forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Prvi Zagor koji sam kupio![zagor]
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/12/2007 : 01:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Prosinac 1990., drugi razred osnovne, i Zlatna serija specijalni broj 8: Kožno lice. Sjećam se da sam nekoliko dana skupljao tih 30 dinara, tražio starce za tehničku olovku i užinu, pa kad sam išao kući sa sanjkanja pazario ovaj strip i pročitao ga držeći noge na radijatoru. Guštao sam kad je Zagor zarotirao revolver prethodno se pretvaravši da ga predaje Butcheru, i sprašio mu metak po sred čela dok je Satko bio pod Butcherovim nožem. Nekako u to vrijeme starci su mi kupili i Bandu staklenog oka, nastavak, Između dve vatre, sam kupio jednom na povratku iz škole. Bio sam jedini u razredu koji čita stripove.
A prvi strip uopće pročitao sam u lipnju iste godine, u Zadru, na dan kad se igrala nogometna utakmica Jugoslavija - Ujedinjeni Arapski Emirati: Komandant Mark- Senka vešala, a kupio mi ga je na moje inzistiranje djed, škrti Dalmatinac.
Pročitao sam tog ljeta i jeseni Umpah-pahove koji su izlazili na kisocima, prve četiri sveske Princa Valijanta, tri tvrda Biser-stripa, od čega dva Asterixa i jednog Taličnog - to je kupovao stari, tobože meni.
Kolekciju Alan Forda sam počeo iščitavati u studenom 1991., za vrijeme neodržavanja nastave, dok su po okolnim brdima grmjele haubice, ao početka 1992. sam ga i kupovao sve do travnja 1994. kad se pojavio Lov na vuka.
Danas ipak ne mogu uživati u stripovima kao onda, kad ne samo da nisam znao što je HA-CE, nego nisam obraćao pažnju ni na autore.
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 09/12/2007 : 09:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message  Reply with Quote
Zlatna serija 482 "Slomljeno koplje" je prvi Zagor sto sam ga kupio na kiosku ali sam prije toga citao dosta Zagora pa i stoga sam poceo da ih kupujem...ne samo Zagora nego sve redom junake:Teks, Kapetan Miki i Komadant Mark.

Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.
Go to Top of Page

DARAC OSK
Starting Member



Croatia
7 Posts

Member since 18/11/2007

Posted - 09/12/2007 : 09:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DARAC OSK a Private Message  Reply with Quote
u davno je to bilo,sjecam se da sam kupio 3 zagora u paketu, a prvi koji sam procitao od ta 3 meni jedna od najjačih epizoda:odlazak u nepoznato s vikinzima

ZAGOR NAJJACI STRIP KOJI JE KROCIO ZEMLJOM.SAMO ZAGOR
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 09/12/2007 : 13:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
ja se točno sjećam da mi je od SD broj vampir bio prvi i s obzirom da obožavam DD-a jako mi se dopala ta zagorova horror priča pa sam jedva čekao da kupim tajnu fride lang i princa noći

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

sonic
Starting Member



51 Posts

Member since 09/11/2005

Posted - 09/12/2007 : 15:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonic's Homepage  Send sonic an ICQ Message  Send sonic a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma koji je bio prvi. Bilo je to pre više od 20 godina. Kupio ga je stariji brat.
Go to Top of Page

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 09/12/2007 : 17:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message  Reply with Quote
ZMAJEVO GROTLO
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 09/12/2007 : 17:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se Timber Bil ili neki od onih sa Vukom Samotnjakom. Sećeam se i onih nastavaka sa Tkačem, pa one sa onim jednookim čudovištima. Čudesno.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 09/12/2007 : 17:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
Lov na Vuka - SD 1
Go to Top of Page

viktor14
Senior Member

Croatia
1119 Posts

Member since 06/08/2007

Posted - 09/12/2007 : 19:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send viktor14 an ICQ Message  Send viktor14 a Private Message  Reply with Quote
Ah... Prvi Zagor mi je bio u kompletu - SD extra 22 - Crni šeik
Go to Top of Page

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 09/12/2007 : 19:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message  Reply with Quote
Stvarno se gušt prisjetit prvih koraka(a kako je tek vama starijima) i onog ludog isčekivanja izlaska svakog stripa na kioske i lude jurnjave odmah iz kreveta po strip.Nažalost takvo nešto u meni ne postoji već godinu,dvije
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 10/12/2007 : 07:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
To se ne zaboravlja - Senka smrti!
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1590 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 10/12/2007 : 09:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by osim

To se ne zaboravlja - Senka smrti!



bome ja sam zaboravio iako je i moj početak tu negdje sa zs600...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 10/12/2007 : 10:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
ZS 507 - Izvidnica straha!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

angeliczg
New Member



Croatia
200 Posts

Member since 09/07/2002

Posted - 10/12/2007 : 11:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send angeliczg a Private Message  Reply with Quote
611 Zagor protiv Barona - prvi pročitani
620 Pećina čudovišta - prvi kupljeni
Go to Top of Page

Digging Bill
Junior Member



Croatia
418 Posts

Member since 29/06/2004

Posted - 10/12/2007 : 13:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Digging Bill's Homepage  Send Digging Bill a Private Message  Reply with Quote
Meni je prvi bio Nestali istraživač, SD br. 9, jedan od prvih stripova koje sam uopce procitao, taman sam bio starija grupa vrtića, friško naučio čitati, tamo 1994/1995
donijela mi ga je jedno jutro mamina prijateljica, a kad je mama vidjela kako me zainteresirao odmah nabavila onu debelu osmicu Opsjednuti..nevjerojatno koliko sam puta pročitao tu epizodu sa prolazom na sjeverozapad :)..

I sometimes even tried to catch her, but never even caught her name
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 10/12/2007 : 13:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by angeliczg

611 Zagor protiv Barona - prvi pročitani
620 Pećina čudovišta - prvi kupljeni


I meni tu negdi...
ZS 603,604- Senka smrti,Noć užasa.

Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 10/12/2007 : 13:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by osim

To se ne zaboravlja - Senka smrti!


Evo još netko ko ja....
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1590 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 10/12/2007 : 14:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
i ja i ja!!

jedva čekam tu priču u extra sa basileom...jer mi se čini da je dosta iskasapljena u zlatnoj seriji...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 10/12/2007 : 14:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by piquet

i ja i ja!!



Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 10/12/2007 : 14:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Digging Bill

Meni je prvi bio Nestali istraživač, SD br. 9, jedan od prvih stripova koje sam uopce procitao, taman sam bio starija grupa vrtića, friško naučio čitati, tamo 1994/1995
donijela mi ga je jedno jutro mamina prijateljica, a kad je mama vidjela kako me zainteresirao odmah nabavila onu debelu osmicu Opsjednuti..nevjerojatno koliko sam puta pročitao tu epizodu sa prolazom na sjeverozapad :)..


"Prolaz na Sjeverozapad" - prvi strip koji sam ukrao!

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/12/2007 : 16:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Hmm.... Rijetke su bile prilike kad sam mogao doći do kioska, a kod bratića sam uvijek čitao te stare stripove Zagora (koje sam uvijek htio imao i pročitavati opet i opet). Uvijek sam uspio doći do kioska kad nije bilo Zagora nego su to bili Blekovi, Teksovi i neki drugi dosadni stripovi, a rijetko Zagora. Jedanput mi se posrećilo i uspio sam kupiti svog prvog Zagora! Bio je ZS #994 "Sveti breg"! U to vrijeme mi je to bila zakon epizoda, horror, akcija i Zagor! I mislim da je još kojih mjesec dana uopće nešto dolazilo na kioske u Čakovec, pa onda zamrlo...

Sorry, memory check! Bio je još jedan godinama prije... ZS 908/910 "Lovci na blago". Dobio ga zato jer sam bio u bolnici bolestan, pa sam mogao dobiti što hoću. A ja htio stripove, Zagora točnije! Sjećam da su mi kupili i DD speca #1 "Klub strave i žuasa. Uglavnom, bio mi je odvratan jer je uključivao komadanje, kljanje, proždiranje i degutancije općenito...

Ah, ti divni dani djetinjstva...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 10/12/2007 : 18:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
Prvi kupljeni Zagor je ZS 673 Kobna mreza...kupila mi ga je mama posle mog vise minutnog dosadjivanja dok smo cekali BUS na stanici...
Za prvi procitani nisam bas najsigurniji ali mislim da je Vuk Samotnjak...secam se da sam danima pokusavao napraviti one "rogove" koje imao na glavi Vuk samotnjak...

Prelomna i presudna stvar koja je Zagora stavila ispred svih je trenutak kada sam procitao ZS 639 Plamena Lobanja...strava!!! I dan danas se najezim kada se setim tih trenutaka

Prvi strip uopste koji sam procitao je Blek LMS 519 Tvrdjava straha...a odmah posle nje sam procitao od MN-a "poslednjeg kangaceira"...za tih nekoliko nedelja sam imao srece naici na najbolje price i Zagora i Mister no-a
Od tada je proslo...uf jebo te() , skoro 25 godina...i jos uvek citam, istina mnogo manje nego onda ali svaki slobodan trenutak provedem sa stripom u rukama.

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/12/2007 : 20:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
uf, ja se ne sjecam koji sam strip prvi procitao, ni kada...
nemam pojma ni koji sam zagor prvi kupio, ali znam da mi je prvi kupljeni strip DD SD 30 cuvar uspomena
Go to Top of Page

bitola
Average Member



USA
821 Posts

Member since 22/02/2003

Posted - 10/12/2007 : 20:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bitola a Private Message  Reply with Quote
Prvi strip koji sam kupio bio je Zagorov zakon i odmah zanjim i Ratni poklic.
Neznam, nije mi se bas nesto svidela i nisam kupio sledecin nekoliko brojeva.
A onda , jedan lepi dan kad sam se vracao iz srednje skole i cekao autobus kupio sam MAGICNE OCI.
Kakva prica , nisam mogao docekati da dodje sledeci petak da bih kupio naredni broj.
I to je bilo to, ljubav je bila rodjena, odtada nisam prestao kupovati zagore.
A stripove sam citao i ranije kad bih isao kod mog rodjaka, i mislim da mi je prvi procitani strip neki iz nastavaka sa tkacem ali neznam tacno koji, posto je imao samo jedan od ovih nastavaka.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 10/12/2007 : 21:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
šta ste mladi
ja se baš ne sjećam točno koji mi je zagor bio prvi
od onih koje sam baš ja kupio na kiosku, mislim da je zlato inka, ili na dnu oceana, nisam 100% siguran
u svakom slučaju, prvi kojeg sam čitao, bolje rečeno gledao, je idol vijandota, to mi je stariji rođak donio, ili sam mu ja uzeo, davno je bilo

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000