forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Magični Vetar topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 76

quaresma
Average Member



Bosnia and Herzegovina
643 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 04/01/2008 : 01:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send quaresma a Private Message  Reply with Quote
Magični Vjetar djelo je Gianfranca Manfredija koji je odlučio spojiti dva popularna žanra, western i horror, stvarajući tako izvrsnu podlogu za prepričavanje stvarnih povijesnih događaja, miješajući stvarnost sa fantazijom ne definirajući jasnu granicu između ta dva svijeta. Crtački kreator glavnih likova je Bruno Ramella a serijal je u Italiji originalno izlazio između 1997. i 2010. godine a u 2019. objavljene su nove epizode. Crtačka ekipa je impresivna, puna velikih imena, između ostalih tu su: Ivo Milazzo, Pasquale Frisenda, Goran Parlov i José Ortiz.
Vrijeme radnje postavljeno je u prerije Sjeverne Dakote u razdoblju nakon Građanskog rata, prije velikih indijanskih ratova, oko 1870. godine.
Serijal je kod nas dostupan u izdanju Libellusa i Golconde.



Magični Vjetar - tekst o junaku

Magični Vjetar - recenzije

Magični Vjetar - Sergio Bonelli Editore

Magični Vjetar - Libellus



Zanima me sta mislite o ovom stripu,od kad sam procitao prwi broj molio sam swe i swakoga da mi nadje ostale epizode jer mi je strip prejak,nekako mjesavina Zagora i Dylan Doga a pun mistike i uzbudjenja...definitivno uz Lazarus Ledda nesto najzanimljiwije bar meni...

Kad ce ZS i LMS od prvog broja???? :) :) :)

Edited by - solar on 23/04/2020 23:40:29

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 04/01/2008 : 13:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
ovo malo što sam pročitala (prvih 8 brojeva od libellusa) OBOŽAVAAAAAAM
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/01/2008 : 15:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Ko je Magični?
Jedan od najboljih Bonelli serijala ikad!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/01/2008 : 15:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa meni i nije nesto, jer ne volim Dylan Doga... Ali citao sam...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/01/2008 : 15:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Pa meni i nije nesto, jer ne volim Dylan Doga... Ali citao sam...


Ako si čitao od petnaeste epizode nadalje,ne možeš ostat ravnodušan.
Kakve veze ima Dylan Dog sa Magičnim Vjetrom?
I u Zagoru i u Texu ima indijanskih legendi.
Go to Top of Page

kapetan
New Member



Croatia
202 Posts

Member since 28/09/2004

Posted - 04/01/2008 : 15:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kapetan a Private Message  Reply with Quote
Najbolje od Bonellija od ovog što trenutno izlazi kod nas.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/01/2008 : 15:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@Kico
Nisam citao te novije... A neko je gore rekao da je kao mesavina Zagora i Dylan Doga... I slazem se... A ima veze sa DD-om zato sto sve vuce na neki horor... A meni se taj zanr ne svidja... Cak ni filmove takve vrste ne gledam...
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3766 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 04/01/2008 : 17:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message  Reply with Quote
savršenstvo od stripa! uz lazarusa moj najbolji strip junak!

Dragi Teen, imam 18 godina i zaspala sam pokraj otvorene boce! Da li sam pijana?
Go to Top of Page

viktor14
Senior Member

Croatia
1119 Posts

Member since 06/08/2007

Posted - 04/01/2008 : 17:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send viktor14 an ICQ Message  Send viktor14 a Private Message  Reply with Quote
Nisam ga još čitao, ali sad mi ga se baš čita...
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3766 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 04/01/2008 : 17:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message  Reply with Quote
nećeš pogrišit! ;)

Dragi Teen, imam 18 godina i zaspala sam pokraj otvorene boce! Da li sam pijana?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 04/01/2008 : 17:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sonor

savršenstvo od stripa! uz lazarusa moj najbolji strip junak!



Stvarno dobar strip,a za Lazarusa steta.
Toliko gluposti izlazi a za njega nema prostora.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 04/01/2008 : 18:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by sonor

savršenstvo od stripa! uz lazarusa moj najbolji strip junak!



Stvarno dobar strip,a za Lazarusa steta.
Toliko gluposti izlazi a za njega nema prostora.



Potpisujem ovo sto je Tex rekao.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 05/01/2008 : 00:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

ovo malo što sam pročitala (prvih 8 brojeva od libellusa) OBOŽAVAAAAAAM


To je ništa! Nula!
Prava stvar ide iza 15. broja... Prije nekoliko mjeseci smo raspravljali kako je njegova prodaja malo slabija, a stvar je u tome što ljudi ne želu dati 110kn (Libellus) za nešto što ne poznaju, ma koliko mi govorili kako je to dobro... Razlog je, naravno, što je Magični došao ipak malo kasno (`97)
Da je napravljen u 80-ima i da je išao u ZS, bio bi sad rasprodan 100%! U Libellusu, naravno...

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/01/2008 : 00:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

quote:
Originally posted by nika331

ovo malo što sam pročitala (prvih 8 brojeva od libellusa) OBOŽAVAAAAAAM


To je ništa! Nula!
Prava stvar ide iza 15. broja... Prije nekoliko mjeseci smo raspravljali kako je njegova prodaja malo slabija, a stvar je u tome što ljudi ne želu dati 110kn (Libellus) za nešto što ne poznaju, ma koliko mi govorili kako je to dobro... Razlog je, naravno, što je Magični došao ipak malo kasno (`97)
Da je napravljen u 80-ima i da je išao u ZS, bio bi sad rasprodan 100%! U Libellusu, naravno...



A opet nije preskup kad se ima u vidu da su unutra 3 epizode,tj. da je 1 epizoda 36 kuna,a uradjeni su perfektno i jos Parlovljeva naslovna bonus.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 05/01/2008 : 00:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Ja ipak mislim da je MV najisplativije Libellusovo izdanje.
3 X 36 = 110 Kuna. Znači, dobiješ 3 epizode za 36 Kuna.

Ajmo sad vidit da to sada ide na kioske i sl.
-istina cijena bi bila nekih 20 Kuna
ali...
-izlazilo bi 6 brojeva godišnje
-izdanje bi bilo traljavo
-izdavanje bi se uskoro ugasilo.

U prijevodu: Ti plačaš 36 kuna za jednu epizodu, ali ti za tu cijenu dobijaš nešto neprocijenivo: MAXIMALNI TEMPO IZLAŽENJA. 24 broja godišnje, eeeej! To ni Talijani nemaju. Za kisok MV bi trebalo 4 godine za ono što treba Libellusu u jednoj. To je najveća nagrada za nas čitatelje.
I nemoraš odjednom kupiti sve. Ako uzmeš 2 knjige, ti u biti u 2-3 dana možeš pročitati ono što Talijani čitaju kroz 6 mjeseci (a od nedavno još duže čekaju). A meni je veći gušt pročitati više epizoda u manjem vremenskom intervalu jer se bolje uživim u svijet MV-a

I to nije sve...

MV epizoda od 36 kuna u finom pakovanju i bez toga vrijedi 36 kuna. Zašto. Zato jer je to predobar serijal. Možda najbolji u Bonelliju. Visok postotak kvalitetnih priča (a to se malo koji drugi junak može pohvaliti). Od ovih 12 brojeva što sam pročitao jedino mi je možda Whoopi dosta loša, a sve druge su ili odlične ili solidne. A još mi goviru da to nije ništa, da fantazija tek slijedi. MV serijal se pomno stvara, pazi se na detalje, postoji kontinuitet, realistično okruženje, ludilo likovi, ludilo teme (nema veze s DD jer u MV-u imamo blagi horror), odlična atmosfera, originaslnost, moderni način razrade Manfredijeva scenarija, nemoguće dobri crtači i mogu u nedogled. Sve to vrijedi svaku kunu koju date za Libellusov MV, a ja ću bogami dati. Druga izdanja s 1 ili 2 epizode dođu skoro 90 kuna, tako da je ovo jako isplativo.

Da problem je što stara publika (Zagorovci:)) uvijek zadrto odbijau proširiti horizonte i tako su u jednu ruku zarobljenici prohujalih vremena. MV je moderan strip koji bi trebao privući suvremenu publiku, ali očito na ovim prostorima to odbija čitatelje... ili ih je strah od inovacija i noviteta ili nisu dorastli ovom baš jednostavno serijalu ili ne znam šta. Ali, zato mi je drago što imamo Libellus, pa mi fanovi MV-a ne moramo previše razbijati glavu ako nema navale jer je ona jedino potrebna kod kisok izdanja, a ovdje imamo 500 komada koja će se, vjerujem, kad tad rasprodati.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 05/01/2008 : 00:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Inferno, previše si uživljen, postao si gori od npetrosa
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 05/01/2008 : 00:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

...
Da problem je što stara publika (Zagorovci:)) uvijek zadrto odbijau proširiti horizonte i tako su u jednu ruku zarobljenici prohujalih vremena. MV je moderan strip koji bi trebao privući suvremenu publiku, ali očito na ovim prostorima to odbija čitatelje...
...

najzesce oponiram! jest da sam zadrti "zagorovac" ali da nije tako, ne bih nikad poceo uzimati ni druge bonellijeve stripove.
prvo sam imao pretplatu samo na zag extra kod sd. i tako pomalo dosao do tog da pratim sve bonellijevce.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/01/2008 : 01:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno


U prijevodu: Ti plačaš 36 kuna za jednu epizodu, ali ti za tu cijenu dobijaš nešto neprocijenivo: MAXIMALNI TEMPO IZLAŽENJA. 24 broja godišnje, eeeej! To ni Talijani nemaju. Za kisok MV bi trebalo 4 godine za ono što treba Libellusu u jednoj. To je najveća nagrada za nas čitatelje.

I to nije sve...
MV serijal se pomno stvara, pazi se na detalje, postoji kontinuitet, realistično okruženje, ludilo likovi, ludilo teme (nema veze s DD jer u MV-u imamo blagi horror), odlična atmosfera, originaslnost, moderni način razrade Manfredijeva scenarija, nemoguće dobri crtači i mogu u nedogled. Sve to vrijedi svaku kunu koju date za Libellusov MV, a ja ću bogami dati. Druga izdanja s 1 ili 2 epizode dođu skoro 90 kuna, tako da je ovo jako isplativo.

Da problem je što stara publika (Zagorovci:)) uvijek zadrto odbijau proširiti horizonte i tako su u jednu ruku zarobljenici prohujalih vremena. MV je moderan strip koji bi trebao privući suvremenu publiku, ali očito na ovim prostorima to odbija čitatelje... ili ih je strah od inovacija i noviteta ili nisu dorastli ovom baš jednostavno serijalu ili ne znam šta. Ali, zato mi je drago što imamo Libellus, pa mi fanovi MV-a ne moramo previše razbijati glavu ako nema navale jer je ona jedino potrebna kod kisok izdanja, a ovdje imamo 500 komada koja će se, vjerujem, kad tad rasprodati.



Ovo prvo je jako bitno za neke kupce(znam ih bar 4-5),jer sa godinama bolje stojis s parama ali gore sa godinama
Da je jedan od isplativijih od Libellusovih izdanja,i to stoji.
Sto se tice Zagora,jos je on i dobar ako se setis da postoje i Blek,Mark...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/01/2008 : 10:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Meni se kod Magičnog najviše sviđa, što kao i Ken Parker, počinje točno određene godine, 1870., i godine u njegovom svijetu prolaze, smjenjuju se stvarni povijesni događaji u kojima i on sudjeluje - Magični se nađe i na Little Big Hornu 1876. u broju 100; riječ je o pravoj sagi o Divljem zapadu. A može se naučiti i podosta o indijanskoj mitologiji. Od bonelijevaca, likovi su najbolje razrađeni u Magičnom Vjetru, a najzanimljiviji mi je Herbert, Hoganova desna ruka, zlikovac koji idealizira svoga beskrupuloznog gazdu i smatra ga dobročiniteljem i prosvjetiteljem Amerike; Poe sa svojim sarkastičnim primjdbama na Nedovu uživljenost u indijanske običaje je jedan od duhovitijih sidekickova. A crtači, Ortiz, Frisenda, Parlov...
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 05/01/2008 : 10:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message  Reply with Quote
Ako izuzmemo Kena i Texa(starosjedioce koje smo svi upoznali i vec dugo nas uveseljavaju),onda je Magicni uz Juliju sigurno najbolje sto nam Bonelli nudi.Mewni su oba serijala za sada izvrsna,jedino sto je MV u Libellus-ovim rukama puno sigurniji nego Julia u Van Gogh-ovim.O ritmu izlazenja da i ne govorim.
A ako je vjerovat onima koji su citali tal. originale,najbolje epizode nas tek cekaju(bar kod Magicnog).Zato me pomalo cudi da tiraza od 500 kom. jednostavno ne plane!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1590 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 05/01/2008 : 12:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Inferno, previše si uživljen, postao si gori od npetrosa



slažem se!

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/01/2008 : 12:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Nadalje, ta umreženost čikaškog gospodarskog moćnika, i visoke politike, koja rezultira i genocidom, jako je dobro prikazana ovdje -to je veći horor od onoga koji je u prvom planu. Hogan je karizmatičan neprijatelj, i šteta što ga, ako sam dobro shvatio, nakon ove ture 25-36 više neće biti.
Go to Top of Page

quaresma
Average Member



Bosnia and Herzegovina
643 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 05/01/2008 : 14:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send quaresma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sonor

savršenstvo od stripa! uz lazarusa moj najbolji strip junak!



widim slazes se sa mnom :)

Kad ce ZS i LMS od prvog broja???? :) :) :)
Go to Top of Page

quaresma
Average Member



Bosnia and Herzegovina
643 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 05/01/2008 : 14:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send quaresma a Private Message  Reply with Quote
Dobro je neko gore rekao izasao je kasno 97' i zbog toga mozda jos nije dostigao wrhunac kao sto su wec Zagor,Tex i drugi al godinama mislim da ce biti TOP stripa bar Bonellija

Kad ce ZS i LMS od prvog broja???? :) :) :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/01/2008 : 14:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Nadalje, ta umreženost čikaškog gospodarskog moćnika, i visoke politike, koja rezultira i genocidom, jako je dobro prikazana ovdje -to je veći horor od onoga koji je u prvom planu. Hogan je karizmatičan neprijatelj, i šteta što ga, ako sam dobro shvatio, nakon ove ture 25-36 više neće biti.


Nisi dobro shvatio:) A ta umrezenost ce se vidjeti jos vise u Black Hills ciklusu, gdje MV postaje politicko-povijesni-spijunski horror western:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/01/2008 : 15:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Prodigy

Ako izuzmemo Kena i Texa(starosjedioce koje smo svi upoznali i vec dugo nas uveseljavaju),onda je Magicni uz Juliju sigurno najbolje sto nam Bonelli nudi.Mewni su oba serijala za sada izvrsna,jedino sto je MV u Libellus-ovim rukama puno sigurniji nego Julia u Van Gogh-ovim.O ritmu izlazenja da i ne govorim.
A ako je vjerovat onima koji su citali tal. originale,najbolje epizode nas tek cekaju(bar kod Magicnog).Zato me pomalo cudi da tiraza od 500 kom. jednostavno ne plane!



slažem se za MV, za juliu ne, ali NN je sigurno u top 2.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 76 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000