forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 XIII - the official topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 27/06/2015 : 19:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

Da, to je kraj. Dva velika integrala, meni jedan od dražih naslova.

Mislim da se ni na kvalitetu izdanja (u ovom slučaju) ne možete požaliti. Daleko su bolja od francuskih koje sam imao u rukama, Nebojša je osobno napisao pogovor, odabrao dobar papir, dao si dosta truda.




Da je Bookglobe odradio sve integrale kao sto je Brodolomce do sada bi ih verovatno sve prodao a docekali bi i nastavke...upravo na tehnickim detaljima je pukao sa ostalim integralima...


...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/06/2015 : 22:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Vlatko C.

Mislim da se ni na kvalitetu izdanja (u ovom slučaju) ne možete požaliti. Daleko su bolja od francuskih koje sam imao u rukama, Nebojša je osobno napisao pogovor, odabrao dobar papir, dao si dosta truda.




Slažem se za Brodolomnike vremena, zato sam ih i nabavio.

Što se pak tiče Murene, prve 4 knjige sam kupio još prije desetak godina u Francuskoj (privukla me tema i crtež). Kada se počeo objavljivati kod nas rekoh da uzmem nastavke od domaćeg izdavača, heh ... Iako, koliko sam bacio oko na kasnije epizode čini se da Murena pada na kvaliteti scenarija, dok je crtež sve bolji.
Nažalost, Delaby više nije s nama, ali nadam se da će Darkwood objaviti njegov rad na "Tugovanki ...".




rekli su da hoće.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 28/06/2015 : 00:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by Vlatko C.

Da, to je kraj. Dva velika integrala, meni jedan od dražih naslova.

Mislim da se ni na kvalitetu izdanja (u ovom slučaju) ne možete požaliti. Daleko su bolja od francuskih koje sam imao u rukama, Nebojša je osobno napisao pogovor, odabrao dobar papir, dao si dosta truda.






Da je Bookglobe odradio sve integrale kao sto je Brodolomce do sada bi ih verovatno sve prodao a docekali bi i nastavke...upravo na tehnickim detaljima je pukao sa ostalim integralima...





Ima još puno lijepih izdanja, Corto je dobar, osobito kolorke (u jednom sitna greška u numeraciji stranica, nije krivnja nakladnika), Rabinov mačak vrlo lijep (to je, ako se ne varam, Macan prevodio, nisam ja). Blueberry imam francuska izdanja, nema baš razlike između njihovih i BG, Blacksad potpuno isti, Bluze su i u francuskom originalu na lošijem papiru...

E sad, ispada da se štekam izdavaču, ali ima tu niz drugih problema za koje vi i ne znate, niti trebate time razbijati glavu (prava, knjižare, tiskare, država). Ja ionako sad puno više radim za Fibru, posla preko glave.
A i da se "štekam" izdavaču ili ga šaljem u k..., svejedno je, ionako se na kraju balade sve svodi na kvalitetu materijala koju mu isporučim.

No bojim se da je jedna stvar sigurna: albumima standardnog formata (48 stranica) u Hrvatskoj je, čini se, jednostavno definitivno odzvonilo.

E sad, nastavci nekih, možda u kioske, s niskim cijenama, manje od kutije cigareta (tako nekako naslućujem, Neb je nešto spominjao, nije neka tajna).

A ako ni s takvim cijenama ne prođe, onda sve u k..., ne znam što da kažem.

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/06/2015 : 07:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nije tajna?
Prvi put cujem za bd kiosk izdanja(ne racunam smg koji mi je bio. drag).
Manje od kutije cigareta?Pa nije ni duvan jeftin:)
Meki album za 20-25 Kn bi po meni bilo ok ali ne znam za izdavaca:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/06/2015 : 12:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@Vlatko
No bojim se da je jedna stvar sigurna: albumima standardnog formata (48 stranica) u Hrvatskoj je, čini se, jednostavno definitivno odzvonilo.

Pa i nije još - tu su Libelusovi Riđobradi,Spiroui i Sužanjstva,Fibrine Tvrđe,SA Mali Spirou,BG Talični & Asteriks (verovatno ima još nešto,ali ko sad da se seti).
Ali svakako se slažem da gde god se može izbegne album od 48 (ili nešto više) stranica i odradi integral,da se to i uradi.Dobija se jeftiniji strip sa kompletnom pričom, i nema višegodišnjeg čekanja.
Što je najtragičnije,Đole je rekao par puta da dosta bolje idu DW zasubni francuski albumi nego debele Perle.Mislim ... neverovatno;ali ljudi su čudna bića.Da ne kažem glupa.

Elem,samo mi je žao što nećemo videti zadnja dva sjajnog Linkolna.

A bila bi genijalna ideja ići sa jeftinim kiosk albumima (mada nešto sumnjam da će se to desiti)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/06/2015 12:41:48
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/06/2015 : 14:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
albumima standardnog formata (48 stranica) u Hrvatskoj je odvonilo, i ja bih se složio
anto, ti albumi koje si nabrojao prezivljavaju samo zahvaljujuci svojoj kvalitti (prodavali bi se u bilo kojem formatu) te zbog toga sto nema druge opcije
vjeruj mi, da netko izdaje integrale tih junaka, kupovali bi se puno brže od tih zasebnih albuma na 48 stranica
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 28/06/2015 : 17:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
@Anto

Gle, mali lapsus linguae. Rekao sam definitivno odzvonilo. U načelu. Ali NE BAŠ SVIMA. Možda još ne. Bitna razlika.

@Supermark
Nemam što dodati, tako nekako i ja slutim. Integrali definitivno (globalno gledano) idu, tu nema straha.
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 28/06/2015 : 17:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nije tajna?
Prvi put cujem za bd kiosk izdanja(ne racunam smg koji mi je bio. drag).
Manje od kutije cigareta?Pa nije ni duvan jeftin:)
Meki album za 20-25 Kn bi po meni bilo ok ali ne znam za izdavaca:)




Treba pitati dobrog pravnika. Moramo provjeriti je li objavljen zakon u Narodnim novinama da "Bande dessinée franco-belge" ne smije na kioske.
Cigarete skupe i pune aditiva i smeća. Imaš odlične škije u Hercegovini, kupiš kutiju od kile, pa da vidiš, brale, što je pravi duhan. Ali samo ako imaš vezu, inače će te netko zavaljati.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/06/2015 : 18:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Moj duvan su stripovi

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 28/06/2015 : 19:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Moj duvan su stripovi


Motaš od stripova?
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 28/06/2015 : 19:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam zahvalan Bookglobe-ju na Blueberryju što su ga napokon kompletirali. Jako su šarali s epizodama i svake godine je bilo hoće li BG odustati, ali na kraju ipak su uspijeli. Izgleda da su stali s Mladim Blueberryem, ali tu više ne stepim kao s glavnim serijalom.

I naravno, Brodolomnici!
Kupih prvi integral, a onda godinama ni glasa od njih. Već sam se pomirio da su me dobroo...
Ali ipak su izdali i drugi dio, i hvala im na tome!
Naravno, hvala i Vlatku na odličnom prijevodu!
Prava poslastica

I Vlatko, VELIKO HVALA što si maknuo 'Faraonovog miša'
Svaka čast Mileni, ali to je bilo grozno!
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 28/06/2015 : 21:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Ja sam zahvalan Bookglobe-ju na Blueberryju što su ga napokon kompletirali. Jako su šarali s epizodama i svake godine je bilo hoće li BG odustati, ali na kraju ipak su uspijeli. Izgleda da su stali s Mladim Blueberryem, ali tu više ne stepim kao s glavnim serijalom.

I naravno, Brodolomnici!
Kupih prvi integral, a onda godinama ni glasa od njih. Već sam se pomirio da su me dobroo...
Ali ipak su izdali i drugi dio, i hvala im na tome!
Naravno, hvala i Vlatku na odličnom prijevodu!
Prava poslastica

I Vlatko, VELIKO HVALA što si maknuo 'Faraonovog miša'
Svaka čast Mileni, ali to je bilo grozno!



Zapravo, odlučio sam se malo odmaknuti od foruma da se i ja odmorim, ali nedjelja je pa uz večernju pivicu...

Na ovako pristojan i lijep post jednostavno moram odgovoriti.

I usput da učinimo nekakav rezime.

XIII sigurno idu dva integrala (vrlo skoro) zasad, još ću malo redigirati svoj tekst kako bi bio još bolji. Popratni materijal (monografija likova) možda, to ja neću raditi jer sam potreban Fibri na drugim materijalima. Dakle, XIII ide do kraja prvog ciklusa priče, oba integrala istodobno. Sljedeći nastavci ovise o zanimanju i odzivu čitatelja.
Lucky sigurno ide, Corto biblioteka se nastavlja, novi Corto sad već gotovo sigurno.

Nastavci nekih drugih, ne znam, vidjet će se, pokušat će se. Ne znam detaljno izdavačku politiku poslodavca, niti je moj posao, niti se petljam.

Pitanja o formatima, vrsti papira i slično: ne znam, ja samo prevodim, eventualno nešto diskretno sugeriram o materijalima ako me se pita.
Ako koga baš zanima, pušim Golden Virginiju i motam u Smoking Brown papiriće. Tu moja "papirnata" ingerencija naprosto prestaje.

Što se tiče "Faraonovog miša"... Hmm... Iskreno, ne kužim. "Mangouste" na hrvatskom znači jednostavno "mungos". Ako se ne varam, u jednom srpskom prijevodu bilo je "Mangusta" (ne hvatajte me za riječ, tako nekako).Nikad ne kopiram prethodnog prevoditelja.

Pitali su me: "Zašto Brodolomci vremena, a ne Kosmički putnici kao prije?" A ja velim: "A zašto bih? Tko sam ja da ispravljam jednog Foresta ili Gillona?" Tim više što je naslov savršeno prikladan, naglasak je na ljudima koji se bude nakon XY godina u jednom potpuno različitom vremenu, koje više nije njihovo - oni doista jesu "Brodolomci vremena". Svaki drugi SF možemo nazvati "Kosmički putnici". Netko preveo prije drugačije? Ma da prostite, puca mi čuna. (moderator, malo zažmiri ).

Međutim, shvatite, ovdje sam na malo skliskom terenu. Nikad ne komentiram kolege i njihova rješenja. Tako su odlučili - kraj priče.

Milena tehnički prevodi prilično dobro. Naprosto ima takav stil. Kao pikantan sir, ili ti je super ili ga ne voliš.
Vrlo često kritizirana bezrazložno i nepravedno. Ne može se reći - ovo je fuj. Može se reći - meni se ovo ne sviđa ili sviđa.

Evo baš čitam što sam sve natrkeljao, počeo malo previše srati (moderator, zažmiri i na drugo oko

Hvala i tebi na lijepim riječima.

Jedno me vrijeme neće biti na forumu zbog posla.

Ekipa, ugodan dan i pozdrav, ja svoje rekoh.

Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 28/06/2015 : 21:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Sad sam zbunjen, je li XIII ikad išla s popustima kada su bili sajmovi? Cena im je 3000 dinara po integralu, što je mnoooogo. Za prva četiri bih i dao oko 5 do 6 hiljada, sve preko, ne bih.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/06/2015 : 22:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
samo da bude bdeja na kioscima pa makar i u manjem ali i debljem formatu.25 kn je ok cijena.
valjda će krenuti ljeti kad bi se mogao prodati koji komad više.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 29/06/2015 : 12:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Ako se sa slijedeća dva integrala XIIIice završava ciklus (19 epizoda), to onda znaći da će poslijednji, 6-ti integral ima ti 4 epizode, za razliku od prvih pet koji imaju po 3.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/06/2015 : 14:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Taj jedan album je dodatni retrospektivni i mogu ga komotno preskociti kao sto je cinebook napravio.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 29/06/2015 : 14:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno govoriš o 13-oj epizodi, koji se bavi skraćenim verzijama onoga što je kasnije izlazilo kao 'XIII misterije'.
Taj je višak samo kod onih koji imaju te XIII Misterije, inače je lijepa dopuna događajima i likovima koje smo prije upoznali i ne bi volio da se izbace.
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 30/06/2015 : 19:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
To nije epizoda u klasičnom smislu nego, ako se dobro sjećam, ukratko - CV svih likova koji su ikad prodefilirali pričom.

Materijal samo za ultra hardcore fanove stripa. Samo su umetnuli između 12. i 14. epizode i nazvali XIII, kao zgodna fora, ali nikakva to epizoda nije.

Popratni materijal.

Figurativno: Facebook profili svih likova ;)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/08/2015 : 20:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Callede&Valle:XIII Misterija, 7.epizoda - Beti Barnovski (Marketprint,Stripoteka broj 1128)

Ova epizoda predstavlja jedan svojevrsni intermeco (da se tako izrazim) u XIII-ci,odnosno u njoj pratimo jedan događaj koji nije uticao na tok glavne priče.
Dešava se nakon epizode Totalno crveno,a hronološki se poklapa sa Dosijeom Džejson Flaj, i u njoj general Karington i bivša narednica a sada potporučnica Beti Barnovski kreću u misiju u San Migel,ne bi li doveli u red pripadnike SPADS-a,čije su formacije poljuljane usled delovanja Mek Kola i njegovih ljudi (o čemu je bilo reč u. i .albumu).Avaj,odmah po dolasku na željenu destinaciju,upadaju u zamku,u ruke odmetnutih specijalaca, i tu kreće akcija.
Jedna lagana epizoda,bez mnogo zapetljavanja priče,čista akcija.Crtač je Sylvain Vallée,nama poznat po Bilo jednom u Francuskoj.
stamena 7/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 02/11/2015 : 17:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
XIII Misterija 8

Edited by - misterx381 on 08/11/2015 14:52:01
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 08/11/2015 : 14:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
T13 : Judith et Jessica (Van Hamme et Grenson, 2017 ou 2018)

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2015 : 19:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Frank Giroud&Colin Wilson:XIII Misterija, 8.epizoda - Marta Šubridž (Marketprint,Stripoteka broj 1131)

Marta Šubridž je doktorka koja je u prvom albumu lečila mladića nađenog na obali sa metkom u telu i tetovažom na ključnoj kosti,ali i bivša devojka Vilijama Šeridana.Ovde saznajemo njenu tužnu ljubavnu priču,jedne mlade doktorke,poreklom iz običnog srednjeg staleža,sa ambicioznim političarem,koji će njenu ljubav nemislosrdno iskoristiti.Ovo je priča o igri moćnika,lukavih,pokvarenih i ambiioznih,koji su se poigrali sa životom jedne nevine devojke.
Ali to je i početak priče, u kojoj ćemo uživati u 19 albuma redovne serije.

Za mene je ova epizoda prijatno iznenađenje, i jedan od boljih albuma u serijalu Misterija.

lagana 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 21/02/2016 : 21:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.



XIII sigurno idu dva integrala (vrlo skoro) zasad, još ću malo redigirati svoj tekst kako bi bio još bolji. Popratni materijal (monografija likova) možda, to ja neću raditi jer sam potreban Fibri na drugim materijalima. Dakle, XIII ide do kraja prvog ciklusa priče, oba integrala istodobno. Sljedeći nastavci ovise o zanimanju i odzivu čitatelja.
Lucky sigurno ide.






I gde je (opet) zapelo? Hvala unapred na odgovoru.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/02/2016 : 21:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
neko je pominjao proleće - ali da me ubiješ,ne mogu da se setim ni kad ni gde sam to čuo, a ni od koga (jedino znam da nije od Bernarda).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/02/2016 21:32:28
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 22/02/2016 : 09:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

neko je pominjao proleće - ali da me ubiješ,ne mogu da se setim ni kad ni gde sam to čuo, a ni od koga (jedino znam da nije od Bernarda).

E moj prijatelju, bas Bernard je jednom mom prijatelju pominjao jos proslo prolece, pa sam se onda nadao za IL, pa evo opet proleca. A prva dva integrala sam kupio u BG jos tamo negde cini mi se 2007.
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000