forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Alien 1/2/3/4 + Predator 1/2 i ostalo...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 16:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Dakle, koji vam je dio kvadrilogije najbolji/najdraži/najzanimljiviji? Kako, zašto i tako dalje.
Kupio na kiosku drugi dio, pa rekoh, da malo popričamo. A i forum se diči svojim film fanovima...


Edited by - manhunter on 08/06/2010 10:05:23

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/01/2008 : 16:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
to su rjetki SF filmovi koje mogu pogledat.dobra su mi sva 4.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 22/01/2008 : 16:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Dvojka.
ALIENS
Iako su sva 4 dobra.

A jedva cekam da mi dodje u jedno od lokalnih kina AVP:R pa da i to pogledam...

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 22/01/2008 : 16:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
svaki je na svoj način osebujan.. 4 je možda malo slabiji, ali od prva tri teško bi se odlučio koji je bolji, ipak su i Scott i Cameroon i Fincher u svakom dijelu ostavili svoj trag...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/01/2008 : 17:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni sva 4 uzas... Ne pljujem film, nego ne volim zanr sa cudovistima takve vrste, uopste mrzim filmove i teme o svemiru... Izuzev StarWars-a...
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 22/01/2008 : 17:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni sva 4 uzas... Ne pljujem film, nego ne volim zanr sa cudovistima takve vrste, uopste mrzim filmove i teme o svemiru... Izuzev StarWars-a...


Sars Wars?

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 22/01/2008 : 17:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vjeko1980

svaki je na svoj način osebujan.. 4 je možda malo slabiji, ali od prva tri teško bi se odlučio koji je bolji, ipak su i Scott i Cameroon i Fincher u svakom dijelu ostavili svoj trag...


U nacelu je to i generalni dojam. Meni je dvojka najdraza iz cisto subjektivnih razloga.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/01/2008 : 17:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
prvi naravno
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/01/2008 : 17:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Drugi naravno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/01/2008 : 17:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sex wars ! ! ! :-)
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 17:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Meni je prvi, onako objektivno gledajući najbolji. Drugi je najzabavniji, ali ipak ostaje samo drugi. Cameron je odlično obavio posao, samo u pojedinim trenucima sve izgleda kao klasična jeftina zabava. Treći film ima svoj šmek, mislim, nije remek djelo, ali je solidan nastavak koji ima svoje trenutke. Četvrti je proljev teški, ne vrijedi ama baš ništa.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3766 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 22/01/2008 : 17:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message  Reply with Quote
drugi! definitivno! hrpa aliena se kolje sa ekipon koja newzna di in je glava a di rep! :)
prvi mi je pre "običan", treći mi je dobar, al opet nešto mi fali, četvorka glupost (kakvo kloniranje, daj odj....)!

Dragi Teen, imam 18 godina i zaspala sam pokraj otvorene boce! Da li sam pijana?
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 22/01/2008 : 18:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
A prvi je kult... ono, fantastična atmosfera i glumačka postava.

U svemiru nitko ne čuje tvoje krikove!

Cameronov nastavak jednako dobar... lik Ripley ovdje savršeno profiliran.

Ma, legendarna kvadrologija!
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 18:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Ma da, to i ja kažem. Prvi je jednostavno revolucija. Mogu samo zamisliti kako je bilo ljudima koji su to '79 prvi put gledali u kinu. Pa i sam Cameron je priznao da je ta Ridleyeva atmosferičnost jednostavno nenadjebiva. Scott se time inače često služio u ranijoj fazi.

Inače, na prvom DVD-u (Alien) piše sljedeće - ''Od redatelja filma Gladijator''. Mislim ono, puk'o sam od smijeha kad sam to vidio. Umjesto da piše - ''Od redatelja filma Blade Runner''. Stvarno da čovjek ne povjeruje.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 22/01/2008 18:11:13
Go to Top of Page

skot
Junior Member



Croatia
355 Posts

Member since 26/02/2004

Posted - 22/01/2008 : 18:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send skot a Private Message  Reply with Quote
Prvi i drugi su za razmatranje. Koji je bolji, stvar je ukusa voliš li više horror ili akciju. Treći i četvrti su za pogledat i bacit u smeće
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/01/2008 : 18:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ej a meni je dobar film Alien VS Predator... Stvarno, to mi je dobro...
Go to Top of Page

GTI_TURBO
Advanced Member



3854 Posts

Member since 28/07/2004

Posted - 22/01/2008 : 18:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send GTI_TURBO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni sva 4 uzas... Ne pljujem film, nego ne volim zanr sa cudovistima takve vrste, uopste mrzim filmove i teme o svemiru... Izuzev StarWars-a...



Alien se vise nemoze spomenuti bez Predatora...
Kako vrijeme sve vise prolazi sve vise saznajamo o ovim stvorenjima.
Pojedinacno se mogu nekako probiti ali zajedno imaju neku buducnost samo jos da naprave bolju pricu nego sto su uradili u AvsP 1 i 2.

Alien 2 se moze reci da je najbolji sto se tice akcije ali Alien 1 ce biti klasika.

Predator 1 je bio hit i dobro se proslavio. U drugom dijelu je falio Svarcneger.

Alien vs Predator 1 i 2 su ok samo jos da pricu usavrse ali vjerovatno ce to uraditi u trecem filmu.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 18:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by skot
Treći i četvrti su za pogledat i bacit u smeće

Ja sa trećim nikad nisam imao većih problema. Ono, gledaš ga kao film koji jednostavno mora biti slabiji od prva dva, i nećeš se razočarati. Dosta ljudi govori da je redateljeva verzija puno bolja. Ja ju nisam gledao tako da čekam treći DVD.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/01/2008 : 18:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam znao da ima AvsP drugi deo!!! Kakav je???
Go to Top of Page

GTI_TURBO
Advanced Member



3854 Posts

Member since 28/07/2004

Posted - 22/01/2008 : 18:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send GTI_TURBO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja nisam znao da ima AvsP drugi deo!!! Kakav je???



Nije los - fali mu malo bolja prica ali zato akcija i scene su nevjerovatne - rastura, nova vrsta Aliena tu se pojavljuje a to je bilo i ocekivati jer je usao u Predatora i sada dolaze na zemlju u jedan grad medu ljude.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 18:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čuo da je AVP 2 žešće sranje. Valjda su ubacili nekakav nepotreban 'teen love' subplot.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

skot
Junior Member



Croatia
355 Posts

Member since 26/02/2004

Posted - 22/01/2008 : 18:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send skot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by skot
Treći i četvrti su za pogledat i bacit u smeće

Ja sa trećim nikad nisam imao većih problema. Ono, gledaš ga kao film koji jednostavno mora biti slabiji od prva dva, i nećeš se razočarati. Dosta ljudi govori da je redateljeva verzija puno bolja. Ja ju nisam gledao tako da čekam treći DVD.



Nedavno sam gledao treći, tzv. Special Edition verziju, i ostao zapanjen što su izrezali onu scenu kada na kraju filma iz utrobe Sigourney Weawer izlazi alien. Valjda to nije i redateljeva verzija jer je to uvjerljivo najbolja scena filma.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 18:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by skot
Nedavno sam gledao treći, tzv. Special Edition verziju, i ostao zapanjen što su izrezali onu scenu kada na kraju filma iz utrobe Sigourney Weawer izlazi alien. Valjda to nije i redateljeva verzija jer je to uvjerljivo najbolja scena filma.

Nemoj zezat?

Ja sam čuo da je sam početak puno bolji, sa alienom koji izlazi iz vola i o tome kako su uopće Ripleyeva i ostali bili zaraženi, plus neke dodatne scene u potjerama po hodnicima.

Ustvari, mislim da sam gledao obje verzije, ali se nemogu točno sjetiti koja je koja i koja šta ima a šta ne, pošto sam gledao na televiziji.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/01/2008 : 18:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Aliens mi je najbolji, mada i trojka nije loša. Prvi je najbolji po umetničkom pristupu, ali džaba kad se alien vidi u tri scene..:-( Četvorka je takodje dosta dobro zamišljena ali nedovoljno dobro uradjena. Da je to Scott radio ...
Predator 1 je dosta lošiji od drugog dela(ili je drugi bolji od prvog;-), samo ga prati prokletstvo da su svi u drugom delu očekivali Švarcija(koji je u to vreme drmao, pa su se svi nešto razočarali.
AvP je sranje u boji, film napravljen za pubertetlije/mladje adolescente kojima i nije važno šta se radi u filmu, već da se puca na sve strane. Šteta, nadam se da će Predator3 i Alien5 biti bolji.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/01/2008 : 18:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Al me naruzi manhunter... Strasno...
Go to Top of Page

skot
Junior Member



Croatia
355 Posts

Member since 26/02/2004

Posted - 22/01/2008 : 18:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send skot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by skot
Nedavno sam gledao treći, tzv. Special Edition verziju, i ostao zapanjen što su izrezali onu scenu kada na kraju filma iz utrobe Sigourney Weawer izlazi alien. Valjda to nije i redateljeva verzija jer je to uvjerljivo najbolja scena filma.

Nemoj zezat?

Ja sam čuo da je sam početak puno bolji, sa alienom koji izlazi iz vola i o tome kako su uopće Ripleyeva i ostali bili zaraženi, plus neke dodatne scene u potjerama po hodnicima.

Ustvari, mislim da sam gledao obje verzije, ali se nemogu točno sjetiti koja je koja i koja šta ima a šta ne, pošto sam gledao na televiziji.



Da, to je ta verzija s volom i potjerom po hodnicima... Ali ne kužim zašto je Fincher izrezao tu završnu scenu. Šteta..
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000