forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Lone wolf and cub
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Herr BIG BAD WOLF
Junior Member



Croatia
332 Posts

Member since 27/04/2007

Posted - 18/10/2007 : 13:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Herr BIG BAD WOLF a Private Message  Reply with Quote
koliko ima tih stripova?

kako se zovu?


jel se isplati sve to?



"Judo plesacu!"

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 18/10/2007 : 14:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
puno. preko 20 trejdova, a svaki je od 10-tak prica.
odi na more comics stranice, tamo imas spisak (ili wiki)
isplati se.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 19/10/2007 : 21:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
28 trejdova...


Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 06/11/2007 : 22:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
strip je odlican samo sto su trejdovi maleni pa je malo teze citati. ja sam ih lakse citao na compu. preporucio bih od istih autora i samurai executioner i path of the assassin

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 07/11/2007 : 08:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Heh, i mene nervira ovaj mali format, ja recimo trenutno citam Blame! i desava mi se da neke kadrove uopste ne mogu razaznati do onih sitnih detalja, a Blame! je prava slikovnica bez mnogo teksta, tako da na kraju zavrsim na skenu, koji je i jasniji i "veci". Kod Berserka je situacija vec OK, bar kod prva dva trejda

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 17/11/2007 : 00:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
jel i kod blame-a isto onaj skroz mali format ili je standardni za mange? berserk mi je ok, iako sam ga procitao prvo skeniranog citavog pa sam onda nabavio trejdove (koje vecinu nisam ni otvorio iz celofana jer mi je zao...bolest...znam ;-)
jedino sto mi kod citanja berserka smeta(citanja u trejdovima) je kada imas splash na dvije stranice onda ne mozes to dobro razgledati (osim ako ne zelis da rasturis trejd) :-( isto vazi i za blade of the immortal samo sto on izlazi i u sveskicama gdje je vec lakse citati (osim sto je veci format pa je samim tim i lakse citati i gledati).

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 17/11/2007 : 11:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Blame izlazi u standardnom manga formatu, ali nisam siguran da je i u originalu (u Japanu) tako, posto se neki kadrovi nikako ne mogu razaznati, makar one sitnice i detalji na crtezu, pa pretpostavljam da bi za Blame pravi format bio kao onaj u Crying Freeman (velike sveske). Berserk mi je onako ok, mada bi naravno bilo bolje da je kao kod Blade of the immortal malo veci :) A na mojim primjercima Berserka, na koricama je nalijepljenja ona naljepnica "parental advisory bla bla" koju se ne usudjujem skidati, da ne bih sta razvalio :)

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/11/2007 : 20:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Koliko mi je poznato, standardni format za mange je 13x18cm ili 12x18cm. Uspešnije serijale ponekad reizdaju u na povečem formatu. Npr. Maximum Berserk (treći reprint u Italiji) je u formatu 18x16cm.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 18/11/2007 : 16:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
pa sad je pitanje po cijim mjerilima standardni format. drugaciji je i kod DH-a i kod tokyopop-a u kod viz-a, tako da nisa msiguran da mozemo govoriti o standardnom formatu. kad govorim manji i veci onda mislim na one dzepne knigice lone wolf and cub i ostale mange (koje su otprilike, vise - manje, iste velicine)

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 18/11/2007 : 16:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
btw blade su ameri okretali i povecavali zbog svoje publike jer su mislili da nece moci prihvatiti. isto je radio i eclipse sa npr legend of kamui

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 18/11/2007 : 16:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verter

btw blade su ameri okretali i povecavali zbog svoje publike jer su mislili da nece moci prihvatiti. isto je radio i eclipse sa npr legend of kamui


Meni se Blade definitivno dopada!
Skoro su mu ukinuli neki serijal koji je trebao da krene!
Bas steta....

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 18/11/2007 : 18:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verter

pa sad je pitanje po cijim mjerilima standardni format. drugaciji je i kod DH-a i kod tokyopop-a u kod viz-a, tako da nisa msiguran da mozemo govoriti o standardnom formatu. kad govorim manji i veci onda mislim na one dzepne knigice lone wolf and cub i ostale mange (koje su otprilike, vise - manje, iste velicine)



Japanci mange nakon objave u specializiranim revijama serializiraju u tankobon sveskama, čiji format je približno 5x7 incha (1 inch = 2,54 cm).
http://en.wikipedia.org/wiki/Tankobon

Lone Wolf and Cub u izdaju Dark Horsa je na još manjem formatu i stvarno je na granici čitljivosti.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 18/11/2007 : 19:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
"Japanci mange nakon objave u specializiranim revijama serializiraju u tankobon sveskama, čiji format je približno 5x7 incha (1 inch = 2,54 cm)."

da ali mi ne govorimo o stripovima na japanskom nego o onima koji se objave na engleskom, osim ako ti ne citas na japanskom pa ne mislimo na isto.

DH manga je cca 13 x 18.4 cm (vecina, ne sve)
VIZ manga je cca 14.2 x 20.6 cm
Tokyopop manga je cca 12.7 x 18.9 cm
Comics One manga je cca 13.7 x 20 cm

recimo njemacko izdanje berserka je na jos manjem formatu od DH (koji je u americi najmanji, osim naravno LWAC formata)

kao sto vidis u izdanjima o kojima smo govorili ne postoji standardni format u americi. isto tako u njemackoj sam vidio da ima raznih velicina, koje su takodje vise manje blizu, ali opet ne mozemo govoriti o standardnom formatu. pa sama cinjenica da format koji pise na web stranicama izdavackih kuca u americi nije cesto jednak stvarnom formatu stripova govori puno o tome.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 18/11/2007 : 20:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ja kupujem najviše u Italiji, gdje se više-manje drže originalnih (japanskih) formata. Vidim iz ovih, koje si napisao, da su i DH i Tokyopop dosta vjerni originalnom formatu. Ni američki TPB nisu svi do milimetra isti, iako je TPB format dosta standardan.

Verovatno češ se ipak složiti, da je Lone Wolf and Cub (DH) na premalom formatu. Ne znam tačno koliko ali sigurno nije 13 x 18.4 cm.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 18/11/2007 : 22:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
"Verovatno češ se ipak složiti, da je Lone Wolf and Cub (DH) na premalom formatu. Ne znam tačno koliko ali sigurno nije 13 x 18.4 cm"

to svakako. kao sto sam vec gore negdje rekao meni je to premaleno pa sam citao na skenu. jos se nisam odlucio na kupovinu kompleta iako imam namjeru svakako. vjerovatno cu uzeti kad izadju do kraja i path of the assassin i samurai executioner.

"Ni američki TPB nisu svi do milimetra isti, iako je TPB format dosta standardan."

slazem se, ali je ovdje ipak rijec o skoro 2 cm razlike u npr visini, tako da se dosta razlikuju. znam da sam se zajebao kad sam pravio police za mange jer sam racunao po DH mangama visinu i sad mi ne mogu stati VIZ i Tokyopop :-(

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 19/11/2007 : 10:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
S policami su uvijek problemi. Ja sam nedavno povoljno nabavio neke Magnusove albume, koje mi ne staju ni u jednu od mojih polici.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 07/06/2008 : 18:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Upravo skidam seriju, ili je to vise filmova, Lone Wolf and Cub. Ima da se nadje na piratebay-u, ima seedera, zanima me da li je to neko gledao? Mrzi me da citam komentare na IMDB-u, tamo se svi trude da budu kriticari siljokuri.
Dakle, da li je neko gledao, i kako je?
Strip mi je predobar, bas je za gustiranje, naravno sken, stalo mi je do mojih kestenjastih ociju.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 07/06/2008 : 20:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by beli luk

Upravo skidam seriju, ili je to vise filmova, Lone Wolf and Cub. Ima da se nadje na piratebay-u, ima seedera, zanima me da li je to neko gledao? Mrzi me da citam komentare na IMDB-u, tamo se svi trude da budu kriticari siljokuri.
Dakle, da li je neko gledao, i kako je?
Strip mi je predobar, bas je za gustiranje, naravno sken, stalo mi je do mojih kestenjastih ociju.



Sve u svemu ima 6 filmova. Pogledao sam sve po dva puta ili više
Najbolja mi je dvojka, a i ostali su sjajni osim zadnjeg šestog, koji nije baš nešto.
Ako ce ti se filmovi svidjeti, preporucujem ti i filmove o Zatoichiju.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 07/06/2008 : 23:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovoru, sad sam se bas primio.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 14/06/2008 : 20:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message  Reply with Quote
http://cgi.ebay.com/LONE-WOLF-AND-CUB-2100-COMIC-LOT-KAZUO-KOIKE-MANGA-DH_W0QQitemZ220245107655QQcmdZViewItem?hash=item220245107655&_trkparms=72%3A552%7C39%3A1%7C65%3A12&_trksid=p3286.c0.m14

Ovo je kao modernija verzija koliko sam shvatio?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/06/2008 : 21:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garak

http://cgi.ebay.com/LONE-WOLF-AND-CUB-2100-COMIC-LOT-KAZUO-KOIKE-MANGA-DH_W0QQitemZ220245107655QQcmdZViewItem?hash=item220245107655&_trkparms=72%3A552%7C39%3A1%7C65%3A12&_trksid=p3286.c0.m14

Ovo je kao modernija verzija koliko sam shvatio?


To je "remake" koji je Dark Horse dao napraviti kako bi dodatno profitirao na popularnosti japanskog originala.

Koike i Kojima s tim nisu imali veze.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 15/06/2008 : 16:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Dali postoji šansa da Algoritam krene sa izdavanjem ovog serijala?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

The Road Warrior
New Member



Equatorial Guinea
182 Posts

Member since 06/07/2008

Posted - 07/07/2008 : 12:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send The Road Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Dali postoji šansa da Algoritam krene sa izdavanjem ovog serijala?


Ako uspješno prođe kod publike Oštrica onda će sigurno Algoritam izdat još nešto iz tog samurajskog žanra.Koja će to manga biti možemo samo nagađati

Remember where you are - this is Thunderdome, and death is listening, and will take the first man that screams.
Go to Top of Page

The Road Warrior
New Member



Equatorial Guinea
182 Posts

Member since 06/07/2008

Posted - 07/07/2008 : 12:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send The Road Warrior a Private Message  Reply with Quote
Volio bi da to bude Lone Wolf & Cub ili Path of the Assassin,no ne i Samurai Executioner i nikako Satsuma Gishiden,mislim da su to jedni od promašaja dark horsa.Lady Snomblood bi isto bio dobar izbor

Remember where you are - this is Thunderdome, and death is listening, and will take the first man that screams.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1857 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 07/08/2008 : 19:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Ja dajem glas Lone Wolfu. To je klasik koji je veoma uticao na strip , ne samo na samurajski zanr i na mange. A za razliku od mnogih klasika, koji su danas dosadni, Lone Wolf je jednako zanimljiv sada kao i pre.

http://kamenje.blogspot.com/
https://stalker.rs/

https://www.facebook.com/Stalker-izdava%C4%8Dka-ku%C4%87a-139197274650766/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 09/09/2008 : 19:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Samo neka Algoritam izdaje mange...bas mi je fora sakupljati mange, a pogotovo one dobre!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000