forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Novi Sillage u FR!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/10/2007 : 00:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
http://www.bdgest.com/expos.php?IdExpo=22


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 08/10/2007 00:43:30

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/10/2007 : 00:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Kao i:

http://www.editions-delcourt.fr/special/sillage10/

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 08/10/2007 : 02:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Lepo.
A od NBMa ni glasa...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/10/2007 : 12:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Čekaju da izađe još neka epizoda, pa da u jedno izdanje u manga formatu spakuju pet epizoda... ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/10/2007 : 12:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je Morvan rešio da se za desetogodišnjicu serijala vrati na početak i popuni rupe u Navisinoj prošlosti - kako je dobila onu belu štraftu preko grudi, i tome slično. Okej, po kraju prethodnog albuma, sa ponovnim pojavljivanjem Heiliga, delovalo je očigledno da će se ići u tom pravcu - iako sam mislio da tome služi serijal Navis...

Videćemo, Sillage je bio mal'ko posustao, pa se vratio na pravi put sa Ljudskom priordom i Infiltracijama, prethodna dva albuma - ali nekako sumnjam da će Morvan uspeti da ovo izgura na planiranih 30 albuma, a da to bude kvalitetno.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 08/10/2007 : 16:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Čekaju da izađe još neka epizoda, pa da u jedno izdanje u manga formatu spakuju pet epizoda... ;)



Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 08/10/2007 : 21:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message  Reply with Quote
jebote već je 10. album tamo...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/10/2007 : 21:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Vreme leti... a Morvan redovno štanca scenarije... ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 08/10/2007 : 22:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
prvi album je odlican ali drugi je pa gotovo smece
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 08/10/2007 : 22:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Cekaj treci;-)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/10/2007 : 23:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Yep, kome se treći ne dopadne, može da digne ruke od Sillage.

I od stripova uopšte.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 09/10/2007 : 11:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
meni su i prvi i drugi odlični
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 09/10/2007 : 23:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prozirna senka

Cekaj treci;-)



onda moram pricekati
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 09/10/2007 : 23:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Yep, kome se treći ne dopadne, može da digne ruke od Sillage.

I od stripova uopšte.



aaaa pa zasto to, sto bi rekli oni kojima se ovaj junak ( junakinja ) uopce ne svidja
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/10/2007 : 10:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ma to nisu ljudi. ;)

Šalim se, razumem kako se nekome recimo kombinacija slatkog crteža i nimalo slatkih tema ne dopada. Ili kako prva dva albuma nekome nisu ništa posebno.

Ali trojka je, po meni, stvarno savršena.

Mada mene te teme o večitim revolucionarima uvek pogađaju... ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/10/2007 : 22:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
meni je prvi album fenomenalan a drugi me razocarao

mozda se radi o soku jer u prvom albumu se radnja dogadja na planetu a drugom u svemirskom brodu, ali svejedno drugi je losiji, po meni
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/10/2007 : 23:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Jeste slabiji. Ali posle opet kreću po raznoraznim planetama, pa ne treba da brineš. Mada će biti i priča po svemirskim brodovima, svemirskim zatvorima,, i tome sličnom...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 11/10/2007 : 22:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ok, svjedno cu to pratiti kad sam vec poceo, necu odustati
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/11/2007 : 13:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Pročitah.

Ovo je priča o Heiliigu i Navis, i podvlači poentu prvog albuma - da Navis baš i nije imala prava da zard svog života na onoj rajskoj planeti osudi celu jednu civilizovanu vrstu na istrebljenje. Ali ni Heiliig ne prolazi puno bolje, po povratku na Novi Hottard shvata da ga obožavaju kao Boga zbog stvari kojih se tokom zarobljeništva pokajao.

Plus, razrešenje subplota iz prvog "Navis" albuma i prve priče iz drugih Hronika Sillage.

Sve skupa, solidan nostalgičan album donekle prigodan za desetogodišnjicu - iako nisam baš ekstra oduševljen.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/11/2007 : 13:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
ubr, ako nekom greškom neka dobra duša može da mi nabavi specijalno izdanje ovog albuma sa DVDom po nekoj normalnoj ceni (NE za neverovatnih 40 evra koliko ide na francuskom ebayu), bio bih večno zahvalan.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/11/2007 : 23:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Recenzijica:

http://www.bdgest.com/critique_2527.html

U prevodu: kažu da nije loše.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/09/2008 : 12:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
I, za mesec dana stiže jedanaestica...

Da vidimo na šta će da liči, serijal je postao prilično subplot heavy, čak i previše za nešto što ide jednom godišnje...











DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/06/2009 : 17:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Procitao, prvi nastavak u nasem izdanju. Ok mi je, zabavni sf.

Kako vam se svidja kajkavstina u stripu?
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 30/06/2009 : 05:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Citao prva dva, meni super - mada jeste prvi bolji.

Tja, ima momenata gde mi Navis lici na moju zenu, pa mi se dopada jos vise (eh, papucar stari, buhaha:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/06/2009 : 18:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leo Charm

Citao prva dva, meni super - mada jeste prvi bolji.




I meni isto. Vise bi mi odgovaralo da je mala slatka sa maleckim sikama ostala u dzungli i tamo dozivljavala avanture. Prelaz u sci-fi me je totalno odbio.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/09/2009 : 22:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Procitah Lebdeci svet. Sta znam. Kapiram ja da Morvan svrsava na Japan, kapiram da hoce da i Navis bude takva, ali mi je nekako to naglo doslo. Plus, bilo je ocigledno da ce od Navis, agentica Sillage doci do Navis protiv Sillage, ali i to mi je naglo - ipak je Navis ta koja je zabrljala stvari u Infiltracijama.

Drugim recima, citljivo, prelepo crtano, zabavno i donekle ideoloski smelo - ali vishe ne i posebno kao nekad.

Videcemo kakva je dvanaestica.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000