forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Sandman, Preacher, 100 bullets u HR?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/09/2007 : 22:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Sto mislite koliko ce jos vremena proci dok se ne krene s vertigovim naslovima u Hrvatskoj.
Nekako mi se cini da je bilo idealno vrijeme za progurati koji trejd u vrijeme izlaska filmova Sin City, 300.
Ok, to nije vertigo, ali mislim da cilja na istu publiku. Sto je najbitnije bilo je jako popularno i gledalo se.
Koliko sam upoznat, Algoritam ima prava na Sandmana, ali su izbacili samo jednu knjigu (i to vjerojatno najlosiju) koja je prosla jako nezapazeno. sto cekaju s ostalim? Sandman se dosta cita kod nas, bar mi se cini, jer sam cesto imao prilike vidjeti ljude po Zagrebu sa Sandmanom u rukama.

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 22/09/2007 : 19:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message  Reply with Quote
pa izdaje sve to beli put... mislim da stvarno nema smisla duplirati izdanja na hrvatskom/srpskom, s obzirom da ima toliko dobrih stripova koje nitko ne izdaje

bolje bi bilo da netko preuzme Invincible, sad kad se neom ugasio (po mogućnosti u tradeovima, iako bi dekara vjerojatno izgorio na živce da to vidi :))

Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals of time.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/09/2007 : 19:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
po meni nema smisla ako već postoji na engleskom

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/09/2007 : 20:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Meni su hrvatski i srpski jezik totalno jednako prihvatljivi. Vrlo dobro se služim sa oba tako da mi je potpuno svejedno. Ne volim vidjeti dupliranje izdanja jer se stvara konkurencija u borbi za ionako malobrojnu strip publiku. Imamo Metabarune od Fibre i uskoro od Belog puta. Oba su izdanja lijepa i vrlo slična (integral 4 epizode u boji), ali ne mogu se oteti dojmu da je netko od ta dva izdavača umjesto Metabaruna moga izdati nešto drugo također lijepo...Ne mješam se naravno u izdavačku politiku, to je samo moje skromno i vrlo subjektivno mišljenje.
Ako će Beli put gurati gore navedene stripove, ja bih volio vidjeti nešto drugo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/09/2007 : 00:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ljudi a kapitalizam?slobodno tržište?zdrava konkurencija?Jebe me se hoće li neki strip izdati jedan izdavač ili pak dva( iz HR i SR).Na nama je da odaberemo ono za koje mislimo da je bolje!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/09/2007 : 00:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast izdanjima Belog Puta. Ali, njihova izdanja se ne reklamiraju kod nas. Zato, treba pogledati stvari iz drugog kuta:
Upravo dok ovo pisem na HRTu je, znaci u vecernjem terminu, reklamirana nova Gaimanova knjiga u izdanju Algoritma. Zamisli da se reklamirao, recimo, Sandman od istog autora. Gaiman je popularniji po Sandmanu nego po toj knjizi, a algoritam vec ima prava na sve sto je on napisao.
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 23/09/2007 : 14:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Svaka cast izdanjima Belog Puta. Ali, njihova izdanja se ne reklamiraju kod nas. Zato, treba pogledati stvari iz drugog kuta:
Upravo dok ovo pisem na HRTu je, znaci u vecernjem terminu, reklamirana nova Gaimanova knjiga u izdanju Algoritma. Zamisli da se reklamirao, recimo, Sandman od istog autora. Gaiman je popularniji po Sandmanu nego po toj knjizi, a algoritam vec ima prava na sve sto je on napisao.



sad ce film u kina, http://www.blitz-cinestar.hr/rubovi.php?view_page=500 pa reklamiraju i knjigu.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/09/2007 : 14:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Bio je i Constantine i LOEG i jos razni hitovi koji su mogli progurati neko strip izdanje(iako su filmovi smece), ali nista. Mozda kad neko snimi Sandmana.
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 23/09/2007 : 14:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Bio je i Constantine i LOEG i jos razni hitovi koji su mogli progurati neko strip izdanje(iako su filmovi smece), ali nista. Mozda kad neko snimi Sandmana.



cudi me da vec nisu!

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/09/2007 : 15:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Bas gledam na imdb-u,sad ide Beowulf pa Coraline. Nema ga jos u najavi, ali doci ce i Sandman na red, i vjerojatno ga necu gledati ako bude u rangu vecine ostalih strip ekranizacija. Dosad mi je legao samo Sin City, 300 i donekle V for Vendetta.
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 24/09/2007 : 23:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message  Reply with Quote
ma nije sandman štivo za ekranizaciju... eventualno kad bi svaki trejd ekranizirali posebno, ali takav je vizualni doživljaj mislim ipak nemoguće stvoriti na filmu

Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals of time.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/09/2007 : 16:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Nista ti ne brini, snimice ga oni kako tako ako nanjuse lovu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/09/2007 : 16:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Constantine33

ma nije sandman štivo za ekranizaciju... eventualno kad bi svaki trejd ekranizirali posebno, ali takav je vizualni doživljaj mislim ipak nemoguće stvoriti na filmu



Jesi gledao Gaimanov Mirrormask? Specijalan vizualni doživljaj, mada pomalo i zamoran. A sad je u kinima i Stardust...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 08/05/2008 : 23:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
gledam u algoritmu sandmana, preachera i y....i želim ih vidjeti prevedene, i da koštaju manje od 100kn primjerak.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/05/2008 : 02:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pa i koštaju ali na engl.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/05/2008 : 14:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
sandman i bulletsi su u top 10 američkih stripova svih vremena i bolje ih je imati na bilo kojem jeziku nego nemati,
naravno, ja bi ih puno rađe imao na hrvatskom, posto sam hrvat, ali ako ih nitko nece izdati... zaovoljimo se sa onim sto imamo
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 09/05/2008 : 16:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

sandman i bulletsi su u top 10 američkih stripova svih vremena i bolje ih je imati na bilo kojem jeziku nego nemati,
naravno, ja bi ih puno rađe imao na hrvatskom, posto sam hrvat, ali ako ih nitko nece izdati... zaovoljimo se sa onim sto imamo


ne slazem se za 100 bullets, a sandman mi je jedan od najdrazih stripova opcenito.
enivejz... i ja sam hrvat; engleski razumijem, to je jezik na kojem su izvorno napisani i nemam ih apsolutno nikakvu zelju kupovati prevedene na hrvatski.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/05/2008 : 16:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Razumijem engleski sasvim dovoljno, ali puno više volim stripove na hrvatskom ili srpskom jeziku. Nisam još skontao zašto...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 09/05/2008 : 16:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
neke cu radije procitati na hrvatskom ili mi nece biti posebno bitna razlika. a jos nisam naisao na strip kojeg bi radije citao na srpskom nego na engleskom.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/05/2008 : 18:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by torca

neke cu radije procitati na hrvatskom ili mi nece biti posebno bitna razlika. a jos nisam naisao na strip kojeg bi radije citao na srpskom nego na engleskom.


Ja baratam potpuno jednako (ne savršeno) sa oba jezika tako da mi je potpuno svejedno. Interesantno je što mi kod gledanja filmova najviše paše titl na engleskom.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 09/05/2008 18:59:14
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 11/05/2008 : 20:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
ne mislis valjda da ja ne razumijem hrvatski zato sto sandmana volim citati na engleskom?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/05/2008 : 16:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by torca

ne mislis valjda da ja ne razumijem hrvatski zato sto sandmana volim citati na engleskom?


Pa ne mislim...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/05/2008 : 17:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Interesantno je što mi kod gledanja filmova najviše paše titl na engleskom.




A ja sam mislio da sam jedinstven po tom pitanju!!!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/05/2008 : 17:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Obi-wan
Interesantno je što mi kod gledanja filmova najviše paše titl na engleskom.




A ja sam mislio da sam jedinstven po tom pitanju!!!!


Oni govore i to je super, a ako nešto promrnđaju nerazgovjetno ili je tu (ne daj bože) neka nepoznata riječ, dolje piše sve što oni govore...
Za mene - savršenstvo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000