forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 PIRATSKIM STRIPOVIMA NIJE MJESTO NA AUKCIJAMA!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 19/04/2008 : 07:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
pirat?
http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=789266
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/04/2008 : 13:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
e jebiga,da je moderatoru znat.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 20/04/2008 : 01:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
ah, nitko nista ne zna. krhko je znanje.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/04/2008 : 11:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Samo aj mogu brisat aukcije, a ja ih gotovo uopce ne pratim, tek kad netko nesto dojavi. Ovdje je vec netko bidao, pa mi je glupo sad brisat.

Trouble will find me
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 20/04/2008 : 11:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message  Reply with Quote
isprika svima,nije namjerno

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 20/04/2008 : 12:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
daj obriši one dve glupe aukcije koje se stalno pojavljaju kod originalnih crteža...i to od kad pamtim!!!!
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 04/06/2008 : 20:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Oprostite meni neukom ali gde povlačite liniju šta je pirat a šta ne?Ako su u pitanju autorska prava koja nisu plaćena počinje zavrzlama-falange crnog reda dečijih novina i većina albuma,lale ekstra epizoda prepad na diližansu(zs 66 ako se ne varam)tobijeve novine,neke epizode fantoma u m.mišu,i još mnogo toga objavljeno je bez plaćenih autorskih prava-elem,na crno!Gde je ta linija-jer svi znamo:nije oko doratovo prhno.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/06/2008 : 08:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
E svaka ti čast.To sam i ja pomislija prije par dana.Ima masu izdanja koja su navodno legalna a u stvari su gori pirati od pirata.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 05/06/2008 : 23:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
pa koji su to KONKRETNO albumi? recite, dajte cijeli spisak. evo ja prvi put cujem da su decje novine izdavale nelegalne albume i jako bih volio znati za sve slicne slucajeve.
pirat je, naravno, sve sto je izdano bez prava. a to je li izdavano pod imenom decjih novina ili muje iz doboja nema apsolutno nikakve veze.
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 07/06/2008 : 17:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
bilal u dečijim novinama je pirat,boneli u lalama,asteriks u superu...verovatno još mnogo toga jer kako je moguće da u jednoj državi dve različite izdavačke kuće imaju pravo na isti strip i iste epizode?cvrc!zaneli su se kao mudo u kosidbi štampajući sve i svašta.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/06/2008 : 17:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pola Miličevićevih izdanja su pirati.A i P.Zabavnik mi je sumnjiv za vrijeme sankcija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 09/06/2008 : 09:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
jesi li siguran za milicevica? ja sam imao isti dojam, ali sam cuo drugaciju pricu.
sta se ostalog tice, ocito je da pirata ima na sve strane, medjutim ovdje se nastavlja po staroj "nitko nista ne zna".

i cisto usput, vec spomenute falange crnog reda su na aukcijama: www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=865060
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/06/2008 : 11:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Moguće je da se prava prodaju za istu zemlju dva puta. Pa i Blueberry, Riđobradi, Modesty ( i gomila drugih ) su objavljivani u više revija. Rip Kirby npr. i u Vjesnikovim i u Marketprintovim izdanjima. Ne mogu se sitit jel' Valijanta bilo u PZ ali osim Stripoteke, bilo ga je i u sarajevskom Strip Artu. Masa je primjera. Kako se to nekad radilo možemo samo nagađati ali činjenica da postoje različiti uvjeti otkupa za revije, albumsko objavljivanje ili integrale. Samim tim i mogućnost pojave istog stripa u više varijanti objavljivanja.
Konkretno, Bilal? Nekako mi presigurno zvuči izjava da je to pirat pa ako imaš neki konkretni dokaz napiši. Možda si u pravu ali me zanima po kojoj logici. Čak se ni ne sjećam ali mislim da nije nigdi drugo objavljen ako se vodiš tim kriterijem. Baš me zanima... jer prošlo je milion godina od tih izdanja pa daj nam neki sočni trač ako ga znaš. Malo nam je dosadan forum zadnjih miseci
Miličević je dosta prava dobio gratis ili za male pare. Ima dio koji je objavljen i pod sumnjivim okolnostima, bar tako pričaju upućeni. No mislim da je njegov problem u neplaćanju tiskara i sl. a manji zbog autorskih prava.
Po meni DeNo je bila preozbiljna tvrtka da bi se bavila piraterijom. No sve je moguće.
Moguće su i greške stranih partnera. Osobno sam svjedok prodaje prava, za Hrvatsku, istog stripa dvojici izdavača.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 09/06/2008 : 13:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
bilal je skočio sa stolice na beogradskom sajmu kada mu je prvi čovek doneo falange na potpisivanje,uzmuvao,počešao po nosu,prošao levom rukom kroz kosu dok je desnom pridigao pantalone,i na perfektnom dorćolskom pitao otkud ovo?
na poslednjoj strani az uvek je bio spisak nosioca prava za odredjenu zemlju-to valjda ima neku težinu kad smo se dohvatili asteriksa u d.novinama ili se to odnosi samo na albume?
tobijeve novine su pirat 100% ali su strašno zanimljive-nisam protiv da se pojavljuju na aukcijama kao ni falange,kao ni mnogi drugi pirati koji su izlazili za vreme sankcija(nepravednih i ničim izazvanih)jer su bili jedina veza sa svetom stripa.smeta mi kada vidim nekog zagora koji trči dvadeset epizoda napred ili nasilje u darkvudu po drugi put medju nama(vidi topik ljudi moji...)
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 09/06/2008 : 14:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by torca

jesi li siguran za milicevica? ja sam imao isti dojam, ali sam cuo drugaciju pricu.
sta se ostalog tice, ocito je da pirata ima na sve strane, medjutim ovdje se nastavlja po staroj "nitko nista ne zna".

i cisto usput, vec spomenute falange crnog reda su na aukcijama: www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=865060



-Tužibaba!!!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/06/2008 : 23:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tronožac

bilal je skočio sa stolice na beogradskom sajmu kada mu je prvi čovek doneo falange na potpisivanje,uzmuvao,počešao po nosu,prošao levom rukom kroz kosu dok je desnom pridigao pantalone,i na perfektnom dorćolskom pitao otkud ovo?
na poslednjoj strani az uvek je bio spisak nosioca prava za odredjenu zemlju-to valjda ima neku težinu kad smo se dohvatili asteriksa u d.novinama ili se to odnosi samo na albume?
tobijeve novine su pirat 100% ali su strašno zanimljive-nisam protiv da se pojavljuju na aukcijama kao ni falange,kao ni mnogi drugi pirati koji su izlazili za vreme sankcija(nepravednih i ničim izazvanih)jer su bili jedina veza sa svetom stripa.smeta mi kada vidim nekog zagora koji trči dvadeset epizoda napred ili nasilje u darkvudu po drugi put medju nama(vidi topik ljudi moji...)


Otprilike kako sam i mislio, pretpostavke. Nekidan nam je Alfonso Font objasnio zašto je doslo do raskida suradnje sa njegovim agentom. Naime na potpis mu je došlo američko izdanje njegovog stripa a on nije imao pojma da je uopće objavljeno u Americi. Istovremeno mu je agent tvrdio da se njegovi stripovi ne objavljuju u Americi. Dakle, ne nužno da je Bilal morao znati za exYu izdanje.
Da, simpa je popis izdavača koji je bio u AZ no možda je to bila želja vlasnika prava ili samog Marketprinta. Nikakav dokaz da su izdanja DeNo bila pirati. Dapače, radilo se o, bukvalno, susjedima pa ne virujem da Marketprint nebi pokrenija tužbu.
Nekoliko sam puta spominjao primjer dizajnerice tvrtke mog oca koja je u svojoj lijenosti za maskotu jedne serije đačkih torbi uzela lik Bambija. Tek što su se torbe našle na tržištu stigla je prijetnja tužbom iz Disneya. naravno torbe su odmah povučene iz prodaje. Ovo je primjer iz sredine osamdesetih godina... dakle bez obzira na naše navike postojala je kontrola i pravni elementi kontrole.
Svi kažu da oni albumi PZ ( Talični i Asterix ) nisu legalna izdanja i da je to razlog prekida objavljivanja. No istinu znaju samo nositelji prava i oni u PZ. Mi nagađamo.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/06/2008 : 04:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tronožac

bilal je skočio sa stolice na beogradskom sajmu kada mu je prvi čovek doneo falange na potpisivanje,uzmuvao,počešao po nosu,prošao levom rukom kroz kosu dok je desnom pridigao pantalone,i na perfektnom dorćolskom pitao otkud ovo?
na poslednjoj strani az uvek je bio spisak nosioca prava za odredjenu zemlju-to valjda ima neku težinu kad smo se dohvatili asteriksa u d.novinama ili se to odnosi samo na albume?
tobijeve novine su pirat 100% ali su strašno zanimljive-nisam protiv da se pojavljuju na aukcijama kao ni falange,kao ni mnogi drugi pirati koji su izlazili za vreme sankcija(nepravednih i ničim izazvanih)jer su bili jedina veza sa svetom stripa.smeta mi kada vidim nekog zagora koji trči dvadeset epizoda napred ili nasilje u darkvudu po drugi put medju nama(vidi topik ljudi moji...)


jadan ti!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 10/06/2008 : 07:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Jadan?Sa godinama sve jadniji,to priznajem,a najjadniji sam kad se šegačim a to se pogrešno protumači kao što je Enesovo zaprepašćenje
koje sam očigledno izkirikirao.
Opet,čudno mi je to da nije znao za jedini album izdat na jeziku države u kojoj je prohodao.
Konkretne dokaze nećemo naći tako da se sve i svodi na pretpostavkama
a da su deno bila ozbiljna firma...to zaslužuje topik.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 10/06/2008 : 08:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by tronožac

bilal je skočio sa stolice na beogradskom sajmu kada mu je prvi čovek doneo falange na potpisivanje,uzmuvao,počešao po nosu,prošao levom rukom kroz kosu dok je desnom pridigao pantalone,i na perfektnom dorćolskom pitao otkud ovo?
na poslednjoj strani az uvek je bio spisak nosioca prava za odredjenu zemlju-to valjda ima neku težinu kad smo se dohvatili asteriksa u d.novinama ili se to odnosi samo na albume?
tobijeve novine su pirat 100% ali su strašno zanimljive-nisam protiv da se pojavljuju na aukcijama kao ni falange,kao ni mnogi drugi pirati koji su izlazili za vreme sankcija(nepravednih i ničim izazvanih)jer su bili jedina veza sa svetom stripa.smeta mi kada vidim nekog zagora koji trči dvadeset epizoda napred ili nasilje u darkvudu po drugi put medju nama(vidi topik ljudi moji...)


jadan ti!

potpisujem

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 10/06/2008 : 10:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Klasičan problem u komunikaciji medju ljudima,od pijace do interneta-napada se čovek a ne problem koji je izneo svojim mišljenjem,ili je ovo vatreno krštenje novog člana,videćemo...
Bar je topik zanimljiviji.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/06/2008 : 13:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Eh

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 11/08/2008 : 06:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ima masu izdanja koja su navodno legalna a u stvari su gori pirati od pirata.




Edited by - TinK2 on 11/08/2008 06:58:58
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 18/12/2008 : 09:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Da li se može pirat poklanjati uz neki strip koji je ponudjen na aukciji?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 18/12/2008 : 09:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Može. Isto možeš poklanjati i litru domaće rakije iz strip!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 18/12/2008 09:29:18
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/12/2008 : 15:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tronožac

Oprostite meni neukom ali gde povlačite liniju šta je pirat a šta ne?Ako su u pitanju autorska prava koja nisu plaćena počinje zavrzlama-falange crnog reda dečijih novina i većina albuma,lale ekstra epizoda prepad na diližansu(zs 66 ako se ne varam)tobijeve novine,neke epizode fantoma u m.mišu,i još mnogo toga objavljeno je bez plaćenih autorskih prava-elem,na crno!Gde je ta linija-jer svi znamo:nije oko doratovo prhno.


Našao sam i na nekom finskom sajtu da se pominje da su Tobijeve novine piratsko izdanje, ali nije mi baš jasno kako je to registrovano i u Narodnoj biblioteci Srbije? Zar tamo registruju piratska izdanja? Za koje epizode Fantoma u Miki Mišu nisu plaćena prava? Prava nisu plaćena u listu Truba koji je precrtavao neke epizode.

quote:
Originally posted by Renky
Nekoliko sam puta spominjao primjer dizajnerice tvrtke mog oca koja je u svojoj lijenosti za maskotu jedne serije đačkih torbi uzela lik Bambija. Tek što su se torbe našle na tržištu stigla je prijetnja tužbom iz Disneya. naravno torbe su odmah povučene iz prodaje. Ovo je primjer iz sredine osamdesetih godina...


Te čuvene torbe su poslije negdje dijeljene džabe. Imao sam negdje jednu takvu.

Edited by - delboj on 25/12/2008 15:37:19
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000