forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Magični Vetar topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 76

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2022 : 05:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
DNEVNIK CITANJA


Konacno mi se ispunila davnasnja zelja da se Magicni vetar pojavi na domacem trzistu u meni pristupacnom izdanju i Golconda mi je ispunila zelju. Pre ovog izdanja procitao sam nekih 10ak prica Magicnog Vetra i vecinom sam bio odusevljen. Sem prvog broja, ispod navedene price sve citam po prvi put i ocenjujem po prvi put i nisu na onom najvisem nivou onih prica koje sam prvo citao ali za sad mi je Magicni stvarno drag serijal kome se jako radujem i jedva cekam da Golkonda izbaci i 14. i narednu knjigu sada nakon sto su spojili rupu medju knjigama. Nadam se da ce tempo objavljivanja ostati odlican kao sto je bio tokom 2020. i 2021. godine tokom kojih su objavili 13 knjiga odnosno nova knjiga na svakih mesec i po dana (posto su prve knjige Magicnog izbacili ako se dobro secam u aprilu/maju 2020.).
Prvu epizodu nisam ponovo ocenjivao ostavio sam onu ocenu od pre nekoliko godina kada sam bio odusevljen njom, sada mi nije toliko dobra ali je i dalje odlicna prva epizoda nekog serijala.

-------------------------



#2 Kandze
Manfredi/Ramella-Barbati

Pocetak i kraj epizode su odlicni. Kada je prica fokusirana na indijansku mitologiju, simboliku orla i njegovu dualnost u tome sto nosi samo dva jaja sto po Indijancima znaci da je dva mera svega- muskarac i zena, predmet i senka, telo i dusa; i kraj gde otkrivamo pokusaj bratoubistva i Nedovo pa ne bih mogao da kazem oprastanje jer se ovaj nije pokajao, ali Nedovo prihvatanje da ga pusti da bi ostao mir i radost u Indijanskom selu umesto novih razdora.

Ono sto mi se ne svidja i deluje nekako kao preuzeto iz neke druge epizode je sredisnji deo price sa zivim drvecem, vrtlogom vode i zastrasujucim vukodlakom, nekako mi je to u potpunosti na silu ubaceno, bolje da je taj sredisnji deo epizode sacuvan za posebnu samostalnu pricu nego sto je ovde zbrzano upotrebljen bez skoro ikakve veze s glavnom pricom, ali ocigledno Manfredi nije znao kako da popuni stranice u sredini izmedju postavke zapleta i otkrica na kraju.
Crtez Barbatija i Ramelle vrlo dobar.

Prica: 7
Scenario: 6
Crtez: 8
Naslovna strana: 8

71%

---------------------------



#3Milostiva Gospa/Lady Charity
Manfredi/Ortiz

Jako dobra epizoda!

Prica: 7
Scenario: 8
Crtez: 9
Naslovna strana: 8

80%

------------------------



#4 Cudoviste
Manfredi/Frisenda

Kao sto su mnogi istakli pre mene, pomalo pogubljena epizoda da li je prica o ogromnom cudovistu crvu, ili mormonima, ili plesacicama, ili plesacicinom bratu... Frisenda skoro pa odlican i on dize epizodu ali zavrsni obracun sa crvom je nezgrapno nacrtan tako da mi nije najjasnije sta se desilo, je l crv prevrnuo onu kociju na sebe pa se presekao na pola pa su nastala dva ili sta? Moglo je to malo bolje i jasnije da se nacrta. Osrednja epizoda. Okej za procitati ali nista spektakularno. Indijanci s pocetka price potpuno nebitni, bolje da se nisu ni pojavljivali a da smo umesto toga bolje i vise upoznali plesacice i one mi deluju kao likovi koji bi mogli da se vrate u serijalu. Steta sto i Po nije omastio brk.

Prica: 5
Scenario: 5
Crtez: 9
Naslovna strana: 7

64%

--------------------



#5 Vopi
Manfredi/Mastantuono

Slazem se s acestrokom, uopste ovo nije toliko lose. Prica mi je drzala paznju. Crtez Mastantuona je jako dobar, prica napeta, puna akcije, cak mi je i kraj s odletanjem u nebo dobar. Neobicna epizoda ali svakako dobra i mnogo bolja od prethodne.

Prica: 8
Scenario: 7
Crtez: 8
Naslovna strana: 8

77%

-----------------------



#6/#7 Dugi nož/Zmijski sin
Manfredi/Ramella-Barbati

Dosta dobra prica, ambiciozna. Kao i sve epizode Magicnog do sada prica ima delove koji bas dobro funkcionisu i delove koji ne (kao sto je uvek zbrzana i nedovoljno efektna zavrsnica). Lik ludog povampirenog juznjackog generala je izuzetno dobra ideja, scene flesbeka iz logora su odlicne (podseca me pomalo na sjajnu atmosferu koju je napravio Serdjo Leone u logoraskoj sekvenci u Dobar, los, zao) takodje i to razdvajanje price da Magicni juri Bomonta na groblju i kasnije, a Po da pokusava da raksrinka Hogana i njegove saradnike, ali nesot tu fali da zada poslednji udarac efektnosti i odousevljenosti price. Motivacija a jos vise ciljevi Bomonta su prilicno nejasni, nepotrebno su ubaceni oni Indijanci njegovi pomocnici, njegov zavrsni obracun sa Magicnim je poceo odlicno sa transformacijom u zmiju i odsecanjem samom sebi glave, ali opet je falio neki duzi i ubedljiviji obracun sa njim. Vidi se ambicioznost price, vidi se da je pokusana da bude ispricana zanimljivo i sve to stoji i ima dosta dobrih elemenata ali me strasno nervira to sto nema te efektnosti i toga da te odusevi na kraju.

Davno sam citao epizode iz knjige #8 i #9 i one su me tada odusevile, nadam se da ce i sada kada dodjem do njih ostaviti tako jak i dobar utisak kao sto su pre mnogo godina.

Prica: 8
Scenario: 7
Crtez: 8
Naslovne strane: 9

78%
-------------------------




#8 Vendigo
Manfredi/Frisenda

Posle par solidnih epizoda evo jedne iznad proseka. Vendigo je skoro pa odlicna epizoda. Vec sam znao za Vendiga iz Zagorovog serijala ali taj prikaz Vendiga i ovaj se jako razlikuju i Manfredijev je vise utemeljen u pravom predanju i legendama dok je Bosseli vise masti pustio na volju i od Vendiga napravio nesto svoje.

Prvo sto treba pohvaliti jeste crtez, osecaj za dinamiku i kontinuitet akcije se bez greske prenosi iz kadra u kadar (tu pogotovo mislim na pad Indijanca niz padinu pa u reku pri pocetku epizode). Sto se tice scenarija opet se Magicni prelako oslobodio zastrasujuceg glavnog negativca, ali ovde je to donekle opravdano iz dva razloga jer je 1.) Po unistio ledeni kip u pecini sto je verovatno uticalo na to da glavni Vendigo krene da gubi snagu i da se ta moc pretvaranja u Vendiga tada pocela da prebacuje na cerku poglavice i 2.) jer su Vendigo i Magicni upali u ledenu vodu a vise puta je receno da se Vendigo plasi vode i gubi snagu u vodi. Nije mi los ni taj obrat na kraju da ona Indijanka postaje novi Vendigo i da je Po sredi. Takodje pohvale za izgled Indijanca kepeca koji je pljunuti Pingvin (De Vito) iz Batman Returns. Vidim da mnogima smeta ,,homoseksualna" scena izmedju Poa i Neda, ali je ona potpuno logicna kako drugacije da Ned zagreje Poa, a i ispala je fino komicna situacija kad se Po ujutru probudio. Podsetilo me na scenu izmedju Stiva Martina i Dzona Kendija iz filma Planes, Traines and Automobiles. Inace clan Ivan Liverpool je lepo naveo u kojim jos epizodama likovi pribegavaju istoj metodi da spasu jedni druge od smrzavanja.

E sad jeste ostalo nejasno zasto Pingvin zivi tamo sa onim indijankama, koja je motivacija poglavičine kći, zasto je ona poželela da bude Vendigo, ali nekako u celoj akciji i atmosferi price te stvari postaju nebitne i ne smetaju za citanje i uzivanje u prici. Mozda je mom utisku doprinelo i klimatsko stanje koje sam zatekao pogledavsi kroz prozor, sneg veje u Beogradu, temperatura je -2 Celzijusa a subjektivni osecaj -6. Prelepo.

Naslovnica jeste minimalisticka i mislim da je to namerno uradjeno a ne iz lenjosti Andree Venturija. Belina i sneg prikazuju izolovanost i usamljenost, Magicni zabezeknuto gleda u saku cudovista kog smo i mi tek pred kraj epizode videli u svojoj punoj monstruoznosti, tako da je po meni ovo jako dobra naslovna strana.

Prica: 8
Scenario: 7
Crtez: 10
Naslovna strana: 9

84%

To be Continued...

Edited by - going going on 11/01/2022 06:03:16
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2022 : 19:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


#9/#10 Kameno lice/Kosturi
Manfredi/Ramella-Barbati

Prvo pohvala odlicnoj recenziji clana Fantoma, koncizna, zabavna, konkretna, ekonomicna, stvarno je odlicno izanalizirao sve sto je vazno u prici bez odugovlacenja ili odlazenja u presitne detalje.

Inace ovo je stvarno skoro pa odlicna prica. Trebalo bi da Manfredi u neki od predgovora ubaci mapu gde se sve odvijaju Nedove avanture, malo me ovo zbunjuje cas su u Dakoti, cas u Vajominju, cas na Stenovitim planinama, treba neka mapa da se malo bolje orijentisemo i shvatimo kolike kilometraze oni u stvari prelaze.

Kao sto su mnogi istakli ovu epizodu podize njen glavni negativac cija je psiha vrlo podrobno analizirana i okolnosti koje su dovele do toga da on danas bude takav. Ta psiholoska dubina i bolja, temeljnija karakterizacija koju Manfredi daje svojim likovima svakako umnogome podize utisak pricama i vidi se da on to radi promisljeno i studiozno. Ipak fali neki ,,vau" trenutak da nas u potpunosti odusevi i obori s nogu, to jos uvek nedostaje. I malo napetiji finalni obracun izmedju Magicnog i negativca epizode.

Inace scenaristicki vrlo tecno i pored velike kolicine teksta i vise paralelnih radnji na razlicitim lokacijama. Ne znam da li je bas bio potreban onaj podzaplet sa Morrisom (ili kako se vec zove momak one devojke) i njegov odlazak u ono drugo mesto u Vajomingu i njegov glupi pokusaj raskrinkavanja i orksaja sa Kamenim Licem.

Crtez Barbatija i Ramelle je vrlo odgovarajuc, kao sto je neko vec spomenuo taj mračan i masan i prljav stil lezi Magicnom, a ocigledno ovaj dvojac i najbrze crta od svih jer od dosadasnjih 10 epizoda oni su nacrtali polovinu 5 epizoda.

Ovde su mi i naslovne strane odlicne i dobro predstavljaju ono sto nas ocekuje unutar korica.

Prica: 8
Scenario: 8
Crtez: 8
Naslovne strane: 10

82%


----------------------------------



#11 Uramljeni kosmar
Manfredi/Parlov

Izuzetno vesto scenaristicki ispricana prica. Od in media res pocetka za koji se ispostavlja da je Nedova vizija koja ce mu mnogo pomoci da se na kraju izvuce iz te naizgled bezizlazne situacije, zatim upoznavanje sa okolnostima price i svim gostujucim likovima je jako dobro izvedeno. Ono sto skripi je donekle sama zavrsnica i objasnjenje povezanosti Topa i Mildred, mislim da bi bilo bolje da je objasnjeno na jedan od dva nacina ili kao u potpunosti natprirodna pojava da je Top iza svega kriv ili u potpunosti prizemnom objasnjenju da je ustvari Mildred za sve kriva i namestala da ispadne da je slika mozda natprirodna pojava, pa da na poslednjim stranama Manfredi odradi Chiaverotti foru i napravi mozda obrt da se pitamo sta se zapravo desilo. Ovako je Manfredi pokusao da iskombinuje oba resenja, kriv je Top koji je iskoristio Mildred kao zrtvu i medijum jer ona vec ima motiv, i to je jako dobro resenje ali ga Manfredi nije dovoljno dobro izveo. Mada je odlicno sto Ned na kraju oprasta Mildred i pusta je na slobodu.
Takodje bih pohvalio uvodjenje lika Fride, devojke iz bordela zaljubljene u glavnog sporednog lika Spensera, koja kao lik uopste i nije vazna za glavnu pricu ali pojava nje dodatno ilustruje psihologiju Spensera i situaciju u kojoj se on nalazi, sto daje dodatnu notu uverljivosti i ljudskosti price. Manfredijevi likovi nisu likovi smisljeni za svrhu price, vec su likovi dobro osmisljeni i oni (njihove zelje, strahovi, traume, ciljevi) pokrecu i vode pricu. To je jako vazno i velika prednost ovog serijala.

Vidim da mnogi nisu odusevljeni prvencom Gorana Parlova ali meni se izuzetno dopada njegov stil. Jos uvek nije izbrusen i onako siguran crtez kakav je kasnije postao ali izuzetno je zanimljivo videti njegov pocetak i pratiti njegovu evoluciju. Ovde se vec vidi da je u pitanju veliki crtac pun talenta, ali kome treba jos rada da se u potpunosti oslobodi stega koje zadrzavaju njegov stil.

Naslovna strana direktno preslikava glavni i najnapetiji kadar iz stripa i volim ovakve naslovne strane koje vrlo direktno prenose ono sto ce nas zateci u stripu (Ferri je bio jako poznat po ovakvim naslovnim stranama pogotovo u drugoj polovini svoje karijere, bukvalno uzme i skoro da precrta neki kadar iz unutrasnjosti sveske).

Prica: 9
Scenario: 8
Crtez: 9
Naslovna strana: 8

86%



Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/01/2022 : 04:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


#12 Olovno nebo

Manfredi/Ortiz

Najbolja epizoda Magicnog vetra do sad! Sta reci a da svi ostali nisu vec rekli pre mene. Manfrediju je bas bila potrebna jedna ovakva cistokrvna western epizoda bez elemenata horora. Sto rece neko u komentaru iznad ovo je vestern-noir! I istina! Maestralno je ovo izveo Manfredi od prvog kadra ulaska u grad, preko dve paralelne radnje, (Poovih podjednako zanimljivih dogodovstina kao i Nedove, mada je Pou bilo jos i lepse) i nevremena koje se neumitno priblizava i najavljuje tragican (po meni neocekivan, sto je dodatni plus!) rasplet !

I mislim da je ovo prva epizoda Magicnog Vetra koja se ne zavrsava sa dva kadra u poslednjem kaisu vec sa jednim sirokim, sto je mnogo prirodnije i prikladnije za ovu epizodu a i za vecinu drugih.

Sta reci o crtezu Josea Ortiza! Kakav je to majstor bio. Njegov prljavi i mracni stil u potpunosti pristaje atmosferi Magicnog Vetra a za ovu epizodu je nadmasio samog sebe. Bukvalno osecam vlaznost u vazduhu i kisu kako se cedi sa stranica stripa.

Takodje i naslovna strana ove epizode je najbolja do sada u serijalu i odlicno oslikava atmosferu price. Drago mi je sto je Golkonda odabrala ovu naslovnu stranu da pretvori u poster koji sada krasi zid moje sobe (a nikad nisam bio preveliki fan postera).

Jedina zamerka zbog koje je scenario dobio 9ku jeste to kako je malo neuverljivo kako je glavna junakinja zavrsila u vodi, ali ajde nije to toliko strasna zamerka, zato samo 9ka, inace sem toga scenario je perfektno vodjen.


Prica: 10
Scenario: 9
Crtez: 10
Naslovna strana: 10

97%

--------------------------------------



#13 Demon obmane
Manfredi/Barbati-Ramella

Iktiomi kao mitolosko bice i koncept (varalica, nekada apsolutno istinito bice koje je odbaceno i proterano, kao neki pandan Luciferu cak, kada je u predgovoru Manfredi pitao na sta nas asocira varalica meni je pao na pamet Lucifer a on je mislio na televiziju! danas je to mnogo pogodnije za internet kao najmasovniji medij i najlakse podlozan manipulaciji) je verovatno najinteresantnija pojava s kojom se do sada susreo Magicni Vetar. Stata sto je ovako dobra pocetna premisa i mitoloska podloga protracena na ovako neambiciozno i nekako rutinski odradjen scenario, naravno kao i uvek zavrsni obracun je najvece razocarenje. Ali opet nije ova epizoda toliko losa kao sto se pise u recenziji i u komentarima. Svidjaju mi se mitoloske epizode Neda, ali za sad mi je najbolja cistokrvna vestern prica Olovno nebo, tako da se nadam da ce biti i vise ovakvih prica.

Tandem Barbati/Ramella je odusevio u sceni vizije Ubice Samog Sebe, stvarno su maestralno docarali tu sekvencu i ona cudovisna stvorenja, manifestacije predaka Indijanaca. Steta sto cela epizoda nije nacrtana na tako visokom nivou. U pojedinim kadrovima Nedove oci su samo dve tacke, kao da su neka deca crtala. Neverovatno mi je kako je moguce da imaju toliku oscilaciju u crtezu u okviru samo jedne price. Ali oni su ocigledno vrlo pouzdani, brzi i dobri crtaci i zato ih ima ovoliko na serijalu. Volim da vidim njihov crtez, ali ne moraju stvarno ovoliko cesto da crtaju, ali ocigledno su cesti zbog prethodno pobrojanih kvaliteta.

Naslovna strana je kao sto neko rece ET-evska, neobicna. Mogla je da bude bolje izvedena ali nije ni toliko losa.

Prica: 9
Scenario: 5
Crtez: 8
Naslovna strana: 7

73%


-----------------------



#14 Ples duhova
Manfredi/Frisenda

E ovu epizodu sam procitao pre neki dan pred spavanje i nisam zapisao svoje utiske odmah i onda video sutradan da nema recenzije i na kraju sam i zaboravio svoj utisak za ovu pricu tako da cu je ostaviti neocenjenu. Ali sveukupno mi je u secanju kao jako dobra prica s odlicnim scenama vizije i zanimljivim likovima koji su puni potencijala za buduca pojavljivanja. Konkretnije ocene nakon drugog citanja.

--------------------------



#15 Blizard
Manfredi/Barbati-Ramella

Pocelo je odlicno s pravom horor atmosferom ali posle se razvodnilo. Mada nije losa sama epizoda, brzo se cita, ima dobre akcije, ali ima i glupe motivacije i potpuna suluda transformacija i karakterizacija oca Sebastiana u potpuno drugacijeg Groddeka. Kada sam video naslovnu stranu i coveka sa kapuljacom ocekivao sam da je to otac Sebastian (sto se ispostavilo da je tacno) ali sam se nadao da ce prica vise biti u fazonu da je Hogan naredio ocu Sebastianu da nakon neuspeha iz prethodne epizode (Ples duhova) nadje Poa i njegovog saveznika i ubije ih i da ce se to sve izdesavati u Blizzardu pa se zato epizoda zove Blizzard (ili da je na neki nacin to povezano s Blizzardom a ne na ovaj manje vise glup nacin). Ovako ispada krvolocne ubice poubijale celo selo Blizzard na jedan bizaran nacin onda proveli par godina u manastiru i sad su odlucili opet da haraju po istoj teritoriji. Malo je cudno sve to. Visoka ocena za scenario jer strip nije dosadan i naporan i brzo se cita.
Barbati i Ramella standardno vrlo dobri iako mnogo osciliraju u okviru samo jedne epizode. Moram da priznam da mi postaju malo dosadni jer su stvarno precesto na serijalu.
Naslovna strana vrlo efektna, odlican kolor. Sve u redu.

Prica: 5
Scenario: 8
Crtez: 8
Naslovna strana: 8

71%

---------------------------------



#16 Velika vizija
Manfredi/Parlov

Neobicna epizoda, puna introspekcije, suocavanja sa sopstvenom (i tudjom) prosloscu. Najpoeticniji od svih dosadasnjih Manfredijevih pokusaja, zajedno sa Olovnim nebom. Meni se epizoda jako svidela. Vidim da je vecini bolji deo sa Poom, koji je meni ipak bio slabiji (iako ima vrlo efektan i poetican epilog u sadasnjosti na kraju epizode) od Nedove introspekcije i prozivljavanje secanja Crvenog oblaka (odlicna prica) i Ludog konja (takodje odlicna, ali ne toliko dobra). Na kraju bi trebalo da je pouka onoga sto je Ned doziveo artikulisana u recima Sepavog konja koji se prividja Nedu na vrhu stene a to je da (kao sto je i recezent napisao) onaj ko traži samog sebe mora okusiti tuđa iskustva, tuđe sumnje, patnje i mora hodati ka budućnosti umeesto prošlosti da bi spoznao svoj put. Malo prosireno, rekao bih da je jos jedna pouka price da ne treba suditi o drugima jer ne znamo kroz kakve nedace ih je zivot proveo. Ono sto je takodje upecatljivo je izricito upozorenje Sepavog konja da Ned mora da se usredsredi na svoju buducnost i buducnost svih ravnicarskih indijanaca koji se moraju ujediniti, a ne da se bavi istrazivanjem sopstvene proslosti i da je moguce da ako se odluci za tako nesto izgubiti moci vizije. I onda na samom kraju epizode Ned kaze Pou da je odlucio da mora da otkrije svoju proslost, dok mu Po iz svoje perspektive kaze da je proslost nekad najbolje ostaviti onakvu kava je - zakopanu. Vrlo dobro je Manfredi obradio temu price (proslost) kroz ove tri price koja svaka na svoj nacin govori razlicite stvari. Ja sam jako zadovoljan epizodom. Crtacki Parlov je ovde jos bolji i jaci nego sto je bio u Uramljenom kosmaru, zadovoljstvo je gledati ga kako se oslobadja i napreduje, a i Venturijeva naslovna strana je odlicna.

Prica: 9
Scenario: 9
Crtez: 10
Naslovna strana: 9

93%


Edited by - going going on 15/01/2022 21:23:36
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/01/2022 : 07:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Igor nastavlja s recenzijama Magičnog Vjetra:

https://www.stripovi.com/recenzije/magicni-vjetar-mv-lib-5b-ples-duhova/2756/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/01/2022 : 18:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja pre par dana procitao i spomenuo iznad ovu epizodu i evo ga Igor s recenzijom! Bas prijatno iznenadjenje! Drago mi je sto se polako vraca Magicni s recenzijama, moooozda se jednog dana i ja pridruzim pisanju, ali samo moooozda. Vec imam brdo drugih zapocetih ili rezervisanih recenzija.
U svakom slucaju sa zadovoljstvom cu procitati ovih dana igorovu recenziju i onda se podsetiti epizode da bih je i ocenio.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2000 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 20/01/2022 : 19:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Mene isto veseli vidjeti recenzije ovog serijala. Procitao sam prosle godine na proljece serijal u cijelosti i bas me odusevio!
Sad sam pomalo krenuo s ponovnim citanjem i ostavljanjem komentara pa kad dodem vec jednog dana do ove epizode svakako i ja ostavim komentar

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 03/02/2022 : 20:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Zna li možda neko koliko postera je Golconda odštampala sa svojim izdanjima?

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 04/02/2022 : 22:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Izašlo je šest postera, ne računam ovu zadnju što je nedavno izašla- knjiga br.7 ( nisam još nabavio pa ne znam ).
Posteri su naslovne strane epizoda:

1.Fort Ghost
8.Windigo
12.Olovno nebo
24.Čovjek bez lica
30.Shado
34.Paklene dveri

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 04/02/2022 : 22:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Super, hvala na odgovoru. Juče sam nabavio komplet Magičnog i dobio sam 7 postera, pa me je zanimalo da li su svi na broju..

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 04/02/2022 : 23:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote


Ova naslovna je poster br.7...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 19/02/2022 : 08:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za milijun dolara. Zašto ovo ne izlazi na hrvatske kioske?!?!

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/02/2022 : 01:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Pitanje za milijun dolara. Zašto ovo ne izlazi na hrvatske kioske?!?!



Zato sto su u Srbiji tri razlicita izdavaca pokusavala da plasiraju Magicnog na kioske i nazalost sva tri nisu uspela. U Srbiji se nakon mnogo godina pojavila nova i ambiciozna izdavacka kuca koja se upustila u izdavanje Magicnog - Golconda u mekokoricenim trobrojima (do sada su izdali 14 knjiga). U Hrvatskoj je Libellus izdao ceo serijal u lepom relativno kratkom vremenskom roku, tako da verujem da je hrvatsko trziste tim izdanjem podmireno. Ako neko bas zeli da nabavi Magicnog moze doci do primerka Golkonde.
Tako da u dalekoseznoj buducnosti nema nikakve sanse za kiosk izdanjem Magicnog, ionako svi ostali junaci jedva opstaju (ili ne opstaju) na kioscima osim Dilana (u Srbiji) i Teksa (u Hrvatskoj) i Zagora (i u Srbiji i u Hrvatskoj).

A Golkonda je upravo izbacila najnoviju cetrnaestu knjigu svoje biblioteke MV.

MAGICNI VETAR KNJIGA #14 EPIZODE 40-41-42

1.493,75 din. 1.195,00 din.

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/02/2022 : 01:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Pitanje za milijun dolara. Zašto ovo ne izlazi na hrvatske kioske?!?!


Zato što je tiskano u maloj količini.
Zato jer je Hrvatska druga država pa imamo granicu i davanja koja bi išla uz izvoz/uvoz.
Zato jer ne bi bilo dovoljno kupaca da opravda tiskanje veće količine primjeraka.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/02/2022 : 01:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Qwertz

Pitanje za milijun dolara. Zašto ovo ne izlazi na hrvatske kioske?!?!


Zato što je tiskano u maloj količini.
Zato jer je Hrvatska druga država pa imamo granicu i davanja koja bi išla uz izvoz/uvoz.
Zato jer ne bi bilo dovoljno kupaca da opravda tiskanje veće količine primjeraka.



Mislim da qwertz nije mislio na golkondino izdanje nego na serijal uopste, zasto Magicni vetar ne izlazi na hr kioske.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 23/06/2022 : 01:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Pametno je Going krenuo da piše u ovoj temi, dok su moji postovi ostali raštrkani ko zna gde . Nadovezao bih se svojim utiscima tamo gde sam stao a to je upravo tamo gde je i Going stao, no malo ću neke stvari ponoviti.

16: Velika vizija

Kao što je i Going pomenuo gore, ovo je jedna jako neobična epizoda i po meni spada u najkonfuznije epizode MV-a do sada. Na kraju se sve kockice sklope i sve je kristalno jasno, no tokom čitanja sam često bio zbunjen i pitao se šta se to koji djavo dešava i najvažnije - zašto. S jedne strane pratimo Magičnog Vetra koji proživljava vizije života drugih velikih Indijanaca i njihovih sudbina, dok sa druge strane pratimo (po mom mišljenju interesantniju) Poovu avanturu gde se on susreće sa svojom prošlošću. I Po i Magični na kraju epizode izlaze iskusniji i pametniji, sa jasnijom slikom na šta treba da se foksuiraju u svojoj budućnosti i čemu da se posvete kako bi njihova borba protiv zlih sila bila delotvorna i uspešna. U tom pogledu ovo jeste jedna veoma introspektivna i važna priča sa sjajnim crtežom Gorana Parlova koji je najviše zasijao kada je prikazivao horor atmosferu Poove prošlosti (i podsetio me na prethodnu priču koju je crtao a koja je meni u Top 3 MV-a do sada). Ipak, zbog konfuznosti u nekim trenucima ova priča mi inicijalno nije toliko dobro legla, no shvatam njen značaj za dalji tok serijala.

7/10

Uskoro i o ostale dve epizode iz ove knjige...
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 12/07/2022 : 16:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Qwertz

Pitanje za milijun dolara. Zašto ovo ne izlazi na hrvatske kioske?!?!


Zato što je tiskano u maloj količini.
Zato jer je Hrvatska druga država pa imamo granicu i davanja koja bi išla uz izvoz/uvoz.
Zato jer ne bi bilo dovoljno kupaca da opravda tiskanje veće količine primjeraka.



Mislim da qwertz nije mislio na golkondino izdanje nego na serijal uopste, zasto Magicni vetar ne izlazi na hr kioske.


Tako je, na to sam mislio. Odgovaram poslije gotovo 5 mjeseci, ali nema veze . Baš mi se sviđa ovaj serijal jer ima pretežno odlične epizode s jako dobrim crtežom. A ona epizoda s Hoganovom nemani je možda u top 3 nacrtana stripa u cijelom SBE-u, ako ne i najbolji. Ne vidim zašto ne bi ovo izbacili na kioske jer mi se čini idealnim za izdavanje zbog pojedinačnih epizoda, sjajnog crteža i solidnih naslovnica. Kakvih gluposti sve ima, ovo bi trebalo prolaziti. Barem bih ja kupovao

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/10/2023 : 17:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan povratak Magicnog vetra. Trodelna mini serija, crno belo, klasican Bonelli format, 96 stranica (dobro je pa da nije onaj glupi novi trend zahvatio i magicnog sa 66 strana ili koliko vec) pise Manfredi crta svima omiljeni Darko Perovic. Naslov trodelnog mini serijala je Guerra Apache odnosno Rat s Apacima ili Rat Apaca?




quote:
Originally posted by jaki



Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/10/2023 : 17:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovo ce Libellus u jednoj knjizi. Cekamo,
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/10/2023 : 19:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Apaški rat.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/10/2023 : 19:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Čekamo Libellus..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 31/10/2023 : 08:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
znači bluberi u magičnom...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2040 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 14/11/2023 : 13:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#1 Guerre Apache
Scenarij: Gianfranco Manfredi
Crtež: Darko Perovic
Naslovnica: Corrado Mastantuono



https://shop.sergiobonelli.it/magico-vento/2023/09/29/albo/la-fortezza-di-juh-1023629/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1695972324434.jpg--.jpg?1695972325000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1695972325427.jpg--.jpg?1695972326000


Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2040 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 14/11/2023 : 13:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#2 Guerre Apache
Scenarij: Gianfranco Manfredi
Crtež: Darko Perovic
Naslovnica: Corrado Mastantuono



https://shop.sergiobonelli.it/magico-vento/2023/11/13/albo/chato-1023944/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1699888224445.jpg--.jpg?1699888225000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1699888225036.jpg--.jpg?1699888225000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1699888225647.jpg--.jpg?1699888226000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1699888226362.jpg--.jpg?1699888226000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2040 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 28/11/2023 : 13:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#3 Guerre Apache
Scenarij: Gianfranco Manfredi
Crtež: Darko Perovic
Naslovnica: Corrado Mastantuono



https://shop.sergiobonelli.it/magico-vento/2023/11/28/albo/ne-pace-ne-amore-1024033/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1701163576264.jpg--.jpg?1701163576000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1701163576931.jpg--.jpg?1701163577000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1701163577662.jpg--.jpg?1701163578000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1701163578290.jpg--.jpg?1701163578000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 28/11/2023 : 14:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
jedva cekam da Libellus ovo odradi ali ovog puta kao trobroj (prosli put je bilo dva dvobroja, a sad su samo 3 epizode a ne 4)
Go to Top of Page
Page: of 76 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000