forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Corto maltese
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 30/08/2015 : 22:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Hugo Pratt:Zlatna kuća Samarkanda (Bookglobe)

Korto je u potrazi za blagom Aleksandra Velikog,a trag su beleške lorda Bajrona i Edvarda Trilevnija.Put do blaga će biti dug,od Rodosa do granice Avganistana i Indije,a politička situacija u krajevima kroz koje će prolaziti,je više nego komplikovana.Na sve to,u celoj avanturi je prisutan i Kortov dvojnik,izvesni Ševket,uticajna i opasna ličnost.
Negde na četrdesetoj stranici sam bio toliko zbunjen zbog složenog istorijsko-političkog miljea u kom se Korto obreo,da sam morao da najpre prelistam odgovarajući odeljak iz knjige "Sjećanja" (od istog izdavača),kako bih upoznao pomenutu situaciju;a i da pažljivo pogledam kartu Kortovih kretanja u ovom pohodu.Tek tada,sam započeo čitanje ispočetka,i išlo je daleko bolje i razumljivije.
Zlatna kuća Samarkanda pršti od akcije ,čak više i od Sibira,a i ovde su razne strane čas zajedno,čas ljuti protivnici.Poseban štimung priči daje Raspućin,koji je luđi i interesantniji nego ikad.Slobodno mogu reći da su Raspa i Kuš jedni od najkvalitetnijih sporednih strip junaka.

9/10; iako to nije ona jaka devetka koju sam dao Keltima,Uvek malo dalje,...




Uz Kelte i Etiopljane meni najdraži Korto koji sam čitao. Čak bih rekao da je ovdje ta "kortovska" kombinacija stvarnih povijesnih činjenica, pustolovnog stripa i specifične zen-snolikosti, i neobičnog humora ovdje dovedena do vrhunca. A Rasputin je genijalan lik, on je razlog zbog čega mi je ova epizoda omiljena.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/08/2015 : 23:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Zna li neko da li je izgled tabli tj broj kadrova odnosno redova sa sličicama, isti u Bookglobovom albumu Kelti, kao svojevremeno u Strip-Artu?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/09/2015 : 21:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hugo Pratt:Tango (Bookglobe)

Korto Malteze u noir "fazonu"! Korto se nalazi u Buenos Airesu,i tu uz pomoć prijatelja traži Luiz Brukzovič,poljakinju koju je upoznao u albumu Venecijanska bajka,a koja se u Argentini bavi prostitucijom.Vrlo brzo, i Korto i prijatelj koji mu pomaže,će se naći na meti gangstera,plaćenih ubica i korumpriranih policajaca,ali i mnogo žešćih igrača.
Prat pokazuje svoje umeće u gangsterskom žanru,i to na odličan način.
9/10

SPOJLER ALERT
nisam baš razumeo samu završnicu;kad Habanov batler i inspektor Estavez nasrću na Korta,kolika je uloga samog Habana u tome.Pretpostavljam da je to po njegovom nalogu,ali nije mu te sve jasno.Kao i Bučova uloga u svemu tome??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/09/2015 21:19:28
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/09/2015 : 21:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by anto

Hugo Pratt:Zlatna kuća Samarkanda (Bookglobe)

Korto je u potrazi za blagom Aleksandra Velikog,a trag su beleške lorda Bajrona i Edvarda Trilevnija.Put do blaga će biti dug,od Rodosa do granice Avganistana i Indije,a politička situacija u krajevima kroz koje će prolaziti,je više nego komplikovana.Na sve to,u celoj avanturi je prisutan i Kortov dvojnik,izvesni Ševket,uticajna i opasna ličnost.
Negde na četrdesetoj stranici sam bio toliko zbunjen zbog složenog istorijsko-političkog miljea u kom se Korto obreo,da sam morao da najpre prelistam odgovarajući odeljak iz knjige "Sjećanja" (od istog izdavača),kako bih upoznao pomenutu situaciju;a i da pažljivo pogledam kartu Kortovih kretanja u ovom pohodu.Tek tada,sam započeo čitanje ispočetka,i išlo je daleko bolje i razumljivije.
Zlatna kuća Samarkanda pršti od akcije ,čak više i od Sibira,a i ovde su razne strane čas zajedno,čas ljuti protivnici.Poseban štimung priči daje Raspućin,koji je luđi i interesantniji nego ikad.Slobodno mogu reći da su Raspa i Kuš jedni od najkvalitetnijih sporednih strip junaka.

9/10; iako to nije ona jaka devetka koju sam dao Keltima,Uvek malo dalje,...




Uz Kelte i Etiopljane meni najdraži Korto koji sam čitao. Čak bih rekao da je ovdje ta "kortovska" kombinacija stvarnih povijesnih činjenica, pustolovnog stripa i specifične zen-snolikosti, i neobičnog humora ovdje dovedena do vrhunca. A Rasputin je genijalan lik, on je razlog zbog čega mi je ova epizoda omiljena.


sad da mi neko kaže da izdvojim omiljenog Korta,ne bih mogao; počev od Balade do Tanga,svi su mi tu negde.Jedino mi je Venecija primetno lošija,a i ona je jako dobra.
Možda su mi Kelti,Uvijek malo dalje i Etiopljani za neku nijansu ispred ostalih.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/09/2015 12:43:27
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 01/09/2015 : 21:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Super su ti ove kratke recenzije, sad me zanima što ćeš reći o Helvećanima i Mu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/09/2015 : 21:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Super su ti ove kratke recenzije, sad me zanima što ćeš reći o Helvećanima i Mu.


tu i nemam neka posebna očekivanja,na osnovu raznih komentara i prelistavanja istih.Ako mi se baš ne dopadnu,možda i izlete iz kolekcije,odavno sam ispao iz "kompletističkog" fazona.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 06/09/2015 : 02:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx
A Rasputin je genijalan lik, on je razlog zbog čega mi je ova epizoda omiljena.



Marijana: "Recite mi, Raspućine. Vi ga dobro poznajete...Da li je taj čovek ikad bio zaljubljen?"
Raspućin: "Jeste, pre mnogo godina...možda...u jednu lepu devojku koja je bolovala od mizoneizma.
Iz toga se ništa nije izrodilo. Malo su razgovarali, ali su se mnogo gledali...nikad se nisu dodirnuli...
...kao da ih je u tome sprečavao neki bolesni strah. Opsesivni strah od zaraze...
Zatim je ta lepa devojka samu sebe pobedila i hrabro se udala za jednog drugog. Otada, priča pravi veliki skok..."
Marijana: "Jadni Korto...Tako je sladak..."
Raspućin: "...Da, kao šlag. U svakom slučaju, otada lepi mornar nema više poverenja u razum i oseća averziju prema logici.
Zaljubljen je u želju da bude zaljubljen."


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/09/2015 : 21:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hugo Pratt:Helvetske priče (Bookglobe)

quote:
Originally posted by Dzimi gitara


Što se tiče priče tu odlazimo duboko u ezoteriju, metafiziku... narativi više nisu jasni, magloviti su, ali i dalje poetični. Ali je zato ljubiteljima horoskopa, tarota, mitologije, književnosti, proučavaocima simobola, istoričarima, pseudositoričarima, teoretičarima zavera... ponuđeno toliko detalja da mogu beskrajno da proučavaju šta se događa i kuda se to zapravo otišlo.



Otprilike,to je to;Džimi je dao sjajan prikaz Švajcarskih priča.
Korto sa profesorom Stajnerom odlazi u posetu Hermanu Heseu,koji živi u nekom malom mestu na obali jednog jezerceta,na granici Švajcarske i Italije.Kako ne zatiču pisca kući (mada tu Korto već doživljava snove (ili bolje reći halucinacije) u budnom stanju),Korto odlazi u pansion Morfej(he,he,..Morfej) sa pozajmljenom knjigom iz Heseove biblioteke (Parsifal je u pitanju).Čitajući je,Korto ulazi u svet snova ...

Šta reći - poetično,simpatično,sa sjajnim dijalozima,ali i maglovito,teško razumljivo ...
Svideo mi se strip,ni u jednom trenutku mi nije bio dosadan,verovatno ću mu se nekad i vratiti,ali da sam znao šta me čeka,ni u ludilu ne bih dao 180 kuna u dinarskoj protivvrednosti,koliko sam ga tad platio.U stvari,ne bih dao ni 1500 dinara (95 kuna) koliko sad košta na popustu,već bih ga radije od nekog pozajmio i pročitao.
Takođe,verovatno mi je strip dobar jer sam u zadnjih par meseci ušao u taj Kortov svet i zavoleo ga,pa su mi i Helvetske priče zanimljive;da sam ovaj album čitao u nekomdrugom trenutku,verujem da bi me iznervirao svojom apstraknošću.

7/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/09/2015 21:15:21
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2015 : 15:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hugo Pratt:Mu (Bookglobe)


quote:
Originally posted by Dzimi gitara


Što se tiče priče tu odlazimo duboko u ezoteriju, metafiziku... narativi više nisu jasni, magloviti su, ali i dalje poetični. Ali je zato ljubiteljima horoskopa, tarota, mitologije, književnosti, proučavaocima simobola, istoričarima, pseudositoričarima, teoretičarima zavera... ponuđeno toliko detalja da mogu beskrajno da proučavaju šta se događa i kuda se to zapravo otišlo.



I ponovo ću citirati našeg dragog Džimija,mada uz ogradu da ovo se ipak mnogo više odnosi na Helvetske priče.

Mu je već klasičnija Kortovska priča (u odnosu na Helvećane), u smislu akcijsko-avanturističkog pristupa - Korto zajedno sa svojim prijateljima, Stajnerom,Tristanom (Bantamom),Raspom,mis Soledad i još nekima,a u finansijskoj režiji Zlatouste i Levija Kolombie negde u Karibima love blago.Lokalni indijanci otimaju Soledad, i Korto,Tristan,Raspućin i Hesus Marija kreću da je pronađu - u toj potrazi će doživeti neverovatnu avanturu na granici sna i jave u jednom zaboravljenom svetu - Korto Malteze u stilu Indijane Džonsa,ali u Pratovoj režiji.

jedna potanka 8/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/10/2015 15:09:44
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 04/10/2015 : 17:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Hugo Pratt:Mu (Bookglobe)


quote:
Originally posted by Dzimi gitara


Što se tiče priče tu odlazimo duboko u ezoteriju, metafiziku... narativi više nisu jasni, magloviti su, ali i dalje poetični. Ali je zato ljubiteljima horoskopa, tarota, mitologije, književnosti, proučavaocima simobola, istoričarima, pseudositoričarima, teoretičarima zavera... ponuđeno toliko detalja da mogu beskrajno da proučavaju šta se događa i kuda se to zapravo otišlo.



I ponovo ću citirati našeg dragog Džimija,mada uz ogradu da ovo se ipak mnogo više odnosi na Helvetske priče.

Mu je već klasičnija Kortovska priča (u odnosu na Helvećane), u smislu akcijsko-avanturističkog pristupa - Korto zajedno sa svojim prijateljima, Stajnerom,Tristanom (Bantamom),Raspom,mis Soledad i još nekima,a u finansijskoj režiji Zlatouste i Levija Kolombie negde u Karibima love blago.Lokalni indijanci otimaju Soledad, i Korto,Tristan,Raspućin i Hesus Marija kreću da je pronađu - u toj potrazi će doživeti neverovatnu avanturu na granici sna i jave u jednom zaboravljenom svetu - Korto Malteze u stilu Indijane Džonsa,ali u Pratovoj režiji.

jedna potanka 8/10



Uglavnom kako se čini nema nijedne Kortove priče da ti je loša, i sve su ti podjednako oko 8/10.
Ja sam rekao kad bih morao birati tri najbolje uzeo bih Kelte, Etiopljane i Samarkanda.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2015 : 19:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by anto

Hugo Pratt:Mu (Bookglobe)


quote:
Originally posted by Dzimi gitara


Što se tiče priče tu odlazimo duboko u ezoteriju, metafiziku... narativi više nisu jasni, magloviti su, ali i dalje poetični. Ali je zato ljubiteljima horoskopa, tarota, mitologije, književnosti, proučavaocima simobola, istoričarima, pseudositoričarima, teoretičarima zavera... ponuđeno toliko detalja da mogu beskrajno da proučavaju šta se događa i kuda se to zapravo otišlo.



I ponovo ću citirati našeg dragog Džimija,mada uz ogradu da ovo se ipak mnogo više odnosi na Helvetske priče.

Mu je već klasičnija Kortovska priča (u odnosu na Helvećane), u smislu akcijsko-avanturističkog pristupa - Korto zajedno sa svojim prijateljima, Stajnerom,Tristanom (Bantamom),Raspom,mis Soledad i još nekima,a u finansijskoj režiji Zlatouste i Levija Kolombie negde u Karibima love blago.Lokalni indijanci otimaju Soledad, i Korto,Tristan,Raspućin i Hesus Marija kreću da je pronađu - u toj potrazi će doživeti neverovatnu avanturu na granici sna i jave u jednom zaboravljenom svetu - Korto Malteze u stilu Indijane Džonsa,ali u Pratovoj režiji.

jedna potanka 8/10



Uglavnom kako se čini nema nijedne Kortove priče da ti je loša, i sve su ti podjednako oko 8/10.
Ja sam rekao kad bih morao birati tri najbolje uzeo bih Kelte, Etiopljane i Samarkanda.


pa gledaj - u kontekstu čitanja kompletnog Korta, nema.
I Helvetske priče i Mu, pročitane nakon ostalih avanture Korta koje su im prethodile, su našle neko svoje mesto u priči o ovom nesvakidašnjem strip junaku.

Njihove ocene, i sedmica koju sam dao Helvećanima i osmica (mada mi je to čak možda i više bilo između 7 i 8,ali ajde) za Mu,bi sigurno bile niže da ih nisam pročitao u kontinuitetu sa ostalim albumima.

Da sam recimo neki od ovih albuma čitao u nekoj drugoj prilici,cenim da im ne bi dao ni prelazne ocene.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/10/2015 19:14:06
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/10/2015 : 21:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?t=18&v=Tw1k8GjuWfw

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 09/10/2015 : 22:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Antiću, "otera" me u predsajamsku nabavku Corta, uvek sam ga čitao na preskok, pa uskoro krećem hronološki, premda ne sve, jer mi kasniji Pratt baš i ne leži; meni je ono pravo zaključeno sa Samarkandom. Čak i Venecija - na momente kao Tintin, Tango još može da prođe, ono posle bilo dovoljno i prvo čitanje.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/10/2015 : 15:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Antiću, "otera" me u predsajamsku nabavku Corta, uvek sam ga čitao na preskok, pa uskoro krećem hronološki, premda ne sve, jer mi kasniji Pratt baš i ne leži; meni je ono pravo zaključeno sa Samarkandom. Čak i Venecija - na momente kao Tintin, Tango još može da prođe, ono posle bilo dovoljno i prvo čitanje.


Meni je Korto ujednačenog kvaliteta u skoro svim albumima;jedino mi je Venecija nešto slabija,a Helvećani i Mu su urađeni u nekom drugom "ludom" fazonu,i kao što rekoh, meni su prijali čitajući ih u kontinuitetu sa ostalim pričama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/10/2015 : 16:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hugo Pratt:Mladost (Bookglobe)

Kratko,ali slatko - to sam prvo pomislio kad sam zatvorio ovaj album.
Mladost nam donosi priču kako su se upoznali Korto i Raspa, pri kraju rusko-japanskog rata.Mislio sam da će Mladost govoriti o mladosti Korta,u smislu nekog većeg vremenskog razdoblja njegovih mlađanih dana,ali 60 i kusur stranica ovog albuma obuhvataju tek jedan kratak period u kome će se oni upoznati preko Džeka Londona (koji je tamo kao ratni dopisnik iz SAD-a),Kortovog dobrog prijatelja;a sam Malteze se pojavljuje na samom kraju, u poslednjih 15 stranica stripa.
Pre toga,pratimo Raspućinovo ludilo,koje nije ništa manje nego one koje smo imali prilike da vidimo u prethodnim albumima kad je bio nekih 15-20 godina stariji.

Odličan album,9/10 !

Šteta što Mladost nije išla u c/b verziji,bez Stajnerovog predgovora,sa nekom normalnom cenom - ovako je to sve koštalo 180 kuna (odnosno 2900 dindži),što je stvarno previše.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/10/2015 : 16:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Skupo?
A sta bi tija?Nije ni mercedes jeftin a i bunda ne zostaje cijenom.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/10/2015 : 01:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
šta reći nakon pročitanih 12 albuma, i čitkaranja dodatne knjige Sjećanja (od Bookglobea) i specijalnog izdanja Gradca posvećenog Hugu Pratu (koji je priredio Miroslav Marić) (Sve Cortove žene od BG nisam nabavljao, a knjigu Želja da se bude beskoristan (Sećanja i razmišljanja– razgovori sa Dominikom Ptifoom)od Službenog Glasnika,ostavljam za sledeće čitanje Korta), utisci su više nego pozitivni.

Definitivno je reč o jednom od najboljih stripova svih vremena;atipičnom i crtežom i naracijom.
Pratova grafika je tako jednostavna, a tako fascinantna - nije ni čudo što su ga mnogi kopirali.
Pratovo pripovedanje - poetično,inteligentno,duhovito,vanvremensko,a opet i dinamično i dramatično što je neophodno za dela ovog žanra.Mada je teško definisati kojem žanru pripadaju stripovi Korta Maltezea.Načelno avanturističkom,ali ima tu još koječega.A sve prožeto Pratovom poetičnošću i sjajnim dijalozima.

Većina stripova su mi podjednakog kvaliteta - možda bih donekle izdvojio Kelte,Uvek malo dalje i Etiopljane sa jedne strane,a Veneciju,Helvećane i Mu, sa druge.U stvari,sa naglaskom na Mu i Helvetske priče,albumi koji se razlikuju po strukturi naracije od ostalih albuma,a koji su mi bili simpatični jedino u kontinuitetu čitanja celog opusa Korta Maltezea.

Korto Malteze zauzima vrlo drago mesto u mojoj kolekciji,ali ne mogu da kažem da sam ga doživeo kao ultimativno remek delo,niti sam od onih koji ga svrstavaju na pijedastal devete umetnosti - možda je tome kriva činjenica da ga nisam čitao u vreme kad bi mi on to mogao biti - devedesetih - kad sam bio dovoljno zreo za Korta,a kad ga zub vremena nije ni malo načeo.
Ovako,čitajući ga skoro pola veka od nastanka,mislim da ga je vreme ipak malo okrnjilo.Barem za moje afinitete.

Izdanja Bookglobea sa prevodom Vlatka Ćesića i Milene Benini - skroz korektna.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 17/10/2015 : 21:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Antiću, "otera" me u predsajamsku nabavku Corta, uvek sam ga čitao na preskok, pa uskoro krećem hronološki, premda ne sve, jer mi kasniji Pratt baš i ne leži; meni je ono pravo zaključeno sa Samarkandom. Čak i Venecija - na momente kao Tintin, Tango još može da prođe, ono posle bilo dovoljno i prvo čitanje.



Antove kratke recenzije zaista pozivaju na čitanje (i kupovanje).
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 17/10/2015 : 21:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Prvi albumi su mi najbolji. Negdje poslije Sibira su mi postali manje zanimljivi.
Morao bih pročitati ih ponovo, možda bih danas drugačije mislio.
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 03/11/2015 : 21:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Neki dan sam bio u Francuskoj i vidim ovo u izlogu prodavnice stripova:



Bilo je vec vece i prodavnica je bila zatvorena, kao i dan poslije (nedjelja).

http://comicsalliance.com/corto-maltese-new-juan-diaz-canales-ruben-pellejero-casterman-hugo-pratt/

Go to Top of Page

Dream
Starting Member



Serbia
34 Posts

Member since 26/08/2014

Posted - 06/01/2016 : 18:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dream a Private Message  Reply with Quote
https://www.knjizare-vulkan.rs/knjige/tajna-venecija-korta-maltezea-hogo-prat-gvido-fuga-lele-vijanelo-isbn-9788684807986

Nešto više o ovome?

I drugo pitanje, kada će se konačno pojaviti nastavak Bookglobe color edicije Corta Maltese-a?
Go to Top of Page

Axon Rey
Starting Member

3 Posts

Member since 29/03/2014

Posted - 16/07/2016 : 21:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Axon Rey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.


LUBITELJIMA CORTA NA ZNANJE
Biblioteka u koloru ide dalje. Izgledno je da ćemo vidjeti i novu epizodu u hrvatskom izdanju. Za tehničke detalje, molim vas, ne pitajte jer ne znam, niti su moj posao. Bitno je samo da ljubitelji Corta dođu na svoje.

... Što se tiče Corta u boji, prijevodi će, vrlo vjerojatno, biti još mrvicu dodatno izbrušeni, proći će još jednu redakturu i provjeru.
Nažalost, u jednom kolor izdanju (slučajno baš moj prijevod) dogodila se jedna sitna pogreška u numeraciji stranica (nije krivnja nakladnika, bome ni moja), vodit će se računa da takvih pogrešaka više ne bude.



Onda? Gdje je zapelo? Prošlo je više od godinu dana od ova 2 posta i 3 godine od zadnjih Bookglobeovih Pratt izdanja (Žene Corta Maltesea i Pustinjski škorpijoni). Otada ni glasa, a cijela tema je, nažalost, očito zamrla.

Nedavno sam u zadnjem broju Kvadrata posvećenom Prattu (sve čestitke i pohvale uredniku Vjekoslavu Đanišu) pročitao članak Andrije Mihajlovića o Prattovom 'izgubljenom' Sandokanu u kojem autor iznosi nadu da će i to djelo u neko skorije vrijeme ugledati svjetlo dana u domaćem prijevodu, ali se istovremeno i iščitava skepsa zbog čudne izdavačke politike Bookglobea, koji drži autorska prava i čast za objavljivanje Prattovih djela kod nas. Otkad je prije 10-ak godina Bookglobe pokrenuo ediciju i najavio plan izdavanja kompletnog Prattova opusa, što bi se doista trebalo smatrati privilegijom, nama fanovima je bezbroj puta, službeno ili neslužbeno, najavljivan nastavak i izlazak novih izdanja, što se nažalost vrlo sporo, a u zadnje 3 godine i nikako ne ostvaruje.

No nije mi namjera ovdje napadati, dapače, svaka čast Vlatku na dobrim prijevodima (nažalost, smatram da su prijevodi Milene Benini dosta lošiji), a dižem kapu i uredniku Nebojši Radiću koji je cijelu stvar pokrenuo. Iskreno vjerujem u dobre namjere, entuzijazam i želju svih uključenih u projekt, ali i smatram, pa onda i apeliram (ako ovo itko pročita), da bi bilo fer i korektno prema nama koji redovito pretražujemo internet u nadi da ćemo naići na bilo kakve nove vijesti i šuškanja o temi, da se ipak s vremena na vrijeme puste bar nekakve vjerodostojne informacije i apdejti.

Svjestan sam teške situacije u domaćem izdavaštvu (mada ovaj članak ulijeva određen optimizam: http://www.index.hr/black/clanak/kako-je-strip-u-hrvatskoj-dozivio-renesansu-i-najbolja-izdanja-u-2015/875809.aspx), ali se i iskreno nadam da je Bookglobe još uvijek u pogonu i da je, možda, ova svakako preduga stanka samo rezultat svjesnosti i dobro isplanirane namjere da se Prattova kolekcija konačno punom parom i simbolično nastavi iduće godine kada se obilježava okruglih 50 godina od prvog objavljivanja Balade o slanome moru, možda i najznačajnijeg djela u povijesti 9. umjetnosti. Živili!
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 24/08/2016 : 18:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
Darkvud će raditi Korta.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/08/2016 : 21:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Eh kako bi bilo lijepo da i jedan pošteni hrvatski izdavač izda Corta kako taj strip to zaslužuje...
Dotad čekanje Bookglobeovih izdanja na kapaljku, a vise manje su sve epizode rasprodane...

Čestitke Darkwoodu na zlatnoj koki
Go to Top of Page

Dream
Starting Member



Serbia
34 Posts

Member since 26/08/2014

Posted - 26/08/2016 : 21:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dream a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xander

Darkvud će raditi Korta.



Kada će Darkwood raditi Corta?
I da li će taj Corto biti u koloru ili crno beli?
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000