forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Magični Vetar topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 76

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/01/2020 : 15:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Hvala.
Samo roto papir priznajem za Bonelli stripove.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2020 : 20:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
super za Golkondu.
nego,moje pitanje za hrvatsko izdanje magičnog je i dalje aktuelno.
hoće li se ponoviti priča kao sa kenom,kad je dw krenuo sa njim,a vrlo brzo je iskrslo i vrhunsko SA izdanje.Doduše,dw je i tako bio u krizi,sigurno nije bernijevo izdanje krivo za gašenje darkvudovog,ali bilo bi nezgodno da se za pola godine,godinu pojavi magico vento from croatia,sa duplo nižom cenom od golkondinog (uz pretpostavku da će srpski magični koštati 1250,a hrvatski 630 u srpskim striparnicama).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/01/2020 20:08:11
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/01/2020 : 20:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Neka cro izdavači izdaju Mister Noa i to bi bilo ok za sve :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2020 : 20:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Neka cro izdavači izdaju Mister Noa i to bi bilo ok za sve :)



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 24/01/2020 : 20:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam uspio prodati komplet Magičnog Libellus 1-44 za zadovoljavajući iznos koji mi je vratio gotovo sve potrošeno. Dok sam ih kupovao i čitao u razdoblju 2006-2012 dok su izdavani dojmovi su bili podijeljeni. Neke priče vrhunske, ali dobar dio teški smor pseudopovijesnih intriga i zavrzlama. Stotine tisuća oblačića prepunih teksta i razgovora kao da sam na okupljanju studenata filozofije. Prije pola godine krenem ponovo čitati kolekciju i odustanem....neke stvari više mi ne prolaze....da se prodaju na kiosku i po 5 kuna ne bih kupovao..
Koliko sam ranije načuo, Manfredija su sjebali urednici koji su tražili da razvuče priču, ali to ga ne smije opravdati.

---

<b></b>
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/01/2020 : 22:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
🎩 Dragi prijatelji!

Još jednom, na početku ove godine da Vam se Golkonda obrati sa nekim lepim vestima!

Prvo, tekuće, naš drugi album "Do poslednjeg", uveliko je u štampi, po planu je, i nadamo mu se do kraja meseca. Početkom februara, čini se, eto nama i drugog trobroja fenomenalnih "Priča", samo da naglasimo da je i u njihovom slučaju ispunjen plan - prvi broj je RASPRODAT kod izdavača, pre izlaska sledećeg, a kako se stvari kreću, i sa drugim brojem Julije će biti ista priča...!

Drago nam je da smo na neki način (posle malo nezaobilaznog povuci-potegni...) "pogodili žicu" čitaocima i to je nešto što je nama, koji smo još na početku izdavačke delatnosti, apsolutna "sigurica" za sledeće brojeve... Generalno, jako lepa komunikacija sa čitalačkim auditorijumom nam je zaista pravi pravcati vetar u leđa, i za nove poduhvate, ali i za više nego uspešne tekuće projekte...

A sad, ono (možda) još zanimljivije široj publici, gladnoj slatkih novosti vezanih za najave nekih budućih izdanja, ponekih možda i malo zaboravljenih...

Vesti su (za sada) samo Bonelijevske prirode, ali da se ne obeshrabre ljubitelji BDtheque, u toku su pregovori po pitanju nekih jako lepih naslova, ali su pregovori teški, jer ne pristaju svi davaoci prava na naše male tiraže... Ipak smo čvrstog mišljenja da će biti i tu nekih dosta dobrih vesti ubrzo...

Ono što najavljujemo (a tajimo) odavno, neki su možda već nešto i naslutili:

Golkonda će da radi ⚡️ MAGIČNOG VETRA! ⚡️



U originalnom Boneli formatu na "žućkastom" (ala VČ i Ludens) papiru! Naravno, samo SC, 3u1, sa sve 3 originalne korice unutra, u dvomesečnom ritmu, a na samom startu će istovremeno izaći:
knjiga 1 (epizode 1, 2, 3) i
knjiga 8 (epizode 22, 23, 24).

Poznavaoci lika i dela Neda Elisa i izdavačkih pokušaja na teritoriji Srbije će odmah shvatiti zašto baš knjige 1 i 8, a za one koji ne znaju, Magični je svojevremeno uz dosta muke dogurao, preko nekoliko izdavača, do 22. redovne epizode kod nas... Dvomesečni ritam odnosi se na nove knjige (8+...), dok će knjige 1-7 izlaziti nešto ređe, ali svaka zajedno sa novom koja dolazi na red da izađe datog meseca, tako da ćemo u nekim mesecima imati čak dve knjige ovog, nepravedno zapostavljenog junaka...

Nadamo se da jedva čekate da vidite kako će izgledati naše izdanje i da ćemo zajedničkim snagama vrlo brzo da završimo još jedan (nama, a nadamo se i mnogima od vas) fenomenalan serijal iz Bonelijeve kuhinje!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2020 : 22:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Hvala.
Samo roto papir priznajem za Bonelli stripove.


quote:
Originally posted by Golconda


U originalnom Boneli formatu na "žućkastom" (ala VČ i Ludens) papiru!


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 25/01/2020 : 15:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
Pre nekoliko godina sam krenuo sa Magičnim, ali sam zbog 5 samoubistava kao bitnijeg motiva u 6 priča nakon te šeste odustao. Je l' to neka fora koju tada nisam ukapirao?

Ostalo mi je bilo baš interesantno; ipak, ovo sam nekako onda video kao posledicu ozbiljnog nedostatka mašte, možda čak i neki pokušaj "stvaranja dubine" na mišiće.

Edited by - motorista on 25/01/2020 15:48:54
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/01/2020 : 17:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by jaki

Hvala.
Samo roto papir priznajem za Bonelli stripove.


quote:
Originally posted by Golconda


U originalnom Boneli formatu na "žućkastom" (ala VČ i Ludens) papiru!




Je vidija sam.A sad još cijena od 49 kuna

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 26/01/2020 : 20:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Koliko ima ukupno epizoda?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/01/2020 : 21:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Koliko ima ukupno epizoda?



Talijeni su izdali 131 epizodu, Libellus 44 knjige, tako nekako bi trebala i Golconda.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2020 : 23:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Jedva cekam da citam Magicnog u izdanjU Golkonde!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 24/04/2020 : 10:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Jedva cekam da citam Magicnog u izdanjU Golkonde!



I ja!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/04/2020 : 21:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

GOLCONDA / MAGIČNI VETAR knjiga #1 (epizode 1-3)



Magični Vetar
Epizode: 1, 2, 3
Scenario: Gianfranco Manfredi
Crtež: José Ortiz, Giuseppe Barbati, Bruno Ramella
Naslovnica: Andrea Venturi
Broj strana: 294
Format: Bonelli (16x21)
Povez: meki
Datum objavljivanja: 28. april 2020.
Boja: crno-belo
Originalni naslovi: 1: Fort Ghost, 2: Artigli, 3: Lady Charity

Cena: 1.100 dinara (promo period, prva dva meseca), kasnije 1.300 dinara.

Fotke "iz ruke"

1: Tvrđava aveti



Komad metala zaglavljen u glavi izbrisao mu je pamćenje, ali mu je zato dao moć "prozorljivosti". Za Sijukse on je Magični Vetar, jer ih je vetar doveo do njega. Nekada se zvao Ned Elis i bio je vojnik koji je preživeo eksploziju vojnog konvoja u kome se nalazio kao pratnja tovara oružja. Kakvi mutni poslovi stoje iza ove tragične nesreće? Da bi to saznao Ned će morati da krene na mučno putovanje u svoju prošlost, ali tek na kraju, među duhovima Tvrđave aveti, moći će da sazna pravu istinu.

2: Kandže



U samom srcu Ukletih zemalja Magični Vetar razotkriva misteriju nestanka indijanskog mladića Onog Koji Priča sa Orlovima, a njegovo surovo otkriće moći će da se uporedi sa najstarijim zabeleženim zločinima...Ali tek onda kada se otkriju muke dečaka koji je želeo da postane orao i zbog čega je naišao na podsmeh svog plamena, tek tada će i Magični Vetar uspeti da pomogne plemenu da prebrodi želju za nepotrebnom osvetom.

3: Milostiva Gospa



Anđeo iz čikaškog visokog društva, dama znana kao Milostiva Gospa, nije baš onakva kakvom se na prvi pogled čini. Vili Ričards, poznatiji kao Po, saznaće to na teži način: rizikujući da siđe s uma zapetljan u neprozirne niti koje je đavolska žena isplela za njega! Magični Vetar je možda predaleko da bi pomogao svom prijatelju, međutim, veza koja ih ujedinjuje biće dovoljna da na vreme primi vapaj za pomoć od hrabrog novinara.

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/04/2020 : 21:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

GOLCONDA / MAGIČNI VETAR knjiga #8 (epizode 22-24)



Magični Vetar
Epizode: 22, 23, 24
Scenario: Gianfranco Manfredi
Crtež: Goran Parlov, Luigi Piccatto, Pasquale Frisenda
Naslovnica: Andrea Venturi
Broj strana: 294
Format: Bonelli (16x21)
Povez: meki
Datum objavljivanja: 28. april 2020.
Boja: crno-belo
Originalni naslovi: 22: Il ragazzo dai capelli bianchi, 23: Gli spietati, 24: L'uomo senza volto

Cena: 1.100 dinara (promo period, prva dva meseca), kasnije 1.300 dinara.

Fotke "iz ruke"

22: Dečak bele kose



Jedan čudni dečak koji može da čuje glasove umrlih slučajno otkriva tragičan događaj iz Nedove prošlosti. Prošlosti zatrpane u najmračnijim dubinama njegove svesti mnogo pre nesreće koja će mu oduzeti pamćenje. Ali istina o toj užasnoj noći od pre mnogo godina nije ono što Magični Vetar misli da zna...

23: Nemilosrdni



Odabrao ih je zbog njihove okrutnosti, ali kada je testirao njihovu odanost Hauard Hogan je shvatio da je negde pogrešio. Izdan od svojih ljudi, beskrupulozni biznismen za njima šalje Herberta, svoju efikasnu i nemilosrdnu desnu ruku... Neće ih biti teško pronaći, treba samo pratiti dugačak trag krvi koji razbojnici ostavljaju iza sebe. Ipak, na istoj stazi kreću se i Magični Vetar i Po koji ispituju iznenadno aktiviranje davno ugašenog rudnika...

24: Čovek bez lica



Unakaženi glumac, bezvezni bankar, odvratni sadista, prljava skupina na prljavoj pozornici Zapada. Opasnost po Magičnog Vetra dolazi sa više strana, u ovoj paklenoj vrteški identiteta koji se stalno razmenjuju i preklapaju; vrteški nad kojom lebdi senka večitog neprijatelja!

Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 01/05/2020 : 20:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Magični Vetar #1: Tvrđava aveti

Scenario: Đanfranko Manfredi
Crtež: Hose Ortiz

Nisam izdržao duže od par sati, i odmah se bacio na čitanje Magičnog. Prvi susret sa ovim likom, i šta reći sem . Savršena kombinacija vesterna, horora i fanstastike, kombinacija koja meni sjajno leži. Jer vremenom sami vesterni postanu zamorni, sa rekurentnim temama, a kao ljubitelj horora, spoj ovih žanrova me posebno zanima. Misteriozno, otkriva samo onoliko koliko je potrebno, i nazire se jedna velika priča koja će se vremenom razviti.

Ono što je, pre svega, za svaku pohvalu, je Ortizov crtež. Način na koji je dočarao atmosferu, predeli, kiša, grad duhova, napušteno utvrđenje, prašnjavi bar - sve je čista desetka. Ortiz je uspeo da maestralno dočara nekoliko scena, i da nije njega one mi sigurno ne bi toliko ostale u pamćenju. Recimo scena u podrumu bara je fenomenalna, toliko neočekivana a opet se odlično uklapa u priču. Završnica u napuštenom utvrđenju sa kišom koja pljušti po akterima je takođe za svaku pohvalu, a elementi natprirodnog su uklopljeni tako da imaju višeznačnost, što daje još veću ozbiljnost celoj priči.

Ne sećam se da li sam čitao Manfredijeve stripove ranije, možda nekog Zagora, ali tek posle Magičnog Vetra on postaje za mene scenarista vredan pomena. Naslovna strana je dobra, sa sve likovima i utvrđenjem u pozadini u izmaglici, šteta što nije to naslovna knjige. Drago mi je što je preveden naslov, uklapa se odlično. Bacam se na drugu epizodu pa pišem utiske i o njoj, za sada MV je i više nego ispunio očekivanja.

P:9 S:9 C:10 N:7 - 91%
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 01/05/2020 : 20:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Magični Vetar #2: Kandže

Scenario: Đanfranko Manfredi
Crtež: Đuzepe Barbati i Bruno Ramela

Malo ispod nivoa prve epizode, opet sjajno ali sa totalno drugačijom tematikom. Ovaj put prilaz indijanskoj mitologiji i priča koja nema veze sa glavnim narativnim tokom, "stand-alone" epizoda koja se mnogo više bazira na natprirodnom i na magiji. Od samog početka je vrlo interesantna epizoda, a njen najbolji deo (po meni) počinje kada Magični Vetar ušeta u Uklete zemlje. Od tog trenutka radnja postaje sve napetija i sve bolja što kulminira obračunom sa Crnim Vukom i Magičnim koji u vazduhu drži njegovo srce - dok uzvikuje Hoka Hey! Ceo taj deo putovanja je fenomenalan, ali nažalost posle toga se nivo malo spušta - i na samom kraju priča postaje razvučena. Da se razumemo, ideja je odlična, vrlo interesantna i originalna, teme koje se obrađuju su isto originalne (ili makar su na taj način prikazane), ali mi je scenario pomalo na tom kraju zaškripao, pa je cela poslednja scena u pećini trajala malo duže nego što sam očekivao.

Barbati i Ramela se dosta razlikuju od Ortiza, ali mislim da ovoj tematici koja se bavi indijanskom mitologijom i legendama čak odgovaraju više nego što bi Ortiz. Način na koji su prikazali ritual, pa sve u Ukletoj zemlji, do fenomenalno nacrtanog kraja u pećini - kapa dole. Onaj deo sa drvećem je možda i najinteresantnije izveden i prikazan, iako se ponekad možemo izgubiti ko koga kako.

Dakle, za razliku od prve epizode koja je bila više na granici realnog i natprirodnog, sa većim akcentom na realnom, ovde natprirodno (u vidu magije i indijanskih legendi) igra glavnu ulogu. Naravno, nadam se još ovakvim epizodama, kao i ovom dvojcu crtača.

P:8 S:8 C:9 N:7 - 82%
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 01/05/2020 : 20:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Magični Vetar #3: Milostiva gospa

Scenario: Đanfranko Manfredi
Crtež: Hose Ortiz

Za razliku od druge, "stand-alone" priče, ova epizoda se nastavlja na glavni narativni tok i u centar stavlja Hogana kao negativca. I dok se vidi da je on u pozadini svega, kao dodatni likovi se uvode Lejdi Čeriti i još jedan novinar - i Manfredi ih je na sjajan način predstavio. Oba lika su interesantna, imaju svoju pozadinu i nisu dvodimenzionalna, a uvođenje i tajne organizacije u Čikagu je odličan potez.

Opet je crtač sjajni Ortiz, koji je neverovatno dobro dočarao određene scene koje vam se urežu u pamćenje: od mučenja indijanca (i Poovog sna), preko čitavog dela u kući Lejdi Čeriti pa sve do sjajne završnice na brodu - Ortiz je itekako dorastao poslu! Atmosfera je opipljiva, ceo deo u kući je izuzetno napet i zabavan, a krajnji obračun na brodu brutalan. Čak je i uvođenje ljudoždera ok funkcionisalo, iako takve unikatnosti mogu često srozati priču tako što deluju preterano.

Sve u svemu, bolje od #2, malko slabije od #1 (ali opet vrlo vrlo blizu!) čitanje treće epizode je bio pravi užitak. Ortiz je crtač kome se uvek radujem, a atmosfera u ovom broju je na nivou one u Tvrđavi aveti, dok se Manfredi potrudio da da likovima još jaču karakterizaciju nego ranije - posebno Poou, čiJa je borba sa alkoholizmom bila vrlo interesantan deo radnje. Priča se tek zahuktava, jedva čekam sledeći broj, a MV izranja kao jedan od najboljih serijala SBE-a (uz Juliju). Naslovnice su mi generalno slabija tačka ovde, mada nije loša ni ova.

P:9 S:8 C:10 N:7 - 88%
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/05/2020 : 20:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

[b]Ne sećam se da li sam čitao Manfredijeve stripove ranije, možda nekog Zagora, ali tek posle Magičnog Vetra on postaje za mene scenarista vredan pomena. Naslovna strana je dobra, sa sve likovima i utvrđenjem u pozadini u izmaglici, šteta što nije to naslovna knjige. Drago mi je što je preveden naslov, uklapa se odlično. Bacam se na drugu epizodu pa pišem utiske i o njoj, za sada MV je i više nego ispunio očekivanja.





Manfredi nije napisao ni jednog Zagora, a po mom misljenju bi se odlicno uklopio u Zagorov staff bas zato sto je pokazao da mu najbolje lezi mesanje zanrova vesterna, horora i fantastike sto je kako okosnica Magicnog vetra tako i Zagora.
Doneo bi sigurno pravo osvezenje u staf gde Buratini gusi vec godinama.
Mozda si citao neku Manfredijevu epizodu za Dilana, tamo se nazalost nikako nije proslavio. Ne lezi mu Dilan Dog ni malo. Nisam ga jos citao na Teksu kakav je. Preporucujem njegov mini serijal Skriveno lice, jako kvalitetno zaokruzeno stivo.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 04/05/2020 : 10:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 04/05/2020 : 18:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/p9xwHLNf][/url]
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/05/2020 : 21:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
dal se to čita ili se samo miriši...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 04/05/2020 : 23:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

dal se to čita ili se samo miriši...



Drogira se šramparskom bojom...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/05/2020 : 23:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pre desetak i kusur (ili koliko već) godina,sa buđenjem strip scene,izazvane pre svega pojavljivanjem kiosk izdanja Veselog četvrtka,i moja glad za stripovima se probudila ponovo,a kako su mi tada integrali Belog puta bili preskupi,kao i hrvatski,kupovina se uglavnom svela na boneli i Marketprintove mekokoričene albume.Ali ponuda bonelija je bila najbogatija - osim VČ-a,tu su bili i Sistem Komiks sa Kenom i Magični,Ludens sa svašta nečim...
Uglavnom,čitanje starih dobrih junaka iz ZS/LMS vremena su mi bila uglavnom razočarenje,nije tu bilo onog nekadašnjeg hajpa,a izdvajali su se Ken i novi,nepozati junak Magični Vetar - ovaj potonji je baš bio otkrovenje - scenario je bio neobičniji,realniji,kvalitetniji od ostalih dostupnih boneli junaka (na stranu Parker,koji je liga za sebe),a crtež je bio takođe klasa.Vro brzo me je serijal osvojio,mada je njegovo izdavaštvo bio žešći cirkus - Sistem ga je objavljivao u mekom uvezu,pa u tvrdom,pa su ga batalili,preuzela ga je Sfera,izgurala nekoliko brojeva,ugasila,pojavio se Wizard,pa je on dogurao do 22. sveske,i tu je bio definitivni kraj.
Tada su usledili brojni vapaji za nastavljanjem,Magični je bio proglašen za ekstremno vruć krompir za izdavaštvo,Libelus ga je gurao u preskupim knjigama...

I evo nas sa novim izdavačem,Golkondom,koji za sada ima odličnu formulu - tiraž od 300 komada,cena shodno tome nešto jača,ali kvalitet koji se dobija jako dobar,i što je isto tako bitno,ritam (doduše za sada najavljeni) odličan.



Manfredi,Ortiz,Barbati&Ramela:Magični vetar,knjiga 1 (Golconda)

Odmah moram reći da mi današnji utisci nisu tako sjajni kao nekad.Valjda se u međuvremenu pročitalo dooosta stripova,pa su se i kriterijumi podigli,ali svakako se radi o jako dobrom serijalu,koji će se definitivno ispratiti.

U Tvrđavi aveti
upoznajemo Magičnog,i vernog mu sajdkika Poa,te arhineprijatelja Hogana,i celu situaciju u kojoj je Ned Elis izgubio pamćenje,te kako se ponečeg i setio u hororvesternovskoj atmosferi koju je sjajno dočarao Hoze Ortiz 4/5
Kandže nisu baš moja šojica čaja sa obzirom da ima previše indijanske magije i natprirodnog,u epizodi u kojoj Magični pokušava da vrati dete koje je oteo orao,pri čemu se iza nesvakidašnje otmice krije neobična priča protkana izdajom i prevarom 3/5
Milostiva gospa vraća težište na sukob sa Hoganom, i to na njegovoj teritoriji u Čikagu.Po uz pomoć kolege novinara Henrija,želi da doaka Hoganu,biva zarobljen,ali Magični za to doznaje uz pomoć indijansko-šamanske magije,te priskače u pomoć ortaku 3.5/5



Manfredi,Parlov,Pikato&Frizenda:Magični vetar,knjiga 8 (Golconda)

Dečak bele kose pripoveda o klincu koji ima moć da prizove duhove,a jedan od njih će biti otac Neda Elisa,koji će izazvati burne reakcije kod našeg junaka te ga uputiti da poseti majku;a ovaj će pokušati da rasvetli jedan stari zločin.Nije mi se dopao kraj,u smislu ko je ljubavnik...Moglo je to malo maštovitije 4/5
Nemilosrdni je epizoda po mom ukusu - Hogan organizuje pljačku zlata,posao poverava Herbertu (desnoj ruci),ovaj se ne oseća dobro,šalje tipa od poverenja,ovaj ih izradi,te veliki gazda šalje pomoćnika(Herberta,jelte) da ispravi stvar.Sjajna akcijska priča 4.5/5
Čovek bez lica je priča sa velikim potencijalem, ali ,iz mog ugla,neiskorišćenim.Hogan angažuje glumca,majstora prerušavanja,da ga zameni u jednom dosadnom odmoru sa poslovnim prijateljem,koji je u stvari žešći ludak i ubica.Tu negde se pojavljuju i Magični i Po,i svi zajedno,sa Herbertom i jednim ekscentričnim sudijom,bivaju uvučeni u totalni pičvajz koji će zadesiti maleni Lup Fork 4/5

Crtači epizoda u 8.knjizi razvaljuju - Parlov,Frizenda,pa čak i Pikato.
Možda bi mi ove priče bile bolje da sam ih hronološki čitao,ali sad,šta je tu je.

*sama izdanja su skroz na mestu - dizajn je prelep,prevod jako dobar,lično nemam problema sa lektorisanjem na koji se mnogi bune.Ono na šta bih ja skrenuo pažnju,to je uvez - naime,iako sam obe knjige čitao izuzetno pažljivo,na obe sam primetio da između stranica 292. i 293. se pojavljuju znaci mogućeg budućeg odlepljivanja.Ovo nisam video ni kod Julije ni kod Priča.I siguran sam da će u nekoj budućnosti tu doći do odlepljivanja.Barem kod mojih primeraka.Pa apelujem da se povede računa o tome kod budućih knjiga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/08/2020 17:42:38
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/05/2020 : 00:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako nisi čitao prijašnje epizode onda je greška ovako preskakati, jer prva epizoda iz 8. knjige otkriva taman toliko da ti neke prije nje naknadno neće biti zanimljive.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 76 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000