forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/05/2023 : 14:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Triba si uzet 6 komada tako da ti na polici uvik može bit vidljiva svaka strana kutije.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39296 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/05/2023 : 14:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Neznam čemu se ti sad isčuđavaš ? A moš mislit 125 Eura.
Pa kolekcionari daju 1000 i više eura za "kupuse" od LMS ili ZS koji su izlazili u "milijun" primjeraka pa niko od toga ne pravi hajp.
Pa kako onda neće netko dati 125 Eura za limitirane primjerke obložene kožom u posebnoj kutiji sa magnetskim zatvaranjem i sa potvrdom o autentičnosti i "što ti ja znam što sve ne" što ovo izdanje tehnikalijama razlikuje od drugih.



Jedno je nostalgija i decenijski nedosanjani snovi i stripovi stari 50 godina a potpuno drugo nesto novo.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7259 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/05/2023 : 14:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by logo111

Neznam čemu se ti sad isčuđavaš ? A moš mislit 125 Eura.
Pa kolekcionari daju 1000 i više eura za "kupuse" od LMS ili ZS koji su izlazili u "milijun" primjeraka pa niko od toga ne pravi hajp.
Pa kako onda neće netko dati 125 Eura za limitirane primjerke obložene kožom u posebnoj kutiji sa magnetskim zatvaranjem i sa potvrdom o autentičnosti i "što ti ja znam što sve ne" što ovo izdanje tehnikalijama razlikuje od drugih.



Jedno je nostalgija i decenijski nedosanjani snovi i stripovi stari 50 godina a potpuno drugo nesto novo.



Stari stripovi koji predstavljaju određenu točku povijesne prekretnice (prvi broj, broj koji predstavlja početak nove stripovske ere i sl.), a koji su k tome u mint, glanc izdanju će uvik bit kolekcionarski vrh, čak i ako eliminiramo osobni nostalgijski aspekt. To pak ne znači da nova, kolekcionarska izdanja u inim stilovima nemaju velik značaj.

Naprosto se radi o 2 kategorije i ne mora jedna potiskivat drugu. Tebi je ova cijena suluda i neprihvatljiva, a za Nasilje u Darkvudu i onu veću smatraš razumnom jer tu nalaziš smisao. Obje opcije su ok i imaju svoje kupce.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/05/2023 : 15:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Možda neko ponukan ludilom koje izaziva "roto" papir na aukcijama i okolo, planira nasljednicima ostaviti uspomenu u obliku koji će za puno manje vrimena dostići status trenutno nedodirljivog.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15665 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/05/2023 : 15:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by logo111

Neznam čemu se ti sad isčuđavaš ? A moš mislit 125 Eura.
Pa kolekcionari daju 1000 i više eura za "kupuse" od LMS ili ZS koji su izlazili u "milijun" primjeraka pa niko od toga ne pravi hajp.
Pa kako onda neće netko dati 125 Eura za limitirane primjerke obložene kožom u posebnoj kutiji sa magnetskim zatvaranjem i sa potvrdom o autentičnosti i "što ti ja znam što sve ne" što ovo izdanje tehnikalijama razlikuje od drugih.



Jedno je nostalgija i decenijski nedosanjani snovi i stripovi stari 50 godina a potpuno drugo nesto novo.



Stari stripovi koji predstavljaju određenu točku povijesne prekretnice (prvi broj, broj koji predstavlja početak nove stripovske ere i sl.), a koji su k tome u mint, glanc izdanju će uvik bit kolekcionarski vrh, čak i ako eliminiramo osobni nostalgijski aspekt. To pak ne znači da nova, kolekcionarska izdanja u inim stilovima nemaju velik značaj.

Naprosto se radi o 2 kategorije i ne mora jedna potiskivat drugu. Tebi je ova cijena suluda i neprihvatljiva, a za Nasilje u Darkvudu i onu veću smatraš razumnom jer tu nalaziš smisao. Obje opcije su ok i imaju svoje kupce.



Tocno, sve! Osim sto ne postoji glanc i mint za nesto, (stripovsko) od 50 i kusur godina. Desetljeca provodim u objasnjavanju istog. Za Nasilje u crnoj sumi i primjerice jedinicu Grupa TNT, postoji lijepa i stamena ocjena '5'! Nista preko toga. Toliki su mi primjerci prosli po rukama da me nitko ne moze uvjeriti u suprotno. Glanc i Mint i to na svaku muku moze biti nova Fibra ili Libellus i to je to... Ljudi se 'itaju' olako ocjenama, a sad da li ja pretjerujem moze se prodiskutirati, no kao sto mi je nedavno kazao jedan cijenjeni kolekcionar; jebote ove tvoje petice nekome bi bile '8'. Kako god, nema starih stripova od 50-60 godina povise 'petice'! Ali prave, lijepe, postene i stamene petice! Tako da!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15665 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/05/2023 : 15:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Triba si uzet 6 komada tako da ti na polici uvik može bit vidljiva svaka strana kutije.



Shitina...
Nisan se sitija te dobre ideje...
Nista onda od pomoci i dobre volje da ustupim jedan primjerak...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 30/05/2023 : 12:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Hoće li De luxe izdanje "Zagor priča" sadržavati i edukativni tekst "Dobro došli u Zagorovo "Zlatno doba"!", objavljen izvorno 2014. u 23. knjizi "Zagor kolor biblioteke"?
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2592 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 30/05/2023 : 15:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Za one koji ne znaju, poput mene - sto je to Zagorovo zlatno doba i da li ono i taj tekst opcenito imaju veze sa zagorolozima?

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/05/2023 : 15:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Za one koji ne znaju, poput mene - sto je to Zagorovo zlatno doba i da li ono i taj tekst opcenito imaju veze sa zagorolozima?


Zagorovo zlatno doba odnosi se na razdoblje kada su nastale neke od najboljih i najupečatljivijih priča u Zagorovom serijalu, koje su ostvarili dvojac Nolitta/Ferri. Dosta Zagor fanova smatra prekretnicom i početkom tog zlatnog doba upravo tu epizodu "Zagor priča", dok neki entuzijasti podvlače granicu čak i nešto ranije pa spominju početak kod epizode "Zarobljenici Crvene vještice". Mnogi zagorolozi su se složili (uključujući i mene osobno kao fana) da se pravo zlatno doba Zagora proteže od epizode prvog Vampira pa sve do Tigra.

Tekst na koji se misli je ovaj: https://i.postimg.cc/QMjWKm3L/tekst.jpg

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 30/05/2023 15:42:21
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6054 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/05/2023 : 16:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Aha, eto onda odgovora na moje pitanje što ovu epizodu čini tako posebnom da se išlo na ovakvo izdanje.
Hvala Reem ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2592 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 30/05/2023 : 17:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Za one koji ne znaju, poput mene - sto je to Zagorovo zlatno doba i da li ono i taj tekst opcenito imaju veze sa zagorolozima?


Zagorovo zlatno doba odnosi se na razdoblje kada su nastale neke od najboljih i najupečatljivijih priča u Zagorovom serijalu, koje su ostvarili dvojac Nolitta/Ferri. Dosta Zagor fanova smatra prekretnicom i početkom tog zlatnog doba upravo tu epizodu "Zagor priča", dok neki entuzijasti podvlače granicu čak i nešto ranije pa spominju početak kod epizode "Zarobljenici Crvene vještice". Mnogi zagorolozi su se složili (uključujući i mene osobno kao fana) da se pravo zlatno doba Zagora proteže od epizode prvog Vampira pa sve do Tigra.

Tekst na koji se misli je ovaj: https://i.postimg.cc/QMjWKm3L/tekst.jpg



Auuu, nekako mi je tanko to stivo da se naziva bas zlatnim periodom.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2592 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 30/05/2023 : 19:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Postujem misljenje kako zagorologa tako i tvoje kao fana.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4798 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 30/05/2023 : 22:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Zlatni period od prvog vampira do tigra je najusuglašeniji tzv.Zlatni period Zagora i to većinom kod starije generacije i to s razlogom.Napominjem da je tako i kod Talijanskih fanova pa i šire.
1.Najproduktniji period kvalitete priča.
2.Vrhunac prodaje stripa koji nikad više neće dostići tako veliki broj prodanih stripova.
3.U tom periodu susrećemo po prvi put najveće Zagorove neprijatelje tj.najznačajnije neprijatelje i prijatelje.
4.Feri i Donatelli na vrhuncu svog crteža.
5.Definitivno period najljepših naslovnica.

Naravno da i izvan ovog perioda ima vrhunskih (raštrkanih) priča


Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/05/2023 : 22:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sve je to stvar doba kada je ko čitao te priče. Meni je zlatno doba od Terora šeste planete pa do Brodoloma na Misuriju. Ima i pre i kasnije dobrih priča, ali u tom periodu je koncentracija dobrih najveća.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
197 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 31/05/2023 : 15:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Sve je to stvar doba kada je ko čitao te priče. Meni je zlatno doba od Terora šeste planete pa do Brodoloma na Misuriju. Ima i pre i kasnije dobrih priča, ali u tom periodu je koncentracija dobrih najveća.


https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/05/2023 : 16:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zlatno doba?
Od Nestalog Istraživača do Boselli / Della Monica Rakosija.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2592 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 31/05/2023 : 16:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Kad guglam koje je to zlatno dobar Zagora - ne izbacuje nista, guglao sam na engleskom i talijanskom i nema. Sto da radimo, ostaje mi prikloniti se znanstvenim cinjenicama proizaslim iz istrazivanja zagorologa i svakako fanovima kao sto se Reem CP i Rakosi4.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7754 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/05/2023 : 17:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Zlato doba zagora je od prvog do šestog razreda osnovne.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/05/2023 : 17:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Zlato doba zagora je od prvog do šestog razreda osnovne.

U sridu!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15005 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/05/2023 : 21:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Tonto

Zlato doba zagora je od prvog do šestog razreda osnovne.

U sridu!






istina

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5243 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/05/2023 : 22:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Zlato doba zagora je od prvog do šestog razreda osnovne.



Aha ha ha lektira
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10107 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/06/2023 : 04:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Zlato doba zagora je od prvog do šestog razreda osnovne.



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/06/2023 : 09:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Zlato doba zagora je od prvog do šestog razreda osnovne.


Da, to je ono prvo zlatno doba kao i prije spomenuto Nolittino. Ali onda dolazi i drugo zlatno doba, kad se covjek sredi, potpuno sazrije i skuzi da je Zagor i dalje najbolji i onda nastaje drugo zlatno doba, kao i ono od Nestalog istrazivaca do treceg vampira.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15665 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/06/2023 : 11:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zlatno doba je konstanta, to jest uvijek je kad prodas odredene epizode LMS i ZS za par sto Eura pa dobrano navise. Zlatno doba je stalno. Lijepo to traje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/06/2023 : 11:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajmo da se vratimo na ontopic..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.17 seconds. Snitz Forums 2000