forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Corto Maltese i Bonelli...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 26/10/2007 : 23:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Kruger

corto mrljteze vjerovatno nije smece ali je svakako otpad od stripa cija nekvaliteta dovodi citatelja u iskusenje da li taj strip baciti u kantu za smece ili u kanalizaciju, a to je bogami teska odluka

iako ja svoje CM - ove nisam bacio divim se onima koji su to uspjeli



Možeš li u rečenici-dve objasniti zašto je strip postigao ogroman uspeh širom sveta, zašto ga bukvalno milioni ljudi smatraju vrhunskim stripom, zašto ga kritičari svrstavaju u vrhunska umetnička dela, zašto posle smrti autora ne pada u zaborav, kao mnogi loši stripovi, još se štampa, izaziva nesmanjeno interesovanje ljudi, kao i aktuelne diskusije, kakva je i sama ova ovde?



isto kao sto covjeka koji malo pa malo ubere koju nagradu za crtanje pa ga nazivaju losim crtacem
nisam osoba koja ce na osnovi podobnosti reci da je zbog toga nesto dobro

u spoemnutom mom slucaju i u slucaju cm biti ce ljudi kojima se taj crtac ili strip nece svidjati ili hoce
netko ce pasti nakoljena i klanjati se tom junaku samo zato sto je dobio nagradu jer mu je to u navici, da se klanja spektaklu a ne istinskoj kvaliteti

sto je s filmskim i glazbenim nagradama, zar nagrade dobiju oni koji su to zasluzili ili oni koji pripadaju nekom lobiju ili grupaciji

pa ti tako pusti nagrade nego konstruktivno pokusaj shvatiti zasto je Cm nesto dobro, vjerojatno ces to pokusati shvatiti ali matrijala za shvacanje dobrog stripa CM nece biti
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/10/2007 : 00:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acika

U pravu je Kruger..Corto je smece i sta sad..badava je..covjek zeli da bude primjecen svojim izjavima..



ne zelim ja biti primjecen, nego zelim pokazati kako ljudi imaju dvostruko mjerilo i kriterij, kao ti naprimjer, vjerojatno nisi jedini, a posto se radi o stripu ne treba ovo uzeti za zlo, to sto ljudi misle o pojedinom stripu
kad ljudi nazivaju kapetana mikija smecem nisi se ovliko prsio, no kad je Cm popljuvan malo si se brecno i pokusao ispasti pravi zastitnik stripa, no bolje reci zastitnik smeca od stripa kao sto je u ovom slucaju s Cm - om
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/10/2007 : 00:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

A na temu: poslije najmanje desetak godina, ponovo sam pročitao Corta i magija je bila opet tu. I epizode koje su mi ostale u sjećanju kao lošije, sada se čitaju kao superiorni stripovi. Magija, kažem ja.




a koja carolija, carolija otkrivanja nicega

eto, malo vracanja na provokaciju
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/10/2007 : 00:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by veber


quote:
Originally posted by acika



izjava da je CM smece je nedostatak intelegencije i totalno nepoznavanje stripa...
ono o egzekutor,streljacki vod..pih !




iako ja svoje CM - ove nisam bacio divim se onima koji su to uspjeli
[/quote]

uh,kad te dohvatim pobjećeš u afriku nesrećo jedna

zar tako o cortu

dođem do tebe pa ti uzmem te albume,tako da nemaš više problema s cortom
[/quote]

ovo je vracen bumerang, takozvanim borcima za strip, jer su presutjeli pljuvanje mikija i kit telera, a nije na odmet istaci da je na ovom topicu ispljvan i alan ford

malo konstruktivne rasprave ne skodi
Go to Top of Page

acika
Junior Member



Trinidad and Tobago
381 Posts

Member since 04/02/2004

Posted - 28/10/2007 : 01:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit acika's Homepage  Send acika a Private Message  Reply with Quote
Krugeru brate,nisam precutao za mikija i telera,javio sam se na drugom topicu..protiv sam svakog ko napada bilo koji strip,jer je to umetnost i tezak rad, svaki za svoje vreme..mozda i najstariji izraz covjeka preko slike na steni,kasnije na papir..kad napadas huga,napadas i stripa uopste..

www.stripovimk.tk
"more je suvise slano,zasecirimo ga" GRUNF
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 29/10/2007 : 21:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
acika nisi shvatio poantu mog napada na huga i corta
vidio sam da si reagirao u topicu o mikiju, ali puno blaze u odnosu na ovaj slucaj, djelovalo je premlako,vjerojatno stoga sto te kit i miki ne zanimaju koliko korto

no ja mislim da kit i miki imaju veci pedagoski znacaj neko korto
korto je strip namjenjen starijoj publici i vjerojatno ce ti se taj strip svidjeti ili ne ce
ni sve nagrade svijeta osobu kojoj se taj strip ne svidja ne mogu uvjeriti da se radi o odlicnom stripu, korto je svjedno solidan strip, a to sto pripada anarho liberalnom krugu ne znaci da je iznad neki spomenutih stripova
kvaliteta crteza corta je nula, nikava, bolji crtez ima cat clow, cak stovise ima izvrstan crtez, kvaliteta price minus nula, mogu razumjeti da netko smatra da je prica korta malteza vrhunska, to je moguce, daklem, neki ce smatrati da je crtez i prica korta smece, a neki ce smatrati da je prica vrhunska, ne vjerujem da postoje osobe koji ce tvrditi da je cortov crtez dobar
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/10/2007 : 00:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

acika nisi shvatio poantu mog napada na huga i corta
vidio sam da si reagirao u topicu o mikiju, ali puno blaze u odnosu na ovaj slucaj, djelovalo je premlako,vjerojatno stoga sto te kit i miki ne zanimaju koliko korto

no ja mislim da kit i miki imaju veci pedagoski znacaj neko korto
korto je strip namjenjen starijoj publici i vjerojatno ce ti se taj strip svidjeti ili ne ce
ni sve nagrade svijeta osobu kojoj se taj strip ne svidja ne mogu uvjeriti da se radi o odlicnom stripu, korto je svjedno solidan strip, a to sto pripada anarho liberalnom krugu ne znaci da je iznad neki spomenutih stripova
kvaliteta crteza corta je nula, nikava, bolji crtez ima cat clow, cak stovise ima izvrstan crtez, kvaliteta price minus nula, mogu razumjeti da netko smatra da je prica korta malteza vrhunska, to je moguce, daklem, neki ce smatrati da je crtez i prica korta smece, a neki ce smatrati da je prica vrhunska, ne vjerujem da postoje osobe koji ce tvrditi da je cortov crtez dobar


Imam dojam da proturječiš sam sebi. Možda sam u krivu.

Kakogod, Krugeru, nikad ne pretpostavljaj što drugi misle, to obično loše završi.

Također, nekako mi je teško prihvatiti pedagoški značaj kao argument o kvaliteti stripa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

acika
Junior Member



Trinidad and Tobago
381 Posts

Member since 04/02/2004

Posted - 30/10/2007 : 12:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit acika's Homepage  Send acika a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

acika nisi shvatio poantu mog napada na huga i corta
vidio sam da si reagirao u topicu o mikiju, ali puno blaze u odnosu na ovaj slucaj, djelovalo je premlako,vjerojatno stoga sto te kit i miki ne zanimaju koliko korto

no ja mislim da kit i miki imaju veci pedagoski znacaj neko korto
korto je strip namjenjen starijoj publici i vjerojatno ce ti se taj strip svidjeti ili ne ce
ni sve nagrade svijeta osobu kojoj se taj strip ne svidja ne mogu uvjeriti da se radi o odlicnom stripu, korto je svjedno solidan strip, a to sto pripada anarho liberalnom krugu ne znaci da je iznad neki spomenutih stripova
kvaliteta crteza corta je nula, nikava, bolji crtez ima cat clow, cak stovise ima izvrstan crtez, kvaliteta price minus nula, mogu razumjeti da netko smatra da je prica korta malteza vrhunska, to je moguce, daklem, neki ce smatrati da je crtez i prica korta smece, a neki ce smatrati da je prica vrhunska, ne vjerujem da postoje osobe koji ce tvrditi da je cortov crtez dobar


bahh..pedagoski..da su ti junaci zaista postojali u to vreme divljeg zapada,danas bi stanovnistvo amerike bilo sigurno vece od 300 miliona s obzirom da su ovi "pedagozi" ispoubijali pola indijanaca,revolverasa,bandita-desperadosa itd
kad pominjes cat clow,pitacu ovog novembra Kerca koji treba da nam bude gost u Velesu na strip radionici,dali bi htio da zamjeni jedan njegov dan s Pratovim zivotom (laka mu bila zemja)pa cu da ti prenesem posle ovde njegov odgovor,a Telera i Mikija obozavam jos kao klinac i uvjek cu da obozavam te rendzere koje vade pucaljku tako brzo i koji tako vesto prebijavaju sve naokolo i...hm..steta sto su samo bili takvi "papucari" za to cjelo vreme,ali svako ima svoju ahilovu petu,sta da se radi..

www.stripovimk.tk
"more je suvise slano,zasecirimo ga" GRUNF
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/11/2007 : 21:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Imam dojam da proturječiš sam sebi. Možda sam u krivu.

Kakogod, Krugeru, nikad ne pretpostavljaj što drugi misle, to obično loše završi.

Također, nekako mi je teško prihvatiti pedagoški značaj kao argument o kvaliteti stripa.



moze biti, no ja imam dojam kako ti u nemogucnosti iznosenja vljanih argumenata volis napisti pokoju bedastocu

svoditi razgovor na ovaj nivo pokazuje kako su ljuditelji corta uglavnom, dakle ne svi nego jedan dio, osobe niskih vrlina, zanimljivo, vjerojatno je to utjecaj corta koji je ionako namjenjen ljudima primitivnog ponasanja
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/11/2007 : 22:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acika

bahh..pedagoski..da su ti junaci zaista postojali u to vreme divljeg zapada,danas bi stanovnistvo amerike bilo sigurno vece od 300 miliona s obzirom da su ovi "pedagozi" ispoubijali pola indijanaca,revolverasa,bandita-desperadosa itd
kad pominjes cat clow,pitacu ovog novembra Kerca koji treba da nam bude gost u Velesu na strip radionici,dali bi htio da zamjeni jedan njegov dan s Pratovim zivotom (laka mu bila zemja)pa cu da ti prenesem posle ovde njegov odgovor,a Telera i Mikija obozavam jos kao klinac i uvjek cu da obozavam te rendzere koje vade pucaljku tako brzo i koji tako vesto prebijavaju sve naokolo i...hm..steta sto su samo bili takvi "papucari" za to cjelo vreme,ali svako ima svoju ahilovu petu,sta da se radi..



pedagoski ubiti loseg indianca kao pojam zla je ok, dobro pobjedjuje zlo, iako u stvarnosti tako nije bas, je pokazivanje nekih ispravnih vrijednosti koje ionako ovom svjetu nedostaju

krivo si shvatio, nije bitno sto kerac misli o cortu, bitno je to sto je on i njegovo strip djelovanje daleko ispred jednog loseg i prosjecnog stripa koji se zove corto malteze
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/11/2007 : 23:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Imam dojam da proturječiš sam sebi. Možda sam u krivu.

Kakogod, Krugeru, nikad ne pretpostavljaj što drugi misle, to obično loše završi.

Također, nekako mi je teško prihvatiti pedagoški značaj kao argument o kvaliteti stripa.



moze biti, no ja imam dojam kako ti u nemogucnosti iznosenja vljanih argumenata volis napisti pokoju bedastocu

svoditi razgovor na ovaj nivo pokazuje kako su ljuditelji corta uglavnom, dakle ne svi nego jedan dio, osobe niskih vrlina, zanimljivo, vjerojatno je to utjecaj corta koji je ionako namjenjen ljudima primitivnog ponasanja



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

acika
Junior Member



Trinidad and Tobago
381 Posts

Member since 04/02/2004

Posted - 05/11/2007 : 17:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit acika's Homepage  Send acika a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by acika

bahh..pedagoski..da su ti junaci zaista postojali u to vreme divljeg zapada,danas bi stanovnistvo amerike bilo sigurno vece od 300 miliona s obzirom da su ovi "pedagozi" ispoubijali pola indijanaca,revolverasa,bandita-desperadosa itd
kad pominjes cat clow,pitacu ovog novembra Kerca koji treba da nam bude gost u Velesu na strip radionici,dali bi htio da zamjeni jedan njegov dan s Pratovim zivotom (laka mu bila zemja)pa cu da ti prenesem posle ovde njegov odgovor,a Telera i Mikija obozavam jos kao klinac i uvjek cu da obozavam te rendzere koje vade pucaljku tako brzo i koji tako vesto prebijavaju sve naokolo i...hm..steta sto su samo bili takvi "papucari" za to cjelo vreme,ali svako ima svoju ahilovu petu,sta da se radi..



pedagoski ubiti loseg indianca kao pojam zla je ok, dobro pobjedjuje zlo, iako u stvarnosti tako nije bas, je pokazivanje nekih ispravnih vrijednosti koje ionako ovom svjetu nedostaju

krivo si shvatio, nije bitno sto kerac misli o cortu, bitno je to sto je on i njegovo strip djelovanje daleko ispred jednog loseg i prosjecnog stripa koji se zove corto malteze


Kerac je dobar strip autor,priznat na sirokom art polju,Hugo je legenda,kao i njegov Corto..

www.stripovimk.tk
"more je suvise slano,zasecirimo ga" GRUNF
Go to Top of Page

viktor14
Senior Member

Croatia
1119 Posts

Member since 06/08/2007

Posted - 16/12/2007 : 09:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send viktor14 an ICQ Message  Send viktor14 a Private Message  Reply with Quote
Corto je u početku dosadan, no kako ga čitaš počinješ shvaćati da ima nešto tajanstveno u njemu...
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 17/12/2007 : 19:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
Ajme, koliko je budalastina ovdje napisano ...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

viktor14
Senior Member

Croatia
1119 Posts

Member since 06/08/2007

Posted - 17/12/2007 : 21:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send viktor14 an ICQ Message  Send viktor14 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Antracit

Ajme, koliko je budalastina ovdje napisano ...



"Ne diraj lava dok spava"

Edited by - viktor14 on 17/12/2007 21:26:27
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/03/2014 : 19:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Baš sam počeo čitati ovaj strip i svidio mi se. Crtež je čudan, ali dobar za ovakav tip stripa. Avanturistički strip na prvi pogled, ali sa nekom "snolikom" atmosferom koju je teško opisati. Nije mi najbolji ikad, ali shvaćam ljude koji se oduševljavaju ovim.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000