forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Invincible i The Walking Dead topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/11/2007 : 18:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by alexts

Ne treba zaboraviti da je kod nas stripovska publika malobrojnija i starija, a to značu i zahtevnija od širokog sloja američkih tinejdžera.

Zasto to sto je publika ovde starija (kao i stanovnistvo, koje je vecinski sacinjeno od starih ljudi) znaci da je zahtevnija?



Kada jedna oblast - u ovom slučaju vrsta umetnosti - strip, ostane u nekom delu sveta lišena masovne popularnosti - otpali su oni koji nisu mnogo bili zainteresovani, kojima strip nije mnogo značio. Procenat poznavaoca, kolekcionara, fanova, ljudi kojima je strip više od ubijanja vremena se povećao jer oni manje više ostaju u apsolutnom broju.
To nema veze sa starošću stanovništva. A mladih nema više jer nisu odrastali na stripu usled diskontinuiteta u izdavanju, zbog inflacija, ratova, podela tržišta itd.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/11/2007 : 18:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
Podsetio bih samo da ne postoji zemlja gde stanovnistvo nije vecinski sascinjeno od starih ljudi (osim u nekim plemenskim zajednicama) kao i da je jos nemoguce proceniti prodavanost Simpsonovih imajuci u vidu da je prodaja prvog broja pocela prekjuce.
Takodje, nije mi bas jasno koji je status americkog superherojskog stripa kod diskutanata, i sa cime se on poistovecuje.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/11/2007 : 18:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Da ne govorimo o zahtevnijoj publici u zemlji gde su najprodavaniji, izgleda, Simpsonovi. A o knjižarskoj publici - koji superherojski trejd Belog puta dobro prolazi? Jel' uopšte ima nekog strejt super-herojskog trejda Belog puta, a ne revizionističkih dela od pre 20 godina kao što su Watchmen & Dark knight? Gle, nema.

Što se ostalih primedbi tiče - šta, Nepobedivi nije Spajdi za novi vek zato što Image ima slabiji licensing department od Marvela? Leejevi dijalozi iz ranog Spajdija su živi & realni? Da nije ispravniji termin "melodramatični do bola"? (don't get me wrong, volim ja Lee/Ditko/ROmita Spajdija, ali nemojmo da se zavaravati po pitanju njegovih kvaliteta i mana).

Elem, Nepobedivi nije Spajdi za novi vek po marketinškoj pompi, već po tome koliko je, kao i Spajdi pre bezmalo 50 godina, unapredio žanr bez toga da ga podriva.



Simpsonovi su fenomen od juče" i njihov je cilj (izdavača tj), kao i drugih koji su pokušali pre njih, da privuku publiku koja nije "u stripu". Sačekajmo malo pre nego što nam oni posluže za nekakve analize.

Danas se mnogi stripovi podvode pod "stari", ali nije isti Spajdermen iz 1966-e i 78-e, po pristupu, dijalozima, crtežu, "naivnosti".
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/11/2007 : 19:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Imaš i druge primere ne baš "ozbiljnih" stripova koji se prodaju na kioscima kod nas u četvorocifrenom tiražu, i to već nekih godinu dana (ovo važi i za primedbu koju je dao marlowe).

A za Spajdija, naravno da nije isto. Ali živahni dijalozi nisu ono što je on doneo super-herojskom žanru i što ga je učinilo dobrim - that's the whole point.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 17/11/2007 : 19:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by alexts

ja sam lično video par ljudi koji otvore strip i kažu ovo je bezveze.

... ali to nista ne znaci, naravno.
Ne vole svi ljudi iste stvari, niti su svi ljudi isto stripovski obrazovani.

I nikad mi nisu bili jasni ljudi koji otvore strip i odmah znaju kakav je. Evo, recimo, Duh koji hoda isto to radi. Nikad mi nece biti jasno. Mozda jos nisam napredovao do tog intelektualnog nivoa?



a jbga, imas i onih koji tako naslepo poljuju nesto, pa im onda nek sa malcice autoriteta kaze da je to dobro pa oni to odmah kupe, bez i da prelistaju...


Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 17/11/2007 : 19:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by alexts

Ne treba zaboraviti da je kod nas stripovska publika malobrojnija i starija, a to značu i zahtevnija od širokog sloja američkih tinejdžera.

Zasto to sto je publika ovde starija (kao i stanovnistvo, koje je vecinski sacinjeno od starih ljudi) znaci da je zahtevnija?



hehe... a koja je to starosna granica... evo ja cu da se kladim da je u najmanju ruku podjednak broj ljudi do 30 godina i onih preko trideset... a da ne pominjemo recimo Faktor 4 i Divlju magiju koji idu u preko 5 hiljada... i to je nekakva strip publika (uglavno bas dosta mladja), a ta ista publika je od skora dobila Izija, a sad i Simpsonove, a kako stvcari stoje dobijace sve vise i vise naslova, tako da vise tu pricu o matorim kolekcionarima mozes da okacis macku o rep...


Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 17/11/2007 : 20:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda
a jbga, imas i onih koji tako naslepo poljuju nesto, pa im onda nek sa malcice autoriteta kaze da je to dobro pa oni to odmah kupe, bez i da prelistaju...


Heh... bas to me podseca na tebe kako na ovom forumu tvrdis za neke stvari da su zakon, samo zato sto je neko za koga ti mislis da ima malcice autoriteta to rekao, a da samom stripu nisi, naravno, ni primirisao.
Ja se svojih para tesko lisavam, pa uglavnom ne kupujem na slepo, te ako mi nesto za sta nisam cuo deluje simpaticno, volim da priupitam ljude koji su citali za misljenje. Ne vidim ni dalje nista lose u tome.
A kad sam ja pljuvao nesto na slepo, pa je neko rekao da je to dobro, i onda ja kupio?
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 17/11/2007 : 21:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda
a jbga, imas i onih koji tako naslepo poljuju nesto, pa im onda nek sa malcice autoriteta kaze da je to dobro pa oni to odmah kupe, bez i da prelistaju...


Heh... bas to me podseca na tebe kako na ovom forumu tvrdis za neke stvari da su zakon, samo zato sto je neko za koga ti mislis da ima malcice autoriteta to rekao, a da samom stripu nisi, naravno, ni primirisao.
Ja se svojih para tesko lisavam, pa uglavnom ne kupujem na slepo, te ako mi nesto za sta nisam cuo deluje simpaticno, volim da priupitam ljude koji su citali za misljenje. Ne vidim ni dalje nista lose u tome.
A kad sam ja pljuvao nesto na slepo, pa je neko rekao da je to dobro, i onda ja kupio?



... ej bre nemoj da se pravis naiva sta cemo sa Hermannom i Dzukom.... pfffff...


Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 18/11/2007 : 01:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Pfffff... zna se da sam to kupio samo zato sto mi je Dzuka nudio pare u slucaju da mi se ne svidi. :P Vidis, mogao bih opet da dam tom stripu sansu. Iz prvog puta nije uspelo, ali proslo je godinu i po od tad.
Sve u svemu, kako sam sasvim slucajno i neplanirano dobio i ilustraciju od Hermanna, bezveze mi da cimam Dzuku. :) Takodje, ako sam ja zaboravio na to, onda je on tek...

Naravno, izdanje super izgleda, pa se u meni polakomio i kolekcionar. To je bilo u danima kad jos nije bila tolika ekspanzija izdanja, pa sam sebi dopustio taj luxuz, koji, recimo, ne bih ponovio ove godine.

Dakle, nema to veze sa autoritetima (zar oni postoje?), isto bi bilo da si mi i ti predlozio (dobro, mozda ne bas ti, ali neki drugi...;) taj strip kao dobar i jos ponudio refundaciju. Ne bih ja nikad trazio pare, naravno, ali gest je bitan. :)


Ala pada sneg...
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/11/2007 : 02:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

Pfffff... zna se da sam to kupio samo zato sto mi je Dzuka nudio pare u slucaju da mi se ne svidi. :P Vidis, mogao bih opet da dam tom stripu sansu. Iz prvog puta nije uspelo, ali proslo je godinu i po od tad.
Sve u svemu, kako sam sasvim slucajno i neplanirano dobio i ilustraciju od Hermanna, bezveze mi da cimam Dzuku. :) Takodje, ako sam ja zaboravio na to, onda je on tek...

Naravno, izdanje super izgleda, pa se u meni polakomio i kolekcionar. To je bilo u danima kad jos nije bila tolika ekspanzija izdanja, pa sam sebi dopustio taj luxuz, koji, recimo, ne bih ponovio ove godine.

Dakle, nema to veze sa autoritetima (zar oni postoje?), isto bi bilo da si mi i ti predlozio (dobro, mozda ne bas ti, ali neki drugi...;) taj strip kao dobar i jos ponudio refundaciju. Ne bih ja nikad trazio pare, naravno, ali gest je bitan. :)


Ala pada sneg...



nego, jel ti se dopao strip?

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/11/2007 : 11:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

Pfffff... zna se da sam to kupio samo zato sto mi je Dzuka nudio pare u slucaju da mi se ne svidi. :P Vidis, mogao bih opet da dam tom stripu sansu. Iz prvog puta nije uspelo, ali proslo je godinu i po od tad.
Sve u svemu, kako sam sasvim slucajno i neplanirano dobio i ilustraciju od Hermanna, bezveze mi da cimam Dzuku. :) Takodje, ako sam ja zaboravio na to, onda je on tek...

Naravno, izdanje super izgleda, pa se u meni polakomio i kolekcionar. To je bilo u danima kad jos nije bila tolika ekspanzija izdanja, pa sam sebi dopustio taj luxuz, koji, recimo, ne bih ponovio ove godine.

Dakle, nema to veze sa autoritetima (zar oni postoje?), isto bi bilo da si mi i ti predlozio (dobro, mozda ne bas ti, ali neki drugi...;) taj strip kao dobar i jos ponudio refundaciju. Ne bih ja nikad trazio pare, naravno, ali gest je bitan. :)


Ala pada sneg...



uhhh... nemoj vise molim te, sda sam povracao 5 minuta...


Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/11/2007 : 11:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzuka

quote:
Originally posted by DusMan

Pfffff... zna se da sam to kupio samo zato sto mi je Dzuka nudio pare u slucaju da mi se ne svidi. :P Vidis, mogao bih opet da dam tom stripu sansu. Iz prvog puta nije uspelo, ali proslo je godinu i po od tad.
Sve u svemu, kako sam sasvim slucajno i neplanirano dobio i ilustraciju od Hermanna, bezveze mi da cimam Dzuku. :) Takodje, ako sam ja zaboravio na to, onda je on tek...

Naravno, izdanje super izgleda, pa se u meni polakomio i kolekcionar. To je bilo u danima kad jos nije bila tolika ekspanzija izdanja, pa sam sebi dopustio taj luxuz, koji, recimo, ne bih ponovio ove godine.

Dakle, nema to veze sa autoritetima (zar oni postoje?), isto bi bilo da si mi i ti predlozio (dobro, mozda ne bas ti, ali neki drugi...;) taj strip kao dobar i jos ponudio refundaciju. Ne bih ja nikad trazio pare, naravno, ali gest je bitan. :)


Ala pada sneg...



nego, jel ti se dopao strip?



verovatno ga nije ni procitao...


Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 18/11/2007 : 11:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzuka

nego, jel ti se dopao strip?


Poceo da ga citam posle onog MaFesta i bio mi dosadan. Od tad mu nisam dao sansu. Pokusacu ponovo.
Ne boj se, necu traziti pare nazad, nego moram ovom Duhu da objasnim potanko stvari koje vec zna, pa me zajebava. :)
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 18/11/2007 : 11:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

uhhh... nemoj vise molim te, sda sam povracao 5 minuta...


Izadji na cist vazduh, pa ce ti biti lakse. A i ako opet budes povracao, barem ces povracati po snegu.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 02/12/2007 : 19:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Hau'z dis for a volpejper:
http://www.newsarama.com/ImageComics/Invincible/Invin_Gate.html
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 02/12/2007 : 20:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Newsarama.com, Hiddenrobot.com and comic creators Kirkman, Walker and Ottley are pleased to announce that the first volume of Invincible will be reprinted in its entirety as a free daily serial strip on Newsarama.com.

Invincible Daily debuts Monday, December 3, 2007.

Starting with page 1, each weekday a new Invincible Daily page will appear at http://comics.newsarama.com/invincible, and then stored in an easily accessible archive so fans can read the released pages as often as they like, or so new fans can start at the beginning of “probably the best superhero comic book in the universe” at any time.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/12/2007 : 16:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 23/12/2007 : 20:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
ne znam, mislim da nas narod vecinom [eks ju] ne voli bas [kao ni ja] te superheroje gdje ti superheroji lete kroz vazduh i skoro uvijek istim pozama [ono kad je ona jedna noga skroz iza i ne vidi se a jedna ruka sa boksom skroz izlazi iz stranice]...to je necu da uvrijedim nikoga...ali to je za djecu i to americku koja ne zna sta je strip...desi se tu i tamo da ima nesto ok ponekad sa superherojima ali vecinom nikad. Uvijek se cudim u amerisckim striparnicama, koje su rijetke danas kad vidim da narod kupuje supercat, superboj, superkrme, supermis i sta ja znam...ludost...i onda se cude sto strip popularnost opada...ima tu dosta novih scenarista i crtaca fala bogu pa odrzavaju strip u americi inace ovo superheroji ihhh povrace mi se...povraca mi se..
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 23/12/2007 : 20:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
hmMmm..."superkrme"...
ketchi:)


djoOOooOOleEEeeeeeee!:))))



usput, machak, ovo ladronn radiJo ili neko drugi?
ne merem da dokuchim nikako:(((

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/12/2007 : 23:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>hmMmm..."superkrme"...

Wonder Warthog? Spider-Ham?

>usput, machak, ovo ladronn radiJo ili neko drugi?

Mislim da je preruzzno za Ladronna, ne raccunajuchi kolikoje spor.

A i potpis je R.S. nessto. :))

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 24/12/2007 : 00:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn
Mislim da je preruzzno za Ladronna, ne raccunajuchi kolikoje spor.

A i potpis je R.S. nessto. :))



Richard Starking, ne?

a ne znam ko bi mogao da bude sem ladronna... moritat nije...

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 24/12/2007 : 00:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
nashao!
Rob Steen je autor.
http://www.robsteen.net/comics.html

i ovo mu je najbolji rad:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/12/2007 : 12:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Sada sam bas procitao TWD 43,44,45. 43 pravo bolestan onda 44 i 45, sapunica... Onaj zatvor mi je vise dosadio.

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 27/12/2007 : 16:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Shshshshshs! Be wewy, wewy quiet...



...they're hunting wabbitts!
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2007 : 18:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Invincible 46/47 upravo sam zavrsio s citanjem. Odlicno, Invincible je jos uvijek na nivou, stvari ze zakuhavaju za jubilarni broj 50...

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000