forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Prvi Zagor koji sam kupio![zagor]
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 10/09/2014 : 01:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

A prvi Zagor kojeg sam uopće držao u rukama je bio ovaj



Ujak mi je tada čitao stripove, ispod njegovog kreveta bila ih je hrpa, pa sam i naslijepo uzimao. A potrefilo se baš ovo, pa svakako nisam imao loš početak sa Zagorom. Još sam se neko vrijeme šlepao uz ujaka, i sa Zimskom zmijom, Sekirom i sabljom, Gnevom Osaga, Sedmom rundom itd., sve do Zelene opasnosti.



Moj prvi Zagor (napisao sam tu negde u prethodnim postovima ovog topica ranije) bio je Snezni sokolovi, ali ovaj kojeg je Dzon Diful imao prvog u rukama mi je jedan od najdrazih, i svakako nije izasao dugo nakon tog mog prvog Zagora. Posto pre toga nisam imao pojma ko je Helingen, ova prica mi je bila prosto savrsena za moj prvi susret s Helingenom, jer kad sam kasnije procitao ZS39 i LMS45/46, video sam da su te price daleko slabije, dok je ova prosto savrsena, prepuna mistike, neizvesnosti i straha. Ko se seca, dobro zna da je ta prica usladila nakon dugog Zagorovog odsustva iz Darkvuda i nekoliko sjajnih avantura, da bi se ta mini saga zavrsila ovakvim povratkom u Darkvud u kojem je sve ono sto je Zagor stvarao godinama i sto je smisao Zagorovog postojanja, najednom nestalo pod pretnjom ne samo po Darkvud vec po ceo svet. Meni je ova prica najdraza sa Helingenom i danas (uz svo postovanje prema "Demonima ludila") i jedna od top 5 Zagrovih prica uopste. Bas mi je drago da je Dzon Diful spomenuo (doduse, jos pre dve godine) i da sam se posetio te price kroz ove redove koje sam ispisao
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/09/2014 : 15:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Studeni 1990., Zlatna serija- specijalni broj 8 'Kožno lice'. Drugi razred osnovne, bio je snijeg i sjećam se da sam ovo kupio umjesto tehničke olovke za koju sam tražio lovu od staraca (koštala je 26 dinara, a specijalac 30). Ovaj mi je strip tada bio toliko dobar da mi je bilo krivo kad sam ga prije nekoliko godina ponovno pročitao i vidio koliko je zapravo slab.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/09/2014 : 15:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kako si namaknuo ta 4 dinara.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 11/09/2014 : 05:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Ja sam mlađa generacija, Zagor #99 Lanci, ali tek me je koji mjesec kasnije navukla epizoda "Dobar i loš"

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 12/09/2014 : 09:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi Zagot je bio VC 5 Mracne sile

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 12/09/2014 : 18:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
vidim mnogi nisu pročitali naslov topica

prvi koji sam KUPIO:


Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/09/2014 : 22:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Izvstan strip, sjecam se te 1988 ili 1989, kada sam ga kupio, ugodnog iznenadjenja kada sam ga otvorio i krenuo citati... Naslovnica nema veze s pricom, mracnim horrorom koji me natjerao da skacem do kioska svaki dan i cekam nastavak, da mi slucajno ne bi promakao... Ah, jedan od najboljih Zagora, definitivno, i dan danas.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 13/09/2014 : 08:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
stvarno ne znam koji mi je prvi pročitani zagor u životu..davno je to bilo,možda tamo negdje 83/84 kad sam imao nekih8-9 godina..da vam pravo kažem,ne znam ni koji mi je prvi pročitani strip bio u životu..nekako me sjećanja najranija vežu na mister no užareni kotao,znam da sam bio kod bake na ferijima ljetnim i da mi je stric dofurao taj strip i da sam se razočarao jer to nisu bili sjevernoamerički indijanci.sjećam se da mi je i otac kupovao stripove,sjećem se pećinskih ljudi,troglave aždaje,el loka,bandita..sjećam se u kanđama zla,kad zagor i čiko bježe iz zatvora i kad mu čiko daje sašivenu novu crvenu košulju sa poznatim simbolom na grudima(tu sam čak pomislio da je to jedan od prvih stripova o zagoru)mislim da sam tu nekako i počeo sakupljati stripove,pogotovo zagora..al stric mi je bio legenda,prije svakih ferija on je nabavio hrpu stripova i posakrivao ih po kući da ih ja tražim kad dođem..koja je to uživancija bila kad naletiš na otkrivenu obmanu,idol vijandota,morske hijene,opasne vode,kapetana zmiju..jebemti al me pucaju sjećanja

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 13/09/2014 : 10:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Izvstan strip, sjecam se te 1988 ili 1989, kada sam ga kupio, ugodnog iznenadjenja kada sam ga otvorio i krenuo citati... Naslovnica nema veze s pricom, mracnim horrorom koji me natjerao da skacem do kioska svaki dan i cekam nastavak, da mi slucajno ne bi promakao... Ah, jedan od najboljih Zagora, definitivno, i dan danas.


je,u pravu si..ko klinac sam obožavao te hororce od zagija..hagot,pa vampir rakosi,pa one ak se sjećaš kod kojih je kod naslova na početnoj stranici stripa pisalo fantastična priča(ZS) plamena lobanja,molok a najviše samj volio priče kad zagi i čiko odu na neku ekspediciju sa ludim znanstvenicima, profesorima i pustolovima pa dožive svakakve pizdarije(crna močvara,američka odiseja iliti opasne vode,zarobljenici crvene veštice,sura stena)..od ovih današnjih odlične su mi prolaz na sjeverozapad,konkvistadori,teksaški renđeri,morska strava,rakosijev povratak(meni najbolje epizode iz te trilogije)..ma ima ih još hrpetina...stvarno sam se ugodno iznenadio kad sam opet počeo stripove sakupljati i čitati prije dvije godine

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/09/2014 : 12:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote


Za ovaj znam da sam ga kupio sam na kiosku (nije sigurno da je bas prvi,ali medju prvima jeste..kad je to bilo pff..1985 ili 1986...)

A najranije sjecanje da sam posjedovao Z-stripove,koji su mi bili kupljeni su bili...



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 13/09/2014 12:08:19
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 13/09/2014 : 12:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

stvarno ne znam koji mi je prvi pročitani zagor u životu..davno je to bilo,možda tamo negdje 83/84 kad sam imao nekih8-9 godina..da vam pravo kažem,ne znam ni koji mi je prvi pročitani strip bio u životu..nekako me sjećanja najranija vežu na mister no užareni kotao,znam da sam bio kod bake na ferijima ljetnim i da mi je stric dofurao taj strip i da sam se razočarao jer to nisu bili sjevernoamerički indijanci.sjećam se da mi je i otac kupovao stripove,sjećem se pećinskih ljudi,troglave aždaje,el loka,bandita..sjećam se u kanđama zla,kad zagor i čiko bježe iz zatvora i kad mu čiko daje sašivenu novu crvenu košulju sa poznatim simbolom na grudima(tu sam čak pomislio da je to jedan od prvih stripova o zagoru)mislim da sam tu nekako i počeo sakupljati stripove,pogotovo zagora..al stric mi je bio legenda,prije svakih ferija on je nabavio hrpu stripova i posakrivao ih po kući da ih ja tražim kad dođem..koja je to uživancija bila kad naletiš na otkrivenu obmanu,idol vijandota,morske hijene,opasne vode,kapetana zmiju..jebemti al me pucaju sjećanja

Strašno mi je to čitati :D (u pozitivnom smislu), baš ima onako inovativnih ljudi koji iskreno žele da te obraduju :D fasciniran sam postupkom tvog strica, mogao bih to pokušati sa svojim djetetom aBd kad ga budem imao :D
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 13/09/2014 : 14:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasa

quote:
Originally posted by igor 12

stvarno ne znam koji mi je prvi pročitani zagor u životu..davno je to bilo,možda tamo negdje 83/84 kad sam imao nekih8-9 godina..da vam pravo kažem,ne znam ni koji mi je prvi pročitani strip bio u životu..nekako me sjećanja najranija vežu na mister no užareni kotao,znam da sam bio kod bake na ferijima ljetnim i da mi je stric dofurao taj strip i da sam se razočarao jer to nisu bili sjevernoamerički indijanci.sjećam se da mi je i otac kupovao stripove,sjećem se pećinskih ljudi,troglave aždaje,el loka,bandita..sjećam se u kanđama zla,kad zagor i čiko bježe iz zatvora i kad mu čiko daje sašivenu novu crvenu košulju sa poznatim simbolom na grudima(tu sam čak pomislio da je to jedan od prvih stripova o zagoru)mislim da sam tu nekako i počeo sakupljati stripove,pogotovo zagora..al stric mi je bio legenda,prije svakih ferija on je nabavio hrpu stripova i posakrivao ih po kući da ih ja tražim kad dođem..koja je to uživancija bila kad naletiš na otkrivenu obmanu,idol vijandota,morske hijene,opasne vode,kapetana zmiju..jebemti al me pucaju sjećanja

Strašno mi je to čitati :D (u pozitivnom smislu), baš ima onako inovativnih ljudi koji iskreno žele da te obraduju :D fasciniran sam postupkom tvog strica, mogao bih to pokušati sa svojim djetetom aBd kad ga budem imao :D


znaš šta ću ti reći...kad si klinac i obožavaš stripove,nema ti veće sreće nego ih tako tražit,kao da su neko sakriveno blago..pa u ormaru nađeš ulovljenog lovca,u ladici svemirsku braću,ispod kreveta blago crvene planine(doduše ne onaj oriđiđi iz edicije LMS već onaj kad stari zagi preskače neki plot sa sjekirom u ruci,veliki format)..a prvi zagor,baš prvi koji sam kupio vlastitim džeparcem je bio specijal opasne vode.do tada su uvijek u igri bile nekakve razmjene,čak me pomalo i sram priznati ,nekoliko puta sam popalio par stripova od prodavača koji su imali štandove na kvatriću(kak ne bi,poslednja žrtva ti se smješka sa hrpe a ja love nemam)..pa one razmjene u školi,kad je zagor bio na cijeni pa se za njega tražilo i davalo po pet i više drugih stripova..a bio je jedan u mom razredu koji je kapetana mikija sakupljao,ne zagora,ne alan forda,ni teksa već baš mikija.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 13/09/2014 : 14:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Nikad mi neće biti jasni ti fanovi Bleka, Marka i Mikija, pa čak ni djeca :D
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 13/09/2014 : 15:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
ja sam ih volio čitat i sakupljat za razmjenu...

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/09/2014 : 20:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasa

Nikad mi neće biti jasni ti fanovi Bleka, Marka i Mikija, pa čak ni djeca :D


onda se ne trudi.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 13/09/2014 : 20:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Mark je meni bolji od Texa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2014 : 22:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a ja se sećam kad sam bio kod ujaka u gostima neko vreme i kad sam pošao kući, ujak me spakuje u autobus, ali kako je polazak bio za 10-ak minuta, on skoči do trafike da mi kupi neki strip za čitanje u busu.
Odlično se sećam da je tada (na kioscima)bila aktuelna ona trodelna Zagorova priča sa troglavom aždajom i pećinskim ljudima, međutim qrac, dobih Pljačku Vels Fargo sa tada omraženim Kenom Parkerom - ovo pamtim kao jedno od najvećih razočarenja iz doba dečaštva.Jeste da se poklonu u zube ne gleda, ali ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 13/09/2014 : 22:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

a ja se sećam kad sam bio kod ujaka u gostima neko vreme i kad sam pošao kući, ujak me spakuje u autobus, ali kako je polazak bio za 10-ak minuta, on skoči do trafike da mi kupi neki strip za čitanje u busu.
Odlično se sećam da je tada (na kioscima)bila aktuelna ona trodelna Zagorova priča sa troglavom aždajom i pećinskim ljudima, međutim qrac, dobih Pljačku Vels Fargo sa tada omraženim Kenom Parkerom - ovo pamtim kao jedno od najvećih razočarenja iz doba dečaštva.Jeste da se poklonu u zube ne gleda, ali ...


meni isto ken parker nije sjeo ko klincu..možda zato što nije bio frajer ko zagor i ostala ekipa,ali mi je u lijepom sjećanju ostao apač čato i crni bregovi

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 13/09/2014 : 22:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Dobar je osjećaj bio tad vezano za to kako nikad ne znaš šta te sljedeće očekuje u smislu tada se nije moglo znati je li iza slijedi tex, miki itd. do posljednjeg broja priče :D isto tako do masovnog sirenja interneta, tamo do 2002-3 uvijek sam se radovao sljedećoj naslovnici, nije bilo načina da se zna koja je sljedeća, pa ni ko je crtač :D recimo kad sam dobio svratište obješenih, iza je naslovnica za osvetu vudu, tek nakon nekoliko godina sam nabavio tu epizodu, ali ta naslovnica mi je uvijek bila u glavi kao neka ultra misteriozna, uvijek sam izmišljao ideje o priči, crtežu... nekad oko extra zagora "Sjene" su uveli popis izdanih brojeva, tek su onda uslijedila neka zamišljanja kakve bi naslovne mogle biti... djetinjstvo sa stripovima je pravo djetinjstvo :D
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 15/09/2014 : 01:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
Prolaz na Sjeverozapad, nikad ga neću zaboraviti, s obzirom da sam bio klinac u 2-3 razredu osnovne, u ratnoj Slavoniji, odvojit novac za strip je bio pravi luksuz he he
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 15/09/2014 : 08:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
a prvi zagorov strip koji sam kupio nakon dvadeset i kusur godina pauze bio je extra vuk samotnjak...tamo negdje u prosincu 2011..dvije godine kasnije lavina se zakotrljala

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/09/2014 : 20:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by anto

a ja se sećam kad sam bio kod ujaka u gostima neko vreme i kad sam pošao kući, ujak me spakuje u autobus, ali kako je polazak bio za 10-ak minuta, on skoči do trafike da mi kupi neki strip za čitanje u busu.
Odlično se sećam da je tada (na kioscima)bila aktuelna ona trodelna Zagorova priča sa troglavom aždajom i pećinskim ljudima, međutim qrac, dobih Pljačku Vels Fargo sa tada omraženim Kenom Parkerom - ovo pamtim kao jedno od najvećih razočarenja iz doba dečaštva.Jeste da se poklonu u zube ne gleda, ali ...


meni isto ken parker nije sjeo ko klincu..možda zato što nije bio frajer ko zagor i ostala ekipa,ali mi je u lijepom sjećanju ostao apač čato i crni bregovi



Svi imamo manje vise istu pricu, sa Ken Parkerom nitko nije u toj dobi bio u dobrim odnosima, samo daj Zagora i Bleka
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 17/09/2014 : 21:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote



Makarska '86... 22 godine kasnije u Beogradu g. Ferri mi potpisuje primerak... proletelo vreme dok se okreneš.............
Go to Top of Page

KnickS
Starting Member



14 Posts

Member since 15/05/2019

Posted - 15/05/2019 : 21:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KnickS a Private Message  Reply with Quote
prvi Zagor koji sam kupio...
ZS 655 Vuk Samotnjak
prvi Zagor koji sam čitao...
ZS 535 Uragan nad močvarom
... i još uvel ga imam!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 15/05/2019 : 22:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Johnny Difool

A prvi Zagor kojeg sam uopće držao u rukama je bio ovaj



Ujak mi je tada čitao stripove, ispod njegovog kreveta bila ih je hrpa, pa sam i naslijepo uzimao. A potrefilo se baš ovo, pa svakako nisam imao loš početak sa Zagorom. Još sam se neko vrijeme šlepao uz ujaka, i sa Zimskom zmijom, Sekirom i sabljom, Gnevom Osaga, Sedmom rundom itd., sve do Zelene opasnosti.



Moj prvi Zagor (napisao sam tu negde u prethodnim postovima ovog topica ranije) bio je Snezni sokolovi, ali ovaj kojeg je Dzon Diful imao prvog u rukama mi je jedan od najdrazih, i svakako nije izasao dugo nakon tog mog prvog Zagora. Posto pre toga nisam imao pojma ko je Helingen, ova prica mi je bila prosto savrsena za moj prvi susret s Helingenom, jer kad sam kasnije procitao ZS39 i LMS45/46, video sam da su te price daleko slabije, dok je ova prosto savrsena, prepuna mistike, neizvesnosti i straha. Ko se seca, dobro zna da je ta prica usladila nakon dugog Zagorovog odsustva iz Darkvuda i nekoliko sjajnih avantura, da bi se ta mini saga zavrsila ovakvim povratkom u Darkvud u kojem je sve ono sto je Zagor stvarao godinama i sto je smisao Zagorovog postojanja, najednom nestalo pod pretnjom ne samo po Darkvud vec po ceo svet. Meni je ova prica najdraza sa Helingenom i danas (uz svo postovanje prema "Demonima ludila") i jedna od top 5 Zagrovih prica uopste. Bas mi je drago da je Dzon Diful spomenuo (doduse, jos pre dve godine) i da sam se posetio te price kroz ove redove koje sam ispisao



I meni je ova priča i danas odlična i među TOP 5
Sjećam se kad sam dobija ovu priču od susjeda za čitanje. Pričom a i naslovnicom sam bija toliko oduševljen da sam bija tužan šta strip moram vratiti vlasniku .
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000