forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Watchmen film
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 15/05/2009 : 20:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

u kinu sam bio dva puta, film je savršen
tražit mu nedostatke je sitničarenje vrijedno prezira


I ja dvaput (devojka i ja planiramo i treci).

Takodje se slazhem i za ovo drugo shto i rekao. Mislim da mozhe da se ne dopadne samo onima koji strip nisu chitali i onima koji su unapred reshili da im se ne dopada. Ovako, sam po sebi, previshe je dobar za neku ozbiljniju kritiku.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 16/05/2009 : 02:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Mislim da mozhe da se ne dopadne samo onima koji strip nisu chitali i onima koji su unapred reshili da im se ne dopada.



I te kako može. Čitao strip, nisam rešio da mi se unapred ne dopada i baš zbog toga sam i ja bio dva puta u bioskopu. I nakon drugog gledanja mi se još manje dopada. CGI odličan - videsmo to i tokom snimanja..., ali film ne čini samo CGI. Izbor glumaca za Laurie i Ozyja jeziv, što mi prilično kvari utisak. Prenošenje kadar-po-kadar iz stripa na platno mi je previše sterilno (iako je film verna adaptacija stripa, možda čak i predobra.) Međutim, nisam išao da gledam strip, nego da gledam film, jer čemu onda taj prenos u filmski medij? A film "ne diše", ne baca nikakvo novo (pozitivno) svetlo na priču koju već znam i koja je jednom već ispričana. Osim bespotrebne promene kraja i sitnih, ali važnih izmena koje mi ne daju da uživam u filmu. Već sam pričao u prošlom postu na ovoj temi o tome...

quote:
Originally posted by Le Samourai

Ovako, sam po sebi, previshe je dobar za neku ozbiljniju kritiku.



Ovo je krajnje diskutabilno, ali o ukusima ne vredi raspravljati. Verujem da si, iz stručnog ugla, daleko kompetentniji od mene da pričaš na ovu temu, ali eto - mene je, kao običnog gledaoca i ljubitelja sci-fia film razočarao.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 16/05/2009 : 02:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, meni je Ozi najsavrshenije kastovan, u ovoj, skoro idealnoj podeli gde jedino eventualno Lori i nije neshto spektakularno probrana, ali josh uvek sasvim zadovoljajuce. Takodje, Gud (u ulozi Vajta) mi je fe-no-me-nalan.

Pored toga, film se uopshte ne drzhi stripa kao pijan plota. Slobodno uporedi i zakljuchicesh da je dosta toga izmenjeno, u smislu kadrova, scena, dijaloga i sl. Takodje, ne mala izmena je kraj, koji daje drugachiju notu filmu, time shto na Vajtovu konstataciju da su heroji smeshni i zastareli odgovara time shto im pronalazi novu svrhu - chineci ih tom silom protiv koje svet mozhe da se ujedini. Tako da, u ovoj verziji, Rorshahov dnevnik nishta posebno ne menja, jer samo dodaje Vajta kao josh jednog heroja koji je potencijalni krivac. Tim krajem film mnogo vishe dokusuri mit o kostimiranim herojima nego shto je i Mur imao srca da uradi.

Od drugih izmena, Comedian je ovde mnogo crnji i gori nego u stripu, zbog preskochene "Only once" scene i mnoshtvo drugih stvari.

I, ok, ta moja rechenica (koju si poslednju kvotovao) jeste malo nefer, iskljuchiva i pristrasna. Naravno da imash svako pravo ne da ti se ne dopadne, nego da mislish da je najgori film ikada. I, jeste, ima ovaj film svoje mane, naravno, kao i svaki drugi, ali na vagi su mi prednosti toliko dominantne da mi te mane deluju kao sitne zamerke u moru fenomenalnosti.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 18/05/2009 : 02:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Le Samourai, ti si bash odushevljen filmom. Razumem te, isto bih mogao recimo za The Dark Knight da kazem, a moracemo krajem decenije - ako se meanwhile ne pojavi neki treci kandidat - da otvorimo topic Watchmen VS. TDK! Uprkos brojnim razlikama, verujem da bi to bila fina rasprava.

Nego, neshto mi pade na pamet - zar je moguce da se niko nije setio da napravi bedz s ovim motivom:





Ne znam za vas, ali ja bih to vidno istakao, da posedujem jedan primerak. Chak sam doshao na ideju da naruchim sto komada i razdelim, nije skupo...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 18/05/2009 : 02:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je ceo problem sa Alanom Murom i DCjem nastao upravo oko tih bedzeva, te nisam vishe ni siguarn kako stoje kopirajt stvari oko toga. Da ne spominjemo da neko poseduje kopirajt i na sam bazichni smajli fejs, pa se mozhda DCju nije ni isplatilo.

Inache, meni je i Dark Knight remek delo. Ne znam da li bih mogao da izaberem koji mi je bolji. :)
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 18/05/2009 : 19:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Odlican film. Meni jedan od najboljih koje sam gledao o superherojima.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7874 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/05/2009 : 20:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
o superherojima daleko, daleko najbolji
što se tiče svih filmova po stripu, tu se dvoumim, ali mislim da je i tu na broju 1

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/05/2009 : 20:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Le Samourai, ti si bash odushevljen filmom. Razumem te, isto bih mogao recimo za The Dark Knight da kazem, a moracemo krajem decenije - ako se meanwhile ne pojavi neki treci kandidat - da otvorimo topic Watchmen VS. TDK! Uprkos brojnim razlikama, verujem da bi to bila fina rasprava.

Nego, neshto mi pade na pamet - zar je moguce da se niko nije setio da napravi bedz s ovim motivom:





Ne znam za vas, ali ja bih to vidno istakao, da posedujem jedan primerak. Chak sam doshao na ideju da naruchim sto komada i razdelim, nije skupo...



Ja sam u izlogu lokalne radnje sa stripovima video razasutu gomilu, ali nisu hteli da daju nijedan, stoka kapitalisticka. Sta cu kad sam zaksnio....nisam bas redovan u toj radnji.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
523 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 18/05/2009 : 20:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Inache, meni je i Dark Knight remek delo.


Mišljenja sam da je Dark Knight daleko od remek djela.Ne kažem da nema odličnih momenata, no kao cjelina je za mene teški prosjek. Inače film gledam kao veliku umjetnost i pazim na detalje. Dark Knight ima stvarno loše kadriranje a tuče su snimljene spotovski i mene nakon tri sekunde bole oči... (veoma sam osjetljiv imam -5 dioptriju) Pogledaj malo Gospodar prstenova ili Matrix pa ćeš vidjeti kako svaki kadar ima smisla. Rastopiš se gledajući kako režiser bira i montira kadrove,što svakako nije slučaj sa novim Betmenom (također vrijedi i za novi 007) na silu se želi postići napeta atmosvera kadriranjem i kruženjem kamere.... No ja isto od hollywooda tražim umjetnost....nemoguće...

Edited by - blueberry on 18/05/2009 21:55:31
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 19/05/2009 : 02:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry

Dark Knight ima stvarno loše kadriranje

I zato su ga nominovali za najbolju fotografiju?
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 19/05/2009 : 10:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Wathcmen je bolji od The Dark Knight-a :-) Boljeg filma prema stripu nije bilo odavno.
Iako nije stvar u tome koliko je Watchmen dobar nego koliko je ovaj drugi loš.


It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/05/2009 : 23:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/12/2009 : 10:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Sa značajnim kašnjenjem, odgledah Director's cut. I žao mi je, ali ne funkcioniše. Trudio se Snajder, ali ne funkcioniše. Ritam je all over the place, i to je glavni problem filma koji traje tri sata. Bilo bi bolje da ga je izdelio na poglavlja, od kojih bi svako imalo svoju three act structure - posle onog na IKomedijaševom pogrebu, prosto sam očekivao da će ići "kraj drugog poglavlja".

Lično nemam problem sa izmenjenim krajem, ali imam itekakav sa promenama u liku Roršaha. Potpuno hladan do pred sam kraj u stripu, on je ovde na momente nesiguran, na momente ga obuzima bes, i to što kasapi ubicu devojčice je mnogo, mnogo manje efektivno od onog što se dešava u stripu. Uopšte, problem mi je ubacivanje krvi, pokidanih delova tela i tome sličnih stvari. Zašto? Da bi film bio još mračniji? Već je premračan, u meri u kojoj strip zbog Gibonsovog crteža i kolora nikada nije bio.

Ali glavni problem je izbacivanje "glasa naroda" - baje sa kioska, klinca, psihijtra i njegove žene, i lezbo para. Jeste, tu su u naznakama, ali Watchmen je priča o njima, o tome kako mali, neimenovani ljudi gube glavu kad raznorazni nadzirači igraju svoje igre, kad ih niko ne nadzire. Ovde toga nema, fokus je na super-herojima.

Takođe, u galijamatasu strukture filma gube se suptilne naznake (Roršarhova tirada o nepostojanju Boga deluje iz vedra neba i nema smisla bez propisnog uvoda; lomljene Menehtenove tvrđave na Marsu deluje kao još jedan lep specijalni efekat, a ne slom predestinacije usled haosa ljudske prirode; a poenta da je Komedijaš sve vreme bio u pravu se gubi usled toga što je u filmu ispao mnogo veći beskrupulozni gad nego u stripu - iako naznaka, makar za taj vic, ima).

Trudio se Snajder, ubacivanje muzike u određene scene odlično funkcioniše (mislim, "Everybody wants to rule the world" uz Ozija? Genius), iako nije daleko od neke krtike da je Watchmen za sve fanbojeve koji žele da vide "muzički spot njihovog omiljenog stripa", ali tu gde je trebalo da bude ultra-kreativan (nekoliko vremenskih tokova na arsu) ili suptilan (Roršahov "origin"), ne uspeva.

Naravoučenije - valjan film po Watchmenima je nesnimljiv. Al' to smo već znali.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/12/2009 : 13:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Takođe, u galijamatasu

Galimatijasu.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/12/2009 : 13:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Takođe, u galijamatasu

Galimatijasu.

mcn



goblediguk

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 25/12/2009 : 13:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry

quote:
Originally posted by Le Samourai

Inache, meni je i Dark Knight remek delo.


Mišljenja sam da je Dark Knight daleko od remek djela.Ne kažem da nema odličnih momenata, no kao cjelina je za mene teški prosjek. Inače film gledam kao veliku umjetnost i pazim na detalje. Dark Knight ima stvarno loše kadriranje a tuče su snimljene spotovski i mene nakon tri sekunde bole oči... (veoma sam osjetljiv imam -5 dioptriju) Pogledaj malo Gospodar prstenova ili Matrix pa ćeš vidjeti kako svaki kadar ima smisla. Rastopiš se gledajući kako režiser bira i montira kadrove,što svakako nije slučaj sa novim Betmenom (također vrijedi i za novi 007) na silu se želi postići napeta atmosvera kadriranjem i kruženjem kamere.... No ja isto od hollywooda tražim umjetnost....nemoguće...




Film moze biti velika umjetnost, tu se slazemo, ali ne cini ga umjetnoscu toliko perfekcionizam kadriranja i besprijekorna montaza koliko dobro ispricana, kvalitetna prica. Naime, iz price proizlaze likovi, iz likova proizlaze emocije izazvane u gledatelja. Umjetnost je filma postici emotivnu povezanost gledatelja s pojedinim njegovim likom na temelju karakteristika tog lika zbog kojih se gledatelj s njim moze poistovjetiti. Sto je izazvana emotivnost dublja, temeljna ideja filma kao umjetnosti je ostvarenija. Pitaj Aristotela, on zna. Iz toga, naravno, proizlazi da se nasa misljenja o istome filmu mogu razlikovati.

Osobno, Vitez tame nije moj omiljeni film, daleko od toga, upravo zato sto se niti s jednim od glavnih likova ne mogu potpuno poistovjetiti, pa mi nije ugodno gledati taj film samo kao promatrac sa strane, bez da sam, hmm, emotivno angaziran, ali ne mogu, isto tako, poreci da je film dobar jer je atipican, ima zanimljivu i relativno kompleksnu pricu koja je daleko od kliseja. A to bi, ipak, trebalo cijeniti.

Bez uvrede tvoje postovane osobe, ali ne bi li film, da se pazi samo na savrseno izvedeno kadriranje i montazu, izgubio svoju svrhu da zabavlja i vodi ljude kroz nova, u njihovim staticnim zivotima neostvariva iskustva? Lijepo kadriranje je fotografija, nije samo po sebi iskustvo kakvo film treba biti. Kvalitetno kadriranje nije nuzno lijepo, ali prica pricu na specifican, dobar nacin.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6808 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/12/2009 : 20:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole


Naravoučenije - valjan film po Watchmenima je nesnimljiv. Al' to smo već znali.



Tvoje viđenje gore je tipičan pogled na film isključivo kao na adaptaciju, kroz poređenje sa predloškom.

Svaki film je, pre svega, film - za sebe. Posmatran kao filmsko ostvarenje, ne kroz prizmu stripa, to je film koji je zasluženo dobijao dobre kritike i jedan od bolljih filmova protekle godine.

Edited by - alexts on 25/12/2009 20:13:20
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 25/12/2009 : 20:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Djole


Naravoučenije - valjan film po Watchmenima je nesnimljiv. Al' to smo već znali.



Tvoje viđenje gore je tipičan pogled na film isključivo kao na adaptaciju, kroz poređenje sa predloškom.

Svaki film je, pre svega, film - za sebe. Posmatran kao filmsko ostvarenje, ne kroz prizmu stripa, to je film koji je zasluženo dobijao dobre kritike i jedan od bolljih filmova protekle godine.



I tu cemo se nas dvojica sloziti.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 27/12/2009 : 12:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by Le Samourai

Mislim da mozhe da se ne dopadne samo onima koji strip nisu chitali i onima koji su unapred reshili da im se ne dopada.



I te kako može. Čitao strip, nisam rešio da mi se unapred ne dopada i baš zbog toga sam i ja bio dva puta u bioskopu. I nakon drugog gledanja mi se još manje dopada. CGI odličan - videsmo to i tokom snimanja..., ali film ne čini samo CGI. Izbor glumaca za Laurie i Ozyja jeziv, što mi prilično kvari utisak. Prenošenje kadar-po-kadar iz stripa na platno mi je previše sterilno (iako je film verna adaptacija stripa, možda čak i predobra.) Međutim, nisam išao da gledam strip, nego da gledam film, jer čemu onda taj prenos u filmski medij? A film "ne diše", ne baca nikakvo novo (pozitivno) svetlo na priču koju već znam i koja je jednom već ispričana. Osim bespotrebne promene kraja i sitnih, ali važnih izmena koje mi ne daju da uživam u filmu. Već sam pričao u prošlom postu na ovoj temi o tome...



prvo kažeš da film ne baca nikakvo novo svjetlo a onda da ti izmjene kraja i još neke sitne izmjene ne daju da uživaš u filmu.
Teško je fanove zadovoljit. Ako je gola adaptacija, ne valja, ako se nešto mijenja, opet ne valja...vjerujem da nikad ne valja.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/12/2009 : 22:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Tvoje viđenje gore je tipičan pogled na film isključivo kao na adaptaciju, kroz poređenje sa predloškom.


Neke stvari mogu samo tako da se gledaju. Recimo, adaptacije Ane Karenjine će uvek biti samo adaptacija.

quote:
Originally posted by alexts

Svaki film je, pre svega, film - za sebe. Posmatran kao filmsko ostvarenje, ne kroz prizmu stripa, to je film koji je zasluženo dobijao dobre kritike i jedan od bolljih filmova protekle godine.



O, tu prolazi mnogo gore nego kao adaptacija. Što bi rekla moja supruga koja nije čitala strip - razvučen, premračan, sa previše likova.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 28/12/2009 : 00:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
e sad je tu i moja dilema:
dali da ponovo citam strip pre gledanja filma?
m?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/12/2009 : 09:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Podsećanje na strip definitivno popunjava neke rupe koje film ima. Go ahead, sez I.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/12/2009 : 19:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

e sad je tu i moja dilema:
dali da ponovo citam strip pre gledanja filma?
m?


uradi kao ja
strip,film(kino),strip i opet na kraju film(dvd).
Tako sam sistematski razradio cijelu situaciju
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 28/12/2009 : 19:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
fala obojici
samo sto kod nas ne radi bioskop ( o, boze :/ )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000