brz u shoppingu ili ostajes bez krpica,najkica ili iphone.
Svaka slicnost sa stvarnim dogadjajima u svijetu je nenamjerna.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 08/06/2020 : 18:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Dakle LL je opet i za sljedecu turu najavio vise od dosadasnjih standardnih osam izdanja. Mozda ce opet biti deset knjiga...


Da, vec prije nekoliko dana su rekli da ce i sljedeca tura imati 10 izdanja. To je odlicno jer se malo kaska s jednom kompletnom turom tako da ce kroz ove dodatne knjige "biti sve iznivelirano", kako oni pocesto izjave.
Meni to odgovara, jer ne pratim mnogo toga, a sto "uspori" moje edicije kad je samo osam knjiga po turi. Ovako uvijek tri, max. cetiri izdanja za mene. Puna kapa.
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000