forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Krcko
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/02/2020 : 22:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Lijepo, svaka čast na trudu.

Nabavio sam francuske integrale još 2013.

Bio sam sretan s njima dok mi Bane nije ukazao na original kolor.
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 25/02/2020 : 04:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
Pa čitao sam na netu da je bilo nekoliko francuza koji su se bunili zbog ove nove boje u ovim integralima, ali meni ove boje puno bolje izgledaju od onih originalnih. Kupio sam ja i nekoliko Tintin originala zbog Krcka, boje su bile dobre, ali ipak ovo mi se više svidja. No, razumem... ovo je ipak pitanje ukusa.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/02/2020 : 23:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Attila77

Radimo ovo na stripzoni u digitalnom obliku. Bio sam razocaran sa prvim SA Krcko integralom. Koristili su skenove stampanih starijih stripova, pa su boje bile jako izbledjene. U drugom i trecem integralu su koristili one nove boje iz Francuske, pa oni odlicno izgledaju. Ali ovaj prvi je blagi uzas. Odlucio sam da kupim dva primerka iz Francuske (jedan za rastavljanje i skeniranje, drugi za moju kolekciju), pa obradjujemo skenove sa ovim novim bojama. A za prevod nema boljeg nego originalan prevod Dusak Radovica iz Kekeca.


Strip-agent bi trebao objaviti novo izdanje prvog integrala, koje će biti iz iste edicije kao i drugi i treći integral.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 28/02/2020 : 01:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
Pa to je odlicna vest. Jedva cekam Da li neko zna kad ce se taj integral objaviti?
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 07/12/2020 : 03:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 14/05/2022 : 23:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
https://krcko.top/

Naletih na ovo večeras dok sam malo lurkao po bespućima neta.
Vidim na prethodnoj stranici ovog topika već je bilo objavljeno, ali čini mi se da fali link...

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 24/06/2022 : 19:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote


Završio sam sa obradom Krcko integrala 4. Nastavio sam gde su francuzi prestali. Kupio sam sve stripove sa francuskog eBaya, skenirao ih, obradio, i sa ekipom sa stripzone preveo epizode koje nisu bile prevedene kod nas. Neke epizode su imali jako loše boje, pa sam izvukao crnobele crteže i ponovo ih obojao. A od Guilmarda sam dobio dve table koje je on crtao za još jednu epizodu, ali nikad nije završio. Ja sam im dodao boje i ubacio u ovaj Guilmard-Hubuc Krcko integral.

Edited by - Attila77 on 24/06/2022 19:56:41
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/06/2022 : 19:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Atilla, moraš da pripaziš da ovo ne ode u pirateriju. Nekoliko stranica koje bi ovde predstavio su ok, ali ne više od toga.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 24/06/2022 : 19:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
Vazi, izbrisao sam linkove, ali ovo su materijali koje niko kod nas nece objaviti. A ni u Francuskoj ovo ne prodaju. Stari stripovi koje vecunu i ne zanima. Samo par nas Kekec nostalgicara :-)

Ali, razumem pravila foruma, i postovacu ih.

Edited by - Attila77 on 24/06/2022 20:00:01
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/07/2022 : 22:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Raymond Macherot:Krcko,integral 2 (Strip-Agent)
Raymond Macherot:Krcko,integral 3 (Strip-Agent)

"Macherotov svet je svet detinjstva,
stvoren rukom odraslog čoveka koji je
sačuvao dušu i srce deteta"


Osamdesetih godina prošlog veka,u gornjomilanovačkoj strip reviji Biser strip,mogli smo čitati prave bisere franko-belgijansko (+malo i američkog,ali i domaćeg) stripa;od 18.broja,žanra strogo humorističkog. Osim opštepoznatih,te opštepriznatih Asteriksa i Taličnog,otkrivali smo i razne druge junake,koji su nas kaktkad više impresionirali nego Gošinijeve strip ikone.Sećam se da su neki otkidali na Žil Žurdana,neki na Spirou,Crnobradog,Rundu,Popaja,..A dobar deo nas se "zaljubio" u Krcka.Predivni životinjski svet Grbavice,i avanture živopisnih likova su nas jednostavno opčinile.
Strip-Agent nam je u tri integrala doneo sabrane Krckove zgode i nezgode,i to samo one koje je kreirao veliki Rejmond Mašerot (našoj publici poznat i kao tvorac Kliftona i Sibilin).U prvoj knjizi Krcko i Minimum (Malecki u srpskom prevodu) su u prirodnom okruženju Mirne doline i lokalnog grada,ali u ove dve knjige njihove avanture su smeštene na relaciji Siromaška (iliti Grbavice po starom prevodu) i pomenute doline.

integral 2:
Proždirači - na putu za jug,K&M doživljavaju brodolom,i dospevaju na ostrvo na kome nema ljudi ni divljih zveri,pa su se obične životinje kroz godine razvijale u naučno-tehnološkom pogledu,i imaju automobile,železnicu,telefone,obučene su,...Samo ostrvo je okupano suncem sa blagom mediteranskom klimom,prelepo osmišljeno i nacrtano.
K&M sticajem okolnosti prisustvuju kada dve zveri dospevaju na ostrvo,a doveo ih je, ni manje ni više,nego stari neprijatelj Antracit,koji je među viđenijim stanovnicima Siromaška 4.5/5
Zezaton strašni - na Mitrona XIII-og,kralja Siromaška,je izvršen arentat.K&M,koji rade za novine kreću u istragu. 5/5
Krcko se vraća - K&M se vraćaju u Mirnu dolinu kod svojih prijatelja,ne bi li im pomogli da prebrode oštru zimu izrađujući im odeću,koristeći iskustvo sa Siromaška.Krcko jednog dana nestaje. 3.5/5

integral 3:
Antracitova osveta & Krcko igra i dobiva - na Siromašku je nastupio mir nakon prethodnih događaja sa Antracitom.Čak je pronađena i moćna atomska bomba (od sode-bikarbone).Međutim,Antracit beži iz zatvora i kreće u pljačkaške pohode,tokom kojih će mu pomenuta bomba doći u ruke.Dolaze crni dani za stanovništvo ostrva. 5+/5
Feretka sladokusac - Mirnu dolinu i životinje u njoj maltretiraju braća Gizdelini.K&M koji su u poseti dolini im se suprostavljaju i ponižavaju,a braća rešavaju da unajme lasicu (feretku) kako bi se osvetili. 4/5
Krcko dolazi u pomoć - kralj Mitron prima u posetu kralja Paprenjaka,vladara susednog ostrva Kinocefalije,na kome žive samo majmuni.Tokom ulične parade,neko pogađa Paprenjaka tortom,na šta sujetni vladar odgovara objavom rata Siromašku.Da stvari budu gore,Antracit beži iz zatvora 5/5

Na žalost
,između Mašerota i urednika Tintina, Leblanka,došlo je do izvesnih nesuglasica,jer je nešto slobodnije ismejavanje ljudskih mana,institucija,dvoličnosti,gluposti,.. nailazilo na svojevrsno negodovanje dela čitalaštva (ah,ta licemernost) i time ograničavalo Mašerotovu slobodu izražavanja,što se završilo okončavanjem rada na francuskom Dizniju,čime smo sigurno ostali uskraćeni za još poneko remek delo.

"Macherot nije moralist,on je odmetnik.
Njegove životinje često izgovaraju drske reči
i veselo šibaju građanski moral,praveći se
istovremeno da mu se klanjaju."

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/07/2022 : 22:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Zidrou&Godi:Krcko-Opasnost vreba na ostrvu Lezileba (Najkula)

Krckove avanture na Lezilebu (Grbavici/Siromašku) u režiji Zidroua,što se mene tiče,ne mogu da ne valjaju.
Ne znam koliko su svi upućeni u ovaj kultni humoristički serijal belgijske strip legende,Rejmonda Mašerota,dovoljno je samo reći da su ga zvali francuski dizni.
Dosta godina kasnije,dobijamo svojevrsni omaž,nešto slično kao što imamo serijale Une aventure/Vu par... za Spirua i za Taličnog.
Zidrou daje modernije viđenje doživljaja Krcka i Minimalka,sa nekim elementima koji su mi se dopali (šutiranje u međunožje) i oni koji baš i nisu (ne može bez pederluka više,mada je ovde u maloj količini) - priča koja je poslužila za podlogu je Proždirači,na osnovu koje je snimljen film,te Krcka i Minimalka zovu na promociju u gradovima Lezileba;dok se u pozadini dešavaju teroristički napadi u cilju odvajanja jednog dela ostrva od monarhije.

Šta reći - nostalgija je ovde,u mom slučaju,odigrala značajnu ulogu,i uživao sam u stripu - bilo je tu prostora i za bolju priču,mogao je Zidrou uraditi nešto revolucionarno poput Brava na Spirouu,ili Bonom na Taličnom,ali zadovoljan sam pročitanim,pri čemu je sjajan kraj veliki plus.
Najkulino izdanje je odlično,uz primedbu da mi je nedostajalo što nije ostala Grbavica.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000