forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Vekovnici - album
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 15/10/2007 : 10:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message  Reply with Quote
Aleksandar Sotirovski

Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 15/10/2007 : 10:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message  Reply with Quote
Borivoje Grbić

Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 15/10/2007 : 10:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Čelanović je odličan. Aleksic bas i ne.


Heh, sto se Aleksica tice, cak dva od najvecih Francuskih izdavaca se nisu slozila s tobom, i Delcourt i Soleil za koje Aleksic radi (drugi album za Delcourt, prvi je vec objavljen, prvi za Soleil)...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/10/2007 : 11:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja sam samo rekao da meni nije dobar, na osnovu te jedne table koju sam ovdje vidio. Mozda je inace bolji, ne znam. To sto ga Soleil i Delcourt objavljuju meni nista ne znaci.

Trouble will find me
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 15/10/2007 : 11:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message  Reply with Quote
I to sto kazes, objektivni kriterijumi padaju u vodu kad je rec o licnom uskusu...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/10/2007 : 12:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Cuj, meni je to (na ovoj tabli) malo kruto, staticno i sterilno, ta linija mi nema zivota.
Ali ako cemo govoriti o objektivnim kriterijima:
-koliko su mu duge Čenove ruke?
-koliko je Čen visok na trećem kadru, a koliko na petom?
-kakav je ono Markov lijevi biceps, je l' ga to netko sjekirom pogodio?


Trouble will find me
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 15/10/2007 : 12:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Evo, mene drma ovaj Izgarevic, boje su mu opicene skroz, originalno nesto.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 15/10/2007 : 17:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Cuj, meni je to (na ovoj tabli) malo kruto, staticno i sterilno, ta linija mi nema zivota.
Ali ako cemo govoriti o objektivnim kriterijima:
-koliko su mu duge Čenove ruke?
-koliko je Čen visok na trećem kadru, a koliko na petom?
-kakav je ono Markov lijevi biceps, je l' ga to netko sjekirom pogodio?





Ispada da se prepucavano ovde, a to zaista ne zelim...

Mrtva linija je stvar ukusa. Meni nije mrtva, a ociglednod a nije ni urednicima u francuskim izdavackim kucama...

Cenove ruke su proporcionalne, ne znam o cemu pricas...

Na trecem kadru Marko je pognut da bi cenu sapnuo nesto, a na zadnjem kadru se ispravio. To je ocigledno!

Jao, Marko, pa ne mogu ti sad drzati osneve crtanja. Naravno da su ti starinski kaputi imali postavu za ramena (kaos to i danasnji kaputi cesto imaju, odnosno to ojacavanje na ramenima tako da svako izgleda kao da ima siroka ramena iako ih svako nema. Bices u odelu i obuceni bices nisu jedno te isto...

Edited by - no dice on 15/10/2007 17:51:04
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/10/2007 : 21:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma ne, ne zelim se ni ja prepucavati, nije prepucavanje, cisto raspravljam rasprave radi. Zaboravimo ovo, na kraju krajeva, uopce nije bitno sto ja mislim, bitno je da to ide dalje i da se radi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 15/10/2007 : 22:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message  Reply with Quote
Ne, svaka kritika je bitna, i ja je svakako volim cuti.

Ovo jeste bila rasprava rasprave radi, i drago mi je da je tako shvacena.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 16/11/2007 : 14:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Procitah i ja Rekvijem. Prvi utisci su sasvim zadovoljavajuci, s tim sto kao i Markos i luk, ni ja nisam pohvatao hintove koji su nam dati u prici (i crtezu)i slazem se da je malo tesko skapirati cija razmisljanja pratimo. S druge strane akcije ima napretek, zanimljiv izbor likova, alternativna istorija je uvek plus, crtez vrlo dobar, kolor odlican...
Moguce je da ce ovo biti jedno lepo i nadam se dugo druzenje sa Vekovnicima.
I da, naslovnica je OdliCnA.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 18/11/2007 : 23:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message  Reply with Quote
Hvala na komplimentima. Drago mi je da cak iako se ne skapiraju svi podzapleti moze da se uziva u strip. Drugi album je ipak malo vise reader friendly - jer ste vi to trazili... :)
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 17/11/2009 : 03:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
danas iscitao prva cetiri albuma. stvari stvarno uzimaju zamah na sve strane, nijedna rec hvale na zadnjim koricama nije uvlakacka :)
iako se mnogosta desilo, jos vise od toga (p)ostaje nejasno. puno je likova, tok price je sve samo ne linearan, a kao veliki ljubitel milorada pavica moram da kazem da mi se markov stil pripovedanja jako dopada jer pomalo i podseca na njega(bas me zanima dali ti ovo dodje kao kompliment ili si alergican na starog pavketa? :))
sve ovo dopunjeno je stvarno fantasticnim crtezima koje je odradila hrpa crtaca i svako je dao svoj pecat stripu. ali stvarno se slazem da je maza uradio ultra dobre stvari u #3 i #4. i onaj bugarin je manga medjuigre razbio kolko ih je dobro odradio!
sve u svemu, vekovnici su meni jedan odlican serijal koji preko sistema ima odlicna albumska izdanja, nadam se da cete produziti jos jace i bolje. i brze ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

maza
New Member

Bosnia and Herzegovina
189 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 18/11/2009 : 21:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send maza a Private Message  Reply with Quote
URL=http://img131.imageshack.us/i/pepeokoricazaupps.jpg/][/URL]
[URL=http://img145.imageshack.us/i/5kolorbl.jpg/][/URL]
[URL=http://img196.imageshack.us/i/48926232.jpg/][/URL]
[URL=http://img513.imageshack.us/i/88143480.jpg/][/URL]
[URL=http://img682.imageshack.us/i/36lzwbl.jpg/][/URL]
[URL=http://img134.imageshack.us/i/46lzwlzbl.jpg/][/URL]
[URL=http://img254.imageshack.us/i/63493515.jpg/][/URL]
Nadam se da sam ovo dobro uradio i da ce oni koje interesuju Vekovnici naci vremena da pogledaju i daju svoj komentar.
Pozdrav svima.
Maza

Maza
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 07/12/2009 : 20:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Mislim da priložene stranice najnovijeg albuma dovoljno govore same za sebe
Mislim da dugo nije bilo ambicioznijeg strip-poduhvata na prostoru bivše Juge. Dopada mi se što ovaj, moram priznati, hrabro osmišljen koncept, iz albuma u album opravdava poverenje, i tera te da očekuješ više i više.
Sve pohvale za System Comics koji su se odvažili na jedan ovakav projekat, za crtače, a ponajviše za scenaristu koji istrajava.
Stvarno ne bih da izdvajam crtače, ali verovatno zbog toga što se malo stvara u žanru mange na našim prostorima (hehe, malo) ono uradjeno u tom maniru RAZBIJA!

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/01/2011 : 22:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Koliko je vekovnika izaslo u izdanju Sistema, svidja mi se ovaj strip. njega najradije citam u platou/.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/01/2011 : 22:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masni

Koliko je vekovnika izaslo u izdanju Sistema, svidja mi se ovaj strip. njega najradije citam u platou/.


0. Bajka i druge istine
1. Rekvijem
2. Pasji životi
3. Prah
4. Pepeo

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 11/01/2011 : 02:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
hocemo peticu sto pre!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000