forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Magični Vetar topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 76

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/05/2020 : 01:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
čitao sam prvih 22,ono što je objavljeno - ali zaboravih sve.

sad ću ovako čitati,pa jednog dana kad se objavi sve,ponovo sve od keca.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/05/2020 : 11:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja mislim da sam sa citanjem ostao negdje kod 14. ili 15. LIB knjige. Tada je jos izlazio i rekao sam si da mu dam pauzu, da onda ne cekam na nastavke. A kada se sve isupucalo (svih 44 knjiga) trebalo mi je neko vrijeme da ih sve polovim, a onda... nekako jos uvijek nisu dosle na red.

I ja razmisljam da mozda ponovno krenem od pocetka, mada cu se nekih prica sigurno sjecati.
Mislim, da nema toooliko drugih stripova, a pogotovo integrala, omnibusa i serijala koji mi stoje jos neprocitani, a kamoli jos sve sto izlazi i nisam jos nabavio, onda mi to "ponovno citanje" nekako... oduzima "dragocjeno" vrijeme kojeg bih mogao iskoristiti na jos neprocitane stripove umjesto da obnavljam.
Ali sa druge strane neki stripovi i serijali zasluzuju vracanje njima (sigurno cu krenuti iznova sa Ken Parkerom i pilotom). Kao klincu mi nije bio problem neke stripove procitati bezbroj puta, ali tada ni ponuda nije bila tolikva, niti sam ja drzao toliko stripova kao danas (da o digitalnoj ponudi ni ne pricam).






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/05/2020 : 13:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Mene je rasprava o Gordon Linku zapravo potaknula da opet krenem s Magičnim jer nisam valjda 7-8 godina. Čini mi se da sam prije dvije godine došao do 28. knjige i prekinuo zbog određenih razloga. A i falilo mi je još nekoliko knjiga koje sam u međjuvremenu nabavio po stvarno povoljnim Libellusovim popustima.
Dobro mi je došlo i to što sam se zbog promjene životnog prostora morao riješiti dosta stripova koji su me zapravo samo gušili i ubijali volju za čitanjem pa se sada napokon mogu u potpunosti posvetiti onim naslovima koji zaista vrijede i koji zaslužuju proučavanje.
Tako da sam baš jučer dovršio prvu knjigu i plan mi barem jedna epizoda po danu pa da vidimo hoće li i kada doći do predoziranja.

Inače, prve 3 priče su mi i dalje odlične unatoč tome što su mi s godinama sve manje drage priče s natprirodnim elementima.
Svejedno: Fort Ghost 8/10
Pandže 7/10
Lady Charity 7,5/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/08/2020 : 17:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Manfredi,Mastantuono,Barbati&Ramela:Magični vetar,knjiga 9 (Golconda)

Epizode 9. knjige se nastavljaju na Čoveka bez lica,i koliko vidim,sa njima se zaokružuje jedan mini ciklus. Inače su mi sve tri priče sjajno sele,i podsetile me zašto svrstavam Magičnog vetra u ponajbolju bonelijanu.


Unutrašnji neprijatelj
- Magico Vento je strip koji spaja vestern,odnosno akciju sa magijskim/nadrealnim elementima,i taj drugi aspekt mi je manje omiljen,te više volim što čistije akcijske priče. U ovom broju,pratimo okršaj između Neda i Poa VS Hogana&Herberta (odnosno Đoke Piše iliti Dika Kara),i to tamo gde se stalo u prethodno svesci.Magični da bi smirio svoju pobudalelu ženu,obećava je da će ispitati do kraja stvar sa ubistvom njene sestre i deteta joj,i tu polako kapira da je neko glumi Herberta;to isto konta i Hogan,ali pruža šansu Karu da mu bude desna ruka,i pri tom angažuje izvesne Vorena,Smita i Aleksa u budućim prljavim poslovima,te šalje Herberta i mlađanog Aleksa da nađu Poa i Elisa.Sad se tu upleće i malo magijskog,te u glumca ulazi Herbertov duh...
Jako dobra priča,gde mi ni natprirodno nije zasmetalo,a ceo ugođaj dobija na kvalitetu činjenicom da je za crtež zadužen meni jako,jako drag Korado Mastantuono.

4.5/5

Ono što poseješ... & ...to ćeš i požnjeti - odlična dvodelna priča u kojo dobijamo epilog sukoba koji se proteže kroz nekoliko zadnjih svezaka;poprište je grad Fargo,a kao aktere imamo i Hoganovog kompanjona,Pinklera,proizvođača agrarnih mašina,koji sa ortakom želi da zezne poljoprivrednike toga kraja, te pomenute seljake koji se ne daju tako lako.Tu je i jedna devojka koja traži osvetu,i naši junaci koji traže pravdu.Bruno i Ramela sjajni,bolji nego na Nik Rajderu.Odlična dvodelna priča!!

5/5 x 2

*opet apel izdavaču na uvez - kao i kod prethodna dva trobroja, između stranica 292. i 293 se pojavljuje naznaka odlepljivanja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 12/08/2020 : 11:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Magicnog nema vec duze vreme da noje prdnuo u Cabar

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 12/08/2020 : 12:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
U septembru izlaze dva Magična: dvojka i desetka!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 15/11/2020 : 11:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
zasto ova tema ne izlazi kada unesem pojam "magicni" u search?

pitanje za poznavaoce i kolekcionare: da li sve epizode osim poslednje imaju 96 stranica?

edit: *typo

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - morski on 15/11/2020 11:27:49
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/11/2020 : 11:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Stoti broj je zadnji koji ima standardni broj stranica. Poslije idu sa tridesetak više.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 15/11/2020 : 12:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
aha
znaci kad je krenuo dvomesecno
okej
hvala

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 09/12/2020 : 11:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Postoji li nekakvo logično objašnjenje, zbog čega je prvih 20 knjiga od LL rasrodano i "teško" dostupno, a od 21. knjige pa nadalje su sve dostupne, neke i po 100 komada u webshopu?? Naklada je ista za sve 44 knjige, to me najviše i buni. I
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 09/12/2020 : 11:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Postoji li nekakvo logično objašnjenje, zbog čega je prvih 20 knjiga od LL rasrodano i "teško" dostupno, a od 21. knjige pa nadalje su sve dostupne, neke i po 100 komada u webshopu?? Naklada je ista za sve 44 knjige, to me najviše i buni. I



Jedino logično objašnjenje bi bilo da su kupci/kolekcionari koji su na početku serijala uredno kupovali knjige negdje na pola puta odustali iz nekog razloga (nezadovoljstvo pročitanim ili dr.) te nisu upotpunili svoje kolekcije ovog serijala.
Drugi potencijalni kupci ne žele kupovati dostupne brojeve jer su im prvi nedostupni i nalaze se u nepotpunim zbirkama ovih gore.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 09/12/2020 : 11:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Postoji li nekakvo logično objašnjenje, zbog čega je prvih 20 knjiga od LL rasrodano i "teško" dostupno, a od 21. knjige pa nadalje su sve dostupne, neke i po 100 komada u webshopu?? Naklada je ista za sve 44 knjige, to me najviše i buni. I


Nedostupno je samo prvih 8.... Od devete knjige možeš normalno kod njih navaviti ona izdanja olfo oštećena. Ali nebitno.... Zašto ovih viših brojeva ima je možda što ljudi uvijek kupe obe prve brojeve, da vide o čemu se radi pa onda polako kupuju više brojeve. Ako im se svidi... Neki odustanu, a oni koji su zakasnili na prve brojeve nemaju želju krenuti sa desetom, dvadesetom knjigom....
P. S. Jel imaš još onu Zagor knjigu broj 1 od Ludensa po 99 kn?
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 09/12/2020 : 12:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Tako sam i ja razmišljao, ali opet s druge strane svi hvale MV, pa mi je malo čudno da je toliko knjiga ostalo neprodano. Pa sam pomislio da možda iskusniji znaju neku "caku" zbog cega je tako.
A što se knjige tiče, imaš na Strip agent shopu, glanc novu, neotvaranu i zapakiranu u celofan za 120kn, zajedno sa svim knjigama od 1-20. Ne znam o čemu je riječ, možda su ponovo tiskali, mozda neka vrsta povrata ili nešto trece.
A ovu moju je bidao naš dragi DjDjuro😁
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 09/12/2020 : 14:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Tako sam i ja razmišljao, ali opet s druge strane svi hvale MV, pa mi je malo čudno da je toliko knjiga ostalo neprodano. Pa sam pomislio da možda iskusniji znaju neku "caku" zbog cega je tako.
A što se knjige tiče, imaš na Strip agent shopu, glanc novu, neotvaranu i zapakiranu u celofan za 120kn, zajedno sa svim knjigama od 1-20. Ne znam o čemu je riječ, možda su ponovo tiskali, mozda neka vrsta povrata ili nešto trece.
A ovu moju je bidao naš dragi DjDjuro😁


Ne znam, mislim da je 500 ipak prevelika brojka... Zato su i smanjivali tiraž vremenom na 400,300 koliko već...
A ovo je vjerovatno onaj početni zanos bio pa ljudi odustali vremenom. Ja sam prodao komplet u jednom trenutku pa kad je Golconda odlučila izdavati otpočetka sam kupio od broja 9 na dalje, a Golcondine ću od 1 do 8 koje ne nabavim od Libellusa.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/12/2020 : 14:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam bio kupovao te prve knjige Magičnog. Tad još nije bilo toliko stripova na sve strane. Kupio bi ih, pročitao, i poslije prodao. Jer, bio mi je dobar ali ne sad za kolekciju. A onda, nakon nekog vremena, neke knjige su i došle u knjižnicu (dolazile su na preskok), a i malo sam izgubio interes pa sam stao s kupnjom. Po meni, dar je serijal ali nakon nekog vremena osjeti se zamor materijala. Ne nešto strašno, ali ima ga. I sad, da to izlazi na kiosku, kupio bi. Možda ne svaki, ali kupovao bi. A ovako, trebaš naručivat, pa bi izlazile 4 knjige odjednom, što nije jeftino, pa izlazi hrpa drugih stvari i eto..
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/12/2020 : 20:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja sam oduvek zeleo Magicnog u pristupacnom izdanju i poceo sam sa Libellusom ali sam video da ne mogu to da izvedem. Pa sam nabavio one System Comicsove i Wizardove. I sad konacno sa Golkondom mi je svanulo.
Nabavljam sve knjige i cekam da popune rupu do 9. knjige pa da krenem sa citanjem od pocetka sve redom. Samo da nastave ovim tempom (ili boljim) i to ce biti vrhunska kolekcija!
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 09/12/2020 : 21:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Ja sakupio komplet Libellusa, pa prodao, pa sada opet uzimam od Golconde.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/12/2020 : 22:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pa sto si prodao Libellus komplet, Mikado?
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 09/12/2020 : 22:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ja sam oduvek zeleo Magicnog u pristupacnom izdanju i poceo sam sa Libellusom ali sam video da ne mogu to da izvedem. Pa sam nabavio one System Comicsove i Wizardove. I sad konacno sa Golkondom mi je svanulo.
Nabavljam sve knjige i cekam da popune rupu do 9. knjige pa da krenem sa citanjem od pocetka sve redom. Samo da nastave ovim tempom (ili boljim) i to ce biti vrhunska kolekcija!


Pa one nazovi oštećene Libellusove, a i ove neoštećene možeš nabaviti po jeftinijoj cijeni nego što je Golcondina.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 09/12/2020 : 22:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
A i dostupno je odmah, ne moraš čekati Golcondu možda i nekoliko godina.
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 10/12/2020 : 10:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pa sto si prodao Libellus komplet, Mikado?



Dobio dobru cenu, a Golcondino izdanje mi odgovara po više parametara.
Libellus je skup sport, tako da sam prodao i komplete Texa, Martija i Dragonera.
Otprilike na 5-6 godina redefinišem kolekciju. Trenutno sakupljam BD školu, a od Bonellija samo ono što me veseli i što smatram vrhom ove izdavačke kuće a to su Ken Parker, Magični Vetar i Julija. Kupujem i Texa u izdanju Strip Agenta iz nekog, meni još uvek nerazumljivog razloga. Takođe, kupujem i jednopuce i mini serijale u izdanju Čarobne knjige.
Imao sam i sva izdanja Veselog četvrtka do pre nekoliko godina, a onda sam i to prodao, jedino je sin zadržao Zagora odabrane priče.
Pored stripova imam još dva hobija koja iziskuju dosta novca, a kao kod svih problem su i vreme i prostor.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/

Edited by - mikado on 10/12/2020 10:37:22
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/12/2020 : 21:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by going going

Ja sam oduvek zeleo Magicnog u pristupacnom izdanju i poceo sam sa Libellusom ali sam video da ne mogu to da izvedem. Pa sam nabavio one System Comicsove i Wizardove. I sad konacno sa Golkondom mi je svanulo.
Nabavljam sve knjige i cekam da popune rupu do 9. knjige pa da krenem sa citanjem od pocetka sve redom. Samo da nastave ovim tempom (ili boljim) i to ce biti vrhunska kolekcija!


Pa one nazovi oštećene Libellusove, a i ove neoštećene možeš nabaviti po jeftinijoj cijeni nego što je Golcondina.



Znam, i znam da iako to nije dostupno u Srbiji, ima kolega stripasa iz Cro koji su spremni da pomognu u ,,distribuciji" preko granice.
Ali neka za sad se drzim Golkonde, drzim im palceve, kupujem i pratim. Neka samo tako nastave.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2021 : 22:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

GOLCONDA / MAGIČNI VETAR #12 (epizode 34-36)



🎩 Dragi prijatelji!

Sigurnim koracima, nova, dvanaesta knjiga vašeg i našeg omiljenog junaka pristiže na sva prodajna mesta!

Magični Vetar već od danas u Књижара ПУТ ДО КЊИГЕ, koliko sutra kreće dalja distribucija.

U ovoj knjizi očekuju vas tri odlične epizode koje potpisuju vrhunski majstori serijala: Hoze Ortiz, Barbati i Ramela, ali i neponovljivi Ivo Milaco!

Nekih desetak dana nas deli od naredne knjige (4) sa nekim malo starijim epizodama, a do tada uživajte u maestralnim radovima proslavljenih autora...

Javljamo se ponovo za par dana!

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2021 : 01:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Izasao Magicni Vetar #6

Jos samo jedna knjiga i popunice se rupa i tako cemo imati vec lep i zavidan broj knjiga Magicnog Vetra, pretpostavljam da ce u medjuvremenu izaci jos koja knjiga sa novim pricama pa cemo imati knjige 1-15 odnosno prvih 45 brojeva Magicnog vetra (otprilike trecina serijala) za 2 godine objavljivanja! Nadam se da ce Golkondjani nastaviti ili u istom ili u jos jacem ritmu i da za 4 do 5 godina, Boze zdravlje, imamo ceo serijal.

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/10/2021 : 12:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Skoro četiri godine su prošle od zadnje recenzije Magičnog Vjetra, možda i najboljeg novijeg Bonelli junaka. Tu nepravdu je odlučio prekinuti Igor sa svojom novom recenzijom:

https://www.stripovi.com/recenzije/magicni-vjetar-mv-lib-2c-3a-dugi-noz/2710/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 76 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000