forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Zeljko Pahek - Astro-idjani (System comics)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Caldera
New Member



Croatia
250 Posts

Member since 12/09/2007

Posted - 01/02/2008 : 13:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caldera's Homepage  Send Caldera an AOL message  Send Caldera an ICQ Message  Send Caldera a Yahoo! Message  Send Caldera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Čitao sam Moby Dick, nisam se oduševio...
Crtež nije najbolji što sam vidio, ali sasvim lijepo i solidno. Ona druga strana stripa za koju je bio zadužen Pecau (ili kako već) me razočarala.

Pitam se da li bi mi se Astroiđani svidjeli...



Posudio sam Moby-a u knjižnici (hvala Bogu da se i to može, 'ko bi sve
pokupovao) i pročitao par početnih stranica i svidjelo mi se.
Kako će biti dalje? Loše, kako si rekao? Vidjet ćemo...

Nisam bio baš neki fan SFa, ali izgleda da i to polako postajem.

----Mjesto za oglas----

Edited by - Caldera on 01/02/2008 13:27:10
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/02/2008 : 20:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Sada ima i kod nas u knjižnici. Žao mi je što sam požurio s kupovinom. Teško da ću to čitati više puta tako da će mi ostati samo kao suvenir...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 10/11/2009 : 14:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Prije par dana sam pročitao novi album Astro-iđana, koji je nedavno izašao. To mi je bio prvi susret s Pahekovim radom kao čitatelja i apsolutno sam oduševljen. Crtež je maestralan, a humor još bolji. Čovjek je stvarno prvorazredan autor. Humor me pomalo podsjeća na najbolje fore iz Alana Forda. Preporuka.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 16/11/2009 : 12:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
I ja sam tek nedavno otkrio Paheka.Čitajući katalog CRŠ-a, interesantno je kako njegovi radovi skoro da i nisu objavljeni kod nas u nekom normalnom formatu, a kao što je netko prije rekao,možda smo postali razmaženi ili ne znam što, ali u današnje vrijeme nema teorije da idem skupljati neke autore po stripotekama,Yu-stripu, itd.Prije sam čitao samo MOby Dick koji je loš i odmah sam ga zaboravio,ali Astroiđani su z-a-k-o-n! Jest da je kombinacija zgusnutog i detaljnog crteža te sitnog teksta (kojeg ima dosta) malo zamarajuća dok se čita, ali bez ikakve dileme se radi o iznimnom autoru,posebno u crtežu,koji ima nešto "Franquinovsko".
Bilo bi stvarno red da se Pahekovi radovi i dalje nastave objavljivati u albumskom formatu.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/11/2009 : 14:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a šta fali strip revijama?
pogotovo za c/b crtež?
a to šta su čitatelji lijeni tražiti dobre/odlične stvari po starim strip revijama je tema za cijeli jedan drugi topic.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 16/11/2009 : 15:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Fali to sto ta izdanja moras traziti u striparnicama, stara su i jos se moras trsit da otkrijes gdje je taj strip sve izasao, u kojim brojevima, pa ih ganjat, pa su skupi itd. A ovo je lijepo ukoriceno izdanje, s vise stranica u boji. Pa ne gomilas doma stare strip revije koje mozda imaju i gro stripova koji te ne zanimaju, nego ciljano platis i dobis sto zelis. IMHO.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 16/11/2009 : 17:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a šta fali strip revijama?
pogotovo za c/b crtež?
a to šta su čitatelji lijeni tražiti dobre/odlične stvari po starim strip revijama je tema za cijeli jedan drugi topic.


Slažem se, puno dobrih stripova se otkrije listajući stare strip revije, a večina ih nikada neće imati albumsku verziju, pa se isplati malo potruditi. Pahekovi Astroidjani su mi jedna od prvih asocijacija, uz Kobru i Cat Clow, kad se spomene Yu Strip. Odličan strip!

www.rdv.ba
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 17/11/2009 : 16:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a šta fali strip revijama?
pogotovo za c/b crtež?
a to šta su čitatelji lijeni tražiti dobre/odlične stvari po starim strip revijama je tema za cijeli jedan drugi topic.



Naravno da im ništa ne fali, dapače.Raven ti je odgovorio onako kako i sam mislim,dakle hoću Paheka u albumima.Evo najiskrenije,nema šanse da danas idem tražiti nekog junaka/autora po revijama.Evo npr.Buddy Longway,njega imam u MIni Eksu,SUperu,Gigantu i Stripoteci..Valeriana isto tako.Osobno me to živcira .

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/11/2009 : 18:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
vaša šteta
u jugoslavenskim se strip revijama objavljivalo najbolje od europskog i američkog stripa,te domaće stvari.
puno toga neće biti nikad kompilirano u albumima,
šta se tiče skupoće,ne bih rekao da su skupe.dapače,mogu se nabaviti povoljno.a šta se tiče teškoće nabavljana,pa u skupljanu i traženju i iščekivanju je đir.barem meni

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/11/2009 : 20:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
da, ali ti ladis jaja i na poslu, dok se Aco ubija od njega
ja sam negdje izmedju, i prosla me volja za skupljanjem icega, a kamoli prasnjavih revija nakon citanja kojih postotak olova, žive i radionuklida poput stroncija u organizmu naraste za 4.8%...
pa ti vidi je l' to vrijedno truda, vremena, novca i nadasve zdravlja...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 04/09/2011 : 20:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Pitanje: Skrapulonska Bebica i Oživljeni Metuzalemen se na babilonovoj stranici vode kao album broj 2 i 3. Što je s prvim albumom?
Go to Top of Page

grace
Starting Member



3 Posts

Member since 08/09/2011

Posted - 09/09/2011 : 23:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send grace a Private Message  Reply with Quote
@ beli luk :: Željko Pahek je rođen 1954. U Beograd se doselio 1978. i počinje karijeru ilustratora i strip-autora (crtača i scenariste) kao član strip-grupe "Beogradski krug 2" i Društva ljubitelja naučne fantastike "Lazar Komarčić". Objavljivao je u publikacijama širom Evrope i u američkom Heavy Metal-u, ali najviše u YU Strip Magazinu i Stripoteci.

Poznat je po ilustracijama i naslovnicama SF knjiga i časopisa, a naročito po kultnim SF strip serijalima Astro-Iđani i Legija nepromočivih.

Naravno, o Željku bi moglo mnogo više da se napiše, ali ne znam koliko je prilično da smaram na forumu.
Jedino što bih mogla da dodam da je Željko drag i skroman čovek, a genijalan umetnik.
Go to Top of Page

grace
Starting Member



3 Posts

Member since 08/09/2011

Posted - 09/09/2011 : 23:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send grace a Private Message  Reply with Quote
Oh, izvinjavam se... ja sam uletela u stare postove. Tako je to kad pokušavam da sistematski "pročešljam" forum :) :) :)
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 19/10/2011 : 20:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Pahek mi je odličan! Pitanje za znalce: Da li se "ROBEO I RULIJETA" i "LEGIJA NEPROMOČIVIH" (pa i ostali stripovi koje Sistem još nije objavio) hronološki nadovezuju na prve dvije priče? Ili su u pitanju neki one-shotovi? I da li je Sistem odustao ili će i dalje objavljivati Paheka?

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 02/09/2012 : 11:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Preuzeto sa sveta stripa

quote:
Uskoro izlazi strip album na preko 100 strana u izdanju System Comicsa sa epizodama objavljenim u Heavy Metalu + bonus materijal





Sadržaj, tj deo sadržaja:

VILI SE VRAĆA
FLIPER BIG
MARSOVSKA DRANGIBULA
SREĆNI PILOTI
FFAK KOMPANI
RUTINSKI POSTUPAK
DOBOŠ
ŽAKLINA – LUDA BILJKA

Vili će sigurno biti u boji a sve ovo navedeno zauzima nekih 70 i kusur strana, ostalih 30 bi trebalo da je taj bonus materijal (još uvek ne znam šta su tu planirali da ubace).
Izvesno je da će album biti HC i da izlazi do salona stripa, to bi bilo 27. 09.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 17/09/2012 : 22:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Super! Pahek je odličan!

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

torri
Starting Member



Serbia
53 Posts

Member since 10/10/2006

Posted - 22/09/2012 : 14:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit torri's Homepage  Send torri a Private Message  Reply with Quote
neko je spomenuo i Robea i Rulijetu?
a verovatno ce ici i oni kratki stripovi u boji iz Naseg Stripa, Spunk novosti...?
svejedno-konacno i to da izadje,

onda je to*skoro* sve ono sto je vredelo u 80tim sa ovim pokriveno....


quote:
Originally posted by Imrahil

Preuzeto sa sveta stripa

quote:
Uskoro izlazi strip album na preko 100 strana u izdanju System Comicsa sa epizodama objavljenim u Heavy Metalu + bonus materijal





Sadržaj, tj deo sadržaja:

VILI SE VRAĆA
FLIPER BIG
MARSOVSKA DRANGIBULA
SREĆNI PILOTI
FFAK KOMPANI
RUTINSKI POSTUPAK
DOBOŠ
ŽAKLINA – LUDA BILJKA

Vili će sigurno biti u boji a sve ovo navedeno zauzima nekih 70 i kusur strana, ostalih 30 bi trebalo da je taj bonus materijal (još uvek ne znam šta su tu planirali da ubace).
Izvesno je da će album biti HC i da izlazi do salona stripa, to bi bilo 27. 09.


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/10/2012 : 14:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, ko je izdao Legiju nepromočivih ??
Je li to izdanje i HC i SC, ili samo HC ?
Vidim da je na sajmu koštao samo 500 dinara, koja mu je puna cena?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 03/11/2012 : 00:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Prvo što sam čitao je iz magazina Strip Mania, zatim iz Systemovog, jako lošeg izdanja. Povez, raspad. Štampa, još gora;

To što si video, je verovatno Tardis.

Piši propalo!
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 14/05/2015 : 18:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Valjda je najprimerenije ovde postaviti, pa ko je u mogućnosti...

Izložba originalnih tabli stripa Željka Paheka u Osijeku

U izložbenome prostoru Bastion 2 i 3, na adresi Fakultetska 4 u osječkoj Tvrđi, u subotu 16. svibnja u 19 sati otvorit će se izložba originalnih tabli stripa Željka Paheka.
Rođen je u Županji (1954.), a od 1979. godine profesionalno se počinje baviti stripom i ilustracijom u Beogradu. Autor je brojnih nadaleko poznatih stripova: Astro-iđani (1981.), Skrapulonska bebica (1985.), Legija nepromočivih (1985.), Badi kukavica (2001.) i mnogih drugih. Objavljivao je u vodećim svjetskim časopisima: Heavy Metalu, Zoni 84, Eternautu... Radi ilustracije knjiga vodećih SF-pisaca, Clarka, Adamsa, Pratchetta, Asimova i drugih. Sudjelovao je u projektu Durchbruch, strip-albumu o rušenju Berlinskog zida, gdje se ime Željka Paheka našlo uz 27 najpoznatijih svjetskih crtača, Moebiusa, Bilala, Sienkievicsa, Manare i drugih.
34 originalne table stripova Željka Paheka bit će izložene u razdoblju od 16. do 26. svibnja, a izložba se može pogledati svaki dan 17 – 20 sati.
Dobrodošli!

Udruga StripOS

http://stripos.blogspot.com/


Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 22/02/2016 : 14:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Uskoro!
Evo radna verzija naslovne:

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 22/02/2016 : 16:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chief Warhead

Uskoro!
Evo radna verzija naslovne:


Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000