forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Magični Vetar topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 76

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 04/04/2008 : 18:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Da malo pričam O STRIPU!!!

Magični Vjetar mi je definitivno najbolji strip junak!!!
trenutno čitam knjige 5-6-7 i par epizoda Ken Parkera.

F-A-N-T-A-Z-I-J-A.

Oba su stripa savršena na svoj način.
Ken Parker te nagoni na razmišljanje, a Magični Vjetar je i dalje strip koji se bazira "tek" na nizanju događaja, ali je najbolji u svojoj sorti. Da se razumjemo, i MV svoju slavu može zahvaliti prilično jakom scenariju. MV i KP se ne mogu uspoređivati, i oboje su predobri stripovi.

Manfredi rula. Nijedan bonelli strip me ne oduševljava kao MV.
MV ima:
-(pre)originalne priče
-tajnstvenost
-(pre)zabavne i zanimljive priče
-dinamika, uzbudljivost
-šarolike tematike (mitol., western, pseudopovijest...)
-(pre)kvalitetan Manferedijev tekst
-nema razvučenosti i trošenja vinjeta uzalud
-efektni preokreti u priči
-Manredi zna što hoće; svaka epizoda ima početak i kraj (v. Burattini)
-kontinuitet u kombinaciji s realnošću (do smrti B. Billa, do ratova, poslije ratova, prije Hogana, poslije Hogana). Postoji vječna nadogradanja serijala; prava pravcata epopeja. Ned Ellis se s vremenom mijenja, nailazi na nove i drukčije prijetnje. Manfredi ima viziju.
-puno (sve) kvalitetnih priča. Meni su sve predobre. Recite to za druge junake. Onaj tko kaže da je loše, neka razmisli hoće li nastaviti s čitanjem, jer treba imati simpatije prema ovoj tematici. To je kardinalni preduvjet. Ako očekujete nešto drugo, vjerojatno nećete moći uživati u svakoj epizodi MV-a. Zato, odustanite na vrijeme. Recimo, meni je tematika baš pogođena (i mitološke priče su mi predobre). Obožavam Divlji Zapad, daleko od svjetovne vlasti, sva ta indijanska kultura...
-Savršeni crtači
-Svijet Magičnog Vjetra koji se slaže poput puzzli u sve bogatiju cjelinu. Užitak je pratiti i povezivati sve te sitnice.
-Scenarist se opremio gomilom točnih podataka koje nisu međusobno proturječne. Kad čitam MV, uvijek naučim nešto novo i obogačujem svoj svjetonazor (svi oni detalji vezano za mitologiju i specifičnosti života na granici).
-(...)

Ja sam, ljudi, preuživljen. Nakon svake epizode me uhvati ekstaza. Svršavam! Ko da mi je neka čarobna lubanja upila čestice energije i opsjela me.
Znate koja je ura, kad mi se dopala 5. knjiga
Hebate, predobra je, lol.

***"Demon varki"
-Svi ste rekli da je preloše, ali meni nije. Volim vam ja one obrede s kaduljum, okinutim repom, ovim - onim.... Iktomi je preobar lik. Predobra epizoda. Imam običaj da onako uživljen odem istraživati sve vezano za to. Tako da sam prosurfao internetom u vezi toga. Predobro.

***"Ples utvara"
-Aj dobro... Možda je zbilja malo težak onaj uvod s beskrajnim dijalozima, ali epizoda je opet dobra. Obožavam konfuziju i beskorisne podatke (zato i čitam MM). Kako li samo, Manfredi isplete sve one scene u smislenu cjelinu. Sviđa mi se onaj tipičan indijanski rečenični stil. Sve se temelji na nekim zbiljskim, manje poznatim događajima, i drago mi je da sam i ja preko ovog stripa došao do nekih saznanja o tome.
-Frisenda je tek u zadnju postao dobar.
-Razumjem da je onaj vrač bio opsjednut zlim duhovima,ali zašto mu se u snovima javlja Anđeo osvetnik (i to znam, jer je vrača spizdila mržnja prema bijelcima nakon pokolja plemena) "s katoličkim" križom. Zašto mu se ukazao križ? Jel on nekako predstavlja vezu s ocem Sebastijanom? Kako god je, ali glupo mi je da se križ javlja s indijanskim vizijama. A ono kad mu je raspelo govorilo... Jel to možda Sebastijan bio iza zida. Jer to kombiniranje ind. vizija i katoličkih simbola, baš i ne drži vodu.
-Fender sliči na H. Crespa, lol.

***"Blizzard"
Ovo mi se još najviše svidjelo. Ubit ćeme Spock!!
Imamo one redovnike-razbojnike s ultra-grotesknim facama, masovna polu-samoubojstva, Last Chance Hotel, 100-150 mrtvih... što čovjek može više poželjeti. Ima malo spiritualizma s onom lubanjom, kristalima, duhovima, upijanjem energije... (v. Zmijin sin, Olovno nebo, Košmar iz rama"). A, ima i nečeg hamletovskog u ovoj priči. Recimo; lubanja, "deus ex machina" u vidu onog duha koji Nedu u samom startu otkriva ime ubojice (Hamletov otac-duh), element osvete...
-R&B su loše počeli, ali poslije su se popravili.
Ima jedna web-stranica di se priča o svemu ovome.
Fantazija...
Sad se idem bacit na 6. knjigu. Kako čujem, čeka me samo bolje... JIPIIIIII

Ovo su prave face:
Prema njima je priroda bila škrta i nije se lijepo rugati s nakazama... NAKAZE JEDNE!!!


Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/04/2008 : 18:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Čitaj brže!
Sad će MaFEST i četiri nova komada...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 04/04/2008 : 18:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Čitaj brže!
Sad će MaFEST i četiri nova komada...


Oooodlično!!!

Zapravo, ja imam prednost jer tako izbjegavam onaj užasni osjećaj iščekivanja.
Ovako, kad mi god padne na pamet, odem do Columba i ospskrbim se već izašlim epizodama (pozdrav Columbu zbog efikasnosti)

P.S. Nije valjda da je netko (ti) išao čitati sve ove moje brljarije do samog kraja???

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/04/2008 : 18:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Nisam,naravno...
to ostavljam Spocku...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 04/04/2008 : 18:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Nisam,naravno...
to ostavljam Spocku...



Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/04/2008 : 19:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
pih, ja vec procitao i ta iduca 4, ma bezvezan junak opcenito...

u medjuvremenu, dok ne izadju, ako niste, pod obavezno pogledajte vestern-horor Ravenous!!!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/04/2008 : 19:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

pih, ja vec procitao i ta iduca 4, ma bezvezan junak opcenito...

u medjuvremenu, dok ne izadju, ako niste, pod obavezno pogledajte vestern-horor Ravenous!!!


Jesu li to "Grabežljivci"?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/04/2008 : 19:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
da. pravi MV stih. robie carlyle i guy pierce. jedan od omiljenih mi filmova, a redatelj je k tomu redateljica, tkov bi rekao. naravno, nema preporuke za vegetarijance

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/04/2008 : 19:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Je,sad sam ukucao na google
to su "Grabežljivci"
genijalan film,pravi western-horror
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 04/04/2008 : 20:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Je,sad sam ukucao na google
to su "Grabežljivci"
genijalan film,pravi western-horror



Jel to onaj gdje Carlyle "papa" ekipu ?
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/04/2008 : 10:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bardho

quote:
Originally posted by kico

Je,sad sam ukucao na google
to su "Grabežljivci"
genijalan film,pravi western-horror



Jel to onaj gdje Carlyle "papa" ekipu ?


A-ha!
Karavana izgubljena u snježnoj oluji...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 05/04/2008 : 11:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Nema puno da sam hvalio Manfredija, ali sam se dobrano šokirao pročitavši "Veliku viziju" (toliko da sam imao uznemirujuće snove i vizije noćas). Konačno sam došao do najgore epizode MV-a.
Naravno, da u tome nema ništa lošeg, morala je doći kad tad, kao što je slučaj u svakom drugom serijalu.
Ali, ono što valja konstatirati da mene oduševe epizode MV-a koje ste vi ostali + službena kritika uspoređivali s dnom dna, a slabiji dojam (katastrofalan u ovom slučaju) su ostavile epizode koje ste vi + službena kritika preporučili.
U čemu je štos??? Pa kakav mi je to ukus?
Zato upućujem apel i notu:
Jel mi netko može s par riječi popraviti dojam epizode "Velika Vizija" prije nego izbljujem otrov komentirajući recenziju? Bi li mi pomoglo kad bi iznova pročitao epizodu?
--------------------------------------------------------------
Jel ovo "Ravenous"?:
Ravenous

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/04/2008 : 11:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno
Jel ovo "Ravenous"?:
Ravenous


Da,to je to...
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 05/04/2008 : 15:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
baš me oduševila Hoganova neman.....odlična epizoda...napetost, magično nešto u zraku, i naravno Mjesec lišća koje pada....priča o dvije žene zanimljivih imena
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 05/04/2008 : 15:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Moj kum stiže iz Beograda oko utorka. Tada se i ja pridružujem Magični Vetar familiji.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 05/04/2008 : 16:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by Inferno
Jel ovo "Ravenous"?:
Ravenous


Da,to je to...



Baš ste me sad nabrijali na taj film, a ne znam gdje da ga nabavim.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/04/2008 : 18:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by Inferno
Jel ovo "Ravenous"?:
Ravenous


Da,to je to...




kako prekrasno padne sa pedeset metara visine i ništa mu nije. Ovdje bi se čak i Blek Stena malo više ugruvao

s te visine da padneš u more, mrtav si.

Al dobro, nisam gledal film, možda lik ima "catwoman" sposobnosti

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 05/04/2008 : 21:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
vec videno.dosta siv new edge strip magija zenska prava u duhu sadasnjeg vremena.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 06/04/2008 : 11:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prve dvije knjige, započeo treću.
Neloše.
Ekipa odavde najavljuje da slijedi i bolje. Nadajmo se.

I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 07/05/2008 : 00:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
zašto je ovaj topik pao na 3. str.?!?
idemo quaresma i inferno...pišite
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/05/2008 : 09:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Meni je Mačji čovjek sasvim pristojna epizoda... Neke od prvih deset su daleko slabije od ove.

Nego, neka neko napiše u kojim se dosadašnjim epizodama pojavljuje Hogan. Znam da vas ima nadobudnih!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 07/05/2008 : 10:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
"Nadobudan" je mala riječ.

Ja ću ti reći gdje se Hogan pojavljuje u prvih 21 (barem na jednoj stranici). Besmisleno je govoriti gdje se spominje, jer b it bila gotovo svaka epizoda ("Đavolova lijeva ruka"). Za par dana ću se obskrbiti novim setom epizoda.
-----------------------
1) Fort Ghost
2) Lady Charity
3) Zmijin sin / Kosturi
4) Kameno lice
5) Ples utvara
6) Ratnikova sjena (samo 1,2 str.)
7) Bedlam
-----------------------

http://digilander.libero.it/magicovento6/ --- ovdje imaš sve žive podatke. Autor se malo umorio pa je stao nakon 90.,100. broja. Google ti može prevesti stranicu na engleski.

Netko je jednom napisao da mu nije jasno kako je Hogan već u prvim epizodama znao pravo ime svog tajanstvenog neprijatelja. Naime, saznao je da se zove NED tako što mu je to rekao dr. Foster u "Kosturi".

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 07/05/2008 : 11:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
"Mačji čoek" mi je "onako". Malo je toga rečeno o Moisaru i Djinima, a sve je nespretno prepričano u Zagijevom stilu. Cigani nisu tema za prve brojeve; mislim... takvu epizodu treba staviti kad se još više uobliči lik Magičnog Vjetra. Zato Ortiz briljira.
Nije mi nešto ni "Ratnikova sjena", "Kolekcionar" ima grozan crtež, a najslabija mi je "Velika vizija". Sve ostalo mi je odlično: "Demon varki" "Ples utvara", "Blizzard" koji se svima gadi, "Đavolova lijeva ruka", "Bedlam". Od prvih epizoda bih izdvojio: "Olovno nebo", "Kameno lice", "Lady Charity", "Fort Ghost", "Zmijin sin"... pa ovo je sve, hjebote;)). Dobra mi je i ona mala neambiciozna "Pandže". Jebiga... ukusi... 8I
Nakon 21. pročitanog broja mogu reći da je nestala ona neodređenost koja je krasila Mv-ov i Poev karakter u početku.


Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 07/05/2008 : 14:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
jep sad ćemo vidjet u novim brojevima što nas čeka....
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 07/05/2008 : 15:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

http://digilander.libero.it/magicovento6/ --- ovdje imaš sve žive podatke. Autor se malo umorio pa je stao nakon 90.,100. broja. Google ti može prevesti stranicu na engleski.



Mislin da i Zagor ima isto takvu stranicu, zove se viaggio, tako nešto...

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page
Page: of 76 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000