forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 237

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/01/2019 : 17:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Lipo je to, pogotovo kad je bolja polovica podrška za stripofiliju (moja ih je skupljala i prije nego smo prohodali). :) Doduše, po tvojim postovima očekiva san više origigi izdanja, pogotovo mangi.



Hmmm...što je najbolje mange i nisam baš čitao skenove tj mislim da nisam nikad.
A što se tiče manjka stripove na policama to je jer stvarno jako puno toga posuđujem u knjižnici, a što nema tamo, čitam sken.
Ali skenove pokušavam maksimalno izbjegavat.

@Poli: Ima takvih stvari koje smetaju ali sam pazio, na bijelim policama baci pogled kod Tomb Raidera i vidjet ćeš da stoji na milimetar do pante, zato sam ih i složio tako jer su mrvi plići.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 26/01/2019 17:54:16
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/01/2019 : 19:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

I nakon što sam počeo skupljat stripove pred dvije godine, napokon me žena natjerala da kupim police i to posložim unutra kako treba.
Sa ikeom sam se natezao evo dva i nešto sitno mjeseca i imaju očajnu korisničku podršku. Ugl. prekjučer stigla napokon po treći put cijela vrata za billy-e pa sam jutros presložio. Bio sam poprilično siguran da mi neće biti dovoljna 3 mala billya za sve što nije stalo u druga dva ormara ali sam se na sreću prevario i sad imam još masu mjesta kojeg sam samo trenutno popunio sa drangulijama i sa remitendom sa kioska koje neću držat na tim policama.


počeo si sa skupljanjem pre dve godine,i već si nakupio ovakvu kolekciju (koje je btw zaista sjajna!!!)???

radiš dva posla (spomenuo si da si radio u knjižari,pa ne verujem da si se napunio od te plate) ili si se bogato oženio ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/01/2019 : 19:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Hvala, hvala :)
Ne, sa nekim si me pobrkao, nisam radio u knjižari. Znao sam ekipu koja je radila tamo jer smo radili svi u istom trgovačkom centru i davali su mi popust.
Ne radim dva posla i nisam se još ženio, ali kao da jesam (ionako živimo skupa već par godina):)
Sad radim u struci (IT) i do jaja mi je otkad sam uteko iz one psihijatrije.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/01/2019 : 20:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Shaner radi u knjižari Anto...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 26/01/2019 : 21:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
DiSkAcH, jesam li te već upitao obožavaš li i N. N.?
Na trenutak mi se tako učinilo. 🤔

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/01/2019 : 22:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by vice

Lipo je to, pogotovo kad je bolja polovica podrška za stripofiliju (moja ih je skupljala i prije nego smo prohodali). :) Doduše, po tvojim postovima očekiva san više origigi izdanja, pogotovo mangi.



Hmmm...što je najbolje mange i nisam baš čitao skenove tj mislim da nisam nikad.
A što se tiče manjka stripove na policama to je jer stvarno jako puno toga posuđujem u knjižnici, a što nema tamo, čitam sken.
Ali skenove pokušavam maksimalno izbjegavat.

@Poli: Ima takvih stvari koje smetaju ali sam pazio, na bijelim policama baci pogled kod Tomb Raidera i vidjet ćeš da stoji na milimetar do pante, zato sam ih i složio tako jer su mrvi plići.





Ista stvar i kod mene, knjižnica i skenovi (računajući i mange i webtoonove) a ovih preko 10 000 komada iz kolekcije (i nekoliko stotina knjiga) neman više di doma u Trogiru držat, pa se već puni stan u Zagrebu. :) Nema slika jer je sve zbrda zdola složeno i još nije za estetsko pokazivanje.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 26/01/2019 : 23:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
10000 u kolekciji i još čitaš sa strane skenove? Dobar si
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/01/2019 : 00:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

10000 u kolekciji i još čitaš sa strane skenove? Dobar si



Dosta toga su kiosk izdanja i američke sveščice (by logossun), pa je to veliki kvantitativni element. Šta se tiče kolekcionarskih origigi izdanja, tu mi je tvoja kolekcija uzor (iman bookmarkane tvoje imgur linkove za listu nabavki). :)

A skenovi su mi neizostavan izvor za nove američke stripove (pogotovo Imageove serijale), mange i webtoonove (mangadex, Toomics i Line).

Inače, vodim discord server posvećen prijevodima poput Out, Crows, BadBoys i Clover, te moderiram jedan posvećen Minverseu. Otvorija san topice ovdje al ne grize baš domaća stripofilska ekipa. :/

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 27/01/2019 00:51:35
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/02/2019 : 18:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Shaner radi u knjižari Anto...



quote:
Originally posted by DiSkAcH

Hvala, hvala :)
Ne, sa nekim si me pobrkao, nisam radio u knjižari. Znao sam ekipu koja je radila tamo jer smo radili svi u istom trgovačkom centru i davali su mi popust.
Ne radim dva posla i nisam se još ženio, ali kao da jesam (ionako živimo skupa već par godina):)
Sad radim u struci (IT) i do jaja mi je otkad sam uteko iz one psihijatrije.



ma znam da šanerka radi u knjižari,nego znam da je i diskać pominjao nekoliko puta tržni centar,knjižaru...te sam mislio da radi tamo.

a ako radiš u it sektoru onda razumem ekspresnu nabavku - fina plata,nemaš dece,ne juriš kurve niti se drogiraš...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/02/2019 18:58:46
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/02/2019 : 13:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by sumohrvat

Shaner radi u knjižari Anto...



quote:
Originally posted by DiSkAcH

Hvala, hvala :)
Ne, sa nekim si me pobrkao, nisam radio u knjižari. Znao sam ekipu koja je radila tamo jer smo radili svi u istom trgovačkom centru i davali su mi popust.
Ne radim dva posla i nisam se još ženio, ali kao da jesam (ionako živimo skupa već par godina):)
Sad radim u struci (IT) i do jaja mi je otkad sam uteko iz one psihijatrije.



ma znam da šanerka radi u knjižari,nego znam da je i diskać pominjao nekoliko puta tržni centar,knjižaru...te sam mislio da radi tamo.

a ako radiš u it sektoru onda razumem ekspresnu nabavku - fina plata,nemaš dece,ne juriš kurve niti se drogiraš...



Nije do plaće, nije velika. Nego više u ovom drugom. Ne drobim lovu na ništa što mi stvarno ne treba, a stripovi mi trebaju

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/03/2019 : 12:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam nekidan zanimljive komentare ovdje na forumu, a radi se o tome da su ljudi pričali da im fali prostora za stripove - što općenito, što prostora na samim policama pa moraju nove nabaviti. A i neki su pisali da ne uzimaju neke stripove jer nemaju onda kud s njima.

Ja sam prije nekih 10-tak dana krenuo sa razmještajem stripova, jer se i kod mene to počelo polako gomilat Pa sam si odlučio napraviti nove police, ali to još nije posve gotovo, još samo malo fali da neke stvari doradim. Postojeće police otprije, preselio sam obje u dnevni boravak. Kad budu nove gotove, možda onda ove iz dnevnog izbacim van, ali neka ih zasada.

Onih nekoliko stripova u HC što imam (Fibra, LL, DW i ostali) su složeni u regalu (u staklu). Naravno, ovo moje nije super kao kod kolega Garfielda & DiSkAcHa (koji su to vrhunski napravili ), ali meni je ok

Slika 1. (kako je bilo nekad, moja prva slika koju sam stavio ovdje u temu prošle godine)
Slika 2. (maknuto sve)
Slika 3. (sadašnje stanje)
Slika 4. (nema je, na "standbyu" )




"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 08/03/2019 12:16:49
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/03/2019 : 13:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Super ReemCP, dobro to tebi ide

ja volim kada je ovako uredno..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 08/03/2019 13:14:00
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 08/03/2019 : 13:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Odlično Reem, izvrsno, čestitke!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 08/03/2019 : 13:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Usput, dobro ti supruga podnosi kolekcionarstvo, kako posve izgleda...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/03/2019 : 21:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Super ReemCP, dobro to tebi ide

ja volim kada je ovako uredno..


Hvala Risbozg I ja volim kad je uredno, kako bi rekli - kad je sve "po špagi" Inače, ova slika 2 gore (gdje sam sve ispraznio), tu sam počeo radit nove police jer sam smatrao kako je prije bilo, dosad stanje, da je taj prostor bio nedovoljno iskorišten, a može puno stat stripova. Pa sam nešto složio, još sutra malo pa stavim koju sliku Ali ću si na taj način sigurno za nekoliko godina napravit mjesta i bit nekako bez brige što se toga tiče..

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Odlično Reem, izvrsno, čestitke!


Hvala Hercule

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Usput, dobro ti supruga podnosi kolekcionarstvo, kako posve izgleda...


Ijoj Hercule, ne znam za suprugu, ali ljubavnica dobro podnosi

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 08/03/2019 : 21:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Remi prekrasna je kolekcija i osmišljen prostor.
Ako se ne varam blizu je kuhinja, stripovi bi ti mogli mirisati i na pojedina jela

Edited by - RAKOSI4 on 08/03/2019 21:37:28
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/03/2019 : 21:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Rakosi a mislim da ne bi smjeli mirisat po kuhinji Ovaj zid gdje su police, sa suprotne strane zida je dio hodnika, a dio gdje počinje kuhinja - tu negdje počinje kuhinja sa suprotne strane zida gdje je ovaj Tex na vrhu složen

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 08/03/2019 : 22:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Bravo Remček. 👍🏼
Samo piči pa kud puklo.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28975 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 08/03/2019 : 23:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Prelijepo izgleda!!!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 09/03/2019 : 10:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Ufff ovo je odlicno. Ovako se iskoristava prostor, jos mi se pravo svidjaju ove cigle daju bas neku toplu atmosferu.
Ocekujemo jos slika :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/03/2019 : 10:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Bravo, fino izgleda. A za upijanje mirisa od kuhanja, mislim da nema šanse.
Pa tako neš nisam još nikada doživio. A ako ih staviš u zatvorene police kao ja, nema šanse da poprime miris bilo čega.

A pošto sam ja čaknut, meni unutra u policama sa stripovima budu one velike mirisne svijeće (nezapaljene naravno :D ) iz lidla i ikee tako da mi stripovi me mude ko nuklearni otpad nego fino...po jabukama, cimetu, vaniliji :D :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/03/2019 : 19:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Bravo Remček. 👍🏼
Samo piči pa kud puklo.


Hvala Dule Idemo do kraja, pa kad to već bude

quote:
Originally posted by tex2

Prelijepo izgleda!!!


Hvala Tex

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Ufff ovo je odlicno. Ovako se iskoristava prostor, jos mi se pravo svidjaju ove cigle daju bas neku toplu atmosferu.
Ocekujemo jos slika :)


Hvala Garfield, bit će slika, evo sad ću stavit prvu turu u ovom postu jer se nešto promijenilo od jučer A cigle su inače tapete, meni se to svidjelo pa sam imao želju stavit Kupio u bauhausu: https://www.bauhaus.hr/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/800x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/5/15296620a.jpg

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Bravo, fino izgleda. A za upijanje mirisa od kuhanja, mislim da nema šanse.
Pa tako neš nisam još nikada doživio. A ako ih staviš u zatvorene police kao ja, nema šanse da poprime miris bilo čega.

A pošto sam ja čaknut, meni unutra u policama sa stripovima budu one velike mirisne svijeće (nezapaljene naravno :D ) iz lidla i ikee tako da mi stripovi me mude ko nuklearni otpad nego fino...po jabukama, cimetu, vaniliji :D :D


Hvala DiSkAcH, ma neće nikakav miris od kuhinje doprijeti do stripova, kuhinja se zatvori vrata, uključi se ventilacija ili otvori prozor kad se nešto kuha A i stripove stavljam u vrećice, s tim ste me zarazili ovdje Osim protiv prašine, kad su u vrećici, puno je bolje zbog disanja u kući, jer onaj novi miris stripova koliko je god super, ali u prevelikoj količini zna nekad glava bolit. Vrećica to sprečava..

-
-

Ovako, znači u onom mom kutku što sam ga ispraznio, napravio sam si police i tamo premjestio stripove. Nešto, odnosno jako malo stripova je ostalo u boravku, a tu je i otprije Zagor kolekcija koju sam već slikao odavno, ali stavit ću i ovdje sliku (to je ova zadnja slika dolje).

Kako su sad ove police u dnevnom postale "siromašne", sin je već sredio da to ne bude tako Igračaka k'o u priči, ne znaš više što bi di stavio pa je ovo zasad stanje u dnevnom, kamera na mobu nije nešto pa se ispričavam zbog nešto lošijih slika, a slike novih polica stavim nešto kasnije, gladan sam pa moram ići nešto pojest

Slika 1. (znači, u regalu nešto kako sam pisao, HC stripovi, tu su i Blek integrali, ZS koja je tu, ali sam je kasnije premjestio na policu..)

Slika 2. (u ovom bijelom visećem ormariću, ZS od Marka, to je onaj nastavak gdje je LU stao, fali možda još nekih 12 komada da kompletiram, znači ovdje bi ih trebalo bit 97 komada)

Slika 3 & 4 (novi "sadržaj" polica by Reem junior )
Slika 5 (u hodniku, još malo autića.. )

Slika 6 (Zagor kompletna kiosk kolekcija izašla kod nas dosad, to je isto u dnevnom nasuprot ovih slika gore što sam stavio, to sam još prije radio, jedino mi je želja jednog dana te police ofarbat u žuto možda..)






"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/03/2019 : 00:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Lijepo, bravo... A sad kad pogledaš, nakupilo se tih kiosk Zagora od 1994.
Samo to da imaš sve, već je puno :)

Edited by - velka031 on 10/03/2019 00:24:51
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/03/2019 : 15:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Velka Aha, stvarno ih se nakupilo, uzmi samo da je širina jedne police 120 cm, a extra još malo kad se popuni i spoji sa redovnom, bit će 240 cm extre a di je još redovna serija

-
-

Slikao sinoć ovo što sam napravio u dr. prostoriji, mislio doći na forum i staviti, ali zaspao Jedino što ovo još nije gotovo jer mi je želja police ofarbat u žuto (znate ono, "žuta traka" ), te možda isprintat koju sličicu Bonelli junaka u boji i zaljepit na ova čela, izgledat će to puno bolje.

Ovo je znači prostor (taj kutak) koji sam ispraznio (inače dimenzije tog prostora su 130 cm širine za 150 cm dužine):



Ono što je dobro, dobio sam dosta mjesta za Zagor LL i za Kena DW-a. Ovdje na ovoj strani gdje su oni, stat će mi 200 knjiga Zagora LL, a proći će neko vrijeme dok to sve izađe i pitanje uopće koliko će ih biti na kraju. Ali mi je najvažnije da sam dosta vremena miran što se tiče njih





Malo je zeznuto bilo slikat pošto ovo svjetlo postrano blješti kad slikaš, pa se pravi odsjaj. Kud je kamera loša, a i svjetlo zeza pri slikanju. Isto tako, morao sam se prilagoditi zbog tog postranog svjetla da police nisu blizu njega, da se ne bi što zapalilo još na kraju Inače, police su sve "pod vaservagom" () i nema šanse da im nešto bude, mogu izdržat težinu. Malo mi je bio izazov to sve uklopit skupa, jer sam ih sve na kraju povezao, ali uspio sam. Mislim da će puno bolje bit kad boja dođe još, ovako je čisto drvo pa djeluje obično.. to su one daščice iz Bauhausa (smreka).

Prostor između polica (širina) je sad nekih 86 cm, komotno se može ući unutra i birati koji strip se želi uzet.







Najgore mi bilo kako ću kuteve rješit, jer nisam htio da mi se iz jedne police stripovi naslanjaju na stripove iz dr. police, pa sam ovako nekako složio (ove zadnje slike). Inače, iznad još ima nešto mjesta i može se s vremenom dodati još koja polica..






"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 10/03/2019 : 17:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
# ReemCP

Super si ti to opremio bas ono stripofilski kutak. Fascinantno je koliko si toga prikupio u kratkom vremenu jer i sam kažeš kako nije tako dugo od kada si se vratio stripovima. Jedino primjedba - ti kao veliki obožavatelj i poznavatelj Kit Tellera nemaš ni jedno Best off izdanje od VG - to moraš popraviti 😉
Go to Top of Page
Page: of 237 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000