forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Invincible i The Walking Dead topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/09/2007 : 15:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by seinfeld
Sveske niko ne voli ovo treba da se izdaje kao TPB ili neki HC za raju, sveske su za snobove :-) !



neverovatno, ali uspeo si totalno da izmenish redosled rechi u ovoj rechenici... evo da ti pomognem:

TPB ili neki HC niko ne voli ovo treba da se izdaje kao sveske za raju, TPB ili neki HC su za snobove :-) !

eto!
odmah bolje/logichnije izgleda:))

...nema na chemu:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/09/2007 : 16:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Sada nista nije logicno ali ostavicu tebi update ovog tvog zadnjeg posta :-)!

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 21/09/2007 : 16:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message  Reply with Quote
a nećeš nam dati niti neki hint o tom idućem grandioznom izdavačkom projektu? ;)

Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals of time.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/09/2007 : 17:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
ma, za par dana sve tje biti obelodanjeno...

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/09/2007 : 17:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Joj što volim kada se neki kvalitetan serijal prekine zbog nedostatka interesa.
Glavno da u HC-u i govno ide dobro...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2007 : 15:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Da vratim ovaj topik iz mrtvih (get it? :-) ).
Sada se mogu postavljati i spoileri i sve zivo, pa navalite !

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/11/2007 : 15:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Changes are coming...


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/11/2007 : 22:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

Invincible je najbolji superherojski strip novije generacije.
tu mu apsolutno NIKO ne prilazi ni na pushkomet(sem FireBreathera koji nije imao sretje koliko Nepobedivi u startu pa nije mogao da se pomakne dalje od mini serije i one shota(mada stize ongoing u 2008 pa mozda se tu dokaze kako treba)).




Glavnog junaka otac telefonom obaveštava da je veliki nevaljalac upao u naš sunčev sistem i da kreće prema zemlji, a kako je sam zauzet, šalje sina da ga spreči da dođe na zemlju i besni unaokolo.
Nepobedivi se vine u orbitu, sretne nekakvog kiklopa i počne da se mlati sa njim. Posle izmene par udaraca, naš junak saznaje da je vanzemaljac oficijalni evaluator šampiona kome je posao da izazove i sukobi se sa šampionom koji čuva neku planetu, ne bi li proverio njegovu borbenu spremnost. U daljem razgovoru saznajemo da zemlja nije član planetarne koalicije i da evaluator na nju dolazi greškom u ubeđenju da se radi o planeti Demlji, a ne Zemlji. Onda se on izvini i ode, a Nepobedivi se vrati kući, taman na ručak i nastavak učenja.

Ovo je prepričana 5-a epizoda stripa The Invincible. Ali ne ukratko prepričana, već je to jednostavno sve!! Ovako glup, neinventivan, jednostavan, gotovo idiotski scenario se retko viđa i verovatno je uz malo truda mogao da ga osmisli svaki jednoćelijski organizam. Običnom čoveku, bez trunke talenta za pisanje priča trud ne bi ni trebao, već jedno 8 - 10 sekundi razmišljanja.

Epizode Supermena koje je crtao C. Swan 70-ih i koje su bile namenjene mlađoj publici, bile su kompleksna remek dela u odnosu na ovaj trash.

S druge strane, crtež C. Walkera je korektan, ali u crtežu sa takvim stilom ne može se uživati jer je pojednostavljen i ogoljen do krajnjih granica podnošljivosti i svodi se na vulgarnu banalizaciju i zloupotrebu stila čiste linije dodatno pogoršanog hladnim i bezličnim kompjuterskim pristupom. Da je reč o animaciji, to bi bilo nešto drugo, jer ovakav stil u tom mediju funkcioniše, kroz pokret, pre svega (i zvuk) koga u stripu nema.

Mnogi se pitaju, kako američki crtači uspevaju da crtaju jednu tablu stripa dnevno (u olovci, samo) jer je to paklen ritam, koji traži mnogo rada i veliku brzinu razmišljanja i crtanja. Crtač Nepobedivog na ovaj način, samo ivičnim linijamam, bez detalja i sa konstantim računarskim multipliciranjem likova i pozadine, 'ladno može da uradi celu epizodu za dan, dva.

Nepobedivi je vrhunac zabušavanja i podvaljivanja publici u stripu i može da funkcioniše samo klincima do 10 godina i to onima sa minimumom prethodnog čitalačkog iskustva.

Posle toliko stotina stripova o superherojima, američka comic book industrija umesto da sazri i krene da nudi čitaocima razne teme i žanrove, nudi još jednu superherojsku varijaciju, ko zna koju po redu, ovaj put sa familijarnom superhero atmosferom, gde scenarista, bez problema, stalno uvodi gomilu maskiranih spodoba, ali za razliku od svojih uzora iz Marvel/DC produkcije to nisu heroji sa prošlošću, koji su svaki ponaosob brižljivo osmišljani već gomila bezličnih šarenih cirkusanata - u fazonu, kako mali Perica vidi superheroje.

Voleo bih da vidim nekog srpskog ili hrvatskog strip teoretičara i kritičara koji će ovaj strip nazvati vrhunskim delom, a posle toga ću ubiti sebe ... ili njega.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 16/11/2007 : 22:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
aj nemoj da lupetas bez veze...


Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/11/2007 : 22:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
očekivao sam te, ali ne tako brzo
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/11/2007 : 22:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Sve po strani, ti si pročitao više od tri broja Nepobedivog, od kojih je makar jedan posle broja 10?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/11/2007 : 22:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Duše, ti si veliki intelektualac, koji knjige na sajmu knjiga kupuje na metar ili na kilo (ili možda samo površni lovator?)

Zašto, kao intelektualni gigant ne napišeš jedan esejčić tj samo tekst ovde u kome ćeš lepo obrazložiti sve kvalitete tog "vrhunskog" stripa.

I nemoj čekati na Đoleta. OK?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/11/2007 : 22:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Dođavola, preteče me i Đole.

Neću te lagati, pročitao sam pet epizoda, ali priznaćeš da je dovoljno videti i jednu - dve epizode X filesa ili Twin Peaksa da bi se videlo da su dobre serije, a ne dve - tri sezone?

I pročitao sam broj 11 u kome se dešava čuveni "obrt" - sumnjivo dramaturški uverljiv.

Otac je sina godinama odgajao da voli zemljane i sada hoće da ga u par rečenica preobrati?

Ajde?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/11/2007 : 23:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Okej, samo sam hteo da vidim koje argumente da upotrebim.

Ajmo ovako: taj neuverljivi dramaturški obrt nije ništa neuverljiviji od "join me, Luke", koji spada u klasiku. Omniman's hand was forced - ili da natera sina da mu se pridruži, ili da ga ubije. Prilično pokušava i jedno i drugo. Ništa čudno i nelogično.

Za broj epizoda - mogu se složiti kada su pitanju kompletne priče, arkovi, a ne pojedini delovi veće celine. Dakle, da si pročitao prva dva arka (prvih 12-13 svezaka), da, to je svakako reprezentativan uzorak (iako naravno stvari mogu tokom serijala da se menjaju - pogledaj odakle je krenuo Okružen mrtvima, a gde je sada).

Nepobedivi je Spajdi za novi vek: onako super-moći Spajdiju nisu olakšale nego otežale život, tako ih Nepobedivi uzima zdravo za gotovo (potpuno obrnuto od cele widescreen Ultimates pompe). Poenta nije u super-moćima. Poenta nije ni u fajtovima. Poenta je u likovima. Zato nije ništa čudno da Omnimen javlja telefonom svom sinu da spasi svet (čovek spašava svet svaki dan), i nije čudno da se super-herojski sporovi ne rešavaju nužno tučom nego (čak) i razgovorom.

Elem, bez razbacivanja terminom remek delo - Nepobedivi je najbolji super-herojski ongoing koji trenutno izlazi u USA. Ništa više od toga, ali i ništa manje (može se diskutovati da mu konkurencija i nije neka, no to ne menja suštinu).

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 16/11/2007 : 23:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Duše, ti si veliki intelektualac, koji knjige na sajmu knjiga kupuje na metar ili na kilo (ili možda samo površni lovator?)

Zašto, kao intelektualni gigant ne napišeš jedan esejčić tj samo tekst ovde u kome ćeš lepo obrazložiti sve kvalitete tog "vrhunskog" stripa.

I nemoj čekati na Đoleta. OK?



ej pazi, kao prvo sta tebe boli k. sta i kako ja kupujem??? To je moja stvar!!! E sad ako hoces da se vredjamo mozemo da popricamo o Zduhacu....


Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/11/2007 : 00:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Duše, ako ćemo da se vređamo ja ću tebe da vređam lično i direktno.

Ali to ti ne treba i nije mi bila namera.

Poenta bezazlene provokacije je bila u tome da apsolutno nikada ni u jednom tvom postu nisam video ni pokušaj ozbiljne analize ili nekog kritičkog osvrta nekog stripa.

Ali si zato uvek tu da nekom ko pokuša da govori argumentovano dobaciš podrugljiv komentar kojim sugeriraš da nije u pravu - tipa "HA HA" "NE LUPETAJ" i sl.

Mnogo puta si to radio drugima, retko meni - nije ovo ništa lično između nas.

Pitanje je koje ti imaš argumente kad negiraš tuđe mišljnje na takav način, a pri tome se bukvalno nigde ne vidi da ti išta znaš o materiji o kojoj govoriš, niti si to igde pokazao.

Što se mojih stripova tiče - ove godine je jedan doživeo dva objavljivanja - u Kreatoru, i ovih dana u novom Eonu. Treće mesto na konkursu Emitora i objavljivanja u dečijiem časopisu.

A šta si uradio ti?
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 17/11/2007 : 01:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Duše, ako ćemo da se vređamo ja ću tebe da vređam lično i direktno.

Ali to ti ne treba i nije mi bila namera.

Poenta bezazlene provokacije je bila u tome da apsolutno nikada ni u jednom tvom postu nisam video ni pokušaj ozbiljne analize ili nekog kritičkog osvrta nekog stripa.

Ali si zato uvek tu da nekom ko pokuša da govori argumentovano dobaciš podrugljiv komentar kojim sugeriraš da nije u pravu - tipa "HA HA" "NE LUPETAJ" i sl.

Mnogo puta si to radio drugima, retko meni - nije ovo ništa lično između nas.

Pitanje je koje ti imaš argumente kad negiraš tuđe mišljnje na takav način, a pri tome se bukvalno nigde ne vidi da ti išta znaš o materiji o kojoj govoriš, niti si to igde pokazao.

Što se mojih stripova tiče - ove godine je jedan doživeo dva objavljivanja - u Kreatoru, i ovih dana u novom Eonu. Treće mesto na konkursu Emitora i objavljivanja u dečijiem časopisu.

A šta si uradio ti?

pisao za TT i SPressing... mada nije vazno, mislim da je ono sto si gore inzad napisao bilo veoma nisko, pa sam istom merom uzvratio... jbga ukusi su razliciti, ali iskreno svi tvoji komentari su kao da zivis i dalje u 60im i 70im... jbga, ja ih ne volim... i ja licno ne volim Kirkmana i ide mi malko na zivce, ali ti si na osnovu nekoliko epizoda rekao da je to mogao da napise 10ogodisnji klinac... zajebi, nisu to nikakvi argumenti... pa daj iskreno na kome je nivo onaj tvoj Dilan... jbga, ne vredjam, ali sam samo iskren... inace taj konkur i dalje nisam prezalio... nisam mogao niko da nadjem da mi nacrta... jbga...


Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/11/2007 : 03:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Duše, ako ćemo da se vređamo ja ću tebe da vređam lično i direktno.

Ali to ti ne treba i nije mi bila namera.

Poenta bezazlene provokacije je bila u tome da apsolutno nikada ni u jednom tvom postu nisam video ni pokušaj ozbiljne analize ili nekog kritičkog osvrta nekog stripa.

Ali si zato uvek tu da nekom ko pokuša da govori argumentovano dobaciš podrugljiv komentar kojim sugeriraš da nije u pravu - tipa "HA HA" "NE LUPETAJ" i sl.

Mnogo puta si to radio drugima, retko meni - nije ovo ništa lično između nas.

Pitanje je koje ti imaš argumente kad negiraš tuđe mišljnje na takav način, a pri tome se bukvalno nigde ne vidi da ti išta znaš o materiji o kojoj govoriš, niti si to igde pokazao.

Što se mojih stripova tiče - ove godine je jedan doživeo dva objavljivanja - u Kreatoru, i ovih dana u novom Eonu. Treće mesto na konkursu Emitora i objavljivanja u dečijiem časopisu.

A šta si uradio ti?
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 17/11/2007 : 08:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Eto... možda biste mogli vas dvojica da se udružite na napravite strip. Duhov scenario, Alexov crtež. Jeste da je DD konkurs prošao, ali ne radi se sve zbog nagrada. :)
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 17/11/2007 : 08:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Nepobedivi je Spajdi za novi vek

Evo da se i ja slozzim.

I tko sad koga ubija?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



716 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 17/11/2007 : 11:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message  Reply with Quote

alexts
U svoj prici oko prepricane epizode zaboravio si jednu, po meni, najbitniju stvar u toj epizodi.
Otac je kao pravi super-heroj imao redovne borbe sa tim "kontrolorima" ne pokusavajuci da resi problem drugacije, a sto je za razliku od njega sin uradio. Meni sjajan momenat, sve strane vrede da bi se dosli do tog razgovora za stolom.
Kao sto mi je zanimljiva i cinjenica da ona vreca sa djubretom bacena u prvoj svesci, pada u sestoj...:)

Uostalom, puno je drugih stvari koje ovde pomeraju standarde u zanru.


STRIP VESTI svakodnevno na www.stripvesti.com i www.facebook.com/StripVesti • Homepage www.zmcomics.com
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/11/2007 : 16:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ostajem pri svom, jer su moji kriterijumi drugačiji. Normalna stvar.

Da je Nepobedivi Spajdi za novi vek, njegova pojava bi se nalazila svuda oko nas, svako dete u svakoj državi bi znalo za njega, o njemu bi se snimali filmovi, a starovekovni Spajdi bio bi zaboravljen, prekriven prašinom i samo bi ga se stariji ljubitelji stripa sećali.

U Nepobedivom je poenta u likovima? Ljudska priča? U pričama koje sam pročitao nisam video duhovite i inteligentne replike. Ljudi u stvarnom životu se stalno šale međusobno, reči imaju duha, ne pričaju kao u latino sapunicama. Kao u starom Spajdermenu, dijalozi su živi, realni.

Ne vidim ništa posebno u činjenici da je za razliku od oca njiegov sin razrešio sukob, jer je otkrio zabunu. Čak i da njegov otac nije ejlien poslat da pokori zemlju, ljudi su različiti, mladi imaju drugačiji pristup, razlikuju se, svako ima svoj način, ništa čudno i nikakva duboka poruka.

Ipak, ostavljam mogućnost da je serijal vredniji nego što se čini, ako se čita duže i uđe dublje u svet koji su autori kreirali.

U međuvremenu neka se izdavač i ostali zapitaju zašto nije bilo dovoljno interesovanja, a ja sam lično video par ljudi koji otvore strip i kažu ovo je bezveze. Ne mora da znači da su u pravu; ja sam rekao šta mislim o crtežu i kakava utisak ostavlja, a šta ako je to bila tipična reakcija mnogih?
Ne treba zaboraviti da je kod nas stripovska publika malobrojnija i starija, a to značu i zahtevnija od širokog sloja američkih tinejdžera.

MCN BEWARE!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 17/11/2007 : 16:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

ja sam lično video par ljudi koji otvore strip i kažu ovo je bezveze.

... ali to nista ne znaci, naravno.
Ne vole svi ljudi iste stvari, niti su svi ljudi isto stripovski obrazovani.

I nikad mi nisu bili jasni ljudi koji otvore strip i odmah znaju kakav je. Evo, recimo, Duh koji hoda isto to radi. Nikad mi nece biti jasno. Mozda jos nisam napredovao do tog intelektualnog nivoa?
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 17/11/2007 : 16:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ne treba zaboraviti da je kod nas stripovska publika malobrojnija i starija, a to značu i zahtevnija od širokog sloja američkih tinejdžera.

Zasto to sto je publika ovde starija (kao i stanovnistvo, koje je vecinski sacinjeno od starih ljudi) znaci da je zahtevnija?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/11/2007 : 17:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Da ne govorimo o zahtevnijoj publici u zemlji gde su najprodavaniji, izgleda, Simpsonovi. A o knjižarskoj publici - koji superherojski trejd Belog puta dobro prolazi? Jel' uopšte ima nekog strejt super-herojskog trejda Belog puta, a ne revizionističkih dela od pre 20 godina kao što su Watchmen & Dark knight? Gle, nema.

Što se ostalih primedbi tiče - šta, Nepobedivi nije Spajdi za novi vek zato što Image ima slabiji licensing department od Marvela? Leejevi dijalozi iz ranog Spajdija su živi & realni? Da nije ispravniji termin "melodramatični do bola"? (don't get me wrong, volim ja Lee/Ditko/ROmita Spajdija, ali nemojmo da se zavaravati po pitanju njegovih kvaliteta i mana).

Elem, Nepobedivi nije Spajdi za novi vek po marketinškoj pompi, već po tome koliko je, kao i Spajdi pre bezmalo 50 godina, unapredio žanr bez toga da ga podriva.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000