forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Invincible i The Walking Dead topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2010 : 23:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
I to je sve jasno.

Ali ovde pričamo da ti, sa distance, hoćeš nešto što u to vreme nije postojalo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/04/2010 : 23:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

I to je sve jasno.

Ali ovde pričamo da ti, sa distance, hoćeš nešto što u to vreme nije postojalo.


Pa dobro, to je dio toga kakvi su kupci. Ja naravno nisam znao da tada nije bilo trejdova. I napisao sam: "Ne kažem da je uredništo Lavirinta krivo" - što si ti sada samo potvrdio.
Ali iz današnje prespektive: Invincible zaslužuje ljepše izdanje. Eto, priznajem da Lavirint nije ništa skrivio, čak mi je otvorio oči što se tiče ovoga stripa, ali ja sam na kraju ipak primoran kupiti strano izdanje. Kažem primoran jer uvijek preferiram domaće - no u ovom slučaju, domaće izdanje je toliko inferiorno da sam uzeo strano. Vi ste izdali šta i kako se moglo, nije išlo, šta da se radi. Isto je loše i hello prošao sa Strancima, Spawn, Fell i Kade. Poradovao sam se, platio, čekao, nadao se, uživao i na kraju je propalo. Nisam ja direktno ljut na Lavirint i IK Dani, ali na nekoga sam ljut (ne znam na koga - možda na svoje kolege striparoše koji ne kupuju dobre stripove već samo ). Pa usput malo njurgam, pokušavam nekoga animirati, pogoditi - znaš ono: "trejd, Invincible, trejd, Batman, trejd, američki stripovi". Što se više priča i reklamira, šanse da urodi plodom su veće.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dimi
New Member



Serbia
235 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 07/04/2010 : 00:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit dimi's Homepage  Send dimi a Private Message  Reply with Quote
Meni je jasno i Djoletovo i Obi-wanovo gledište, mada mi je lično dovoljno što su mi uopšte obratili pažnju na serijal(e)(o, hvala!), pa sam posle gašenja krenuo da ga pratim skenom i sad razmišljam o kupovini.
Inače obe serije i pored Kirkmanovskih odugovlačenja i slabosti ne gube značajno na kvalitetu. I pretopstavljam da je još neko osim mene primetio da u Invincible-u ima dosta elemenata iz dragon ball(z)-a?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/04/2010 : 09:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ali iz današnje prespektive: Invincible zaslužuje ljepše izdanje.


Dodaj "i" kod "lepše izdanje", i složićemo se. Sveske od 100 i kusur dinara (i 48 strana) za raju, HC od 2 iljade i kusur (i 12 brojeva unutra) za kolekcionare. I svi hepi.

E sad, zasluge su jedno, mogućnosti drugo, ali što kažeš, to nije problem publike.

quote:
Originally posted by Obi-wan

Eto, priznajem da Lavirint nije ništa skrivio, čak mi je otvorio oči što se tiče ovoga stripa, ali ja sam na kraju ipak primoran kupiti strano izdanje. Kažem primoran jer uvijek preferiram domaće - no u ovom slučaju, domaće izdanje je toliko inferiorno da sam uzeo strano.


Opet ti sa inferiornim sveskama. Tako izlazi i u originalu, nema razloga da tako ne izlazi i ovde. Greh je što nije bilo boje, jer je odlična, ali sam format sveske nije i ne može da bude inferioran. I to ne pričam izdavački, nego fanovski. Izdavački bih dodao da uvođenje novih ongoing serijala kroz HC ili trejdove dovodi do "Dani situacije", ali to opet nije problem publike.


quote:
Originally posted by Obi-wan

Vi ste izdali šta i kako se moglo, nije išlo, šta da se radi. Isto je loše i hello prošao sa Strancima, Spawn, Fell i Kade. Poradovao sam se, platio, čekao, nadao se, uživao i na kraju je propalo. Nisam ja direktno ljut na Lavirint i IK Dani, ali na nekoga sam ljut (ne znam na koga - možda na svoje kolege striparoše koji ne kupuju dobre stripove već samo ). Pa usput malo njurgam, pokušavam nekoga animirati, pogoditi - znaš ono: "trejd, Invincible, trejd, Batman, trejd, američki stripovi". Što se više priča i reklamira, šanse da urodi plodom su veće.



Bojim se da nisu.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/04/2010 : 09:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ja: oće trejd u boji za trocifren broj dinara/dvocifren broj kuna i sa popustom od 40%, i na kredit
Ti: neće moći
The end



Fixed it for ya.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2010 : 13:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dimi

Meni je jasno i Djoletovo i Obi-wanovo gledište, mada mi je lično dovoljno što su mi uopšte obratili pažnju na serijal(e)(o, hvala!), pa sam posle gašenja krenuo da ga pratim skenom i sad razmišljam o kupovini.
Inače obe serije i pored Kirkmanovskih odugovlačenja i slabosti ne gube značajno na kvalitetu. I pretopstavljam da je još neko osim mene primetio da u Invincible-u ima dosta elemenata iz dragon ball(z)-a?



Ne pratim Dragon Ball, mozes li navesti koji primjer purdy please?

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

dimi
New Member



Serbia
235 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 08/04/2010 : 13:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit dimi's Homepage  Send dimi a Private Message  Reply with Quote
SPOJL + SPOJL + SPOJL + SPOJL + SPOJL +

Ko nije čitao dublje u serijal nek preskoči...

-Pa recimo činjenica da je ćale poslat na Zemlju da je porobi, tj. spremi za dolazak ostalih Viltrumaca. (u DBZu to je Goku)

-Da se Mark odupreo tome i praktično odlučio da je ovo njegova rodna planeta i da će učiniti sve da je zaštiti... (opet Goku)

-Nepoznata bolest (ili šta već beše, zaboravih) koja je pokosila Viltrumce. (u DB(Z)-u je to uništenje planete što je opet motiv iz Supermana).

-I naravno ono što svi željno iščekuju final countdown, tj. viltrumite war od br. 71. (can't wait ) (okršaj Gokua sa bratom i rodnim mu Sajoncima na početku serijala Z)


Ima tu još stvari koje ne mogu trenutno da se setim (a i verovatno ti izgleda kao da pričam kineski ako nisi bar malo u toku sa DBZom), mada i sve nabrojano je verovatno bilo u igri i pre DBZa pošto su to neki opšti elemnti, nego je mene konkretno najviše na to asociralo u trenutku čitanja.

Edited by - dimi on 08/04/2010 13:26:50
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 08/05/2010 : 16:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Konacno izasao Walking Dead Book 5

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/05/2010 : 17:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Konacno izasao Walking Dead Book 5


Ali jebeni dolar svaki dan poskupi. U par dana sa 5.4 na 5.8 kn. Brzo će se izjednačiti sa eurom...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 08/05/2010 : 19:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Jbga to je zbog grcke krize

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 10/05/2010 : 15:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Besplatno za procitati Walking dead 49
http://www.newsarama.com/php/multimedia/album.php?aid=35044

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 06/02/2011 : 19:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message  Reply with Quote
Je l` citao ko #77? Ja sam ocekivao da ce ovaj broj biti jos krvaviji od prethodnog, kad ono...

Captain America
Go to Top of Page

dimi
New Member



Serbia
235 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 06/02/2011 : 23:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit dimi's Homepage  Send dimi a Private Message  Reply with Quote
spojlovi slede...

Pomalo razocaran.

Ne vidim smisao, a ni logiku ovog celog "war" arca. War namerno pod navodnicima, posto smo videli sibacinu ekipe Nevidljivog i Viltrumaca i kao rokanje Koalicije planeta protiv V, koje je besmisleno, posto Viltrumci pljucom ubijaju sve koji nisu iz najuzeg kruga znanih nam heroja i njihovih side-kickova.

I sta Kirkman radi na kraju? Ono sto najbolje (ne)zna. Uz njegov trademark prigodan dijalog, Viltrumcima zednim krvi i osvete daje ulogu razumnih osvajaca, i pored svesnosti o svojoj snazi i mogucnostima.

Da, jos nesto, nemojte da se brinete ako neki lik u serijalu zagine ili mu bude iscupano 3 kilometra creva, bice ok. (shvatam da su to super junaci ali sam morao da napisem)

Epizode su solidne, neke i vrlo dobre, delom i zbog tih krvi_do_kolena elemenata, ali se stice utisak promasene teme i, barem kod mene, izneverenih ocekivanja.

Naslovnice i najave epizoda su mi tek nejasne i imaju tek blagih dodirnih tacaka sa onim sto se zaista desava, a kad cekate na epizodu po mesec-dva, to ume da iznervira.
Primetio sam i blago odradjivanje na TWD-u, ulazi u kolotecinu (vise nego obicno).

Sad da li je Kirkman preokupiran serijom ili drugim poslovima/serijalima, ili se bas bacio u komercijalu, pojma nemam.

I da ne bude sve u pis of depresivnom tonu, najava 78-ice deluje zagonetno i intrigantno, pa ajde da vidimo.

Edited by - dimi on 06/02/2011 23:47:58
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 07/02/2011 : 10:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masija

Je l` citao ko #77? Ja sam ocekivao da ce ovaj broj biti jos krvaviji od prethodnog, kad ono...

Pa,proslog meseca izasao #80
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 07/02/2011 : 11:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

quote:
Originally posted by masija

Je l` citao ko #77? Ja sam ocekivao da ce ovaj broj biti jos krvaviji od prethodnog, kad ono...

Pa,proslog meseca izasao #80



ajd ne seri.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 17/02/2011 : 22:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Izasao i #81
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/02/2011 : 20:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Citajuci tjedne crtice naucio sam nesto novo: Telltale Games, studio video igara, stvorit će igre prema stripovima "The Walking Dead" i "Fables".

http://www.comicsalliance.com/2011/02/18/telltale-games-the-walking-dead-fables-videogames/

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 02/04/2011 : 08:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitah sad The Walking Dead #83. Kirkman ga je stvarno pretjerao ovaj put...

Captain America
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/04/2011 : 09:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
U prodaji Invincible ultimate collection 6 (60-72 ako se ne varam). 18.41 dolara - već mi je na putu.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 02/04/2011 09:36:51
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 02/04/2011 : 11:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

U prodaji Invincible ultimate collection 6 (60-72 ako se ne varam). 18.41 dolara - već mi je na putu.


Ja ga očekujem ili danas ili u Ponedeljak. Inače u njemu su brojevi 60-70 i Invincible return 1.

Captain America
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 02/04/2011 : 19:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
izvinjavam se na offtopicu: masija, molim te da uključiš opciju privatnih poruka (PM)...
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 02/04/2011 : 20:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message  Reply with Quote
Ukljucena je...

Captain America
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/05/2011 : 13:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

U prodaji Invincible ultimate collection 6 (60-72 ako se ne varam). 18.41 dolara - već mi je na putu.



Meni stigla :-)!

Vidi ovog "krkana" od stripa za samo $35.70 na amazonu. Fuck yeah fan boys!!

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."

Edited by - seinfeld on 28/05/2011 13:28:25
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 28/05/2011 : 13:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Gospode Bože! Ovo hoću za rođendan!

Koliko te je došla poštarina?
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 28/05/2011 : 14:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
ima li
kao na gamepadu
upozorenje
da nije zdravo za ruke

Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000