forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Ultimates 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Horatio Caine
New Member



Bosnia and Herzegovina
181 Posts

Member since 29/08/2007

Posted - 06/01/2008 : 17:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Horatio Caine a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ga tek sad uspio pročitati, uglavnom veliko razočarenje, pogotovo na crtačkom planu Kad ubaciše Black Panther i Valkyriu

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals.

Horatio Caine
New Member



Bosnia and Herzegovina
181 Posts

Member since 29/08/2007

Posted - 06/01/2008 : 19:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Horatio Caine a Private Message  Reply with Quote
Evo kako Marvel najavljuje drugi broj:

The Brotherhood vs. the Ultimates…Hawkeye vs. Spider-Man…the shocker of the year rocks on! Reeling from the sneak attack by Venom, the team has no time to recover—because the evil mutant team known as The Brotherhood has launched a full–scale assault on Tony Stark’s mansion! It’s Captain America vs. Sabretooth, Iron Man vs. Mystique…and Thor vs. Valkyrie? Plus: Which mega-popular character (nope, not Spidey) makes a surprise appearance on the last page? The dream team of Jeph Loeb, Joe Madureira, and Christian Lichtner continues to rock the Ultimates!

Pored svega toga, najviše mi ide na živce to potenciranje kreativnog dream teama Vratite nam Millara!

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/01/2008 : 22:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
"Postali"?nisu nukad ni bili!A i crtež me razočarao!Ionako Madueiriru nisam nikad ni volio.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 07/01/2008 : 00:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Ma upropastise Ultimatese.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 07/01/2008 : 01:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
dobar je i Daredevil Yellow...


Go to Top of Page

Horatio Caine
New Member



Bosnia and Herzegovina
181 Posts

Member since 29/08/2007

Posted - 27/01/2008 : 18:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Horatio Caine a Private Message  Reply with Quote
Upravo završio drugi broj. I dalje jako loše, vrlo malo pomaka osim odlaska Quicksilvera, ali to mi je bilo predvidljivo.

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals.

Edited by - Horatio Caine on 27/01/2008 20:21:05
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 27/01/2008 : 20:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Eh, a kad se setim da su v1 i v2 imali nekih zaista blistavih momenata...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 27/01/2008 : 20:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Horatio Caine

Upravo završio drugi broj. I dalje jako loše, vrlo malo pomaka osim odlaska Quicksilvera, ali to mi je bilo predvidljivo.


Bljak!
A poceli su taako dobro...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 26/06/2008 : 19:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message  Reply with Quote
Šta se događa sa ovim serijalom? Posljednje što sam čitao je broj 3 (standardno loše) i potom zatišje...
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 26/06/2008 : 19:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message  Reply with Quote
Zasrali na kvadrat! Eto!
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 26/06/2008 : 22:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Moja malenkost je zabezeknuta cinjenicom da strip od 2.5 kg nije moguce poslati iz goog-old-US...
Tako je propao plan o nabavci HC-a prvog i drugog vol...

Ima li neko, efentulano za prodaju prvu ili drugu knjigu?
jezivo je koliko mi se cita...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 26/06/2008 : 23:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Moja malenkost je zabezeknuta cinjenicom da strip od 2.5 kg nije moguce poslati iz goog-old-US...
Tako je propao plan o nabavci HC-a prvog i drugog vol...

Ima li neko, efentulano za prodaju prvu ili drugu knjigu?
jezivo je koliko mi se cita...



Pitaj Denisa: logossun@logossun.com.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 27/06/2008 : 00:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Moja malenkost je zabezeknuta cinjenicom da strip od 2.5 kg nije moguce poslati iz goog-old-US...
Tako je propao plan o nabavci HC-a prvog i drugog vol...

Ima li neko, efentulano za prodaju prvu ili drugu knjigu?
jezivo je koliko mi se cita...



hm, kako misliš "nije moguće"?
meni najurednije stigli.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 27/06/2008 : 11:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Moja malenkost je zabezeknuta cinjenicom da strip od 2.5 kg nije moguce poslati iz goog-old-US...
Tako je propao plan o nabavci HC-a prvog i drugog vol...

Ima li neko, efentulano za prodaju prvu ili drugu knjigu?
jezivo je koliko mi se cita...



hm, kako misliš "nije moguće"?
meni najurednije stigli.


Pise da postarina za tu tezinu nije propisana i ni reci vise...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 27/06/2008 : 11:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TinK2

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Moja malenkost je zabezeknuta cinjenicom da strip od 2.5 kg nije moguce poslati iz goog-old-US...
Tako je propao plan o nabavci HC-a prvog i drugog vol...

Ima li neko, efentulano za prodaju prvu ili drugu knjigu?
jezivo je koliko mi se cita...



Pitaj Denisa: logossun@logossun.com.


U cemu je fora sa Denisem?
Kazem mu tacno sta mi treba preko e-maila, pa on proba da nadje ili nesto drugo. Znam da je pominjao nesto "best bet" ali nisam bas shvatio celu stvar...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 27/06/2008 : 12:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pa recite u Stripovi na Kvadrat da vam naruče. Tamo imaju svega i svačega.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 27/06/2008 : 15:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Pise da postarina za tu tezinu nije propisana i ni reci vise...



svašta.
pa odakle si naručivao?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 28/06/2008 : 14:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message  Reply with Quote
Samo da znate, na torrentima se pojavio četvrti broj.
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 28/06/2008 : 14:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Pise da postarina za tu tezinu nije propisana i ni reci vise...



svašta.
pa odakle si naručivao?



Sa americkog anazona (amazon.com).
Nije telo, neznam sta je...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 28/06/2008 : 15:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
stvarno čudno.
obje Ultimates knjige, kao i brdo puno težih stvari, sam uzeo s baš US Amazona; stiglo najnormalnije, nikakvih problema nije bilo.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 28/06/2008 : 17:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

stvarno čudno.
obje Ultimates knjige, kao i brdo puno težih stvari, sam uzeo s baš US Amazona; stiglo najnormalnije, nikakvih problema nije bilo.


Ja sam takodje planirao da uzmem obe knjige (sada zajedno kostaju manje od 40 dolara sto je stvarno smesna cena), ali nikako da prodje porudzbina.
Mozda je do nacina slanja koji sam odabrao.
Koji si ti nacin uzeo, mislim koji tip slanja posiljke iz US?

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 30/06/2008 : 09:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
Je se mogu kupiti u zagrebu Ultimates 1?
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 30/06/2008 : 10:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mali od palube

Je se mogu kupiti u zagrebu Ultimates 1?


HC?
Ja se raspitivao u platou u BG-u, al nema. I da ima kostralo bi dvaput, pa i malko vese no preko amazona.

I ti si odustao od pracenja ovih ultimates sa trafikenzi?

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 30/06/2008 : 23:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Ja sam takodje planirao da uzmem obe knjige (sada zajedno kostaju manje od 40 dolara sto je stvarno smesna cena), ali nikako da prodje porudzbina.
Mozda je do nacina slanja koji sam odabrao.
Koji si ti nacin uzeo, mislim koji tip slanja posiljke iz US?



pa najjeftiniji, naravski :)
staviš u košaricu i onaj prvi ponuđeni, Standard International.
jesi možda htio uzeti polovne? to ne prolazi za ove krajeve.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 01/07/2008 : 17:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Ja sam takodje planirao da uzmem obe knjige (sada zajedno kostaju manje od 40 dolara sto je stvarno smesna cena), ali nikako da prodje porudzbina.
Mozda je do nacina slanja koji sam odabrao.
Koji si ti nacin uzeo, mislim koji tip slanja posiljke iz US?



pa najjeftiniji, naravski :)
staviš u košaricu i onaj prvi ponuđeni, Standard International.
jesi možda htio uzeti polovne? to ne prolazi za ove krajeve.


Jok, pokusao sam uzeti expres international (ili tako nesto) i verovatno zato izbacilo eror.
Sacekacu buraza koji se u te stvari razume da proba da mi naruci...
Javim da li sam imao srece ovaj put...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/07/2008 : 18:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
ma nema tu nikakve filozofije; kreiraš account, staviš u košaricu i izabereš prvu opciju slanja po redu (iz mog iskustva, iako piše da im treba i do mjesec dana, stigne za 10-14; taman koliko piše za taj express, pa nema potrebe plaćati više) i to je to.
knjige/stripovi/CDovi/DVDovi prolaze bez beda, eventualno problemi nastaju ako se uzme nešto tipa komponente za kompjuter ili video igre i sl.
hm, pade mi na pamet da je možda problem adresa? ne znam, nek komentira netko tko je već naručivao (ako) s Amazona u Srbiju.

što se Pajtaka tiče, javi mu se na mejl pa pitaj; sve se da nabaviti :)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000