forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Corto maltese
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 11/09/2007 : 15:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe


...baš kao i ostale Prattove radove koji su trenutno dostupni.


Indijansko ljeto?

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 11/09/2007 : 15:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by bookglobe


...baš kao i ostale Prattove radove koji su trenutno dostupni.


Indijansko ljeto?



Sve koji su dostupni.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 11/09/2007 : 15:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Bravo Bookglobe!
Interesuje me samo kad ću to moći da kupim u Beogradu?

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 11/09/2007 : 15:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by bookglobe


...baš kao i ostale Prattove radove koji su trenutno dostupni.


Indijansko ljeto?



Sve koji su dostupni.


Super.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Motofunac
New Member

Croatia
118 Posts

Member since 06/05/2007

Posted - 11/09/2007 : 16:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Motofunac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe
Osnovne informacije o upravo izašlim alumima su na podforumu Izlog izdavaca, na istom ovom forumu.

Nasa izdanja pojavljuju se na našoj stranici (http://www.stomugromova.com/) ili u magazinu SMG!. Detaljni prikazi Corta i Prattova rada išli su u SMG! newsletteru koji se dijelio u strip knjižarama, te uz USX i WONDERCITY izdanja, a kasnije u SMG! magazinu koji je bio dostupan na kioscima. Zašto smo odlučili da SMG! bude naša stranica, a ne Bookglobe nešto je malo objašnjeno u jednom od podforuma na ovom forumu.

Informacije o našim izdanjima redovito su dostupne kroz SMG! katalog i SMG! magazin. MC je naš glavni distributer, pa je i logično da upravo oni prezentiraju najviše podataka o našim izdanjima.

Kad tražiš kronološko izlaženje da li to treba biti prema redosljedu objavljivanja u magazinima u Italiji ili Francuskoj, ili prema redosljedu objavljivanja u Belgiji, Francuskoj ili Italiji, ili bismo trebali slijediti Prattovu kronologiju Cortovih pustolovina (koja je sjajno razrađena u, upravo objavljenim, Sjećanjima)? Corto albumi nisu obilježeni brojevima, ne postoji propisan redosljed kojim ga se mora ili treba objavljivati i stvar je procjene uredništva koji albumi, u određenom trenutku, na tržištu mogu polučiti najbolji efekt. Iz niza razloga, koji nisu nužno samo stvar najužeg kruga stripaša, odlučili smo se za ovaj redosljed.

Predlažem da se ne osvrćeš previše na "kronologiju", ako baš želiš imati sve (kao što kažeš u svom postu) naslove već da ih počneš kupovati jer će ih Bookglobe sve objaviti, baš kao i ostale Prattove radove koji su trenutno dostupni.

Nadam se da će ti biti po volji, te da sam ovim putem odgovorio na većinu tvojih pitanja (osim onoga o Texu, o kojemu nemam pojma).





Za navedeni izlog izdavača prvi put čujem, tako da - hvala na uputi.

Stranica je sva zbrda zdola i nigdje ne vidim nikakav ozbiljniji katalog (izuzev gornjeg SMG katalog gdje se nalazi samo 9 artikala), ali dobro - tu je očito moj problem...idemo dalje...

kad govorim o kronologiji, jasno je, kao što si i sam zaključio, da se radio o Prattovoj kronologiji...ne znam zašto bi me trebala zanimat francuska kronologija...pa valjda se sama rijec "kronologija" uvijek odnosi na to kojim je redom to autor crtao...

s mnogim bih se stripovima volio upoznati upravo od prvog broja (albuma), i zato su ovi potezi tipa Mark Blek Misterno MartinM pravi dragulj za ovakve poput mene.
ukoliko planirate izdati sve, cak i bilo-ne bilo to po kronologiji, naravno da cu sve i kupiti.
A gdje bi se mogao vidjeti (ili ako ti se da, napisi) plan izdavanja, kako Corta, tako i ostalih djela Pratta?

Jos me zanima informacija - s (moram reći, izvanrednim) serijalom "Brončano doba" nastavljate...?


hvala na tekstu i informacijama, a napose na Cortu, s kojim cu se (najvise zahvaljujuci Bookglobeu) konacno i ja upoznati, buduci da sam dosad odbijao kupovati sto srpske Cortove, sto pojedine epizode razlicitih naklada (zelio sam imati kompletnu seriju, a vidim da bi se to sad moglo i ostvariti).
Go to Top of Page

General Katana
New Member



206 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 11/09/2007 : 17:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send General Katana a Private Message  Reply with Quote
a cena?

There can be only one!
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 11/09/2007 : 19:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Motofunac

quote:
Originally posted by bookglobe
Osnovne informacije o upravo izašlim alumima su na podforumu Izlog izdavaca, na istom ovom forumu.

Nasa izdanja pojavljuju se na našoj stranici (http://www.stomugromova.com/) ili u magazinu SMG!. Detaljni prikazi Corta i Prattova rada išli su u SMG! newsletteru koji se dijelio u strip knjižarama, te uz USX i WONDERCITY izdanja, a kasnije u SMG! magazinu koji je bio dostupan na kioscima. Zašto smo odlučili da SMG! bude naša stranica, a ne Bookglobe nešto je malo objašnjeno u jednom od podforuma na ovom forumu.

Informacije o našim izdanjima redovito su dostupne kroz SMG! katalog i SMG! magazin. MC je naš glavni distributer, pa je i logično da upravo oni prezentiraju najviše podataka o našim izdanjima.

Kad tražiš kronološko izlaženje da li to treba biti prema redosljedu objavljivanja u magazinima u Italiji ili Francuskoj, ili prema redosljedu objavljivanja u Belgiji, Francuskoj ili Italiji, ili bismo trebali slijediti Prattovu kronologiju Cortovih pustolovina (koja je sjajno razrađena u, upravo objavljenim, Sjećanjima)? Corto albumi nisu obilježeni brojevima, ne postoji propisan redosljed kojim ga se mora ili treba objavljivati i stvar je procjene uredništva koji albumi, u određenom trenutku, na tržištu mogu polučiti najbolji efekt. Iz niza razloga, koji nisu nužno samo stvar najužeg kruga stripaša, odlučili smo se za ovaj redosljed.

Predlažem da se ne osvrćeš previše na "kronologiju", ako baš želiš imati sve (kao što kažeš u svom postu) naslove već da ih počneš kupovati jer će ih Bookglobe sve objaviti, baš kao i ostale Prattove radove koji su trenutno dostupni.

Nadam se da će ti biti po volji, te da sam ovim putem odgovorio na većinu tvojih pitanja (osim onoga o Texu, o kojemu nemam pojma).





Za navedeni izlog izdavača prvi put čujem, tako da - hvala na uputi.

Stranica je sva zbrda zdola i nigdje ne vidim nikakav ozbiljniji katalog (izuzev gornjeg SMG katalog gdje se nalazi samo 9 artikala), ali dobro - tu je očito moj problem...idemo dalje...

kad govorim o kronologiji, jasno je, kao što si i sam zaključio, da se radio o Prattovoj kronologiji...ne znam zašto bi me trebala zanimat francuska kronologija...pa valjda se sama rijec "kronologija" uvijek odnosi na to kojim je redom to autor crtao...

s mnogim bih se stripovima volio upoznati upravo od prvog broja (albuma), i zato su ovi potezi tipa Mark Blek Misterno MartinM pravi dragulj za ovakve poput mene.
ukoliko planirate izdati sve, cak i bilo-ne bilo to po kronologiji, naravno da cu sve i kupiti.
A gdje bi se mogao vidjeti (ili ako ti se da, napisi) plan izdavanja, kako Corta, tako i ostalih djela Pratta?

Jos me zanima informacija - s (moram reći, izvanrednim) serijalom "Brončano doba" nastavljate...?


hvala na tekstu i informacijama, a napose na Cortu, s kojim cu se (najvise zahvaljujuci Bookglobeu) konacno i ja upoznati, buduci da sam dosad odbijao kupovati sto srpske Cortove, sto pojedine epizode razlicitih naklada (zelio sam imati kompletnu seriju, a vidim da bi se to sad moglo i ostvariti).



Dobro, izlog izdavača na stripovi.com je još relativno friški, pa se nije uhodao, ali sam siguran da će biti od velike koristi svim čitateljima, a još više izdavačima, ponajviše onima koji su nebonelli usmjerenja (ovo nije nikakav cinizam, nego naprosto Bonneli podforum je najopterećeniji, pa je dobro da se oni koji to ne rade mogu izvući na manje zagušene forume gdje će ih pronaći oni koje to zanima.

Redizajn foruma je inače, po meni, izuzetno kvalitetan i skidam kapu svima koji su ga radili. Možda samo jedna primjedba: budući je svakako vrlo živ možda se na naslovnoj stranici moglo malo više napisati o njemu i objasniti neke stvari. Recimo, već kod prvoga pokušaja da okačimo nešto u jedan forum došlo je do sitnog nesporazuma koji je brzo riješen. Razumijem da je ljudima koji su ga slagali valjda već puna kapa posla oko njega, pa se nisu odlučili davati detaljnija uputstva. Isto tako, kužim da su rezonirali kako je sve po sebi jasno (što i jeste), ali nisu računali da su korisnike prilično razmazili lako iskoristivim interfejsom, pa kod promjene mnogi ne koriste sve mogućnosti nego se smao prepuštaju starom.

Za kronologiju pitam jer kod stripofila često (pa i u slučaju Corta) postoji više "kronologija". Kronologija orignalnog crtanja i / ili objavljivanja u magazinima, zatim kronologija albumskog objavljivanja (a ona se zna mijenjati od zemlje do zemlje, pa čak i kod različitih izdavača u istoj zemlji) i konačno, recimo to tako, "unutarnja" kronologija, budući Pratt nije priču o Cortu započeo od početka prema kraju nego je "skakao" kroz vrijeme i prostore. Zbog toga neki čistokrvni ljubitelji Corta čak inzistiraju da se serijal objavljuje po toj unutarnjoj kronologiji, dakle od perioda Cortove mladosti prema starosti. Tako da, upravo kada tebi omogućimo da redom pratiš sve što je Pratt nacrtao zaskoči me neko tko kaže "Uf, bez veze, baš si trebao raditi po Cortovim godinama." ili "Pravi profesionalizam bi bio da si to odradio kako je Casterman radio u limitiranoj verziji početkom osamdesetih." Razumiješ? Uvjek će biti onih koji prigovaraju, a da izdanje još nisu ni uzeli u ruke. A tek kad ga uzmu!!!

Evo ti i primjer: nekakav benchmark izdavaštva za Corta su Castermanova izdanja. E sa, izdanje Kelta (i još nekih naslova) u crno bijeloj tehnici i onih u koloru se razlikuju. Po broju epizoda, a samim time i po "kronologiji". Odlučimo li se za bilo koju od ove dvije verzije već smo teško prekršili nepisna pravila stripofila i naše je izdanje posve bezvrijedno.

Dakle, teško je svima udovoljiti, pa se moram voditi priglupim metodom po kojoj ja rizikujem lovu te valjda mogu odrediti redosljed za koji vjerujem da će smanjiti finacijski rizik.

Što se SMG! weba tiče, probat ću još jednom: SMG! stranica nije BOOKGLOBE katalog. Ona je izlog naših novih izdanja i promotivno sredstvo za naslove koje želimo naglasiti. Na web ne želim potrošiti niti minute više od ovoga što trošim, posebno uz tako razvijenu mrežu drugih web stranica kojima se služimo za plasman informacija. Kataloge (i to naravno ne potpun, jer imamo oko 300 naslova)tiskamo realtivno redovno u SMG! newsletteru (ranije u Wodercityu i USX, a sada u SMG! magazin i USX). "Katalog" na webu mi se čini besmislenim iz više razloga. Dva najvažnija su da ja stripove štampam, a netko drugi prodaje pa ne mogu ažurirati što postoji jer pojma nemam što je sve trenutno rasprodano, pa ne postoji na lageru. Drugi je taj što ne vidim razloga da se razvlačim stalno prepravljajući podatke za tristotinjak naslova kad u prosjeku radim četri do pet izdanja mjesečno. Ha, znam što ćeš reći: pa zaposli nekoga. Nemoj. Ne ulazi mi se u tu priču.

Razumijem nečiju potrebu da ima "sveobuhvatan" katalog, (pa da onda može zanovijetati kako "eto baš je htio kupiti jedno zgodno izdanje iz 1994 godine, ali njega nema u prodaji, iako ga drže u katalogu, gadovi pokvareni prevarantski!!!"), jer i sam volim prolistati takvu stvar (na papriru ili webu), pa onda maštati "eh, što bi bilo kad bi bilo, kad bih pobjedio na Big Brotheru pa imao milju za stripove / knjige / DVD / salvete" - ma sam zaokruži točan odgovor. Dakle, možeš kukati koliko to volja, i isticati našu neprofesionalnost i proklinjati nas kao jadnike, ali na žalost nećeš time ništa postići.

Uvijek će biti ljudi koji će naći prigovor i ošinuti te pridjevom jadni samo zbog toga jer im se nije dalo doći do nekog podatka samostalno, a i ugodnoje kad nekog možeš izvrijeđati iz busije.

Isto tako uzmi u obzir da trenutačno imamo nekih dvadesetak serijala s 3 do 30 ili čak i više naslova u serijalu. Kad bih sad počeo ispisivati planove za Corta ili bilo što drugo dogodile bi se tri stvari: 1) svi bi odmah tražili kompletne spiskove svih naslova koje planiramo objaviti u sljedećih 50 do sto godina s točnim datumima i satima objavljivanja, 2) svako nepridržavanje plana (iz bilo kojega razloga) bilo bi proglašeno najvećom sramotom u povijesti hrvatske kulture od vremena kad je Držić klisnuo u Metke i 3) Svako kašnjenje (iz bilo kojeg razloga) bilo bi proglašeno dokazom naše "jadnosti","nesposobnosti" pa čak i "nepismenosti". Upravo prije neki dan skoro mi je stradao urednik Marvela jer jedan simpa momak nije na vrijeme dobio na kiosk svoj primjerak USX-a.

E sad, reci ti meni, zašto bih se ja samovoljno dovodio u poziciju da me masiraju bez pravog razloga, samo zato što je nekome dosadno za tipkovnicom? Mislim, i onako ti odgovaram iz čistog mazohizma, svi pametniji izdavači već odanvno su od toga odustali (osimu slučaju nedvojbenih pohvala i opće laudacije). Praktičnije je planove držati za sebe (koliko je to moguće, a ponekad se i ja bez veze izlajem) i što izađe - izađe. Nitko se onda ne buni, ne protestira, ne kuka i ne vrijeđa. Dobro, 50 % ljudi se ne buni, ne protestira, ne kuka i ne vrijeđa.

Uostalom, ne dam mi se gledati unazad, ne zanima me što ima u Bookglobe katalogu već isključivo što će u njemu biti.

Sorry na podužem postu, ali ovo mi je zadnji na ovu temu i dobra ti zabava s Corto albumima i svim ostalim Bookglobe proizvodima!

Go to Top of Page

Motofunac
New Member

Croatia
118 Posts

Member since 06/05/2007

Posted - 12/09/2007 : 01:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Motofunac a Private Message  Reply with Quote
iako sam dobio osjecaj da je tvoj post malo negativno nastrojen (a ne bi trebao biti), necu ulaziti u to
samo cu reci da sam ja "zahvalio" na izdanju, a ne kukao, vrijeđao itd, ali nema veze, sve ok

kronologija treba uvijek i samo takva biti kako je autor zamislio. To jest moje misljenje, ali i misljenje koje je pravilno (iako zvuci vrlo smijesno).
Sto bi mi sad trebali "Kronike iz narnije" citat od pocetka, ili "Ratove zvijezda" slagat po njihovim brojevima. Naravno da ne, zelja autora se uvijek treba postovati, a moje misljenje je da se to ne radi zato "sto autor to zasluzuje", vec zato sto je on to tako zamislio i vjerojatno to tako i treba izgledati
bio to, kako vec rekoh, film, knjiga, strip ili sta ja znam vec

nadalje, ne razumijem frazu "Drzic klisnuo u Metke", a rado bi da je pojasnis
ovo nije podjebavanje

nisam ni shvatio da je SMG vaša stranica ni da je gornji katalog vaš katalog, ali ako se već oglasujete preko te stranice, bilo bi lijepo da se onda oglasujete kako treba
nisam ti mislio rec da zaposlis nekog

meni nije niti dosadno za tipkovnicom niti se mislim prijavljivat na BB

ne kuka (vrijeđa psuje itd) niti 2% strip-konzumenata


jos jednom hvala, da se ne zaboravimo
najvise na Cortu
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 12/09/2007 : 12:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by General Katana

a cena?



sorry što kasnim s odgovorom, ali cijena je već na vedena na jednom od podoruma u Izdavačkom izlogu, a iznosi za Baladu i Sjećanja 149, kn, a za Kelte 139 kn.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 12/09/2007 : 12:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Imam prijedlog. Albumi Corta ne bi trebali biti numerirani, pa neka ih onda svak složi po svojoj želji. A normalno bi bilo da se slože po godinama života Corta, a ne kako ih je Pratt crtao, jer tako ne dobijaš kronologiju.
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 12/09/2007 : 14:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey

Imam prijedlog. Albumi Corta ne bi trebali biti numerirani, pa neka ih onda svak složi po svojoj želji. A normalno bi bilo da se slože po godinama života Corta, a ne kako ih je Pratt crtao, jer tako ne dobijaš kronologiju.



Corto, upravo iz ovakvih razloga (koje potpuno razumijem) i nije numeriran. Drago mi je da barem netko shvaća da u pojedinim strip serijalim postoji više vrsta "kronologija" i da su za čitelja sve odreda legitimne. Forsiranje "redom kojim je crtano" može izdavača dovesti u paklene probleme jer su, npr. neke epizode u Ketima crtane s nekoliko godina razmaka. Pa kako ih onda obuhvatiti u jednu cjelinu kad postoji čak nekoliko epizoda, pa čak i albuma nacrtanih umeđuvremenu?
Go to Top of Page

Motofunac
New Member

Croatia
118 Posts

Member since 06/05/2007

Posted - 12/09/2007 : 15:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Motofunac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by wiskey

Imam prijedlog. Albumi Corta ne bi trebali biti numerirani, pa neka ih onda svak složi po svojoj želji. A normalno bi bilo da se slože po godinama života Corta, a ne kako ih je Pratt crtao, jer tako ne dobijaš kronologiju.



Corto, upravo iz ovakvih razloga (koje potpuno razumijem) i nije numeriran. Drago mi je da barem netko shvaća da u pojedinim strip serijalim postoji više vrsta "kronologija" i da su za čitelja sve odreda legitimne. Forsiranje "redom kojim je crtano" može izdavača dovesti u paklene probleme jer su, npr. neke epizode u Ketima crtane s nekoliko godina razmaka. Pa kako ih onda obuhvatiti u jednu cjelinu kad postoji čak nekoliko epizoda, pa čak i albuma nacrtanih umeđuvremenu?



normalno da u svemu (pa tako i u strip serijalima) postoji vise vrsta "kronologija"
isto tako normalno da su sve one za citatelja (ili sire, konzumenta) potpuno legitimne
o tome nema spora

nije ni bitno da su numerirane, i oko toga se slazem

ali katkad je (@wiskey) stvar da se upravo ne slijedi kronologija, nego je naglasak na retrospekciji i flashbackovima
nikad neću zaboravit primjer legendarnog Leonea kad su mu (najprije šesterosatni film skratili na) četverosatni film u Americi skratili na verziju od 144 minute, i posložili je kronološkim slijedom (od mladosti prema starosti). Do jedan kritičar je film popljuvao, a nemali broj njih je rekao kako se radi o najgorem filmu 1984.
Kad su nešto kasnije vidjeli film u onoj minutaži i onom slijedu kojeg je Leone zamislio, mnogi su ga proglasili najboljim filmom 80-ih.
Ne želim filozofirat nit se izdrkavat, samo bi htio da shvatite što mislim (pa makar mislili da krivo mislim).
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 13/09/2007 : 16:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
mislim da ovo nije taj slučaj
Kada imaš albume Corta u rukama ti ih možeš čitati kako hoćeš ( bilo kojim redoslijedom ).
Kada imaš film u playeru, teško ga možeš gledati kako hoćeš, nego onako kako je montiran.
Mene ne brine kako će numerirati Corta, ja znam kako ću ga čitati.... tu su i sjećanja koja mogu u tome pomoći
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/09/2007 : 16:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe
Corto, upravo iz ovakvih razloga (koje potpuno razumijem) i nije numeriran.



I hvala bogu na tome. Jer nema apsolutno nikakvog smisla da budu numerirani.

Isto tako mi nije jasno zasto su recimo Lucky Luke i Torpedo numerirani, kad ta numeracija nema veze s nikakvom kronologijom. Jel bas moralo tako?

Kod Bluberryja, Jeremiaha itd. je numeracija potpuno opravdana i pozeljna.
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 16/09/2007 : 16:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Motofunac
nadalje, ne razumijem frazu "Drzic klisnuo u Metke"



Mislim da je tu trebalo pisati "Mletke". Uglavnom, covjek je zadnje godine zivota proveo u Firenci i Veneciji (vidi biografiju Marina Drzica).

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 16/09/2007 : 17:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Nije ni Libelus trebao da stavlja redne brojeve na Mister Noa i Martija zbog nas koji ćemo da kupimo samo po neki primerak.
Blago onima koji skupiti sve, jer je dizajnerka tu numeraciju uradila super sa onom detelinom.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Motofunac
New Member

Croatia
118 Posts

Member since 06/05/2007

Posted - 16/09/2007 : 23:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Motofunac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Antracit

quote:
Originally posted by Motofunac
nadalje, ne razumijem frazu "Drzic klisnuo u Metke"



Mislim da je tu trebalo pisati "Mletke". Uglavnom, covjek je zadnje godine zivota proveo u Firenci i Veneciji (vidi biografiju Marina Drzica).



vidi vidi, sad ima smisla
naravno da znam za Držića i Mletke, ali nijesam ni mislio da se radi o grešci, pa nisam razmišljao
hvala, budući da nitko osim tebe ne odgovara, niti o Držiću, niti o Blueberryju, niti o Cortu, niti o...


ajd svi polako...
Go to Top of Page

apokalips
Average Member

Croatia
632 Posts

Member since 05/09/2005

Posted - 27/09/2007 : 10:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send apokalips a Private Message  Reply with Quote
Corto maltese će početi izlaziti

Nisam majstor da lijepim tapete,ali sam majstor da napravim dijete
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/10/2007 : 01:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Antracit

quote:
Originally posted by Motofunac
nadalje, ne razumijem frazu "Drzic klisnuo u Metke"



Mislim da je tu trebalo pisati "Mletke". Uglavnom, covjek je zadnje godine zivota proveo u Firenci i Veneciji (vidi biografiju Marina Drzica).



jašta. stravično... dobro nije u granate...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/10/2007 : 16:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ajme!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 03/10/2007 : 23:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Nego,jel' neko citao ove Memoires iliti Sjecanja?Kako je sve ispalo,da li je kao Castermanovo izdanje?Ako jeste,onda bravo za Bookglobe...uzimam definitivno...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 03/10/2007 : 23:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
ja sam ga kupio. Super je. Ja nisam čitao to od Kastermana, ali ova knjiga mi se baš dopala. Ima puno akvarela o kojima ne treba trošti reči.
I izdanje je perfektno. Vidi se trud ljudi koji su ovo radili.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 07/10/2007 : 16:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao Castermana, ali sam jučer pročitao Sjećanja. Slažem se sa Raspućinom, izdanje je SUPER (a ima jednu stranu stripa). Tako lijepo opisan život Corta, toliko likova ukratko, o akvarelima neću ni pisnuti (to samo treba gledati). Sve u svemu, bravo za Bookglobe.
Go to Top of Page

apokalips
Average Member

Croatia
632 Posts

Member since 05/09/2005

Posted - 08/10/2007 : 12:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send apokalips a Private Message  Reply with Quote
Gdje ste kupili Corta?

Nisam majstor da lijepim tapete,ali sam majstor da napravim dijete
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 08/10/2007 : 22:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Baladu o Slanom moru, Kelte i Sjećanja donio mi je prijatelj iz Zagreba.
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000